• "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ"

     • W piątek 10 czerwca 2022 roku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego "Wydajemy własną książkę", który od 22 lat jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się utwory napisane przez uczniów Zespołu Szkół w Maliniu.

      NAGRODZENI:

      Mielna Salamaga z klasy III (opiekun Renata Hyjek)

      Roma Występek z klasy VIIb (opiekun Katarzyna Sikora)

      Anna Pietryka z klasy VIII (opiekun Ewa Krępa)

      WYRÓŻNIENI:

      Zuzanna Pietryka z klasy III (opiekun Renata Hyjek)

      Zuzanna Sikora z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

      Oliwia Skiba i Oliwia Motyka z klasy VIIb (opiekun Katarzyna Sikora)

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, przygotowanie własnej książki to naprawdę wielkie wyzwanie i bardzo dużo włożonej pracy. Konkurs jednak cieszy się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły, jest wpisywany na świadectwo szkolne i przy wymaganej średniej ocen klasyfikuje uczniów klas IV-VIII do "Młodych Wspaniałych".

      /Katarzyna Sikora fot. Lidia Rakoczy/

     • Młodzi finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości

     •  9 czerwca bieżącego roku odbyło się podsumowanie matematycznego konkursu "Mały Finansista" zrealizowanego w ramach programu mFundacji, pod koordynacją Grażyny Zalewskiej-Vizauer w ZSP w Tuszowie Narodowym. Uczestnikami projektu z naszej placówki byli uczniowie klasy III, pod kierunkiem Renaty Hyjek.

      W ramach realizacji programu mFundacji „Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości” będącego innowacją dydaktyczną, szkoła koordynująca projekt, zorganizowała gminny konkurs ph. „Mały finansista” dla wszystkich uczestników projektu ze szkół biorących w nim udział. Uczniowie zdobyli nagrody ufundowane przez fundację mBanku. 

      Nagrodę  z klasy trzeciej, z naszej szkoły odebrał Szymon Gołojuch, a wyróżnione zostały: Helena Kozłowska i Julia Maksoń. Na zakończenie projektu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Gratulujemy nagrodzonym!

                                                                                                                                                                  /Renata Hyjek/

     • Sukcesy wokalistek w konkursie piosenki SŁOWIK WIOSNY

     • 9 czerwca 2022r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna edycja Konkursu SŁOWIK WIOSNY. W konkursie z wieloletnią już tradycją wzięły udział również reprezentantki naszej szkoły - uczennice klasy trzeciej Milena Arabasz, Magdalena Bukowska oraz Zuzanna Pietryka. Konkurs skierowany był do uczniów klas I - III, a tematyką - przyroda, ekologia, natura. 

      Miło nam poinformować, że nasze uczennice zostały wysoko ocenione przez Jury konkursowe, które nagrodziło Madzię Bukowską i wyróżniło Milenę Arabasz. 

      Opiekunem wokalistek był Arkadiusz Chwałek, a konsultacji wokalnych udzieliła Monika WIlczyńska.

      Gratulujemy naszym artystkom sukcesów.

                                                                    /Arkadiusz Chwałek/

     • Niepowtarzalna przygoda z piłką ręczną chłopców z klasy VIIa i VIII

     • W dniach od 1 czerwca do 5 czerwca 2022 roku w Dźwirzynie  nad Bałtykiem odbył się Finał Ogólnopolski w piłce ręcznej chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Województwo podkarpackie, powiat mielecki,  gminę Tuszów Narodowy  reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliniu. Chłopcy zaprezentowali się super, wzbudzając  podziw trenerów profesjonalnych klubów piłki ręcznej. Co prawda nie udało się wygrać meczu. Jednak wynik 25 : 28 z ekstraklasowym zespołem z Piotrkowa Trybunalskiego, czy 18 : 19 z Kaliszem, to są wyniki poza oczekiwaniami. Wynik sportowy jest mniej ważny w obliczu rywalizacji z drużynami ligowymi. Chłopcy spędzili czas na sportowo i turystycznie, zwiedzając nasze piękne morze od Dźwirzyna po Kołobrzeg. Podkreślić należy, że jest to pierwszy Finał Ogólnopolski w naszej gminie. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Tuszów Narodowy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maliniu, wszystkim darczyńcom za umożliwienie udziału w tej sportowej imprezie.

       

      PS.

      Mieliśmy trochę pecha. W drugim meczu podstawowy zawodnik z prawego rozegrania Jakub Trojnar doznał kontuzji wargi i nie mógł grać do końca turnieju, podobnie prawoskrzydłowy Kamil Ochalik zmagał się z chorobą gardła i też nie mógł do końca turnieju grać. W drugim dniu Igor Daniel zgłosił kontuzję kostki. Jeżeli ktoś zna realia gier zespołowych, to wie, że grając bez zawodników rezerwowych w turnieju pięciodniowym,  szanse na sukces są małe.

      Szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Trojnar Jakub, Ochalik Kamil, Dąbrowski Kacper, Żak Oskar, Hyjek Karol,  klasa VIII, Rakoczy Igor, Pyź Szymon, Bukowski Marek, Czachor Mateusz, Daniel Igor, Mieszkowicz Kamil.

      Udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej jest największym sukcesem

      w historii Szkoły Podstawowej w Maliniu i Gminy Tuszów Narodowy.

     • Wyniki konkursu ,,Kardynał Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży’’

     • Podczas uroczystości związanych z  Dniem Patrona Szkoły został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony z tej okazji przez Zespół Szkół w Maliniu. Panie Monika Klich i Ewelina Łachut, odpowiedzialne za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, przekazały listę nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Na konkurs wpłynęło 44 prace plastyczne oraz 17 prezentacji multimedialnych. Bardzo dziękujemy za przygotowane prace plastyczne i prezentacje multimedialne uczniom ze szkół w Borkach Nizińskich, Czajkowej i Jaślan. Gratulujemy serdecznie osiągniętych wyników zwycięzcom i wyróżnionym, a także ich opiekunom, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcony czas i zaangażowanie.

      Kategoria I praca plastyczna kl. I-IV:

      Nagrody:

      1. Wojciech Krępa kl. II – SP Borki Nizińskie - opiekun p. Elżbieta Cygan

      2. Katarzyna Kukulska kl. II – SP Borki Nizińskie - opiekun p. Elżbieta Cygan

      3. Milena Salamaga kl. III – ZS Malinie - opiekun p. Renata Hyjek 

      4. Julia Maksoń kl. III – ZS Malinie - opiekun p. Renata Hyjek 

      5. Helena Kozłowska kl. III – ZS Malinie - opiekun p. Renata Hyjek

      6. Wiktoria Piechota kl. III – SP Czajkowa - opiekun p. Agata Burda-Rusin 

      Wyróżnienia:

      1. Julia Pszczoła kl. II – SP Borki Nizińskie - opiekun p. Elżbieta Cygan 

      2. Lena Rokoszak kl. II – Borki Nizińskie - opiekun p. Elżbieta Cygan 

      3. Emil Uzar kl. III – ZS Jaślany - opiekun p. Maria Dedo

      4. Kacper Świątek kl. I – ZS Malinie - opiekun p. Anna Jachowicz

      5. Agnieszka Rodzeń kl. IIa – ZS Malinie - opiekun p. Beata Wojciechowska-Durda

      6. Emilia Mickiewicz kl. IIb – ZS Malinie - opiekun p. Maria Jamróz

      Kategoria II prezentacja kl. V-VIII:

      Nagrody:

      1. Kamil Ochalik kl. VIII – ZS Malinie - opiekun p. Małgorzata Maziarz

      2. Karolina Przygoda kl. Vb – ZS Malinie - opiekun p. Anna Leśniak

      3. Michał Rzeźnik kl. VI – ZS Jaślany - opiekun p. Małgorzata Duszkiewicz

      4. Patryk Łanucha kl. VIa – ZS Malinie - opiekun p. Małgorzata Maziarz

      Wyróżnienia:

      1. Anna Pietryka kl. VIII – ZS Malinie - opiekun p. Małgorzata Maziarz

      2. Gabriela Arabasz kl. VIII – ZS Malinie - opiekun p. Małgorzata Maziarz 

      3. Igor Salamaga kl. Vb – ZS Malinie - opiken p. Anna Leśniak 

      4. Milena Brach kl. VIII – ZS Malinie - opiekun p. Małgorzata Maziarz 

      5. Radosław Leśniak kl. VII – SP Czajkowa - opiekun p. Elżbieta Flis

     • Wycieczka do Krakowa klasy Va

     • 8 czerwca uczniowie klasy Va wzięli udział w wycieczce do Krakowa.

      Pierwszym punktem programu był pobyt w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ogród Doświadczeń to miejsce, gdzie na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. 110 modeli, których zadaniem jest uczyć poprzez zabawę, rozmieszczonych zostało w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę, mechanikę, magnetyzm. Dodatkowo są jeszcze trzy obszary aktywności: Naukowa Siłownia, Piaskowa Planeta, Odlotowy Plac Zabaw.

      Nasze dzieci doskonale bawiły się eksperymentując na wielu modelach edukacyjnych i sprawdzając działanie wielu urządzeń. Wprawdzie na początku pobytu dość mocno padał deszcz, ale nie stanowiło to żadnej przeszkody w zapoznawaniu się z atrakcjami Ogrodu. Wszyscy wyposażeni byli w kurtki lub płaszcze przeciwdeszczowe lub ewentualnie parasole i niestraszne im były strumienie wody lejące się z nieba:) Szczególnym powodzeniem cieszyły się: rower na linie, armata dźwiękowa, organy rurowe, aerofon klawiszowy, tor saneczkowy, dzwony rurowe, kołyska Newtona, platforma równowagowa, koło chomika, dźwig i wiele innych.

      Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie trasy "Rynek Podziemny". Nasze dzieci dowiedziały się, że pod Rynkiem Głównym na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Spacerując podziemnym szlakiem turystycznym "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa", uczniowie poczuli  atmosferę panującą niegdyś na średniowiecznym rynku i odkrywali związki, jakie łączyły dawną polską stolicę z najważniejszymi ośrodkami handlu i kultury w średniowiecznej Europie. Na przestrzeni wieków poziom krakowskiego rynku bardzo się podniósł, zatem po zejściu do podziemi przenieśliśmy się o kilka setek lat wstecz, aż do czasów sprzed lokacji miasta w 1257 roku. W tej podróży w czasie wyobraźnię dzieci wspierały m.in. odsłonięte fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku, ceglane mury dawnych budowli, oryginalne, wydobyte podczas wykopalisk przedmioty czy rekonstrukcje rzemieślniczych warsztatów, a także nowoczesne multimedia.

      Później, w związku z tym, że na zajęciach plastyki mówiliśmy o cechach sztuki i architektury gotyckiej, odwiedziliśmy Kościół Mariacki, w którym szczególnie interesował nas słynny ołtarz Wita Stwosza.

      Po zwiedzaniu było trochę czasu wolnego, podczas którego prawie wszystkich ogarnął szał zakupów pamiątek na straganach Sukiennic i Rynku Głównego.

      Około godziny 19-tej w doskonałych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Malinia.

                                                                                                                      /Małgorzata Maziarz/

     • Dzień Patrona w Zespole Szkół w Maliniu

     • W dniu 3 czerwca 2022 społeczność naszej szkoły przeżywała bardzo ważny dzień - to Dzień Patrona, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Poprzedzały go lekcje wychowawcze, na których uczniowie zgłębiali naukę i życie Patrona. Odbył się konkurs plastyczny oraz na prezentację multimedialną.

      Jednak najważniejszym momentem była uroczysta akademia poświęcona myślom Prymasa Tysiąclecia. Na tę część uroczystości szkolnej przybyli do nas goście - Pan Andrzej Głaz, wójt Gminy Tuszów Narodowy, Pan Waldemar Maziarz, przewodniczący Rady Gminy Tuszów Narodowy, ks. Andrzej Rams, proboszcz Parafii w Chorzelowie, Pan Sebastian Boicetta, przewodniczący Rady Rodziców, Pan Jan Maziarz, sołtys Malinia, Pan Zdzisław Sowa, sołtys Ławnicy, Pani Mariola Pelic, dyrektor GOK-u w Grochowem, Pani Patrycja Krempa, dyrektor GBP w Tuszowie Narodowym oraz dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy: Pani Małgorzata Wieczerzak, Pani Elżbieta Flis i Pani Barbara Jabłońska.

      Uczniowie klas VIb i Va pod kierunkiem pani Małgorzaty Maziarz przedstawili gościom i uczniom kompendium myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod hasłem  "Patron, który inspiruje".

      Słowa wyjaśniające myśli Patrona wygłosił dominikanin ojciec Adam Szustak. Warto wrócić jeszcze raz do jego słów, słynnych "Wyszynek" - krótkich filmików,  w których w bardzo prostych słowach tłumaczy naukę Prymasa.

      Linki:

      https://www.youtube.com/watch?v=2levw4ep1nY

      https://www.youtube.com/watch?v=Gjq7n0mVEOI

      Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, które podkreślały ważne myśli Prymasa - miłość do Ojczyzny, drugiego człowieka, umiejętność proszenia i dawania. 

      Druga część uroczystości odbyła się w Sanktuarium w Chorzelowie w asyście pocztu sztandarowego szkoły, zaproszonych gości. Wspólnie  modliliśmy się  w intencji całej społeczności szkoły. 

      /Renata Lasek, fot. M. Sedlak/

       

     • Mobilna Filharmonia - folkowym krokiem.

     • Ze względu na zbliżające się wakacje, 2 czerwca tanecznym krokiem przemierzyliśmy naszą Polskę. Krakowiakiem, oberkiem, polką i innymi tańcami wkroczyliśmy do poszczególnych regionów naszego pięknego kraju, poznając tradycyjne stroje, charakterystyczny dialekt bądź gwarę oraz muzykę. Towarzyszące instrumenty pobudziły zmysł wyobraźni dzieci z klas od "zerówki", aż po IV. Było kolorowo, skocznie i wesoło, a przy okazji w przyjemny sposób poznaliśmy tradycje i zwyczaje ludowe Podhala, Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Łowicza, Kurpii i Pomorza. Poznaliśmy jeden z najstarszych instrumentów strunowych - cymbały rzeszowskie. Ochotnicy mieli możliwość zagrania na nich. Audycje muzyczne prezentowane przez zespół utalentowanych muzyków są uzupełnieniem podstawy programowej, a udział w nich "na żywo" umożliwia wspieranie i rozbudzanie zainteresowań muzycznych.

      /Renata Drzymała/

       

     • Dzień Dziecka klas młodszych

     • 1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Klasy 0-4 obchodziły swoje święto w czwartek, nieco później, ale bardzo wyjątkowo. Zabawy przy muzyce prowadzone przez animatora, atrakcje na zjeżdżalni i malowanie twarzy to główne atrakcje tegorocznego Dnia Dziecka. Były również słodkości i drobne upominki. Najważniejsze, że dzieci odczuły, że jest to ich święto. Uśmiechy na twarzach dzieci towarzyszyły im od początku do końca imprezy. Wielkie podziękowania składamy pani Renacie Drzymale za inspiracje w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka.

      /Renata Hyjek/

     • Poznajemy naszą Ojczyznę - Sandomierz

     • 1 czerwca uczniowie klasy IIa i IIb, ze swoimi wychowawczyniami, z okazji Dnia Dziecka udali się na wycieczkę do Sandomierza. 

      Na Rynku przy studni spotkali się z Panią Przewodnik, która opowiedziała bogatą historię miasta zwanego też Małym Rzymem z racji usytuowania na siedmiu wzgórzach. Po tym wstępie udali się na Bramę Opatowską, gdzie oglądali panoramę Sandomierza. Następnie zwiedzili Muzeum Ojca Mateusza, wykonali pamiątkowe zdjęcia z figurami woskowymi bohaterów popularnego serialu. Z zaintrygowaniem szukali Ucha Igielnego. Potem obejrzeli Dom Długosza, Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Zamek Królewski. Zaciekawił ich widok sandomierskiej winnicy. W Zbrojowni Rycerskiej przymierzali zbroje, a także czynnie uczestniczyli w rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem. W krypcie kościoła Świętego Józefa oglądali zmumifikowane zwłoki Teresy Izabeli Morsztynówny - córki wojewody sandomierskiego z Chorzelowa. Trochę utrudzeni i zmęczeni z apetytem zjedli obiad w jednej z lokalnych restauracji przy Rynku. Rejs statkiem po Wiśle zakończył sandomierską wyprawę drugoklasistów.

      Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni i oczarowani urokiem tego królewskiego miasta. A jeden z uczestników stwierdził, że "poznał kawał historii".

      /M. Jamróz, B. Wojciechowska - Durda/

     • Dzień Dziecka klas starszych

     • 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w klasach starszych. Były gry i zabawy, rozgrywki sportowe, kino szkolne, spacery i dużo śmiechu. Wychowawcy zaplanowali atrakcje dla swoich klas i wspólnie spędzili czas z uczniami. Zaprosili ich również na popołudniową dyskotekę zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski w stylu hawajskim. Było bardzo wesoło i kolorowo, wszyscy świetnie się bawili.

      Bardzo dziękujemy Urzędowi Gminy w Tuszowie Narodowym za przekazane upominki dla naszych uczniów, a także Firmie Froneri oraz Gminnej Spółdzielnie "SCH" w Tuszowie Narodowym za ufundowanie lodów.

      /Katarzyna Sikora, fot. M. Sedlak, G. Król/

     • KARTA ROWEROWA

     • W naszej szkole co roku uczniowie klasy IV na lekcjach techniki poznają zasady poruszania się i bezpieczenstwa w ruchu drogowym, a także podstawowe wyposażenie i obsługę jednośladu. Po takim kursie wszyscy czwartoklasiści przystępują do egzaminu na kartę rowerową, który składa się z części teoretycznej i praktycznej.

      1 czerwca 2022 roku uczniowie po napisaniu testu sprawdzającego wiadomości ze znaków drogowych, manewrów, pierwszej pomocy oraz zasad ruchu drogowego przystapili do egzamnu praktycznego. W czasie pokonywania toru jazdy musieli wykazać sie umiejętnością przygotowania do jazdy i ruszania na płaskim terenie, wsiadania i zsiadania z roweru, utrzymania kierownicy przy użyciu jednej ręki, jazdy po prostej, łukach i łukach w kształcie ósemki, hamowania i własciwego reagowania na znaki. 

      Egzamin przeprowadziła Anna Leśniak wspólnie z Moniką Klich. Wszystkim gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy szerokiej ścieżki :) 

      /Anna Leśniak/

     • Wycieczka do Kielc

     • 31 maja 2022 roku uczniowie klasy trzeciej i czwartej pod opieką Pań: Renaty Hyjek, Klaudii Głaz, Anny Leśniak wybrali się na wycieczkę szkolną do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach oraz do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. 

      To był szczególny dzień dla dzieci, które z niecierpliwością i nieskrywaną ekscytacją oczekiwały chwili, kiedy znajdą się w świecie zabawek z poprzednich epok. Gdy już tak się stało to okazało się, że z zaciekawieniem obejrzały wystawy, które przedstawiały m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków czy kolejkę elektryczną. XIX – wieczne lalki wykonane z porcelany, domki dla lalek czy serwis obiadowy pokryty 24 - karatowym złotem wzbudziły nieskrywaną ciekawość. Pracownicy muzeum dołożyli wszelkich starań, aby zwiedzanie było niezwykłą przygodą. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów oraz pobawić się klockami czy drewnianymi zabawkami, takimi jakimi bawiły się ich rówieśnicy w minionej epoce. 

      Dzieci uczestniczyły również w ciekawych warsztatach na temat “Wyzwanie z animacją”. Zajęcia z animacji poklatkowej były bardzo ciekawe. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcji filmu animowanego od pomysłu poprzez scenariusz i storyboard aż do samej animacji. Działając w dwóch grupach, przygotowali filmy według własnego pomysłu, wykorzystując tradycyjne techniki znane z klasycznych animacji.  

      Następnie udaliśmy się do Chęcin, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po posiłku,  udaliśmy się do Centrum Leonardo da Vinci. Obejrzeliśmy tam wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Na przygotowane wystawy składało się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych, którymi każdy mógł się pobawić. Można było zmierzyć przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko.  Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć, sprawdzić, każdy znalazł tam coś dla siebie. Celem wycieczki była nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. 

        Wycieczka do Kielc była bardzo udana. Służyła integracji, rozrywce i poznaniu ciekawych zakątków województwa świętokrzyskiego. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc pożegnaliśmy fascynujące zabawki, interaktywne eksponaty i z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę! 

      /Anna Leśniak/

     • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

     • 27 maja uczniowie klas 0 - I wraz ze swoimi opiekunkami Panią Renata Drzymałą (organizatorką wyjazdu), Panią Anną Jachowicz i Panią Natalią Trelą zwiedzali zabytkową Kopalnię Soli w Bochni podróżując przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska tej kopalni. Uczniowie byli zafascynowani podziemnym miastem, które tworzyły unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Niesamowitą atrakcją dla dzieci był zjazd do kopalni i podróż podziemną kolejką, a także Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Byliśmy również w niezwykłej krainie  Skarbnika – opiekuna solnych podziemi. Kolejną atrakcją było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, gdzie uczniowie poznali legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. Bocheńska kopalnia to wiele możliwości i atrakcji, a zwiedzanie jej pozostawia bezcenne  wspomnienia, które inspirować będą dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz zabawą. Był również czas na kupowanie pamiątek i smaczny posiłek. Pobyt w kopalni utrwalony został na zdjęciach.

      / Anna Jachowicz/

     • 27.05.2022 Dni Otwarte CKPiDN i ZST w Mielcu

     • Uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą Urszulą Czerw brali udział w zajęciach organizowanych w ramach Dni Otwartych. Początkowo uczniowie zwiedzali bazę dydaktyczną CKPiDN, gdzie zobaczyli wiele ciekawych maszyn i doświadczeń. Później pojechaliśmy do ZST. Tutaj obejrzeliśmy ciekawe widowisko interaktywne, historia światła. Następnie uczniowie podzieleni na grupy tematyczne zwiedzali laboratoria kształcenia ogólnego i zawodowego. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki, niektórzy zdecydowali o dalszej nauce w tych szkołach.                                                                                                                                            /Urszula Czerw/

     • PROŚBA O WSPARCIE WYJAZDU NAD MORZE

     • Drużyna chłopców z naszej szkoły uzyskała tytuł Mistrza Podkarpacia w piłce ręcznej. W dniach 1-5 czerwca uczniowie z trenerem Lesławem Jachowiczem wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski do Dźwirzyna. Wyjazd drużyny jest bardzo kosztowny, dlatego szukamy wsparcia finansowego u firm lub osób prywatnych. Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym pokrywa koszty dojazdu i zakup nowych koszulek dla piłkarzy (ok. 8700 zł), Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy przekaże kwotę 1500 zł, jednak potrzebujemy jeszcze dofinansowania kosztów pięciodniowego pobytu nad morzem (ok. 400 zł od osoby). Będziemy wdzięczni za każdy dar, który pomoże spełnić marzenia naszych uczniów. Bardzo dziękujemy za już przekazane wsparcie: Państwu Agnieszce i Wojciechowi Gąskom z firmy „Dobry Stolarz” oraz Państwu Joannie i Pawłowi Trelom ze sklepu Hitpol z Tuszowa Małego. Darowiznę można przelać na konto nr 96 9183 1031 2003 3000 7139 0001. Bardzo ważny jest dopisek w tytule: „Darowizna na Zespół Szkół w Maliniu – sport”.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     • W dniach 24 - 26 maja 2022 roku nasi ósmoklasiści będą pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów i życzymy im osiągnięcia jak najlepszego wyniku!

     • Najlepsza drużyna na Podkarpaciu w piłce ręcznej

     • Po wicemistrzostwie  i srebrnym medalu chłopców klas VI  i młodszych, mamy mistrzów województwa w piłce ręcznej chłopców starszych klas VIII – VII. W dniu 19 maja  2022 roku w hali sportowej  Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców  klas VIII i VII. W rywalizacji wzięły udział: SP 1 Dynów, SP 1 Sanok, SP Cmolas,  i SP Malinie. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z naszej szkoły wygrywając kolejny turniej bez przegranego meczu( od powiatu przez rejon i półfinał wojewódzki, aż do turnieju finałowego). Chłopcy zwyciężyli kolejno z gospodarzami SP1 Dynów15:6 ( wicemistrzowie), SP1 Sanok 11: 8 oraz SP Cmolas 15: 8( brązowi medaliści). Teraz czeka na chłopaków wielka nagroda, wyjazd na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych nad morze w dniach 1.06 – 5.06 2022 roku.

      Skład zespołu: Czachor Radosław, Hyjek  Karol, Trojnar Jakub, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Żak Oskar, Dąbrowski Kacper, klasa VIII, Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Bukowski Marek, Pyź Kacper, Daniel Igor, Mieszkowicz Kamil klasa VII.

       

      Wielkie gratulacje!!!  Sukcesów w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

      / Lesław Jachowicz/

     • Sukces uczennic klasy II b w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Jan Paweł II w oczach dzieci"

     • 18 maja Szkoła Podstawowa w Czajkowej gościła uczniów klas I - III na Gminnym Konkursie Recytatorskim "Jan Paweł II w oczach dzieci". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II b: Anna Trela i Maja Łanucha. Dziewczynki pod kierunkiem Marii Jamróz przygotowały do recytacji fragmenty poematu Ewy Stadtmuller "Z Wadowic do nieba". Piękna interpretacja tych utworów zachwyciła jury, a uczestniczkom przyniosła sukces, nagrody i pięne dyplomy.

      Gratulacje dla Ani i Mai! :)

      Wychowawczyni Maria Jamróz bardzo serdecznie dziękuje Pani Marii Treli za zapewnienie transportu do Czajkowej.

      /M. Jamróz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych