• "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary"

     • 29 listopada otrzymaliśmy wyniki XV edycji konkursu literackiego poezji patriotyczno-religijnej ph. "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary" pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersz o tematyce religijnej lub patriotycznej, który został oceniony przez specjalnie powołane jury. W konkursie wzięło udział 22 osoby, a 7 wierszy zostało nagrodzonych. Wśród nich znalazły się utwory uczniów Zespołu Szkół w Maliniu i nagrody otrzymali: Igor Salamaga z klasy Vb (opiekun Katarzyna Sikora), Dominika Wieczerzak z klasy VIb, Zuzanna Wiciejowska i Anna Daniel z klasy VIII (opiekun Ewa Krępa). Ze względu na środki bezpieczeństwa nagrody i dyplomy zostaną doręczone laureatom do szkoły.

      /Katarzyna Sikora/

     • Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

     • 25 listopada obchodzilismy Dzień Puszowego Misia, który został zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Uczniowie nie tylko przynosili swoje ulubione pluszaki różnej wielkości, ale przebiarali się za nie, więc w szkole tego dnia było bardzo kororowo i przytulnie.

     • Dzień Pluszowego Misia w klasie I

     • Miękki, puchaty i taki... Swoje święto obchodzi co roku najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      W dniu 25.11.2021 r. uczniowie klasy pierwszej włączyli się do szkolnych obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły na „ misiowe przyjęcie”. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły uczniom w czasie przerw i na lekcjach. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej , ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością a niejednokrotnie z duma przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół. Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie ,że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi .

      / Anna Jachowicz/

     • Jesienny bal klas drugich

     • 24 listopada wychowawczynie: Beata Wojciechowska - Durda i Maria Jamróz zaprosiły swoich uczniów na Jesienny bal. Rodzice zadbali o to, by każde dziecko w swoim stroju miało jakiś jesienny kolor. Najbardziej wystylizowane na Panią Jesień były: Jagoda Kamuda i Zuzanna Łukasik. One to asystowały Pani Dyrektor Lidii Rakoczy w uroczystym otwarciu balu.

      Wszyscy radośnie i z entuazjazmem ruszyli do tańca, a że muzyka była bardzo energetyczna to i zabawa była przednia. Przerywnikami żywiołowej imprezy były konkursy przygotowane przez wychowawczynie: budowanie wież z dużych piankowych klocków przez trzyosobowe zespoły związane ze sobą, wybieranie na czas spośród różnych darów jesiennych kasztanów i przenoszenie ich na łyżce do miseczek, jesienny pokaz mody - ubranie modeli z losowo wyciągniętych z worka części garderoby, przechodzenie pod obniżającą się poprzeczką, odliczanie do dwudziestu z użyciem słowa klucza przy wielokrotnościach liczby 5. 

      Nowatorskim elementem balu było odejście od wyboru króla i królowej balu i ukoronowanie wszystkich uczestników balu koronami z napisami odzwierciedlającymi zainteresowania i pasje dzieci. Były więc królowe i królowie śpiewu, plastyki, karate, piłki nożenj, LEGO, Złota Rączka. Dzieci z ogromną radością przyjęły korony i słodycze. Choć bardzo zmęczone, ale w doskonałych humorach zatańczyły ostatni taniec i już planowały następny bal.

      /B. Wojciechowska - Durda, M. Jamróz/

     • Badminton

     • W dniach 16 i 17 listopada w Straszęcinie  koło Dębicy - odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym. Niestety ze względu na kwarantannę klasy VIII, nasza reprezentacja wzięła udział w turnieju w rezerwowym składzie. Mimo to uczennice i uczniowie klasy VII a i VII b podjęli walkę i wywalczyli VII miejsce w gronie 15 szkoł.

      Skład zespołu dziewcząt: Łaz Sandra klasa VII b, Marmura Patrycja i Gagat Anna klasa VII a.

      Skład zespołu chłopców: Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Mieszkowicz Kamil klasa VIIa

      Bardzo duże gratulacje. Szkoda, że po raz kolejny pandemia zabiera nam udział w finałach wojewódzkich.

      / Lesław Jachowicz/

     • WYCIECZKA KLASY VIIA

     • W poniedziałek 15 listopada klasa VIIa pod opieką pań: Małgorzaty Maziarz i Katarzyny Sikory wyjechała na wycieczkę do Mielca. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum "Jadernówka", gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej historii fotografii, zapoznali się z prototypami pierwszych aparatów, mogli je również zobaczyć "na żywo". Podczas zwiedzania muzeum poznali historię rodziny Jadernych - pierwszych fotografów z Mielca oraz zobaczyli eksponaty związane z wykonywaniem zdjęć, które liczyły nawet ponad 100 lat. Chętne osoby wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie ze starym telefonem, gazetą lub w efektownym nakryciu głowy z minionej epoki.

      Po tej dawce wiedzy, która była powiązana z tematyką lekcji plastyki, uczniowie udali się na aktywny wypoczynek we wrotkarni "Wywrotki": było wiele śmiechu, wywrotek, ale wszyscy dobrze się bawili.

      /Katarzyna Sikora/

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • 10 listopada odbyła się akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowana pod kierunkiem pań: Katarzyny Sikory i Karoliny Mitkiewicz, w której wystąpili uczniowie klasy VIIa. Najpierw zaprezentowała swój talent taneczno-akrobatyczny Patrycja Marmura, wykonując własny układ do fragmentu piosenki "Uwierz Polsko". Następnie społeczność szkolna obejrzała krótką prezentację, która przypomniała o trudnej drodze naszej ojczyzny do niepodległości. Uczniowie klasy VIIa w montażu słowno - muzycznym oddali hołd rodakom, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność Polski, przypomnieli najważniejsze postacie i wydarzenia historyczne związane z rozbiorami i odzyskaniem niepodległości. Podkreślali, że wszyscy jesteśmy winni naszym przodkom wdzięczność za ich poświęcenie i niezłomną postawę, dzięki której nasz kraj po 123 latach powrócił na mapę Europy. 

      /Katarzyna Sikora, fot. Magdalena Sedlak/

     • Mali patrioci w hołdzie Niepodległej

     • 10.11.2021

      Uczniowie zerówki wraz z wraz z wychowawczyniami Renatą Drzymałą i Natalią Trelą przygotowali krótki występ, pozwalający zrozumieć ideę świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki uprzejmości starszych kolegów z klasy VII na czele z wychowawczynią, Katarzyną Sikorą, mogli swój spektakl przedstawić szerszej publiczności. Dzieci dumnie zaprezentowały swoje umiejętności. Mimo tremy, świetnie im się udało. Składam serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. 

      /Renata Drzymała/

     • Dobre występy drużyn  badmintonowych dziewcząt i chłopców

     • W dniu 9 i 10 listopada 2021 roku w Straszęcinie koło Dębicy odbyły  się półfinały w badmintonie drużynowym. Zarówno wśród dziewcząt i chłopców nasze drużyny zajęły V miejsca.

      Skład zespołu dziewcząt: Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Pleban Magdalena.

      Skład zespołu chłopców: Turkosz Krzysztof, Łukasik Szymon, Kamuda Artur.

      Gratulujemy

      /Lesław Jachowicz/

     • Warsztaty profilaktyczne

     • 9 listopada odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy VIII Zespołu Szkół w Maliniu. Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Dudek – profilaktyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, które dotyczyły profilaktyki uzależnień. W trakcie ich trwania zostało zdefiniowane pojęcie „uzależnienia” z podaniem jego charakterystycznych cech. Zostały szczegółowo omówione różne rodzaje uzależnień, a w szczególności: Internet, media i napoje energetyczne.
      Na zakończenie opracowano czynniki chroniące i umiejętność odmawiania. Profilaktyka uzależnień jest niezwykle istotnym aspektem w trakcie rozwoju i wychowania jednostek.
      W myśl „Lepiej zapobiegać niż leczyć” warto na każdym etapie uświadamiać skutki jakie niosą za sobą uzależnienia, ale również wyposażać młodzież w narzędzia niezbędne do dbania o własne zdrowie, w tym umiejętności odmawiania - asertywność.

      /Kamila Ferenc/

     • Kolejny brązowy medal w szachach

     • W dniu 8 listopada 2012 roku w Mielcu odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

      Szkołę reprezentowali: Ziobroń Maja, Ziobroń Jan, Ziobroń Antoni, Łukasik Szymon.

      Gratulujemy

       

      /Lesław Jachowicz/

     • Pamiętamy...

     • Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Odwiedzamy częściej cmentarze i miejsca pamięci narodowej. Uczniowie klasy I i II b wraz z wychowawczyniami: Anną Jachowicz i Marią Jamróz wybrali się pod kapliczkę - lokalne miejsce pamięci narodowej.

      To właśnie w tym miejscu, 2 sierpnia 1944 roku, w święto Matki Bożej Anielskiej, miała odbyć się pacyfikacja całej wioski w odwecie za zabranie i wywiezienie trzech Niemców. Zgonieni przez hitlerowców na pole mieszkańcy Malinia - jak opisują świadkowie - głośno modlili się przed rozstrzelaniem, a ksiądz Ryniewicz widząc, że sytuacja jest bardzo poważna i należy liczyć się ze śmiercią, udzielił wszystkim rozgrzeszenia i po niemiecku zaczął wyjaśniać Niemcom całą sytuację i wtedy stał się cud. Niemcy zrezygnowali z egzekucji i wypuścili wolno wszystkich do domów. Chcąc podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za cudowne ocalenie od śmierci mieszkańcy Malinia wybudowali w tym miejscu kapliczkę, która była gotowa już na pierwszą rocznicę ocalenia - 2 sierpnia 1945 roku. Od tej pory co roku 2 sierpnia odprawiana jest Msza Święta na pamiątkę tego wydarzenia.

      Do dziś nieliczni już naoczni świadkowie tego wydarzenia pamiętają o opiece Matki Bożej Anielskiej w tamtym dniu i przekazują to młodszym pokoleniom prosząc jednocześnie, by pamięć o tym fakcie nie umarła, gdy ich zabraknie. 

      Dlatego też w naszej szkole panuje tradycja, że w listopadzie odwiedzamy kapliczkę, rozmawiamy o tym wydarzeniu, modlimy się z dziećmi za poległych w obronie Ojczyzny, zapalamy znicze. Jesteśmy bowiem wszyscy odpowiedzialni za zachowanie w naszej lokalnej społeczności pamięci o tamtym wydarzeniu.

      /M. Jamróz, A. Jachowicz/

     • Sport poza szkołą

     • Jak co roku nasi uczniowie biorą udział w rozgrywkach Ligi Regionalnej ENEA CUP w piłce ręcznej. Tym razem w kolejnym finale rozgrywek Nasza Szkoła wystąpiła w dwóch kategoriach klasy VI i młodsze oraz chłopcy VII, VIII. W kategorii klas VI i młodsze nasi uczniowie wywalczyli brązowy medal, czyli trzecie miejsce. Otrzymali pamiątkowy puchar i koszulki. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Krzysztof Turkosz , wyróżniony pamiątkową statuetką.

      Skład zespołu: Turkosz Krzysztof, Turkosz Mateusz, Kamuda Artur, Piskor Dawid, Gąska Antonina, Bauer Milena, Sasor Zuzanna , Pleban Magdalena, Pyź Kacper, Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Sowa Maciej, Gagat Magdalena.

      W kategorii klas VII – VIII , chłopcy zdobyli srebrny medal. Minimalnie ulegli zespołowi z SP Czajków ( województwo świętokrzyskie). Pokonali SP Radomyśl Wielki i SP1 Mielec.

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Trojnar Jakub, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Ciemiega Szymon, Rakoczy Igor, Królikowski Kacper, Pyź Szymon, Daniel Igor, Czachor Mateusz, Bukowski Marek, Mieszkowicz Kamil.

      Najlepszym zawodnikiem zespołu w tej kategorii został Karol Hyjek, wyróżniony pamiątkową statuetką.

      Gratulujemy!!!

                                                                                            / Lesław Jachowicz/

     • Miła korekta wyników zawodów powiatowych w szachach drużynowych

     • W wyniku dyskwalifikacji Szkoły Podstawowej numer 13 w Mielcu ( udział dwóch nieuprawnionych zawodników) - uczniowie Naszej Szkoły uzyskali awans do  finału rejonowego w szachach drużynowych. Z III  miejsca awansowali na II, zdobywając srebrny medal zamiast brązowego.

      Gratulujemy sukcesu

      / Lesław Jachowicz/

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych