• Walka o tytuł MISTERA w kl.0b

     • W Dniu Chłopaka nie brakło wśród klasowej społeczności konkurencji w różnych dziedzinach oraz śmiechu, radości i dobrej zabawy, a także drobnych upominków. Chłopcy ubiegali się o tytuł Mistera: biegłego liczenia, celnego oka, świetnego tancerza, znawcy samochodów, piłkarza i sportowca w wielu dziedzinach.Dziewczynki zasiadły w jury i starały się sumiennie wypełniać obowiązki sędziow.

      /Renata Drzymała/

     • Pizza w "zerówce"

     • 28 września uczniowie klas 0a i 0b samodzielnie wykonywali pizzę. Mieli okazję wykorzystać wszystkie zmysły podczas realizacji tego zadania. Dzieciaki oglądały, wąchały, smakowały i dotykały poszczególnych składników ciasta ( mąka, drożdże, olej, woda, sól, cukier). Obserwowały jak "rosną "drożdże. Przy okazji zrozumiały sens powiedzenia " rosnąć jak na drożdżach" Zgodnie z przepisem realizowały poszczególne etapy wykonania ciasta.Patrzyły jak ciasto rośnie, a następnie wałkowały w kształt koła i komponowały smaki. Upieczona pizza smakowała wyśmienicie.

      /Renata Drzymała/

     • Spotkanie "zerówek" ze strażakami.

     • W ramach realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego zorganizowano spotkanie dzieci oddziałów zerowych z miejscowymi strażakami. Panowie bardzo solidnie przygotowali się do spotkania z dziećmi. Wyjachali dwoma samochodami; dużym wozem bojowym i mniejszym pojazdem. Przygotowali stanowiska dla mniejszych grup, przy których prezentowali sprzęt, mundury, przyrządy, wykorzystywane w różnych sytuacjach oraz zachęcali dzieci do aktywnego uczestnicwa w symulacjach akcji. Umożliwili wejście do wozu oraz użycie sygnału. Na zakończenie zaprezentowali działąnie armatki wodnej. W dowód wdzięczności dzieci wręczyły podziękowanie na ręce organizatora, p.Pawła Łachuta oraz pamiątkowe medale dla bohaterów dla panów: Łukasza Kamenczaka, Mirosława Guzdy, Kamila Mierzwy, Adriana Wieczerzaka, Piotra Mysony i Piotra Bauera. Wszystkim druhom strażakom serdecznie dziękujemy, a w szczególności p.Pawłowi Łachutowi.

      /Renata Drzymała/

     • WYCIECZKA ROWEROWA KLASY VIA

     • Uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią Katarzyną Sikorą i panią dyrektor Lidią Rakoczy wybrali się na wycieczkę rowerową do Ostoi "Słowianka" w Brzyściu. Pogoda bardzo dopisała i sugerowała raczej powitanie, a nie pożegnanie lata. Trasa przebiegała przez Malinie, Tuszów Mały, Babichę i Brzyście, obyło się bez przygód, wszyscy cali i zdrowi dojechali do celu podróży. Najpierw zwiedziliśmy zwierzyniec, który bardzo zaimponował wszystkim uczniom ze względu na zajmowany obszar i skupisko wielu gatunków różnych zwierząt. Były bawoły, króliki, alpaki, lamy, wielbłądy, różne gatunki bydła, kaczek i innych ptaków. Uczniowie szczególnie zaprzyjaźnili się z wesołym strusiem, który nie odstępował ich na krok. Potem nastąpił czas na posiłek, wszystkim bardzo smakowała kiełbaska z grilla i herbatka, które dodały im sił na kolejne atrakcje. Były gry i konkurencje przygotowane przez uczniów, które poprowadziła Patrycja Marmura, wspólne szaleństwo na placu zabaw, gry  w piłkę nożną na boisku oraz spacery po pięknie zagospodarowanym terenie Ostoi Słowianka. To niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić. Na drogę powrotną wybraliśmy trasę przez Chrząstów i Malinie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów. Uczniowie w drodze powrotnej już pytali o kolejną wycieczkę rowerową.

      /Katarzyna Sikora/

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

     • Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata", do której włączyła się cała społeczność szkolna. Wychowawczynie klas 0-III przeprowadziły pogadankę edukacyjną na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Te tematy były również poruszane przez wychowawców klas starszym na godzinach wychowawczych. Dodatkowo uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: panem Lesławem Jachowiczem i panią Małgorzatą Pierzchałą oraz paniami Anna Leśniak i Katarzyną Sikorą zbierali śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla.

      Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Radek z Gminy Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania oraz zorganizowanie wywozu zebranych odpadów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w sprzątanie okolicy szkoły. Szkolną koordynatorką akcji "Sprzątanie świata" była pani Katarzyna Sikora.

     • Ognisko klasowe klasy VII

     • We wtorek 22 września odbyło się ognisko klasy VII, które miało miejsce na podwórku domu Gabrysi Arabasz, gdzie zaprosili nas Jej Rodzice. Zastaliśmy już rozpalone ognisko, za co dziękujemy panu Rafałowi Arabasz, który do końca dbał, aby ogień nie zgasł. Po zjedzeniu kiełbasek i innych przygotowanych przysmaków rozpoczęły się konkurencje przygotowane przez naszą wychowawczynię Urszulę Czerw. Po wyścigu ze skakankami okazało się, że musimy jeszcze popracować nad współpracą w grupie. Bawiliśmy się też w chowanego, zbijanego i inne gry. Wpięknym otoczeniu i dzięki wspaniałej pogodzie odpoczęliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. Wszyscy bylismy bardzo zadowoleni z tego spotkania, czas minął nam błyskawicznie. Dziękujemy bardzo Państwu Arabaszom i pani Urszuli Czerw oraz pani Paulinie Daniel za zorganizowanie ogniska.

                                                                                                                     /Ania Pietryka, Urszula Czerw/

     • PROJEKT "PRYMAS WYSZYŃSKI - CZŁOWIEK NIEZWYKŁEJ MIARY"

     •  

       

       

       

       

       

      Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary" organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowań do beatyfikacji naszego patrona. Realizacja projektu przypadła na trudny czas nauki zdalnej, ale udało się wykonać wszystkie wymagane zadania. Każda szkoła musiała wybrać 5 spośród 10 proponowanych zadań konkursowych. Szkolna komisja wybrała po jednej pracy z każdej kategorii, które zostały przesłane do Warszawy. Naszą szkołę reprezentowali:

      W kategorii konkurs plastyczny pt. “ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień - Zuzanna Mickiewicz (opiekun Małgorzata Maziarz)

       

      W kategorii plakat z cytatami  Kardynała Stefana Wyszyńskiego dotyczącymi wartości: Ojczyzna, naród, patriotyzm - Kacper Królikowski (opiekun Katarzyna Sikora)

      W kategorii znaczek pocztowy upamiętniającego uroczystość beatyfikacji - Oskar Żak (opiekun Renata Hyjek)

      W kategorii wiersz pt. "Dziękuję Ci Prymasie" - Kacper Sikora  (opiekun Katarzyna Sikora)

      W kategorii prezentacja multimedialna pod hasłem: “Człowiek niezwykłej miary” Martyna Krępa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      21 września otrzymaliśmy wyniki konkursu, serdecznie gratulujemy Zuzi Mickiewicz uzyskania III nagrody, ale podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz opiekunom, którzy w tym trudnym czasie znaleźli czas i ochotę, aby wykonać dodatkową pracę. 

      Poniżej prezentujemy wykonane zadania konkursowe w poszczególnych kategoriach.

      /Katarzyna Sikora/

     • Ognisko klasowe IVb

     • 22 września odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 4b. Przepiękna, słoneczna aura zachęciła dzieci do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Jak to przy ognisku, nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek i innych smakołyków. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej pierwszej wspólnej imprezy, a w szczególności: p. Agnieszce Kardyś, p. Justynie Kasprzak, p. Monice Mazur, p.Alinie Kołek i innym rodzicom, którzy nas wspierali. 

      /Aneta Dudek/

    • Nauka kl. IV B w Akademii pana Kleksa
     • Nauka kl. IV B w Akademii pana Kleksa

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nauka kl. IV B w akademii pana Kleksa.

      W środę 21 X dzieci z kl. IV B mogły poczuć się jak uczniowie akademii pana Kleksa. To były dwie intensywne lekcje, podczas których dzieci sprawdziły swoją wiedzę z lektury, rozwiązując zadania na czas. Za poprawne odpowiedzi otrzymywały piegi. Nawet szpak Mateusz opuścił na chwilę Ambrożego Kleksa i razem z Ambrozją Kleksówną przylecieli do Malinia. :)

     • OGNISKO KLASY VIa

     • We wtorek 15 września odbyło się ognisko klasy VIa zorganizowane przez panie: Katarzynę Sikorę i Lidię Rakoczy. Uczniów zaprosił na swoje podwórko nowo wybrany przewodniczący klasy Igor Rakoczy. Miejsce spotkania zachwyciło wszystkich: malowniczy lasek, staw, boisko do piłki nożnej oraz zacienione miejsce na ognisko przypadło wszystkim do gustu. Dzieci spędziły kilka godzin na świeżym powietrzu, rozmowom i wspólnym zabawom nie było końca, wszyscy bardzo się stęsknili za klasowymi spotkaniami. Uczniowie ze smakiem zajadali kiełbaski, jedli pyszne ciasto upieczone przez panią Paulinę Marmurę z Klasowej Rady Rodziców, największą atrakcją okazało się jednak pieczenie słodkich pianek na ognisku. Były konkurencje i zabawy przygotowane przez opiekunów, dużo śmiechu, aktywnych gier na łonie przyrody. W konkursie dla dziewcząt najszybsza okazała się Maja Nowak, a wśród chłopców największą pomysłowością wykazali się Adrian Sieczka i Marek Bukowski. To było wspaniałe spotkanie, wszyscy chcą koniecznie je powtórzyć.

      /Katarzyna Sikora/

     • AKCJA "DRUKUJ Z UŚMIECHEM"

     • Nasza szkoła otrzymała 9 drukarek HP w ramach akcji "Drukuj z uśmiechem" organizowanej przez Fundację Polsat przy współpracy z firmą HP.  Akcja polegała na przekazaniu podmiotom prowadzącym działalność w zakresie edukacji, opieki i wychowania dzieci oraz młodzieży sprzętu drukującego HP w celu wsparcia kształcenia zdalnego. Otrzymany sprzęt pozwoli na uzupełnienie braków w naszej placówce, m. in. w pokoju nauczycielskim, sekratariacie i bibliotece szkolnej. 

      Bardzo dziekujemy Fundacji Polsat i firmie HP za wsparcie.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • 26 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego, było ono pod każdym względem inne niż poprzednie takie uroczystości. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem nie spotkaliśmy w sali gimnastycznej z wszystkimi uczniami i ich rodzicami, nie było też wręczania dyplomów i świadectw z wyróżnieniem na forum całej szkoły. Jednak z podziałem na klasy i zgodnie z harmonogramem zapewniającym bezpieczeństwo udało się podsumować rok szkolny 2019/2020. Ten rok zapisze się w pamięci wszystkich, nie tylko nauczycieli i pracowników szkoły, ale szczególnie uczniów i ich rodziców. Wszyscy mogliśmy się przekonać jak wyglądałby świat bez szkoły i oby taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła. Wychowawcy klas wręczyli dyplomy, świadectwa i życzyli wszystkim udanych wakacji. Szczególne gratulacje należą się uczniom, którzy uzyskali średnią 4,75 i świadectwo z wyróżnieniem  oraz tym, którzy za średnią 5,0 otrzymali stypendium naukowe ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

      Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2019/2020:

      Klasa IVa:

      Zuzanna Mickiewicz, Kacper Sowa, Patryk Łanucha, Jakub Pluta (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Wiktoria Myjak, Dominika Wieczerzak (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Klasa IVb:

      Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Patryk Gałka, Maksymilian Obara, Artur Kamuda, Marlena Vizauer (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Mateusz Rodzeń, Zuzanna Sasor, Maciej Szumacher (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Klasa Va:

      Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Tomasz Głodzik, Szymon Pyź, Magdalena Lis (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Przemysław Piekarski, Adrian Sieczka (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Klasa Vb:

      Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Oliwia Motyka, Maja Hyjek, Kacper Sowa, Mateusz Bauer, Karol Głowa (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Katarzyna Rusin, Wiktoria Pluta (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Klasa VI:

      Anna Pietryka, Oskar Żak, Kamil Ochalik, Gabriela Arabasz (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Amelia Sowa, Julia Wilk (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Klasa VII:

      Jakub Sowa, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Szymon Rup, Seweryn Jakubczyk (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Klasa VIII:

      Martyna Krępa, Emilia Boicetta (świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe)

      Aleksandra Wieczorek (świadectwo z wyróżnieniem)

       

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji!

      /Katarzyna Sikora/

       

     • MŁODZI WSPANIALI 2019/2020

     • Uczniowie klas IV-VIII, którzy uzyskali wysoka średnią ocen oraz osiągnięcia edukacyjne lub sportowe otrzymali tytuł "Młodych Wspaniałych" oraz bony w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach i zawodach.

      Klasa  IVa

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Zuzanna Mickiewicz – laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Patryk Łanucha  – laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Kacper Sowa – laureat ogólnopolskiego konkursu z przyrody „Galileo”

       

      Klasa  IVb

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Patryk Gałka -  laureat ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „Galileo”, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Maja Ziobroń - laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Antonina Gąska - laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

       

      Klasa Va

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Magdalena Lis - laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

       

      Klasa Vb

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Krzysztof Turkosz - laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Julia Turkosz – laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Oliwia Skiba - laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

       

      Klasa VI

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Anna Pietryka  – laureatka ogólnopolskiego konkursu z biologii „Galileo”

      Oskar Żak – laureat ogólnopolskiego konkursu z biologii „Galileo”

       

      osiągnięcia sportowe (średnia 4,5, zachowanie bardzo dobre)

      Jakub Furdyna  - I miejsce w Halowych Igrzyskach dzieci w lekkiej atletyce, skok wzwyż

       

      Klasa VII

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Jakub Sowa – laureat w  ogólnopolskim  konkursie z języka angielskiego „Galileo”, laureat w ogólnopolskim  konkursie  z matematyki „Galileo”

       

      Klasa VIII

      osiągnięcia edukacyjne (średnia 5,0, zachowanie wzorowe)

      Martyna Krępa  – laureatka w ogólnopolskim  konkursie  z języka angielskiego „Galileo”, laureatka kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego

       

      osiągnięcia sportowe (średnia 4,0 zachowanie bardzo dobre)

      Jakub SowaIII miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce, bieg na dystansie 100 m przez płotki

      /Katarzyna Sikora/

     • ZDALNA SZKOŁA PLUS

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu otrzymali kolejne 5 laptopów do wykorzystania podczas kształcenia zdalnego w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. "Zdala szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego". Tym razem laptopy zostały skierowane do rodzin wielodzietnych.​​​​​​​

    • AKCJA CHARYTATYWNA
     • AKCJA CHARYTATYWNA

     • 26 czerwca 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji #gaszynchallenge. To akcja charytatywna, która wspiera chore dzieci i ich rodziny. Serdecznie dziękujemy za nominacje Szkole Podstawowej w Czajkowej.

      Nasz challenge: https://www.youtube.com/watch?v=LY5lSY3_E-w&feature=youtu.be

       

      Do dalszego wyzwania nominowaliśmy:

      Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem

      Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym

      Zespół Szkół w Jaślanach

       

      Wyzwanie zrealizowaliśmy, by pomóc Mai Watracz z Ławnicy, do czego Was również gorąco zachęcamy:

      Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/maja-watracz

      Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na leczenie Mai Watracz. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejne osoby lub instytucje. 💪💪

     • SUKCES LITERACKI

     • Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Pietryka z klasy I i Anna Pietryka z klasy VI otrzymały nagrodę w konkursie "Wydajemy własną książkę" organizowanym już po raz XX przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. Zuzia napisała książkę pt. "Dzieci i dzikie zwierzęta", a Ania wykonała do niej ilustracje. Szczególne uznanie należy się mamie dziewczynek, pod której kierunkiem powstała ta pracy podczas narodowej kwarantanny. Gratulujemy serdecznie i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

      /Katarzyna Sikora/

     • SUKCESY PLASTYCZNE

     • Uczniowie z klas 0-II wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bajkowy bohater” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym - Filię Biblioteczną w Jaślanach i Maliniu.

      NAGRODZENI:
      Marcela Rymarowicz – kl. 0a (opiekun Katarzyna Tomczak)

      Zuzanna Sikora  – kl. 0b (opiekun Renata Drzymała)

      Gabriela Pluta, Zuzanna Surowiec - kl. I (opiekun Ewelina Łachut)

      Maja Skiba kl. II (opiekun Anna Jachowicz)

      Gratulujemy zwcięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

      /Katarzyna Sikora/

     • EGZAMIN KLASY VIII

     • W dniach 16-18 czerwca odbyły się egzaminy klasy VIII z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Były one niecodzienne, komisje i uczniowie musieli dostosować się do wymogów sanitarnych, co było dodatkowym stresem dla wszystkich. Jednak ósmoklasiści przyszli w doskonałych humorach i bardzo dobrze poradzili sobie z wdrożeniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Byli bardzo zdyscyplinowani i twierdzili, że egzamin nie był taki straszny jak się zapowiadał. Trzymamy kciuki za wyniki:))

      /Katarzyna Sikora/

     • KARTA ROWEROWA

     • W czerwcu 2020 r. uczniowie kl. IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

      Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania,  udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego. Egzamin praktyczny polegał  na ocenie kierującego rowerem pod względem: przestrzegania przepisów w ruchu drogowym, umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności pozycja kierującego na rowerze, upewnienie się o możliwości jazdy, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

      W tym roku egzamin odbywał sie w wyjatkowych warunkach i część praktyczna była przeprowadzona w małych grupach zachowująć obowiązujące środki bezpieczeństwa.

      Egzamin na kartę rowerową z wynikiem pozytywnym uzyskało 27 uczniów.  Wszystkim gratulujemy i życzymy przyjemnej jazdy rowerem :) 

      /Anna Leśniak/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych