• Wycieczka Kolbuszowa - Brzezówka

     • Dzieci z klasy I, zerówki oraz pięciolatki wzięły udział w wycieczce do skansenu w Kolbuszowej, gdzie dowiedziały się, że ich przodkowie byli Lasowiakami, którzy zagospodarowali okoliczne tereny. Poznali codzienne czynności mieszkańców lasowiackiej chaty. Zobaczyli na jakiej zasadzie funkcjonował młyn wodny i dowiedzieli się jaka droga wiedzie od ziarenka do bochenka. Zachwycili się wyglądem oraz mechanizmami drewnianych zabawek oraz talentem ich twórców. Na zakończenie samodzielnie wykonali pocztówkę z kompozycją roślinną.  Wszyscy byli pod wrażeniem tego urokliwego miejsca i  obiecali tam wrócić.

      Kolejną atrakcją był pobyt w Kompleksie Turystycznym w Brzezówce. Tam, z kolei dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia i funkcjonowania dinozaurów. Z zainteresowaniem obserwowali figury, reprezentujące prawdziwe zwierzęta. Całość została uwieńczona wspaniałą zabawą  na placu zabaw.

      /Renata Drzymała/

     • Inauguracja roku sportowego w lekkiejatletyce

     • Rozpoczęliśmy rywalizacje sportowa od  gradu medali w Finale Powiatowym w lekkiejatletyce. W dniach 20 ,21 września na stadionie LKS Stal Mielec odbyły się zawody Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii Igrzysk Dzieci srebrny medal zdobyła Sandra Łaz w rzucie piłeczką palantową. IV miejsce wywalczyli Turkosz Krzysztof w rzucie piłeczka palantową, Sasor Zuzannna w biegu na 600 m, Artur Kamuda w skoku w dal. V miejsce Bauer Milena w biegu na 60 m, Ortyl Julia w biegu na 600 m. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej klas VII i VIII wywalczyli 11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

      Złote medale wywalczyli: Sowa Amelia w rzucie dyskiem, Sandra Łaz w rzucie oszczepem, Daniel Anna  w biegu na 100 m.

      Srebrne medale zdobyli: Wiciejowska Zuzanna w rzucie dyskiem, Sekuła Weronika w rzucie oszczepem, , Furdyna Jakub w skoku wzwyż, Daniel Igor w rzucie dyskiem.

      Brązowe medale wywalczyli: Czachor Mateusz w rzucie oszczepem, Rakoczy Igor w skoku wzwyż, Ciemięga Szymon w rzucie dyskiem, Bobowski Patryk w biegu na 100m .

      Niewiele zabrakło Gabrieli Arabasz i Annie Pietryka w pchnięciu kulą. Dziewczęta zajęły IV i V miejsce

      Złoci medaliści będą reprezentować Naszą Szkołę  i powiat mielecki w Finale Wojewódzkim.

      GRATULUJEMY SUKCESÓW

      / Lesław Jachowicz/

     • 82 rocznica agresji ZSRR na Polskę

     • W dniu 17 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyły się uroczystości upamiętniające 82 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym.

      Po przywitaniu uczestników głos zabrał Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który zaznaczył, jak ważna jest pamięć o naszej historii i przodkach. Następnie Sekretarz Gminy Renata Paterak wygłosiła krótką lekcję historii na temat „Rola gen. Sikorskiego podczas II wojny światowej”, po której złożone zostały kwiaty przed pomnikiem gen. Sikorskiego.

      Centralną częścią obchodów był „Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej”. Piosenki patriotyczne odnoszą się do ojczyzny, narodu i jego historii, są skarbem naszej kultury narodowej. Każda z nich przedstawia treści o ogromnym znaczeniu i każda ma swoje bogate dzieje. Tworzone były pod wpływem wielkich uczuć i emocji, które towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach naszej historii. W przeglądzie piosenki wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Gabriela Arabasz.

     • Podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół z powiatu mieleckiego

     • 16 września 2021 roku odbył się VI Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Mielcu. Podczas spotkania m.in. podsumowano współzawodnictwo szkolne w roku 2021/2021. Szkoła Podstawowa w Maliniu uzyskała I miejsce w powiecie!


      Podkarpacki Wojewódzki SZS w Rzeszowie ogłosił wyniki współzawodnictwa szkół, razem dla Igrzysk Dzieci  i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła Podstawowa w Maliniu zajęła 10 miejsce w województwie.

      Jesteśmy dumni z naszych sportowców, którzy z wielkim zaangażowaniem pod okiem Pana Lesława Jachowicza reprezentują naszą szkołę i gminę.

      Serdecznie Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • UROCZYSTOŚĆ ZWIĄZANA Z BEATYFIKACJĄ PATRONA SZKOŁY

     • 10.09.2021

      W piątek 10 września nasza społeczPość szkolna uczciła zbliżającą się beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wszyscy zgromadziliśmy się na placu przed szkołą, by wspólnie świętować to radosne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Lidia Rakoczy przypomniała zgromadzonym postać Patrona, Jego naukę, poinformowała też uczniów o beatyfikacji, która zaplanowana jest na 12 września. Powitała zaproszonych gości: Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pracownika IPN w Rzeszowie, dr. Jacka Magdonia, Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza, sołtysa wsi Malinie Jana Maziarza, ks. Prałata Andrzeja Ramsa i prezesa OSP Malinie II Arkadiusza Rusina.

      Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas VIa i VIb przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Krępy i pana Arkadiusza Chwałka. Towarzyszyły mu występy wokalne uczniów klasy III oraz solistek: Patrycji Marmury z klasy VIIa i Gabrysi Arabasz z klasy VIII. Z okazji tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja, postanowiliśmy  przybliżyć wychowankom duchowe dziedzictwo Prymasa i zachęcić do czerpania z jego bogactwa. Prowadzący akademię odnosili się do nauczania Kardynała i wskazywali wartości, które mogą pomóc w kształtowaniu każdego z nas. Przytaczane wypowiedzi mówiły o godności człowieka, roli rodziny, umiłowaniu Ojczyzny, wierze w Boga i zaufaniu Matce Najświętszej. Nie mogło też zabraknąć Społecznej Krucjaty Miłości – programu odnowy życia codziennego. Szczególnie wzruszające były recytacje i piosenki nawiązujące treścią do kolejnych nurtów dziedzictwa Prymasa.

      Ostatnim punktem programu były Szkolny Koncert Pieśni Religijnych poświęcony Patronowi, który został przygotowany pod kierunkiem wychowawców i nauczyciela muzyki Arkadiusza Chwałka. Wszystkie klasy zaprezentowały wybraną piosenkę religijną, chcąc wyrazić swą radość z beatyfikacji. Uczniowie zaprezentowali następujące utwory:

      klasa I - "Taki duży, taki mały",

      klasa IIa - "Była cicha i piękna jak wiosna",

      klasa IIb - "Czarna Madonna",

      klasa III - "Ziemia, którą mi dajesz",

      klasa IV razem z klasa Vb - "Chwalę Ciebie, Panie",

      klasa Va - "Jezus moim królem",

      klasa VIa - "Błogosławieni",

      klasa VIb - "Czarna Madonna",

      klasa VIIa - "Gabriel zwiastował",

      klasa VIIb - "Barka",

      klasa VIII - "Po górach, dolinach".

      Na zakończenie głos zabrał dr Magdoń, który przybliżył uczniom życie i działalność kard. Stefana Wyszyńskiego na tle trudnych czasów komunistycznych. Wójt gminy w swoim wystąpieniu podkreślił dokonania Prymasa Tysiąclecia, wyrażając wielką radość, że jest patronem szkoły w Maliniu. Powiedział również o planowanej budowie pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego jako wyrazie wdzięczności za Jego niezłomną postawę i ponadczasową naukę.

      To był bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej, który miał przygotować nas duchowo na niedzielną beatyfikację. Przypominać o tym będą foldery zawieszone na szkole i niezwykła wystawa pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Została ona przygotowana w 2018 roku przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zawiera fotografie i refleksje dwóch wielkich Polaków na temat pojęć, które są filarami życia człowieka i społeczności. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą, która swą treścią wpisuje się w uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

      /Katarzyna Sikora, Ewa Krępa fot. Magdalena Sedlak/

     • Beatyfikacja Patrona Szkoły

     • Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci. Jego punktem kulminacyjnym będzie 12 września 2021, gdy w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się msza beatyfikacyjna pod przewodnictwem Legata Papieskiego kard. Marcello Semeraro.

      Z tej okazji w naszej szkole 10 września od godziny 11.00 zaczną się uroczystości związane z tym jakże ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniem. Po występie uczniów klasy VI odbędzie sie koncert pieśni religijnej w wykonaniu poszczególnych zespołów klasowych I - VIII. Uroczystość odbędzie się na świeżym powietrzu przed szkołą. Mamy nadzieję, że odgłosy pieśni w wykonaniu uczniów będą rozlegać się po naszej miejscowości i pozwolą wszystkim mieszkańcom weselić się razem z nami.

      W tym dniu klasy I - III kończą zajęcia o godz.12.30 (autobus 12.40), a klasy IV - VIII o 13.20 (autobus 13.30). W godz. 11.00 - 13.20 nieczynne będzie główne wejście do szkoły, można wchodzić od strony sali gimnastycznej.

      Zapraszamy wszystkich do duchowego uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych transmitowanych przez telewizję publiczną. Będzie ona dostępna również na innych kanałach telewizyjnych, kanałach radiowych i w internecie.

     • WAKACYJNE SUKCESY SPORTOWE

     • W dniu 8 sierpnia na Orliku w Jaślanach odbył się XX jubileuszowy turniej piłki nożnej drużyn podwórkowych o Puchar Wójta Gminy Tuszów Narodowy Pana Andrzeja Głaza. W turnieju wzięło udział cztery drużyny: Grochowe, Jaślany I , Jaślany II,  i  Malinie. Bezkonkurencyjni okazali się młodzi piłkarze z Malinia, zdobywając komplet zwycięstw. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz piłkę. Każdy zawodnik otrzymał medal. Dodatkowo królem strzelców został Czachor Mateusz - otrzymując pamiątkową statuetkę.

      Skład Zespołu: Rosak- Matuszewski Karol, Czachor Mateusz, Turkosz Krzysztof, Turkosz Mateusz, Pyź Szymon, Pyź Kacper, Jamrozy Dawid, Piekarski Przemysław.

      GRATULUJEMY SUKCESU

      /Lesław Jachowicz/

     • Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2020/2021

     • 25.06.2021

      Za nami kolejny rok szkolny inny niż poprzednie, uczniowie klas IV-VIII przez ponad 6 miesięcy uczyli się zdalnie. Nauka online okazała się bardzo trudna i wyczerpująca dla wszystkich, jednak znalazło się grono uczniów, którzy uzyskali średnią 4,75 i świadectwo z wyróżnieniem. 

      Klasa IVa: Jan Ziobroń, Szymon Łukasik, Igor Kamuda, Milena Sasor, Julia Stypa, Krystian Sieczka

      Klasa IVb:  Magdalena Pszeniczna, Sandra Piekarska, Filip Sowa, Emilia Mazur, Karolina Przygoda, Aleksandra
      Witek, Oliwier Kołek, Igor Salamaga

      Klasa Va: Zuzanna Mickiewicz, Kacper Sowa, Patryk Łanucha, Jakub Pluta

      Klasa Vb: Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Patryk Gałka, Maciej Maziarz, Maksymilian Obara, Artur Kamuda, Mateusz Rodzeń, Julia Ortyl

      Klasa VIa: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Tomasz Głodzik, Szymon Pyź, Magdalena Lis, Przemysław Piekarski, Adrian Sieczka 

      Klasa VIb:

      Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Oliwia Motyka, Maja Hyjek, Mateusz Bauer, Karol Głowa

      Katarzyna Rusin, Roma Występek

      Klasa VII:

      Anna Pietryka, Kamil Ochalik, Gabriela Arabasz, Amelia Sowa

      Klasa VIII:

      Jakub Sowa, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Amelia Marmura, Seweryn Jakubczyk, Szymon Rup

       Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji!

      /Katarzyna Sikora/

     • Pożegnanie ósmej klasy

     • Ile razem dróg przebytych...

      25 czerwca w szkolnej auli odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Do tego ważnego wydarzenia ósmoklasiści przygotowywali się już w czasie zdalnego nauczania. Wtedy to właśnie, dzięki możliwości spotkań na Teamsie, powstała pamiątkowa prezentacja. Przedstawienie nawiązywało do najpiękniejszych wspomnień z lat spędzonych w szkole podstawowej. Uczniowie pokazali krótkie scenki inspirowane nocowaniem w szkole, wygraną w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci „Niezwykłe opowieści” oraz nauką do egzaminu ósmoklasisty. Zaproszeni goście zobaczyli lekcję języka polskiego, w czasie której młodzież wykonywała zadania ilustrowane zdjęciami z „Karnawału z bohaterami lektur”. Nie zabrakło elementów humorystycznych. Nasi wokaliści zaśpiewali piosenki opowiadające o sytuacjach, które zdarzają się w każdym zespole klasowym. Ktoś się spóźni, ktoś inny zapomni przy tablicy tego, co wcześniej umiał śpiewająco… Szczególnie emocjonującym momentem było wyświetlenie prezentacji. Na slajdach znalazły się zdjęcia z pierwszych i ostatnich lat nauki oraz krótkie opisy charakteryzujące poszczególnych uczniów. A był to zespół niezwykły, mogący się pochwalić różnymi talentami, wrażliwy na potrzeby innych. Przedstawiciele klasy w symboliczny sposób podziękowali też nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Na zakończenie Natalia Maziarz wykonała piosenkę „Radość najpiękniejszych lat”, wyrażając tym samym przekonanie, że młodych ludzi stać na wiele. Wspaniałą niespodziankę przygotowała pani Paulina Chwałek. Na trzypiętrowym torcie znalazły się figurki przedstawiające klasę z nauczycielkami – panią Ewą i panią Madzią. Postaci wykonane z masy cukrowej dzięki dokładnie przemyślanym detalom przypominały konkretne osoby. Po wręczeniu świadectw, dyplomów, pucharów i medali wszyscy udali się do sali, aby nieco ochłonąć, skosztować ciasta i innych słodkości podanych przez niezawodne mamy.

      Dwa dni wcześniej, 23 czerwca, uczniowie pojechali do Ostoi Słowianka w Brzyściu, gdzie miało miejsce pożegnalne spotkanie przy grillu. Była to ostatnia już okazja do spędzenia razem wolnego czasu, gier, zabaw i rozmów.

      Naszym absolwentom życzymy powodzenia na dalszym etapie edukacji, a za wszystkie wspólne chwile – dziękujemy!

      https://drive.google.com/file/d/1OZ2GXrHXG54PZ7dd8FH5BA_b50buR6ym/view?usp=sharing

       

       

     • Zakończenie roku w "zerówkach". Pożegnanie przedszkola przez kl.0b

     • 24.06.2021 r.

      Dzieci z klasy 0b pożegnały już przedszkole. Krótki występ dla kolegów z klasy młodszej podkreślił wagę wydarzenia. Uczniowie mimo radości z powodu zakończenia nauki i perspektywy wakacji byli nieco onieśmieleni. Młodsza zerówka również pożegnała wszystkich śpiewająco. Po występach i części oficjalnej, podczas której wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy i drobne upominki, przyszedł czas na zabawę. Dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, skręcanie balonów, poczęstunek i wspólna zabawa; wszyscy świetnie się bawili. W takiej wesołej atmosferze pożegnaliśmy rok szkolny.

      /Renata Drzymała/

     • "Kto ma serce pełne miłości, zawsze ma coś do dania" - czyli o wolontariacie w naszej szkole

     • 24.06.2021

      Szkole Koło Caritas, działające już od 14 lat w naszej szkole, przeprowadza wiele różnorodnych akcji mających na celu niesienie pomocy potrzebującym. Szczególnie bliski jest nam los dzieci na misjach i to przede wszystkich do nich jest skierowana nasza pomoc.

      Wszyscy członkowie koła aktywnie włączali się w tę wolontariacką działalność, ale szczególnie wyróżniała się trójka wolontariuszy z klasy VIII: Jakub Pszeniczny, Laura Rybińska, Julia Surowiec. Dlatego też to oni zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, najpierw w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym w dniu 24 czerwca przez Pana Wójta Andrzeja Głaza podczas gali "Młodzi Wspaniali 2020/2021", a dzień później podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego otrzymali przyznane przez Panią Dyrektor Lidię Rakoczy, Asystenta SK Caritas Księdza Kustosza Andrzeja Ramsa i opiekunkę SK Caritas Panią Marię Jamróz dyplomy uznania i nagrody: figurki Jana Pawła II i albumy prezentujące Chorzelowskie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

      Wszystkim wolontariuszom za ich ofiarną pracę i poświęcony czas składamy serdeczne Bóg zapłać, a wyróżnionym gratulujemy! :)

      /M. Jamróz/

     • Młodzi Wspaniali w roku szkolnym 2020/2021

     • 24.06.2021

      Uczniowie klas IV-VIII, którzy uzyskali wysoka średnią ocen, zachowanie wzorowe oraz osiągnięcia edukacyjne otrzymali tytuł "Młodych Wspaniałych" oraz bony w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników w nauce i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

      Nasi "Młodzi Wspaniali":
      Zuzanna Mickiewicz (Va) - średnia 5,0, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka polskiego

      Patryk Gałka (Vb) - średnia 5,0, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka polskiego

      Krzysztof Turkosz (VIb) - średnia 5,0, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka polskiego

      Igor Rakoczy (VIa) - średnia 5,0, II miejsce w wojewódzkim konkursie informatyczno-polonistycznym "Moja ulubiona książka"

      Anna Pietryka (VII) – średnia 5,0, laureatka Powiatowego Konkursu Literackiego „Wydajemy własną książkę”

      Jakub Sowa (VIII) - średnia 5,0, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka angielskiego

      /Katarzyna Sikora/

    • Wycieczka rowerowa VIB
     • Wycieczka rowerowa VIB

     • Nowa galeria Wycieczka rowerowa VIB została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 24.06.2021 roku uczniowie i uczennice klasy VI B pod opieką wychowawczyni Grażyny Król i pani wicedyrektor Katarzyny Sikory udali się na wycieczkę rowerową do Brzyścia. Wszyscy zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, nakrycie głowy i zimne napoje wyruszyli spod szkoły w Maliniu. Każdy z uczestników stosował się do wyznaczonych zasad poruszania się w grupie rowerzystów na drodze publicznej i dotarlismy na miejsce bez problemów. W Brzyściu w Zajeździe "Ostoja Słowianka" odpoczęliśmy chwilę w cieniu i po uzupełnieniu płynów poszliśmy zwiedzać zwierzyniec. Następnie uczniowie posilili się pieczoną kiełbaską z chlebem i ruszyli do zabawy na placu zabaw. Pani Kasia przygotowała również zestaw ciekawych zabaw dla całej grupy, które sprawiły, że wszyscy się świetnie bawili. W droge powrotną  wyruszyliśmy o 12.00. Dotarlismy bezpiecznie do szkoły, zmęczeni z powodu panującego upału ale zadowoleni z rozrywki na świeżym powietrzu. Dziękujemy pani wicedyrektor oraz "Ostoja Słowianka". /opr.Grażyna Król/

     • WYCIECZKA KLASY VIA

     • 23 czerwca klasa VIa wraz z opiekunami: Katarzyną Sikorą i Lidią Rakoczy udała się na wycieczkę do Blizny i Białego Boru zorganizowaną przez Biuro Turystyki Aktywnej "Alternatywa Travel" w ramach projektu edukacyjnego "Aktywna klasa". Najpierw uczniowie zwiedzili Park Historyczny w Bliźnie, gdzie obejrzeli pamiątki militarne z czasów II wojny światowej. Kolejnym punktem wyjazdu była gra terenowa z instruktorem Mirosławem Pietrzakiem, która odbywała się na terenie leśnym na trasie Blizna Biały Bór. Jej celem było przypomnienie i utrwalenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu: wyznaczania kierunków świata rożnymi metodami, orientacji w terenie za pomocą mapy, busoli i kompasu. Uczniowie mieli wiele zadań do wykonania, odpowiadali na pytania z geografii, biologii i zagadki przyrodnicze związane z lasem i jego mieszkańcami. Po 4 km wędrówki grupa dotarła do zajazdu Gawrysiówka, gdzie na wszystkich czekały pyszne kiełbaski i zasłużony odpoczynek. Na zakończenie odbyły się jeszcze gry i zabawy integracyjne, podczas których nie zabrakło śmiechu i rywalizacji na wesoło. To była wspaniała i bardzo pouczająca wycieczka, nie ma chyba już nikogo w klasie VIa, kto nie pamiętałby, jakie są warstwy lasu.

      /Katarzyna Sikora/

     • Dzień rodziny w klasie 0b

     • 23.06.2021 r.

      W Dniu Ojca przedstawiliśmy na szkolnej scenie nasz program z okazji świąt Mamy, Taty i Dziecka. Uczniowie pokazali historię rodziców w żartobliwej formie. Bardzo się starali przygotowując występ w szkole, trenując i poprawiając błędy. Upały troszkę wpłynęły na funkcjonowanie młodych aktorów, ale ostatecznie jesteśmy dumni z występu, a niewielkie potknięcia mamy nadzieję będą niezauważone. Wierzymy, że spektakl obudził wspomnienia i zachęcił do refleksji. 

      /Renata Drzymała/

     • KOLEJNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH

     • W dniu 22 czerwca na obiektach Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się turniej Ligi Regionalnej ENEA – CUP klas IV, V, VI. Oczywiście wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły.  Chłopcy wygrali zdecydowanie pokonując  SP Chorzelów 9:3 oraz gospodarzy SP Radomyśl Wielki 9:1. Uzyskując awans do turnieju finałowego. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Igor Rakoczy klasa VI a , otrzymując piękną statuetkę. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i koszulki z logo SPR Stal Mielec. Szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Trzeba nadmienić, że wystąpiliśmy w osłabionym składzie, bez bramkarzy.( kontuzja – Rosak Matuszewski Karol, Bauer Mateusz klasa VI b oraz Szymon Skiba klasa V a – ognisko klasowe). Super zaprezentował się w bramce uczeń klasy V bArtur Kamuda przepuszczając tylko 4 bramki.

      WIELKIE GRATULACJE

                                                                                                       / Lesław Jachowicz/

     • Wycieczka rowerowa klasy IVa

     • 21 czerwca klasa 4a razem z wychowawczynią Małgorzatą Maziarz i panią Anią Leśniak pojechała na wycieczkę rowerową.

      Celem wycieczki była Czajkowa i okolice. Była to doskonała okazja do integracji klasy, a także poznania zabytkowych miejsc naszej gminy. Tak więc na trasie wycieczki był stary młyn wodny z XIXw. na rzece Babulówce w Dębiakach, dawny cmentarz ewangelicki z XIXw. w Sarnowie, kościół w Sarnowie z 1833r., kapliczka św. Huberta z lat 20-tych XXw. w Czajkowej, dwa dęby szypułkowe będące pomnikami przyrody i rosnące koło leśniczówki w Czajkowej. Uczniowie poznali historię odwiedzanych zabytków przekazaną przez wychowawczynię. Poznawali także florę i faunę naszych lasów.

      Po zwiedzeniu tych wszystkich miejsc na uczestników czekała nagroda czyli ognisko, które przygotował i rozpalił pan leśniczy z Czajkowej - pan Mariusz Rokosz. Było więc pieczenie kiełbasek, które niezmiernie smakowały po wysiłku pedałowania w upale i pod wiatr. Były także rozmowy, żarty, zabawy. Po odpoczęciu i najedzeniu wyruszono w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się ok. godz. 13:30. Uczniowie po przebyciu 25km byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i zmotywowani do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.

                                                                                                          /Małgorzata Maziarz/

     • NASZE KLASOWE OGNISKO

     • 21 czerwca 2021 roku, korzystając z przepięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy III z wychowawczynią w poniedziałkowe popołudnie w ramach spotkania integracyjnego udali się na obiekt sportowy. Tam czekała na nich niespodzianka, którą przygotowali rodzice. Ognisko było okazją do wspólnej zabawy, rozmów, spędzenia czasu w gronie rówieśników. W trakcie ogniska odbyło się wiele zabaw i konkurencji dla dzieci i chętnych rodziców. Wszyscy wykazali się  świetną sprawnością podczas zabaw. Wspólne ognisko było niezapomnianym i miło spędzonym czasem.

      Serdecznie dziękujemy za pomoc i organizację państwu Iwonie i Romanowi Klaus, Pani Agnieszce Turkosz, Pani Edycie Głód, Panu Damianowi Skiba, Panu Michałowi Rudolf i Panu Łukaszowi Zalot.

      / Anna Jachowicz/

     • ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

     • W dniu 21 czerwca 2021 roku odbyły się finały wojewódzkich Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Obie drużyny wypadły poniżej oczekiwań. W potężnym upale na obiektach Stali Mielec zarówno chłopcy jak i dziewczynki zajęli XII miejsca. Skład zespołów dziewcząt i chłopców takie same jak na zawodach powiatowych. Opiekę nad zespołami pełniła Pani dyrektor Lidia Rakoczy.  Wielkie gratulacje dla dzieci i opiekuna, czasami jest pod górę. Brawo!!!

      Natomiast uczniowie klas VII – VIII rywalizowali w Cmolasie w turnieju piłki ręcznej ENEA – CUP, Liga Regionalna. Uczniowie  naszej szkoły zdecydowanie zwyciężyli pokonując kolegów z SP Cmolas oraz SP Sióstr Pijarek Rzeszów. Uzyskali awans do zawodów finałowych, które rozegrane zostaną we wrześniu. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Czachor Radosław otrzymując pamiątkową statuetkę. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową koszulkę, szkoła – puchar.

      Skład Zespołu: Marmura Amelia, Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Czachor Radosław, Trojnar Jakub. Dąbrowski Kacper, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Turkosz Szymon, Turkosz Jakub, Łaz Sebastian.

      Super Występ.

      / Lesław Jachowicz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych