• MAMY LAUREATA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

     • Uczennica klasy VIII Martyna Krępa pokonała wszystkie etapy konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego każdego roku przez Kuratorium Oświaty i jest laureatką etapu wojewódzkiego. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów wymagający od ucznia nakładu ciężkiej pracy w okresie od października do marca każdego roku. Jesteśmy dumni z Martyny. Pokazała wszystkim uczniom, że ciężka praca prowadzi do sukcesu.  Dzięki swoim osiągnięciom uczennica jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego! Zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku!

      Gratulujemy Martynie i Pani Ewie Krępie, nauczycielce języka polskiego, bo bez dobrego przewodnika, który wskaże i podpowie dobry kierunek zmagań z wiedzą trudno byłoby wspiąć się na szczyt!

      /Lidia Rakoczy/

     • WIELKI SUKCES CHŁOPCÓW KLASY VI i MŁODSZYCH  - JESTEŚMY W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ

     • W dniu 10 marca 2020 roku odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców. Po wygraniu etapu gminnego, półfinału powiatowego, finału powiatowego, finału rejonowego - chłopcy wygrali półfinał wojewódzki i awansowali do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki  to cztery najlepsze drużyny z Podkarpacia.

      Chłopcy nie dali szans kolegom z SP 12 Stalowa Wola pokonując ich 15 : 4 oraz kolegom z SP3 Tarnobrzeg także 15:4 ( drugą połowę grali chłopcy z klasy V, IV i III ).

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub , Trojnar Jakub, Ochalik Kamil, Turkosz Jakub, Bukowski Marek, Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Kamuda Kacper, Hyjek Krzysztof.

      POWALCZCIE O MEDAL W FINALE

      / Lesław Jachowicz/

     • SPORT POZA SZKOŁĄ

     • W dniu 7 marca 2020 roku na boisku  pod balonem w Mielcu odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt z okazji Dnia Kobiet zorganizowany przez Stal Mielec i APPN. W turnieju wzięło udział cztery zespoły: Czarni Połaniec, Tarnowia Tarnów, Stal Łańcut i gospodynie APPN  - Stal Mielec. Tradycyjnie trzon zespołu stanowiły uczennice Naszej Szkoły: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Gąska Antonina, Ziobroń Maja , Pazdro Marta plus siostry Zosia i Ewa Paterak z Chorzelowa trenujące w Maliniu oraz dziewczyny z APPN Mielec: Fudali Małgorzata, Liberadzka Amelia i dwie koleżanki trenujące w Stali Mielec. Po zdecydowanym zwycięstwie w zeszłym tygodniu w  turnieju w Łańcucie dziewczyny nie dały szans rywalkom zdobywając I miejsce i okazały puchar prezesa PGE Stal Mielec.

      / Lesław Jachowicz/

     • PODKARPACKI FESTIWAL PIOSENKI

     • 5 marca w SCK w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe do Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Naszą szkołę reprezentowały podopieczne pana Macieja Kosztyły: Patrycja Marmura z klasy Va i Amelia Wróbel z klasy VII. Zabrzmiało ponad 60 utworów, a poziom prezentacji był bardzo wysoki. Nasze dziewczęta wspaniale się zaprezentowały na scenie, a Amelka zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Przemyślu. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę w zmaganiach wojewódzkich i gratulujemy serdecznie.

      /Katarzyna Sikora/

     • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

     • 3 marca w naszej szkole gościł pan Maciej Kras z grupy „Trzask”. Przeprowadził trzy spotkania dla uczniów w różnym wieku. Głównym tematem były doświadczenia zdobyte w czasie podróży do Namibii. Pan Maciej to świetny gawędziarz, dlatego wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. Opowieści towarzyszyła bogata prezentacja multimedialna ilustrująca omawiane zagadnienia. Było w czym wybierać, bowiem podczas przemierzania afrykańskich szlaków podróżnicy zrobili ponad 6 000 zdjęć. Uważny obserwator podczas 45 minut zajęć mógł zyskać ogromną wiedzę na temat flory i fauny Namibii. Pan Maciej dużo mówił o warunkach klimatycznych oraz sytuacji zwierząt: gepardów, nosorożców i słoni. Często mieszkają one w specjalnych ośrodkach, bo na wolności są skazane na zagładę. W dalszym ciągu trwa nielegalny proceder handlu zwierzętami, duża część osobników ginie w czasie transportu. W Namibii od 5 lat panuje susza i nie ma swobodnego dostępu do wody. Podróżnik wyjaśnił, na czym polegają kąpiele dymne, z których korzystają mieszkańcy napotkanych plemion. Pokazał też typową wioskę Buszmenów, domy zbudowane z gliny i odchodów zwierząt oraz szkołę – miejsce, dzięki któremu można myśleć o lepszej przyszłości. Dzieci i młodzież z uwagą przyglądali się slajdom prezentującym codzienne życie w Namibii. Ciekawe było wszystko: sposób ubierania się, fryzury inne u młodszych i u starszych, rozpalanie ognia przy użyciu suchych patyków, polowanie za pomocą strzał z grotami nasączonymi trucizną, wykonywanie biżuterii z fasoli i skorupek jaj. Niektóre zwyczaje niestety nie wzbudziły powszechnej aprobaty, na przykład pozbawianie wojowników czterech przednich zębów. Podczas spotkania nie zabrakło zupełnie niespodziewanych akcentów. Uczniowie, którzy przeczytali „W pustyni i w puszczy”, zobaczyli, jak naprawdę wygląda kopiec termitów. Ciekawe było też zdjęcie największego znalezionego na Ziemi meteorytu. Informacja o jego wadze zaskoczyła wszystkich zebranych w auli. Spotkanie jak zwykle okazało się fantastyczną przygodą. Może ktoś z naszych uczniów pójdzie w ślady pana Macieja i będzie z pasją odkrywał zagadki kolejnych krajów i kontynentów.

      /Ewa Krępa/

     • WYJAZD DO TEATRU

     •  W piątek 21 lutego uczniowie klas IVa, IVb, Va, Vb wraz z opiekunami: Natalią Krawiec, Sandrą Wanatowicz, Renatą Lasek, Grażyną Król i Katarzyną Sikorą wyjechali na spektakl pt. "Tomek Sawyer" do Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim. Przedstawienie było adaptacją powieści Marka Twaina, która jest również lekturą w szkole podstawowej. Spektakl był pełen humoru i dynamicznej akcji, co bardzo się podobało wszystkim uczniom. Z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody niesfornego Tomka, a na zakończenie nagrodzili aktorów wielkimi brawami.

      /Katarzyna Sikora, fot. Grażyna Król/

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych