• KONKURS "KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO”

     • Uczniowie klasy II z udziałem praktykantki Pani Marty Radek wzięli udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych  „Kierunek – Bezpieczeństwo”, konkurs organizowany  przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowej ABC II. Wszyscy uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem. Wykonali makietę przedstawiającą Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Celem inicjatywy było uwrażliwienie dzieci na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów.

       Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Trzymajcie za nas kciuki.

      /Anna Jachowicz/

     • Europejski Tydzień Kodowania

     •     W dniach 17-21 października uczniowie klas 6-8 wzięli udział na lekcjach informatyki w Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem tej akcji było promowanie rozwoju kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, kodowaniem; realizowanie pomysłów przy pomocy kodu oraz promowanie programowania

          Na zajęciach rozwijających z informatyki uczniowie odkodowywali "obrazki malowane cyframi". Na lekcjach informatyki uczniowie klasy 6a korzystając ze środowiska programistycznego Scratch tworzyli grę edukacyjną "Tabliczka mnożenia", natomiast uczniowie klasy 8a w tym języku tworzyli grę edukacyjną "Powtórka z fizyki". Pozostałe klasy (6b, 7a, 7b, 8b) korzystając z tabletów z aplikacją Coddy Free kodowali ruch robota Coddiego, umożliwiając mu dzięki temu pokonywanie na kolejnych poziomach coraz trudniejszych tras.

          Uczniowie podczas tych zajęć przekonali się, że kodowanie nie jest trudne i jest potrzebne w lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata.

                                                                                                             /Małgorzata Maziarz/

       

     • Dzień Papieski

     • 20 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Uroczystą akademię ph. "Ty ścieżkę życia nam pokazujesz",  pod kierunkiem Pani Marii Jamróz i Pani Beaty Wojciechowskiej - Durdy, przygotowali uczniowie klasy III a i klasy III b oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas: Mateusz Bąk, Kornelia Sajek, Krzysztof Hyjek i Dominika Wieczerzak. Piękną scenografię wykonała praktykantka Pani Marta Radek.

      Uczniowie w czasie montażu przybliżyli osobę i nauczanie Jana Pawła II. Na scenie pojawił się młody Karolek modlący się z mamą przed kapliczką, były wzruszające wiersze i dorosły Papież błogosławiący dzieci. Całość dopełniła energetyczna oprawa muzyczna przygotowana pod kierunkiem Pana Arkadiusz Chwałka. Najbardziej porwała widownię, rapowana przez szczególnie uzdolnioną muzycznie uczennicę klasy VIII b Kornelię Sajek, piosenka "Lolek". Każdy obecny na sali głośno wołał: "Nie ma lepszego od Jana Pawła II".

      Część artystyczną zakończyły delegacje uczniów składające kwiaty i znicze przed portretem Ojca Świętego Jana Pawła II. Dopełnieniem tych obchodów był apel SK Caritas o wzięcie udziału w tygodniowej zbiórce funduszy na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierającej uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

      W drugiej części akademii Pani Dyrektor Hiacynta Jamróz wręczyła Panu Lesławowi Jachowiczowi dwa grawerowane, okolicznościowe dyplomy przyznane już po raz trzeci przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy: tytuł Najlepszej Szkoły w Powiatowym Współzawodnictwie Szkół Podstawowych za rok szkolny 2021/2022, drugi dla Nauczyciela za bardzo dobre wyniki w szkolnych zawodach sportowych. Jednocześnie podziękowała za jego oddanie i pasję w propagowaniu sportu oraz osiąganie przez jego podopiecznych najwyższych wyników sportowych w powiecie i województwie.

      Ostatnim elementem akademii było wręczenie dyplomów i pucharów zdobytych przez uczniów w różnych zawodach w miesiącu wrześniu i październiku.

      Cała uroczystość utrwalona była aparatem fotograficznym zakupionym przez szkołę w ramach prgramu #LaboratoriaPrzyszłości. Jest to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów.

      /M. Jamróz/

       

     • Wycieczka do Markowej

     • 18 października uczniowie klas: 4 i 6a wraz z opiekunkami: p. Ewą Krępą i p. Małgorzatą Maziarz, wzięli udział w wycieczce do Markowej. Wycieczka została ufundowana przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy, Pana Andrzeja Głaza w nagrodę za udział w Gminnym Przeglądzie Pieśni Partyzanckiej i Żołnierskiej, który miał miejsce we wrześniu, a zorganizowana przez p. Mariolę Pelic, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem.

      Celem wycieczki było Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów oraz Skansen w Markowej.

      Muzeum upamiętnia Polaków ratujących z narażeniem życia Żydów skazanych na zagładę. Zostało nazwane imieniem rodziny Ulmów ponieważ Józef Ulma, jego żona Wiktoria i ich szóstka dzieci zostali zamordowani przez niemieckich żandarmów 24 marca 44 roku, wraz z ośmioma Żydami, których ukrywali. Innym Polakom w Markowej udało się uratować 21 Żydów. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści pani przewodniczki o losie społeczności żydowskiej podczas II wojny światowej i o postawach Polaków wobec Żydów na przykładzie rodziny Ulmów.

      Na murze obok muzeum można było zobaczyć  tabliczki z nazwiskami Polaków, którzy ratowali Żydów podczas wojny. Natomiast na placu przed muzeum uczniowie mogli zapoznać się z umieszczonymi na podświetlanych tabliczkach  imionami i nazwiskami tych, którzy stracili życie ratując Żydów.

      W Skansenie Zagrodzie - Muzeum prowadzonym przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej uczniowie zobaczyli chałupy, pomieszczenia, narzędzia, sprzęty domowe i gospodarcze z przełomu XIX i XX wieku. Zadawali mnóstwo pytań, na które pan przewodnik cierpliwie odpowiadał prezentując równocześnie działanie przeróżnych sprzętów i narzędzi z tamtego okresu.Najciekawsze były zagroda kmiecia, chałupa biedaka, kuźnia, olejarnia, wiatrak - koźlak i chałupa Szylarów, w której na strychu podczas wojny ukrywała się siedmioosobowa rodzina żydowska. Pan przewodnik pozwolił uczniom wejść na strych i zobaczyć rekonstrukcję kryjówki zrobionej dla ukrywających się Żydów.

      Bardzo ciekawym podsumowaniem zwiedzania był 30-minutowy film zawierający wspomnienia pana Eugeniusza Szylara, który był świadkiem tego, jak jego rodzice,  Dorota i Antoni Szylarowie przez 17 miesięcy podczas wojny opiekowali się z narażeniem życia ukrywającą się u nich rodziną żydowską.

      Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

                                                                                                                                        /Małgorzata Maziarz/

       

     • WYJAZD DO HUSQVARNY

     • 18 października klasa VIIIa pod opieką pań: Agaty Burdy Rusin i Katarzyny Sikory pojechała w ramach lekcji doradztwa zawodowego do firmy Husqvarna mieszczącej się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania i organizacji pracy tego zakładu i poznali jego historię. Dowiedzieli się, jakie stanowiska pracy oferuje Husqvarna i jakie należy posiadać wykształcenie, aby móc pracować w firmie. Uczniowie obejrzeli kilka prezentacji na temat historii i oferty Husqvarny, a także mieli okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda proces produkcji w halach produkcyjnych. Wszyscy zwrócili uwagę na porządek panujący w zakładzie i bardzo dobrą organizację pracy w tak dużej firmie, która w tej chwili zatrudnia ponad 900 pracowników.

      Wyjazd zorganizowała nauczycielka doradztwa zawodowego, pani Agata Burda - Rusin.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka Zerówki i Grupy Przedszkolnej Żabki do Rancza Alpaka w Woli Baranowskiej

     • W piękny słoneczny dzień 13.10.2022 r. przedszkolaki z zerówki i grupy Żabki wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w urokliwe miejsce w Woli Baranowskiej, nazwane Ranczem Alpaka,  aby uczestniczyć w zajęciach na ranczu.

      Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – w postaci zwierząt mieszkających na ranczo. Wspólnie karmiliśmy: alpaki, kozy, owieczki i króliki, natomiast kangury,wielbłądy,kucyki oraz pawie tylko obserwowaliśmy. Przedszkolaki miały okazję sprawdzenia swojej odwagi i umiejętności obcowania z półdzikimi zwierzętami. 

      Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorkę.

      Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z rękodzielnictwa, gdzie każdy dosłownie „wypchał” swoją alpakę,

      i zabrał do domu.

      Bardzo, miło wspólnie spędziliśmy czas!

     • Sport w Szkole Podstawowej w Maliniu

     • Kolejne zawody lekkoatletyczne  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem uczniowie SP Malinie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie. W kategorii chłopców szkołę reprezentowali: Turkosz Krzysztof , Rosak -  Matuszewski Karol, Siembab Alan klasa VIII b, Adrian Sieczka, Rakoczy Igor klasa VIIIa, Kamuda Artur klasa VII b. Chłopcy zdobyli III miejsce.

      Natomiast dziewczęta zdeklasowały rywalki – zajmując pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Nadmienić należy, że w szkołach mieleckich są klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym ( SP11,SP13,SP1,SP3,SP6).

      Szkołę w Maliniu reprezentowały: Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja, Ortyl Julia klasa VIIb, Gagat Magdalena, klasa VIIa, Turkosz Julia klasa VIIIb

      Wielkie Gratulacje!

      Powodzenia w finałach wojewódzkich.

      /Lesław Jachowicz/

     • Code Week w naszej szkole

     • Nasza szkoła bierze udział w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku szkolnym przypada on w dniach 8 - 23 października. Code Week jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

      Uczniowie klasy II w ramach zajęć edukacji informatycznej wykorzystywali programowanie w nauce i zabawie. Nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość oraz uczyli się współpracy.

      /H. Jamróz/

     • Warsztaty muzyczne

     • W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grochowem w dniu 12 października na auli szkolnej odbyły się audycje muzyczne połączone z warsztatami dla uczniów. Na początku uczniowie wysłuchali pięknej gry na skrzypcach i poznali sposoby, jakimi można wydobywać dźwięki za pomocą smyczka lub dłoni. Podczas dalszej części audycji uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje instrumentów smyczkowych i klawiszowych a także sami zgłaszali swoje propozycje. Następnie muzycy z GOK-u w Grochowem zaprezentowali melodie grane na tych instrumentach. Kolejnym punktem warsztatów była możliwość spróbowania gry na melodyce oraz akordeonie. Krzysztof Hyjek z kl. VI A za prezentował na melodyce utwór "Sto Lat",  Magda Bukowska z kl. IV również spróbowała swoich sił na melodyce a na końcu wystąpił Adrian Sieczka z kl. VIII A i zagrał piękną melodię na akordeonie. Wszyscy otrzymali gromkie brawa za swoje występy i odwagę. Na końcu uczniowie zostali zachęceni do nauki i ćwiczenia swoich zdolności muzycznych w Domu Kultury w Grochowem. To była bardzo ciekawa lekcja muzyki. /opr.G.Król/

     • WYCIECZKA ROWEROWA KL. VII A

     • 7 października klasa VII a wraz z wychowawczynią i panią pedagog wyjechali na wycieczkę rowerową. Głównym celem wycieczki była wizyta w przepięknym zabytkowym kościele parafialnym w Gawłuszowicach. Kościół gawłuszowicki jest drugim co do wielkości, drewnianym obiektem kultu religijnego w Polsce. Należy on do licznych budowli na Szlaku Architektury Drewnianej województwa podkarpackiego. Budynek powstał w 1667 roku. Posiada cechy typowe dla drewnianej architektury gotyckiej. Mimo wprowadzonych zmian w późniejszych wiekach kościół ocalił wspaniałą sylwetkę i piękno barokowo – rokokowego stylu, a świadczy o tym urządzenie wnętrza kościelnego, w którym dominują właśnie te style. 

      Po pierwszym etapie wycieczki uczniowie odpoczywali w budynku szkoły podstawowej w Gawłuszowicach, gdzie dzięki gościnności dyrekcji zostali przyjęci pyszną gorącą herbatą i ciastem. Bardzo dziękujemy pani wicedyrektor Ewie Gancarczyk, która tak wspniale zaopiekował się nami i umożliwiła skorzystanie z obiektów szkoły.

      W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w miejscowości Brzyście gdzie zwiedzaliśmy mini zoo, zjedliśmy pyszne frytki i bawiliśmy się świetnie na obiektach zajazdu Ostoja Słowianka.

      Wszyscy uczniowie znają i respektują zasady ruchu drogowego dzięki czemu bezpieczne i w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

      /Lidia Rakoczy/

     • XII SWIATOWY DZIEN TABLICZKI MNOZENIA

     • 7 października 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie klas III - VIII zostali poddani egzaminowi. Ze znajomości tabliczki mnożenia testowani byli także nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy kto bezbłędnie odpowiedział na wylosowane pytania otrzyma dyplom MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Cały tydzień poprzedzający wielkie testowanie uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia aby wypaść jak najlepiej. Na gazetce informacyjnej i na korytarzach szkolnych umieszczone były przykładowe pytania, które motywowały dzieci do zastanowienia się nad odpowiednim doborem liczb. Wszyscy, którym nie udało się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania mogą poprawić swój wynik już za rok!!!!

      /Lidia Rakoczy/

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • "Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

      aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

      którzy razem uczą się, działają...,

      żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,

      żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

      pilnował porządku i praworządności...

      to nie tylko praca, ale i walka...

      w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".

                                                                                                                                    Janusz Korczak

       

      W dniu 5 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Maliniu. 

      Głosowanie poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci zachęcali każdego wyborcę do swojej kandydatury. Bezpośrednia rozmowa, bądź plakat miały zachęcić do udziału w głosowaniu na danego kandydata jak i jego program. Każdy z nich powołał swój komitet, który odpowiadał za przebieg głosowania i liczenie głosów. Głosowanie odbyło się w czasie lekcji na godzinie wychowawczej. Po podpisaniu listy osób uprawnionych do głosowania wyborca dostawał kartę do głosowania z kandydatami. Po skreśleniu swojego faworyta wrzucał ją do urny. Po zliczeniu głosów pod nadzorem nauczyciela opiekuna SU ogłoszono wyniki. Przewodniczącym został kandydat z największą ilością oddanych ważnych głosów Dominik Szot uczeń klasy 8 b. Zastępcą został Patrycja Marmura uczennica klasy 8a, członkami SU jest Antonina Gąska z kl 7b oraz Sara Kusek z klasy 5. Każde wybory wzbudzają mnóstwo emocji, podobnie było i tym razem, ale każde są świętem demokracji.    

      Dominikowi gratulujemy wygranej, Patrycji, Tosi oraz Sarze również gratulujemy, odwagi i społecznej postawy. Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.

      /Anna Leśniak/

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem: Czytanie dla pokoju. Nasza szkoła włączyła się w przegląd czytelniczy organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, który był skierowany do uczniów klas VII i VIII. Warunkiem udziału w akcji było nagranie fragmentów wybranych tekstów literackich, związanych z hasłem przewodnim: jednego utworu poetyckiego i jednego prozatorskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIIIb Mateusz Bąk, który odczytał fragmenty "Reduty Ordona" Adama Mickiewicza i  "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Najciekawsze spośród nadesłanych nagrań zostaną zaprezentowane podczas wojewódzkiej konferencji ph.:"Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju", która odbędzie się pod koniec października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

      Poniżej znajdują się nagrania przygotowane przez Mateusza Bąka.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka do fabryki bombek choinkowych

     • Są ich tysiące. Kuliste, świderki, szyszki, zwierzątka, w kształcie owoców czy pocztówki. Piękne niczym małe dzieła sztuki i mieniące się we wszystkich kolorach świata. Bombki.

      W dniu 4 października 2022 roku uczniowie klasy II, IIIa i  IIIb   pod opieką Pani Dyrektor Hiacynty Jamróz  i Pań - Marii Jamróz, Anny Jachowicz i Beaty Wojciechowskiej – Durdy  wybrali się na ciekawą wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w  Nowej Dębie. Z udziałem przewodnika uczniowie zwiedzili zakład. Dzieci poznały cały proces produkcji bombek, miały możliwość obejrzenia różnych pomieszczeń, w których np.: suszy się bombki lub srebrzy je tlenkiem srebra. Dowiedziały się, że proces tworzenia bombki choinkowej ręcznie malowanej jest długi i bardzo pracochłonny. Te, które tak licznie i kolorowo zdobią nasze świąteczne drzewka, zanim na nie trafią, muszą przejść długą drogę, a dzięki umiejętnościom wielu ludzi tak pięknie wyglądają. Największą atrakcją były dla nich zajęcia, podczas których mogły samodzielnie pomalować  własną bombkę. Dziecięce bombki były potem suszone, pakowane do pudełka i przekazane  właścicielom. Podczas, kiedy ozdobione przez nas bombki były suszone i pakowane do pudełek, rzuciliśmy się w wir zakupów w fabrycznym sklepie. Bogactwo i różnorodność choinkowych ozdób przyprawiała nas o przysłowiowy zawrót głowy. Wybór był bardzo trudny a pieniążków jak zwykle za mało. Ale każde dziecko wyszło z fabryki zadowolone  z własnoręcznie wykonaną bombką. W dalszej drodze musieliśmy uważać, żeby naszym ozdobom nic się nie przytrafiło. W tym roku święta dla naszych dzieci będą przypominać tą ciekawą i pouczającą wizytę w Fabryce Bombek Choinkowych, bo na ich drzewku będzie powieszona bombka, którą sami pomalowali.

      Kolejnym celem naszej podróży był Zamek w Baranowie Sandomierskim, gdzie z pomocą pana przewodnika zwiedziliśmy wnętrze Zamku oraz poznaliśmy kilka interesujących faktów o jego historii. Po zakończeniu zwiedzania i zakupieniu pamiątek wyruszyliśmy  do szkoły

      /Anna Jachowicz/

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU

     • 30 września co roku odbywa się Europejski Dzień Sportu. W tym roku szkolnym nasza społeczność dołączyła do projektu. Europejski dzień sportu w naszej szkole polegał na tym, że klasy zaangażowane w to przedsięwzięcie na dwóch ostatnich lekcjach prowadziły zajęcia z zastosowaniem aktywności sportowej. Uczniowie mieli możliwość połączenia nauki, ruchu i zabawy. Koordynatorem wydarzenia był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Wieczerzak. Dziękujemy dyrekcji szkoły oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

      /Marcin Wieczerzak/

     • Dzień Chłopaka w Kl. VIII B

     • Dzień Chłopaka w klasie VIII B został zorganizowany przy współpracy wychowawczyni, dziewczyn i rodziców. Na początek chłopcy otrzymali od dziewcząt słodkie upominki. Kolejnym punktem programu była wspólna uczta. Dzięki mamie Kornelii do klasy dotarła dostawa pizzy prosto z pizzerii w Mielcu a także dodatki i napoje. Po wspólnym posiłku dzieliliśmy się swoimi planami na przyszłość i marzeniami. Sandra przygotowała dla chłopaków grę w rzutki i wystąpiła w roli sędzi. Czas miło upłynął przy zabawie, rozmowach i żartach. 

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i organizację rodzicom: pani Paulinie Sajek i Annie Boicetta. 

     • Zerówka - Dzień chłopaka

     • "Zerówkowicze" świętowali Dzień chłopaka bardzo intensywnie. Nasi chłopcy musieli przebrnąc przez trudne konkurencje. Zadania ukryły się w balonach, każdy chłopiec sam wylosował wyzwanie. Bawiliśmy się w fotografów, pozując do zabawnych zdjęć oraz samodzielnie wykonaliśmy pizze, które na zakończenie święta zjedliśmy ze smakiem. Dziewczynki wręczyły swoim kolegom własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. To był zabawny dzień pełen wrażeń.

      /Renata Drzymała/

     • Obchody Dnia Chłopaka w klasie III b

     • Dzień Chłopaka w klasie III b przebiegał pod hasłem: "Wybieramy Super Chłopaka 2022 r.". Dziewczynki wcieliły się w role jurorek i oceniały umiejętności chłopców, którzy prezentowali się na wybiegu modowym, pozowali do zdjęć, rywalizowali ze sobą podczas konkurencji zręcznościowych. Po podliczeniu punktów wybrano zwycięzców w każdej kategorii i przyznano im tytuły:

      MISTER ZRĘCZNOŚCI - HUBERT DANIEL

      MISTER FOTO - MACIEJ CZACHOR

      MISTER ELEGANCJI - MACIEJ CZACHOR

      MISTER PUBLICZNOŚCI - MACIEJ CZACHOR

      Ukoronowaniem rywalizacji było wybranie SUPER CHłOPAKA 2022. Ten zaszczytny tytuł przypadł MACIEJOWI CZACHOROWI.

      Wszyscy doskonale się bawili, było pełno śmiechu, radości, a uroczystość została zakończona wręczeniem drobnych upominków i słodkości. 

      /M. Jamróz/

     • Dzień chłopaka w klasie drugiej

     • 30 września klasa II obchodziła Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania sto lat, wręczyły kolegom drobne upominki. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, poczuli się wyróżnieni i docenieni przez swoje koleżanki. Atrakcją  w tym nadzwyczajnym dniu  było zorganizowanie  klasowego kina, gdzie uczniowie obejrzeli film, który sami wybrali. Po obejrzeniu filmu odbyły  się konkurencje sportowe połączone z Europejskim Dniem Sportu. Dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o to, aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci, a szczególnie dla chłopców.

      / Anna Jachowicz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych