• SŁOWIK WIOSNY
     • SŁOWIK WIOSNY

     • 26 kwietnia odbył się Gminny Festiwal Piosenki "Słowik Wiosny 2019" organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół z terenu naszej gminy. Dzieci prezentowały utwory muzyczne o tematyce ekologicznej, dotyczące ochrony przyrody i naszej planety. Festiwal jest organizowany co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi.

      Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Piekarska, Krystian Rzeźnik z klasy IIb (opiekun Renata Hyjek) oraz Wiktoria Myjak z klasy IIIa (opiekun Maria Jamróz). Nagrodę wyśpiewała Wiktoria, a wyróżnienie otrzymał Krystian. Wszyscy uczestnicy festwalu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy i Nadleśnictwo Mielec.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      /Katarzyna Sikora/

       

       

    • Gminny Konkurs Plastyczny
     • Gminny Konkurs Plastyczny

     • 26 kwietnia 2019r. w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym odbyło się posumowanie konkursu plastycznego ogłoszonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ph. "Dzieci i młodzież kontra nałogi". Dzieci w kategorii klas I - III przygotowywały prace w formacie A3, natomiast dzieci w kategorii klas IV - VIII przygotowywały ulotkę profilaktyczną. Rozdano dyplomy za najlepsze prace, a także nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Nagrodzone ulotki będą wydrukowane i rozprowadzane wśród mieszkańców gminy.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Szymon Pyź z klasy IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      Amelia Sowa z klasy V (opiekun Renata Hyjek)

      Oliwia Rudolf, Filip Galas, Sara Kusek z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

      W konkursie wzięli udział nastepujący uczniowie: z klasy I - Michał Wlaź, Mateusz Turkosz, Dawid Faraś, Kacper Pyź (opiekun Anna Jachowicz), z klasy IIb Igor Salamaga (opiekun Renata Hyjek), z klasy IVa - Igor Rakoczy, Maja Nowak (opiekun Małgorzata Maziarz), z klasy IVb - Wiktoria Pluta, Julia Turkosz, Kacper Sowa (opiekun Renata Hyjek), z klasy V - Patryk Bobowski, Oskar Żak, Anna Pietryka (opiekun Renata Hyjek). Wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      /Lidia Rakoczy/

       

    • SPOTKANIE EKOLOGICZNE
     • SPOTKANIE EKOLOGICZNE

     • 24 kwietnia naszą szkołę odwiedzili pracownicy MPGK w Mielcu i tym razem spotkali się z najstarszymi uczniami z klas VII i VIII. Przypomnieli o zasadach segregacji śmieci, konieczności recyklingu i ważnej roli świadomości ekologicznej wszystkich mieszkańców - bez względu na wiek. Dziękujemy za przekazane informacje i słodką niespodziankę dla uczniów.

      /Katarzyna Sikora/

    • EGZAMINY KLASY VIII
     • EGZAMINY KLASY VIII

     • W dniach 15 - 17 kwietnia uczniowie klasy VIII pisali pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W te dni wszyscy ósmoklasiści wyglądali bardzo elegancki, byli trochę zestresowani, ale dopisywał im świetny humor. Trzymamy kciuki za ich wyniki i mamy nadzieję, że dostaną się do wymarzonych szkół.

       

    • Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II
     • Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II

     • We wtorek 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie poezji poświęconej świętemu Janowi Pawłowi II organizowanym przez GOK w Grochowem. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacji i poezji śpiewanej oraz w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII-gimnazjum.

      Naszą szkołę reprezentowali:

      Klasa I: Maja Skiba, Oliwia Rudolf i Dawid Faraś (opiekun Anna Jachowicz)

      Klasa IIb: Oliwier Kołek, Emilia Mazur i Sandra Piekarska (opiekun Renata Hyjek)

      Klasa IIIa: Maja Krępa, Wiktoria Myjak, Dominika Wieczerzak i Magdalena Gagat (opiekun Maria Jamróz)

      Klasa IIIb: Antonina Gąska (opiekun Maria Leśniak)

      Klasa IVa: Marta Pazdro, Daria Dzik, Patrycja Marmura, Maja Nowak (opiekun Katarzyna Sikora)

      Klasa IVb: Mateusz Bąk, Kacper Sowa, Oliwia Motyka, Julia Turkosz (opiekun Katarzyna Sikora)

      Klasa V: Anna Pietryka, Zuzanna Wiciejowska (opiekun Ewa Krępa)_, Karol Hyjek (opiekun Ewa Krępa - recytacja, Katarzyna Sikora - piosenka)

      Klasa VI: Katarzyna Kasprzak, Julia Surowiec (opiekun Ewa Krępa), Amelia Wróbel (opiekun Ewa Krępa - recytacja, Maciej Kosztyła - piosenka), Natalia Maziarz (opiekun ks. Sławomir Krzyżanowski)

      Klasa VII: Oliwier Galas, Martyna Krępa, Jakub Sowa (opiekun Ewa Krępa)

      Nagrody za recytację trafiły do Wiktorii Myjak, Dominiki Wieczerzak, Mateusza Bąka i Kacpra Sowy, natomiast za wykonanie piosenki pt. "Słowiański papież" nagrodzony został duet - Patrycja Marmura i Maja Nowak. Wyróżnienia za interpretację wiersza otrzymali: Maja Skiba i Jakub Sowa, a za piosenkę Karol Hyjek i Amelia Wróbel.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu - sam udział to już sukcessmiley

      /Katarzyna Sikora, fot. Magdalena Sedlak/

    • FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek.
     • FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek.

     • W piątek 5.04.2019r. dzieciaki z zerówek wraz z wychowawczyniami wzięły udział w ciekawej wycieczce do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Poznaliśmy cały cykl powstawania czekolady, od ziarenka kakaowca do słodycza. Mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania tabliczki czekolady oraz ozdobienia jej według indywidualnych gustów. Kosztowaliśmy różnych gatunków czekolad:gorzkiej, deserowej, mlecznej i białej. Wiemy już, że biała czekolada jest najmniej zdrowa, bo ma dużo cukru, a najbardziej polecana jest czekolada gorzka.  Malowaliśmy czekoladą wiosenne obrazki. Było słodko!!! Wspaniale bawiliśmy się w sali zabaw i zrobiliśmy kosztowne zakupy w "czekoladowym" sklepie.

      W drodze do Rzeszowa odwiedziliśmy Skansen w Kolbuszowej. Czas nas ograniczał więc szybkim tempem zwiedziliśmy to klimatyczne miejsce. Przenieśliśmy się w czasy naszych "dziadków", poznając ich styl życia, zajęcia, rozrywki i kulturę. Urok skansenu pobudził naszą wyobraźnię i obiecaliśmy sobie, że niebawem wrócimy do tego miejca na dłużej. To był wspaniały wyjazd!

      /Renata Drzymała/

    • Wycieczka klas III do zakładu stolarskiego
     • Wycieczka klas III do zakładu stolarskiego

     •      4 kwietnia uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami: Panią Marią Jamróz i Panią Marią Leśniak, w ramach preorientacji zawodowej, wybrali się na wycieczkę do zakładu stolaskiego STOMEX w Maliniu.
          Na miejscu na uczniów czekał własciciel, który oprowadził dzieci po całym zakładzie, gdzie miały okazję zobaczyć maszyny i urządzenia potrzebne do pracy w stolarni. Podczas wizyty w zakładzie uczniowie mieli również okazję zapoznac się z zawodami, które związane są z przerobką drewna.
           Serdecznie dziękujemy Panu Hieronimowi Kwietniowi za umożliwienie zwiedzenia swojego zakładu oraz za przeprowadzenie swoistej, niezwykle interesującej lekcji stolarskiego kunsztu.

      /M. Jamróz/

    • TRZECIA DRUŻYNA PIŁKARSKA NA PODKARPACIU- skąd? OCZYWIŚCIE Z MALINIA
     • TRZECIA DRUŻYNA PIŁKARSKA NA PODKARPACIU- skąd? OCZYWIŚCIE Z MALINIA

     • W dniu 4 kwietnia 2019 roku na obiektach Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg odbyły się finały wojewódzkie XIX edycji  o Puchar Tymbarku Z Podwórka na Stadion w piłce nożnej kategoria U 10 dziewcząt. Znakomicie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły zajmując na podium III miejsce. Brązowe medalistki przegrały tylko z koleżankami z Beniaminka Krosno, (które zdobyły złoty medal). W meczu o brązowy medal dziewczęta pokonały SP Pustków 6:1

      Ponadto Milena Bauer została królowa strzelców. Otrzymała pamiątkowa statuetkę.

      Skład Zespołu: Sasor Zuzanna, Gąska Antonina, Bauer Milena, Vizauer Marcelina, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena.

      Dziewczęta zdobyły medale, dyplom , okazały puchar oraz nagrody rzeczowe.

                  /Lesław Jachowicz/

     • BIEGANIE KLASY IV NA MEDAL

     • W dniu 2 kwietnia 2019r. na obiektach MULKS  Pustynia koło Dębicy odbyły się finały rejonowe  w drużynowych – indywidualnych biegach przełajowych . W kategorii  Igrzysk Dzieci. Super zaprezentowali się nasi uczniowie. Dziewczęta  z  klas IV – III  zajęły VII  miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli srebro czyli II miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego  ( 12 najlepszych szkół)  ponadto Igor Rakoczy indywidualnie zdobył  też srebro czyli II miejsce.

      Drużyna  chłopców:

      Igor Rakoczy, Mateusz Czachor, Przemysław Piekarski, Karol Rosak – Matuszewski, Krzysztof Turkosz Patryk Rzeźnik.

      Drużyna dziewcząt:

      Julia Turkosz, Hyjek  Maja, Milena Bauer, Antonina Gąska, Julia Ortyl, Maja Ziobroń.

      /Lesław Jachowicz/

    • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA "BEZPIECZNA DROGA"
     • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA "BEZPIECZNA DROGA"

     • „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

      W ramach projektu:

      • Wszyscy uczniowie polskich szkół podstawowych otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe.
      • Zostanie przeprowadzona ogólnopolska kampania medialna uwrażliwiająca rodziców na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg przez dzieci.
      • Zostały przygotowane scenariusze lekcji wychowawczych nt. bezpieczeństwa na drodze

      Nasza szkoła również dołączyła się do akcji, wychowawcy klas I-VIII otrzymali kamizelki ostrzegawcze dla uczniów, które są współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

      /Katarzyna Sikora/

    • Zerówki żegnają zimę, witają wiosnę!
     • Zerówki żegnają zimę, witają wiosnę!

     • Tradycyjnie dzieci z klas 0 wykonały pod okiem wychowawczyń Marzannę, słomianą kukłę symbolizującą zimę. Zaprosiliśmy ją na spacer po okolicy, żeby ostatni raz spojrzała na naszą miejscowość, po czym pożegnaliśmy zimę wesołą rymowanką i piosenką.  Marzanna została rozebrana na elementy. Części, z których wykonano kukłę zostały posegregowane do odpowiednich pojemników na odpady, zgodnie z zasadami recyclingu. W klasie posadziliśmy rośliny cebulkowe, zasialiśmy kwiaty i w ten sposób powitaliśmy wiosnę, zachowując tradycje słowiańskie.

      /Renata Drzymała/

     • SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY     • Piłka Ręczna

      W dniu 14 marca w hali sportowej w Radomyślu odbył się półfinał mini piłki ręcznej Ligi Regionalnej ENEA CUP dla klas IV – V i VI – VII. W kategorii klas IV – V uczniowie Naszej Szkoły nie mieli sobie równych. Odpowiednio pokonali SP Radgoszcz 19:2, SP Chorzelów 21:1 oraz gospodarzy  Radomyśl Wielki 13:5. Zdecydowanie zajęli I miejsce i awansowali do finału Ligi. ENEA CUP

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Turkosz Jakub Czachor Radosław klasa V ,Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Bauer Mateusz, Rosak Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, klasa IV, Hyjek Krzysztof klasa II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Hyjek klasa V ponadto został królem strzelców całego turnieju

      W kategorii klas VI –VII uczniowie Naszej Szkoły zajęli II miejsce pokonując SP Chorzelów 13:11 SP Radgoszcz 14:8. W meczu o I miejsce ulegli SP Radomyśl Wielki 10:12.

      Skład zespołu: Sowa Jakub, Ciochoń Mateusz, Przygoda Kamil, Maziarz Mateusz, Światowiec Mateusz, Groele Nikola, Witek Mikołaj , Oliwia Wiciejowska rocznik 2005, Łaz Sebastian, Skarbek Oskar, Turkosz Szymon, Jakubczyk Seweryn. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Sowa Jakub,  królem strzelców turnieju została Nikola Groele.      Koszykówka

      W dniu 14 marca 2019r w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w mini koszykówce dziewcząt. Dziewczęta klas V : VI zajęły II miejsce i awansowały do półfinału wojewódzkiego. Pokonały koleżanki z SP Raniżów 20: 12, Borek Wielki 25:14. W meczu o I miejsce nie mogła grać najlepsza rzucająca  Marmura Amelia i dziewczęta uległy SP 11 Dębica 17:32.

      Skład zespołu: Marmura Amelia, Kolin Marika, Kasprzak Katarzyna, Kozak Kamila, Kozak Oliwia, Drzyzga Klaudia, Rybińska Laura, Maziarz Natalia, Pietryka Anna, Arabasz Gabriela, Szumacher Natalia.      Piłka nożna

      Dziewczęta z Malinia to nie tylko mistrzynie w biegach, skokach, piłce ręcznej, piłce koszykowej, a także w piłce nożnej. W dniu 15 marca 2019r w hali SP Wadowice Górne odbyły się finały etapu powiatowego rozgrywek piłki nożnej dziewcząt w piłce nożnej. Zespół U10 czyli dziewczęta klasy III oraz  zespołu U12 dziewczęta klasy V zdobyły I miejsce i awansowały do etapu wojewódzkiego rozgrywek o Puchar Tymbarku z Podwórka na Stadion. Dziewczęta w kategorii U10 pokonały SP 3 Mielec 14:0 oraz SP Jamy 9:0. Natomiast w kategorii U12 pokonały SP Wadowice Górne 2:0 oraz SP3 Mielec 10:0.

      Skład zespołu

      : Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Pleban Magdalena, Gąska Antonina, Vizauer Marlena, Ziobroń Maja, klasa III, Pazdro Marta, Dzik Daria klasa IV.

                                                                                                                                                           /Lesław Jachowicz/       

    • Zerówki w kinie Galaktyka i na pizzy w Rock & Roll'u.
     • Zerówki w kinie Galaktyka i na pizzy w Rock & Roll'u.

     • 6 marca 2019r. dzieci z obu zerówek obejrzały seans filmowy pt."Miśków dwóch w Nowym Jorku" w kinie Galaktyka. Przypomniały sobie zasady zachowania się w sali kinowej oraz barze.Komedia nas rozbawiła i wzmogła apetyt. Po krótkim spacerze do pobliskiej pizzerii "Rock & Roll, głód został zaspokojony. Wszystkim smakowała wyśmienita pizza. Dzieciaki utrwaliły zasady savoir - vivru podczas pobytu w restauracji. Na zakończenie "wypadu" do Mielca, skorzystaliśmy z placu zabaw na osiedlu Smoczka. Dzieci spaliły kalorie podczas wesołej zabawy.

      /Renata Drzymała/

     • XIX EDYCJA O PUCHAR TYMBARKU W KATEGORII CHŁOPCÓW U8 ORAZ U10 – ETAP GMINNY

     • W dniu 27 lutego 2019r. w hali sportowej w  Zespole Szkól w Maliniu odbył się turniej XIX edycji  o Puchar Tymbarku w kategorii chłopców U 8 oraz U 10etap gminny. W obu kategoriach zdecydowanie zwyciężyli uczniowie Naszej Szkoły. W kategorii U8 chłopcy pokonali Tuszów Narodowy 3:0 oraz w meczu rewanżowym 8:0. W kategorii U10 natomiast chłopcy pokonali SP Czajkowa 4:0, SP Tuszów Narodowy 6:0 i kolegów z Jaślan 7:0

      Skład zespołu U 8  klasa I: Faraś Dawid, Mazgaj Jakub, Pyź Kacper, Turkosz Mateusz, Wlaź Michał, Bauer Konrad, Galas Filip.

      Nagrodę indywidualna za najlepszego zawodnika  otrzymał Faraś Dawid

      Skład zespołu U10 klasy II – III : Turkosz Krzysztof, Hyjek Krzysztof, Sasor Bartosz, Wilk Mikołaj, Szumacher Maciej, Łukasik Szymon, Sasor Zuzanna, Bauer Milena

      Nagrodę indywidualną za najlepszego zawodnika otrzymał Turkosz Krzysztof

      Obydwie drużyny awansowały do finału powiatowego.

      Lesław Jachowicz

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • (17) 7743220 Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych