• Cztery żywioły – eksperymenty dzieci.

  „Powiedz mi, a zapomnę,pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

                                                                                                                                                  Konfucjusz

       Ostatni tydzień lutego przedszkolaki z grupy 0”a” poświęciły na obserwację i doświadczenia w obrębie czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Zajęcia te dały dzieciom możliwość do eksperymentowania oraz były okazją do poznania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do podejmowania własnej inicjatywy i aktywności. Wprowadzały dzieci w świat takich wartości jak: natura, bezpieczeństwo, odwaga, roztropność oraz pokora wobec żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi.    

                                                                                                                                   /Marta Bernat/

 • "Z piosenką za pan brat"

  26.02.2021

  Pod takim hasłem odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Mielcu. Uczniowie naszych "zerówek": Laura Winiarz, Zuzanna Sikora i Stanisław Radek odpowiedzieli na zaproszenie organizatora. Pod czujnym okiem wychowawczyń i rodziców przygotowali wspaniałe artystyczne występy. Gratulujemy wykonawcom odwagi, chęci i kreatywności. Mamy nadzieję, że swoją postawą zachęcą kolegów do udziału w różnorodnych konkursach.

  /Renata Drzymała/

 • Lekcja techniki w kl. V

  19.02.2021

  Podczas lekcji techniki w klasie V, odbyło się niecodzienne spotkanie kulinarne na Teams. Celem lekcji było zwiększenie u młodzieży świadomości i wpływu właściwego odżywiania się na stan zdrowia. Szczególnie na etapie dorastania i wchodzenia w dorosłe życie. Ponadto lekcja miała na celu podniesienie u uczniów poziomu wiedzy w zakresie przygotowywania zdrowych posiłków. Pokazała także naszym uczniom zagrożenia dla zdrowia i jakości życia, wynikające z utrwalania złych nawyków żywieniowych np. niejedzenie śniadania, nadużywanie produktów wysoko przetworzonych, napojów energetyzujących itp. Podczas lekcji online uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszne potrawy: naleśniki z farszem szpinakowym oraz tortille pełną warzyw. Lekcja była doskonałą okazją do integracji uczniów, zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Zajęcia przyniosły wszystkim uczestnikom sporo radości oraz satysfakcji ze wspólnego tworzenia zdrowych potraw, a wielu „niejadkom” wskazały nowe produkty i zachęciły do kulinarnych eksperymentów.

  /Anna Leśniak/

 • "SPOTKANIA Z PASJĄ"

  18.02.2021

  Uczniowie klasy VIa razem z wychowawczynią w ramach lekcji wychowawczych wzięli udział w zajęciach organizowanych przez "Projektor"  - wolontariat studencki. Tematyką spotkań była rola pasji w życiu ludzi, zwłaszcza młodych. Studentki: Klaudia Kosmala i Aleksandra Wańczyk rozmawiały z uczniami o swoich zainteresowaniach, opowiadały czym jest rękodzieło i dlaczego warto mieć w życiu pasje. Nie były to  zajęcia dla tych, którzy chcą znaleźć pasję, ale dla tych, którzy chcą ją odkryć w sobie. To możliwe dzięki poznaniu samego siebie, a przede wszystkim poprzez próbowanie różnych aktywności. "Spotkania z pasją" powstały, aby budzić w dzieciach i młodzieży nowe zainteresowania, odkrywać i wzmacniać ich twórczy potencjał. Dają możliwość poznania nowych obszarów do działania, budzą marzenia i motywują do ich realizacji. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich pasjach, aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Poznali tajniki haftu matematycznego, który można wykonać na podstawie poniższej prezentacji przesłanej przez panią Olę.

  Haftuj_ze_mna_.ppsx

  Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia i przekazaną wiedzę.

  /Katarzyna Sikora/

 • W karnawale klasy "0" bawiły sie wspaniale!!!

  16.02.2021

  We wtorek (16.02) uczniowie klas 0 przy dźwiękach wesołej muzyki, bawiły się na balu karnawałowym. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im rycerze, królewny, wróżki, myszki, policjanci, strażacy a także inne postacie z bajek opanowały na kilka godzin naszą świetlicę. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Po balu pozostały wspomnienia i wspaniałe zdjęcia – zapraszamy do ich obejrzenia.

  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla przedszkolaków kostiumów karnawałowych oraz słodkiego poczęstunku.

                                                                                                                                         /Marta Bernat/

 • Zabawa klasy VIB

  16.02.2021

  W dniu 16.02.2021 klasa VI B wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyła w mini zabawie karnawałowej. Nie mogliśmy się spotkać w szkole ale zorganizowaliśmy zabawę online. Muzykę przygotował Dominik Szot i Sebastian Boicetta, który był tez naszym DJ-em. Niektórzy uczniowie oraz wychowawczyni przygotowali  karnawałowe stroje i zaprezenteowali się pięknie przed klasą. Na początku dowiedzieli się o znanym w świecie karnawale Notting Hill w Londynie i obejrzeli zdjęcia. Potem Sebastian prezentował utwory muzyczne a my tańczyliśmy do wesołych rytmów. Wiemy, że to nie to samo, co w szkole, gdzie możemy z kimś zatańczyć ale cieszymy się z  naszej wspólnej zabawy.

  /Grażyna Król/

 • Bal karnawałowy klas pierwszych

  W dniu 15.02.2021 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Szkolna aula zamieniła się w salę balową, w centrum której stanął stary zamek, a na jego murach bajkowy książę ze swoją księżniczką. Kolorowe balony i karnawałowe maski uzupełniły wystrój sali.

  Sceneria sali i dźwięki muzyki wprowadziły wszystkich w niebywały nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy.

  Bal rozpoczął się wystrzałem balonów, po którym odbył się powitalny taniec. Dzieci przebrane w piękne kostiumy pląsały w parach, kółeczkach i korowodach. Wychowawczynie Pani Maria Jamróz i Pani Beata Wojciechowska -Durda urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami i zabawami: Podaj dalej, Dmuchanie balonów, Gorące krzesła, Papierowe kule, Taniec z balonami. Uczestnicy nagradzani byli słodyczami.

  Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Marcela Rymarowicz i Ignacy Gąska z klasy I A oraz Ania Trela i Mateusz Figurski z klasy I B. Zwycięzcy zostali udekorowani szarfami z napisem „Król balu 2021”, „Królowa balu 2021” oraz dyplomami.

  W trakcie zabawy dzieci miały czas na słodkości przygotowane przez rodziców.

  Była też okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

  Dziękujemy rodzicom: Państwu Sylwii i Andrzejowi Mickiewiczom, Pani Paulinie Daniel i Pani Reginie Bień za pomoc w przygotowaniu balu.

  /B. Wojciechowska - Durda/

 • Zabawa karnawałowa w naszej szkole klas II – III

  15.02.2021

  W dniu 15. 02. 2021 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy  rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.:cyrk, tańcu w parach z balonem, tańcu na gazecie  czy zbieraniu serduszek.  Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

  Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  /Anna Jachowicz/ 

 • Walentynkowe szaleństwa w 0b :)

  15.02.2021

  15 lutego sześciolatki świętowały  klasowe walentynki. Podczas zabaw, konkurencji i zawodów pokazały, że potrafią współpracować, współdziałać, pomagać sobie dla wspólnego dobra. Poznały cechy dobrego kolegi, przyjaciela, towarzysza zabaw, wykazały się umiejętnością ich zastosowania w praktyce i świetnie się przy tym bawiły. Obdarowały sie też nawzajem własnoręcznie wykonanymi sercami z masy solnej. To był miły dzień.

  /Renata Drzymała/

 • Zimowe zabawy kl. VIb

  Klasa VIb w ramach zajęć wychowawczych wzięła udział w zimowych zabawach na śniegu. Wiedząc, że długotrwałe siedzenie przed komputerem nie służy zdrowiu, uczniowie wybrali się na zewnątrz i uczestniczyli w zabawach, spacerach i lepieniu bałwanków. Wszyscy, łącznie z wychowawczynią zażyli ruchu i świeżego powietrza a część uczniów udokumentowała to zdjęciami. wszyscy stwierdzili, że było to bardzo przyjemne doświadczenie. Teraz na pewno częściej będziemy się odrywać od komputerów aby się dotlenić i poruszać.

  /Grażyna Król/

 • Walentynki w klasie VIa

  14.02.2021

  W tym roku 14 lutego uczniowie nie mogli przygotować kartek i przekazać ich za pomocą szkolnej poczty walentynkowej. Jednak to jedno z ulubionych świąt w kalendarzu roku szkolnego i nie można go pominąć. Wychowawczyni ogłosiła konkurs na wirtualną kartkę walentynkową z życzeniami dla całej klasy - mogło to być zdjęcie, filmik, kartka elektroniczna lub wykonana tradycyjnie. W Teams pojawiło się 7 prac, pomysły były różne, ale najważniejszy był cel konkursu - aby sprawić przyjemność koleżankom i kolegom z klasy i okazać im sympatię. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się przewodniczący klasy Igor Rakoczy - przygotował filmik z życzeniami, który wzruszył całą klasę i wychowawczynię. Na wielką pochwałę zasługują wszystkie nadesłane kartki, które  przygotowali: Ania Gagat, Maja Nowak, Kacper Królikowski, Przemysław Piekarski, Igor Daniel i Kacper Sikora. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali 6 z zachowania, a wychowawczyni obiecała jeszcze nagrodę niespodziankę dla zwycięzcy:)))

  /Katarzyna Sikora/

 • Walentynkowa sesja zdjęciowa w klasie 0a

  12.02.2021

  Trzeba kogoś mocno lubić,
  Trzeba kogoś dobrze znać,
  żeby w tak szczęśliwym dzionku
  Walentynkę jemu słać!!!
   

  Walentynki w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami. Dzieci przez cały tydzień wykonywały przepiękne kartki, by obdarować swoich ulubionych kolegów i koleżanki. To właśnie w przedszkolu, nawiązują się pierwsze najbardziej przeżywane i niezapomniane przyjaźnie oraz sympatie.

  Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć

  z Przedszkolnej Sesji w Walentynkowej!!!

                                                                                                            Marta Bernat

 • WALENTYNKOWE  ŚWIĘTO

  12.02.2021

  Zorganizowana przez uczniów klasy trzeciej „Walentynowa poczta”  dla dzieci młodszych cieszyła się  dużym zainteresowaniem. W czasie przerw lekcyjnych dzieci  z wielkim zaangażowaniem umieszczały swoje wpisy na  karteczkach i wrzucała do skrzynki. Czerwone serduszka otaczające walentynkową pocztę zachęcały do tego , aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom , które lubimy , kochamy i szanujemy. W piątek wszyscy oczekiwali na rozdanie listów. Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności . Zadbajmy jednak o to , aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień , ale cały rok . Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie .

    /Anna Jachowicz/

 • Bal karnawałowy z bohaterami lektur

  9 lutego uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w nietypowym balu karnawałowym. Ich zadanie polegało na wcieleniu się w postać wybranego bohatera literackiego. Musieli sięgnąć do lektur z klas IV-VII (klasa VII) lub VII-VIII (klasa VIII) i tam poszukać inspiracji. Należało wzorować się na książkowym opisie i w miarę możliwości zachować wierność szczegółów. Dzięki pomysłowości i talentowi powstały kreacje, obok których nie dało się przejść obojętnie. Na godzinach wychowawczych zostały wyświetlone prezentacje przygotowane z przesłanych wcześniej zdjęć. Wszyscy odgadywali, jaka postać stała się natchnieniem dla koleżanek i kolegów z klasy. Przy okazji była to świetna powtórka z języka polskiego, zwłaszcza dla przygotowujących się do egzaminu ósmoklasistów.  

  Komisja konkursowa w składzie: pani Katarzyna Sikora, pani Ewa Krępa, pani Urszula Czerw (klasa VII) i pani Magdalena Sedlak (klasa VIII) wybrała najbardziej oryginalne projekty.

  Nagrodzeni zostali:

  - klasa VII: Natalia Szumacher, Julia Wilk, Anna Pietryka, Zuzanna Wiciejowska, Anna Daniel i Gabriela Arabasz,

  - klasa VIII: Seweryn Jakubczyk, Jakub Majewski, Oliwia Kozak, Jakub Sowa, Laura Rybińska i Amelia Marmura.

  W klasie VII wyróżniły się też Amelia Sowa i Martyna Bień.

  W klasie VIII przebrania nawiązujące do lekturowych opisów przygotowali: Natalia Maziarz, Julia Surowiec, Karolina Cisło, Marika Kolin, Klaudia Drzyzga, Amelia Wieczerzak, Katarzyna Kasprzak, Szymon Rup, Szymon Turkosz, Jakub Turkosz i Amelia Wróbel.

  Wszystkim gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w zabawie!

 • BAL KARNAWAŁOWY VIA

  09.02.2021

  We wtorek 9 lutego klasa VIa bawiła się na balu karnawałowym online ph. "W rytmach samby". Uczniowie obejrzeli prezentację na temat obchodów karnawału w Rio de Janeiro, dowiedzieli się skąd wywodzi się ta tradycja i jak była świętowana w odległej przeszłości. Następnie odbyła się nauka kroków podstawowych samby, co nie okazało się łatwe. Dzieciom towarzyszyły ulubione maskotki, poduszki, a nawet ich zwierzęta domowe.

  /Katarzyna Sikora/

 • Zdrowe śniadanko

  08.02.2021

  "W zdrowym ciele zdrowy duch". Pod takim hasłem upłynął nam poprzedni tydzień. Podsumowaniem zrealizowanych treści było samodzielne wykonanie zdrowego śniadanka. Smakowało wyśmienicie. Zadowoleni "kucharze" już planują przygotowanie kolejnego posiłku. 

  /Renata Drzymała/

 • Mali eksperymentatorzy :)

  05.02.2021

  Jak powszechnie wiadomo doświadczenia są najprostszą drogą do wiedzy. Kolejny raz wypróbowaliśmy tą tezę wykonując "slimy". Zabawa była świetna...

  /Renata Drzymała/

 • PROGRAMY, PROJEKTY, REMONTY W ROKU 2020

  W Zespole Szkół w Maliniu rok 2020 był bardzo pracowity pod względem ilości dokonywanych prac i realizacji projektów gospodarczych. Nadszedł czas na kilka słów podsumowania, ponieważ wszystkie podjęte inicjatywy zostały już sfinalizowane.

  Dzięki Organowi Prowadzącemu – Gminie Tuszów Narodowy, który wytypował naszą placówkę jako pierwszą do udziału w programie rządowym „Posiłek w szkole i w domu” mogliśmy doposażyć kuchnię w nowoczesny sprzęt i przeprowadzić konieczne remonty i modernizację. Koszt zakupów i prac remontowych to 79977,60 zł. Zakupiono m.in. profesjonalną zmywarkę kapturową, kuchenkę gazową, obieraczkę do ziemniaków, roboty kuchenne, wyposażenie do pieca konwekcyjno – parowego (który zakupiono ze środków budżetu gminy w grudniu 2019 roku), meble ze stali nierdzewnej, wymieniono drzwi, wyremontowano pomieszczenia do przechowywania i obróbki warzyw, dostosowano instalację elektryczną, kanalizacyjną i hydrauliczną do wymogów zakupionego sprzętu. Dzięki tym zakupom przygotowanie posiłków dla ponad 220 uczniów korzystających każdego dnia ze stołówki szkolnej nie stanowi już problemu (ok. 50 pełnych posiłków - śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek oraz ok. 170 posiłków uzupełniających).

  W roku 2020 otrzymaliśmy także zgodę na skorzystanie z dofinansowania z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020. Z tych funduszy doposażyliśmy pracownie przedmiotowe: fizyczną, biologiczną, geograficzną oraz chemiczną łącznie na kwotę 70667 zł. Wykaz zakupionych pomocy to 250 pozycji w zestawieniu końcowym, trudno wyliczać wszystkie zakupione elementy jednak najbardziej cieszymy się z nowoczesnego monitora interaktywnego zamontowanego w sali nr 2, który umożliwi unowocześnienie i uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

  Wiele radości sprawił wszystkim zakup  szatni metalowych dla uczniów. Klucze do szatni w pierwszej kolejności otrzymają uczniowie klas, dla których zabrakło sali i nie mają swoich szafek, gdzie mogliby przechowywać podręczniki i materiały potrzebne na lekcje plastyki i techniki. Zakup metalowych szatni był bardzo potrzebny, ponieważ w tej chwili liczba oddziałów przewyższa posiadaną ilość sal lekcyjnych,  a na szatnie zamieniono wszystkie wolne ściany na korytarzach i w auli.

  Wszyscy, którzy byli w budynku naszej szkoły nie mogli nie zauważyć nowej podłogi na korytarzu na I piętrze. Została wykonana podczas nauki zdalnej na przełomie maja i czerwca 2020 roku z budżetu gminy, koszt inwestycji to ponad 26000 zł.

  Wymieniono podłogę i wyremontowano stołówkę w budynku przedszkola w Ławnicy, koszt ok. 10000 zł.

  Czas przebywania uczniów na nauczaniu zdalnym to czas wykorzystany na odnowienie i bieżące remonty w salach lekcyjnych. Udało się odnowić trzy sale lekcyjne na I piętrze budynku, salę oddziału przedszkolnego oraz klatkę schodową od strony kuchni.

  Ku powszechnej euforii uczniów naszej szkoły z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zakupiono stół do tenisa (koszt ok. 2000 zł). Uczniowie podczas przerw, a także zajęć wychowania fizycznego doskonalą technikę gry.

  /Lidia Rakoczy/

 • Projekt czytelniczy "Spotkania z poezją dziecięcą"

  W klasie Ib był realizowany projekt czytelniczy ph. "Spotkania z poezją dziecięcą". Pomysłodawczynią była wychowawczyni Maria Jamróz.

  Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, zapoznanie z poezją dziecięcą. Do tego przedsięwzięcia zostali zaproszeni Rodzice. Podczas nauczania zdalnego chętne Mamy - Pani Paulina Daniel, Pani Iwona Dengler, Pani Anna Dzik czytały uczniom wiersze mniej znanych poetów i rozmawiały z dziećmi na temat treści wysłuchanych utworów oraz morałów z nich wypływających. Zadaniem zaś uczniów było narysować ilustracje do tych wierszy. Cały projekt został zakończony w styczniu już podczas nauczania stacjonarnego. Ostatnie spotkanie z dziecięcą poezją przeprowadziła Pani bibliotekarka Monika Klich. Wszystkie ilustracje wykonane przez dzieci utworzyły małą klasową książeczkę pt. "Ilustrujemy wiersze".

  Wychowawczyni bardzo serdecznie dziękuje Mamom i Pani bliotekarce za aktywne zaangażowanie się w tę edukacyjno - czytelniczą akcję.

  /M. Jamróz/

 • ZIMOWE ZABAWY KLASY VIA

  26.01.2021

  Uczniowie klasy VIa zawsze bardzo lubili wspólne zabawy na śniegu. Kiedy uczyli się stacjonarnie, to co roku udało się poszaleć na śniegu i lodzie w czasie lekcji wychowawczych. Były wycieczki do lasu, lepienie bałwana i bitwy na śnieżki. W tym roku pandemia nie pozwoliła na wspólne, zimowe szaleństwo. To nie znaczy, że nie udało się go zorganizować podczas lekcji wychowawczej online. Dzieci indywidualnie lub w małych grupach sąsiedzkich bawiły się na śniegu i miały za zadanie udokumentować to zdjęciami i filmikami, które przesyłały do wychowawczyni. Potem odbyło się wspólne oglądanie, było wiele śmiechu i wspomnień z minionych zimowych szaleństw, znów zatęskniliśmy za swoim towarzystwem i z niecierpliwością czekamy na stacjonarny powrót do szkoły.

  /Katarzyna Sikora/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć