• W GRZE KRÓLEWSKIEJ TEŻ POTRAFIMY

     • 29.10.2019

      W dniu 28.10.2019 roku  odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce.

      Szkołę reprezentowali: Sieczka Adrian, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Hyjek Maja.

      W dniu 29.10.2019 roku  odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Super wypadli uczniowie naszej szkoły zajmując II miejsce i awans do zawodów rejonowych.

      Szkołę reprezentowali: Krępa Martyna, Bawoł Amelia,Turkosz Jakub, Hyjek Maciej.

      Lesław Jachowicz

     • Bliskie spotkania z wodą

     • W dwa kolejne piątki 18 i 25 października pracownicy Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej rzeszowskiego RZGW przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla klas 0 – II.  Zajęcia pn. „Bliskie spotkania z wodą” prowadzili panowie Krzysztof Gwizdak i Maciej Wojtoń.  Dzieci bezbłędnie poradziły sobie z zadawanymi pytaniami i uważnie słuchały jak należy dbać o nasze środowisko i jak umiejętnie oszczędzać wodę. Pierwsza część spotkania dotyczyła właściwości wody, jej źródeł i obiegu w przyrodzie. Kolejnym zadaniem dla uczestników warsztatów było znalezienie najlepszych codziennych praktyk, które pozwolą na oszczędzanie tej drogocennej substancji. Dzieciaki wszystkich klas szybko poradziły sobie z tym zadaniem, zaskakując swoją kreatywnością prowadzących spotkanie pracowników Wód Polskich. Druga część zajęć to ulubione przez wszystkie dzieci eksperymenty z wodą. Młodzi eksperci odpowiadali (lub zgadywali) jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a jakie toną i dlaczego. Następnie grupa miała za zadanie pokolorować zwierzęta i przyporządkować je do ich naturalnego środowiska: morskiego, przybrzeżnego i leśnego.
      Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali kolorowanki z dyplomami, książeczki edukacyjne i gadżety Wód Polskich.

      /Renata Drzymała/

     • SPORT W SZKOLE

     • Po sukcesach gminnych i tymbarkowych nadszedł czas na półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci  w piłce nożnej dziewcząt i chłopców ( klasy VI – V – IV).

      W dniu 24. 10 2019 roku na Orliku w Jaślanach  rozegrano turnieje półfinałowe. W kategorii dziewcząt odbył się tylko jeden mecz. Dziewczęta z naszej szkoły pokonały koleżanki z SP Borowa 5 : 1 uzyskując awans do wiosennego finału powiatu mieleckiego.

      Skład zespołu: Zuzanna Wiciejowska, Weronika Sekuła klasa VI, Marta Pazdro Klasa V, Zuzanna Sasor, Antonina Gąska, Milena Bauer, Magdalena Pleban klasa IV.

      W kategorii chłopców wzięło udział cztery zespoły. Zwyciężyli uczniowie naszej szkoły pokonując SP Borowa 3:2, SP Padew Narodowa 3:0 oraz SP Wola Mielecka 4:0.

      Chłopcy również awansowali do wiosennego finału powiatowego.

      Skład zespołu: Karol Hyjek, Jakub Trojnar, Radosław Czachor, Jakub Turkosz, Karol Matuszewski – Rosak, Kacper Sikora, Szymon Pyź, Mateusz Czachor, Sebastian Boicetta, Igor Rakoczy, Krzysztof Turkosz.

      Życzymy sukcesów w finałach na wiosnę.

      / Lesław Jachowicz/

     • Warsztaty ekologiczne dla klasy VII i VIII

     • 22 października panie z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu spotkały się z młodzieżą z klasy VII i VIII. Prelekcja i prezentacja multimedialna dotyczyły przede wszystkim zasad gospodarowania odpadami. Mogliśmy sobie przypomnieć, co powinno trafiać do worków w kolorach: żółtym, niebieskim, zielonym i brązowym. Szczególnie cenne okazały się dodatkowe wyjaśnienia na temat śmieci budzących wątpliwości, np. zabrudzonego papieru albo potłuczonego szkła. Dowiedzieliśmy się, czego nie można wrzucać do odpadów zmieszanych i gdzie zawozić odpady wielkogabarytowe, poremontowe oraz zużyty sprzęt elektroniczny. Panie prowadzące pokazały też, w jaki sposób można odzyskiwać surowce i do czego wykorzystuje się tworzywa sztuczne, makulaturę, szkło i kompost. Zachęciły do ograniczania ilości odpadów poprzez rozsądne planowanie zakupów. Na zakończenie odpowiedziały na pytania uczestników, które wiązały się z tematem spotkania. Uczniowie przekonali się, że warto segregować odpady i tym samym dbać o środowisko, w którym żyjemy.   

     • „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej"

     • Uczniowie klasy Va i Vb wzięli udział w konkursie wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej", organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. W pierwszym uczniowie odpowiadali na 20 pytań w specjalnie przygotowanym teście. Zwycięzca etapu szkolnego Przemysław Piekarski przeszedł do finału na szczeblu powiatowym. 21 pażdziernika 2019 r. w drugim – finałowym – etapie powiatowym Przemysławł musiał zmierzyć się z dwoma testami. Pierwszy z nich dotyczył historii policji, drugi zaś znajomości przepisów o ruchu drogowym.

      Gratulujemy uczestnikom! Życzymy dalszych sukcesów. 

      /Anna Leśniak/

     • "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU"

     • 18 października 2019 roku o godz. 9.00 nasza szkoła dołączyła się do międzynarodowej akcji "Milion dzieci modli się na różańcu". Cała społeczność szkolna podczas modlitwy różańcowej modliła się o pokój i jedność na świecie. Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, więc dodatkowo dzieci modliły się w intencji misjonarzy.

     • Wycieczka klas I-III do Nowej Dęby

     • Dnia 17 października dzieci z klas I-III udały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Obejrzeliśmy szklane ozdoby pochodzące z różnych epok. Oprócz samego podziwiania przepięknych eksponatów poznaliśmy nowy zawód – dmuchacza, oraz mieliśmy okazję podglądnąć pokaz dmuchania bombki, zarówno tej w tradycyjnym kształcie jak i wydmuchiwanej za pomocą formy. Później obserwowaliśmy przy pracy panie, które pieczołowicie zdobiły choinkowe dekoracje, malując je pędzlami i przyklejając brokatowe ozdoby. Następnie każdy uczeń sam ozdobił jedną, własną, nadając jej niepowtarzalny wygląd. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do sklepu, gdzie mogli zakupić pamiątkowe ozdoby. Każde dziecko otrzymało do domu dwie bombki imienną oraz własnoręcznie dekorowaną.

      Po wycieczce pozostała cała moc wspaniałych wrażeń, a piękne dekoracje zawieszone na naszych choinkach będą wywoływać radosne wspomnienia przez cały okres świąteczny.

      /Ewelina Łachut/

       

     • Pasowanie na ucznia

     • „Musisz przyrzec, że bez przerwy,
      będziesz dbał o Pani nerwy,
      będziesz uczył się starannie,
      zachowywał nienagannie.
      Gdy umowa taka stanie
      to jest właśnie Ślubowanie.

       

      16 października miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów. Jest to ogromne przeżycie dla każdego dziecka rozpoczynającego naukę.  Zgodnie z tradycją  uroczystość ta odbyła się w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli, emerytowanych nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy co roku w tym dniu świętują Dzień Edukacji Narodowej. Wychowawczyni p. Ewelina Łachut przygotowywała  dzieci do tego ważnego wydarzenia już od pierwszych dni września. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po prezentacji dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Lidia Rakoczy dokonała pasowania na pełnoprawnych pierwszoklasistów i wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom. Obecni na uroczystości rodzice obdarowali dzieci upominkami. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

      Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a nowym uczniom życzymy sukcesów w murach naszej szkoły!

      /Ewelina Łachut/

     • SPORTOWYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY

     • W dniu 15.10.2019 roku na obiektach LKS Stal Mielec odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Chłopcy w składzie: Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil,  klasa VI, Rosak – Matuszewski Karol, Piekarski Przemysław, Bauer Mateusz, Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Turkosz Krzysztof klasa V zajęli IV miejsce.

      Natomiast w dniu 16.10.2019roku na orliku w Jaślanach odbyła się XX gminna edycja turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Po raz kolejny zwyciężyli uczniowie SP Malinie. W kategorii U 10 ( KL. III –II) SP Malinie pokonało kolegów z SP Jaślany 5 : 1. Najlepszym zawodnikiem drużyny  został Sasor Bartosz z klasy III. W kat. U12 (klasy V – IV )chłopcy wygrali z SP Tuszów Narodowy 6 : 1  oraz z SP Czajkowa 4 : 0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Turkosz Krzysztof. Nagrody książkowe dla najlepszych zawodników drużyn ufundował nauczyciel SP Jaślany mgr Mariusz Furdyna. Obydwa zespoły będą reprezentować Gminę Tuszów Narodowy w finałach powiatowych.  

      / Lesław Jachowicz/

    • Warsztaty edukacyjne klas IV - VI
     • Warsztaty edukacyjne klas IV - VI

     • W dniu 15.10.2019 uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez panie pracujące na co dzień w MPGK w Mielcu. Poprzez pogadankę i zestaw slajdów uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowej segregacji śmieci. Pracownice MPGK dokładnie omówiły, co dzieje się z odpadami, które są segregowane oraz z tymi, których się nie segreguje. Dzieci dowiedziały się jak długo poszczególne śmieci muszą zalegać do całkowitej biodegradacji. Panie przedstawiły dzieciom jak ważne jest segregowanie odpadów dla środowiska a także w jaki sposób  różnego rodzaju odpady można poddawać recyklingowi i w ten sposób dawać im "drugie życie". Na koniec pracownice MPGK przedstawiły ciekawostki o przetwarzaniu odpadów a  uczniowie mieli możliwość zadawać pytania w razie wątpliwości. Wszyscy za udział w warsztatach podziękowali paniom i zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

     • Wycieczka zerówek do Pacanowa

     • Dnia 10 października dzieci z obydwu zerówek z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

      Pierwszym punktem programu wycieczki była ekspozycja „Bajkowy Świat”, która łączy najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi.  To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością byli  przewodnicy: Dzwoneczek, Czerwony Kapturek oraz Królewna Śnieżka. 

      Kolejną atrakcją była seans w Kinie Szkatułka. Dzieci miały okazję oglądnąć film pt. „Alwin i wiewiórki”.  

      Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Wybuchowa nauka”. Dzięki nim dzieci rozwinęły swoje zdolności eksperymentatorskie w otoczeniu swojego ulubionego smakołyku – pysznych lodów. Wszystkie doświadczeni były wykonane przy użyciu ciekłego azotu, co zdecydowanie wypłynęło na ich spektakularny charakter.

       Podczas wizyty w Pacanowie dzieci miały okazję poznać Koziołka Matołka, a także zakupić pamiątki z wycieczki.                                                                                                                                                /K. Bzduła

     • Warsztaty ekologiczne klas I - III

     • W dniu 8 października klasy I – III wzięły udział w warsztatach ekologicznych, przeprowadzonych przez pracownice MPGK w Mielcu. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów i poznać pozytywne jej skutki. Dowiedzieli się również o zagrożeniach i niebezpieczeństwach dla środowiska wynikających ze złego gospodarowania odpadami. Zostało im również wytłumaczone, jakie są zasady segregacji w ich gminie i na co należy zwracać szczególną uwagę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, odpowiadały na każde pytanie. Nie miały również problemów z właściwą segregacją śmieci, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

      Spotkanie było pouczające i z pewnością wpłynęło pozytywnie na świadomość ekologiczną naszych uczniów.

      /Renata Hyjek/

    • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniu 4 października nasza szkoła brała udział w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie klas V utworzyli trzy Komisje Egzaminacyjne oraz Patrol Egzaminacyjny. Komisje Egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia u uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Patrol Egzaminacyjny udał się do Urzędu Gminy, gdzie ze znajomości  tabliczki mnożenia sprawdzali się jej pracownicy. Przepytano w sumie 84 osoby(uczniów i dorosłych), wśród których 48 uzyskało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Byli to wszyscy przepytani pracownicy  Urzędu Gminy (14), nauczyciele oraz uczniowie.

      Wszystkim  Ekspertom Tabliczki Mnożenia gratulujemy.                                                                                                                                          /Urszula Czerw/   

             

     • POWITANIE JESIENI - DZIEŃ CHŁOPAKA

     • W poniedziałek 30 września uczniowie naszej szkoły świętowali powitanie jesieni i przypadające na ten dzień święto wszystkich panów. Klasy 0a i 0b już od rana bawiły się w szkolnej auli przy muzyce. O atrakcje zadbały wychowawczynie: pani Renata Drzymała i pani Katarzyna Bzduła. Były tańce, zabawy ruchowe, konkurencje i malowanie twarzy.

      Dzieci z klas I-III tego dnia również doskonale się bawiły. Dziewczynki z poszczególnych klas miały ubrać się w przydzielone im wcześniej jesienne kolory - uczennice świetnie prezentowały się na scenie. Chłopcy z okazji swojego święta wystąpili w koronach, które były podpisane dziedzinami, w których wyróżniają się wiedzą lub umiejętnościami. Młodzi panowie z dumą prezentowali się na scenie i bardzo chętnie pozowali do zdjęć. Wszystkie klasy pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Eweliny Łachut, Anny Jachowicz, Beaty Wojciechowskiej - Durdy i Renaty Hyjek przygotowały wspaniałe portrety PANI JESIENI, którymi ozdobiły szkolną aulę. Pomysłodawczynią zabaw dla klas I-III była pani Beata Wojciechowska - Durda.

      Najstarsi uczniowie z klas IV-VIII bawili się w dwóch grupach wiekowych na popołudniowej dyskotece. Nie zabrakło zabaw i konkurencji oraz wspólnych tańców do ulubionej muzyki. Niezawodnym DJ był jak zawsze Patryk Vizauer z klasy VII, za co mu serdecznie dziękujemy. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Renata Lasek, Natalia Krawiec, Katarzyna Sikora, Grażyna Król, Urszula Czerw i Ewa Krępa.

      /Katarzyna Sikora/

     • SPORTOWA PASSA TRWA

     • W dniu 4 października 2019 roku na obiektach Stali Mielec odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci klas IV i młodsze , VI i młodsze oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VIII – VII  w biegach drużynowych. Kolejny raz Szkoła w Maliniu zanotowała sukcesy. W kategorii klas IV i młodsi dziewczęta zdobyły złoty medal i awans do zawodów rejonowych.

      Skład zespołu: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Gąska Antonina, Ortyl Julia, Turkosz Julia, Krępa Maja, Krępa Monika. Ponadto Sasor Zuzanna została Mistrzynią powiatu mieleckiego indywidualnie.

      W kategorii chłopców klas IV i młodsi chłopcy zajęli V miejsce. Natomiast Turkosz Krzysztof zdobył brązowy medal w kategorii indywidualnej.

      Skład zespołu: Turkosz Krzysztof, Hyjek Krzysztof, Faras Dawid, Kamuda Artur, Salamaga Igor, Łukasik Szymon.

      W kategorii Igrzysk Dzieci rocznik 2007/2008 chłopcy byli bezkonkurencyjni zdobywając kolejny złoty medal.

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Mateusz, Czachor Radosław, Rakoczy Igor, Piekarski Przemysław, Rosak – Matuszewski Karol.

      Będziemy rywalizować w zawodach rejonowych  w kwietniu 2020

      SPORTOWYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY

      W dniu 8 października w Mielcu odbył się finał lekkoatletycznych  biegów przełajowych Igrzysk Dzieci. Uczniowie Naszej Szkoły wywalczyli bezdyskusyjne zwycięstwo i awans do finału rejonowego.

      Złoci chłopcy to: Czachor Radosław, Czachor Mateusz, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Piekarski Przemysław, Bauer Mateusz, Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Jakub , Turkosz Krzysztof.

      Chłopcy awansowali do finału rejonowego.

      TYM RAZEM GRALIŚMY W PIŁKĘ NOŻNĄ

      W dniu 9 października2019 roku na Orliku w Jaślanach odbyły się Mistrzostwa Gminy Tuszów Narodowy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców klas V – IV . W kategorii dziewcząt uczennice Naszej Szkoły  pokonały koleżanki z Tuszowa Narodowego 5: 0

      Skład zespołu: Gąska Antonina, Vizauer Marlena, Pleban Magdalena, Pazdro Marta, Bauer Milena, Sasor Zuzanna.

      W kategorii chłopców chłopcy pokonali kolejno SP Czajkowa 2:0, SP Tuszów Narodowy 3:0 oraz SP Jaślany 5:0.

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Mateusz, Turkosz Jakub, Rosak – Matuszewski Karol, Rakoczy Igor, Czachor Radosław, Trojnar Jakub, Boicetta Sebastian, Pyź Szymon, Bukowski Marek, Turkosz Krzysztof.

      Obydwa zespoły awansowały do półfinałów powiatowych.

      GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!                                                                            / Lesław Jachowicz/

     • Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Kamienie na szaniec"

     • 27 września uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani Małgorzaty Maziarz, pani Ewy Krępy i pani Renaty Lasek pojechali do SCK w Mielcu na spektakl pt. „Kamienie na szaniec”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza przedstawili dzieje bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego: Alka, Rudego i Zośki. Na scenie zobaczyliśmy też Monię, dziewczynę Janka Bytnara. Historia rozpoczęła się całkiem beztrosko: od wyprawy harcerzy w Beskid Śląski. Przyjaciele cieszyli się życiem, snuli plany na  przyszłość. Nie wierzyli, że Hitler może stanowić dla Polski realne zagrożenie. Najbliższe miesiące pokazały, jak bardzo się mylili. Chłopcy szybko zaangażowali się w służbę na rzecz kraju. Podejmowali działania sabotażowe i dywersyjne, na co dzień ryzykując życiem. Aresztowany Rudy podczas brutalnych przesłuchań nie zdradził swoich kolegów. Do końca był wierny wyznawanym wartościom. Zmarł tego samego dnia co Alek, który został śmiertelnie ranny w akcji pod Arsenałem. Spektakl był niezwykle dynamiczny i autentyczny także dzięki wyświetlanym zdjęciom. Towarzysząca grze aktorskiej prezentacja multimedialna pozwoliła lepiej zrozumieć motywy działań bohaterów. Mogliśmy usłyszeć piosenki śpiewane w czasach okupacji, rytmiczne i pogodne jakby na przekór toczącej się wojnie. Po przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie z aktorem na temat historii teatru i zastosowanych przez twórców spektaklu symboli. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

     • Paintball - integracja klasy VIII na wyjeździe

     •      1 października klasa VIII pod opieka wychowawczyni Małgorzaty Maziarz świętowała Dzień Chłopaka na polu do paintballa ADHD Mielec w Wojsławiu. Po krótkim szkoleniu, które przeprowadził właściciel firmy, młodzież otrzymała stroje, maski i markery (czyli strzelby) z kulkami z farbą. Uczniowie podzieleni na dwie grupy: Czerwonych i Niebieskich, rywalizowali ze sobą w kolejnych rundach według z góry ustalonych scenariuszy. I runda to była walka pod hasłem: zepchnąć przeciwnika do jego bazy; II runda - walka o flagę; III runda - bomba w twierdzy. Szale zwycięstwa przechylały się to na stronę Czerwonych, to na stronę Czarnych, aby w końcu ustawić się na remisie. Członkowie poszczególnych zespołów musieli ze sobą współpracować, obmyslać strategię, chronić się nawzajem lub poświęcać dla dobra druzyny. Wszyscy się świetnie bawili, zarówno chłopcy jak i dziewczyny.

             Na koniec był grill i podreperowanie nadwątlonych sił pieczonymi kiełbaskami.  Wszyscy uczestnicy zabawy zgodnie stwierdzili, że jest to doskonały sposób na integrację klasy i że należy taki wyjazd koniecznie powtórzyć.

                                                                                                                                             /Małgorzata Maziarz/

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych