• Walka o tytuł MISTERA w kl.0b

     • W Dniu Chłopaka nie brakło wśród klasowej społeczności konkurencji w różnych dziedzinach oraz śmiechu, radości i dobrej zabawy, a także drobnych upominków. Chłopcy ubiegali się o tytuł Mistera: biegłego liczenia, celnego oka, świetnego tancerza, znawcy samochodów, piłkarza i sportowca w wielu dziedzinach.Dziewczynki zasiadły w jury i starały się sumiennie wypełniać obowiązki sędziow.

      /Renata Drzymała/

     • WYCIECZKA ROWEROWA KLASY VIA

     • Uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią Katarzyną Sikorą i panią dyrektor Lidią Rakoczy wybrali się na wycieczkę rowerową do Ostoi "Słowianka" w Brzyściu. Pogoda bardzo dopisała i sugerowała raczej powitanie, a nie pożegnanie lata. Trasa przebiegała przez Malinie, Tuszów Mały, Babichę i Brzyście, obyło się bez przygód, wszyscy cali i zdrowi dojechali do celu podróży. Najpierw zwiedziliśmy zwierzyniec, który bardzo zaimponował wszystkim uczniom ze względu na zajmowany obszar i skupisko wielu gatunków różnych zwierząt. Były bawoły, króliki, alpaki, lamy, wielbłądy, różne gatunki bydła, kaczek i innych ptaków. Uczniowie szczególnie zaprzyjaźnili się z wesołym strusiem, który nie odstępował ich na krok. Potem nastąpił czas na posiłek, wszystkim bardzo smakowała kiełbaska z grilla i herbatka, które dodały im sił na kolejne atrakcje. Były gry i konkurencje przygotowane przez uczniów, które poprowadziła Patrycja Marmura, wspólne szaleństwo na placu zabaw, gry  w piłkę nożną na boisku oraz spacery po pięknie zagospodarowanym terenie Ostoi Słowianka. To niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić. Na drogę powrotną wybraliśmy trasę przez Chrząstów i Malinie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów. Uczniowie w drodze powrotnej już pytali o kolejną wycieczkę rowerową.

      /Katarzyna Sikora/

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

     • Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata", do której włączyła się cała społeczność szkolna. Wychowawczynie klas 0-III przeprowadziły pogadankę edukacyjną na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Te tematy były również poruszane przez wychowawców klas starszym na godzinach wychowawczych. Dodatkowo uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: panem Lesławem Jachowiczem i panią Małgorzatą Pierzchałą oraz paniami Anna Leśniak i Katarzyną Sikorą zbierali śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla.

      Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Radek z Gminy Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania oraz zorganizowanie wywozu zebranych odpadów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w sprzątanie okolicy szkoły. Szkolną koordynatorką akcji "Sprzątanie świata" była pani Katarzyna Sikora.

     • PROJEKT "PRYMAS WYSZYŃSKI - CZŁOWIEK NIEZWYKŁEJ MIARY"

     •  

       

       

       

       

       

      Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary" organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowań do beatyfikacji naszego patrona. Realizacja projektu przypadła na trudny czas nauki zdalnej, ale udało się wykonać wszystkie wymagane zadania. Każda szkoła musiała wybrać 5 spośród 10 proponowanych zadań konkursowych. Szkolna komisja wybrała po jednej pracy z każdej kategorii, które zostały przesłane do Warszawy. Naszą szkołę reprezentowali:

      W kategorii konkurs plastyczny pt. “ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień - Zuzanna Mickiewicz (opiekun Małgorzata Maziarz)

       

      W kategorii plakat z cytatami  Kardynała Stefana Wyszyńskiego dotyczącymi wartości: Ojczyzna, naród, patriotyzm - Kacper Królikowski (opiekun Katarzyna Sikora)

      W kategorii znaczek pocztowy upamiętniającego uroczystość beatyfikacji - Oskar Żak (opiekun Renata Hyjek)

      W kategorii wiersz pt. "Dziękuję Ci Prymasie" - Kacper Sikora  (opiekun Katarzyna Sikora)

      W kategorii prezentacja multimedialna pod hasłem: “Człowiek niezwykłej miary” Martyna Krępa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      21 września otrzymaliśmy wyniki konkursu, serdecznie gratulujemy Zuzi Mickiewicz uzyskania III nagrody, ale podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz opiekunom, którzy w tym trudnym czasie znaleźli czas i ochotę, aby wykonać dodatkową pracę. 

      Poniżej prezentujemy wykonane zadania konkursowe w poszczególnych kategoriach.

      /Katarzyna Sikora/

     • Ognisko klasowe IVb

     • 22 września odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 4b. Przepiękna, słoneczna aura zachęciła dzieci do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Jak to przy ognisku, nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek i innych smakołyków. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej pierwszej wspólnej imprezy, a w szczególności: p. Agnieszce Kardyś, p. Justynie Kasprzak, p. Monice Mazur, p.Alinie Kołek i innym rodzicom, którzy nas wspierali. 

      /Aneta Dudek/

     • OGNISKO KLASY VIa

     • We wtorek 15 września odbyło się ognisko klasy VIa zorganizowane przez panie: Katarzynę Sikorę i Lidię Rakoczy. Uczniów zaprosił na swoje podwórko nowo wybrany przewodniczący klasy Igor Rakoczy. Miejsce spotkania zachwyciło wszystkich: malowniczy lasek, staw, boisko do piłki nożnej oraz zacienione miejsce na ognisko przypadło wszystkim do gustu. Dzieci spędziły kilka godzin na świeżym powietrzu, rozmowom i wspólnym zabawom nie było końca, wszyscy bardzo się stęsknili za klasowymi spotkaniami. Uczniowie ze smakiem zajadali kiełbaski, jedli pyszne ciasto upieczone przez panią Paulinę Marmurę z Klasowej Rady Rodziców, największą atrakcją okazało się jednak pieczenie słodkich pianek na ognisku. Były konkurencje i zabawy przygotowane przez opiekunów, dużo śmiechu, aktywnych gier na łonie przyrody. W konkursie dla dziewcząt najszybsza okazała się Maja Nowak, a wśród chłopców największą pomysłowością wykazali się Adrian Sieczka i Marek Bukowski. To było wspaniałe spotkanie, wszyscy chcą koniecznie je powtórzyć.

      /Katarzyna Sikora/

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
  • Galeria zdjęć

    brak danych