• KONKURS "(NIE)CODZIENNE ŚWIADECTWA ŚWIĘTOŚCI"

     • Zapraszamy uczniów klas I-VIII z terenu naszej gminy do udziału w konkursie literacko-plastyczno-fotograficznym dotyczącym patrona naszej szkoły - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

      Kategorie wiekowe i tematy konkursu:

      1. Uczniowie kl. I-VI szkoły podstawowej -  „Taki duży, taki mały może świętym być…” Jak każdy z nas może być świętym na co dzień?

      2. Uczniowie kl. V-VIII szkoły podstawowej - „Można dać bardzo dużo i serce zranić, a można bardzo malutko i serce rozradować, jakby skrzydła komuś przypiąć do ramion.”

      Formy konkursu w obu kategoriach: literacka, plastyczna, fotograficzna

      Szczegóły konkursu, regulamin, zgoda i karta zgłoszenia znajdują się w poniższych dokumentach:

      Regulamin.docx

      Karta_zgloszenia.docx

      Zgoda.docx

     • MAJOWE ŚWIĘTA

     • 30.04.21

      W tym roku obchody świąt majowych już po raz kolejny nie były takie jak zawsze. Nie mogliśmy się spotkać w szkolnej auli i wspólnie obejrzeć akademii upamiętniającej uroczystości majowe, nie było też przemarszu z flagami po najbliższej okolicy. Uczniowie klas VI pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Katarzyny Sikory i Grażyny Król przygotowali krótki występ, który został nagrany, a następnie Igor Rakoczy zmontował z niego  filmik upamiętniający majowe święta. Wystąpili chętni uczniowie z klas VIa: Maja Nowak, Daria Dzik, Anna Gagat, Marta Pazdro, Adrian Sieczka, Kacper Królikowski i Igor Rakoczy oraz z VIb: Roma Występek, Aleksandra Strycharz, Dominik Szot i Mateusz Bąk. Dekorację przygotowała pani Sandra Wanatowicz. Dla klas 0-III, które uczą się stacjonarnie odbyła się projekcja w szkole, poprzedzona filmem edukacyjnym, zagadkami związanymi z Polską oraz pogadanką na temat Święta Pracy, Dnia Flagi i 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy IV-VIII obejrzały występ i film edukacyjny podczas lekcji wychowawczych online.

      /Katarzyna Sikora/

      Występ klas VI.

      Występ klasy 0b.

    • Biało- czerwona
     • Biało- czerwona

     • Słowa wiersza, który opisuje naszą flagę narodową.

      Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

      A na tej fladze bieli jest i czerwień.

      Czerwień to miłość, biel- serce czyste.

      Piękne są nasze barwy ojczyste.

                                    Czesław Janczarski

      Wiele razy widok tego  symbolu w rękach Polaków - sportowców daje nam poczucie dumy narodowej.

      Z okazji 2 maja Święta Flagi, 3 maja rocznicy uchwalenia Konsytytucji 3 Maja 1791 roku uczniowie zostali zaproszeni do przesłania zdjęć swoich domowych flag narodowych, które dumnie powiewają na wietrze. 

      Zawsze warto pamiętać o świętach narodowych i okazywać swoje przywiązanie do Ojczyzny, tradycji oraz szacunek dla tych, którzy oddaji życie za wolną i niepodegłą Polskę.

      Renata Lasek

       

      Historię flagi narodowej można znaleźć na stronie 

      https://muzhp.pl/pl/c/2224/flaga-polski

     • WIOSNA, WIOSNA ACH GDZIE TY...

     • Zapracowani i wpatrzeni w ekrany naszych komputerów, tabletów i telefonów, każdy dzień spędzając w domu, nie zauważyliśmy, że już jest, że jednak o nas nie zapomniała. Mimo że, gdy wysuwamy nosy za drzwi domów nadal czujemy zimno i wracamy przed nasze komputerki do ciepłego pokoiku, ona już do nas przyszła … WIOSNA… Wita się z nami i przyciąga cudownymi kolorami i zapachami. Uczniowie klasy 5 a śmiało wyruszyli z telefonami i aparatami w rękach na poszukiwania pierwszych oznak tak spóźnionej w tym roku wiosny. I chyba udało się im ją znaleźć 😊 Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                                                     /Natalia Krawiec/

     • WYRÓŻNIENIE DLA ANI PIETRYKI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE “ŻYCIE BAJKĄ JEST”

     • 28 kwietnia 2021 r. otrzymaliśmy wyniki XXV Ogólnopolskiego konkursu plastycznego im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim. „Podróż po wirtualnym świecie bajki” to temat przewodni tegorocznej edycji. Na konkurs wpłynęło 1140 prac plastycznych z całej Polski. Ania zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Serdeczne gratulacje!!!

      /Renata Hyjek/

       

                                               

                         

     • Sukces w konkursie "Hotel Twoich Marzeń"

     • 28.04.2021

      Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uczennica klasy VIII Oliwia Kozak zajęła I miejsce w organizowanym przez Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu konkursie „Hotel Twoich Marzeń”.  Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu ulotki promującej hotel, w którym uczeń chętnie spędziłby wymarzone wakacje. W pracy należało umieścić rysunek, wymyśloną nazwę obiektu oraz jego charakterystykę. Oliwia przygotowała folder, wykazując się umiejętnościami artystycznymi i językowymi oraz pomysłowością. Gratulujemy i życzymy udanych wakacji w miejscu przypominającym wymarzony hotel!

      /Ewa Krępa/

     • GALILEO 2021

     • 20.04.2021

      Dziś otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Galileo".  Serdecznie gratulujemy laureatom z naszej szkoły (miejsca od 1 do 10). Najwyżej na podium znaleźli się:

      Zuzanna Mickiewicz (klasa Va, miejsce 7. z języka polskiego) - opiekun Ewa Krępa

      Patryk Gałka (klasa Vb, miejsce 8. z języka polskiego) - opiekun Ewa Krępa

      Krzysztof Turkosz (klasa VIb, miejsce 10. z języka polskiego) - opiekun Katarzyna Sikora

      Jakub Sowa (klasa VIII, miejsce 7. z języka angielskiego) - opiekun Grażyna Król

       

      Wyróżnieni uczniowie (miejsca od 11 do 15):

      z biologii: Magdalena Lis i Kacper Królikowski (klasa VIa) - opiekun Aneta Dudek

      z języka angielskiego: Maja Nowak (klasa VIa), Szymon Rup (klasa VIII) - opiekun Grażyna Król; Szymon Ciemięga (klasa VII) - opiekun Natalia Krawiec

      z języka polskiego: Igor Salamaga (klasa IVb), Jan Ziobroń (klasa IVa) - opiekun Anna Płatek; Patryk Łanucha (klasa Va), Antonina Gąska i Maja Ziobroń (klasa Vb), Julia Surowiec (klasa VIII) - opiekun Ewa Krępa; Oliwia Motyka i Oliwia Skiba (klasa VIb) - opiekun Katarzyna Sikora

      Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom. Uczniowie otrzymają dyplomy jak tylko zostaną przesłane do szkoły.

      /Katarzyna Sikora/

     • Nasi mniejsi przyjaciele

     • Czas pandemii nie sprzyja kontaktom z rówieśnikami, większość czasu spędzamy wśród rodziny. Spotkania z koleżankami i kolegami to najczęściej lekcje na Teams.

      Dlatego też uczniowie klasy Vb pochwalili się swoimi domowymi zwierzątkami. Pamiętając o tym, co mówił św. Franciszek z Asyżu, patron ekologii, zwierząt, każdy człowiek duży czy mały potrzebuję relacji ze zwierzęciem.

      Posiadanie psa, chomik, kota, świnki morskiej czy papugi uczy odpowiedzialności za żywe stworzenia.Daje radość, każde dziecko bardzo często marzy o własnym czworonogu.

      Na lekcji wychowawczej uczniowie pokazali swoich ulubieńców, opowiadali o zabawnych przygodach. Obejrzyjcie zdjęcia przekazane przez uczniów klasy Vb.           

                                                                       /Renata Lasek/

     • Święta, święta i po świętach

     • Czas przygotowań do Wielkanocy w oddziałach przedszkolnych był intensywny i kolorowy. Przez cały tydzień dzieci przygotowywały kartki, stroiki i ozdoby wielkanocne, by w ostatnim dniu złożyć wszystkim pracownikom szkoły wielkanocne życzenia. Niestety epidemia pokrzyżowała nasze plany świąteczne i tydzień przedświąteczny wymagał od nas wszystkich pełnej mobilizacji. Dziś już wiemy, że czas zamknięcia przedszkola z pewnością nie był okresem straconym.

      Podczas pracy zdalnej dzieci pilnie wykonywały proponowane przez wychowawców zadania i dzieli się owocami swoich prac przesyłając zdjęcia. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas, gdyż wiem, że zadania podejmowane przez dzieci bez Waszej pomocy byłyby niemożliwe do zrealizowania.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii wielkanocnych prac dzieci z naszego przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za nadesłanie zdjęć. 

                                                                                                  /Marta Bernat/

     • Wiosenne hodowle klas 0.

     •       Końcem marca przedszkolaki założyły w swoich salach mini ogródki. Był to wstęp do zbliżającej się tematyki zajęć związanej z pracą rolnika. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakich warunków potrzebują rośliny do tego, by rosnąć. Samodzielne sadzenie cebulek, grochu i sianie owsa było cennym doświadczeniem. W sali pojawiła się tablica, na której codziennie dokumentowaliśmy etapy wzrostu fasoli. Mali ogrodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do zadania, dbali o rośliny i obserwowali ich wzrost.

      Tuż przed świętami z uwagi na wprowadzone zaostrzenia dzieci zabrały roślinki do domu i obiecały o nie dbać i przesyłać zdjęcia. Przesłane fotografie są dowodem tego, że słowa dotrzymali. Nie tylko dzielili czas na opiekę nad roślinkami, ale też świetnie się bawili wykorzystując gry, prace plastyczne, konstrukcyjne, muzyczne oraz zabawy interaktywne zaproponowane przez nauczycieli. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że spisali się na medal.

      Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:)

                                                                                   /Marta Bernat/

       

     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA

     • 23.03.2021

      Uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu, zarówno przedszkolaki, jak i dzieci z klas I-VIII, wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0 i przedszkola, klasy I-III oraz klasy IV-VIII, wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie.

      Najmłodsi laureaci  z przedszkola i zerówek:

      Zuzanna Trela, Gabriel Radek - Przedszkole w Ławnicy, grupa Krasnoludki (opiekunowie: Małgorzata Pieróg, s. Marzena Jończyk)

      Eliza Hyjek, Oliwia Sowa,  - Przedszkole w Ławnicy, grupa Żabki (opiekunowie: Elżbieta Jasińska, s. Izabela Dziedzic)

      Szymon Łachut, Igor Trela, Antoni Trela, Laura Winiarz - kl. 0a (opiekun Marta Bernat)

      Zuzanna Sikora, Stanisław Radek – kl. 0b (opiekun Renata Drzymała)

      Laureaci z klas I-III:

      Fabian Sieczka – kl. Ia (opiekun Beata Wojciechowska - Durda)

      Jagoda Kamuda – kl. Ib (opiekun Katarzyna Kamuda)

      Gabriela Majewska, Zuzanna Surowiec, Hubert Hyjek -  kl. II (opiekun Renata Hyjek)

      Franciszek Kamuda – kl. III (opiekun Anna Jachowicz)

      Laureaci z klas IV-VIII:

      Monika Krępa, Milena Sasor – kl. IVa, Zuzanna Mickiewicz – kl. Va, Julia Ortyl – kl. Vb, Kacper Królikowski, Szymon Pyź – kl. VIa

      Katarzyna Rusin – kl. VIb (opiekun Renata Hyjek)

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym nagrodzonym. Otrzymaliśmy informację od organizatorów, że nagrody zostaną przekazane do szkół po Świętach Wielkanocnych.

      /Katarzyna Sikora/

     • "Tęczowe powitanie wiosny" - występ klas 0

     •  

      Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! - pod takim hasłem odbył się gminny przegląd piosenki w którym wzięły udział nasze przedszkolaki. Grupa 0a przygotowała nagranie z piosenką pod tytułem „Tęcza nad łąką”, natomiast klasa 0b wystąpiła z piosenką „Tęczowy bal”. Ciekawą treść przedstawienia upiększały wspaniałe stroje oraz wiosenna scenografia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo. 

                                                                /Marta Bernat/

     • Żegnaj zimo, witaj wiosno!

     • 22 marca uczniowie 0b powitali wiosnę. Pani Wiosna zostawiła tajemniczy list ze wskazówkami. Podczas podchodów dzieci szukały znaków, map, symboli, które doprowadziły całą grupę do Marzanny. Zimowa panna nie chciała ustąpić miejsca swojej następczyni - wiośnie, ale dzieciaki dzielnie wykonywały zlecone zadania i w końcu zima została pokonana. Ze względów ekologicznych i niesprzyjającej aury, zabawa odbyła się na terenie szkoły, a  kukła symbolizująca zimę została rozłożona na elementy, które posegregowano i umieszczono w adekwatnych koszach na odpady. Wszyscy mamy nadzieję, że ustąpiła na dobre. Wdzięczna Pani Wiosna pogratulowała zerówkowiczom wytrwałości i wręczyła pamiątkowe medale.

      /Renata Drzymała/

     • MUZYCZNE POWITANIE WIOSNY

     • 20.03.2021

      Uczniowie klas Ia, Ib, II i III pod kierunkiem pana Macieja Kosztyły przygotowali własną interpretację piosenek o tematyce wiosennej. Ich wspaniałe występy można podziwiać w przygotowanym przez nauczyciela filmiku. Od razu robi się bardzo wiosennie i wesoło - nawet jeśli za oknem jeszcze nie widać wiosny.

     • 8 marca - Dzień Kobiet

     • Dla dziewczynek i pań, które znam

      Moc życzeń dzisiaj mam.

      Dużo zdrowia, szczęścia i miłości

      oraz ogrom kwiatów i radości.

      Niechaj się to niesie na cały kraj

      Dziś wszystkich dziewczynek oraz pań

      wszystkiego naj…naj…naj…!!!

      Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, który w naszej szkole także nie przeszedł bez echa. Chłopcy z klas 0a i 0b złożyli paniom oraz koleżankom z grupy piękne życzenia, obdarowali je upominkami oraz pięknymi kwiatami. Dziękujemy:).

       08.03.2021                                                                                                                                /Marta Bernat/

       

     • Międzynarodowy Dzień Pisarzy

     • 3.03.2021

      „Książka bawi, uczy ludzi,

      książką nigdy się nie znudzisz.

      Książka śmieszy, smuci … książka wychowuje.

      Podziwiam pisarzy i szczerze szanuje!”

       

          Międzynarodowy  Dzień Pisarzy, który jest obchodzony 3 marca, ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Jest to świetna okazja do promowania czytelnictwa i poszerzania wiedzy  na temat autorów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w bibliotece szkolnej Pani bibliotekarka przygotowała dla czytelników gazetkę z fotografiami pisarzy, krótkim ich życiorysem oraz najbardziej znanymi wśród dzieci utworami. Znalazły się na niej m.in. biografię Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej oraz Jana Brzechwy.  Uczniowie klas I-III odwiedzający bibliotekę szkolną tego dnia oraz przez kolejne jeszcze kilka dni, mogli usłyszeć od Pani bibliotekarki kilka słów na temat tego święta, obejrzeć i poczytać informację na gazetce, zadawać pytania, a ponadto wypożyczyć do czytania w domu przygotowane utwory wyżej wymienionych pisarzy.

      /Monika Klich/

     • GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Piękna zimowa aura sprzyjała uczestnikom  konkursu „Najpiękniejszy zimowy pejzaż gminy Tuszów Narodowy w obiektywie smartfona”, który został zorganizowany przez GOK w Grochowem. Szóstoklasiści przygotowali zdjęcia pod opieką pani Katarzyny Sikory: z klasy VIa - Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Mateusz Czachor, Tomasz Głodzik, Igor Rakoczy i Kamil Mieszkowicz; z klasy VIb - Mateusz Bauer, Karol Rosak  Matuszewski i Sandra Łaz. Uczniowie klasy VII wzięli udział w konkursie pod kierunkiem swoich rodziców.

      W kat. uczniów klas V-VI nagrody trafiły do Mateusza Bauera za „Zimowy las”, Kamila Mieszkowicza za „Spacer w śniegu”, Igora Rakoczego za „Zimowy las”. Wyróżnione zostały zdjęcia Kacpra Sikory i Karola Rosaka Matuszewskiego.

      W kat. uczniów klas VII-VIII nagrodę otrzymał Dariusza Ortyl za „Las zimą”, a wyróżnienie Gabriela Arabasz.

      Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem obiecuje kolejną edycję konkursu „Cztery pory roku – wiosna”, a najlepsze prace fotograficzne każdej pory roku zostaną ukazane w kalendarzu wydanym pod koniec roku 2021.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i poniżej prezentujemy nagrodzone i wyróżnione zdjęcia, a także wszystkie nadesłane fotografie szóstoklasistów.

      /Katarzyna Sikora/

     • Cztery żywioły – eksperymenty dzieci.

     • „Powiedz mi, a zapomnę,pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

                                                                                                                                                      Konfucjusz

      Ostatni tydzień lutego przedszkolaki z grupy 0”a” poświęciły na obserwację i doświadczenia w obrębie czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Zajęcia te dały dzieciom możliwość do eksperymentowania oraz były okazją do poznania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do podejmowania własnej inicjatywy i aktywności. Wprowadzały dzieci w świat takich wartości jak: natura, bezpieczeństwo, odwaga, roztropność oraz pokora wobec żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi.    

                                                                                                                                       /Marta Bernat/

     • "Z piosenką za pan brat"

     • Pod takim hasłem odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Mielcu. Uczniowie naszych "zerówek": Laura Winiarz, Zuzanna Sikora i Stanisław Radek odpowiedzieli na zaproszenie organizatora. Pod czujnym okiem wychowawczyń i rodziców przygotowali wspaniałe artystyczne występy. Gratulujemy wykonawcom odwagi, chęci i kreatywności. Mamy nadzieję, że swoją postawą zachęcą kolegów do udziału w różnorodnych konkursach.

      /Renata Drzymała/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • (17) 7743220 Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych