• Wycieczka do Kielc

     • 31 maja 2022 roku uczniowie klasy trzeciej i czwartej pod opieką Pań: Renaty Hyjek, Klaudii Głaz, Anny Leśniak wybrali się na wycieczkę szkolną do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach oraz do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. 

      To był szczególny dzień dla dzieci, które z niecierpliwością i nieskrywaną ekscytacją oczekiwały chwili, kiedy znajdą się w świecie zabawek z poprzednich epok. Gdy już tak się stało to okazało się, że z zaciekawieniem obejrzały wystawy, które przedstawiały m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków czy kolejkę elektryczną. XIX – wieczne lalki wykonane z porcelany, domki dla lalek czy serwis obiadowy pokryty 24 - karatowym złotem wzbudziły nieskrywaną ciekawość. Pracownicy muzeum dołożyli wszelkich starań, aby zwiedzanie było niezwykłą przygodą. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów oraz pobawić się klockami czy drewnianymi zabawkami, takimi jakimi bawiły się ich rówieśnicy w minionej epoce. 

      Dzieci uczestniczyły również w ciekawych warsztatach na temat “Wyzwanie z animacją”. Zajęcia z animacji poklatkowej były bardzo ciekawe. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcji filmu animowanego od pomysłu poprzez scenariusz i storyboard aż do samej animacji. Działając w dwóch grupach, przygotowali filmy według własnego pomysłu, wykorzystując tradycyjne techniki znane z klasycznych animacji.  

      Następnie udaliśmy się do Chęcin, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po posiłku,  udaliśmy się do Centrum Leonardo da Vinci. Obejrzeliśmy tam wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Na przygotowane wystawy składało się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych, którymi każdy mógł się pobawić. Można było zmierzyć przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko.  Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć, sprawdzić, każdy znalazł tam coś dla siebie. Celem wycieczki była nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. 

        Wycieczka do Kielc była bardzo udana. Służyła integracji, rozrywce i poznaniu ciekawych zakątków województwa świętokrzyskiego. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc pożegnaliśmy fascynujące zabawki, interaktywne eksponaty i z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę! 

      /Anna Leśniak/

     • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

     • 27 maja uczniowie klas 0 - I wraz ze swoimi opiekunkami Panią Renata Drzymałą (organizatorką wyjazdu), Panią Anną Jachowicz i Panią Natalią Trelą zwiedzali zabytkową Kopalnię Soli w Bochni podróżując przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska tej kopalni. Uczniowie byli zafascynowani podziemnym miastem, które tworzyły unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Niesamowitą atrakcją dla dzieci był zjazd do kopalni i podróż podziemną kolejką, a także Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Byliśmy również w niezwykłej krainie  Skarbnika – opiekuna solnych podziemi. Kolejną atrakcją było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, gdzie uczniowie poznali legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. Bocheńska kopalnia to wiele możliwości i atrakcji, a zwiedzanie jej pozostawia bezcenne  wspomnienia, które inspirować będą dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz zabawą. Był również czas na kupowanie pamiątek i smaczny posiłek. Pobyt w kopalni utrwalony został na zdjęciach.

      / Anna Jachowicz/

     • PROŚBA O WSPARCIE WYJAZDU NAD MORZE

     • Drużyna chłopców z naszej szkoły uzyskała tytuł Mistrza Podkarpacia w piłce ręcznej. W dniach 1-5 czerwca uczniowie z trenerem Lesławem Jachowiczem wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski do Dźwirzyna. Wyjazd drużyny jest bardzo kosztowny, dlatego szukamy wsparcia finansowego u firm lub osób prywatnych. Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym pokrywa koszty dojazdu i zakup nowych koszulek dla piłkarzy (ok. 8700 zł), Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy przekaże kwotę 1500 zł, jednak potrzebujemy jeszcze dofinansowania kosztów pięciodniowego pobytu nad morzem (ok. 400 zł od osoby). Będziemy wdzięczni za każdy dar, który pomoże spełnić marzenia naszych uczniów. Bardzo dziękujemy za już przekazane wsparcie: Państwu Agnieszce i Wojciechowi Gąskom z firmy „Dobry Stolarz” oraz Państwu Joannie i Pawłowi Trelom ze sklepu Hitpol z Tuszowa Małego. Darowiznę można przelać na konto nr 96 9183 1031 2003 3000 7139 0001. Bardzo ważny jest dopisek w tytule: „Darowizna na Zespół Szkół w Maliniu – sport”.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     • W dniach 24 - 26 maja 2022 roku nasi ósmoklasiści będą pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów i życzymy im osiągnięcia jak najlepszego wyniku!

     • Najlepsza drużyna na Podkarpaciu w piłce ręcznej

     • Po wicemistrzostwie  i srebrnym medalu chłopców klas VI  i młodszych, mamy mistrzów województwa w piłce ręcznej chłopców starszych klas VIII – VII. W dniu 19 maja  2022 roku w hali sportowej  Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców  klas VIII i VII. W rywalizacji wzięły udział: SP 1 Dynów, SP 1 Sanok, SP Cmolas,  i SP Malinie. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z naszej szkoły wygrywając kolejny turniej bez przegranego meczu( od powiatu przez rejon i półfinał wojewódzki, aż do turnieju finałowego). Chłopcy zwyciężyli kolejno z gospodarzami SP1 Dynów15:6 ( wicemistrzowie), SP1 Sanok 11: 8 oraz SP Cmolas 15: 8( brązowi medaliści). Teraz czeka na chłopaków wielka nagroda, wyjazd na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych nad morze w dniach 1.06 – 5.06 2022 roku.

      Skład zespołu: Czachor Radosław, Hyjek  Karol, Trojnar Jakub, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Dąbrowski Kacper, klasa VIII, Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Bukowski Marek, Pyź Kacper, Daniel Igor, Mieszkowicz Kamil klasa VII.

       

      Wielkie gratulacje!!!  Sukcesów w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

      / Lesław Jachowicz/

     • Sukces uczennic klasy II b w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Jan Paweł II w oczach dzieci"

     • 18 maja Szkoła Podstawowa w Czajkowej gościła uczniów klas I - III na Gminnym Konkursie Recytatorskim "Jan Paweł II w oczach dzieci". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II b: Anna Trela i Maja Łanucha. Dziewczynki pod kierunkiem Marii Jamróz przygotowały do recytacji fragmenty poematu Ewy Stadtmuller "Z Wadowic do nieba". Piękna interpretacja tych utworów zachwyciła jury, a uczestniczkom przyniosła sukces, nagrody i pięne dyplomy.

      Gratulacje dla Ani i Mai! :)

      Wychowawczyni Maria Jamróz bardzo serdecznie dziękuje Pani Marii Treli za zapewnienie transportu do Czajkowej.

      /M. Jamróz/

     • "Zaelektryzowani" w naszej szkole

     • 18 maja w naszej szkole odbył się pokaz połączony z wykładem, quizem oraz laboratorium  pod hasłem "Poczuj chemię do fizyki" przeprowadzony przez przedstawiciela grupy "Zaelektryzowani" z Lublina. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VIII podzieleni na dwie grupy: starszą i młodszą.

      Prowadzący, pan Hubert, od razu nawiązał doskonały kontakt z uczniami, zaciekawił ich od pierwszych chwil, angażował w przeprowadzanie eksperymentów, co szczególnie wszystkim się spodobało.

      Interaktywny pokaz dotyczył doświadczeń z gazami. Uczniowie:

      • dowiedzieli się jak szybko, "własnoustnie" napompować dłuuuuugi foliowy worek;
      • poznali działanie armaty akustycznej strzelającej sprężonym powietrzem; podczas takiego strzelania fala uderzeniowa rozwiewała grzywki dziewczynom, a po napełnieniu armaty (zrobionej z resztą z wiaderka) dymem można było zobaczyć piękne, poruszające się szybko w powietrzu, dymne kółka czyli tzw, wiry pierścieniowe. Okazało się, że takie armaty (tylko większe) służą do rozbijania chmur gradowych;
      • wzięli udział w wytwarzaniu chmury w butelce - balonie na wino; aby w tym balonie uzyskać kondensację pary (czyli otrzymać chmurę) należało zwiększyć ciśnienie w butelce przez wpompowanie do niej powietrza ( tu mogli wykazać się szkolni "siłacze"), a potem gwałtownie zmniejszyć ciśnienie przez odetkanie korka;
      • mówili "cienkim" głosem po nawdychaniu się helu;
      • obserwowali otrzymywanie wodoru z wodorotlenku sodu i folii aluminiowej (jest to niebezpieczne doświadczenie, bo NaOH jest żracy, a otrzymywany wodór łatwopalny);
      • przekonali się, że z wodorem należy obchodzić się bardzo ostrożnie, bo mieszanina wodoru i tlenu pod wpływem ogrzewania lub iskry gwałtownie wybucha (dlatego zrezygnowano z latania sterowcami wypełnionymi wodorem);
      • zanurzyli się w azotowych ciekłych chmurach, gdy wylany do wiaderka ciekły azot zamieniał się w parę.

      Uczniowie przekonali się, że chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym.

                                                                                                                  /Małgorzata Maziarz/

       

     • Brązowy i dwa złote medale drużynowo oraz jeden srebrny i dwa złote indywidualnie w lekkiejatletyce.

     • W dniu 18 maja 2022 roku na obiektach lekkoatletycznych Stali Mielec odbyły się finały powiatowe Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Chłopcy z naszej szkoły wywalczyli III miejsce, zdobywając brązowe medale, pamiątkowy dyplom i puchar. Rywalizację indywidualną wygrał Krzysztof Turkosz zdobywając  złoty medal.

      Szkołę reprezentowali: Krzysztof Turkosz, Szymon Łukasik, Krzysztof Hyjek, Artur Kamuda, Maciej Maziarz, Obara Kacper.

      Dziewczęta natomiast zostały mistrzyniami powiatu i będą reprezentować powiat w finałach wojewódzkich, które odbędą się 1 czerwca 2022 roku w Kolbuszowej. Otrzymały złote medale, puchar i dyplom. W rywalizacji indywidualnej I miejsce wywalczyła Sasor Zuzann, II miejsce zajęła Bauer Milena zdobywając złoty i srebrny medal.

      Szkołę reprezentowały: Milena Bauer, Zuzanna Sasor, Magdalena Gagat, Sandra Łaz, Maja Ziobroń, Antonina Gąska, Jest to trzeci tytuł mistrzyń powiatu mieleckiego po zwycięstwie w koszykówkę i piłkę ręczną.

      W tym samym dniu chłopcy z klasy VIII – VII rywalizowali w lidze lekkoatletycznej. Zdecydowanie wygrali awansując do finałów wojewódzkich, które odbędą się 30 maja 2022 roku w Stalowej Woli. Chłopcy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i medale.

      Szkołę reprezentowali: Szymon Ciemięga, Radosław Czachor  - pchnięcie kulą, Igor Rakoczy, Jakub Furdyna – skok wzwyż, Kamil Ochalik, Mateusz Bauer – bieg na 600 m, Igor Daniel, Mieszkowicz Kamil, Trojnar Jakub – rzut dyskiem, Karol Myjak, Oskar Żak,  Mateusz Czachor - rzut  oszczepem, Marek Bukowski, Kacper Dąbrowski – bieg na 100 m.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w finałach wojewódzkich

      / Lesław Jachowicz/

     • GMINNY KONKURS PIEŚNI MARYJNEJ „Totus Tuus”

     • 7 maja 2022r. o godz. 9:00 miał miejsce Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej "Totus Tuus". Konkurs był adresowany do uczniów klas I - VIII. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych - klasy I - III, IV - VI oraz VII - VIII, a jako że pogoda dopisała można je było przeprowadzić w plenerze - przed budynkiem szkoły. 

      Naszą szkołe reprezentowały trzy uczennice:

      w kategorii klas I - III - Zuzia Pietryka

      w kategorii klas VII - VIII - Patrycja Marmura oraz Kornelia Sajek.

      Miło nam poinformować, że nasze uczennice zostały wysoko ocenione przez Jury konkursowe, które Zuzi Pietryce przyznało nagrodę, również Patrycja Marmura w swojej kategori wiekowej otrzymała nagrodę, a Kornelia Sajek wyróżnienie.

      Opiekunem wokalistek był Arkadiusz Chwałek, a konsultacji wokalnych udzieliła Monika WIlczyńska.

      Gratulujemy naszym artystkom sukcesów.

                                                                    /Arkadiusz Chwałek/

       

     • Szkoła z Malinia wicemistrzem Podkarpacia w piłce ręcznej

     • W dniu 17 maja 2022 roku w hali sportowej w Błażowej odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci (klas VI i młodsi) w piłce ręcznej chłopców. Po bardzo zaciętym i wyrównanym turnieju, chłopcy z naszej szkoły wywalczyli tytuł wicemistrzów województwa podkarpackiego. Do tytułu mistrzowskiego zabrakło tylko jednej bramki. Trzy zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów i  o tytule zadecydował bilans bramek zdobytych. Chłopcy otrzymali okazały puchar, dyplom i pamiątkowe medale. Cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Turkosz.

      Szkołę reprezentowali: Turkosz Krzysztof,( rocznik 2009, czyli rocznikowo klasa VI), Piskor Dawid, Obara Maksymilian, Maziarz Maciej, Gałka Patryk, Kamuda Artur klasa VI b, Hyjek Krzysztof klasa Va, Kasprzak Przemysław Klasa Vb, Turkosz Mateusz, Pyź Kacper, Sowa Maciej, Kusek Natan, Gagat Paweł,  klasa IV, Marek Miłosz Klasa III.

                                      Gratulujemy srebrnego medalu!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Dziewczęta  z klas szóstych i piątych - siódmym zespołem w województwie podkarpackim w koszykówce.

     • W dniu 13 maja 2022 roku w hali sportowej SP 3 Stalowa Wola odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt. Po wspaniałej walce dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły III miejsce w ogólnej klasyfikacji. Daje to VII miejsce w wojewódzkim rankingu szkół.

      Szkolę reprezentowały: Gąska Antonina, Bauer Milena, Sasor  Zuzanna,  Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Vizauer Marlena klasa VI b, Krępa Maja, Kasprzak Lidia, Gagat Magdalena, Słaby Oliwia, Nowak Jagoda klasa V a.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Straż pożarna w naszej szkole   

     • Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci. W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w naszej szkole 12 maja 2022 roku  uczniowie klasy  0 i klasy I spotkali się z wyjątkowymi gośćmi. Byli nimi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Maliniu Pan Krzysztof  Łachut i Pan Kamil Mierzwa .  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, jak należy zachować się, kiedy zauważą pożar, że praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas klęsk żywiołowych i wypadków samochodowych. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Panowie strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej. Zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Dzieci miały też możliwość założenia hełmu strażackiego. Dużą atrakcją było oglądanie wozu strażackiego i zobaczenia go od wewnątrz. Dzieci brały także udział w zawodach strażackich. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.

      Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, dziękujemy za trud i ofiarną służbę oraz poświęcenie nam swojego czasu. Pani Renacie Drzymale za zorganizowanie tak cennego dla nas spotkania.

      / Anna Jachowicz/

     • Sukces w Gminnym Konkursie Literackim

     • 11 maja w Szkole Podstawowej w Czajkowej odbył się Gminny Konkurs Literacki „Spacer po lekturach obowiązujących do egzaminu z języka polskiego po klasie ósmej”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu 12 krzyżówek. Aby sobie z nim poradzić, należało świetnie kojarzyć imiona i nazwiska bohaterów, najważniejsze fakty z ich życia oraz znać pojęcia z teorii literatury. Naszą szkołę reprezentowały Ania Pietryka i Amelia Sowa z klasy VIII. Dziewczęta uzyskały bardzo wysokie wyniki i obydwie zostały laureatkami konkursu. Serdeczne gratulacje!

      /Ewa Krępa/

       

     • Mamy trzeci finał wojewódzki w piłce ręcznej

     • W dniu 11 maja 2022 roku w hali sportowej w Jaślanach odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Bezkonkurencyjni okazali się nasi chłopcy. Kolejno pokonali SP 3 Tarnobrzeg 10:7, SP6  Dębicę 11:5 oraz SP Cmolas 10:5. Chłopcy będą walczyć o medale w finale wojewódzkim w dniu 17 maja w Błażowej. Słowa podziękowania należą się dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Jaślanach - Panu Zygmuntowi Krempie za udostępnienie hali oraz nauczycielowi wychowania fizycznego- Panu Mariuszowi Furdynie za pomoc w organizacji zawodów.

      Skład zespołu: Turkosz Krzysztof, Gałka Patryk, Piskor Dawid, Kamuda Artur, Maziarz Maciej, Kasprzak Przemysław, Hyjek Krzysztof, Sowa Maciej, Kusek Natan, Gagat Paweł, Turkosz Mateusz, Marek Miłosz.

      Gratulujemy sukcesu i czekamy na medal w finale wojewódzkim.

      / Lesław Jachowicz/

     • Kolejny finał wojewódzki w piłce ręcznej

     • W dniu 10 maja 2022 roku w hali sportowej w Jaślanach odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci tj. klasy V i VI. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice naszej szkoły. Kolejno pokonały koleżanki z SP Dębica 13:3 oraz SP Tarnobrzeg 17:2. Dziewczęta będą walczyć o medale w finale wojewódzkim w dniu 16 maja  w Dynowie.

      Szkołę reprezentowały: Sasor Zuzanna, Gąska Antonina, Bauer Milena, Pleban Magdalena, Vizauer Marcela, Ziobroń Maja klasa VI b, Gagat Magdalena, Krępa Maja, Kasprzak Lidia, Klasa VI a, Słaby Oliwia, Krępa Monika klasa Va.

      Gratulujemy i życzymy medali

      / Lesław Jachowicz/

     • Konkurs wiedzy o gen. Władysławie Sikorskim - III miejsce Patryka Gałki i Jakuba Pluty.

     •  

      W dniu 10 maja 2022 uczniowie  z klas VI naszej szkoły Patryk Gałka, Maksymilian Obara i Jakub Pluta wzieli udział w Turnieju Wiedzy o gen. Sikorskim, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. Wzięło w nim udział 19 uczniów klas IV – VIII z wszystkich szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.

      Turniej organizowany jest od wielu lat i ma na celu pogłębianie i pielęgnowanie pamięci o generale Sikorskim oraz o historii naszej ojczyzny.

      Uczniowie Patryk Gałka i Jakub Pluta zostali laureatami konkursu - zajęli trzecie miejsce. Wykazali się znajomością historii na poziomie klasy VIII, szczególnie o życiu i działalności generała W.E. Sikorskiego. Bardzo cieszymy się z sukcesu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani Renaty Lasek.

                                                                                                                                                              /Renata Lasek/ 

     • W siatkówce mamy brąz

     • W dniu 9 maja 2022 roku w sali gimnastycznej w Woli Mieleckiej chłopcy z klasy VII i VIII rozegrali finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Po bardzo ładnej walce chłopcy zajęli trzecie miejsce.

      Skład zespołu: Czachor Radosław, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Furdyna Jakub, Trojnar Jakub, Dąbrowski Kacper, Ciemięga Szymon klasa VIII, Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Pyź Szymon, klasa VII a.

      Gratulujemy!

      / Lesław Jachowicz/

     • Spotkanie edukacyjne klasy VIII- profilaktyka uzależnień

     •  

      10 maja 2022 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym, które dotyczyło różnego rodzaju uzależnień. Uczniowie poznali przyczyny ich powstawania oraz skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych na organizm człowieka i jego psychikę. Przedstawione zostały rownież przykłady zachowań asertywnych, które są pomocne w sytuacjach, w których spotykają się oni z presją otoczenia, w szczególności rówieśników.

     • Chłopcy z klasy VII – VIII w finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

     • W dniu  6 maja 2022 roku w hali sportowej w Cmolasie odbył się półfinał piłki ręcznej chłopców klas VII–VIII w ramach rozgrywek organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy . Pewny awans do finału wojewódzkiego uzyskali uczniowie naszej szkoły. Pokonali kolejno SP3 Tarnobrzeg 18:9 oraz SP Skopanie 16:3.

      Szkołę reprezentowali: Hyjek Karol, Czachor Radosław, Trojnar Jakub, Furdyna Jakub, Żak Oskar, Ochalik Kamil, Dąbrowski Kacper klasa VIII, Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Bukowski Marek, Pyź Szymon,  Daniel Igor, Mieszkowicz Kamil, Królikowski Kacper klasa VII a.

      Życzymy medalu w finałach!

                                                          / Lesław Jachowicz/

     • 1% PODATKU DLA SZKOŁY

     • 8.05.2022 r.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na Zespół Szkół w Maliniu, w tym roku było to 2866 zł. Dyrekcja szkoły wspólnie z przewodniczącym Rady Rodziców, panem Sebastianem Boicettą postanowiła, aby przekazać całą kwotę na niezbędny sprzęt sportowy, z którego będą mogli korzystać uczniowie klas 0-VIII podczas lekcji wychowania fizycznego. Nasza szkoła pochwalić się może licznymi osiągnięciami sportowymi nie tylko na terenie gminy i powiatu, ale także województwa i całego kraju. Chcemy wspierać tę działalność i stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego naszych uczniów. Bardzo dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, a szczególnie panu Lesławowi Jachowiczowi za wspieranie zainteresowań sportowych, udział w zawodach i licznie zdobyte medale. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie oraz poświęcony czas na przygotowanie uczniów i udział w zawodach.

      Z uzyskanych pieniędzy zakupiliśmy: 4 ławeczki gimnastyczne (1880 zł), 14 piłek do piłki ręcznej/koszykówki dla klas młodszych (1273,86 zł) oraz linę do przeciągania (179,99 zł). Daje to łączną kwotę 3333, 85 zł, do której brakującą część otrzymaliśmy od organu prowadzącego szkołę - Gminy Tuszów Narodowy, za co serdecznie dziękujemy. Nie uzyskalibyśmy wsparcia z 1% podatku gdyby nie pan Boicetta, który zarejestrował szkołę i co roku służy pomocą podczas rozliczania wydatków z fundacją.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych