• Zerówka - wizyta w Tuszowie Narodowym

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły miejscowość gminną - Tuszów Narodowy. W ramach realizacji zadań programowych, tygodnia poświęconego książce skorzystały z zajęć w Gminnej Bibliotece Publicznej, poznały historię książki, uczestniczyły w warsztatach z postacią liska Fenka, bohatera książeczek dla dzieci. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Patrycji Bednarskiej i pani Karoliny Dulik, zwiedziliśmy Izbę Pamięci gen. Wł. Sikorskiego oraz dowiedzieliśmy się wiele na temat pracy biblioteki. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz zakładki do książek. Kolejnym punktem wyjazdu były odwiedziny w budynkach użyteczności publicznej oraz zapoznanie dzieci z ich przeznaczeniem i zasadami zachowania. Włodarz naszej gminy, pan wójt Andrzej Głaz przyjął nas serdecznie w swoim gabinecie, poczęstował słodyczami i również zachęcił do czytania, aby wiedza w przyszłości zaprocentowała sukcesami. Sekretarz gminy, pani Renata Paterak oprowadziła nas po urzędzie, przekazując wiele ciekawych informacji. Udało nam się nawet pojechać windą do nowo powstałej sali konferencyjnej, w której dzieci przymierzyły sie do stołu prezydialnego. Byliśmy też w Banku Spółdzielczym i w Urzędzie Pocztowym. Dzieci miały możliwość zapoznać się z charakterem pracy w tych instytucjach oraz ich funkcją dla społeczeństwa. To był prawdziwy trening społeczny. Odwiedziliśmy również kolegów z "zerówki" w Tuszowie. Dzieci miały okazję do szybkiej integracji. Na zakończenie "wypadu" dzieciaki pobawiły się ze słodką kózką z zagrody księdza proboszcza tutejszej parafii. Nadały jej nawet imię Chmurka. Wyjazd należał do udanych. Dziećmi podczas wyjazdu opiekowały się panie Renata Drzymała i Katarzyna Nowak.

      /Renata Drzymała/

     • Awans do turnieju finałowego

     • W dniu 19 04.2024r. na „Orliku” w Jaślanach odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci w kategorii klas V – VI w piłce nożnej chłopców. Po bardzo wyrównanym turnieju zwyciężyli nasi chłopcy, uzyskując awans do turnieju finałowego.

      Skład zespołu: Pyź Kacper, Kusek Natan, Turkosz Mateusz, Sowa Maciej, Gagat Paweł klasa VI, Mieszkowicz Jakub, Czachor Maciej, Faraś Kacper, Gąska Ignacy klasa IV.

      Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Piękny początek rozgrywek piłki nożnej

     • W dniu 18.04.2024 r. na obiektach „ Gryfu” w Mielcu odbył się finał powiatowy o Puchar Tymbarku w kategorii dziewcząt U10 ( klasa 3).

      Super zaprezentowały się nasze dziewczęta zajmując II miejsce. Kolejno pokonały SP Tuszów Narodowy 8 : 0, SP Wadowice Górne 4 : 1. Po wspaniałej i zaciętej walce uległy koleżankom SP Przecław 1 : 2.

      Skład zespołu: Obara Emilia, Zalot Gabriela, Kmiecik Weronika, Jachowicz Weronika, Sikora Zuzanna, Szot Nadia.

      / Lesław Jachowicz/

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Galileo 2024

     • W dniach 4-8 marca 2024r. przeprowadzone były Ogólnopolskie Konkursy „Galileo”, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Nasi uczniowie brali udział w konkursach: z języka polskiego, z języka angielskiego, z geografii, z fizyki, z przyrody i biologii.   

      Organizatorzy (CES) dla uczestników i zwycięzców przygotowali:

      • Miejsce 1: Dyplom laureata miejsca I oraz nagroda książkowa;
      • Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;
      • Miejsca od 6 do 10: Dyplomy laureatów;
      • Miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
      • Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

      Oto lista nagrodzonych uczniów:

      BIOLOGIA KL. 5 – opiekun Aneta Dudek

      Miejsce 2 (98.08%) –  Milena Salamaga

      Miejsce 11 (80.77%) – Milena Arabasz

       

      BIOLOGIA KL. 6 – opiekun Aneta Dudek

      Miejsce 9 (84.62%) –  Michał Wlaź

      Miejsce 12 (78.85%) – Kacper Pyź  

      Miejsce 15 (73.08%) – Natalia Klaus

       

      BIOLOGIA KL. 8 – opiekun Aneta Dudek

      Miejsce 4 (94.23%) –  Artur Kamuda

      Miejsce 5 (92.31%) – Maja Ziobroń

      Miejsce 8 (86.54%) – Zuzanna Sasor

      Miejsce 12 (78.85%) – Zuzanna Mickiewicz 

       

      FIZYKA KL. 8 – opiekun Małgorzata Maziarz

      Miejsce 8 (86.54%) –  Antonina Gąska

      Miejsce 8 (86,54%) – Patryk Gałka

      Miejsce 10 (82,69%) – Maksymilian Obara

      Miejsce 11 (80,77%) – Maciej Maziarz

      Miejsce 12 (78,85%) – Artur Kamuda  

       

      GEOGRAFIA KL. 8 – opiekun Renata Lasek

      Miejsce 12 (78.85%) – Jakub Pluta

      Miejsce 14 (75%) – Artur Kamuda

      Miejsce 14 (75%) – Marlena Vizauer 

      Miejsce 14 (75%) – Zuzanna Sasor

      Miejsce 14 (75%) – Maciej Maziarz 

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 4  – opiekun Grażyna Król

      Miejsce 15 (73.08%)  – Adela Kozłowska

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 5 – opiekun Natalia Krawiec

      Miejsce 8 (86.54%) – Milena Salamaga

      Miejsce 13 (76.92%) – Aleksandra Uzar

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 6 – Grażyna Król

      Miejsce 11 (80.77%)  – Szymon Warzecha

      Miejsce 12 (78.85%) – Natan Kusek

      Miejsce 15 (73.08%)  Sara Kusek

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 8 – opiekun Natalia Krawiec, Grażyna Król

      Miejsce 3 (96.15%) – Maciej Maziarz

      Miejsce 4 (94.23%) – Marlena Vizauer 

      Miejsce 10 (82.69%) – Antonina Gąska

      Miejsce 12 (78.85%) – Kacper Sowa

       

      JĘZYK POLSKI KL. 4 – opiekun Katarzyna Sikora

      Miejsce 11 (80.77%)  – Emilia Mickiewicz

      Miejsce 11 (80.77%) – Maja Łanucha

       

      JĘZYK POLSKI KL. 5 – opiekun Ewa Krępa

      Miejsce 15 (73.08%)   Milena Salamaga

       

      Przyroda KL. 4 – opiekun Małgorzata Maziarz

      Miejsce 14 (75%)  –  Kacper Faraś

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a wyróżnionym, laureatom i opiekunom gratulujemy sukcesów!!!

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „ZUCH”

     •    6 marca 2024r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch Semestralny, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W kategorii klas II w konkursie wzięło udział 1653 uczestników z całej Polski. W kategorii klas III w konkursie wzięło udział 1475 uczestników z całej Polski. Maksymalnie można było uzyskać 210 punktów w klasie II oraz 207 punktów w klasie III.

      Wyniki konkursu zostały przesłane do naszej szkoły 18 kwietnia 2024r. Niestety nikomu z uczestników nie udało się zająć miejsca od 1 do 15, a tym samym uzyskać tytułu laureata konkursu.

      Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie:

      • z klasy II – Trela Igor, Występek Hanna, Witaszek Krystian, Ślusarczyk Wojciech, Maksoń Emilia, Trela Antoni (opiekun pani Renata Hyjek) 

      • z klasy IIIb – Obara Karol, Kmiecik Weronika, Obara Emilia oraz Zalot Gabriela (opiekun pani Anna Jachowicz).

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!

     • WYJAZD DO BIBLIOTEKI I TEATRU

     • Uczniowie klas VIIa i VIIb pod opieką pań: Katarzyny Sikory i Małgorzaty Maziarz wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Mielca. Najpierw odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną na ul. Kusocińskiego, gdzie pani Dorota Kieraś-Jędrychowska oprowadziła młodzież po trzech piętrach budynku. Uczniowie zapoznali się z zasadami zapisu i wypożyczania książek, odwiedzili wszystkie działy biblioteki. Najbardziej podobała im się wypożyczalnia dla młodzieży, gdzie mogli pograć w planszówki oraz sala audiowizualna z wygodnymi fotelami. Mogli podziwiać wystawę malarstwa Piotra Szeligi pt. "Starcia", która znajdowała się w galerii. Zgodnie stwierdzili, że to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu z rówieśnikami i na pewno nie kojarzy się z nudą.

      Kolejnym punktem wyjazdu był spektakl pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, który po raz kolejny spełnił oczekiwania widzów. Zachwyciła nie tylko gra aktorska, wspaniałe kostiumy i scenografia, ale niezwykłe efekty specjalne i pięknie wykonane piosenki. "Opowieść wigilijna" to jedna z tych lektur obowiązkowych, którą młodzież czyta najchętniej, niesie ona piękne przesłanie, tak ważne w obecnych czasach, że to nie pieniądze dają szczęście.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka klasy V i VI

     • 15 kwietnia przywitał nas deszczem, ale niezbyt sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła uczniom klasy V i VI wyruszyć na spotkanie przygody. Już o 8.30 w sali widowiskowej SCK w Mielcu czekali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z przedstawieniem „Świat Fantasy”. Inspirowana powieścią „Hobbit, czyli tam i z powrotem” sztuka urzekła młodych widzów mądrze opowiedzianą historią, barwnymi kostiumami i ciekawymi efektami specjalnymi. Uczniowie z łatwością rozpoznawali bohaterów: Bilba, Gandalfa, Thorina, trolle, elfy, gobliny, Golluma i Smauga. Razem z wędrowcami pokonywali kolejne niebezpieczeństwa w drodze do upragnionego celu. Nauczyli się, że warto stawiać czoła własnym słabościom i dążyć do spełnienia marzeń. Nie można jednak bezczynnie przyglądać się cierpieniu innych, a kiedy zachodzi taka potrzeba, należy wykazać się odwagą i lojalnością.

      Po przedstawieniu na uczniów czekały kolejne atrakcje przygotowane w Muzeum Historii Fotografii. Klasa V wzięła udział w warsztatach iluzji optycznej. Po obejrzeniu filmu instruktażowego dzieci przystąpiły do wykonania zoetropu. Praca wymagała cierpliwości i dużej precyzji, ale efekt wynagrodził poniesione trudy. Klasa VI uczestniczyła w lekcji muzealnej, zapoznała się z historią zakładu fotograficznego i obejrzała najciekawsze eksponaty. Obydwie grupy miały czas na pamiątkowe zdjęcia. Niezwykły klimat „Jadernówki” z pewnością pomógł w wyobrażeniu sobie, jak wyglądał Mielec na początku XX wieku.

      Czas upłynął bardzo szybko i chociaż w końcu przestało padać, nie wszyscy zdążyli wybrać się na lody… Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się: pani Anna Leśniak, pani Ewa Krępa i pani Sylwia Skolimowska.

                                                                                                                                                              /Ewa Krępa/

     • Kolejne sukcesy sportowe

     • W poniedziałek 8 kwietnia w Rzeszowie odbył się wojewódzki turniej w piłce koszykowej dziewcząt z udziałem reprezentacji w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta wywalczyły V miejsce w województwie podkarpackim.

      Skład zespołu:  Gąska Antonina, Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Vizauer Marlena klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIIIa, Krępa Monika, Nowak Jagoda, Słaby Oliwia klasa VIIa, Przygoda Karolina klasa VII b.

      W dniu 9 kwietnia na obiektach MOSiR w Mielcu odbyły się zawody rejonowe w drużynowych biegach przełajowych chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Drużyna chłopców zajęła III miejsce.

      Skład zespołu: Gąska Ignacy, Pleban Marcin, Faraś Kacper, klasa IV, Sztuka Filip, Marek Jan klasa III.

      Podsumowanie tygodnia  - to półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Turniej odbył się gościnnie w hali sportowej w Jaślanach. Zdecydowanie zwyciężyli nasi chłopcy, pokonując  SP Bojanów 18 : 4, SP Sędziszów Małopolski 22 : 11 oraz SP Tarnobrzeg 15 : 6.

      Skład zespołu: Kamuda Artur, Piskor Dawid, Obara Maksymilian klasa VIII b, Skiba Szymon klasa VIIIa, Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof klasa VII a, Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Krystian klasa VIIb.

      Gratulujemy wejścia do finału wojewódzkiego!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowszy - to jest sposób!

     • Środa 27 marca, była dniem, w którym uczniowie naszej szkoły dodawali sobie energii i witamin spożywając przygotowane przez siebie dania warzywno-owocowe. Dzieci miały wypełnione po brzegi zdrowymi przekąskami śniadaniówki, powstały pyszne koktajle, sałatki i kanapki. Wychowawcy dodatkowo przeprowadzili wiele ciekawych zajęć, wzbogaconych filmikami na temat roli zdrowego odżywiania. Celem tego działania było propagowanie prawidłowych postaw, wyrobienie nawyku stosowania zasad zdrowego odżywiania, a także poszerzenie wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz korzyści płynących z jedzenia warzyw i owoców. Liczymy na to, że taka promocja zdrowia przyniesie u naszych uczniów długotrwałe efekty, a ich śniadaniówki będą wypełnione zdrowymi kolorami każdego dnia.

       

     • Lekturowy zawrót głowy

     • Wielkimi krokami zbliża się czas egzaminu ósmoklasisty, nasi najstarsi uczniowie starają się więc utrwalić potrzebne wiadomości. Sen z powiek mogą spędzać liczne lektury obowiązkowe. Jak zapamiętać wszystkie rodzaje i gatunki literackie, bohaterów, motywy? Kluczem do sukcesu może okazać się dobra współpraca obu ósmych klas. 26 marca odbyło się podsumowanie wykonywanego od końca lutego zadania. Uczniowie mogli dobrać się w grupy lub pracować indywidualnie. Następnie losowali tytuł jednej z lektur obowiązkowych i zapoznawali się z opracowaną przez nauczyciela instrukcją. Należało przygotować zestaw plansz, na których miały się znaleźć informacje o dziele: imię i nazwisko autora, tytuł, rodzaj i gatunek literacki, czas i miejsce akcji, bohaterowie, tematyka, wątki i motywy. Oprócz części teoretycznej trzeba było jeszcze zaprezentować związaną z lekturą scenkę lub przedstawić zagadkę literacką. Uczniowie nie zawiedli, wykazali się dużą kreatywnością i pracowitością. Obecni na zajęciach wyruszyli w podróż w czasie i przestrzeni. Obserwowali m. in. kupców na londyńskiej giełdzie, Alinę i Balladynę, Zosię i Tadeusza, Małego Księcia i różę. Podczas lekcji wszyscy uzupełniali tabelę z popularnymi motywami literackimi, wpisując tytuły odpowiednich lektur. Najciekawsze prezentacje zostały nagodzone ocenami celującymi z języka polskiego.
      Wszystkim ósmoklasistom życzę wytrwałości w przygotowaniach do egzaminu.
                                                                                                                                                           /Ewa Krępa/
       

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220
     39-331 Chorzelów
     Poland
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

     zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych