• WARSZATY TEATRALNE ONLINE

     • W listopadzie kontynuowane były warsztaty teatralne online organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach programu „TEATR W SIECI/NATENCZAS” będącego inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświatowego w Rzeszowie. 

      Warsztaty rozpoczęły się na wiosnę, druga ich część miała być kontynuowana już w ramach zajęć na żywo w teatrze, ale kolejna fala epidemii pokrzyżowała plany organizatorów. Przez kolejne cztery tygodnie aktorka, pani Dagny Mikoś, prowadziła warsztaty online z uczniami naszej szkoły. Przekazywała im wiedzę o teatrze, zawodzie aktora, prowadziła ćwiczenia z emisji głosu i interpretacji tekstu. W warsztatach teatralnych wzięli udział uczniowie klas VIa i VIb: Maja Nowak, Patrycja Marmura, Marek Bukowski, Mateusz Bąk i Kacper Sowa, którzy wraz z panią Katarzyną Sikorą - koordynatorem projektu - uczestniczyli dwa razy w tygodniu w spotkaniach online z aktorką rzeszowskiego teatru.  Grupa przygotowała pod kierunkiem pani Dagny filmik podsumowujący ich udział w warsztatach, do którego wszyscy musieli wykonać wyznaczone zadania. Motywem przewodnim była szafa, która tak jak w "Opowieściach z Narnii" przenosiła do innego świata.  

      Uczniowie bardzo chcieli pojechać do Teatru im. Wandy Siemaszkowej i poznać panią Dagny na żywo. Mamy nadzieję, że uda się to zrealizować jak tylko będzie taka możliwość. Na podsumowanie warsztatów teatralnych wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i bon na zakupy do Empiku o wartości 50 zł.

      /Katarzyna Sikora/

     • "Przyjaciele Pluszowego Misia"

     • „Przyjaciel Pluszowego Misia” - taką odznakę oraz balonowego misia mógł zdobyć każdy kto uczestniczył w zabawach i konkursach zorganizowanych w klasie 0 „a” dnia 25 listopada. Były zagadki, gry, zabawy, prace plastyczne, misiowe wycinanki, oraz piosenki i bajki. Dodatkową atrakcją była misiowa fotobudka oraz fotoramka.

      Za ,,małe co nieco” (przepyszne mufinki oraz jabłkowy soczek dziękujemy rodzicom Jarka oraz Szymka). Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

                                                                                                                                           (Marta Bernat)

     • Dzień Pluszowego Misia w 0b

     • Dzieciaki klasy 0b świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dowiedziały się skąd w ogóle pomysł na pluszowego misia, poznały historię Roosevelta. Wykonały wiele zadań, łamigłówek, odgadywały misiowe zagadki. Przygotowały dla siebie misiowe maski i  wymalowały wspaniałe plakaty. To był miły dzień.

      /Renata Drzymała/

     • Andrzejki klasy VIa

     • We wtorek 24 listopada odbyły się andrzejki online klasy VIa. Uczniowie i wychowawczyni przebrali się za wybranych bohaterów z bajek i filmów, były wspólne zabawy i horoskopy. Okazało się, że zdalnie można również wspólnie się bawić i nawet potańczyć. Królem wirtualnego parkietu został przewodniczący klasy Igor Rakoczy. Tym razem czas upływał wyjątkowo szybko i nikomu z klasy nie przeszkadzało przedłużenie godziny wychowawczej online:)

      /Katarzyna Sikora/

     • SPORT POZA SZKOŁĄ

     • W dniu 20 listopada 2020 roku  odbył się kolejny finał Regionalnej Ligi  w piłce ręcznej chłopców ENEA CUP. Jak zwykle po wygraniu półfinałów byliśmy obecni w finałach. Niestety mimo ogromnej waleczności i umiejętnościom uczniów klas VII – VIII zajęliśmy IV miejsce. Tym razem bez medali. Trzeba jednak przyznać dzieciom ogromne zaangażowanie i  wolę walki. Najlepszym zawodnikiem zespołu został bramkarz  Jakub Majewski, który otrzymał pamiątkowa statuetkę. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz symboliczne upominki dla każdego uczestnika w postaci plecaka i gadżetów.

      Skład zespołu: Łaz Sebastian, Majewski Jakub, Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Marmura Amelia, Turkosz Jakub, Turkosz Szymon, klasa VIII, Trojnar Jakub, Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Ochalik Kamila.

      W dniu 21 listopada 2020 roku  na obiektach Gryfu Mielec odbył się mocno obsadzony turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział uczniowie klasy III naszej szkoły trenujący w APPN. W gronie sześciu zespołów zawodnicy zajęli II miejsce. Otrzymali medale i pamiątkowe upominki. Najlepszym zawodnikiem zespołu był Dawid Faraś. Był to turniej zorganizowany przez Prezydenta Miasta Mielca w związku z 550  rocznica lokacji miasta Mielca.

      Skład Zespołu: Bauer Milena, Bauer Konrad, Mazgaj Jakub, Faraś Dawid, Wlaź Michał, i Wlaź Kacper.

      / Lesław Jachowicz/

     • Konkurs dla Dzieci z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodartwie Rolnym

     • W październiku, w ramach stałej współpracy Zespołu Szkół w Maliniu z Placówką  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Mielcu, uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie "Zasady bezpieczeństwa znamy - wypadkom na wsi przeciwdziałamy". Celem konkursu było promowanie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom podczas pracy na wsi. Zadaniem uczniów było rozwiązanie krzyżówki. W konkursie wzięło udział 21 dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.  Podziękowania należą się również pani Renacie Lasek za pomoc w zorganizowaniu konkursu w naszej szkole.

      /Renata Hyjek fot. Anna Leśniak/

     • Baśniowy portret - 0b w konkursie plastycznym.

     • Trzy dziewczynki z 0b: Nadia Szot, Weronika Kmiecik i Zuzia Sikora wzięły udział w V Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym "Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty". Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Nagrodę w konkursie otrzymała Nadia Szot za pracę "Kopciuszek", a pozostałe uczestniczki otrzymały nagrody za udział. Gratulujemy dziewczynom, życząc dalszej aktywności twórczej i sukcesów.

      /Renata Drzymała/

     • Konkurs plastyczny „Kolorowa jesień w ogrodzie, sadzie i lesie”

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną - Filię w Jaślanach i w Maliniu. Jury konkursowe w składzie: Patrycja Krempa – dyrektor GBP Tuszów Narodowy i Karolina Dulik – bibliotekarz GBP Tuszów Narodowy oceniły prace konkursowe pt. „Kolorowa jesień w ogrodzie, sadzie i lesie”. Prace oceniono w 2 kategoriach wiekowych: przedszkola i klasy „0” oraz klasy I – III szkół podstawowych. 

      Nagrodzeni - przedszkola i klasy 0:

      Filas Maria – Publiczne Przedszkole w Ławnicy

      Hyjek Eliza – Publiczne przedszkole w Ławnicy

      Skiba Zuzanna – Publiczne Przedszkole w Ławnicy

      Winiarz Laura – kl.0a Zespół Szkół w Maliniu (opiekun Katarzyna Tomczak)

       

      Nagrodzeni - klasy I – III szkół podstawowych:

      Maksoń Julia – kl. II Zespół Szkół w Maliniu (opiekun Renata Hyjek)

     • Cztery żywioły

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cztery żywioły.

      Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego uczniowie klasy 0b wzięłli udział w konkursie organizowanym przez dyskont Biedronka. Akcja nosi nazwę "Szkolne przygody gangu Fajniaków" i ma za zadanie pokazać dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. Zajęcia miały charakter eksperymentalny z zakresu każdego z czterech żywiołów, a uwieńczeniem i podsumowaniem każdego tematu była praca plastyczna. Dzieciom zajęcia bardzo przypadły do gustu. W wyniku kreatywnej działalności powstały ciekawe i oryginalne prace, które wraz z opisem zajęć zostały wysłane do biura konkursowego.  Niestety nie wygraliśmy nagrody, tylko certyfikat uczestnictwa, ale jesteśmy dumni, że mogliśmy połączyć edukację z przyjemnością i zaistnieć w ogólnopolskiej akcji.

      /Renata Drzymała/ 

     • Kampania czytelnicza „Mała książka - wielki człowiek”

     • Nasza szkoła w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymała bezpłatnie dla każdego pierwszoklasisty wyprawki czytelnicze, które składają się z 3 elementów:

      – książka pt. „ Pierwsze abecadło”- zawiera zbiór tekstów do wspólnego czytania przez rodziców (dziadków) razem z dziećmi.

      – broszura dla rodziców pt. „ Książką połączeni”- zawiera porady dla rodziców na temat - jak można pomóc własnym dzieciom nauczyć się czytać  w sposób przyjemny, w formie zabawy. Znajdziemy tam też świetne pomysły na zabawy do tekstów zamieszczonych w książce „Pierwsze abecadło”.

      – alfabet Iwony Chmielewskiej - przeznaczony do wycięcia i zabawy literkami.

      Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej jako stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

      Uroczyste rozdanie książek w naszej szkole odbyło się w dniu 5 listopada 2020 r. Na wstępie Pani bibliotekarka powiedziała kilka słów do uczniów o korzyściach płynących z czytania, następnie każdemu pierwszoklasiście wręczyła wyprawkę.

      /Monika Klich/

    • Ślubujemy... Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I
     • Ślubujemy... Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I

     • 28 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy I. Dzieci z klasy Ia i Ib wspólnie z Gabrysią Arabasz, uczennicą klasy VII, zaprezentowały program artystyczny, który nosił tytuł „W KRÓLESTWIE BAJKI”. Głównymi bohaterami byli: Bajka, Krasnoludki, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz maluchy, które miały być przyjęte do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści zawitali do: Krainy śpiewu i recytacji, Krainy geograficzno – przyrodniczej, Krainy ruchu drogowego, Krainy grzeczności. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także wykonali taniec z flagami do utworu "Jesteśmy Polką i Polakiem". Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w Zespole Szkół w Maliniu.

      Po programie artystycznym dzieci uroczyście złożyły przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia. Na zakończenie wychowawczynie: Beata Wojciechowska - Durda, Maria Jamróz wręczyły pierwszoklasistom piękne dyplomy. Dzieci otrzymały również ksiązki i specjalne ołówki zakupione przez Rodziców. Po ślubowaniu złożonym przez uczniów nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

      Na pewno ta ważna chwila utkwi dzieciom na długo w pamięci i będą starały się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

      Wychowawczynie składają serdeczne podziękowania: Rodzicom za przygotowanie ciekawych strojów bajkowych; Państwu Sylwii i Andrzejowi Mickiewiczom za uszycie flag do układu choreograficznego; Państwu Paulinie, Tomaszowi Danielom i Panu Krzysztofowi Rodzeniowi za dostarczenie zakupionych książek,biretów; Pani Ani Leśniak za pełnienie roli fotografa oraz uczniom: Patrykowi Vizauerowi za obsługę techniczną i Gabrieli Arabasz za prowadzenie uroczystości. 

      /M. Jamróz/

     • PRZYSZEDŁ CZAS NA PIŁKĘ RECZNĄ

     • W dniu 9 października 2020 roku na „ Orliku” w Radomyślu Wielkim odbył się półfinał Regionalnej ligi piłki ręcznej z cyklu Enea Cup  chłopców klas VII – VIII. W turnieju wzięły udział trzy drużyny:  gospodarzem - Radomyśl Wielki, Radgoszcz (województwo małopolskie) i  SP Malinie. Organizatorem rozgrywek jest SPR Stal Mielec. Reprezentacja naszej szkoły nie dala szans rywalom, odpowiednio pokonując SP Radomyśl Wielki 19 -13 oraz SP Radgoszcz 14 – 8. Zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy, puchar oraz nagrodę indywidualną Karol Hyjek dla najlepszego zawodnika. Drużyna awansowała do turnieju finałowego. Szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Trojnar Jakub, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Hyjek Karol, Dąbrowski Kacper klasa VII, Majewski Jakub, Turkosz Szymon, Turkosz Jakub, Skarbek Oskar, Paterak Szymon, Łaz Sebastian,  Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna.

      GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA

      / Lesław Jachowicz/

     • SPORTOWCY Z KLAS VI DOLĄCZYLI DO KOLEGÓW Z KLAS STARSZYCH

     • W  dniu 8 października 2020 roku  na stadionie lekkoatletycznym w  Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce.

      Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Rakoczy Igor stanął na trzecim stopniu podium – zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż, Bukowski Marek wywalczył X miejsce również w skoku wzwyż, Patryk Rzeźnik zdobył XI  miejsce w skoku w dal, Mateusz Czachor XIII Sieczka Adrian XIV w biegu na1000 m. Anna Gagat VIII miejsce w skoku wzwyż, Marta Pazdro XIII  miejsce w rzucie piłeczka palantową.

      GRATULUJEMY!

      /Lesław Jachowicz/

     • Klasy 0 - występ świąteczny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy 0 - występ świąteczny.

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieciom towarzyszyła radosna, ciepła i życzliwa atmosfera. Zadbały o wystrój sali, wykonując prace plastyczne o zimowo - świątecznej tematyce. Przygotowaliśmy wspólnie ozdoby choinkowe z papieru i tradycyjny, kolorowy łańcuch, którymi udekorowaliśmy klasową choinkę. Upiekliśmy świąteczne pierniczki. Polukrowane i ozdobione wyśmienicie smakowały podczas  wspólnej wigilii. Ciężko pracowaliśmy nad występem, którym uświetniliśmy szkolne spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektor oraz wszyscy pracujący stacjonarnie pracownicy szkoły. Było nam niiezmiernie miło. Przedstawiciele obu zerówek złożyli wszystkim świąteczne życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane stroiki. Po powrocie do sali czekała nas niespodzianka - prezenty mikołajowe pod choinką. 

      /Renata Drzymała/

     • Ognisko klasowe kl. VI B

     • W dniu 6.10.2020 klasa VI B uczestniczyła w ognisku klasowym zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka dzięki uprzejmości i pomocy rodziców Dominika Szota. Pogoda dopisała, świeciło słońce i było bardzo ciepło. Na miejsce ogniska poszliśmy na piechotę, a obok domu czekał już na nas gospodarz Dominik wraz mamą. Dominik przygotował miejsca do siedzenia, kije na kiełbaski oraz palenisko i drewno. Pani Ela natrudziła się, przygotowując smaczne przekąski i ciasteczka, przygotowała napoje i dodatki. Wychowawczyni dostarczyła pianki Marhmallows do grillowania. Po upieczeniu i zjedzeniu kiełbasek cała klasa ruszyła do zabawy. Były gry zręcznościowe, zabawy w chowanego i gonitwy, huśtawki, zabawa z kotkiem Dominika i inne, które sprawiły wiele radości wszystkim uczestnikom. Najbardziej szczęśliwy był gospodarz Dominik, który po długiej nieobecności w szkole, z powodu kontuzji, wreszcie miał okazję bawić się ze swoimi rówieśnikami. Na koniec wychowawczyni zrobiła klasie pamiątkowe zdjęcie, podziękowaliśmy Dominikowi i jego Mamie za gościnę i udaliśmy się do domów. 

      /Grażyna Król/

     • Spotkanie profilaktyczne klasy VII

     • 6 października we wtorek uczniowie klasy VII wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym dotyczącym uzależnień. Prelegentem był  pan Leszek Piasecki z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest uzależnienie. Dowiedzieli się, że uzależnienie jest procesem, który potrzebuje czasu aby powstać. Kiedy to wreszcie nastąpi, człowiek jest już w pułapce błędnego koła. Każdy jest inny i choroba (uzależnienie) dotyka go w indywidualny dla niego sposób. Każdy nałóg prowadzi do wyniszczenia organizmu i wielu ciężkich chorób, z którymi trzeba się zmagać całe życie. Rozwija się podstępnie i doprowadza do tego, że człowiek nie potrafi powstrzymać się od robienia lub zażycia czegoś szkodliwego, nawet gdy podejmie taką decyzję lub gdy jest to koniecznie.

                                                                                                                                                     /Małgorzata Maziarz/

     • Klasy 0 - występ świąteczny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy 0 - występ świąteczny.

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieciom towarzyszyła radosna, ciepła i życzliwa atmosfera. Zadbały o wystrój sali, wykonując prace plastyczne o zimowo - świątecznej tematyce. Przygotowaliśmy wspólnie ozdoby choinkowe z papieru i tradycyjny, kolorowy łańcuch, którymi udekorowaliśmy klasową choinkę. Upiekliśmy świąteczne pierniczki. Polukrowane i ozdobione wyśmienicie smakowały podczas  wspólnej wigilii. Ciężko pracowaliśmy nad występem, którym uświetniliśmy szkolne spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektor oraz wszyscy pracujący stacjonarnie pracownicy szkoły. Było nam niiezmiernie miło. Przedstawiciele obu zerówek złożyli wszystkim świąteczne życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane stroiki. Po powrocie do sali czekała nas niespodzianka - prezenty mikołajowe pod choinką. 

      /Renata Drzymała/

     • Spotkanie z policjantami

     • 6 października w naszej szkole gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu: sierżant sztabową Ewelinę Ziembę oraz posterunkowego Grzegorza Hetela. 

      Podczas spotkania z uczniami klasy Ia i Ib funkcjonariusze przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, skutkach zabawy w miejscach niedozwolonych. Ponadto omówili zasady postępowania podczas wzywania służb ratunkowych. Pojawiły się także przestrogi dotyczące kontaktu z nieznajomymi oraz przyjmowania od nich jakichkolwiek przedmiotów, czy słodkości. Pani sierżant sztabowa pokazała uczniom pozycję "żółwia", czyli bezpieczną i obronną postawę w razie ataku agresywnego psa. 

      Na zakończenie prelekcji każdy uczeń otrzymał od policjantów odblaski, które stanowią niezbędne wyposażenie  pieszego w wieczorowej porze. 

      Spotkanie miało charakter interaktywny. Dzieci chętnie i aktywnie włączały się w omawiane zagadnienia. Wykazały się ogromną wiedzą, za co zostały pochwalone przez Panią policjantkę.

      /M. Jamróz/

     • SPORT W SZKOLE

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020 /2021 również sportowo. W dniu 5 października 2020 roku odbyły się finały  Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej klasy VII  - VIII. Gospodarzem zawodów lekkoatletycznych był  Przemyśl. W konkurencjach biegowych nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Kamila Kozak kl. VII w biegu na dystansie 100 m  wywalczyła VI miejsce,  Anna Daniel kl. VII zajęła XVIII miejsce. Katarzyna Kasprzak kl. VIII w biegu  na dystansie 300 m wywalczyła XV miejsce. Sztafeta dziewcząt 4 X 100 m zajęła XI miejsce. W kategorii chłopców Jakubczyk Seweryn kl. VIII zajął  XII miejsce w biegu na dystansie 100 m. Czachor Radosław kl. VII w biegu na 100 m XVIII miejsce, Skarbek Oskar kl. VIII w biegu na dystansie 300 m XIII miejsce, Kacper Dąbrowski w biegu na dystansie 300 m XX miejsce. Sztafeta chłopców w biegu na dystansie 4 x 100 m XII miejsce. Gospodarzem konkurencji skocznościowych i rzutowych był Mielec. 7 października 2020 roku w rywalizacji brali udział:  Amelia Marmura kl. VIII w skoku wzwyż V miejsce, Sebastian Łaz kl. VIII w rzucie oszczepem V miejsce, Jakub Furdyna kl. VII w skoku wzwyż VI  miejsce, Jakub Sowa  kl. VIII  w pchnięciu kulą XI miejsce.

      Gratulacje dla reprezentantów Naszej Szkoły.

      / Lesław Jachowicz/

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 2 października 2020 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brały udział w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      W tym roku odbyła się wersja standartowa akcji, czyli była tylko jedna Komisja Egzaminacyjna (Tosia Gąska, Artur Kamuda, Maciek Maziarz i Maks Obara - uczniowie klasy V B), która sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia u chetnych uczniów i nauczycieli. Przepytali 83 uczniów klas IV - VIII i 12 nauczycieli. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT) uzyskało 42 uczniów i 12 nauczycieli. Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji.

                                                                                                                              /Urszula Czerw/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych