• 1,5% dla szkoły

     • Szanowni Rodzice i Przyjaciele szkoły!

      W 2024 roku po raz kolejny można zdecydować o przekazaniu 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

      W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazanie tych kwot na rzecz naszej szkoły. Aby przekazać 1,5% podatku w polu Cel szczegółowy należy wpisać: Zespół Szkół w Maliniu 774.

      Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za przekazanie nam 1,5 % za rok 2022 w kwocie 1 489,32 zł.
      Pozyskane pieniądze przeznaczyliśmy na dofinansowanie zakupu perkusji dla zespołu muzycznego, który działa w naszej szkole.

      Będziemy bardzo wdzięczni i zaszczyceni, jeżeli również w tym roku zdecydujecie się Państwo na przekazanie 1,5% swojego podatku dochodowego.

     • Bal karnawałowy 2024 inny niż zazwyczaj

     • W piątek 26 stycznia, uczniowie klas 0-III wraz z opiekunami panią Renatą Drzymałą, panią Marią Jamróz, panią Pauliną Ciejką, panią Faustyną Dąbrowską, panią Anną Jachowicz i panią Katarzyną Nowak wyruszyli do Tarnobrzega aby świetnie spędzić czas w sali zabaw "Fabryka Zabawy"

      Tam, z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii dzieci korzystały z dostępnych w sali sprzętów  a także mogły kupić pyszne babeczki, ciasteczka oraz gorącą czekoladę lub kakao. Wszystkich ogarnęła fala radośći, zabawy nie było końca. Pełni niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do naszej szkoły by oficjalnie rozpocząć upragnione ferie.

      /Katarzyna Nowak/

     • Bal Karnawałowy 2024 dla klas IV - VIII

     • We czwartek 25 stycznia dla wszystkich miłośników dobrej zabawy odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. W tym roku motywem przewodnim balu była elegancja na parkiecie. Samorząd Uczniowski zajął się dekoracją auli, którą zamienił na salę balową i zapewnił przybyłej młodzieży moc dobrej zabawy w rytmie najgorętszych przebojów. Przybyli na bal bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział we wszystkich proponowanych przez Samorząd zabawach, które dostarczyły im dużo śmiechu i pozytywnych emocji. Starsi uczniowie z klasy 8b uczyli młodszych kolegów bardzo popularnego na imprezach tańca zwanego „belgijką”, który okazał się wspaniałą zabawą integracyjną. Ujawniły się liczne talenty taneczne. Tego wieczoru odbył się również konkurs na Króla i Królową Balu. W młodszej grupie tytuł ten zdobyli Maciej Sowa oraz ex aequo Maja Skiba i Milena Arabasz. W grupie starszej ten tytuł przypadł Maciejowi Maziarzowi i Tosi Gąsce. Zabawą, która jednak najbardziej podbiła serca zgromadzonych była zabawa z krzesełkami, dostarczyła ona wiele emocji.

      Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników była ścianka, przygotowana przez Panią Annę Leśniak, na tle której wszyscy bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

      Wspólna zabawa dała wiele radości i wszyscy ze smutkiem i żalem opuszczali salę, czując niedosyt. Kolejny taki bal już za rok! Czekamy z niecierpliwością!

      Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym uczniom za przygotowanie tej wspaniałej zabawy, szczególnie Tosi Gąsce, Mai Ziobroń, Arturowi Kamudzie, Maciejowi Maziarzowi.

       

                                  /Natalia Krawiec/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości" - Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Spotkanie z policjantem

     • Przed nami ferie, na które wszyscy czekają. Bardzo ważne w czasie wypoczynku jest bezpieczeństwo. W związku z tym w dniu 25 stycznia Dyrekcja szkoły zorganizowała spotkanie z policjantem asp. szt. p.o. komendanta Ryszardem Durdą w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Przypomniał on wszystkim, jak ważne jest myślenie i przewidywanie zdarzeń. Zwrócił uwagę na to, by przebywając w różnych atrakcyjnych miejscach, pamiętać o tym, co najważniejsze: zdrowie własne i innych. W czasie wolnym w zimie należy szczególnie uważać na próby korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, które nigdy nie są ślizgawkami. Ponadto uważamy na drodze i w kontaktach z nieznajomymi. Spotkanie miało charakter interaktywny i przebiegło w miłej atmosferze. Z pewnością pomoże w bezpiecznym spędzeniu ferii zimowych.

      /M. Wieczerzak/

     • Zerówka - Dzień Babci i Dziadka.

     • 22 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bohaterowie dnia - Babcie i Dziadziusiowie tłumnie przybyli do szkoły, aby wraz z wnukami celebrować swoje święto. Pani dyrektor Hiacynta Jamróz powitała zaproszonych gości, złożyła stosowne życzenia. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wiersze i piosenki dla gości oraz przedstawiły jasełka. Po części artystycznej "dziadkowie" otrzymali od wnuków własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice zadbali o poczęstunek. Miła, rodzinna atmosfera sprzyjała uroczystości. Serdeczne podziękowania składam Pani Dyrektor oraz pani wicedyrektor Monice Klich za przybycie i inaugurację wydarzenia oraz nieocenionym Rodzicom, którzy przygotowali salę oraz eleganckie przyjęcie dla naszych seniorów. 

      /Renata Drzymała/

     • Zerówka i klasa I w teatrze.

     • 18 stycznia klasy "0" i I wzięły udział w spektaklu Narodowego Teatru Edukacji pt. "Brzechwolandia". Na scenie Mieleckiego SCK podziwialiśmy znakomitą grę aktorską, mieliśmy okazję przypomnieć sobie znane i mniej popularne wiersze Jana Brzechwy w ciekawej i przykuwającej uwagę formie. Dzięki uprzejmości pani Alicji Skopińskiej - Parys, instruktorce tańca, zwiedziliśmy pomieszczenia Domu Kultury. Byliśmy w garderobie, która kryje przepiękne stroje ludowe wielu regionów Polski. Ich bogactwo nas zachwyciło. Jako ciekawostkę potraktować można informację, że wartość tych strojów zdecydowanie przewyższa wartość całego budynku... Odwiedziliśmy też galerię sztuki, salę baletową oraz studio filmowe. Pani Alicja przekazała nam istotne informacje o działalności SCK. Wyjazd był dla wszystkich ciekawą przygodą.

      /Renata Drzymała/

     • Wyjazd klasy IV do teatru i Pałacyku Oborskich

     • W dniu 19 stycznia 2024 roku uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni Grażyny Król i pani Eweliny Łachut udali się do Mielca, do Domu Kultury na sztukę teatralną pod tytułem "Teatr ABC". Podczas spektaklu uczniowie mogli się dowiedzieć jak nie należy się zachowywać w teatrze i jak trudna jest praca aktora. Spektakl bardzo się uczniom spodobał i wyciągnęli z niego wnioski. 

      Po spektaklu udaliśmy się do Pałacyku Oborskich, gdzie mogliśmy zobaczyć piękne wnętrza i poznać jego historię. Kolejnym punktem programu była wystawa z czasów PRL. Uczniowie zaczęli od obejrzenia bajki z tamtych czasów o rozbójniku Rumcajsie. Wystawa, na której mogliśmy obejrzeć sprzęt, pamiątki, ubrania, gazety, a nawet narty, rowery i motorowery wzbudziła niemałe zainteresowanie. Pani, która nas oprowadzała opowiadała bardzo ciekawie o czasach PRL i odpowiadała na pytania dzieci. Dzięki tej wystawie uczniowie mogli przenieść się w czasie do młodości swoich dziadków lub rodziców. Na zakończenie uczniowie mieli za zadanie zrobić quiz sprawdzający to, czego się dowiedzieli. /opr. Grażyna Król


     • Odblaskowa Szkoła - wyniki

     •  

      /

      Od września do października 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu wzięli udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”. To pilotażowy konkurs koordynowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Celem tej akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie promowania zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Ale też wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs ma na celu pokazać, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.  

      Cała społeczność szkolna brała udział w różnego rodzaju inicjatywach ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym poprzez udział w konkursach, prelekcjach, spotkaniach i zajęciach dodatkowych.  

      15 grudnia na stronie Komendy Policji Podkarpackiej pojawiły się ostateczne wyniki konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Zgodnie z podaną informacją Zespół Szkół w Maliniu zajął 10 miejsce w województwie podkarpackim, a 1 miejsce w powiecie mieleckim zdobywając aż 1203 pkt. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Anna Leśniak

      Dla uczniów naszej szkoły była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzięki tej akcji uczniowie wiedzą, że nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie.  

      Wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tej akcji.  

      /A. Leśniak/

       

     • Rozpoczęliśmy rywalizację w piłce ręcznej

     • W dniu18 stycznia 2024 roku w hali sportowej w Jaślanach odbył się turniej półfinałowy w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie w składzie: Turkosz Mateusz, Kusek Natan, Gagat Paweł, Pyź Kacper, Sowa Maciej, Wlaź Michał klasa VI, Marek Miłosz klasa V , Pleban Marcin klasa IV, Sztuka Filip klasa III zajęli drugie miejsce przegrywając jedną bramką z SP Jaślany  po bardzo kontrowersyjnym sędziowaniu.

      Bardzo duże gratulacje za zaangażowanie i walkę.

       

      Natomiast w dniu 19 stycznia 2024 roku w hali sportowej w Wadowicach Górnych bezkonkurencyjne były nasze dziewczęta. Wygrały wszystkie mecze i awansowały do finału powiatowego. Na uwagę zasługuje fakt, że w klasie VI mamy tylko pięć dziewcząt. Zagrały wszystkie plus dwie dziewczynki z klasy V,  trzy z klasy IV i jedna z klasy III.

      Skład zespołu: Zalot Zofia, Kusek Sara, Skiba Maja, Klaus Natalia, Rudolf Oliwia klasa VI, Zalot Aleksandra, Jachowicz Emilia klasa V, Markulis Julia, Rymarowicz Marcela, Gałka Izabela klasa IV, Zalot Gabriela klasa III.

      Gratulujemy!!!  Życzymy powodzenia w finale.

      / Lesław Jachowicz/

     • Finał powiatowy w piłce koszykowej

     • W dniu 12 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbył się ostatni finał w piłce koszykowej. Po wspaniałej walce bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z naszej szkoły, kolejno pokonując SP Przecław, SP 11 Mielec oraz faworytki z SP Ruda (dziewczęta trenujące w ramach szkolenia z Polskiego Związku Koszykówki). Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Sasor.

      Szkołę reprezentowały: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Gąska Antonina, Pleban Magdalena klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIIIa, Przygoda Karolina klasa VII b, Nowak Jagoda, Słaby Oliwia, Krępa Maja klasa VII a, Myjak Wiktoria klasa VIIIa.

      Wielkie gratulacje za zdobycie złotego medalu w finale powiatowym. Powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

      / Lesław Jachowicz/

     • Brawo za medal !!!

     • W dniu 10 stycznia 2024 roku w hali sportowej SP11 Mielec rywalizowali chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi chłopcy walczyli do końca, zdobywając srebrny medal, czyli II miejsce w powiecie. Zdecydowanie pokonali SP Ruda oraz SP Przecław. W meczu finałowym minimalnie przegrali z SP 11 Mielec.

      Szkołę reprezentowali: Szymon Skiba klasa VIII b, Kamuda Artur, Gałka Patryk, Obara Maksymilian, Piskor Dawid klasa VIII b, Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon klasa VII a, Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław klasa VII b.

      Dziękujemy za walkę i medal!

       

      / Lesław Jachowicz/

     • Koszykówki maraton zakończony

     • Po czwartym miejscu dziewcząt w kat. Igrzyska Dzieci. Chłopcy wywalczyli brązowy medal. W dniu 9 stycznia 2024 roku w hali SP 3 w Mielcu odbył się finał powiatowy w koszykówce chłopców. Po pięknej i wyrównanej walce nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce

      Skład reprezentacji szkoły: Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Sowa Maciej, Kusek Natan, Pyź Kacper, Galas Filip klasa VI, Marek Miłosz, Dziekn Eryk, klasa V, Pleban Marcin klasa IV, Sztuka Filip, Obara Karol klasa III

      Gratulujemy!!!

                                                                                                                                                         / Lesław Jachowicz/

     • Warsztaty literackie

     • 10 stycznia uczniowie klasy VIIIa i VIIIb wzięli udział w warsztatach literackich poświęconych lekturze „Mały Książę”. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez panią Patrycję Bednarską i panią Karolinę Dulik. Odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Na początku uczniowie losowali nazwę jednej z planet odwiedzanych przez Małego Księcia. W ten sposób znaleźli się w grupach, na które czekały atrakcyjne zadania. Pierwsze z nich dotyczyło znaczenia obecnych w książce symboli, kolejne wiązało się z osobą narratora i wydarzeniami z jego życia.  Najwięcej czasu zajęło zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej planetę, na którą mógłby przybyć Mały Książę. Zadanie miało walor dydaktyczny – bohater powinien nauczyć się czegoś ważnego na temat zachowań obserwowanych wśród ludzi. Nie brakowało ciekawych pomysłów, a dzięki bogatym materiałom powstały oryginalne makiety. Na zakończenie grupy przedstawiły swoje refleksje, zebrane w różne formy literackie. Najlepsza praca plastyczna została nagrodzona przez panie bibliotekarki. Upominki otrzymała grupa w składzie: Milena Kurmaniak, Julia Ortyl, Julia Sasor, Mateusz Rodzeń i Magdalena Pleban. Najbardziej twórczą wypowiedź ułożyły: Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Magdalena Gagat, Zuzanna Sasor, Marlena Vizauer. A oto jej fragment:

      Zazdrosny: Liczy się to, co się posiada, a co niby mam ja? Parę nędznych kwiatków, trochę trawy i to wszystko. Nie mam bogactw jak Bankier ani wiedzy Geografa. Inni dostali tyle cudownych rzeczy, a ja nic.

      Mały Książę: Myślę, że nie masz racji. Posiadasz więcej, niż ci się wydaje. Po prostu tego nie doceniasz. Zachowujesz się zupełnie jak moja Róża kiedyś. Ona też nie doceniała wszystkiego, co dla niej robiłem.

      „Dorośli są tacy niewdzięczni i zazdrośni” – pomyślał Mały Książę.

      Każda prezentacja została doceniona, a wymiana myśli okazała się cennym doświadczeniem. Czas upłynął zdecydowanie zbyt szybko, pozostaną miłe wspomnienia i zabrane na pamiątkę makiety. Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się panie Ewa Krępa i Renata Lasek.

      Bardzo dziękujemy za fantastyczne zajęcia, które pomogły utrwalić wiedzę o lekturze i  rozwinęły wyobraźnię. Pozwoliły nie tylko usystematyzować ważne zagadnienia, ale także miło spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów z równoległej klasy!

                                                                                                                                                              /Ewa Krępa/

     • Zaświadczenie

     • Szanowni Rodzice, w związku z tym, że decyzja w sprawie przyznania pomocy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w formie dożywiania dziecka w szkole/przedszkolu wydawana jest do końca roku kalendarzowego, konieczne jest ponowne złożenie wniosku o przyznanie pomocy. Zaświadczenie należy dostraczyć do sekeratriatu szkoły lub do intendenta.  

     • Realizacja programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

     • Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klasy I realizowali program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym jego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, domu, w Internecie oraz zachowania bezpiecznych realcji z rówieśnikami.

      Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych podczas zajęć edukacji informatycznej uczniowie uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne.

      Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

      Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Testu Bezpieczeństwa i otrzymaniem przez szkołę Certyfikatu potwierdzającego udział w XV edycji w/w programu edukacyjnego.

      /H. Jamróz/

     • ,,Świąteczne kartki dobroczynne''

     •    W okresie przedświątecznym nasza szkoła włączyła się do udziału w kampanii charytatywnej, którą prowadzi Stowarzyszenie SURSUM CORDA

      Uczennice z klasy VIIIb: Antonina GąskaMaja Ziobroń w dniach 4-22 grudnia sprzedawały kartki świąteczne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, ponieważ na konto fundacji SURCUM CORDA przekazaliśmy 234 zł

      Dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowany w pomoc ludziom bardzo jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym objętym programem: chcepomagac.org.

      Składamy serdeczne podziękowania za udział w akcji wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom!!! 

     • Zerówka - wyjątkowy, świąteczny czas.

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego celebrowały czas przedświąteczny przygotowując się w tradycyjny sposób do Świąt Bożego Narodzenia. Przez czas adwentu otwierały każdego dnia okienko kalendarza adwentowego, wykonując zawarte w nim zadanie. Odpowiednio nastawione powitały św. Mikołaja. Przygotowały ozdoby choinkowe, którymi tuż przed świętami udekorowały klasową choinkę. Wykonały piękne lampiony na wigilijny stół, pomalowały drewniane choinki do jego dekoracji oraz upiekły pierniczki. W dniu wyznaczonym na spotkania wigilijne w klasowym gronie, dzieci nakryły stół, przełamały się opłatkiem, składając sobie życzenia, spożyły wspólny świąteczny posiłek i wesoło kolędowały. Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były przedstawione dla całej szkolnej społeczności jasełka.

      /Renata Drzymała/

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220
     39-331 Chorzelów
     Poland
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

     zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych