• MAJOWE ŚWIĘTA

     • 30.04.21

      W tym roku obchody świąt majowych już po raz kolejny nie były takie jak zawsze. Nie mogliśmy się spotkać w szkolnej auli i wspólnie obejrzeć akademii upamiętniającej uroczystości majowe, nie było też przemarszu z flagami po najbliższej okolicy. Uczniowie klas VI pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Katarzyny Sikory i Grażyny Król przygotowali krótki występ, który został nagrany, a następnie Igor Rakoczy zmontował z niego  filmik upamiętniający majowe święta. Wystąpili chętni uczniowie z klas VIa: Maja Nowak, Daria Dzik, Anna Gagat, Marta Pazdro, Adrian Sieczka, Kacper Królikowski i Igor Rakoczy oraz z VIb: Roma Występek, Aleksandra Strycharz, Dominik Szot i Mateusz Bąk. Dekorację przygotowała pani Sandra Wanatowicz. Dla klas 0-III, które uczą się stacjonarnie odbyła się projekcja w szkole, poprzedzona filmem edukacyjnym, zagadkami związanymi z Polską oraz pogadanką na temat Święta Pracy, Dnia Flagi i 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy IV-VIII obejrzały występ i film edukacyjny podczas lekcji wychowawczych online.

      /Katarzyna Sikora/

      Występ klas VI.

      Występ klasy 0b.

     • WYRÓŻNIENIE DLA ANI PIETRYKI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE “ŻYCIE BAJKĄ JEST”

     • 28 kwietnia 2021 r. otrzymaliśmy wyniki XXV Ogólnopolskiego konkursu plastycznego im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim. „Podróż po wirtualnym świecie bajki” to temat przewodni tegorocznej edycji. Na konkurs wpłynęło 1140 prac plastycznych z całej Polski. Ania zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Serdeczne gratulacje!!!

      /Renata Hyjek/

       

                                               

                         

     • Sukces w konkursie "Hotel Twoich Marzeń"

     • 28.04.2021

      Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uczennica klasy VIII Oliwia Kozak zajęła I miejsce w organizowanym przez Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu konkursie „Hotel Twoich Marzeń”.  Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu ulotki promującej hotel, w którym uczeń chętnie spędziłby wymarzone wakacje. W pracy należało umieścić rysunek, wymyśloną nazwę obiektu oraz jego charakterystykę. Oliwia przygotowała folder, wykazując się umiejętnościami artystycznymi i językowymi oraz pomysłowością. Gratulujemy i życzymy udanych wakacji w miejscu przypominającym wymarzony hotel!

      /Ewa Krępa/

     • GALILEO 2021

     • 20.04.2021

      Dziś otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Galileo".  Serdecznie gratulujemy laureatom z naszej szkoły (miejsca od 1 do 10). Najwyżej na podium znaleźli się:

      Zuzanna Mickiewicz (klasa Va, miejsce 7. z języka polskiego) - opiekun Ewa Krępa

      Patryk Gałka (klasa Vb, miejsce 8. z języka polskiego) - opiekun Ewa Krępa

      Krzysztof Turkosz (klasa VIb, miejsce 10. z języka polskiego) - opiekun Katarzyna Sikora

      Jakub Sowa (klasa VIII, miejsce 7. z języka angielskiego) - opiekun Grażyna Król

       

      Wyróżnieni uczniowie (miejsca od 11 do 15):

      z biologii: Magdalena Lis i Kacper Królikowski (klasa VIa) - opiekun Aneta Dudek

      z języka angielskiego: Maja Nowak (klasa VIa), Szymon Rup (klasa VIII) - opiekun Grażyna Król; Szymon Ciemięga (klasa VII) - opiekun Natalia Krawiec

      z języka polskiego: Igor Salamaga (klasa IVb), Jan Ziobroń (klasa IVa) - opiekun Anna Płatek; Patryk Łanucha (klasa Va), Antonina Gąska i Maja Ziobroń (klasa Vb), Julia Surowiec (klasa VIII) - opiekun Ewa Krępa; Oliwia Motyka i Oliwia Skiba (klasa VIb) - opiekun Katarzyna Sikora

      Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom. Uczniowie otrzymają dyplomy jak tylko zostaną przesłane do szkoły.

      /Katarzyna Sikora/

     • Nasi mniejsi przyjaciele

     • Czas pandemii nie sprzyja kontaktom z rówieśnikami, większość czasu spędzamy wśród rodziny. Spotkania z koleżankami i kolegami to najczęściej lekcje na Teams.

      Dlatego też uczniowie klasy Vb pochwalili się swoimi domowymi zwierzątkami. Pamiętając o tym, co mówił św. Franciszek z Asyżu, patron ekologii, zwierząt, każdy człowiek duży czy mały potrzebuję relacji ze zwierzęciem.

      Posiadanie psa, chomik, kota, świnki morskiej czy papugi uczy odpowiedzialności za żywe stworzenia.Daje radość, każde dziecko bardzo często marzy o własnym czworonogu.

      Na lekcji wychowawczej uczniowie pokazali swoich ulubieńców, opowiadali o zabawnych przygodach. Obejrzyjcie zdjęcia przekazane przez uczniów klasy Vb.           

                                                                       /Renata Lasek/

     • Święta, święta i po świętach

     • Czas przygotowań do Wielkanocy w oddziałach przedszkolnych był intensywny i kolorowy. Przez cały tydzień dzieci przygotowywały kartki, stroiki i ozdoby wielkanocne, by w ostatnim dniu złożyć wszystkim pracownikom szkoły wielkanocne życzenia. Niestety epidemia pokrzyżowała nasze plany świąteczne i tydzień przedświąteczny wymagał od nas wszystkich pełnej mobilizacji. Dziś już wiemy, że czas zamknięcia przedszkola z pewnością nie był okresem straconym.

      Podczas pracy zdalnej dzieci pilnie wykonywały proponowane przez wychowawców zadania i dzieli się owocami swoich prac przesyłając zdjęcia. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas, gdyż wiem, że zadania podejmowane przez dzieci bez Waszej pomocy byłyby niemożliwe do zrealizowania.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii wielkanocnych prac dzieci z naszego przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za nadesłanie zdjęć. 

                                                                                                  /Marta Bernat/

     • Wiosenne hodowle klas 0.

     •       Końcem marca przedszkolaki założyły w swoich salach mini ogródki. Był to wstęp do zbliżającej się tematyki zajęć związanej z pracą rolnika. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakich warunków potrzebują rośliny do tego, by rosnąć. Samodzielne sadzenie cebulek, grochu i sianie owsa było cennym doświadczeniem. W sali pojawiła się tablica, na której codziennie dokumentowaliśmy etapy wzrostu fasoli. Mali ogrodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do zadania, dbali o rośliny i obserwowali ich wzrost.

      Tuż przed świętami z uwagi na wprowadzone zaostrzenia dzieci zabrały roślinki do domu i obiecały o nie dbać i przesyłać zdjęcia. Przesłane fotografie są dowodem tego, że słowa dotrzymali. Nie tylko dzielili czas na opiekę nad roślinkami, ale też świetnie się bawili wykorzystując gry, prace plastyczne, konstrukcyjne, muzyczne oraz zabawy interaktywne zaproponowane przez nauczycieli. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że spisali się na medal.

      Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:)

                                                                                   /Marta Bernat/

       

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych