Strona startowa
Tydzień biezpieczeństwa u naszych najmłodszych
37W dniach 22-26 czerwca, realizowalismy prgram profilaktyczno - edukacyjny "Tydzień dla bezpieczeństwa". Był to wyjątkowy czas, w którym przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę o tym jak dbać o siebie i innych poprzez zabawę, warsztaty oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Zaczęliśmy od zabaw ruchowych aby dobrze przygotować swoje ciało, następnie poznaliśmy zasady bezpiecznego odpoczynku w góraz i nad morzem. W środę gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości- Panów strażaków.
Spotkanie ze strażakami w przedszkolu
W dniu 24. 06. 2026 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Spotkanie odbyło się w ramach "Tygodnia dla Bezpieczeństwa". Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć wóz strażacki oraz poznać sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy strażaka. Strażacy zaprezentowali pokaz gaszenia pożaru, podczas którego opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa i swojej pracy.
Bezpieczni przed wakacjami! Podsumowanie Tygodnia Dla Bezpieczeństwa
5Za nami niezwykle intensywny Tydzień Dla Bezpieczeństwa, w który z wielkim zapałem zaangażowała się cała szkoła – od najstarszych klas aż po najmłodszych uczniów i przedszkolaki. Wszystko po to, aby tuż przed wakacjami przypomnieć sobie, jak ważne jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
W trakcie tej akcji teorię przekuliśmy w praktykę podczas tematycznych spacerów i wycieczek rowerowych. Bezpieczeństwo stało się także inspiracją do działań artystycznych. Szkolne korytarze ozdobiły piękne prace plastyczne, a uczniowie wykazali się kreatywnością, nagrywając edukacyjne filmiki. Ogromną atrakcją były spotkania z wyjątkowymi gośćmi: policjant przypomniał nam o zasadach ruchu drogowego, ale i również o bezpieczeństwie w sieci, z kolei dietetyk powiedział, jak dbać o zdrowie i formę latem, co od razu wykorzystaliśmy w praktyce, przygotowując pyszne i zdrowe przekąski. Nie zabrakło też zdrowej
Rodzice kontra dzieci! Emocjonujące ognisko klasy III pełne śmiechu i rywalizacji!
23 czerwca uczniowie klasy III wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się w Nadleśnictwie Czajkowa, aby wspólnie świętować zakończenie kolejnego etapu edukacyjnego. Był to dzień pełen radości, dobrej zabawy i niezapomnianych emocji.
W wydarzeniu uczestniczyła wychowawczyni klasy, Ewelina Gamracy, oraz pani Paulina Ciejka, która na co dzień wspiera jednego z uczniów klasy. Obie panie aktywnie włączyły się w organizację spotkania i wspólnie z dziećmi oraz rodzicami cieszyły się tym wyjątkowym dniem.
Owocowe szaszłyki w przedszkolu
10W ramach Dnia Zdrowia i Aktywności Fizycznej dzieci z grupy czterolatków przygotowały zdrowe i kolorowe przekąski owocowe. Przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce oraz komponowały szaszłyki według własnych pomysłów, wykazując się dużą kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem.
Powstałe przekąski zachwycały nie tylko swoim wyglądem, ale także różnorodnością kompozycji. Po zakończeniu przygotowań odbyła się wspólna degustacja, podczas której dzieci z radością kosztowały własnoręcznie wykonanych przysmaków.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026MONITORING
Dyrektor Zespołu Szkół w Maliniu informuje, że otoczenie szkoły, parking i obiekt sportowy "Orlik" są objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym.
Nagroda im. Sylwii Kolisz
Regulamin przyznawania Nagrody im. Sylwii Kolisz w Zespole Szkół w Maliniu więcej...
Mapa
"Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”.
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Wartość projektu 612 412,50 zł, w tym wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 551 171,25 zł.
Projekt skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy, tj.:
- Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem;
- Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Maliniu;
- Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jaślanach;
- Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Czajkowej;
- Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Borkach Nizińskich.
Okres realizacji:
Projekt będzie realizowany od 1 września 2024 roku do 31 lipca 2026 roku.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego uczniów, rodziców i nauczycieli z szkół podstawowych z terenu gminy, poprzez realizację kompleksowych programów edukacyjnych, które odpowiadają na zdiagnozowane potrzeby, problemy oraz bariery grupy docelowej, z uwzględnieniem ich specjalnych potrzeb edukacyjnych. Projekt obejmuje zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych, zajęcia wyrównawcze oraz specjalistyczne warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach projektu przewidziano także zakup doposażenia, niezbędnego do kompleksowej realizacji zaplanowanych zadań.
Projekt będzie realizowany w latach 2024-2026 obejmie wsparciem 317 uczniów, 55 nauczycieli oraz 103 rodziców. Zakłada realizację zajęć rozwijających i wyrównawczych dla uczniów, a także specjalistyczne warsztaty, dostosowane do potrzeb uczniów, nauczycieli i rodziców (m.in. z zakresu bezpieczeństwa w sieci). Dodatkowo przewiduje doposażenie szkół w niezbędny sprzęt i materiały edukacyjne.
Biuro Projektu
Budynek Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym, 39-332 Tuszów Narodowy 225, pokój nr 9.
