• Ślubujemy... Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I
     • Ślubujemy... Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I

     • 28 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy I. Dzieci z klasy Ia i Ib wspólnie z Gabrysią Arabasz, uczennicą klasy VII, zaprezentowały program artystyczny, który nosił tytuł „W KRÓLESTWIE BAJKI”. Głównymi bohaterami byli: Bajka, Krasnoludki, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz maluchy, które miały być przyjęte do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści zawitali do: Krainy śpiewu i recytacji, Krainy geograficzno – przyrodniczej, Krainy ruchu drogowego, Krainy grzeczności. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także wykonali taniec z flagami do utworu "Jesteśmy Polką i Polakiem". Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w Zespole Szkół w Maliniu.

      Po programie artystycznym dzieci uroczyście złożyły przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia. Na zakończenie wychowawczynie: Beata Wojciechowska - Durda, Maria Jamróz wręczyły pierwszoklasistom piękne dyplomy. Dzieci otrzymały również ksiązki i specjalne ołówki zakupione przez Rodziców. Po ślubowaniu złożonym przez uczniów nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

      Na pewno ta ważna chwila utkwi dzieciom na długo w pamięci i będą starały się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

      Wychowawczynie składają serdeczne podziękowania: Rodzicom za przygotowanie ciekawych strojów bajkowych; Państwu Sylwii i Andrzejowi Mickiewiczom za uszycie flag do układu choreograficznego; Państwu Paulinie, Tomaszowi Danielom i Panu Krzysztofowi Rodzeniowi za dostarczenie zakupionych książek,biretów; Pani Ani Leśniak za pełnienie roli fotografa oraz uczniom: Patrykowi Vizauerowi za obsługę techniczną i Gabrieli Arabasz za prowadzenie uroczystości. 

      /M. Jamróz/

     • PRZYSZEDŁ CZAS NA PIŁKĘ RECZNĄ

     • W dniu 9 października 2020 roku na „ Orliku” w Radomyślu Wielkim odbył się półfinał Regionalnej ligi piłki ręcznej z cyklu Enea Cup  chłopców klas VII – VIII. W turnieju wzięły udział trzy drużyny:  gospodarzem - Radomyśl Wielki, Radgoszcz (województwo małopolskie) i  SP Malinie. Organizatorem rozgrywek jest SPR Stal Mielec. Reprezentacja naszej szkoły nie dala szans rywalom, odpowiednio pokonując SP Radomyśl Wielki 19 -13 oraz SP Radgoszcz 14 – 8. Zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy, puchar oraz nagrodę indywidualną Karol Hyjek dla najlepszego zawodnika. Drużyna awansowała do turnieju finałowego. Szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Trojnar Jakub, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Hyjek Karol, Dąbrowski Kacper klasa VII, Majewski Jakub, Turkosz Szymon, Turkosz Jakub, Skarbek Oskar, Paterak Szymon, Łaz Sebastian,  Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna.

      GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA

      / Lesław Jachowicz/

     • SPORTOWCY Z KLAS VI DOLĄCZYLI DO KOLEGÓW Z KLAS STARSZYCH

     • W  dniu 8 października 2020 roku  na stadionie lekkoatletycznym w  Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce.

      Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Rakoczy Igor stanął na trzecim stopniu podium – zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż, Bukowski Marek wywalczył X miejsce również w skoku wzwyż, Patryk Rzeźnik zdobył XI  miejsce w skoku w dal, Mateusz Czachor XIII Sieczka Adrian XIV w biegu na1000 m. Anna Gagat VIII miejsce w skoku wzwyż, Marta Pazdro XIII  miejsce w rzucie piłeczka palantową.

      GRATULUJEMY!

      /Lesław Jachowicz/

     • Spotkanie profilaktyczne klasy VII

     • 6 października we wtorek uczniowie klasy VII wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym dotyczącym uzależnień. Prelegentem był  pan Leszek Piasecki z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest uzależnienie. Dowiedzieli się, że uzależnienie jest procesem, który potrzebuje czasu aby powstać. Kiedy to wreszcie nastąpi, człowiek jest już w pułapce błędnego koła. Każdy jest inny i choroba (uzależnienie) dotyka go w indywidualny dla niego sposób. Każdy nałóg prowadzi do wyniszczenia organizmu i wielu ciężkich chorób, z którymi trzeba się zmagać całe życie. Rozwija się podstępnie i doprowadza do tego, że człowiek nie potrafi powstrzymać się od robienia lub zażycia czegoś szkodliwego, nawet gdy podejmie taką decyzję lub gdy jest to koniecznie.

                                                                                                                                                     /Małgorzata Maziarz/

     • Spotkanie z policjantami

     • 6 października w naszej szkole gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu: sierżant sztabową Ewelinę Ziembę oraz posterunkowego Grzegorza Hetela. 

      Podczas spotkania z uczniami klasy Ia i Ib funkcjonariusze przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, skutkach zabawy w miejscach niedozwolonych. Ponadto omówili zasady postępowania podczas wzywania służb ratunkowych. Pojawiły się także przestrogi dotyczące kontaktu z nieznajomymi oraz przyjmowania od nich jakichkolwiek przedmiotów, czy słodkości. Pani sierżant sztabowa pokazała uczniom pozycję "żółwia", czyli bezpieczną i obronną postawę w razie ataku agresywnego psa. 

      Na zakończenie prelekcji każdy uczeń otrzymał od policjantów odblaski, które stanowią niezbędne wyposażenie  pieszego w wieczorowej porze. 

      Spotkanie miało charakter interaktywny. Dzieci chętnie i aktywnie włączały się w omawiane zagadnienia. Wykazały się ogromną wiedzą, za co zostały pochwalone przez Panią policjantkę.

      /M. Jamróz/

     • SPORT W SZKOLE

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020 /2021 również sportowo. W dniu 5 października 2020 roku odbyły się finały  Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej klasy VII  - VIII. Gospodarzem zawodów lekkoatletycznych był  Przemyśl. W konkurencjach biegowych nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Kamila Kozak kl. VII w biegu na dystansie 100 m  wywalczyła VI miejsce,  Anna Daniel kl. VII zajęła XVIII miejsce. Katarzyna Kasprzak kl. VIII w biegu  na dystansie 300 m wywalczyła XV miejsce. Sztafeta dziewcząt 4 X 100 m zajęła XI miejsce. W kategorii chłopców Jakubczyk Seweryn kl. VIII zajął  XII miejsce w biegu na dystansie 100 m. Czachor Radosław kl. VII w biegu na 100 m XVIII miejsce, Skarbek Oskar kl. VIII w biegu na dystansie 300 m XIII miejsce, Kacper Dąbrowski w biegu na dystansie 300 m XX miejsce. Sztafeta chłopców w biegu na dystansie 4 x 100 m XII miejsce. Gospodarzem konkurencji skocznościowych i rzutowych był Mielec. 7 października 2020 roku w rywalizacji brali udział:  Amelia Marmura kl. VIII w skoku wzwyż V miejsce, Sebastian Łaz kl. VIII w rzucie oszczepem V miejsce, Jakub Furdyna kl. VII w skoku wzwyż VI  miejsce, Jakub Sowa  kl. VIII  w pchnięciu kulą XI miejsce.

      Gratulacje dla reprezentantów Naszej Szkoły.

      / Lesław Jachowicz/

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 2 października 2020 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brały udział w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      W tym roku odbyła się wersja standartowa akcji, czyli była tylko jedna Komisja Egzaminacyjna (Tosia Gąska, Artur Kamuda, Maciek Maziarz i Maks Obara - uczniowie klasy V B), która sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia u chetnych uczniów i nauczycieli. Przepytali 83 uczniów klas IV - VIII i 12 nauczycieli. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT) uzyskało 42 uczniów i 12 nauczycieli. Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji.

                                                                                                                              /Urszula Czerw/

     • Pizza w "zerówce"

     • 28 września uczniowie klas 0a i 0b samodzielnie wykonywali pizzę. Mieli okazję wykorzystać wszystkie zmysły podczas realizacji tego zadania. Dzieciaki oglądały, wąchały, smakowały i dotykały poszczególnych składników ciasta ( mąka, drożdże, olej, woda, sól, cukier). Obserwowały jak "rosną "drożdże. Przy okazji zrozumiały sens powiedzenia " rosnąć jak na drożdżach" Zgodnie z przepisem realizowały poszczególne etapy wykonania ciasta.Patrzyły jak ciasto rośnie, a następnie wałkowały w kształt koła i komponowały smaki. Upieczona pizza smakowała wyśmienicie.

      /Renata Drzymała/

     • Spotkanie "zerówek" ze strażakami.

     • W ramach realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego zorganizowano spotkanie dzieci oddziałów zerowych z miejscowymi strażakami. Panowie bardzo solidnie przygotowali się do spotkania z dziećmi. Wyjachali dwoma samochodami; dużym wozem bojowym i mniejszym pojazdem. Przygotowali stanowiska dla mniejszych grup, przy których prezentowali sprzęt, mundury, przyrządy, wykorzystywane w różnych sytuacjach oraz zachęcali dzieci do aktywnego uczestnicwa w symulacjach akcji. Umożliwili wejście do wozu oraz użycie sygnału. Na zakończenie zaprezentowali działąnie armatki wodnej. W dowód wdzięczności dzieci wręczyły podziękowanie na ręce organizatora, p.Pawła Łachuta oraz pamiątkowe medale dla bohaterów dla panów: Łukasza Kamenczaka, Mirosława Guzdy, Kamila Mierzwy, Adriana Wieczerzaka, Piotra Mysony i Piotra Bauera. Wszystkim druhom strażakom serdecznie dziękujemy, a w szczególności p.Pawłowi Łachutowi.

      /Renata Drzymała/

     • Ognisko klasowe klasy VII

     • We wtorek 22 września odbyło się ognisko klasy VII, które miało miejsce na podwórku domu Gabrysi Arabasz, gdzie zaprosili nas Jej Rodzice. Zastaliśmy już rozpalone ognisko, za co dziękujemy panu Rafałowi Arabasz, który do końca dbał, aby ogień nie zgasł. Po zjedzeniu kiełbasek i innych przygotowanych przysmaków rozpoczęły się konkurencje przygotowane przez naszą wychowawczynię Urszulę Czerw. Po wyścigu ze skakankami okazało się, że musimy jeszcze popracować nad współpracą w grupie. Bawiliśmy się też w chowanego, zbijanego i inne gry. Wpięknym otoczeniu i dzięki wspaniałej pogodzie odpoczęliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. Wszyscy bylismy bardzo zadowoleni z tego spotkania, czas minął nam błyskawicznie. Dziękujemy bardzo Państwu Arabaszom i pani Urszuli Czerw oraz pani Paulinie Daniel za zorganizowanie ogniska.

                                                                                                                     /Ania Pietryka, Urszula Czerw/

    • Nauka kl. IV B w Akademii pana Kleksa
     • Nauka kl. IV B w Akademii pana Kleksa

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nauka kl. IV B w akademii pana Kleksa.

      W środę 21 X dzieci z kl. IV B mogły poczuć się jak uczniowie akademii pana Kleksa. To były dwie intensywne lekcje, podczas których dzieci sprawdziły swoją wiedzę z lektury, rozwiązując zadania na czas. Za poprawne odpowiedzi otrzymywały piegi. Nawet szpak Mateusz opuścił na chwilę Ambrożego Kleksa i razem z Ambrozją Kleksówną przylecieli do Malinia. :)

    • ognisko kl.6B
     • ognisko kl.6B

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ognisko kl.6B.

      W dniu 6 października klasa VI B brała udział w ognisku klasowym. Ognisko zostało zorganizowane dzięki pomocy i uprzejmości pani Elżbiety Szot, mamy Dominika. Pod opieką wychowawczyni Grażyny Król klasa VIB udała się pieszo do Dominika, który wraz z mamą przygotował palenisko w swoim ogrodzie, własnoręcznie wystrugał kije do kiełbasek i oczekiwał na gości. Mama Dominika przygotowała pyszne przekąski. Po upieczeniu i zjedzeniu kiełbasek przyszedł czas na wesołe zabawy i gry zręcznościowe. Wszyscy się świetnie bawili, dopisała pogoda i humor. Po zabawie częstowaliśmy się pieczonymi w ognisku ziemniaczkami oraz słodkimi piankami na deser. Na koniec klasa zapozowała do pamiątkowego zdjęcia oraz podziękowała pani Eli i Dominikowi za tak wspaniałe przyjęcie.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych