• Pożegnanie ósmej klasy

     • Ile razem dróg przebytych...

      25 czerwca w szkolnej auli odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Do tego ważnego wydarzenia ósmoklasiści przygotowywali się już w czasie zdalnego nauczania. Wtedy to właśnie, dzięki możliwości spotkań na Teamsie, powstała pamiątkowa prezentacja. Przedstawienie nawiązywało do najpiękniejszych wspomnień z lat spędzonych w szkole podstawowej. Uczniowie pokazali krótkie scenki inspirowane nocowaniem w szkole, wygraną w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci „Niezwykłe opowieści” oraz nauką do egzaminu ósmoklasisty. Zaproszeni goście zobaczyli lekcję języka polskiego, w czasie której młodzież wykonywała zadania ilustrowane zdjęciami z „Karnawału z bohaterami lektur”. Nie zabrakło elementów humorystycznych. Nasi wokaliści zaśpiewali piosenki opowiadające o sytuacjach, które zdarzają się w każdym zespole klasowym. Ktoś się spóźni, ktoś inny zapomni przy tablicy tego, co wcześniej umiał śpiewająco… Szczególnie emocjonującym momentem było wyświetlenie prezentacji. Na slajdach znalazły się zdjęcia z pierwszych i ostatnich lat nauki oraz krótkie opisy charakteryzujące poszczególnych uczniów. A był to zespół niezwykły, mogący się pochwalić różnymi talentami, wrażliwy na potrzeby innych. Przedstawiciele klasy w symboliczny sposób podziękowali też nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Na zakończenie Natalia Maziarz wykonała piosenkę „Radość najpiękniejszych lat”, wyrażając tym samym przekonanie, że młodych ludzi stać na wiele. Wspaniałą niespodziankę przygotowała pani Paulina Chwałek. Na trzypiętrowym torcie znalazły się figurki przedstawiające klasę z nauczycielkami – panią Ewą i panią Madzią. Postaci wykonane z masy cukrowej dzięki dokładnie przemyślanym detalom przypominały konkretne osoby. Po wręczeniu świadectw, dyplomów, pucharów i medali wszyscy udali się do sali, aby nieco ochłonąć, skosztować ciasta i innych słodkości podanych przez niezawodne mamy.

      Dwa dni wcześniej, 23 czerwca, uczniowie pojechali do Ostoi Słowianka w Brzyściu, gdzie miało miejsce pożegnalne spotkanie przy grillu. Była to ostatnia już okazja do spędzenia razem wolnego czasu, gier, zabaw i rozmów.

      Naszym absolwentom życzymy powodzenia na dalszym etapie edukacji, a za wszystkie wspólne chwile – dziękujemy!

      https://drive.google.com/file/d/1OZ2GXrHXG54PZ7dd8FH5BA_b50buR6ym/view?usp=sharing

       

       

     • Zakończenie roku w "zerówkach". Pożegnanie przedszkola przez kl.0b

     • 24.06.2021 r.

      Dzieci z klasy 0b pożegnały już przedszkole. Krótki występ dla kolegów z klasy młodszej podkreślił wagę wydarzenia. Uczniowie mimo radości z powodu zakończenia nauki i perspektywy wakacji byli nieco onieśmieleni. Młodsza zerówka również pożegnała wszystkich śpiewająco. Po występach i części oficjalnej, podczas której wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy i drobne upominki, przyszedł czas na zabawę. Dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, skręcanie balonów, poczęstunek i wspólna zabawa; wszyscy świetnie się bawili. W takiej wesołej atmosferze pożegnaliśmy rok szkolny.

      /Renata Drzymała/

     • "Kto ma serce pełne miłości, zawsze ma coś do dania" - czyli o wolontariacie w naszej szkole

     • 24.06.2021

      Szkole Koło Caritas, działające już od 14 lat w naszej szkole, przeprowadza wiele różnorodnych akcji mających na celu niesienie pomocy potrzebującym. Szczególnie bliski jest nam los dzieci na misjach i to przede wszystkich do nich jest skierowana nasza pomoc.

      Wszyscy członkowie koła aktywnie włączali się w tę wolontariacką działalność, ale szczególnie wyróżniała się trójka wolontariuszy z klasy VIII: Jakub Pszeniczny, Laura Rybińska, Julia Surowiec. Dlatego też to oni zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, najpierw w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym w dniu 24 czerwca przez Pana Wójta Andrzeja Głaza podczas gali "Młodzi Wspaniali 2020/2021", a dzień później podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego otrzymali przyznane przez Panią Dyrektor Lidię Rakoczy, Asystenta SK Caritas Księdza Kustosza Andrzeja Ramsa i opiekunkę SK Caritas Panią Marię Jamróz dyplomy uznania i nagrody: figurki Jana Pawła II i albumy prezentujące Chorzelowskie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

      Wszystkim wolontariuszom za ich ofiarną pracę i poświęcony czas składamy serdeczne Bóg zapłać, a wyróżnionym gratulujemy! :)

      /M. Jamróz/

     • Młodzi Wspaniali w roku szkolnym 2020/2021

     • 24.06.2021

      Uczniowie klas IV-VIII, którzy uzyskali wysoka średnią ocen, zachowanie wzorowe oraz osiągnięcia edukacyjne otrzymali tytuł "Młodych Wspaniałych" oraz bony w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników w nauce i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

      Nasi "Młodzi Wspaniali":
      Zuzanna Mickiewicz (Va) - średnia 5,0, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka polskiego

      Patryk Gałka (Vb) - średnia 5,0, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka polskiego

      Krzysztof Turkosz (VIb) - średnia 5,0, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka polskiego

      Igor Rakoczy (VIa) - średnia 5,0, II miejsce w wojewódzkim konkursie informatyczno-polonistycznym "Moja ulubiona książka"

      Anna Pietryka (VII) – średnia 5,0, laureatka Powiatowego Konkursu Literackiego „Wydajemy własną książkę”

      Jakub Sowa (VIII) - średnia 5,0, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka angielskiego

      /Katarzyna Sikora/

     • WYCIECZKA KLASY VIA

     • 23 czerwca klasa VIa wraz z opiekunami: Katarzyną Sikorą i Lidią Rakoczy udała się na wycieczkę do Blizny i Białego Boru zorganizowaną przez Biuro Turystyki Aktywnej "Alternatywa Travel" w ramach projektu edukacyjnego "Aktywna klasa". Najpierw uczniowie zwiedzili Park Historyczny w Bliźnie, gdzie obejrzeli pamiątki militarne z czasów II wojny światowej. Kolejnym punktem wyjazdu była gra terenowa z instruktorem Mirosławem Pietrzakiem, która odbywała się na terenie leśnym na trasie Blizna Biały Bór. Jej celem było przypomnienie i utrwalenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu: wyznaczania kierunków świata rożnymi metodami, orientacji w terenie za pomocą mapy, busoli i kompasu. Uczniowie mieli wiele zadań do wykonania, odpowiadali na pytania z geografii, biologii i zagadki przyrodnicze związane z lasem i jego mieszkańcami. Po 4 km wędrówki grupa dotarła do zajazdu Gawrysiówka, gdzie na wszystkich czekały pyszne kiełbaski i zasłużony odpoczynek. Na zakończenie odbyły się jeszcze gry i zabawy integracyjne, podczas których nie zabrakło śmiechu i rywalizacji na wesoło. To była wspaniała i bardzo pouczająca wycieczka, nie ma chyba już nikogo w klasie VIa, kto nie pamiętałby, jakie są warstwy lasu.

      /Katarzyna Sikora/

     • Dzień rodziny w klasie 0b

     • 23.06.2021 r.

      W Dniu Ojca przedstawiliśmy na szkolnej scenie nasz program z okazji świąt Mamy, Taty i Dziecka. Uczniowie pokazali historię rodziców w żartobliwej formie. Bardzo się starali przygotowując występ w szkole, trenując i poprawiając błędy. Upały troszkę wpłynęły na funkcjonowanie młodych aktorów, ale ostatecznie jesteśmy dumni z występu, a niewielkie potknięcia mamy nadzieję będą niezauważone. Wierzymy, że spektakl obudził wspomnienia i zachęcił do refleksji. 

      /Renata Drzymała/

     • KOLEJNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH

     • W dniu 22 czerwca na obiektach Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się turniej Ligi Regionalnej ENEA – CUP klas IV, V, VI. Oczywiście wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły.  Chłopcy wygrali zdecydowanie pokonując  SP Chorzelów 9:3 oraz gospodarzy SP Radomyśl Wielki 9:1. Uzyskując awans do turnieju finałowego. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Igor Rakoczy klasa VI a , otrzymując piękną statuetkę. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i koszulki z logo SPR Stal Mielec. Szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Trzeba nadmienić, że wystąpiliśmy w osłabionym składzie, bez bramkarzy.( kontuzja – Rosak Matuszewski Karol, Bauer Mateusz klasa VI b oraz Szymon Skiba klasa V a – ognisko klasowe). Super zaprezentował się w bramce uczeń klasy V bArtur Kamuda przepuszczając tylko 4 bramki.

      WIELKIE GRATULACJE

                                                                                                       / Lesław Jachowicz/

     • Wycieczka rowerowa klasy IVa

     • 21 czerwca klasa 4a razem z wychowawczynią Małgorzatą Maziarz i panią Anią Leśniak pojechała na wycieczkę rowerową.

      Celem wycieczki była Czajkowa i okolice. Była to doskonała okazja do integracji klasy, a także poznania zabytkowych miejsc naszej gminy. Tak więc na trasie wycieczki był stary młyn wodny z XIXw. na rzece Babulówce w Dębiakach, dawny cmentarz ewangelicki z XIXw. w Sarnowie, kościół w Sarnowie z 1833r., kapliczka św. Huberta z lat 20-tych XXw. w Czajkowej, dwa dęby szypułkowe będące pomnikami przyrody i rosnące koło leśniczówki w Czajkowej. Uczniowie poznali historię odwiedzanych zabytków przekazaną przez wychowawczynię. Poznawali także florę i faunę naszych lasów.

      Po zwiedzeniu tych wszystkich miejsc na uczestników czekała nagroda czyli ognisko, które przygotował i rozpalił pan leśniczy z Czajkowej - pan Mariusz Rokosz. Było więc pieczenie kiełbasek, które niezmiernie smakowały po wysiłku pedałowania w upale i pod wiatr. Były także rozmowy, żarty, zabawy. Po odpoczęciu i najedzeniu wyruszono w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się ok. godz. 13:30. Uczniowie po przebyciu 25km byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i zmotywowani do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.

                                                                                                          /Małgorzata Maziarz/

     • NASZE KLASOWE OGNISKO

     • 21 czerwca 2021 roku, korzystając z przepięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy III z wychowawczynią w poniedziałkowe popołudnie w ramach spotkania integracyjnego udali się na obiekt sportowy. Tam czekała na nich niespodzianka, którą przygotowali rodzice. Ognisko było okazją do wspólnej zabawy, rozmów, spędzenia czasu w gronie rówieśników. W trakcie ogniska odbyło się wiele zabaw i konkurencji dla dzieci i chętnych rodziców. Wszyscy wykazali się  świetną sprawnością podczas zabaw. Wspólne ognisko było niezapomnianym i miło spędzonym czasem.

      Serdecznie dziękujemy za pomoc i organizację państwu Iwonie i Romanowi Klaus, Pani Agnieszce Turkosz, Pani Edycie Głód, Panu Damianowi Skiba, Panu Michałowi Rudolf i Panu Łukaszowi Zalot.

      / Anna Jachowicz/

     • ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

     • W dniu 21 czerwca 2021 roku odbyły się finały wojewódzkich Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Obie drużyny wypadły poniżej oczekiwań. W potężnym upale na obiektach Stali Mielec zarówno chłopcy jak i dziewczynki zajęli XII miejsca. Skład zespołów dziewcząt i chłopców takie same jak na zawodach powiatowych. Opiekę nad zespołami pełniła Pani dyrektor Lidia Rakoczy.  Wielkie gratulacje dla dzieci i opiekuna, czasami jest pod górę. Brawo!!!

      Natomiast uczniowie klas VII – VIII rywalizowali w Cmolasie w turnieju piłki ręcznej ENEA – CUP, Liga Regionalna. Uczniowie  naszej szkoły zdecydowanie zwyciężyli pokonując kolegów z SP Cmolas oraz SP Sióstr Pijarek Rzeszów. Uzyskali awans do zawodów finałowych, które rozegrane zostaną we wrześniu. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Czachor Radosław otrzymując pamiątkową statuetkę. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową koszulkę, szkoła – puchar.

      Skład Zespołu: Marmura Amelia, Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Czachor Radosław, Trojnar Jakub. Dąbrowski Kacper, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Turkosz Szymon, Turkosz Jakub, Łaz Sebastian.

      Super Występ.

      / Lesław Jachowicz/

    • Festiwal Śpiewających Przedszkolaków w Grochowem
     • Festiwal Śpiewających Przedszkolaków w Grochowem

     • 20.06.2021 r.

      Dzieci z zerówek odpowiedziały na zaproszenie Pani Dyrektor WDKiR w Grochowem do udziału w festynie z okazji powitania lata oraz Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków. Pięknie zaprezentowały się na scenie, wzięły udział w zabawach integracyjnych oraz skorzystały z wielu oferowanych atrakcji. Mimo niedzieli, rodzice chętnie podjęli wyzwanie przywożąc dzieci na występ, za co jestem im ogromnie wdzięczna. 

      /Renata Drzymała/

     • Bartku - Gratulujemy!!!

     • Miło nam poinformować, iż w tegorocznej edycji konkursu plastycznego pod hasłem „100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej” praca plastyczna Bartosza Kozioła z klasy 0a, przeszła kolejno wszystkie etapy: powiatowy (III miejsce), wojewódzki (II miejsce) i na szczeblu ogólnopolskim zajęła I miejsce. Na finał centralny wpłynęło 208 prac, wśród nich praca naszego przedszkolaka. Komisja konkursowa oceniając prace plastyczne brała pod uwagę zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz wykorzystaną technikę plastyczną. Podsumowanie eliminacji wojewódzkich odbyło się 29 maja br. w zabytkowym Pałacu w Zarzeczu. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczali m.in. Anna Schmidt Wicemister Rodziny i Polityki Społecznej, Daniel Dryniak Zastępca Komendanta PSP oraz Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze. Natomiast 11 czerwca br. w siedzibie Komendy Powiatowej w Mielcu nagrodzeni zostali laureaci etapu powiatowego. Podczas odbierania nagród Bartkowi towarzyszyli rodzice. Niestety z powodu choroby nasz laureat nie dotarł na podsumowanie etapu ogólnopolskiego, które odbyło się w sobotę 19 czerwca w Kłomnicach (woj. śląskie). 

      Bartku gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                                                    /Marta Bernat/

     • CZAS NA PIŁKĘ NOŻNĄ

     • W dniu 18 czerwca w Radomyślu odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Nasi chłopcy bardzo walczyli w wyrównanym turnieju . Niestety osłabienie w składzie nie pozwoliło uzyskać awansu do finału powiatowego

      Skład zespołu: Igor Rakoczy, Szymon Pyź, Marek Bukowski, Mateusz Czachor, Kacper Sikora, Przemysław Piekarski, Mateusz Bauer, Krzysztof Turkosz, Szymon Skiba, Artur Kamuda,  Krzysztof Hyjek, Milena Bauer.

      Natomiast dziewczęta zdobyły tytuł mistrzyń powiatu mieleckiego.

      Skład zespołu: Milena Bauer, Zuzanna Sasor, Antonina Gąska, Magdalena Pleban, Maja Ziobroń, Anna Gagat, Pazdro Marta.

                                                     Gratulujemy

      / Lesław Jachowicz/

     • UDZIAŁ W PROJEKCIE "TEATR W SIECI/NATENCZAS'21"

     • Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do realizowanego przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie projektu Teatr w Sieci/Natenczas’21. W ślad za starszymi koleżankami i kolegami postanowiły pójść uczennice klasy Vb: Antonina Gąska, Julia Ortyl, Magdalena Pleban, Maja Ziobroń i Dominika Wieczerzak. W ciągu kilku tygodni przeżyły niezwykłą przygodę, której główną bohaterką stała się… Ania Shirley. Fantastyczna podróż do krainy wyobraźni stała się możliwa dzięki aktorowi, który poprowadził warsztaty. Pan Mateusz Marczydło najpierw spotykał się z dziewczętami na platformie MS Teams. W wirtualnej przestrzeni zrodził się pomysł formy scenicznej opartej o książkę Lucy Maud Montgomery. Z wielu zaproponowanych dialogów i monologów ostatecznie udało się wybrać te najbliższe sercu uczestniczek. Pierwsze próby odbywały się na Teamsie, po zajęciach szkolnych. 16 czerwca zostało zorganizowane spotkanie na żywo. Pan Mateusz oprowadził dziewczęta po teatrze. Miały okazję zajrzeć do garderoby i za kulisy, a co najważniejsze – stanąć na prawdziwej scenie. Czas przeznaczony na warsztaty upłynął zdecydowanie za szybko. W świetle reflektorów, w niczym niezmąconej ciszy nasze uczennice stawały się kolejno Anią, Dianą i Marylą. Głos i ruch sceniczny dzięki profesjonalnym wskazówkom aktora wystarczyły, aby oddać uczucia i przeżycia bohaterek powieści.

      Projekt jest realizowany w ramach Przestrzeni Sztuki – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Biorą w nim udział 23 szkoły z Podkarpacia. Główny cel to rozwijanie talentów i osobowości dzieci i młodzieży oraz przygotowanie krótkich form scenicznych. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani  Ewa Krępa.

      18 czerwca nasz zespół zaprezentował się na scenie podczas uroczystego finału projektu. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i pamiątkowe upominki. Dodatkowo swoją kreacją aktorską zachwyciła Dominika Wieczerzak, której jury konkursu przyznało wyróżnienie.

     • KOLEJNE MEDALE W LEKKIEJATLETYCE I TAKŻE W NOWEJ DYSCYPLINIE

     • 16.06.2021

      Po zawodach wojewódzkich okazało się, że uczniowie naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zostali mistrzami powiatu mieleckiego w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców, dokładając do kolekcji srebrnych medali kl. IV chłopców w trójboju lekkoatletycznym, srebrny medal dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym  kl. V –VI, złoty medal chłopców w czwórboju lekkoatletycznym.

      Natomiast w dniu 16 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3 x3. Były to pierwsze rozgrywki nowej dyscypliny sportu. Miło poinformować, że mamy kolejne medale. Srebrny medal zdobyły dziewczęta w składzie: Kozak Oliwia, Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Marmura Amelia. Dziewczęta pokonały koleżanki z SP Wola Mielecka 6: 4 oraz uległy dziewczętom z SP Przecław 0:1.Chłopcy natomiast zdobyli złoty medal, pokonując kolegów z SP Wola Mielecka 6:4 oraz faworytów (grających w lidze) z SP 9 Mielec 5:3.

                                                         Gratulujemy sukcesu !!!

      /Lesław Jachowicz/

     • Jak zostać strażakiem, czyli... o spotkaniu z ogniomistrzem Panem Tomaszem Danielem

     • 15.06.2021

      W maju klasa Ib omawiała lekturę "Jak Wojtek został strażakiem" i na koniec zajęc planowane było spotkanie z zawodowym strażakiem. Jednakże obostrzenia sanitarne pokrzyżowały plany i do spotkania nie doszło. Zostało ono przeniesione na czerwiec. Dlatego właśnie 15 czerwca uczniów klasy Ib odwiedził Pan Tomasz Daniel - ogniomistrz Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Opowiadał on o trudnej i niebezpiecznej, ale bardzo potrzebnej pracy strażaków. Demonstrował strój koszarowy i bojowy, odpowiadał na pytanai dzieci.

      Profesjonalizm oraz przystępny sposób przedstawiania trudnych zagadnień sprawiły, że wszyscy pierwszoklasiści z zapartym tchem słuchali Pana Tomasza Daniela, a na pytanie: "kto chciałby zostać strażakiem?" połowa klasy podniosła ręce. Czy tak będzie? - czas pokaże.

      Wychowawczyni Maria Jamróz bardzo gorąco dziękuję Pan Tomaszowi Danielowi za to spotkanie.

      /M. Jamróz/

     • KOLEJNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY W SPORCIE – POMIMO PRACY ZDALNEJ

     • W dniu 15 czerwca 2021 roku na stadionie Resowii  Rzeszów odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej chłopców i dziewcząt. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie – uzyskując XIII miejsce

      W skład konkurencji wchodzi:

      • Blok szybkościowy( bieg na 100m, 300m, bieg przez płotki).
      • Blok skocznościowy( skok wzwyż, skok w dal).
      • Blok wytrzymałościowy ( bieg na 600m i na 1000m).
      • Blok rzutowy( pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem).

      Skład zespołu: Łaz Sebastian, Skarbek Oskar, Hyjek Maciej, Turkosz Szymon, Paterak Szymon, Rup Szymon, Jakubczyk Seweryn klasa VIII, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Żak Oskar, Ciemięga Szymon, Bobowski Patryk, Dąbrowski Kacper.

      Natomiast rewelacyjnie wystąpiły dziewczęta – zajmując IV miejsce w gronie XVII ZESPOŁÓW Z PODKARPACIA

      Skład zespołu: Marmura Amelia, Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Kozak Oliwia , Rybińska Laura klasa VIII, Sowa Amelia, Sekuła Weronika, Daniel Anna, Brach Milena, Pietryka Anna, Arabasz Gabriela, Wiciejowska Zuzanna klasa VII.

      Gratulujemy

      /Lesław Jachowicz/

     • Piknik integracyjny klasy Ia i Ib

     • 14 czerwca 2021 r. skąpane słońcem boisko szkolne zapełniło się uczniami klasy Ia i Ib, którzy punktualnie o godzinie 10.50 rozpoczęli swój piknik. Wychowawczynie: Beata Wojciechowska - Durda i Maria Jamróz przygotowały rozmaite konkurencje sportowe, które do czerwoności rozpaliły twarze i wyzwoliły pozytywne emocje współzawodnictwa. W sportowe zmagania włączyli się także rodzice. Z ogromnym przejęciem "bandażowali" papierem toaletowym dzieci robiąc z nich egipskie mumie, przenosili wodę z wiaderka do szklanek za pomocą gąbek, a także brali udział w zabawach z chustą animacyjną. W przerwach między tymi konkurencjami pierwszoklasiści bawili się na placu zabaw i malowali kredą na chodniku. 

      Spragnionych i zgłodniałych sportowców zapraszał kolorowy stół pełen słodkich pyszności: arbuzów, truskawek, ciasteczek, soków, chipsów. Oczywiście kulminacyjnym punktem kulinarnym były pieczone kiełbaski.

      Nie zabrakło także innych atrakcji. W samo południe na sygnałach dźwiękowych wjechały na boisko dwa wozy strażackie. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą strażackiego auta, zobaczyć jego wyposażenie, rozwijać węże, przymierzyć strój strażacki, obejrzeć przyrządy służące do ratowania ludzi podczas wypadków samochodowych, a także porozmawiać o akcjach pożarniczych, sposobach powiadamiania służb ratunkowych.

      Były jeszcze inne niespodzianki : zestawy do puszczania baniek mydlanych i lody na zakończenie pikniku. Wszyscy uczestnicy bardzo wesoło i radośnie spędzili ten czas, a rodzice celnie zauważyli, że dzieciom zwłaszcza po powrocie z nauki zdalnej potrzebne są takie imprezy integrujące, odbudowujące relacje między nimi. 

      Wychowawczynie obu klas bardzo serdecznie dziękują Paniom: Reginie Bień, Paulinie Daniel, Annie Dzik, Panu Krzysztofowi Rodzeniowi za zorganizowanie pikniku i włączenie się do wspólnej zabawy oraz Pani Sylwii Mickiewicz za ciasteczka.

      Wyrazy ogromnej wdzięczności kierują także do ekipy strażackiej: Pana Waldemara Sieczki - Naczelnika OSP Malinie II oraz Panów Ratowników: Pawła Łachuta i Piotra Bauera za uatrakcyjnienie pikniku oraz za edukację dotyczącą zachowań w niebezpiecznych zdarzeniach losowych.

      /M.Jamróz/

     • KONKURS "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ"

     • W piątek 11 czerwca 2021 roku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego "Wydajemy własną książkę", który od 21 lat jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. Zdalna nauka nie przeszkodziła w licznym udziale uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali własne książki pod kierunkiem swoich nauczycieli. Powstały następujące utwory:

      "Kameleon na Grenlandii" - autor Mielna Salamaga z klasy II (opiekun Renata Hyjek)

      "Wilk i ja" - autor Julia Stypa, ilustrator Jagoda Nowak z klasy IVa (opiekun Anna Płatek)

      "Jak wyszło szydło z worka" - autorzy Krzysztof Hyjek i Szymon Łukasik, ilustrator Milena Sasor z klasy IVa (opiekun Anna Płatek)

      "Przygody Alicji" - autor Klaudia Babula z klasy Vb (opiekun Monika Klich)

      "Wszędzie aż do celu" - autor Magdalena Lis, ilustrator Maja Nowak z klasy VIa (opiekun Katarzyna Sikora)

      "Świetliki, żloki i tajemniczy tunel" - autor Roma Występek z klasy VIb (opiekun Katarzyna Sikora)

      "Lustro" - autor Anna Pietryka z klasy VII (opiekun Ewa Krępa)

      "Tajemniczy las" - autor Gabriela Arabasz z klasy VII (opiekun Ewa Krępa)

      "Skarb Avery'ego" - autor Szymon Turkosz z klasy VIII

      "Poszukiwanie zaginionego skarbu" - autor Jakub Turkosz "Skarb Avery'ego" - autor Szymon Turkosz z klasy VIII

      Nagrody trafiły do Mileny Salamagi, Klaudii Babuli i Anny Pietryki, wyróżnione zostały książki Krzysztofa Hyjka i Szymona Łukasika (ilustrator Milena Sasor), Romy Występek oraz Magdaleny Lis (ilustrator Maja Nowak).

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, przygotowanie własnej książki to naprawdę nie lada wyzwanie i bardzo dużo włożonej pracy. Konkurs jednak cieszy się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły, jest wpisywany na świadectwo szkolne i przy średniej ocen 5,0 (w klasach VII-VIII 4,9) klasyfikuje uczniów klas IV-VIII do "Młodych Wspaniałych".

      /Katarzyna Sikora/

       

     • DZIEŃ PATRONA

     • 9.06.2021

      W tym roku ze względu na pandemię obchody Dnia Patrona odbywały się w ciągu dwóch dni. Rozpoczęła je uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odprawiona w dniu 8 czerwca przez księdza prałata Andrzeja Ramsa. W nabożeństwie wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy szkoły. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele Gminy Tuszów Narodowy: wójt Andrzej Głaz, skarbnik Bronisława Zięba, radny Waldemar Sieczka i sołtys wsi Malinie Jan Maziarz. Proboszcz chorzelowskiej parafii podkreślił dokonania Prymasa Tysiąclecia, przypomniał jego naukę i drogowskazy życiowe, które zostawił dla kolejnych pokoleń

      9 czerwca odbyła się akademia poświęcona Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, przygotowana pod kierunkiem pani Urszuli Czerw i pana Macieja Kosztyły, w której wystąpili uczniowie klasy VII, wspierani chórkiem  uczennic z klasy III. Przedstawili montaż słowno-muzyczny pt."Ten zwycięża, kto miłuje...", w którym przypomnieli informacje o życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia.

      Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w Gminnym Konkursie Literacko-Plastyczno-Fotograficznym organizowanym przez naszą szkołę.

                                                                                                                              /Urszula Czerw/

       

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
 • Galeria zdjęć

   brak danych