• Kwesta dla Mai Watracz

     • 19 i 26 listopada odbyły się organizowana przez Jednostkę Strzelecką 2093 im.gen. broni Wł. Sikorskiego w Mielcu kwesty na rzecz naszej uczennicy Mai Watracz. Wolontariusze zbierali pieniądze przed mieleckimi sklepami. Jesteśmy dumni z uczniów klas VIII naszej szkoły, którzy odważnie podjęli wyzwanie i w mroźną sobotę poświęcili swój czas, aby pomóc Mai zebrać środki na operację.

      Byli to uczniowie klasy VIIIa: Igor Rakoczy, Marek Bukowski, Tomasz Głodzik, Mateusz Czachor, Maja Nowak, Patrycja Marmura, Marta Pazdro, Anna Gagat, Adrian Sieczka, Kacper Królikowski, Przemek Piekarski, Kamil Mieszkowicz, Daria Dzik i Szymon Pyź oraz uczniowie z klasy VIIIb: Dominik Szot, Katarzyna Rusin, Oliwia Motyka, Mateusz Bąk, Aleksandra Strycharz, Sandra Łaz i Maja Hyjek. Szczególne uznanie należy się Marcie Pazdro i Kacprowi Królikowskiemu, którzy kwestowali przez dwie kolejne soboty. Podziękowania kierujemy również do rodziców za transport młodzieży i do pani Katarzyny Sikory za koordynację tych działań. 

      /Renata Drzymała/

    • TYDZIEŃ TOLERANCJI
     • TYDZIEŃ TOLERANCJI

     • Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartości zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie uczniowie z naszej szkoły od 21 do 25 listopada wezmą udział w różnych czynnościach. Głównym celem tych działań będzie uzmysłowienie uczniom, że życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu wzajemnego zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich. 

      W ramach obchodów ,,Tygodnia Tolerancji'' Samorząd Uczniowski przygotował: 

      Poniedziałek - Wrzuć do kosza serdeczności dobre słowo!  

      WtorekUbierz się w kolor optymizmu i radości! Załóż element stroju w kolorze żółtym.  

      Środa - Życzliwość w kadrze malowana - zróbmy sobie wspólne zdjęcie w fotobudce!  

      CzwartekŻyczliwość to fajna sprawa, dużo śmiechu i zabawa (w stylu lat 80.)! 

      Piątek - Iskierka tolerancji. Tego dnia o godzinie 8:00 w swoich klasach złapiemy się za ręce tworząc krąg przyjaźni i życzliwości oraz uśmiechniemy się wzajemnie do siebie.  

       

      Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy w Tydzień Tolerancji. Udowodnijmy, że tolerancja jest w modzie, a każdy z nas jest swego rodzaju projektantem. Jeśli będziemy używać takich materiałów jak miłość, szacunek, zrozumienie i akceptacja to tolerancja będzie niezmienna i ponadczasowa. 

      /Samorząd Uczniowski/

     • "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary"

     • 17 listopada została rozstrzygnięta XVI edycji konkursu literackiego poezji patriotyczno-religijnej ph. "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary" pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersze o tematyce religijnej lub patriotycznej, które zostały ocenione przez specjalnie powołane jury. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu: Roma Występek i Julia Turkosz z klasy VIIIb, Maja Nowak z klasy VIIIa, Igor Salamaga z klasy VIb (opiekun Katarzyna Sikora), Zuzanna Surowiec i Milena Salamaga z klasy IV (opiekun Ewa Krępa). Wyróżnienie trafiło do Igora za wiersz pt. "Prawda", czego mu serdecznie gratulujemy.

      /Katarzyna Sikora/

     • Chłopcy z klas V – VI w finałach wojewódzkich

     • W dniu 16 listopada 2022 roku w Straszęcinie koło Dębicy  odbył się półfinał wojewódzki chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Nasi chłopcy w składzie: Krzysztof Hyjek, Szymon Łukasik  klasa VIa  oraz Mateusz Turkosz klasa V  -  po pięknej walce wywalczyli awans do finałów wojewódzkich ( grono 12 najlepszych szkół na Podkarpaciu).

      Gratulujemy

      / Lesław Jachowicz/

     • Dyplom "Szkoła do hymnu"

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

      W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

      Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych. 

      Z wyrazami szacunku

      Biuro Ministra 
      Ministerstwo Edukacji i Nauki 

     • Święto Niepodległości Polski 11 Listopada

     • W dniu 11 listopada pani dyrektor Hiacynta Jamróz, pani Grażyna Król i delegacja uczniów z naszej szkoły z pocztem sztandarowym udała się na uroczystości rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę do Tuszowa Narodowego. Uroczystości rozpoczęły się w kościele od uroczystej Mszy świętej za ojczyznę. Następnie uczestnicy Mszy św. na czele z wójtem gminy Tuszów Narodowy, panem Andrzejem Głazem, przedstawicielami gminy, pocztami sztandarowymi, strażakami, dyrektorami szkół podstawowych, dziećmi niosącymi flagę oraz mieszkańcami gminy udali się pod pomnik generała Władysława Sikorskiego. Następnie wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Później wysłuchaliśmy przemówienia wójta gminy. Na koniec uroczystości została pięknie odśpiewana pieśń żołnierska " Rozkwitały pąki białych róż".

      /G. Król/

     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • 10 listopada uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Montaż słowno muzyczny pod kierunkiem p. Renaty Lasek wspomaganej przez p.Małgorzatę Maziarz przygotowała klasa VIIb wspierana muzycznie przez klasę VIa. W akademii gościnnie wystąpili uczniowie klasy VIIIb: Mateusz Bąk i Kornelia Sajek.

      #SzkołaDoHymnu

      Na otwarcie uroczystości wszyscy uczniowie przy akompaniamencie w wykonaniu p. Arkadiusza Chwałka zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Następnie młodzież przedstawiła krótką część artystyczną, w której oddała hołd rodakom, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność Polski i przypomniała najważniejsze postacie i wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości. W tej części wypowiedzi i wiersze przeplatane były piosenkami o Polsce w pięknym wykonaniu m.in. Kornelii Sajek.

      Nad nagłośnieniem i stroną muzyczną akademii czuwał p. Arkadiusz Chwałek, a dekorację przygotowała p. M.Maziarz.

      Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie dyplomów i pucharów zdobytych przez uczniów w różnych zawodach i konkursach w  październiku i listopadzie

      Cała uroczystość utrwalona była aparatem fotograficznym zakupionym przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Filmik z występami recytatorsko - wokalno - instrumentalnymi przygotował Igor Rakoczy z klasy VIIIa.

                                                                                                                                                /M. Maziarz/

     • Akcja edukacyjna "Hazard? Nie daj się wciągnąć!"

     • 7 listopada uczniowie z klas VII i VIII brali udział w spotkaniu z Paniami z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie: podkomisarz Joanną Maziarz - Korb, młodszą aspirant Katarzyną Bekhadyś oraz Natalią Korb w ramach akcji edukacyjnej "Hazard? Nie daj się wciągnąć". Jej celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

      Akcja odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży. Ma także pokazać z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

      Podczas prelekcji uczniowie mieli możliwość obejrzeć kilka krótkich filmików związanych z tematyką hazardu, a Panie  prowadzące wykład podkreśliły, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

      Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w akcji uczniowie uzmysłowili sobie z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

      /H. Jamróz/

     • Wycieczka do Tuszowa Narodowego

     • 4 listopada uczniowie klasy IV pod opieką pani Ewy Krępy i pani Sylwii Skolimowskiej wyruszyli do Tuszowa Narodowego, aby wziąć udział w niezwykłej lekcji historii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Pamięci Generała W. E. Sikorskiego. Czwartoklasiści zostali bardzo ciepło przywitani przez Panią Karolinę Dulik, która przeprowadziła zajęcia. Najpierw zapoznała uczniów z życiem i działalnością naszego wielkiego Rodaka. Przedstawiła wiele faktów, które wzbudziły ogromne zainteresowanie i skłoniły do zadawania pytań. Następnie każdy miał możliwość indywidualnego zwiedzania Izby Pamięci. Wśród zgromadzonych eksponatów znalazły się oryginalne dokumenty, rozkazy, listy, książki, zdjęcia, mundury oraz cenne pamiątki rodzinne. Uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej, po czym udali się przed pomnik Generała, aby zapalić znicz. Przed budynkiem biblioteki obejrzeli też tablicę z nazwiskami mieszkańców gminy, którzy brali udział w wojnie polsko - bolszewickiej. Piękna pogoda zachęcała do spaceru. Pani przewodnik poprowadziła grupę na tuszowski cmentarz. W kaplicy w chwili ciszy wszyscy oddali hołd Generałowi Sikorskiemu. Kolejnym punktem na trasie wędrówki była Golgota Wschodu upamiętniająca zmarłych na „Nieludzkiej Ziemi” w czasie II wojny światowej. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze obok krzyża wzniesionego w setną rocznicę istnienia Parafii Tuszów Narodowy.

      Uczniowie klasy IV przekonali się, że nasza gmina ma bogatą historię. Wielu jej mieszkańców wsławiło się, walcząc o wolność Ojczyzny. Pamięć o nich powinna być wiecznie żywa wśród kolejnych pokoleń. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Patrycji Krempie i Pani Karolinie Dulik za zorganizowanie niezapomnianej lekcji historii.

                                                                                                      /E. Krępa/

       

     • Zawody szachowe

     • W dniu 4 listopada 2022 roku odbyły się mistrzostwa powiatu mieleckiego w szachach drużynowych w kategorii Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W obydwu kategoriach nasi szachiści zajęli IV miejsce , tuż za podium. W Igrzyskach Dzieci startowało 12 drużyn, do podium zabrakło 0,5 pt.

      Skład zespołu : Maksoń Julia, Ziobroń Antoni, Łukasik Szymon, Ziobroń Jan.

      W Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej  startowało 10 drużyn,  przy równej liczbie punktów dużych, decydowały punkty pomocnicze.

      Skład zespołu: Ziobroń Maja, Hyjek Maja, Piekarski Przemysław, Bukowski Marek.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Akcja MEiN "Szkoła pamięta"

     •  

       Na przełomie października i listopada nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji           i Nauki "Szkoła pamięta 2022".

      "Szkoła Pamięta" to akcja odbywająca się w okresie , w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci nie tylko o bohaterach narodowych, ale także o tych lokalnych, którzy są związani z historią naszego regionu.

      W ramach ministerialnej akcji #SzkołaPamięta podjęto następujące inicjatywy:

                  Wszystkie klasy wraz z wychowawcami, odwiedziły lokalne miejsce pamięci narodowej aby zapalić znicze oraz minutą ciszy i modlitwą uczcić pamięć poległych w obronie naszej ojczyzny.                      Takim miejscem jest kapliczka wybudowana przez mieszkańców Malinia jako wotum wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za cudowne ocalenie całej wioski od pacyfikacji niemieckiej w dniu            2 sierpnia 1944 r.
              Młodsze klasy 0-III przygotowały piękne prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Powstała gazetka pod hasłem ”Ci, co odeszli są w naszych sercach i pamięci”, poświęcona pamięci poległych za ojczyznę, oraz wszystkim zmarłym z naszych rodzin. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Wszystkich Świętych w naszej kulturze i religii. Podczas zajęć były czytane wiersze: "Zaduszkowe płomyki" Hanny Łochockiej oraz "Znicze" Danuty Wawiłow. Została przygotowana gazetka ścienna o Generale Władysławie Sikorskim, która była podstawą do zajęć na temat ważnej postaci historycznej pochodzącej z naszego regionu.  Uczniowie klasy III b wzięli udział w klasowym koncercie pieśni religijno - patriotycznych ph. "Pamiętamy".
                4 listopada uczniowie klasy IV wzięli udział w wycieczce do Tuszowa Narodowego. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Centrum Pamięci Generała W. E. Sikorskiego. Uczniowie zostali zapoznani z życiem     i działalnością naszego wielkiego Rodaka. Obejrzeli zgromadzone w muzeum eksponaty, między innymi oryginalne dokumenty, rozkazy, listy, książki, zdjęcia, mundury oraz cenne pamiątki rodzinne. Zapalili znicz pod pomnikiem Generała. Ponadto  mieli możliwość zobaczenia tablicy z nazwiskami 48 mieszkańców gminy, którzy brali udział w wojnie polsko - bolszewickiej. Następnie przeszli pod Golgotę Wschodu upamiętniającą zmarłych na „Nieludzkiej Ziemi” w czasie II wojny światowej.
                   Również 4 listopada z inicjatywy p. G.Król- zaproszono do szkoły pana Piotra Pszenicznego, prezesa Stowarzyszenia "Prawda i Pamięć" z Mielca. Pan Piotr spotkał się z uczniami starszych klas, przywiózł ze sobą pozycje książkowe o znanych bohaterach naszego regionu, komiksy historyczne, repliki broni z czasów II wojny światowej oraz mundury żołnierzy walczących w partyzantce. Uczniowie dowiedzieli się kto walczył za wolność naszej ojczyzny w naszej okolicy, gdzie można znaleźć więcej wiadomości na ich temat oraz gdzie zostali oni upamiętnieni. Przypomniał również historię Orląt Lwowskich- dzieci, które walczyły bohatersko o wyzwolenie Lwowa. Pan Piotr podkreślił jak ważny jest dla nas patriotyzm i czym on jest w czasie pokoju. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję ubrać się w pamiątkowe mundury, wziąć do rąk broń noszoną przez młodych ludzi w czasie wojny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. To byłą piękna, żywa lekcja historii, za którą bardzo dziękujemy panu Piotrowi Pszenicznemu.
                     Z inicjatywy p. R. Lasek,  klasa VII b oraz inni uczniowie przygotowują cykl prezentacji o największych polskich nekropoliach - do 15 listopada mają być gotowe i umieszczone na stronie szkoły.

                                                                                                                                                 /K. Nowak/

       

     • Piłka  ręczna jest naszą mocną stroną

     • W dniu 28.10.2022 roku odbył się finał Regionalnej Ligii ENEA CUP 2022 piłki ręcznej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Rozgrywki odbyły się w hali sportowej SP7 w Mielcu. Honorowym patronem turnieju  był prezes elektrowni Połaniec. Po wygraniu półfinałów w czerwcu,  uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni w obydwu kategoriach. W kategorii IV – VI  nasi szczypiorniści pokonali SP Cmolas 9:1 oraz SP Czajków ( województwo świętokrzyskie) 14: 7 . Za zwycięstwo otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  puchar. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Hyjek Krzysztof, tytuł najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Kusek Natan, chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki. Dodatkowo nagrodę - piłkę z podpisami zawodników Handbal Stal Mielec otrzymała uczennica Sasor Zuzanna.

      Szkołę reprezentowali: Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof, Wilk Mikołaj,  Turkosz Mateusz, Kusek Natan, Gagat Paweł, Pyź Kacper, Sowa Maciej , Marek Miłosz, Sasor Zuaznna, Bauer Milena, Pleban Magdalena, Kusek Sara.

      W kategorii  klas VII – VIII chłopcy pokonali zespół Handbal Mielec 10:5 oraz SP3 Staszów ( województwo świętokrzyskie) 9:7. Tytuł najlepszego zawodnika  turnieju powędrował do Igra Rakoczego . Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Mieszkowicz. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki. Drużyna otrzymała puchar i pamiątkowe dyplomy. Nadmienić trzeba, że  każdy uczestnik otrzymał koszulkę. Turniej był transmitowany na żywo przez telewizję TVP3 Rzeszów. W dniu 29.10.2022 roku można było zobaczyć krótką relację w wiadomościach sportowych telewizji Rzeszów. Wywiadu udzielił  MVP turnieju Igor Rakoczy oraz opiekun drużyny Lesław Jachowicz. Dodać trzeba , że po raz pierwszy w historii Turnieju jedna szkoła wygrała obydwie kategorie wiekowe. https://rzeszow.tvp.pl/62846481/serwis-sportowy Turniej zakończył się wspólnym obiadem w hotelu „Iskierka”.

      Szkołę reprezentowali: Igor Rakoczy, Kamil Mieszkowicz, Daniel Igor, Głodzik Tomasz, Bukowski Marek, Czachor Mateusz, Piekarski Przemysław, Pyź Szymon, Królikowski Kacper, Rosak -  Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Kamuda Artur, Obara Maksymilian, Gałka Patryk, Maziarz Maciej.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Sukcesy najmłodszych w Gminnym Konkursie Recytatorskim ph. "Śladami Marii Konopnickiej"

     • 28 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w  Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ph. "Śladami Marii Konopnickiej". Jego celem było zainteresowanie dzieci poezją Marii Konopnickiej. Oferta skierowana była do uczniów klas I - III. W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły z Gminy Tuszów Narodowy.

      Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II i dwie uczennice z klasy III b. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jak oceniło jury naprawdę trudno było wyłonić zwycięzców. Tym bardziej ucieszyły nas sukcesy naszych uczennic: nagroda dla Mai Łanuchy z klasy III b (opiekun Maria Jamróz) i wyróznienie dla Zuzanny Sikory z klasy II (opiekun Anna Jachowicz). Uczennice: Emilia Mickiewicz (opiekun Maria Jamróz) i Weronika Kmiecik (opiekun Anna Jachowicz) otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

      Wszystkim Uczennicom serdecznie gratulujemy!

      /M. Jamróz/

     • Różaniec Misyjny Szkolnego Koła Caritas

     • Tydzień Misyjny to czas modlitwy i odnowy ducha misyjnego w wymiarze osobistym i wspólnotowym: w rodzinach, parafiach, zgromadzeniach, szkołach. W tym roku Tydzień Misyjny obchodzony był pod hasłem "Będziecie moimi świadkami".

      Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką Marią Jamróz podjęli inicjatywę modlitwy rózańcowej w intencji krajów misyjnych i pracujących tam misjonarzy. 

      28 października w kaplicy w Ławnicy wspólnie z mieszkańcami odmówili Różaniec Święty. Poszczególne dziesiątki różańcowe ofiarowali za ludność: Europy, obu Ameryk, Afryki, Azji oraz Australii i Oceanii. Rozważania różańcowe czytali: Maksymilian Obara (klasa VII b), Krzysztof Hyjek (klasa VI a), Anna Gagat, Maja Nowak i Kacper Królikowski (klasa VIII a).

      Prowadzącym i pozostałym wolontariuszom, którzy wzięli udział w tym nabożeństwie składamy serdeczne Bóg zapłać!

      /M. Jamróz/

     • Pasowanie na ucznia

     • Jak co roku, 27 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 wystąpieniem dyrektor szkoły pani Hiacynty Jamróz, która powitała wszystkich zebranych rodziców, nauczycieli i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

      Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor pani Hiacynta Jamróz, w towarzystwie wychowawcy klasy pani Renaty Hyjek i nauczycieli uczących w tej klasie pań: Moniki Klich, Faustyny Dąbrowskiej. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Maliniu. Wszyscy rodzice śledzili z wielkim skupieniem każdą chwile tak ważnej uroczystości. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które sfinansowało ZS w Maliniu, pamiątkowe książki zakupione przez rodziców i legitymacje szkolne. W ramach kampanii Instytutu Książki, zatytułowanej „Mała książka-wielki człowiek”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet zostały w sposób uroczysty wręczone uczniom tego ważnego dnia.

      Kochane Pierwszaki!
      Cieszę się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzę Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jestem przekonana, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Mam nadzieje, że słowa Janusza Korczaka „ Niech wyrosną z Was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną” staną się motywacją do pokonywania trudności i realizacji swoich marzeń. W imieniu pani dyrektor i swoim składam podziękowania Radzie Rodzicom, paniom: Monice Klich, Faustynie Dąbrowskiej za pomoc w przygotowaniu uczniów do ślubowania i pasowania.

      /Renata Hyjek, zdjęcia Grażyna Król/ nagranie Katarzyna Sikora/

     • PRZEDSZKOLE PAMIĘTA

     • 27 października 2022 r. Publiczne Przedszkole w Ławnicy włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. #SzkołaPamięta. Akcja ta ma miejsce w okresie, w którym w sposób szczególny wszyscy wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – zarówno tej ogólnonarodowej jak i lokalnej. W związku z tym w minionym tygodniu, poprzedzającym święto Wszystkich Świętych, przedszkolaki ze wszystkich grup wykonały przepiękne prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      /Małgorzata Pieróg/

     • Mamy dobrych biegaczy

     • W dniu 26.10.22 roku na obiektach LKS Stal Mielec odbyły się  drużynowe – indywidualne biegi przełajowe. Chłopcy w kategorii klas  VII – VIII zajęli III miejsce , natomiast dziewczęta w osłabionym składzie IV miejsce.

      Skład zespołu chłopców: Rakoczy Igor, Sienbab Alan, Rosak - Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Sieczka Adrian.

      Skład zespołu dziewcząt: Sasor Zuzanna, Gagat Magdalena, Ortyl Julia, Krępa Maja, Ziobroń Maja.

      W kategorii klas V – VI chłopców zdecydowanie zwyciężył Szymon Łukasik otrzymując pamiątkowy medal, dyplom oraz awans do zawodów wojewódzkich.

                                                                   Gratulujemy sukcesu!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • XII POWIATOWY KONKURS POEZJI I PIOSENKI

     • 26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki "Barwy Mojej Ojczyzny" organizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół 1893" i Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu.

      Naszą szkołę reprezentowali:

      w kategorii recytacja: Antonina Gąska z klasy VIIb (opiekun: Ewa Krępa) i Mateusz Bąk z klasy VIIIb (opiekun: Katarzyna Sikora)

      w kategorii piosenka: Patrycja Marmura z klasy VIIIa i Kornelia Sajek z klasy VIIIb (opiekun: Katarzyna Sikora)

      Nasza młodzież pięknie się zaprezentowała, zyskując uznanie nie tylko w oczach komisji, ale innych uczestników konkursu i ich opiekunów. Kornelia za wykonanie piosenki pt. "Radość najpiękniejszych lat" z repertuaru Anny Jantar zdobyła III miejsce, a Patrycja uzyskała wyróżnienie za interpretację piosenki Marka Grechuty pt. "Dni, których nie znamy". Dodatkowo wyróżnienie trafiło do Mateusza za recytację wiersza Marii Konopnickiej pt. "Ojczyzna moja". Mateusz na specjalne życzenie pana Starosty Powiatu Mieleckiego wyrecytował jeszcze utwór pt. "Reduta Ordona", który początkowo miał zaprezentować na tym konkursie, za co otrzymał gromkie brawa od widowni.

      Dziękuję bardzo pani Monice Wilczyńskiej, instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem, za przygotowanie specjalnej interpretacji piosenki dla Patrycji.

      /Katarzyna Sikora/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych