• OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
     • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

     • Super wyniki rywalizacji Wojewódzkich Finałów Igrzysk Dzieci klas IV – VI oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej

      W dniu 24.09.2019roku  uczniowie naszej szkoły brali udział w rywalizacji wojewódzkiej Igrzysk Dzieci. Uczeń Jakub Furdyna zajął IV miejsce w skoku wzwyż, uzyskując 130 m natomiast Igor Rakoczy zajął X miejsce. W dniu 25.09.2019r. uczeń Jakub Sowa wywalczył brązowy medal (III miejsce) w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Kamil Przygoda zajął XXIII miejsce.

      W dniu 27.09.2019roku odbyły się jubileuszowe XX biegi uliczne o puchar Prezydenta Miasta Mielca. Super zaprezentował się uczeń zerówki podopieczny Pani Renaty Drzymały, który wywalczył IV miejsce wśród przedszkolaków Jasiu Marek rocznik 2014. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Jasiu zdobędzie złoto. Należy nadmienić, że był to bieg dla rocznika 2013.

      Gratulujemy sukcesów                  /Lesław Jachowicz/

    • WYJAZD KLAS V-VI
     • WYJAZD KLAS V-VI

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka uczniowie klas Va, Vb i VI pod opieką pań: Katarzyny Sikory, Grażyny Król, Urszuli Czerw i Magdaleny Sedlak wybrali się do SCK w Mielcu, aby obejrzeć spektakl pt. "Tam i z powrotem" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie książki pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem", która jest lekturą w klasie VI. Dzieci z uwagą przyglądały się wędrówce Bilba i jego towarzyszy przez świat pełen magii i niebezpieczeństw. Wszystkim bardzo podobały się efektowne kostiumy bohaterów spektaklu i niesamowita charakteryzacja stworów, dzięki której mogli znaleźć się w zupełnie innym świecie.

      Po doznaniach duchowych przyszedł czas na relaks. Były lody, frytki, pizza i różne inne smakołyki, a na zakończenie wyjazdu dzieci świetnie bawiły się na Górce Cyranowskiej, co zarejestrowała swoim aparatem niezawodna pani Madzia:)

    • WYCIECZKA ROWEROWA
     • WYCIECZKA ROWEROWA

     • We środę 25 września uczniowie klasy Va razem z wychowawczynią Katarzyną Sikorą i panią dyrektor Lidią Rakoczy wybrali się na wycieczkę rowerową. Pogoda wiele nie obiecywała, ale chęci przewyższyły obawy i wszyscy podjęli ryzyko przemoknięcia nawet do tzw. suchej nitki. Po przepomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się na drodze w dużej grupie, uczniowie ruszyli w kierunku Tuszowa Narodowego. Pierwszym punktem na trasie była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie, gdzie bardzo serdecznie powitała nas pani dyrektor Patrycja Krempa. Oprowadziła uczniów po Izbie Pamięci gen. Wł. E. Sikorskiego, przypomniała najważniejsze fakty z życia Naczelnego Wodza, pokazała zgromadzone pamiątki dotyczące generała. Następnie dzieci odwiedziły bibliotekę, w której pani Karolina Dulik zapoznałą ich z zasadami zapisu i wypożyczania książek, a także omówiła zbiory biblioteczne dla dzieci w ich wieku. Na zakończenie wizyty odbyły się warsztaty plastyczne. Klasa Va niedługo będzie omawiać pierwszą lekturę w tym roku szkolnym pt. "Opowieści z Narnii". Panie bibliotekarki przygotowały wobec tego dla nich specjalne zadanie. Podzieleni na cztery grupy mieli przygotować plakat, który przedstawiałby ich wyobrażenie o Narnii. Dzieci miały do dyspozycji różne materiały plastyczne i z wielką ochotą zabrały się do pracy, a następnie do prezentacji i omówienia swojego rysunku. Dziękujemy za bardzo życzliwe (jak zawsze) przyjęcie, słodycze dla uczniów i pięknego kwiatuszka, który będzie odtąd ozdobą klasy Va.

      Po zajęciach w bibliotece grupa rowerowa ruszyła w kierunku Grochowego, aby z bliska obejrzeć wiatraki prądotwórcze. Okazało się, że jazda po kamieniach nie jest taka łatwa, nie mówiąc już o przedostaniu się przez obwodnicę w tak dużej grupie. Wszystko jednak się udało, choć nie obeszło się bez wywrotki i przebitego koła.

      Na zakończenie wycieczki dotarliśmy do Tuszowa Małego do sklepu HITPOL. Okazało się, że kilka godzin na rowerze dało się uczniom we znaki i są bardzo głodni. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Treli za przekazane napoje i słodycze, dzięki którym uczniowie mieli siłę dojechać do szkoły.

      To była bardzo fajny dzień - pierwsza wycieczka rowerowa klasy Va - na pewno zapadnie w pamięci wszystkich uczniów, a szczególnie opiekunów:)

     • AWANS DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

     •  W dniu 19 września 2019 roku odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klas VII – VIII) w lekkiej atletyce. Podobnie jak w grupie młodszej jesteśmy z tarczą.

      IV  miejsce Katarzyna Kasprzak w biegu na dystansie 600 m.

      IV miejsce sztafeta 4 x 100 m. chłopców Sowa Jakub klasa VIII, Ciochoń Mateusz klasa VIII, Jakubczyk Seweryn klasa VII, Kamuda Kacper klasa VIII.

      IV miejsce w pchnięciu kulą Rataj Mateusz klasa VIII.

      IV miejsce w rzucie oszczepem Łaz Sebastian klasa VII

      Ponadto pięć medali:

      II miejsce srebro Oliwia Wiciejowska klasa VIII w rzucie oszczepem.

      II  miejsce i srebro Mateusz Ciochoń klasa VIII w biegu na dystansie 110 m przez płotki.

      II  miejsce Kamila Kozak w biegu na dystansie 100 m..

      I miejsce i złoty medal Jakub Sowa klasa VIII w biegu na dystansie 110 m przez płotki.

      I miejsce i złoty medal Kamil Przygoda klasa VIII w skoku wzwyż

      JAKUB SOWA I KAMIL PRZYGODA WYWALCZYLI AWANS DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

      GRATULUJEMY SUKCESÓW

     • Lekcja historii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym

     • 18 września 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pań: Renaty Lasek, Ewy Krępy i Magdaleny Sedlak wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Skorzystali z zaproszenia pani Renaty Paterak, Sekretarz Gminy w Tuszowie Narodowym, która przygotowała zajęcia z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie zostali ciepło przyjęci przez panią Patrycję Krempę, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Najpierw pani Karolina Dulik przedstawiła najważniejsze informacje na temat wydarzeń z września 1939 roku. Następnie przybliżyła sylwetkę wielkiego rodaka naszej gminy, W. E. Sikorskiego. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o życiu prywatnym oraz karierze wojskowej i politycznej generała. Doskonałym uzupełnieniem były filmy dokumentalne obrazujące działalność Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i Premiera Rządu RP na Uchodźstwie udostępnione przez Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie. Uczniowie zwiedzili też Izbę Pamięci, przyglądając się z uwagą zgromadzonym tam eksponatom. Pani Karolina Dulik przywołała słowa generała: „Bóg patrzy w moje serce. Widzi i zna moje intencje oraz zamiary, które są czyste i rzetelne. Jedynym moim celem jest wolna, sprawiedliwa i wielka Polska”. Mogą one stać się drogowskazem dla młodego pokolenia, które potrzebuje autorytetów. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.

    • GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
     • GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • 17 września, na Placu im. gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym, odbyły się gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem generała Sikorskiego. Wszystkich zebranych powitał wójt gminy, Andrzej Głaz. Głos zabrał też szef wydziału rekrutacji WKU w Mielcu, major Tomasz Mazur.

      W drugiej części uroczystości odbył się Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Partyzanckiej. Uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy prezentowali znane wszystkim utwory solo oraz w grupach. Występy zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale też każda ze szkół otrzymała od wójta gminy pamiątkowy dyplom oraz album na temat II wojny światowej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va: Anna Gagat, Patrycja Marmura, Maja Nowak wraz z akompaniującym im na akordeonie Adrianem Sieczką oraz uczniowie klasy VI: Gabriela Arabasz, Milena Brach oraz Karol Hyjek. Uczniowie zostali przygotowani do występu przez nauczyciela muzyki, pana Macieja Kosztyłę.

      Na zakończenie, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego prezentowanego przez 33. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy. Swoje stoisko przygotowała też WKU w Mielcu.

      /Magdalena Sedlak/

     • SANKTUARYJNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

     • Uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w nabożeństwie pod przewodnictwem Wizytatora Diecezjalnego ks. dr. Tadeusza Michalika. Wysłuchali nauki na temat ważnej roli edukacji w życiu każdego człowieka, która nie powinna dla młodych ludzi być przykrym obowiązkiem, ale darem i oknem na świat. Niezwykle uroczystą mszę św. uświetniły wspaniałe występy wokalne solistów z Tarnopola.

     • SPORT W SZKOLE

     • W dniu 17 września 2019 roku  odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci

      ( klasa VI i młodsze) w lekkiejatletyce. Jak zwykle bardzo dobrze startowali

      uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu

      V miejsce na dystansie 1000 m.  wywalczył Turkosz Krzysztof klasa Vb

      VI miejsce na dystansie 1000 m.  wywalczył Czachor Mateusz klasa Va.

      IV miejsce w skoku wzwyż Gąska Antonina klasa IV b.

      VI  miejsce w skoku w dal  Sasor Zuzanna klasa IV b.

      III  miejsce w skoku wzwyż Bauer Milena klasa IV b.

      II  miejsce w skoku wzwyż Rakoczy Igor klasa V a.

      I  miejsce w skoku Furdyna Jakub klasa VI .

      Uczniowie Rakoczy Igor, Jakub Furdyna wywalczyli awans do finałów wojewódzkich.

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

     • Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata". Najmłodsi uczniowie z klas 0-III obejrzeli film edukacyjny na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Następnie wszystkie dzieci z klas I-VIII przystąpiły do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego i techniki zbierały śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla. Bardzo dziękujemy Gminie Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania oraz zorganizowanie wywozu zebranych odpadów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w sprzątanie okolicy szkoły.

      Nasza szkoła brała również udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", która miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowe gospodarowanie odpadami. Akcja była organizowana przez Green Office Ecologic i miała zasięg ogólnopolski. W zamian za przyniesiony sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do zbiórki. Szkolną koordynatorką akcji "Sprzątanie świata" była pani Katarzyna Sikora.

      P. S. W piątek 4 października otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła zebrała 1131 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki czemu otrzymaliśmy bon w wysokości 227 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy!!!!!!!!

    • ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020
     • ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020

     • W dniu uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 dyrektor szkoły pani Lidia Rakoczy nawiązała do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ph. "Przerwany marsz", zapraszając wszystkich mieszkańców Malinia, którzy 1 września 1939 roku nie mogli rozpocząć nauki. Upamiętniając 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a następnie chwilą ciszy uczciłą pamięć ofiar. Ksiądz proboszcz, Andrzej Rams, modlił się w intencji ojczyzny i pokoju na świecie, podkreślając wielką wartość wolności. Atmosferę modlitwy i zadumy podkreśliła oprawa muzyczna mszy św. przygotowana przez uczniów pod kierunkiem ks. Sławomira Krzyżanowskiego. Pani Renata Hyjek przygotowałą gazetkę nawiązującą do tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat. Delegacja złożona z uczniów klasy VII i VIII oraz nauczycieli udała się pod kapliczkę upamiętniającą ocalenie mieszkańców Malinia od pacyfikacji. Pani Małgorzata Maziarz przedstawiła wzruszające świadectwo osób pamiętających wybuch II wojny światowej. Następnie uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odmówili modlitwę w intencji poległych w obronie ojczyzny, a na koniec zaśpiewali „Rotę”.

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "DO HYMNU"

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu wzięli udział w  II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!” w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jako jedna z 300 zakwalifikowanych szkół. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie prowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dniu 13 maja 2019 roku odbyło się przesłuchanie konkursowe w obecności jury lokalnego. 161 uczniów  odśpiewało jednogłosowo, „a cappella” „Mazurka Dąbrowskiego” oraz 2 rodzime pieśni hymniczne „Rotę” i „Marsz Polonia”. Do występu przygotowali uczniów: nauczyciel muzyki pan Maciej Kosztyła oraz wychowawcy klas. Swoją obecnością podczas występu wspierali uczniów rodzice oraz zaproszeni goście:  Wójt Gminy Tuszów Narodowy, pan Andrzej Głaz i Sekretarz Gminy, pani Renata Paterak. Śpiew został zarejestrowany i przekazany jury centralnemu do oceny.

      Przewodniczący jury pan Grzegorz Oliwa z Instytuty Myzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego podkreślił, że sam udział w konkursie jest dużym wyróżnieniem, natomiast pan wójt zwrócił uwagę wszystkich jak ważne jest pielęgnowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Nawiązał do obchodzonego niedawno Dnia Patrona Szkoły ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, od którego można uczyć się miłości do Ojczyzny.

      Zobacz galerię

      Zobacz nagranie

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
  • Galeria zdjęć

    brak danych