• WYCIECZKA KLASY VIIA

     • W poniedziałek 15 listopada klasa VIIa pod opieką pań: Małgorzaty Maziarz i Katarzyny Sikory wyjechała na wycieczkę do Mielca. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum "Jadernówka", gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej historii fotografii, zapoznali się z prototypami pierwszych aparatów, mogli je również zobaczyć "na żywo". Podczas zwiedzania muzeum poznali historię rodziny Jadernych - pierwszych fotografów z Mielca oraz zobaczyli eksponaty związane z wykonywaniem zdjęć, które liczyły nawet ponad 100 lat. Chętne osoby wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie ze starym telefonem, gazetą lub w efektownym nakryciu głowy z minionej epoki.

      Po tej dawce wiedzy, która była powiązana z tematyką lekcji plastyki, uczniowie udali się na aktywny wypoczynek we wrotkarni "Wywrotki": było wiele śmiechu, wywrotek, ale wszyscy dobrze się bawili.

      /Katarzyna Sikora/

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • 10 listopada odbyła się akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowana pod kierunkiem pań: Katarzyny Sikory i Karoliny Mitkiewicz, w której wystąpili uczniowie klasy VIIa. Najpierw zaprezentowała swój talent taneczno-akrobatyczny Patrycja Marmura, wykonując własny układ do fragmentu piosenki "Uwierz Polsko". Następnie społeczność szkolna obejrzała krótką prezentację, która przypomniała o trudnej drodze naszej ojczyzny do niepodległości. Uczniowie klasy VIIa w montażu słowno - muzycznym oddali hołd rodakom, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność Polski, przypomnieli najważniejsze postacie i wydarzenia historyczne związane z rozbiorami i odzyskaniem niepodległości. Podkreślali, że wszyscy jesteśmy winni naszym przodkom wdzięczność za ich poświęcenie i niezłomną postawę, dzięki której nasz kraj po 123 latach powrócił na mapę Europy. 

      /Katarzyna Sikora, fot. Magdalena Sedlak/

     • Mali patrioci w hołdzie Niepodległej

     • 10.11.2021

      Uczniowie zerówki wraz z wraz z wychowawczyniami Renatą Drzymałą i Natalią Trelą przygotowali krótki występ, pozwalający zrozumieć ideę świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki uprzejmości starszych kolegów z klasy VII na czele z wychowawczynią, Katarzyną Sikorą, mogli swój spektakl przedstawić szerszej publiczności. Dzieci dumnie zaprezentowały swoje umiejętności. Mimo tremy, świetnie im się udało. Składam serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. 

      /Renata Drzymała/

     • Dobre występy drużyn  badmintonowych dziewcząt i chłopców

     • W dniu 9 i 10 listopada 2021 roku w Straszęcinie koło Dębicy odbyły  się półfinały w badmintonie drużynowym. Zarówno wśród dziewcząt i chłopców nasze drużyny zajęły V miejsca.

      Skład zespołu dziewcząt: Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Pleban Magdalena.

      Skład zespołu chłopców: Turkosz Krzysztof, Łukasik Szymon, Kamuda Artur.

      Gratulujemy

      /Lesław Jachowicz/

     • Warsztaty profilaktyczne

     • 9 listopada odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy VIII Zespołu Szkół w Maliniu. Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Dudek – profilaktyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, które dotyczyły profilaktyki uzależnień. W trakcie ich trwania zostało zdefiniowane pojęcie „uzależnienia” z podaniem jego charakterystycznych cech. Zostały szczegółowo omówione różne rodzaje uzależnień, a w szczególności: Internet, media i napoje energetyczne.
      Na zakończenie opracowano czynniki chroniące i umiejętność odmawiania. Profilaktyka uzależnień jest niezwykle istotnym aspektem w trakcie rozwoju i wychowania jednostek.
      W myśl „Lepiej zapobiegać niż leczyć” warto na każdym etapie uświadamiać skutki jakie niosą za sobą uzależnienia, ale również wyposażać młodzież w narzędzia niezbędne do dbania o własne zdrowie, w tym umiejętności odmawiania - asertywność.

      /Kamila Ferenc/

     • Kolejny brązowy medal w szachach

     • W dniu 8 listopada 2012 roku w Mielcu odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

      Szkołę reprezentowali: Ziobroń Maja, Ziobroń Jan, Ziobroń Antoni, Łukasik Szymon.

      Gratulujemy

       

      /Lesław Jachowicz/

     • Pamiętamy...

     • Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Odwiedzamy częściej cmentarze i miejsca pamięci narodowej. Uczniowie klasy I i II b wraz z wychowawczyniami: Anną Jachowicz i Marią Jamróz wybrali się pod kapliczkę - lokalne miejsce pamięci narodowej.

      To właśnie w tym miejscu, 2 sierpnia 1944 roku, w święto Matki Bożej Anielskiej, miała odbyć się pacyfikacja całej wioski w odwecie za zabranie i wywiezienie trzech Niemców. Zgonieni przez hitlerowców na pole mieszkańcy Malinia - jak opisują świadkowie - głośno modlili się przed rozstrzelaniem, a ksiądz Ryniewicz widząc, że sytuacja jest bardzo poważna i należy liczyć się ze śmiercią, udzielił wszystkim rozgrzeszenia i po niemiecku zaczął wyjaśniać Niemcom całą sytuację i wtedy stał się cud. Niemcy zrezygnowali z egzekucji i wypuścili wolno wszystkich do domów. Chcąc podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za cudowne ocalenie od śmierci mieszkańcy Malinia wybudowali w tym miejscu kapliczkę, która była gotowa już na pierwszą rocznicę ocalenia - 2 sierpnia 1945 roku. Od tej pory co roku 2 sierpnia odprawiana jest Msza Święta na pamiątkę tego wydarzenia.

      Do dziś nieliczni już naoczni świadkowie tego wydarzenia pamiętają o opiece Matki Bożej Anielskiej w tamtym dniu i przekazują to młodszym pokoleniom prosząc jednocześnie, by pamięć o tym fakcie nie umarła, gdy ich zabraknie. 

      Dlatego też w naszej szkole panuje tradycja, że w listopadzie odwiedzamy kapliczkę, rozmawiamy o tym wydarzeniu, modlimy się z dziećmi za poległych w obronie Ojczyzny, zapalamy znicze. Jesteśmy bowiem wszyscy odpowiedzialni za zachowanie w naszej lokalnej społeczności pamięci o tamtym wydarzeniu.

      /M. Jamróz, A. Jachowicz/

     • Sport poza szkołą

     • Jak co roku nasi uczniowie biorą udział w rozgrywkach Ligi Regionalnej ENEA CUP w piłce ręcznej. Tym razem w kolejnym finale rozgrywek Nasza Szkoła wystąpiła w dwóch kategoriach klasy VI i młodsze oraz chłopcy VII, VIII. W kategorii klas VI i młodsze nasi uczniowie wywalczyli brązowy medal, czyli trzecie miejsce. Otrzymali pamiątkowy puchar i koszulki. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Krzysztof Turkosz , wyróżniony pamiątkową statuetką.

      Skład zespołu: Turkosz Krzysztof, Turkosz Mateusz, Kamuda Artur, Piskor Dawid, Gąska Antonina, Bauer Milena, Sasor Zuzanna , Pleban Magdalena, Pyź Kacper, Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Sowa Maciej, Gagat Magdalena.

      W kategorii klas VII – VIII , chłopcy zdobyli srebrny medal. Minimalnie ulegli zespołowi z SP Czajków ( województwo świętokrzyskie). Pokonali SP Radomyśl Wielki i SP1 Mielec.

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Trojnar Jakub, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Ciemiega Szymon, Rakoczy Igor, Królikowski Kacper, Pyź Szymon, Daniel Igor, Czachor Mateusz, Bukowski Marek, Mieszkowicz Kamil.

      Najlepszym zawodnikiem zespołu w tej kategorii został Karol Hyjek, wyróżniony pamiątkową statuetką.

      Gratulujemy!!!

                                                                                            / Lesław Jachowicz/

     • Miła korekta wyników zawodów powiatowych w szachach drużynowych

     • W wyniku dyskwalifikacji Szkoły Podstawowej numer 13 w Mielcu ( udział dwóch nieuprawnionych zawodników) - uczniowie Naszej Szkoły uzyskali awans do  finału rejonowego w szachach drużynowych. Z III  miejsca awansowali na II, zdobywając srebrny medal zamiast brązowego.

      Gratulujemy sukcesu

      / Lesław Jachowicz/

     • ,,Ślubuję uroczyście!'' - Pasowanie na ucznia klasy I

     • Szkoła jest ważnym miejscem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczyste ślubowanie w Szkole Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyło się dn. 29 listopada br. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, Rodziców, starszych koleżanek i kolegów zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Chwalili się również talentami, z którymi przyszli do szkoły. Zaprezentowali wspólnie piosenkę” Kundel Bury”, którą nauczyli się w „zerówce”. Pani Dyrektor z wielką uwagą przysłuchiwała się wypowiedziom dzieci i na koniec oznajmiła im, że pięknie zdali swój pierwszy szkolny egzamin. Pod wielkim wrażeniem występu pierwszoklasistów byli także Rodzice. Następnie odbyła się bardzo ważna część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem oraz zostali pasowani na uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na ucznia”. Dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej na długo pozostanie w ich pamięci. Po ślubowaniu , uczniowie klasy pierwszej podziękowali Rodzicom, wręczając im pamiątkowe listy. Koleżanki i koledzy z klasy IV życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i upominki zafundowane przez Rodziców . W ramach kampanii Instytutu Książki, zatytułowanej „Mała książka-wielki człowiek” uczniowie otrzymali  wyprawki czytelnicze. Dziękujemy Igorowi Rakoczemu za nagranie występu,  Pani Katarzynie Sikorze za robienie zdjęć upamiętniających występ i pomoc w oprawie muzycznej. Rodzicom, szczególnie trójce klasowej za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości.

      Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

      Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

      /Anna Jachowicz/

     • Kolejny medal w szachach drużynowych.

     • W dniu 28 października 2021roku w ODK w Mielcu odbył się  finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Uczniowie naszej szkoły zdobyli brązowy medal  zajmując III miejsce, zdobywając puchar i dyplom. Szkołę reprezentowali: Szumacher Natalia klasa VIII, Furdyna Jakub klasa VIII, Hyjek Karol klasa VIII,  Szumacher Maciej klasa VI.

      Gratulujemy!!!

      /Lesław Jachowicz/

     • Srebro w szachach drużynowych

     • W dniu 26 października 2021 roku w ODK w Mielcu odbył się finał powiatowych Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie, zajmując II miejsce. Drużyna oprócz dyplomu i pucharu, uzyskała awans do zawodów rejonowych.

      Szkołę reprezentowali: Antoni Ziobroń klasa I, Jan Ziobroń  klasa Va, Szymon Łukasik klasa Va, Maja Zioboń klasa VI b.

      Gratulujemy sukcesu!

                                                                                                  /Lesław Jachowicz/

     • UBEZPIECZENIE NNW

     • Infrormujemy, że został przedłużony termin ubezpieczenia NNW dla naszych uczniów do 30 października 2021 roku. Jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze ubezpieczyć swoje dziecko to sekretariat szkoły udziela wszelkich informacji.

      Można dokonać ubezpieczenia także drogą on-line:

      Na portalu www.nnw24.pl każdy Rodzic może kupić ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka. Żeby kupić ubezpieczenie należy wypełnić formularz przystąpienia i opłacić składkę w portalu nnw24.pl. Warianty ubezpieczenia zaczynają się już od 35 zł składki rocznej. Ubezpieczenie działa od 01.09.2021r. do 31.08.2022r.

      Plakat-miejsce_28.pdf​​​​​​​

    • XXI Dzień Papieski
     • XXI Dzień Papieski

     • W dniu 20 października obchodziliśmy w szkole XXI Dzień Papieski. Z tej okazji klasa VII B pod okiem wychowawczyni Grażyny Król, przygotowała apel, w którym przedstawiła życie i postać świętego Jana Pawła II. Podczas apelu można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy o świętym papieżu. Podczas gdy uczniowie: Mateusz Bąk, Katarzyna Rusin, Oliwia Motyka i Aleksandra Strycharz, przedstawiali życie Ojca Świętego, mogliśmy obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną, przygotowaną przez Rafała Kuska. Mateusz Bąk wyrecytował pięknie wiersz Jana Pawła II pod tytułem "Myśląc Ojczyzna". Dominik Szot wcielił się w rolę Karola Wojtyły, gdy ten był wykładowcą na KUl-u, a jego studenta zagrał Kacper Sowa. W kolejnej scence, z podróży samolotem Dominikowi - już jako papieżowi- towarzyszył lekarz, zagrany przez Mateusza Bauera. Mogliśmy też wysłuchać pięknej piosenki o życiu Świętego Jana Pawła II w wykonaniu Kornelii Sajek.Wzruszyliśmy się podczas prezentacji utworu "I nie zastąpi Ciebie nikt" a na koniec cała klasa VIIB zaśpiewała ulubioną pieśń papieża- "Barkę". Operatorami sprzętu byli Sebastian Boicetta i Rafał Kusek. Klasa otrzymała od młodszych i starszych uczniów gromkie brawa. /opr.Grażyna Król, zdjęcia: Grażyna Król/

      GALERIA

       

     • Spotkanie z teatrem klasy III

     • „W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”

      Bajkę „O rybaku i złotej rybce" zna chyba każdy. Jest to bajka z morałem, że nie należy żądać zbyt wiele, ponieważ można wszystko stracić. Gdy apetyt rośnie w miarę jedzenia, musimy pamiętać, że zamiast sytego brzuszka możemy skończyć z pustym żołądkiem.

      Spektakl "O rybaku i złotej rybce", był wystawiany 20 października br. w GOK w Grochowem. Klasa trzecia miała okazję poznać tę bajkę zaprezentowaną przez zespół teatralny „Uciecha”. Pełna humoru adaptacja sceniczna, została napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez Grażynę Świerczyńską. Piękna scenografia i nastrojowa muzyka sprawiły, że na moment przenieśliśmy się w bajkowy świat. Wszystkie dzieci w skupieniu oglądały te piękne przedstawienie.

      /Renata Hyjek/

    • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
     • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniach 19 - 20 października 2021 roku przeprowadzono w klasie IV turniej ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie udzielali odpowiedzi w określonym czasie losując pytania.

      MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA klasy IV został Kacper Pyź,

      II miejsce -  Maciek Sowa

      III miejsce - Mateusz Turkosz i Michał Wlaź (w indywidualnej dogrywce niewielką przewagę uzyskał Mateusz)

      IV miejsce - Natan Kusek

      Ponieważ chłopcy wyprzedzili wszystkie dziewczynki z klasy dokonano odrębnej klasyfikacji i wyłoniono 4 najlepsze wyniki wśród dziwcząt z klasy IV:

      I miejsce - Oliwia Rudolf

      II miejsce - Sara Kusek

      III miejsce - Zosia Zalot

      IV miejsce - Maja Skiba

      Zwycięzcom gratulujemy!

      /L.Rakoczy/

     • Sukcesy indywidualne i drużynowe w biegach przełajowych

     • W dniu 12 października w Mielcu odbyły się powiatowe indywidualno – drużynowe biegi przełajowe. W Igrzyskach Dzieci II miejsce  i srebrny medal zdobył  Franciszek Kierys kl. III. Natomiast drużyna dziewcząt i chłopców kl. IV zdobyła również II miejsce puchary i dyplomy. Zawodnicy uzyskali awans do zawodów rejonowych.

      Drużyna dziewcząt: Klaus Natalia, Zalot Zofia, Skiba Maja, Rudolf Oliwia, Kusek Sara klasa IV oraz  Zalot Aleksandra klasa III.

      Drużyna chłopców: Turkosz Mateusz, Paweł Gagat, Sowa Maciej, Pyź Kacper klasa IV oraz Hyjek Hubert i Kierys Franciszek.

      W kategorii  klas VI dziewczęta zajęły również II miejsce uzyskując awans do zawodów rejonowych.

      Drużyna dziewcząt: Bauer Milena, Gąska Antonina, Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja klasa V b, Mickiewicz Zuzanna, Gagat Magdalena klasa VI a.

      W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopcy zdobyli I miejsce( puchar, dyplom) i  awans do zawodów rejonowych.

      Furdyna Jakub zajął III miejsce.

      Drużyna chłopców: Jakub Furdyna Klasa VIII, Rakoczy Igor, Mateusz Czachor, Sieczka Adrian, Bukowski Marek klasa VII a oraz Rosak -  Matuszewski Karol klasa VII b.

                                         Gratulujemy sukcesów !!!

      / Lesław Jachowicz/

     • W Parku Trampolin

     •  

       

      Pomysł na  zorganizowanie wyjazdu  do Parku Trampolin w Mielcu zrodził  się u uczniów  i okazał się bardzo ciekawy. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak można w aktywny sposób spędzać czas wolny. W dniu 13.10.2021 r. opiekunowie Renata Hyjek, Anna Leśniak, Klaudia Głaz, wraz z grupą uczniów klasy trzeciej i czwartej pojechali  do Parku Trampolin Jump Planet. W parku spotkaliśmy się z instruktorem, który udzielił nam wskazówek dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z trampolin, a następnie przeprowadził rozgrzewkę. Dopiero wówczas mogliśmy rozpocząć zabawę. Skoki na trampolinach, nurkowanie w basenie pełnym gąbek i bitwa o utrzymanie równowagi sprawiły wszystkim dużo radości. Ciekawą atrakcją były skoki z wysokości do basenu gąbek. Dzieci wykazały się dużą zręcznością i współpracą. Godzinne zmagania spowodowały lekkie zmęczenie i wywołały głód, dlatego wyruszyliśmy do MacDonalds aby coś przekąsić. Posileni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice.   

      /Renata Hyjek/

     • WYJAZD DO TEATRU I SALI ZABAW

     • 11 października dzieci  z klas 0 - I wybrały się  na wycieczkę do sali zabaw  „ Wywrotki” w Mielcu.   W tym wyjątkowym  miejscu na uczniów czekało wiele ciekawych atrakcji. Miały do dyspozycji  konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, zjeżdżalnie, małpi gaj, baseny kulkowe, karaoke, bramkę piłkarską, billard, flipper, kicker, boxer, squash, air hockey i wiele innych. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Największym powodzeniem cieszyły się labirynty i baseny z piłeczkami. Dzieci radziły sobie świetnie, miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię. Zadowolone, trochę zmęczone, ale pełne radości i uśmiechów wróciły do autokaru aby zrealizować kolejny punkt wycieczki. Udaliśmy się na spotkanie z Narodowym Teatrem Edukacji, gdzie pociągiem pełnym humoru i dobrej zabawy odjeżdżającym właśnie z Wrocławia , na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety Juliana Tuwima. Przewodnikiem w tej niezwyklej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru i… nauki.  Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samotną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, oraz całe mnóstwo ptaków „ śpiewających” w radiu oraz wiele innych postaci. Zgodnie stwierdziliśmy, że warto poznać tego wyjątkowego poetę, którego wiersze otwierają przed nami bogactwo i różnorodność otaczającego nas świata. Po skończonym spektaklu w celu kształtowania wrażliwości na piękno jesiennego krajobrazu wybraliśmy się na krótki spacer  do parku. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w  przyrodzie jesienią i barwy polskiej złotej jesieni. Miały również okazję zobaczyć wystawę „ Dźwięki kolorów”. W drodze powrotnej zarówno sportowcy, jak i pozostali uczniowie mogli z bliska oglądać mielecki stadion.  Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie powtórzymy te atrakcje.

      / Anna Jachowicz/

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

     • Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata",  Wychowawczynie klas 0-VIII przeprowadziły pogadanki edukacyjne na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Dodatkowo uczniowie z klas V-VIII przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: panem Lesławem Jachowiczem i panią Małgorzatą Pierzchałą zbierali śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla.

      Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Radek z Gminy Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania.

      /Katarzyna Sikora/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych