• "TEATR W DOMU"

     • W ostatnich tygodniach nasza szkoła włączyła się w realizację programu pn. Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” będącego inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Uczniowie klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w projekcie „Teatr w domu”. 29 maja i 5 czerwca obejrzeli zapisy filmowe dwóch spektakli wystawianych w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.„Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” to przejmująca opowieść o zwykłych ludziach, którzy w czasie II wojny światowej zdobyli się na heroiczne czyny. W 1942 roku przyjęli pod swój dach ósemkę żydowskich uciekinierów: Saula Goldmana z synami oraz Gołdę Grünfeld i Leę Didner z córeczką. Co nimi kierowało? Z pewnością przyjaźń, współczucie i troska – wartości, które powinny być punktem odniesienia niezależnie od tego, jak trudna otacza nas rzeczywistość.  Józef i Wiktoria Ulmowie za swoje poświęcenie zapłacili najwyższą cenę. 24 III 1944 podczas egzekucji z rąk niemieckich żandarmów zginęła cała rodzina. Nie oszczędzono nawet najmłodszego dziecka. W 1995 roku Ulmowie otrzymali tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Drugi ze spektakli, „Dzieci Hioba. Wiek XX”, powstał na kanwie „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona. Jest hołdem dla pomordowanych w czasie Holocaustu, ale także wszystkich cierpiących i nieszczęśliwych, którzy zostali doświadczeni przez los. Zbrodni dokonanych podczas II wojny światowej nie da się ogarnąć rozumem. Twórca spektaklu postanowił podejść do tego tematu inaczej. Zadał sobie i widzom pytanie, dlaczego życie dobrego i bogobojnego Hioba stało się przedmiotem zakładu, w efekcie którego stracił wszystko: majątek, zdrowie i rodzinę. Przywrócona do życia historia autentycznej ofiary Holocaustu przenosi nas do getta, każe obserwować śmierć ludzi przewożonych w bydlęcych wagonach. W tle słyszymy pieśni, których słowa wyrażają rozpacz, ale i ufność Bogu: „Co postanowisz, niech się ziści/ Niechaj się wola Twoja stanie/ Ale zbaw mnie od nienawiści/ I ocal mnie od pogardy Panie...”.

      Uczniowie dzięki udostępnieniu linków oglądali spektakle w swoich domach w ramach dodatkowych zajęć z języka polskiego. Dobór repertuaru sprawił, że za każdym razem było to niepowtarzalne doświadczenie.

      /Ewa Krępa/

     • "TEATR W SIECI"

     • Od 5 maja rozpoczęły się warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach programu „TEATR W SIECI/NATENCZAS” będącego inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświatowego w Rzeszowie, która ma na celu wsparcie nauczycieli i uczniów w ciężkim czasie epidemii.

      Przez kolejne cztery tygodnie aktorzy prowadzili warsztaty online z uczniami szkół podstawowych z województwa podkarpackiego, których łączy teatralna pasja i chęć przygotowania własnego spektaklu.

      W warsztatach teatralnych wzięli udział uczniowie klas Va i Vb z naszej szkoły: Maja Nowak, Patrycja Marmura, Marek Bukowski, Mateusz Bąk i Kacper Sowa, którzy wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Katarzyną Sikorą uczestniczyli dwa razy w tygodniu w spotkaniach online z aktorką rzeszowskiego teatru, panią Dagny Mikoś. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca aktora w teatrze, jego przygotowania do roli w spektaklu, poznały również ćwiczenia ułatwiające pracę z tekstem i właściwą artykulacją. Grupa przygotowywała się pod kierunkiem pani Dagny do zaprezentowania fragmentu lektury pt. "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa".  Uczniowie pisali swoje historie związane z bohaterami książki, wymyślali różne języki postaci pojawiających sie w tajemniczej Narnii, a nawet przebierali się za ludzi i zwierzęta występujące w powieści. Warsztaty dostarczyły uczniom nie tylko wiedzy na temat pracy aktora teatralnego, pozwoliły również, aby każdy z nich sprawdził swoje umiejętności recytatorskie i sceniczne, przełamał tremę i otworzył się na nowe wyzwania. Pani Dagny chwaliła naszych uczniów za sumienność i wielkie zaangażowanie, dostrzegła w nich wielki potencjał artystyczny i zachęcała do rozwijania swoich talentów. Będzie do tego kolejna okazja już w jesieni. Zakończyły sie warsztaty online, a we wrześniu grupa spotka się z panią Dagny Mikoś na żywo i będzie pracowała pod jej kierunkiem nad przygotowaniem przedstawienia. Dzieci pojadą także do Teatru im. Wandy Siemaszkowej i wystąpią na prawdziwej scenie. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczestników, którzy niecierpliwie czekają na drugą część warsztatów.

      /Katarzyna Sikora/

     • SPORT W SZKOLE

     • Bardzo miło mi poinformować społeczność szkolną, że z powodu pandemii COVID – 19 zakończyła się rywalizacja sportowa szkół . I tak uczniowie Naszej Szkoły w rywalizacji Igrzysk Dzieci ( klas VI , V  i młodsi ) zajęli I miejsce w powiecie  mieleckim. Zdobyte punkty w rywalizacji wojewódzkiej ,w której brało udział 565 szkół pozwoliło uplasować się  na 11 miejscu. Wielkie gratulacje dla uczniów i uczennic, którzy brali udział w zawodach. Miejsce jest bardzo wysokie, szkoda jednak, że przez pandemię odwołane zostały finały wojewódzkie w piłce ręcznej chłopców, półfinały wojewódzkie w koszykówce chłopców, finały rejonowe w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt klas IV i chłopców klas VI –V,  turniej powiatowy „ Baw się z nami” klas III, trójbój lekkoatletyczny klas IV, czwórbój lekkoatletyczny klas VI oraz finały powiatowe w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Gdybyśmy wzięli udział w tych zawodach byłoby miejsce zapewne w gronie najlepszych 6 szkół w województwie. A być może Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej klas VI, V.

      /Lesław Jachowicz/

    • ognisko kl.6B
     • ognisko kl.6B

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ognisko kl.6B.

      W dniu 6 października klasa VI B brała udział w ognisku klasowym. Ognisko zostało zorganizowane dzięki pomocy i uprzejmości pani Elżbiety Szot, mamy Dominika. Pod opieką wychowawczyni Grażyny Król klasa VIB udała się pieszo do Dominika, który wraz z mamą przygotował palenisko w swoim ogrodzie, własnoręcznie wystrugał kije do kiełbasek i oczekiwał na gości. Mama Dominika przygotowała pyszne przekąski. Po upieczeniu i zjedzeniu kiełbasek przyszedł czas na wesołe zabawy i gry zręcznościowe. Wszyscy się świetnie bawili, dopisała pogoda i humor. Po zabawie częstowaliśmy się pieczonymi w ognisku ziemniaczkami oraz słodkimi piankami na deser. Na koniec klasa zapozowała do pamiątkowego zdjęcia oraz podziękowała pani Eli i Dominikowi za tak wspaniałe przyjęcie.

     • PROJEKT "ZDALNA SZKOŁA"

     • W ramach rządowego projektu "ZDALNA SZKOŁA - WSPARCIE OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI EDUKACYJNEJ W SYSTEMIE KSZTAŁCENIA ZDALNEGO" Zespół Szkół w Maliniu otrzymał 5 laptopów z oprogramowaniem, które wypożyczono uczniom do wykorzystania w edukacji zdalnej.

     • KONKURS GALILEO

     • Uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy "Galileo" organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Dzieci po kierunkiem swoich nauczycieli przygotowywały się do konkursów z biologii, chemii, matematyki, języka polskiego, przyrody i języka angielskiego. Uczniowie, którzy uzyskali miejsca 1-5 otrzymali tytuł laureata i nagrodę książkową, osoby z miejsc 6-10 uzyskali tytuł laureata, dzieci, którym udało się znaleźć na 11-15 miejscu otrzymali wyróżnienie. Pozostali uczestnicy uzyskali dyplom uznania.

      Uczniowie z tytułem laureata i nagrodą książkową (miejsca od 1 do 5):

      Zuzanna Mickiewicz z języka polskiego

      Patryk Gałka z języka angielskiego

      Oskar Żak z biologii

       

      Uczniowie z tytułem laureata konkursu (miejsca od 6 do 10):

      Anna Pietryka, Anna Daniel, Patryk Bobowski z biologii

      Jakub Sowa z języka angielskiego i matematyki

      Martyna Krępa z języka angielskiego

      Maja Ziobroń, Patryk Gałka, Antonina Gąska, Patryk Łanucha, Julia Turkosz, Magdalena Lis, Krzysztof Turkosz, Oliwia Skiba z języka polskiego

      Kacper Sowa z przyrody

       

      Uczniowie, którzy uzyskali wyróżnienia (miejsca od 11 do 15):

      Kamil Mieszkowicz, Krzysztof Turkosz, Magdalena Lis, Kacper Królikowski, Adrian Sieczka, Amelia Sowa z biologii

      Marlena Vizauer, Patryk Vizauer, Szymon Rup z języka angielskiego.

      Dominik Szot, Amelia Szot, Maja Nowak, Kacper Królikowski, Szymon Pyź, Anna Pietryka, Martyna Krępa, Emilia Boicetta, Aleksandra Wieczorek z języka polskiego.

      Szymon Rup z matematyki

      Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Patryk Gałka z przyrody

       

      Najlepsi uczniowie w konkursie Galileo z poszczególnych przedmiotów wraz z uzyskanym miejscem:

      Biologia (opiekun pani Aneta Dudek):

      Klasy V (1077 uczestników): 12. miejsce Kamil Mieszkowicz, 14. miejsce - Krzysztof Turkosz, Magdalena Lis, Kacper Królikowski, 15. miejsce Adrian Sieczka.

      Klasa VI (1298 uczestników): 5. miejsce Oskar Żak, 6. miejsce Anna Pietryka, 9. Patryk Bobowski, 12. miejsce Amelia Sowa.

       

      Język angielski (opiekun pani Grażyna Król):

      Klasy IV (598 uczestników): 3.miejsce Patryk Gałka, 15. miejsce Marlena Vizauer.

      Klasa VII (1485 uczestników): 9. miejsce Jakub Sowa, 12. miejsce Patryk Vizauer, 15. miejsce Szymon Rup.

      Klasa VIII (1520 uczestników): 8. miejsce Martyna Krępa.

       

      Język polski

      Klasy IV (299 uczestników)

      Klasa IVa (opiekun pani Barbara Ćwięka-Występek): 5. miejsce Zuzanna Mickiewicz, 10. miejsce Patryk Łanucha.

      Klasa IVb (opiekun pani Ewa Krępa): 6. miejsce Maja Ziobroń, 8. miejsce Patryk Gałka, 9. miejsce Antonina Gąska.

      Klasy V (opiekun pani Katarzyna Sikora): 882 uczestników, 6. miejsce Julia Turkosz, 7. miejsce Magdalena Lis, 8. miejsce Krzysztof Turkosz, 9. miejsce Oliwia Skiba, 12. miejsce Dominik Szot i Amelia Szot, 13. miejsce Maja Nowak i Kacper Królikowski, 15. miejsce Szymon Pyź.

      Klasa VI (opiekun pani Ewa Krępa): 941 uczestników, 12. miejsce Anna Pietryka

      Klasa VIII (opiekun pani Ewa Krępa): 698 uczestników, 11. miejsce Martyna Krępa, 13. miejsce Emilia Boicetta, 14. miejsce Aleksandra Wieczorek.

       

      Matematyka (opiekun pani Lidia Rakoczy)

      Klasa VII (558 uczestników):8. miejsce Jakub Sowa, 15. miejsce Szymon Rup.

       

      Przyroda (opiekun pani Małgorzata Maziarz)

      Klasy IV (415 uczestników); 10. miejsce Kacper Sowa, 11. miejsce Antonina Gąska, 14. miejsce Maja Ziobroń, 15. miejsce Patryk Gałka.

      /Katarzyna Sikora/

     • KONKURS ZUCH

     • Chętni uczniowie z klas I-III po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Zuch organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej, aby sprawdzić swoją wiedzę z edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci po kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowywały się do konkursu, który odbył się pod koniec lutego. Uczniowie, którzy uzyskali miejsca 1-5 otrzymali tytuł laureata i nagrodę książkową, osoby z miejsc 6-10 uzyskali tytuł laureata, dzieci, którym udało się znaleźć na 11-15 miejscu otrzymały wyróżnienie. Pozostali uczestnicy uzyskali dyplomy uznania. 

      Otrzymaliśmy wyniki i gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom.

      Klasa I (opiekun pani Ewelina Łachut): w całej Posce 2766 uczestników - 18. miejsce Milena Salamaga, 22. miejsce Franciszek Kierys

      Klasa II (opiekun pani Anna Jachowicz): w całej Polsce 2830 uczestników -  37. miejsce Natan Kusek, 41. miejsce Dawid Faraś

      Klasa IIIb (opiekun pani Renata Hyjek): w całej Polsce 2619 uczestników - 17. miejsce Oliwier Kołek, 34. miejsce Mikołaj Wilk, 38. miejsce Igor Salamaga, 45. miejsce Karolina Przygoda.

      /Katarzyna Sikora/

       

     • MAMY LAUREATA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

     • Uczennica klasy VIII Martyna Krępa pokonała wszystkie etapy konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego każdego roku przez Kuratorium Oświaty i jest laureatką etapu wojewódzkiego. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów wymagający od ucznia nakładu ciężkiej pracy w okresie od października do marca każdego roku. Jesteśmy dumni z Martyny. Pokazała wszystkim uczniom, że ciężka praca prowadzi do sukcesu.  Dzięki swoim osiągnięciom uczennica jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego! Zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku!

      Gratulujemy Martynie i Pani Ewie Krępie, nauczycielce języka polskiego, bo bez dobrego przewodnika, który wskaże i podpowie dobry kierunek zmagań z wiedzą trudno byłoby wspiąć się na szczyt!

      /Lidia Rakoczy/

     • WIELKI SUKCES CHŁOPCÓW KLASY VI i MŁODSZYCH  - JESTEŚMY W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ

     • W dniu 10 marca 2020 roku odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców. Po wygraniu etapu gminnego, półfinału powiatowego, finału powiatowego, finału rejonowego - chłopcy wygrali półfinał wojewódzki i awansowali do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki  to cztery najlepsze drużyny z Podkarpacia.

      Chłopcy nie dali szans kolegom z SP 12 Stalowa Wola pokonując ich 15 : 4 oraz kolegom z SP3 Tarnobrzeg także 15:4 ( drugą połowę grali chłopcy z klasy V, IV i III ).

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub , Trojnar Jakub, Ochalik Kamil, Turkosz Jakub, Bukowski Marek, Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Kamuda Kacper, Hyjek Krzysztof.

      POWALCZCIE O MEDAL W FINALE

      / Lesław Jachowicz/

     • SPORT POZA SZKOŁĄ

     • W dniu 7 marca 2020 roku na boisku  pod balonem w Mielcu odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt z okazji Dnia Kobiet zorganizowany przez Stal Mielec i APPN. W turnieju wzięło udział cztery zespoły: Czarni Połaniec, Tarnowia Tarnów, Stal Łańcut i gospodynie APPN  - Stal Mielec. Tradycyjnie trzon zespołu stanowiły uczennice Naszej Szkoły: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Gąska Antonina, Ziobroń Maja , Pazdro Marta plus siostry Zosia i Ewa Paterak z Chorzelowa trenujące w Maliniu oraz dziewczyny z APPN Mielec: Fudali Małgorzata, Liberadzka Amelia i dwie koleżanki trenujące w Stali Mielec. Po zdecydowanym zwycięstwie w zeszłym tygodniu w  turnieju w Łańcucie dziewczyny nie dały szans rywalkom zdobywając I miejsce i okazały puchar prezesa PGE Stal Mielec.

      / Lesław Jachowicz/

     • PODKARPACKI FESTIWAL PIOSENKI

     • 5 marca w SCK w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe do Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Naszą szkołę reprezentowały podopieczne pana Macieja Kosztyły: Patrycja Marmura z klasy Va i Amelia Wróbel z klasy VII. Zabrzmiało ponad 60 utworów, a poziom prezentacji był bardzo wysoki. Nasze dziewczęta wspaniale się zaprezentowały na scenie, a Amelka zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Przemyślu. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę w zmaganiach wojewódzkich i gratulujemy serdecznie.

      /Katarzyna Sikora/

     • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

     • 3 marca w naszej szkole gościł pan Maciej Kras z grupy „Trzask”. Przeprowadził trzy spotkania dla uczniów w różnym wieku. Głównym tematem były doświadczenia zdobyte w czasie podróży do Namibii. Pan Maciej to świetny gawędziarz, dlatego wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. Opowieści towarzyszyła bogata prezentacja multimedialna ilustrująca omawiane zagadnienia. Było w czym wybierać, bowiem podczas przemierzania afrykańskich szlaków podróżnicy zrobili ponad 6 000 zdjęć. Uważny obserwator podczas 45 minut zajęć mógł zyskać ogromną wiedzę na temat flory i fauny Namibii. Pan Maciej dużo mówił o warunkach klimatycznych oraz sytuacji zwierząt: gepardów, nosorożców i słoni. Często mieszkają one w specjalnych ośrodkach, bo na wolności są skazane na zagładę. W dalszym ciągu trwa nielegalny proceder handlu zwierzętami, duża część osobników ginie w czasie transportu. W Namibii od 5 lat panuje susza i nie ma swobodnego dostępu do wody. Podróżnik wyjaśnił, na czym polegają kąpiele dymne, z których korzystają mieszkańcy napotkanych plemion. Pokazał też typową wioskę Buszmenów, domy zbudowane z gliny i odchodów zwierząt oraz szkołę – miejsce, dzięki któremu można myśleć o lepszej przyszłości. Dzieci i młodzież z uwagą przyglądali się slajdom prezentującym codzienne życie w Namibii. Ciekawe było wszystko: sposób ubierania się, fryzury inne u młodszych i u starszych, rozpalanie ognia przy użyciu suchych patyków, polowanie za pomocą strzał z grotami nasączonymi trucizną, wykonywanie biżuterii z fasoli i skorupek jaj. Niektóre zwyczaje niestety nie wzbudziły powszechnej aprobaty, na przykład pozbawianie wojowników czterech przednich zębów. Podczas spotkania nie zabrakło zupełnie niespodziewanych akcentów. Uczniowie, którzy przeczytali „W pustyni i w puszczy”, zobaczyli, jak naprawdę wygląda kopiec termitów. Ciekawe było też zdjęcie największego znalezionego na Ziemi meteorytu. Informacja o jego wadze zaskoczyła wszystkich zebranych w auli. Spotkanie jak zwykle okazało się fantastyczną przygodą. Może ktoś z naszych uczniów pójdzie w ślady pana Macieja i będzie z pasją odkrywał zagadki kolejnych krajów i kontynentów.

      /Ewa Krępa/

     • KOLEJNY SUKCES CHŁOPCÓW KLASY VI i MŁODSZYCH

     • W dniu 26.02.2020 roku w hali Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbył się turniej rejonowy Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Uczniowie naszej szkoły zagrali super. Pechowo ulegli SP Czarna Sędziszowska 24:19. Zajęli II miejsce i awansowali do półfinału wojewódzkiego. Pokonali kolegów z SP Cmolas 27:11 i z Czarnej Tarnowskiej 40:6.

      Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Trojnar Jakub, Żak Oskar, Dabrowski Kacper, Ochalik Kamil klasa VI, Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Bukowski Marek, Rosak Matuszewski Karol klasa V, Hyjek Krzysztof klasa III.

      Chłopcy są w gronie 12 najlepszych zespołów województwa podkarpackiego po raz drugi. Wcześniej uzyskali awans do półfinałów wojewódzkich w piłce ręcznej.

      GRATULUJEMY

      /Lesław Jachowicz/

     • WYJAZD DO TEATRU

     •  W piątek 21 lutego uczniowie klas IVa, IVb, Va, Vb wraz z opiekunami: Natalią Krawiec, Sandrą Wanatowicz, Renatą Lasek, Grażyną Król i Katarzyną Sikorą wyjechali na spektakl pt. "Tomek Sawyer" do Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim. Przedstawienie było adaptacją powieści Marka Twaina, która jest również lekturą w szkole podstawowej. Spektakl był pełen humoru i dynamicznej akcji, co bardzo się podobało wszystkim uczniom. Z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody niesfornego Tomka, a na zakończenie nagrodzili aktorów wielkimi brawami.

      /Katarzyna Sikora, fot. Grażyna Król/

     • Wyjazd do teatru na spektakl Pinokio

     • 21 lutego 2020 roku dzieci z klas 0a, 0b, I i II  uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Baranowa Sandomierskiego. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Pinokio” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki. Dzieci obejrzały  mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl  o drewnianym pajacu, który zabiegając o to, by stać się prawdziwym chłopcem przekonał się, że starszym należy się szacunek, że kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda. Dzieci z zapartym tchem śledziły pełną  przygód  opowieść o pajacu, który jak nikt dotąd poddał próbie swoją odwagę i lojalność. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki oraz nawyków  dobrego zachowania się w miejscach publicznych.

                                                                                             /Anna Jachowicz/

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • We środę1a 19 lutego odbył się niezapomniany bal karnawałowy prowadzony przez Agencję Alternatywa z Mielca. Nasi uczniowie bawili się w trzech grupach wiekowych razem ze swoimi nauczycielami i trzeba przyznać, że dobry humor dopisywał wszystkim. Nie zabrakło wspólnych tańców, konkurencji i zabaw przygotowanych przez pana Mirosława Pietrzaka i panią animatorkę, w których wszyscy bardzo chętnie brali udział. Dzieci i nauczyciele mieli wspaniałe przebrania i naprawdę trudno było kogokolwiek rozpoznać. Prawdziwą furorę zrobił Kacper Kamuda z klasy VIII, który założył strój księdza i pani Małgorzata Maziarz w przebraniu diablicy. Wspaniałą imprezę udokumentowała pani Grażyna Król - nadworny fotograf balu karnawałowego 2020!

      /Katarzyna Sikora/

     • PROJEKT 'MIELCZANIE W WALCE O WOLNOŚĆ 1920"

     • W dniu 19.02.2020 w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. Mieliśmy okazję gościć uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu, członków sekcji szermierczej PTG Sokół Mielec oraz druhny z VIII Drużyny Harcerskiej Ad Astra z Mielca, którzy odwiedzili nas w ramach prezentacji projektu „Mielczanie w walce o wolność 1920” przygotowanego dla uczczenia 550. rocznicy lokacji miasta Mielca. Działania te wpisują się także w realizację zadań związanych z XI edycją projektu Instytutu Pamięci Narodowej „Kamienie Pamięci. Bohaterowie wojny polsko – bolszewickiej". W czasie spotkania odbyły się prezentacje multimedialne na temat mielczan – bohaterów walczących w latach 1918 – 1921 m.in. Wiktora Jadernego, Tadeusza Gardulskiego. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych zarówno w wersji wokalnej, jak i granych na instrumentach. Dopełnieniem całości była recytacja wierszy patriotycznych przez uczestników projektu. Opiekunami grupy były nauczycielki SP nr 1: pani Marzena Kapinos i pani Jolanta Dudzik. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i przybliżenie nam losów bohaterów i wydarzeń z historii naszej małej Ojczyzny.

      /Maciej Kosztyła/

     • KOLEJNY SUKCES CHŁOPCÓW KLASY VI I MŁODSZYCH

     • W dniu 13. 02.2020 roku w gościnnej hali Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Nasi zawodnicy zwyciężyli bezdyskusyjnie wygrywając wszystkie mecze. Pokonali kolegów z SP Czarna Sędziszowska 14:7, SP Cmolas 18:7,a w finale SP 10 Dębica 13:5.

      Skład Zespołu: Czachor Radosław, Hyjek Karol, Żak Oskar, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Trojnar Jakub, klasa VI, Rakoczy Igor, Cachor Mateusz, Bukowski Marek, klasa V, Kamuda Artur klasa IV, Hyjek Krzysztof klasa III.

      WIELKIE GRATULACJE

      Chłopcy wywalczyli awans do półfinałów wojewódzkich.

      /Lesław Jachowicz/

     • Spotkanie profilaktyczne z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu

     • 11 lutego uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantki z KPP w Mielcu. Zajęcia dotyczyły głównie cyberprzemocy  i odpowiedzialności nieletnich za działania niezgodne z prawem. Uczniowie mieli szansę przypomnieć sobie, że wyśmiewanie, obrażanie i zastraszanie innych w sieci jest czynem karalnym. Panie policjantki wyświetliły filmy pokazujące sytuację osób doświadczających przemocy z użyciem mediów elektronicznych. Zwróciły uwagę na możliwe konsekwencje zarówno dla sprawcy, jak i ofiary. Świadomość prześladowania przez rówieśników często powoduje zamknięcie się w sobie, wycofanie z życia społeczności szkolnej oraz poważne problemy zdrowotne. Należy reagować na każde niewłaściwe zachowanie koleżanek i kolegów. Przyjmowanie biernej postawy to nieświadome przyzwalanie na wyrządzanie krzywdy innym. W czasie spotkania młodzież zdefiniowała pojęcie demoralizacji. Oprócz palenia papierosów czy picia alkoholu do postaw niedopuszczalnych zalicza się też opuszczanie lekcji bez ważnego powodu. Panie policjantki wymieniły najczęściej spotykane czyny karalne, do których może dojść na terenie szkoły: uszkodzenie mienia, kradzież, paserstwo. Uwrażliwiły uczniów na to, aby nikomu nie ujawniać haseł zabezpieczających, a w sieci nie zamieszczać informacji, które mogą zostać wykorzystane przez przestępców. Bardzo dziękujemy paniom z KPP w Mielcu za ciekawe i pouczające zajęcia. 

     • KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU MIELECKIEGO

     • W dniu 11 lutego 2020 roku w hali sportowej w Maliniu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców, kolejne mistrzostwo powiatu mieleckiego  po zwycięstwach w sztafetowych biegach przełajowych, drużynowych biegach przełajowych, piłce ręcznej. Uczniowie klas VI – V- IV i III zdecydowanie pokonali SP2 Mielec 32 : 2 oraz SP Przecław 32:8.

      Skład zespołu: Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Trojnar Jakub, Żak Oskar, Turkosz Jakub, Ochalik Kamil, Dąbrowski Kacper, Hyjek Karol klasa VI, Rakoczy Igor klasa Va, Turkosz Krzysztof, Rosak Matuszewski Karol klasa Vb, oraz Hyjek Krzysztof klasa III.

      Chłopcy awansowali do finału rejonowego. Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczyła Pani dyrektor naszej szkoły mgr Lidia Rakoczy.

      GRATULUJEMY SUKCESU

      /Lesław Jachowicz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych