• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • 19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez ks. Andrzeja Ramsa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nad oprawą muzyczną mszy św. czuwał ks. Sławomir Krzyżanowski. Następnie dyrektor szkoły, pani Lidia Rakoczy, wręczyła dyplomy-podziękowania rodzicom uczniów oraz osobom zaangażowanym w pomoc szkole. Najprzyjemniejszą chwilą było wręczanie listów gratulacyjnych i dyplomów za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem w klasach IV-VIII.

      W roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem (średnia 4,75) uzyskali:

      Klasa IVa: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Adrian Sieczka, Tomasz Głodzik i Szymon Pyź.

      Klasa IVb: Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot i Oliwia Motyka.

      Klasa V: Anna Pietryka, Oskar Żak i Kamil Ochalik.

      Klasa VI: Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Amelia Marmura i Patryk Vizauer.

      Klasa VII: Martyna Krępa i Emilia Boicetta.

      Klasa VIII: Marlena Sasor i Marcelina Rup.

      Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 otrzymali jednorazowe stypendium naukowe w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

      Uczniowie, którzy uzyskali średni 5,0 i stypendium naukowe: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot, Anna Piertyka, Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Martyna Krępa i Marlena Sasor.

      Dyrektor szkoły podsumowała również II edycję konkursu im. Sylwii Kolisz, w tym roku zostało zgłoszonych 4 kandydatów: Maja Nowak, Tomasz Głodzik, Julia Turkosz i Emilia Boicetta. Statuetka i 200 zł decyzją uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rodziców trafiły do Emilki Boicetty z klasy VII.

      Serdecznie gratulujemy!

      Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie zostały wręczone świadectwa i dyplomy za 100% frekwencję. Rozpoczęły się wakacje, na które tak bardzo czekali wszyscy uczniowie.

      /Katarzyna Sikora/

    • WYCIECZKA DO OJCOWA
     • WYCIECZKA DO OJCOWA

     • W dniu 18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, klasy 4A i 4B wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego pod opieką swoich wychowawczyń: pani Katarzyny Sikory i pani Grażyny Król oraz pani dyrektor Lidii Rakoczy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Pieskowej Skały, gdzie grupa spotkała się z panią przewodnik Anną Dąbek. Pani Ania opowiedziała nam historię Zamku w Pieskowej Skale, legendy związane z jego nazwą i legendy na temat Maczugi Herkulesa. Był też czas na wesołą zabawę w fosie przy zamku oraz wybijanie pamiątkowych monet i sesję zdjęciową. Następnie grupa udała się pod Maczugę Herkulesa. Z Pieskowej Skały autobusem udaliśmy się do Ojcowa, gdzie rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę po Parku Narodowym. Po drodze można było zobaczyć stawy z hodowlą pstrąga, zajrzeć do Jaskini Krowiej, napić się wody i orzeźwić w Źródełku Miłości. Potem przeszliśmy przez Bramę Krakowską, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o niej legendę. Uczniowie uważnie słuchali a następnie zadawali pytania. Kolejnym punktem programu była wspinaczka do Groty Łokietka. W jaskini można było się schłodzić po wędrówce w pełnym słońcu. Po wędrówce przez malowniczy las do Ojcowa udaliśmy się do restauracji na obiad. Po smacznym obiedzie i zakupieniu pamiątek był jeszcze czas na wejście na wzgórze, gdzie zobaczyliśmy ruiny Ojcowskiego Zamku i przepiękny krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego. W drodze do Malinia zatrzymaliśmy się w McDonald's na lody i wesołą zabawę na placu zabaw obok restauracji. Do Malinia wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i wiadomości o miejscach, które zobaczyliśmy. Wycieczkę zorganizowała pani Grażyna Król z pomocą pani Katarzyny Sikory.

     • MŁODZI WSPANIALI

     • 17 czerwca odbyło się podsumowanie kolejnej edycji "Młodych Wspaniałych" czyli uczniów z terenu Gminy Tuszów Narodowy, którzy pochwalić się mogli nie tylko średnią ocen, a także osiągnięciami edukacyjnymi, sportowymi lub artystycznymi.

      W zakresie osiągnięć edukacyjnych wymagana była średnia ocen 5,0 dla klas IV-VI 4,9 dla klas VII-VIII, zachowanie wzorowe, osiągnięcie miejsc I-III w konkursie powiatowym lub nagroda w konkursie minimum wojewódzkim.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Maja Nowak  z klasy IVa – średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe, laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Kacper Królikowski z klasy IVa – średnia ocen  5,09, zachowanie wzorowe, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Dominik Szot z klasy IVb - średnia ocen  5,0, zachowanie wzorowe, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Anna Pietryka  z klasy V – średnia ocen  5,0, zachowanie wzorowe, finalistka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo", laureatka Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”

      Jakub Sowa z klasy VI – średnia ocen  5,2, zachowanie wzorowe, wyróżnienie w  ogólnopolskim  konkursie z przyrody „Galileo”, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z matematyki „Galileo”, laureat Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas VI.

      Szymon Turkosz z klasy VI – średnia ocen 5,0, zachowanie wzorowe, wyróżnienie  w ogólnopolskim  konkursie  z przyrody „Galileo”

      Martyna Krępa  z klasy VII – średnia ocen 5,0, zachowanie wzorowe, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z języka polskiego „Galileo”, laureatka Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”

      Marlena Sasor z klasy VIII - średnia ocen  5,14  zachowanie wzorowe, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z języka polskiego „Galileo”

      W zakresie osiągnięć sportowych wymagana była średnia 4,5 dla klas IV-VI, 4,0 dla klas VII-VIII, zachowanie dobre i uzyskanie miejsc od I-III w zawodach wojewódzkich.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Igor Rakoczy  - kl. IVa   średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Przemysław Piekarski – kl. IVa  średnia ocen  4,64, zachowanie bardzo dobre, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Marek Bukowski  - kl. IVa   średnia ocen  4,5, zachowanie bardzo dobre, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Krzysztof Turkosz – kl. IVb średnia ocen  4,75, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Karol Hyjek – kl. V   średnia ocen  4,5, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      W zakresie osiągnięć artystycznych wymagana była średnia 4,5 dla klas IV-VI, 4,0 dla klas VII-VIII, zachowanie dobre i uzyskanie miejsc od I-III w konkursach wojewódzkich.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Maja Chrost – kl. V    średnia ocen 4,5, zachowanie wzorowe, laureatka XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” ph. „Rejs z Biało-Czerwoną”

      Amelia Marmura - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści” w kategorii:  inscenizacja

      Jakub Turkosz - kl. VI  średnia ocen 4,5  zachowanie wzorowe, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”  w kategorii:  inscenizacja

      Seweryn Jakubczyk - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie wzorowe,I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści” w kategorii:  inscenizacja

      Katarzyna Kasprzak - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Patryk Vizauer - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Maciej Hyjek - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Laura Rybińska - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Jakub Majewski - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Kamila Kozak - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Oliwia Wiciejowska – kl. VII  średnia ocen  4,0, zachowanie  bardzo dobre, laureatka XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” ph. „Rejs z Biało-Czerwoną”

      Gratulujemy sukcesów i jestemy bardzo dumni z naszych uczniów.

     • Sukcesy w konkursie "Wydajemy własną książkę"

     • 14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem miało miejsce podsumowanie XIX edycji Powiatowego Konkursu ph. „Wydajemy własną książkę”.  Komisja konkursowa w składzie: pani Lidia Kutrybała, pani Małgorzata Wieczerzak, pani Katarzyna Sikora, pani Patrycja Krempa i pani Karolina Dulik zapoznała się z 27 książkami. Nagrodziła 13, a wyróżniła 10 uczniów z terenu powiatu mieleckiego. W tej grupie znaleźli się także nasi młodzi twórcy.

      Kategoria: szkoła podstawowa, klasy I-V

      • Anna Pietryka, uczennica klasy V – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Nowe życie” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Gabriela Arabasz, uczennica klasy V – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Marlenka i magiczna piłka” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Klaudia Babula, uczennica klasy III – nagroda w kategorii plastycznej i edytorskiej za książkę pt. „Przygody Kotki Lusi” (opiekun: pani Ewelina Łachut)
      • Igor Salamaga, uczeń klasy II – wyróżnienie w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Kosmiczna przygoda profesora Maloka” (opiekun: pani Renata Hyjek)

      Kategoria: szkoła podstawowa, klasy VI-VIII

      • Martyna Krępa, uczennica klasy VII – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Wyścig z czasem” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Aleksandra Wieczorek, uczennica klasy VII – wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę pt. „Czarno – białe miasto” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Emilia Boicetta, uczennica klasy VII - nagroda w kategorii plastycznej

      Udział w uroczystości był dla laureatów wielkim przeżyciem. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, pani Mariola Pelic, przybliżyła historię konkursu. Zaznaczyła, że wszystkie składane przez uczniów prace trafiają do niezwykłej biblioteki, która w tym roku liczy już 835 książek. Następnie zaprosiła do wysłuchania prezentacji scenicznej tekstów z poprzednich edycji. Doborem wierszy i fragmentów prozy oraz przygotowaniem młodzieży zajmowała się instruktor pani Grażyna Świerczyńska. W imieniu komisji konkursowej głos zabrała pani Małgorzata Wieczerzak, która podsumowała poziom tegorocznej edycji oraz pogratulowała uczestnikom. Po wręczeniu nagród można było oglądać ekspozycję zawierającą  nagrodzone i wyróżnione książki, częstować się ciasteczkami i robić pamiątkowe zdjęcia.

       

       

       

     • Zajęcia na temat segregacji odpadów

     • W klasach 0a oraz 0b zostały przeprowadzone zajęcia na temat segregacjoi odpadów. Dzieci miały okazję sprawdzić się podczas zajęć praktycznych, a także uzupełniały kolorowanki. W nagrodę (oraz na zachętę, by segregować śmieci) wszyscy dostali magnesy na temat prawidłowej segregacji.   /Katarzyna Bzduła/

     • Festiwal Śpiewających Przedszkolaków

     • W niedzielę 9 czerwca, na boisku sportowym obok Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbył się Festwial Śpiewających Przedszkolaków, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły. Każda z grup zaprezentowała dziesiąciominutowy repertuar muzyczny, składający się z piosenek i tańców. Wszystkie dzieci dostały upominki, a także bony na poczęstunek. Do dyspozycji maluchów były również dmuchańce. Po występach dzieci wzięły udział w widowiskowym show "Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo" prowadzonym przez animatorów.                                                                                                             

       /Katarzyna Bzduła/

     • Powiatowy Konkurs Ekologiczny - Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy

     • 5 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym, odbył się finał powiatowego konkursu ekologicznego - Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy. Uczennica klasy II b - Emilka Mazur (opiekun Renata Hyjek) otrzymała Wyróżnienie Dyrektora ZSP w Tuszowie Narodowym.

      Serdecznie gratulujemy!!!

      /Renata Hyjek/

     • Wycieczka do Kielc

     • Dnia 4 czerwca dzieci z zerówek uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Kielc. Pierwsze atrakcje czekały na dzieci w Kompleksie Świętokrzyska Polana, gdzie dzieci zwiedziły Park Miniatur oraz oceanarium "Oceanika". Zwłaszcza oceanarium wzudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Następnym punktem wycieczki było Centrum Naukowe Leonardo da Vinci w Chęcinach, gdzie dzieciaki wraz ze swoimi paniami miały okazję oglądnąć dwie wystawy o charakterze multimedialno- mechatronicznym.Później mali podróżnicy udali się do ZOO "Leśne Zacisze", gdzie zobaczyli 90 gatunków zwierząt z sześciu kontynentów,m.in. zebry, lwy, kangury, lamy, antylopy, bizony.

      Pomimo dość napiętego programu wyjazdu wszyscy wrócili z niej bardzo zadowoleni. Panie były również dumne z dzieciaków, że były tak wytrwałe i pokonały trudy długiej i intensywnej wycieczki.                /K. Bzduła

     • Kolorowy Dzień dziecka w klasie II b

     • Najradośniejsze święto - Dzień Dziecka obchodzili 3 czerwca uczniowie klasy II B. Oprócz zabaw i gier, słodyczy znalazło się miejsce na malowanie twarzy. Dzieci przybrały postacie różnych zwierzątek i bohaterów bajek. Był również czas na naukę, ale w zupełnie innej atmosferze niż zwykle. Z pewnością w tym dniu nie było czasu na nudę.

      /Renata Hyjek/

     • KARTA ROWEROWA

     • Jak co roku w maju uczniowie klasy IV z naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Przygotowywali się do niego pod okiem p. Anny Leśniak na lekcjach techniki, zdobywając odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Doskonalili również jazdę rowerem. Egzamin obejmował dwa etapy – część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie pisali test ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego. Kiedy wszystkim udało się zaliczyć teorię, odbyła się część praktyczna polegająca na wykazaniu się umiejętnością jazdy na rowerze m.in. zatrzymywanie się w określonym miejscu, pokonanie trasy z sygnalizowaniem ręką zmiany kierunku. Nie wszystkim udało się pozytywnie zaliczyć trasę przy pierwszej próbie, jednak do kolejnej podeszli już spokojniej, bez stresu i z wynikiem pozytywnym zaliczyli test praktyczny.

      Uczniowie otrzymują swoje pierwsze prawo jazdy  - KARTĘ ROWEROWĄ. Wszyscy obiecali, że będą bezpiecznie i kulturalnie poruszać się po drogach, a przede wszystkim przestrzegać wszystkich przepisów ruchu drogowego.

      Gratulujemy uczniom!

     • Wycieczka zerówek do Baranowa Sandomierskiego

     • W czwartek 23 maja 2019 roku dzieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Baranowa Sandomierskiego. Z powodu deszczu nie udało się zwiedzić ogrodów przy Zamku w Baranowie Sandomierski, ale w zamian za to dzieciaki miały możliwość zobaczenia zbrojowni na zamku. Pan przewodnik zaciekawił dzieci interesującymi ciekawostkami na temat historii zamku i życia w dawnych czasach. Drugim punktem wycieczki było przedstawienie pt. „Piotruś Pan” wystawiane przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Dzieci były zachwycone pięknymi kostiumami, scenografią oraz niezwykle melodyjną muzyką. /K.Bzduła

    • Dzień Dziecka klasy 4B
     • Dzień Dziecka klasy 4B

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka klasy 4B.

      Klasa 4B radośnie obchodziła Dzień Dziecka. Dzieci oraz rodzice: pan Arkadiusz i pani Agnieszka Rusin zorganizowali spotkanie przy grillu obok remizy OSP Malinie. Do pomocy włączył się również pan Sebastian Boicetta i pani Monika Hyjek, a zaproszona przez dzieci wychowawczyni Grażyna Król zrobiła pamiętkowe zdjęcia. Dzieci miały możliwość bawić się przy muzyce, zagrać w badmintona czy też rzut kulami. Każdy mógł zajrzeć do wozu strażackiego, założyć strażacki kask i spróbować uruchomić ręczną syrenę strażacką dzięki uprzejmości pana Arkadiusza, taty Kasi Rusin. Mama Kasi pilnowała, żeby kiełbaski i szaszłyki były dobrze upieczone. Wszyscy dobrze się bawili i pojedli do syta. Dziękujemy organizatorom. Zdjęcia i tekst: Grażyna Król

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
  • Galeria zdjęć

    brak danych