• Klasy VIII na spektaklu teatralnym.

     •  

      W dniu 28 września klasy VIII a i  VIII b razem w wychowawczyniami Lidią Rakoczy i Renatą Lasek wybrali się do Mielca.

      Najpierw świętowali Dzień Chłopaka w restauracji McDonald, chłopcy otrzymali upominki od swoich koleżanek.

      Później udali się do Samorządowego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli spektakl "Zemsta" na podstawie utworu

      Aleksandra Fredry.Słynny spór o mur graniczny, który opiera się na wydarzeniach jakie rozgrywały się w zamku Odrzykoń niedaleko Krosna. Do mowy potoczne weszło zdanie z utworu " jesli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby", czy wyrażenie " mocium Panie" . Spektakt przygotował Narodowy Teatr Edukacyji z Wrocławia.

                                                                                                                                                       / Renata Lasek/

     • Lekkoatletyczne finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

     • W dniach 27 i 28 września 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się zmagania lekkoatletów klas V – VI ( Igrzyska Dzieci) oraz klas VII – VIII ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Dobre starty zanotowali nasi uczestnicy w kategorii Igrzysk Dzieci, uczennica klasy VI Rudolf Oliwia zajęła VIII miejsce w skoku wzwyż, w tej samej kategorii Sowa Maciej z klasy VI zajął X miejsce, natomiast uczeń klasy V Kurmaniak Filip w skoku w dal był XVI. Ponadto uczniowie wzięli udział w festynie „Strefa aktywności”. Za udział z wiedzy teoretycznej z zakresu sportu i sprawnościowym torze przeszkód otrzymali pamiątkowe medale oraz symboliczne pamiątki. W drugim dniu zmagań rywalizowali uczniowie z klas VII – VIII. Najlepsze VII miejsce w pchnięciu kulą wywalczyła uczennica klasy VII a Oliwia Słaby. Artur Kamuda z klasy VIII b  zdobył VIII miejsce w rzucie oszczepem oraz Łukasik Szymon z klasy VIIa  zdobył XII  miejsce w skoku w dal.

      Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje za dobre miejsca w gronie reprezentantów z 25 powiatów.

                                                                                                                    / Lesław Jachowicz/

     • Dzień Chłopaka w klasie III

     • Dziewczynki z klasy III pamiętały o tym, że 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji  w piątek przygotowały dla chłopców  niespodzianki. Złożyły chłopcom piękne życzenia. Każdy chłopiec otrzymał czerwony balon ze swoim imieniem oraz słodki upominek. Oglądaliśmy film, który wybrali chłopcy. Zorganizowaliśmy ciekawe zabawy na placu zabaw. Wszyscy dobrze się bawili tego dnia. Chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

      / Anna Jachowicz/

     • WYJAZD DO TEATRU

     • 28.09.2023 roku odbyła się wycieczka do  SCK w Mielcu na spektakl teatralny „ Piotruś Pan”. Uczestnikami byli uczniowie klasy II  i III pod opieką Pań: Anny Jachowicz, Renaty Hyjek i Faustyny Dąbrowskiej. W czasie wycieczki dzieci obejrzały  fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii.  Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy. „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.

      Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Pogoda dopisała, więc po spektaklu uczniowie udali się na krótki spacer ulicami miasta. Zwiedzili wyremontowany stadion sportowy. Zrobili pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym miejscem, bardzo wyczekiwanym przez uczniów była wizyta w McDonald,s, gdzie dzieci miały możliwość zrobienia samodzielnych i rozsądnych zakupów.

       / Anna Jachowicz/

     • "Każdy inny- wszyscy równi"

     • W roku szkolnym 2023\2024 Nasza Szkoła przystąpiła do

      Ogólnopolskiego Projektu Społeczno-Edukacyjnego "Każdy inny-wszyscy równi".

      Celem projektu jest:

      * uwrażliwianie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

      * rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

      * likwidowanie uprzedzeń na temat takich osób

      * przygotowanie do współuczestnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu

           W ramach projektu w miesiącu wrześniu Nasza Szkoła podjęła działania dotyczące "Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących i Języka Migowego.

      Uczniowie klasy 4gr.1 wzięli udział w zajęciach pt. "W świecie ciszy". Dowiedzieli się, w jaki sposób porozumiewają się osoby niesłyszące, wiedzą już co oznacza symbol turkusowego motyla. Poznali postaci sławnych osób niesłyszących, które dokonały dużo dobrego dla ludzkości- byli to Ludwik van Beethoven, Thomas Edison, Alexander Bell czy Helen Keller.

      Wspólnie poznawaliśmy język migowy. Uczniowie nauczyli sie podstawowych zwrotów a chętni spróbowali "wymigać" swoje imię.

           29.09 obchodzony jest "Światowy Dzień Serca". Uczniowie kl. VIIb przystąpili do kolejnego zadania       w ramach projektu ph. "Serce mam jedno".

      Porozmawialiśmy o chorobach serca, o szerokim zakresie profilaktyki. Wspólnie wykonano gazetkę do której dołączono ulotki- "Jak dbać o serce". Chętni uczniowie szkoły zabrali je do domu, aby ich rodzice  i dziadkowie zapoznali się z profilaktyką i wiedzieli jak ustrzec się przed chorobami serca.

       

                                                                                                                                 /Katarzyna Nowak/

     • Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Patrona Szkoły

     • 27 września 2023 r. miała miejsce uroczystość odsłonięcia i poświęcenia figury Patrona Szkoły – Bł. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ceremonia odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie, a uczestniczyło w niej wiele osób i zaproszonych gości: Pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Pan Józef Piątek – Wójt Gminy Mielec, Pani Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy, Pan Waldemar Maziarz – Przewodniczący Rady Gminy Tuszów Narodowy, Pan Kacper Głaz – radny powiatowy, Ksiądz Kustosz Andrzej Rams, Ksiądz Zbigniew Guzy – rodak, Ksiądz Piotr Turek, Ksiądz Arkadiusz Bobola, Pan Arkadiusz Rusin - prezes OSP Malinie II, dyrektorzy szkół i jednostek oświatowo - kulturalnych z terenu Gminy Tuszów Narodowy i Gminy Mielec, członkowie Społecznego Komitetu budowy Pomnika na czele z Panem Hieronimem Kwietniem i Janem Maziarzem - sołtysem wsi Malinie.

      Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą na placu przed budynkiem szkolnym koncelebrowaną przez: Księdza Andrzeja Ramsa, Księdza Zbigniewa Guzego, Księdza Piotra Turka oraz Księdza Arkadiusza Bobolę. Po niej nastąpiło odsłonięcie pomnika Patrona szkoły, którego dokonali: Pan Andrzej Głaz, Pan Józef Piątek, Pan Waldemar Maziarz oraz Pani Hiacynta Jamróz. Była to niezwykle emocjonująca chwila, a aplauz zgromadzonych osób dawał wyraz wspólnemu szacunkowi dla Patrona Szkoły.

      Następnie Ksiądz Kustosz Andrzej Rams dokonał poświęcenia figury. Potem nastąpiło złożenie kwiatów u stóp pomnika przez poszczególne delegacje. Wiązanki składali:

      - przedstawiciele organu prowadzącego: Pan Andrzej Głaz, Pani Renata Paterak, Pan Waldemar Maziarz, Pan Józef Piątek,

      - przedstawiciele pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców w osobach: Pani Hiacynta Jamróz, Maciej Maziarz oraz Pani Anna Sieczka,

      - członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika: Pan Hieronim Kwiecień, Pani Wioletta Królikowska, Pan Jan Maziarz.

      Na zakończenie uroczystości odbył się montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas VII i VIII pod kierunkiem: Pani Lidii Rakoczy, Pani Renaty Lasek oraz Pana Arkadiusza Chwałka. Podczas akademii wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać słów o tym wyjątkowym człowieku - Prymasie Tysiąclecia Ks. Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Nie zabrakło także momentów artystycznych, w których uczniowie zaprezentowali pieśni nawiązujące do jego życiowej drogi.

      To nadzwyczajne wydarzenie był nie tylko okazją do uczczenia Patrona Szkoły, ale także momentem jedności i wspólnoty w społeczności szkolnej. Figura Bł. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego będzie teraz stałym symbolem placówki, przypominając o wartościach, które niesie ze sobą edukacja i wiara.

      https://zsmalinie.edupage.org/album/#photos:album:1247

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych, pedagogicznych stanowiących centrum dostępu do wiedzy i kultury.

      Publiczne Przedszkole w Ławnicy bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, którego celem jest zakup książek, będących nowościami wydawniczymi oraz realizacja działań promujących czytelnictwo. Każa z grup przedszkolnych wzbogaciła się o nowe, ciekawe pozycje książeczek, a dzieci miały już okazję zapoznać się z nimi. Z wielkim zainteresowaniem słuchają czytanych opowiadań i historyjek, jak również z miłą chęcią oglądają kolorowe ilustracje do nich. Zakupione książki już towarzyszą nam w życiu codziennym: podczas zajęć, poszerzając naszą wiedzę o świecie, a także w czasie zabawy i relaksacji, wprowadzając nas w baśniowe krainy.

      Codzienne czytanie dzieciom wpływa na ich rozwój emocjonalny, uczy logicznego myślenia, poprawia koncentrację, rozwija pamięć, wyobraźnię, a także słownictwo.

      Czytanie dziecku kształtuje nawyk czytelnictwa i zdobywania wiedzy na całe życie.

       

      Galeria zdjęć: https://www.zsmalinie.pl/album/#photos:album:1244 

       

      /Natalia Trela/

     • Kolejne medale

     • W drugim dniu lekkoatletycznych zmagań nasi uczniowie również z medalami. 20.09.2023 roku odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli pięć medali, trzy złote i dwa brązowe. W kategorii dziewcząt w pchnięciu kulą złoty medal zdobyła Bauer Milena. W kategorii chłopców złote medale zdobyli: Łukasik Szymon w skoku w dal oraz Kamuda Artur w rzucie oszczepem, a ponadto Wilk Mikołaj zdobył brązowy medal w rzucie oszczepem, a Szymon Skiba w rzucie dyskiem.

      Życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich !!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Sportowy rok szkolny rozpoczęty

     • W dniu 19 września 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce indywidualnej. Sportowy rok szkolny nasi uczniowie zaczęli od złotego i srebrnego medalu w skoku wzwyż. W kategorii chłopców mistrzem powiatu został uczeń klasy VI Maciej Sowa, w kategorii dziewcząt wicemistrzynią została Oliwia Rudolf. Obydwoje będą reprezentować powiat mielecki w finale wojewódzkim. Czwarte miejsce zajęli Pyź Kacper w skoku wzwyż, Kurmaniak Filip w skoku w dal.

      Gratulacje dla lekkoatletów!!!

      /Lesław Jachowicz/

     • Dzień Kropki w zerówce.

     •  Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W naszej społeczności równiez był to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

      /Renata Drzymała/

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku 11 września uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z Panią  asp. Magdaleną Skulimowską i asp. szt. Grzegorzem Polkiem. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreśliła ponadto, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać podczas poruszania się po drodze, zwłaszcza w czasie słabej widoczności i niesprzyjających warunków pogodowych.  Takie odblaski uczniowie otrzymali od dzielnicowego. Nasz gość przypomniał również zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na końcu spotkania na dzieci czekała duża atrakcja – miały one możliwość zapoznania się z radiowozem, obejrzenia go na zewnątrz, a nawet wejścia do środka, Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której należy zaufać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.

      / Anna Jachowicz/

     • Uroczystości odpustowe

     • 7 września dzieci, młodzież naszej szkoły wspólnie z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcjami uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

     • Upamiętnienie rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów.

     •  

          W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. W naszej szkole od lat na lekcjach historii uczniowie poznawali tragiczne losy tej podkarpackiej rodziny. Za ukrywanie Żydów  Niemcy 24 marca 1944 roku zamordowali całą rodzinę. W naszej placówce pamięć o rodzinie z Markowej była, jest i będzie upamiętniana przez różnorodne działania takie jak:

      • na lekcjach historii w klasie VIII szczegółowo omawiana jest postawa rodziny ukrywającej Żydów oraz zbrodni na nich
      • w pozostałych klasach na lekcjach historii także zostanie wspomniana historia rodziny Ulmów

      • uczniowie przygotowują krótkie biogramy bohaterów II wojny światowej wśród nich jest też rodzina Ulmów, wykonują plakaty
      • na wiedzy o społeczeństwie przy tematyce patriotyzmy ponownie mówimy o społeczności i pojawia się heroizm rodziny z Markowej
      • obecna klasa V  była na wycieczce w Markowej.  

                                                                                                                                / Renata Lasek/ 

     • Certyfikat i zaświadczenie

     • Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz Zespół Szkół został wpisany do Rejestru Placówek Innowacyjnych za aktywną realizację projektów oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii nauczania. W związku z tym otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający podejmowane działania.

     • Wyjazd na uroczystości odpustowe

     • 7 września uczniowie klas V - VIII wspólnie z wychowawcami i nauczycielami wyjeżdżają do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie na uroczystości odpustowe.

      Wyjazd będzie w godzinach od 10.30 do 12.30.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • a4 września dyrektor szkoły Hiacynta Jamróz dokonała uroczystej inauguracji roku szkolnego 2023/2024. 

      Na wstępie powitała zebranych na sali gimnastycznej uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Następnie dyrekcja przedstawiła nauczycieli, którzy w bieżącym roku szkolnym dołączyli do Zespołu Szkół: Panią Dominkę Pęcak - nauczycielkę oddziału przedszkolnego, Księdza Andrzej Ramsa, Księdza Arkadiusza Bobolę - katechetów oraz Panią Barbarę Czerkawską - psychologa szkolnego. W dalszej kolejności poinformowała o remontach, które zostały wykonane podczas wakacji. Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor życzyła wszystkim udanego, pełnego sukcesów roku szkolnego.

      Po części oficjalnej uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami.

       

     • Akcja Szkoły Pełne Talentów #2

     • Zachęcamy Wszystkich jak w roku ubiegłym do wsparcia akcji! :)

      Już dzisiaj - 1 września - oficjalnie sklepy LIDL rozpoczynają akcję Szkoły Pełne Talentów #2 i startują z wydawaniem Talenciaków.

      Za każde wydane 50 zł w sklepach Lidl (w tym min. 1 owoc lub warzywo) kasjer wyda 1 Talenciaka.

      Zebrane Talenciaki wymienimy na nagrody dla Naszego Zespół Szkół w Maliniu.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych