• Dzień Kobiet w klasie III

     • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z klasy III składali życzenia swojej pani i koleżankom. Zaśpiewali tradycyjne „ Sto lat”.  Nie obyło się bez drobnych upominków i smacznych deserów. Wszystkie kobiety z klasy III dziękują chłopcom za życzenia, upominki i promienny uśmiech. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Sikorze za zorganizowanie klasowego Dnia Kobiet.

       / Anna Jachowicz/

     • Wyjazd klasy IV z okazji Dnia Kobiet

     • Święto Kobiet to wyjątkowy dzień, również dla klasy IV. Z okazji tego święta, 6 marca, klasa pod opieką wychowawczyni Grażyną Król i pani Eweliny Łachut udała się do kina w Galerii Navigator na film pod tytułem "Pies i kot". Film poruszający temat przyjaźni bardzo się wszystkim podobał. Po filmie uczniowie mieli czas wolny na integrację w strefie restauracyjnej oraz zakup drobnych upominków. Czas spędzony razem upłynął szybko, w miłej atmosferze. /opr.G. Król/

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” 

     • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” w roku szkolnym 2023/2024 (sesja jesienna). Uczestnicy tegorocznej edycji zmagali się z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami konkursowymi o różnym poziomie trudności i wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.  

             Spośród 21 uczniów naszej Szkoły biorących udział w konkursie, aż 6 uzyskało tytuł laureata.  

      LISTA LAUREATÓW 

      Kacper Faraś, Maja Łanucha kasa 4 (opiekun Lidia Rakoczy) 

      Miłosz Marek klasa 5 (opiekun Lidia Rakoczy) 

      Kacper Pyź, Natan Kusek klasa 6 (opiekun Anna Leśniak) 

      Zuzanna Mickiewicz klasa 8 (opiekun Lidia Rakoczy) 

          Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę. 

      /A. Leśniak/

     • EKOLOGICZNY STWOREK

     • Tworzywa sztuczne to kolejny rodzaj materiału, który podczas techniki poznawała klasa V. Na podsumowanie działu uczniowie wykonali ekologicznego stworka korzystając z opakowań, butelek i innych rzeczy domowego użytku. Uczniowie dali śmieciom drugie życie wykazując się przy tym dużą kreatywnością i pomysłowością oraz wyobraźnią artystyczną w tworzeniu swoich prac. Lekcja poprzedzona była pogadanką nt. konieczności segregowania śmieci i dbania o czystość naszej planety.

      /Anna Leśniak/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości" - Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zadania.

     • Dzień Kobiet w klasie I

     • Chłopcy z klasy I, jak przystało na prawdziwych małych mężczyzn, hucznie obchodzili Święto Kobiet. Najpierw delegacja trzech chłopców: Gabryś Domagała, Sebuś Ochalik i Jaś Juruś złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Pani Dyrketor, Pani Wicedyrektor. Potem Mateusz Chłopek i Sebuś Ochalik obdarowali kwiatami Wychowawczynię oraz Panią Paulinę. Koleżanki zaś z rąk Jakuba Gagata, Gabrysia Sowy, Maksia Nowaka otrzymały piękne błyszczące upominiki i słodycze.

      Prawdziwy dźentelmenem okazał się Piotruś Kopeć, który osobiście zakupił tulipany i wręczył je Paniom oraz każdej koleżance.

      Wychowawczyni klasy I bardzo serdecznie dziękuje Pani Joannie Kaszy oraz Pani Katarzynie Ochalik za zorganizowanie klasowego Dnia Kobiet.

      /M. Jamróz/

     • Sukces w Wojewódzkim Konkursie „Sacrum w literaturze i sztuce”

     • 9 marca w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu odbył się finał XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”. W kategorii recytatorskiej Antonina Gąska zajęła II miejsce. Zaprezentowała utwór Jana Pawła II pt. „Strumień”. 
      To już kolejny sukces uczennicy w konkursie recytatorskim. Serdecznie gratuluję i życzę, aby kontakt z literaturą zawsze był źródłem niezapomnianych doznań, przynosił wytchnienie i skłaniał do refleksji.
      Bardzo dziękuję Rodzicom, którzy towarzyszyli Tosi w tym ważnym wydarzeniu.  
                                                                                                                                       /Ewa Krępa/
       

     • Podwójne srebro dziewcząt w piłce ręcznej

     • W dniu 4 marca 2024 roku w hali sportowej w Radomyślu Wielkim  odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci  oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Jak zwykle nasze uczennice zaprezentowały wysoki poziom gry. Minimalnie uległy SP Przecław - odpowiednio 8 : 9 w IMS oraz 6 : 9 w ID. W pozostałych meczach zanotowały zwycięstwa.

      Skład zespołu klas VII – VIII: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Ziobroń Maja, Vizauer Marlena klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIII a, Sasor Milena, Nowak Maja, Słaby Oliwia klasa VII a. Dziewczęta wystąpiły w osłabionym składzie , bez pierwszej bramkarki Pleban Magdaleny i Gąski Antoniny z klasy VIII b.

      Skład zespołu V – VI: Zalot Zofia, Kusek Sara, Skiba Maja, Klaus Natalia, Rudolf Oliwia klasaVI, Zalot Aleksandra klasa V, Markulis Julia, Rymarowicz Marcela, Gałka Izabela klasa IV, Zalot Gabriela klasa III.

      Dziękujemy za walkę i medale!!!

                                                                                                                                                         / Lesław Jachowicz/

     • Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”  - został zrealizowany

     • Zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości, a ta w głównej mierze zależeć będzie od najmłodszych.                                                                            

      W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce ekologicznej – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

      Celem programu było zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Bohater programu Kubuś zaprosił uczniów do wspaniałej zabawy i nauki. Podczas realizacji wyzwań „Kubusiowego Przyjaciela Natury” uczniowie utrwalili i przyswoili nowe wiadomości z zakresu ochrony środowiska: jak troszczyć się o rośliny i zwierzęta, segregować śmieci, oszczędzać prąd, wodę i energię. Poznali zasady ekologii, czyli świadomego łączenia postawy proekologicznej i gospodarnego zarządzania domowym budżetem. Zajęcia przypomniały również o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna oraz właściwe odżywianie. Szkoła przystępując do udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymała bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych.

      Po zrealizowaniu zadań  nauczyciel koordynujący dokonał ewaluacji programu. Szkoła otrzymała prawo posługiwania się specjalnym CERTYFIKATEM potwierdzającym przyznanie tytułu „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”.
                                                                                                                                                           / Anna Jachowicz/

     • KONKURS "SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE"

     • Uczennice naszej szkoły wzięły udział w etapie rejonowym XXIV Wojewódzkiego Konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce", który odbył się 4 marca 2024 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W tym etapie rywalizowali uczniowie klas VI-VIII z powiatu mieleckiego, tarnobrzeskiego, niżańskiego i stalowolskiego w dwóch kategoriach wykonawczych: poezja śpiewana i recytacja.

      Naszą szkołę reprezentowały: Tosia Gąska z klasy VIIIb (opiekun Ewa Krępa) oraz Julia Stypa z klasy VIIa (opiekun Katarzyna Sikora), które wystąpiły w kategorii recytacja. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, więc tym bardziej ucieszyła nominacja na wojewódzki etap konkursu dla Tosi Gąski. W sobotę sobotę 9 marca w Szkole Podstawowej Szóstr Niepokalanek w Jarosławiu nasza uczennica zajęła II miejsce za recytację fragmentów utworu Jana Pawła II. To wielki sukces dla Tosi i jej opiekunki, pani Ewy Krępy. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

      /Katarzyna Sikora/

     • Bieg Tropem Wilczym

     • 2 marca w Mielcu odbyła się XII edycja projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". 

      W tym wydarzeniu wzięli również uczniowie naszej szkoły: Piotr Kopeć - klasa I, Igor Salamaga, Bartosz Kardyś - klasa VII b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

      SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA UCZNIOM ZA REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY, A RODZICOM ZA ZAPEWNIENIE TRANSPORTU. 

     • Dyplom - "Odblaskowa Szkoła"

     • 29 lutego z rąk Pań Funkcjonariuszek z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu odebraliśmy Dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie  "Odblaskowa Szkoła".

      Warto przypomnieć, że Zespół Szkół w Maliniu zajął w w/w konkursie  I miejsce w powiecie mieleckim oraz X miejsce w województwie podkarpackim.

     • Zajęcia z goglami VR

     •    W dniu 27 marca 2024 uczniowie klas VIII uczestniczyli w zajęciach z panią Małgorzatą Paluch, doradcą zawodowym Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

      Doradcy WUP-u przyjechali do nas na spotkanie  z  9 zestawami gogli.  VR. Podczas zajęć uczniowie mogli sprawdzić się jako pracownicy różnych profesji, zobaczyć prawie naocznie jak wygląda praca np. operatora walca drogowego, dźwigu, kosmetyczki czy pilota samolotu. Podczas poznawania wirtaulnego zawodów funkcjonujących na Podkarpaciu, było dużo zabawy, ale też poznawania konkretnych umiejętności poszczegółnych  zawodów.

      Można także online skorzystać z porad doradców Spotkania z doradcą zawodowym | WORTAL (praca.gov.pl)  Zajęcia zorganizowały panie, Renata Lasek, wychowawca VIII b i Agata Burda- Rusin, doracda zawodowy w szkole.

                                                                                                                                                      / Renata Lasek / 

     • Rekrutacja

     • Dyrektor Zespołu Szkół w Maliniu informuje, że rekrutacja do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 19 lutego.

      Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce: Rekrutacja.

     • 1,5% dla szkoły

     • Szanowni Rodzice i Przyjaciele szkoły!

      W 2024 roku po raz kolejny można zdecydować o przekazaniu 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

      W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazanie tych kwot na rzecz naszej szkoły. Aby przekazać 1,5% podatku w polu Cel szczegółowy należy wpisać: Zespół Szkół w Maliniu 774.

      Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za przekazanie nam 1,5 % za rok 2022 w kwocie 1 489,32 zł.
      Pozyskane pieniądze przeznaczyliśmy na dofinansowanie zakupu perkusji dla zespołu muzycznego, który działa w naszej szkole.

      Będziemy bardzo wdzięczni i zaszczyceni, jeżeli również w tym roku zdecydujecie się Państwo na przekazanie 1,5% swojego podatku dochodowego.

     • Bardzo dobry występ dziewcząt w koszykówce

     • W dniu 28 lutego 2024 roku w hali sportowej naszej szkoły odbył się finał rejonowy Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Po wspaniałej sportowej walce nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce  ulegając SP Czarna Tarnowska 15: 18. Nasze gwiazdki zostawiły na boisku całe serce i zdrowie. Zabrakło trochę sportowego szczęścia. Mimo to zajęły II miejsce premiujące awansem do najlepszej dwunastki na Podkarpaciu, czyli do półfinału wojewódzkiego. Awans uzyskały dzięki pokonaniu SP Cmolas 28 : 5 oraz SP Ropczyce numer 1 34: 18.

      Skład zespołu: Sasor Zuzanna, Gąska Antonina, Bauer Milena, Pleban Magdalena, Ziobroń Maja, Vizauer Marlena klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIII a, Przygoda Karolina klasa VII b, , Sasor Milena, Słaby Oliwia, Nowak Maja, Krępa Monika klasa VII a.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Trzeci awans do finału powiatowego w piłce ręcznej

     • W dniu 22 lutego 2024 roku w hali sportowej w Jaślanach odbył się półfinał powiatowy w piłce ręcznej chłopców klas VII – VIII w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podobnie jak dziewczęta, nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni. Kolejno pokonali : SP Przecław 9 : 3, SP Tuszyma 9 : 2, SP Tuszów Narodowy 16 : 1 oraz SP Jaślany 15 : 1.

      Skład zespołu: Skiba Szymon klasa VIIa, Kamuda Artur, Gałka Patryk, Obara Maksymilian, Maziarz Maciej klasa VIIIb Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon klasa VIIa, Kołek Oliwier, Wilk Mikołaj, Kasprzak Przemysław klasa VIIb

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Nocowanie w szkole

     • Jak wygląda szkoła po zajęciach lekcyjnych i dlaczego uczniowie innych klas tak bardzo chcą w niej nocować? Na to pytanie już od dłuższego czasu próbowali sobie odpowiedzieć piątoklasiści. W końcu udało się przekonać wychowawczynię i rodziców, uzyskać pozwolenie Pani Dyrektor i można było przystąpić do realizacji pomysłu. 16 lutego o godzinie 18.00 w szkole znów zapanował gwar. Uczniowie pojawili się punktualnie z karimatami, śpiworami i ulubionymi poduszkami. Niektórzy przynieśli nawet dmuchane materace. Miło spędzili czas na zabawach i przy grach planszowych. W końcu mieli stół do tenisa tylko dla siebie. Mogli swobodnie biegać po całym korytarzu i zaglądać (pod czujnym okiem wychowawczyni) do innych sal lekcyjnych. Okazało się, że część osób bardzo lubi matematykę i nawet w nocy chce rozwiązywać przy tablicy zadania. Po zjedzeniu zamówionej przez rodziców pizzy wszyscy zajęli wygodne miejsca na materacach i rozpoczął się wieczór filmowy. Klasa wybrała film „To nie wypanda” i oglądała go z dużym zainteresowaniem. Produkcja niosła ważny przekaz na temat relacji między nastolatkami i rodzicami oraz roli przyjaźni, która daje siłę potrzebną do pokonania różnych trudności. Najbardziej wytrwali próbowali jeszcze śledzić losy bohaterów filmu „Zaplatani”, ale zmęczenie po całym dniu zwyciężyło.

      Bardzo dziękujemy Pani Dominice Partyńskiej-Salamadze i Pani Katarzynie Pietryce, które opiekowały się uczniami podczas pobytu w szkole, Państwu Alicji i Rafałowi Arabaszom za zamówienie pizzy i Pani Grażynie Uzar za przygotowanie pysznej herbaty. Nocowanie było ciekawym doświadczeniem, chociaż dzieci żałowały, że nie udało się zwiedzić całej szkoły. W przyszłości chciałyby zobaczyć jeszcze piwnicę i strych. Pamiątką zostaną zdjęcia wykonane przy pięknej walentynkowej dekoracji.
                                                                                                                                                        /Ewa Krępa/
       

     • Pewny awans do finału powiatowego dziewcząt w piłce ręcznej

     • W dniu 16 lutego 2024 roku w hali sportowej w Wadowicach Górnych odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Bezkonkurencyjne okazały się nasze uczennice. Zajęły I miejsce i awans do finału powiatowego. Kolejno pokonały gospodynie SP Wadowice Górne 12:0, SP Dulcza Wielka 10:0, SP Partynia 8:0 oraz SP Wampierzów 9:0.

      Skład reprezentacji szkoły: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Gąska Antonina, Pleban Magdalena, Ziobroń Maja, Vizauer Marlena klasa VIIIb, Gagat Magdalena klasa VIIIa, Sasor Milena, Słaby Oliwia, Nowak Maja klasa VIIa.

      Powodzenia w finale powiatowym!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • SZKOLNE WALENTYNKI

     • Dzień świętego Walentego, popularnie zwany WALENTYNKAMI wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako inspirację do okazania serdeczności, życzliwości, ciepła innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły)Dla uczniów ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem w szkole. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów zorganizowano: POCZTĘ WALENTYNKOWA, POCZTĘ KKWIATOWĄ oraz FOTO RAMKĘ. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka, oraz zamawiali wcześniej u SU piękną róże. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, roznosił walentynkowe karteczki, liściki, róże, lizaki, baloniki z serduszkami. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony. 

      /A. Leśniak/

     • Zerówka - Walentynki.

     • Walentynki, święto zakochanych, obchodzimy co roku 14-ego lutego. Nazwa pochodzi od świętego Walentego z Rzymu, biskupa, męczennika chrześcijańskiego. Począwszy od 496 roku, 14-ego lutego, w dniu jego śmierci, obchodzimy Dzień św. Walentego, znany jako Walentynki. Dzień ten traktowany jest " z przymróżeniem oka", ponieważ nie dotyczy tylko zakochanych, a przypomina nam o tym, by być miłym, życzliwym, koleżeńskim w codziennych relacjach społecznych. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla siebie nawzajem piękne upominki, miały tez możliwość "przejażdżki" walentynkowym samochodem, który wraz z pasażerami wiózł wartości przydatne w codziennym funkcjonowaniu społecznym, takie jak miłość, przyjaźń, oraz radość z wspólnej zabawy.

      /Renata Drzymała/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych