• 25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   

   

   

   

   

   

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f68/1/16/1f495.pngZ tej okazji zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, by tego dnia

  tj. 25 listopada w najbliższy poniedziałek

  przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi Pluszakami.

  Nie zapomnijcie również o milutkich, kolorowych piżamkach!

   

 • Zabawa andrzejkowa klas 1-3

  Zabawa Andrzejkowa w klasach 1-3

  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dnia 20.11.2019r., odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa integrująca młodszą społeczność uczniowską. Zabawę uświetniły przeboje z różnych dziedzin  muzyki. Największym przebojem okazał się utwór pt. "Ruda tańczy jak szalona". Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby, uczestniczylły w różnych konkursach. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
  Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

  /Renata Hyjek/

 • Spotkanie z prawnikiem klas VII i VIII

  15.11.2019

  W piątek, 15 listopada,  miało miejsce spotkanie klas VII i VIII z prawnikiem pod hasłem "Przychodzi uczeń do prawnika". Spotkanie to odbyło się w ramach rządowego projektu o Darmowej Pomocy Prawnej, w którego zakres wchodzi między innymi edukacja prawna społeczeństwa czyli także młodzieży.

  Pan prawnik (pełniący także dyżury w Punkcie Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Tuszowie Narodowym) zapoznał uczniów z podstawowymi pojęciami prawnymi. W swojej wypowiedzi poruszył zagadnienia dotyczące zawodów prawniczych, rodzajów postępowań sądowych, orzeczeń sądowych, dziedziczenia oraz instancyjności sądów i instancyjności postępowań cywilnych. Szczególną uwagę zwrócił na problem doręczeń pism urzędowych. Podkreślił, że urzędowe przesyłki należy dla własnego dobra odbierać i reagować na nie. Należy je  dokładnie czytać i stosować się do zawartych w nich pouczeń. W dalszej części pogadanki uczniowie dowiedzieli się jak odpowiadają za czyny zabronione osoby poniżej 18 lat, zapoznali się z przykładowym wyrokiem sądowym. Na koniec pan prawnik przypomniał podstawowe prawa i obowiązki ucznia związane z obowiązkiem edukacyjnym.

  W czasie spotkania uczniowie zadawali także panu adwokatowi pytania i uzyskiwali na nie wyczerpujące odpowiedzi.

                                                                                                                       Małgorzata Maziarz

   

 • Mali dentyści - warsztaty

  Mali dentyści - warsztaty
  15.11.2019

  15 listopada  odwiedziła naszą szkołę pani Diana Duda, specjalistka w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej wśród dzieci.  Przeprowadziła z pomocą smoka Bartka warsztaty w dwóch zerówkach i klasie I. Zajęcia pełniły funkcję adaptacji stomatologicznej. Poprzez zabawę  dzieci zostały wprowadzone w świat stomatologii, dzięki czemu wizyta u dentysty nie będzie dla nich niczym strasznym. Dzieci dowiedziały się, co jest zdrowe, a których potraw lepiej unikać, ile mamy zębów, jak i czym je oczyszczać, aby były naprawdę czyste i zdrowe. Miały też możliwość zobaczenia, a nawet wykonania zabiegów przy użyciu narzędzi, z którymi spotkają się w gabinecie. Młodzi adepci stomatologiczni nawet samodzielnie założyli plomby swoim pacjentom przy użyciu profesjonalnej lampy.

  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał swoją pierwszą wyprawkę: tackę, lusterko, wałeczki, nitki, ślinociąg, pędzelek i maseczkę oraz oczywiście dyplom. Dziękujemy za udaną lekcję Profi-Dental.

  /Renata Drzymała/

   

 • Kartki świątczne dla chorej Natalki

  14.11.2019

  Pomóżmy chorej  Natalce!

  Natalka ma 5 lat i zdiagnozowany nowotwór mózgu. Trwa walka o każdy dzień jej życia, niestety może nie doczekać Świąt Bożego Narodzenia, które tak uwielbia. Rodzice chcą stworzyć świąteczną atmosferę wcześniej i proszą o wysyłanie kartek świątecznych dla Natalki. Ona bardzo na nie czeka i cieszy się z każdej otrzymanej pocztówki.

  Kochani uczniowie!

  Wystarczy napisać kartkę świąteczną z życzeniami dla Natalki. Kartka może być wykonana własnoręcznie lub kupiona, rozmiar maksymalnie A5, technika dowolna. Termin składania kartek do czwartku 21.11.2019 u pani Urszuli Czerw.

  Więcej informacji na stronie:

  https://natemat.pl/amp/290321,akcja-pisania-swiatecznych-kartek-dla-chorej-na-guza-mozgu-natalki?

                                                                                                      /Urszula Czerw/

 • "NIEPODLEGŁOŚĆ WAŻNA SPRAWA"

  12.11.2019

   

   


  W dniu 12 listopada 2019 społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

  Po 123 latach Rzeczpospolita Polska ponownie pojawiła się na mapach Europy, Polacy odzyskali wolną, własną i niepodległą Ojczyznę. Uczniowie klas IVa i IVb pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Natalii Krawiec i p. Renaty Lasek przygotowali akademię. Uczniowie klas IV recytowali wiersze, mówili o trudnej drodze do niepodległości, śpiewali pieśni: " Piosenkę małego patrioty", "Przybyli ułani", " Niepodległość", "Piechotę" i "Białe róże". W obchody włączyli się uczniowie klasy VI: Gabriela Arabasz, Milena Brach, Karol Hyjek pieśnią "Polska żyje w nas" i Jakub Turkosz z klasy VII z pieśnią  "Przytulmy Polskę do serca". Padały słowa ważne mówiące o trudnej drodze do wolności, o  walkach powstańców, o łzach skazanych i wywiezionych na Sybir. Uczniowie wyśpiewali manifest młodego patrioty, który kocha swoją wolną Ojczyznę i chce dla niej pracować. Zapamiętajmy fragment wiersza;

                          Ojczyzna wolna, znowu wolna!

                          Tak bije serce, huczą skronie!

                          A Biały Orzeł w słońcu kwiatów

                          Przyleciał, by go ująć w dłonie.


 • "SZKOŁA DO HYMNU"

  08.11.2019

  Zespół Szkół w Maliniu włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”. W 2018 roku świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zostało to uczczone m. in. akcją "Rekord dla Niepodległej", podczas której przedszkolaki i uczniowie z całej Polski odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego dokładnie o godz. 11.11. W tym roku inicjatywa jest kontynuowana, MEN zorganizował akcję "Szkoła do Hymnu" - polega ona na wspólnym odśpiewaniu  "Mazurka Dąbrowskiego" w szkołach i przedszkolach w piątek 8 listopada o godz. 11.11. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję, wspaniałą postawę i piękne odśpiewanie hymnu w szkole i przedszkolu.

 • W GRZE KRÓLEWSKIEJ TEŻ POTRAFIMY

  29.10.2019

  W dniu 28.10.2019 roku  odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce.

  Szkołę reprezentowali: Sieczka Adrian, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Hyjek Maja.

  W dniu 29.10.2019 roku  odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Super wypadli uczniowie naszej szkoły zajmując II miejsce i awans do zawodów rejonowych.

  Szkołę reprezentowali: Krępa Martyna, Bawoł Amelia,Turkosz Jakub, Hyjek Maciej.

  Lesław Jachowicz

 • Sukcesy w Powiatowym Konkursie "Barwy mojej Ojczyzny"

  06.11.2019

  6 listopada 2019 r. w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z całego powiatu mieleckiego w rekordowej liczbie. Uczestnicy prezentowali na scenie utwory opiewające piękno rodzinnej ziemi i wszystko, co najbliższe i najdroższe. Nasi uczniowie przygotowywali się do występu już od początku października pod kierunkiem pani Ewy Krępy (recytacja) i pana Macieja Kosztyły (śpiew). Szkołę reprezentowali:

  • w kategorii recytacja: Julia Surowiec z klasy VII i Oliwier Galas z klasy VIII,
  • w kategorii śpiew: Jakub Turkosz i Amelia Wróbel z klasy VII.

  Jakub Turkosz zajął II miejsce za wykonanie utworu „Pod Tatrami jest mój kraj”. Amelia Wróbel, która zaśpiewała piosenkę „Ojczyzna” z repertuaru Marka Grechuty, otrzymała Nagrodę Prezesa PTG "Sokół 1893". Za recytację wiersza Aleksandra Fredry „Ojczyzna nasza” wyróżniony został Oliwier Galas. Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom wspaniałego występu.

 • "SZKOŁA PAMIĘTA"

  "SZKOŁA PAMIĘTA"
  25.10.2019

  Zespół Szkół w Maliniu włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, które w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75-lecie wybuchu Powstania Warszawskiego uwrażliwią młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu.

  W dniach 24 - 29 października uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami udali się pod kapliczkę w Maliniu, która upamiętnia cudowne ocalenia od rozstrzelania mieszkańców naszej wioski. Najpierw dzieci porządkowały teren przy kapliczce, grabiły liście, zbierały śmiecie  i zamiatały chodniki. Potem  poszczególne klasy wraz z wychowawcami modliły się pod kapliczką za zmarłych, zwłaszcza tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny. Dzieci odmawiały różaniec, śpiewały pieśni patriotyczne i religijne, zapalały znicze. Wszyscy modlili się również w intencji zamarłych nauczycieli z naszej szkoły oraz o pokój na całym świecie.

  /Katarzyna Sikora/

   

 • Bliskie spotkania z wodą

  25.10.2019

  W dwa kolejne piątki 18 i 25 października pracownicy Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej rzeszowskiego RZGW przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla klas 0 – II.  Zajęcia pn. „Bliskie spotkania z wodą” prowadzili panowie Krzysztof Gwizdak i Maciej Wojtoń.  Dzieci bezbłędnie poradziły sobie z zadawanymi pytaniami i uważnie słuchały jak należy dbać o nasze środowisko i jak umiejętnie oszczędzać wodę. Pierwsza część spotkania dotyczyła właściwości wody, jej źródeł i obiegu w przyrodzie. Kolejnym zadaniem dla uczestników warsztatów było znalezienie najlepszych codziennych praktyk, które pozwolą na oszczędzanie tej drogocennej substancji. Dzieciaki wszystkich klas szybko poradziły sobie z tym zadaniem, zaskakując swoją kreatywnością prowadzących spotkanie pracowników Wód Polskich. Druga część zajęć to ulubione przez wszystkie dzieci eksperymenty z wodą. Młodzi eksperci odpowiadali (lub zgadywali) jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a jakie toną i dlaczego. Następnie grupa miała za zadanie pokolorować zwierzęta i przyporządkować je do ich naturalnego środowiska: morskiego, przybrzeżnego i leśnego.
  Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali kolorowanki z dyplomami, książeczki edukacyjne i gadżety Wód Polskich.

  /Renata Drzymała/

 • SPORT W SZKOLE

  Po sukcesach gminnych i tymbarkowych nadszedł czas na półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci  w piłce nożnej dziewcząt i chłopców ( klasy VI – V – IV).

  W dniu 24. 10 2019 roku na Orliku w Jaślanach  rozegrano turnieje półfinałowe. W kategorii dziewcząt odbył się tylko jeden mecz. Dziewczęta z naszej szkoły pokonały koleżanki z SP Borowa 5 : 1 uzyskując awans do wiosennego finału powiatu mieleckiego.

  Skład zespołu: Zuzanna Wiciejowska, Weronika Sekuła klasa VI, Marta Pazdro Klasa V, Zuzanna Sasor, Antonina Gąska, Milena Bauer, Magdalena Pleban klasa IV.

  W kategorii chłopców wzięło udział cztery zespoły. Zwyciężyli uczniowie naszej szkoły pokonując SP Borowa 3:2, SP Padew Narodowa 3:0 oraz SP Wola Mielecka 4:0.

  Chłopcy również awansowali do wiosennego finału powiatowego.

  Skład zespołu: Karol Hyjek, Jakub Trojnar, Radosław Czachor, Jakub Turkosz, Karol Matuszewski – Rosak, Kacper Sikora, Szymon Pyź, Mateusz Czachor, Sebastian Boicetta, Igor Rakoczy, Krzysztof Turkosz.

  Życzymy sukcesów w finałach na wiosnę.

  / Lesław Jachowicz/

 • Warsztaty ekologiczne dla klasy VII i VIII

  22 października panie z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu spotkały się z młodzieżą z klasy VII i VIII. Prelekcja i prezentacja multimedialna dotyczyły przede wszystkim zasad gospodarowania odpadami. Mogliśmy sobie przypomnieć, co powinno trafiać do worków w kolorach: żółtym, niebieskim, zielonym i brązowym. Szczególnie cenne okazały się dodatkowe wyjaśnienia na temat śmieci budzących wątpliwości, np. zabrudzonego papieru albo potłuczonego szkła. Dowiedzieliśmy się, czego nie można wrzucać do odpadów zmieszanych i gdzie zawozić odpady wielkogabarytowe, poremontowe oraz zużyty sprzęt elektroniczny. Panie prowadzące pokazały też, w jaki sposób można odzyskiwać surowce i do czego wykorzystuje się tworzywa sztuczne, makulaturę, szkło i kompost. Zachęciły do ograniczania ilości odpadów poprzez rozsądne planowanie zakupów. Na zakończenie odpowiedziały na pytania uczestników, które wiązały się z tematem spotkania. Uczniowie przekonali się, że warto segregować odpady i tym samym dbać o środowisko, w którym żyjemy.   

 • „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej"

  21.10.2019

  Uczniowie klasy Va i Vb wzięli udział w konkursie wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej", organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. W pierwszym uczniowie odpowiadali na 20 pytań w specjalnie przygotowanym teście. Zwycięzca etapu szkolnego Przemysław Piekarski przeszedł do finału na szczeblu powiatowym. 21 pażdziernika 2019 r. w drugim – finałowym – etapie powiatowym Przemysławł musiał zmierzyć się z dwoma testami. Pierwszy z nich dotyczył historii policji, drugi zaś znajomości przepisów o ruchu drogowym.

  Gratulujemy uczestnikom! Życzymy dalszych sukcesów. 

  /Anna Leśniak/

 • "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU"

  18.10.2019

  18 października 2019 roku o godz. 9.00 nasza szkoła dołączyła się do międzynarodowej akcji "Milion dzieci modli się na różańcu". Cała społeczność szkolna podczas modlitwy różańcowej modliła się o pokój i jedność na świecie. Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, więc dodatkowo dzieci modliły się w intencji misjonarzy.

 • Wycieczka klas I-III do Nowej Dęby

  Dnia 17 października dzieci z klas I-III udały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Obejrzeliśmy szklane ozdoby pochodzące z różnych epok. Oprócz samego podziwiania przepięknych eksponatów poznaliśmy nowy zawód – dmuchacza, oraz mieliśmy okazję podglądnąć pokaz dmuchania bombki, zarówno tej w tradycyjnym kształcie jak i wydmuchiwanej za pomocą formy. Później obserwowaliśmy przy pracy panie, które pieczołowicie zdobiły choinkowe dekoracje, malując je pędzlami i przyklejając brokatowe ozdoby. Następnie każdy uczeń sam ozdobił jedną, własną, nadając jej niepowtarzalny wygląd. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do sklepu, gdzie mogli zakupić pamiątkowe ozdoby. Każde dziecko otrzymało do domu dwie bombki imienną oraz własnoręcznie dekorowaną.

  Po wycieczce pozostała cała moc wspaniałych wrażeń, a piękne dekoracje zawieszone na naszych choinkach będą wywoływać radosne wspomnienia przez cały okres świąteczny.

  /Ewelina Łachut/

   

 • Pasowanie na ucznia

  16.10.2019

  „Musisz przyrzec, że bez przerwy,
  będziesz dbał o Pani nerwy,
  będziesz uczył się starannie,
  zachowywał nienagannie.
  Gdy umowa taka stanie
  to jest właśnie Ślubowanie.

   

  16 października miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów. Jest to ogromne przeżycie dla każdego dziecka rozpoczynającego naukę.  Zgodnie z tradycją  uroczystość ta odbyła się w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli, emerytowanych nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy co roku w tym dniu świętują Dzień Edukacji Narodowej. Wychowawczyni p. Ewelina Łachut przygotowywała  dzieci do tego ważnego wydarzenia już od pierwszych dni września. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po prezentacji dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Lidia Rakoczy dokonała pasowania na pełnoprawnych pierwszoklasistów i wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom. Obecni na uroczystości rodzice obdarowali dzieci upominkami. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

  Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a nowym uczniom życzymy sukcesów w murach naszej szkoły!

  /Ewelina Łachut/

 • SPORTOWYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY

  W dniu 15.10.2019 roku na obiektach LKS Stal Mielec odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Chłopcy w składzie: Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil,  klasa VI, Rosak – Matuszewski Karol, Piekarski Przemysław, Bauer Mateusz, Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Turkosz Krzysztof klasa V zajęli IV miejsce.

  Natomiast w dniu 16.10.2019roku na orliku w Jaślanach odbyła się XX gminna edycja turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Po raz kolejny zwyciężyli uczniowie SP Malinie. W kategorii U 10 ( KL. III –II) SP Malinie pokonało kolegów z SP Jaślany 5 : 1. Najlepszym zawodnikiem drużyny  został Sasor Bartosz z klasy III. W kat. U12 (klasy V – IV )chłopcy wygrali z SP Tuszów Narodowy 6 : 1  oraz z SP Czajkowa 4 : 0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Turkosz Krzysztof. Nagrody książkowe dla najlepszych zawodników drużyn ufundował nauczyciel SP Jaślany mgr Mariusz Furdyna. Obydwa zespoły będą reprezentować Gminę Tuszów Narodowy w finałach powiatowych.  

  / Lesław Jachowicz/

 • Warsztaty edukacyjne klas IV - VI

  Warsztaty edukacyjne klas IV - VI
  15.10.2019

  W dniu 15.10.2019 uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez panie pracujące na co dzień w MPGK w Mielcu. Poprzez pogadankę i zestaw slajdów uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowej segregacji śmieci. Pracownice MPGK dokładnie omówiły, co dzieje się z odpadami, które są segregowane oraz z tymi, których się nie segreguje. Dzieci dowiedziały się jak długo poszczególne śmieci muszą zalegać do całkowitej biodegradacji. Panie przedstawiły dzieciom jak ważne jest segregowanie odpadów dla środowiska a także w jaki sposób  różnego rodzaju odpady można poddawać recyklingowi i w ten sposób dawać im "drugie życie". Na koniec pracownice MPGK przedstawiły ciekawostki o przetwarzaniu odpadów a  uczniowie mieli możliwość zadawać pytania w razie wątpliwości. Wszyscy za udział w warsztatach podziękowali paniom i zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

 • Nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2019 / 2020

  24.09.2019

  W dniu 24 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły, jak co roku, musieli dokonać wyboru swoich przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były burzliwą kampanią wyborczą. W szkole pojawiły się plakaty wyborcze zachęcające do głosowania na danego ucznia. Tegorocznymi kandydatami byli: Martyna Krępa z klasy VIII, Amelia Marmura, z klasy VII, Anna Pietryka z klasy VI, Patryk Rzeźnik z klasy VI, Tomasz Głodzik z klasy V a oraz Karol Rosak – Matuszewski z klasy V b.

  Bezkonkurencyjna okazała się Amelia Marmura z klasy VII, jej zastępcą została Martyna Krępa z klasy VIII. Skarbnikiem został Tomasz Głodzik z klasy V a, natomiast sekretarzem Karol Rosak – Matuszewski z klasy V b. Po wyborach z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego spotkała się pani Natalia Krawiec - tegoroczny opiekun SU i wspólnie ustalili plan pracy na najbliższy rok. Zwycięzcom gratulujemy zaufania i życzymy realizacji planów wyborczych.

                                                                                                                                                          /Natalia Krawiec/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć