• ZIMOWE ZABAWY KLASY VIA

     • Uczniowie klasy VIa zawsze bardzo lubili wspólne zabawy na śniegu. Kiedy uczyli się stacjonarnie, to co roku udało się poszaleć na śniegu i lodzie w czasie lekcji wychowawczych. Były wycieczki do lasu, lepienie bałwana i bitwy na śnieżki. W tym roku pandemia nie pozwoliła na wspólne, zimowe szaleństwo. To nie znaczy, że nie udało się go zorganizować podczas lekcji wychowawczej online. Dzieci indywidualnie lub w małych grupach sąsiedzkich bawiły się na śniegu i miały za zadanie udokumentować to zdjęciami i filmikami, które przesyłały do wychowawczyni. Potem odbyło się wspólne oglądanie, było wiele śmiechu i wspomnień z minionych zimowych szaleństw, znów zatęskniliśmy za swoim towarzystwem i z niecierpliwością czekamy na stacjonarny powrót do szkoły.

      /Katarzyna Sikora/

     • "Mistrz kaligrafii" klasy Ib

     • W październiku wychowawczyni klasy Ib - Maria Jamróz - ogłosiła klasowy konkurs ph. "Mistrz kaligrafii". Jego celem było mobilizowanie uczniów do starannego, kształtnego pisania liter, właściwego ich rozmieszczania oraz estetycznego prowadzenia zeszytów. Na zakończenie I półrocza nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Tytuł "Mistrza kaligrafii" zdobyli: Maja Łanucha, Jakub Mieszkowicz, Anna Trela, Jagoda Kamuda i Emilia Mickiewicz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

      /M. Jamróz/

     • STYPENDIA NAUKOWE

     • 31 stycznia zakończyło się pierwsze półrocze nauki w roku szkolnym 2020/2021. Dla klas V - VIII była to szansa na uzyskanie stypendium naukowego za osiągnięcie średniej ocen 5,0 oraz zachowania wzorowego. Trzynaścioro uczniów z naszej szkoły spełniło te warunki, czego im serdecznie gratulujemy i życzymy takich samych sukcesów na koniec roku. Stypendia w wysokości 100 zł co roku są ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy i zostaną przekazane uczniom w najbliższym czasie.

      Nasi najlepsi:

      Klasa VIII: Jakub Sowa i Szymon Turkosz

      Klasa VII: Anna Pietryka

      Klasa VIa:Maja Nowak i Igor Rakoczy

      Klasa VIb: Krzysztof Turkosz i Julia Turkosz

      Klasa Va: Kacper Sowa

      Klasa Vb: Mateusz Rodzeń, Patryk Gałka, Maciej Maziarz, Antonina Gąska i Maja Ziobroń

      Uczniowie klas IV mają szansę na uzyskanie stypendium na koniec roku, na półrocze gratulujemy tym, którzy mają na to największe szansę, uzyskawszy średnią 5,00. Wystarczy utrzymać średnią ocen i uzyskać zachowanie wzorowe.

      Klasa IVa: Jan Ziobroń i Szymon Łukasik

      Klasa IVb: Igor Salamaga, Karolina Przygoda i Aleksandra Witek.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • "Żywe obrazy"

     • Nauka nie musi być nudna – to udowodnili uczniowie klas Va, Vb i VIa naszej szkoły. Wzięli udział w projekcie pn. „Żywe obrazy” w ramach lekcji plastyki. Wykazali się przy tym dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Ich wysiłek  zaowocował niezwykle udanymi reprodukcjami malarskich dzieł. Była to jednocześnie odskocznia od podręcznika i podróż w świat malarstwa.

      Żywe obrazy to „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa.

      Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych obrazów upozowanych przez amatorów, bądź zawodowych aktorów, sprzedawane były w formie pocztówek.

                                                                                                                                /Małgorzata Maziarz/

     • Babciu! Dziadku! - za wszystkie trudy i starania składamy podziękowania.

     • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole co roku obchodzony był wyjątkowo uroczyście i tłumnie. Jednak w br. z powodu pandemii uczniowie z klasy 0„a” i 0„b” złożyli swoim dziadkom i babciom życzenia w formie nagrania, które jest dostępne pod poniższym linkiem. Za wszystkie trudy i starania dzieci krótkim występem złożyły swoim dziadkom podziękowania. Ciepłymi słowami i wesołą piosenką podziękowały za miłość, troskę i opiekę każdego dnia oraz wspólnie spędzone chwile. Po przedstawieniu uczniowie obydwu klas wspólnie zaśpiewali swoim ukochanym dziadkom „Sto lat!” Kilka dni pełnej mobilizacji i udało się przygotować dekoracje oraz piękne bukiety i laurki dla kochanych babć i dziadków. 

      /Marta Bernat/

       Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta

      najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, miłości najbliższych

      oraz uśmiechu na każdy dzień

      składają

                                                                      Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas 0         

     • KONKURS ŚWIĄTECZNY EDUELO

     • Platforma Eduelo przygotowała dla uczniów klas I-VIII specjalny konkurs świąteczny. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych i wygrać  bony na zakupy w Empiku o wartości 50 zł. Konkurs trwał od 6 do 28 grudnia 2020 roku. Wzięło w nim udział wielu uczniów z naszej szkoły, nikt nie rozwiązał testu w 100% poprawnie i nie zdobył nagrody indywidualnej, ale dzięki licznemu udziałowi nasi podopieczni wywalczyli dodatkową nagrodę dla szkoły - 3 miesiące dostępu do Konta Premium dla szkoły i wszystkich jej uczniów. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do korzystanie z platformy.

     • Zabawy na śniegu

     • W styczniu zawitała do nas prawdziwa zima. W związku z tym uczniowie klas Ib podczas zajęć udali się na boisko szkolne, aby wspólnie bawić się na śniegu. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami. Była to doskonała okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.  

      /M. Jamróz/

     • WYSTĘP ŚWIĄTECZNY KLAS 0

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieciom towarzyszyła radosna, ciepła i życzliwa atmosfera. Zadbały o wystrój sali, wykonując prace plastyczne o zimowo - świątecznej tematyce. Przygotowaliśmy wspólnie ozdoby choinkowe z papieru i tradycyjny, kolorowy łańcuch, którymi udekorowaliśmy klasową choinkę. Upiekliśmy świąteczne pierniczki. Polukrowane i ozdobione wyśmienicie smakowały podczas  wspólnej wigilii. Ciężko pracowaliśmy nad występem, którym uświetniliśmy szkolne spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektor oraz wszyscy pracujący stacjonarnie pracownicy szkoły. Było nam niezmiernie miło. Przedstawiciele obu zerówek złożyli wszystkim świąteczne życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane stroiki. Po powrocie do sali czekała nas niespodzianka - prezenty mikołajowe pod choinką. 

      /Renata Drzymała/

     • Święta w szkole

     • Czas Bożego Narodzenia jest czasem nadziei, wiary, przebaczenia. Narodziny Jezusa Chrystusa przynoszą ze sobą miłość, ciepło, radość. Taki właśnie charakter miały Wigilie klasowe w Zespole Szkół w Maliniu, które odbyły się 22 grudnia 2020 roku. Pięknie udekorowane pokoje, stanowiły idealne tło do nietypowych, ale jakże wyjątkowych spotkań klasowych. Spotkania online przebiegały w podniosłej i uroczystej atmosferze. Chociaż w każdej klasie spotkania różniły się nieco od siebie, to z pewnością nie zabrakło łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Życzenia składane sobie nawzajem przez uczniów, wychowawców, nauczycieli były pełne serdeczności i wiary, że już niedługo spotkamy się razem w szkole. 
      Pan Maciek Kosztyła przygotował z uczniami klas IV-VI muzyczne życzenia świąteczne. Wystąpili w nich uczniowie z klas: IVa (Krzysztof Hyjek i Krystian Sieczka), Vb (Antonina Gąska) oraz VIa (Ania Gagat, Adrian Sieczka, Igor Rakoczy i Kacper Królikowski). Dziękujemy serdecznie panu Maćkowi za świąteczną niespodziankę.
      Wigilię klasy II rozpoczął Franiu Kierys, który przeczytał fragment Pisma Świętego. Wychowawczyni i uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Było w nich słychać tęsknotę za szkołą, kolegami i koleżankami. Ola Duszkiewicz zagrała na keyboardzie kolędy. Zuzia Pietryka, Milenka Arabasz, Madzia Bukowska, Oliwka Ciemięga, Miłosz Marek, Julia Maksoń zaśpiewali kolędy i pastorałki solo i w duetach. I choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada w czwartek, my przeżywaliśmy te chwile w naszej wspólnocie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów. 
      W klasie VIb został zorganizowany konkurs klasowy na "Najlepsze zdjęcie w stylizacji świątecznej". Uczniowie mieli za zadanie ubrać się odświętnie, wyreżyserować tło i zrobić oraz wysłać do wychowawcy zdjęcie w klimacie świątecznym. Do konkursu zgłoszono 10 zdjęć. Pierwsze miejsce zajęło zdjęcie Dominika Szota z kotkiem, drugie miejsce zdjęcie Mai Hyjek z choinkami a trzecie Alana Siembaba z bratem i choinką. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostaną wręczone po feriach. 22 grudnia podczas godziny wychowawczej klasa 6b spotkała się z wychowawczynią Grażyną Król online. Wszyscy ubrali się odświętnie, założyli mikołajowe czapki, złożyli sobie nawzajem życzenia i opowiedzieli o swoich marzeniach na przyszły rok. Potem zaśpiewali wspólnie kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Wszyscy byli zgodni co do tego, że chcieliby się spotykać na żywo i móc składać życzenia normalnie, a nie wirtualnie. 
      22 grudnia uczniowie klasy V a spędzili razem z wychowawczynią Natalią Krawiec miłe chwile na niecodziennej wirtualnej Wigilii, podczas której złożyli sobie nawzajem życzenia, ze smakiem jedli przygotowane wcześniej potrawy, chwalili się świątecznym wystrojem swoich domów, podawali przepisy na pierniczki i inne łakocie oraz śpiewali kolędy. Nie mogło zabraknąć też kultowego filmu "Kevin sam w domu", którego fragmenty wspólnie obejrzeli. Pomimo że w tym roku uczniowie nie mogli być razem, choć na chwilę poczuli się jak przy wspólnym wigilijnym stole w klasie. 

                                                                                                                                                  /Renata Hyjek/ 

     • SPOTKANIE OPŁATKOWE KLASY III

     • "Cicha noc, święta noc

      pokój niesie ludziom wszem..."

      Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku: rodzinne, pełne ciepła i miłości. Obchodzimy je na pamiątkę narodzin Jezusa, który przyszedł na świat w małej stajence w Betlejem. Już trzeci rok spotykamy się wspólnie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem jeszcze raz przeżyć ten piękny czas w naszym gronie, przy opłatku i kolędzie. W tym roku na odległość, inaczej niż w ubiegłych latach.

      Boże Narodzenie to czas nadziei i pokoju więc wysłuchaliśmy w ciszy i spokoju, o tym jak się niesie wieść miła, że cudowne dzieciątko nam się narodziło. Przewodniczący klasy – Dawid Faraś przeczytał Ewangelię wg. Św. Łukasza mówiącą o Narodzeniu Chrystusa. ( Łk;1-14 )
      Tradycją Świąt jest dzielenie się opłatkiem. Opłatek jest chlebem, Bożym darem. Łamać się opłatkiem to znaczy dzielić się dobrocią, miłością Boga. Gest łamania się opłatkiem przypomina, że poza zwykłym porządkiem życia, w którym istnieje niezgoda jest jeszcze inny świat. Świat miłości wyrozumiałości i przebaczania. Składaliśmy sobie życzenia , te proste od serca. Prezentowaliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
      Zjednoczeni w miłości, odmówiliśmy wspólnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus - Ojcze nasz… Polecaliśmy w modlitwie również nasze rodziny, naszych przyjaciół, naszą klasę, rodziców, samotnych, chorych.
      Jest stary i piękny zwyczaj w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd. Dlatego zaśpiewajmy wspólnie. Podsumowaniem naszego spotkania była krótka opowieść o Bożym Narodzeniu.

                                                                                                        / Anna Jachowicz/

     • Świętowanie klasy 4a

     • Pomimo ograniczeń wynikających z pandemii uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p.Małgorzatą Maziarz starali sie kultywować szkolne świąteczne i mikołajkowe zwyczaje. Podczas godzin wychowawczych online 8 i 22 grudnia było wesoło, mikołajkowo i świątecznie.

       

    • Świąteczne zdjęcia w przedszkolu
     • Świąteczne zdjęcia w przedszkolu

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pani Grażyna Król przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę. Nauczycielka angielskiego zrobiłą świąteczną dekorację i zaprosiła dzieci do zrobienia sobie pamiątkowych świątecznych zdjęć. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w mini sesji zdjęciowej. Każde dziecko grzecznie czekało na swoją kolej słuchając świątecznych piosenek w języku angielskim. Efekty można zobaczyć w galerii przedszkola i podziwiać wspaniałe fotomodelki i fotomodeli. Wszystkie przedszkolaki życzą po angielsku: Merry Christmas! 

      opr.G.Król

     • Świąteczny czas w klasie Ib

     • Grudzień to miesiąc, który nierozerwalnie łączy się z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. W dobrym przeżyciu tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów świątecznych.

      W związku z tym uczniowie klasy Ib podczas zajęć rozmawiali o tradycjach bożonarodzeniowych, o pomocy potrzebującym, wykonywali świąteczne ozdoby, śpiewali kolędy i pastorałki, a także obejrzeli prezentację o krakowskich szopkach.

      Nieodzownym elementem oczekiwania na Boże Narodzenie jest również ubieranie choinki. Ze względu na zdalne nauczanie nie było możliwości ubrania klasowej choinki. Jednakże uczniowie wspólnie z Najbliższymi przystroili swoje domowe drzewka, na których zawisły bombki, gwiazdki, kolorowe światełka.

      Dodatkowo dzieci razem z Rodzicami, Rodzeństwem własnoręcznie przygotowały świąteczne pierniczki. Dzięki tej kulinarnej zabawie miały one okazję rozwijać swoje gastronomiczne zainteresowania, zdolności manualne, a także zmysł artystyczny.

      Zwieńczeniem wszystkich działań prowadzonych przez ostatnie dni była wspólna klasowa Wigilia, która rozpoczęła się od jasełek. Podczas wirtualnego spotkania nie zabrakło również łamania się opłatkiem, czytania przez Panią Paulinę Daniel fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, modlitwy, składania sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, śpiewania kolęd i pastorałek.

      Ten wspólnie spędzony czas był pełen wzruszeń i upłynął w bardzo miłej atmosferze.

       

      SERDECZNIE DZIĘKUJĘ RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W PRZYGOTOWANIE PIĘNYCH STROJÓW JASEŁKOWYCH, ZA WSZELKĄ ŻYCZLIWOŚĆ W PRZEPROWADZANIU PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ!!!  

       

      W imieniu własnym i uczniów klasy Ib składam świąteczne życzenia:

      by spełniały się plany i marzenia,

      aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy.

      Byśmy wszyscy byli dla siebie bardziej mili,

      patrzyli na to co nas łączy, a nie na to co nas dzieli,

      bo Bóg rozdaje miłość wszystkim bez wyjątku

      zesłaną na ziemię w Małym Dzieciątku!

       

      Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego

      oraz szczęśliwego Nowego 2021 Roku!!!

      /M. Jamróz/

     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

     • Nasi uczniowie w szkole i w przedszkolu wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA" organizowanym przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Komisja konkursowa w składzie pań: Renata Paterak, Beata Głaz i Agnieszka Rusin postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych: kategoria I – klasa 0 i przedszkole, kategoria II – klasy I-III, kategoria III – klasy IV-VIII.

      Nagrodzeni z ZS w Maliniu:

      Kat. 0 i Przedszkola

      Maja Krysa, Karol Hyjek, Aleksandra Łachut – Przedszkole w Ławnicy

      Laura Winiarz, Igor Trela, Martyna Piekarska – kl. 0a (opiekun Marta Bernat)

      Zuzanna Sikora – kl. 0b (opiekun Renata Drzymała)

      Kat. klasy IV-VIII

      Krystian Sieczka – kl. IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz ich opiekunom.

      /Katarzyna Sikora/

     • DZIĘKUJEMY!!!

     • Społeczność Zespołu Szkół w Maliniu włączyła się do świątecznej pomocy dla Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Zbiórka w szkole trwała w dniach 2 -18 grudnia. Udało się zebrać artykuły spożywcze i szkolne, środki czystości i inne potrzebne rzeczy, które w poniedziałek 21 grudnia zostały zawiezione do Skopania. Dyrektor placówki Damian Szwagierczak prosił o przekazanie podziękowań wszystkim za hojną pomoc, której rozmiary przekroczyły jego najśmielsze oczekiwania.

      W imieniu dyrekcji szkoły dziękujemy za przekazane dary uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom ZS w Maliniu.

      /Katarzyna Sikora/

     • Konkurs plastyczny w klasie Ib

     • Na przełomie listopada i grudnia w klasie Ib został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem: "Wiem, jak bezpiecznie zachować się w czasie pandemii". 

      Celami konkursu było:

      - zdobycie i poszerzenie przez dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa w czasie pandemii;

      - pokazanie rówieśnikom, jak bezpiecznie zachowywać się  i na co warto zwrócić uwagę, aby być zdrowym i żyć zdrowo;

      - uświadomienie dzieciom, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w czasach zwiększonego ryzyka na choroby, które możemy zaliczyć do wczesnej profilaktyki;

      - rozwijanie i pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności twórczej;

      - promowanie zdrowego stylu życia.

      Zwyciezcą konkursu została MAJA ŁANUCHA.

      Serdecznie gratulujemy! :)

      /M. Jamróz/

       

       

       

     • SPORT POZA SZKOŁĄ

     • Młodzi piłkarze nożni znów zachwycili swoja grą. W dniu 13 grudnia 2020 roku  w hali sportowej w Cmolasie odbył się bardzo silnie obsadzony turniej futsalu. Organizatorem turnieju była Akademia  Piłkarska Piłkarskie Nadzieje w Mielcu. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Bauer Milena, Bauer Konrad, Faraś Dawid, Mazgaj Jakub, Wlaź Michał, Wlaź Kacper, Marek Miłosz, Hyjek Hubert zajęła IV miejsce przegrywając brązowe medale jedną bramką. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Dawid Faraś. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika turnieju  otrzymał bramkarz naszej drużyny Jakub Mazgaj. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.   

       / Lesław Jachowicz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych