• SPORT POZA SZKOŁĄ

     • Kolejny bardzo dobry występ rocznika 2011( klasa II) chłopców trenujących w APPN W Maliniu. W dniu 8 grudnia 2019 roku w hali Szkoły numer 7 w Mielcu odbył się Turniej Mikołajkowy piłki nożnej organizowany przez PGE Stal Mielec. Chłopcy w składzie: Bauer Konrad, Turkosz, Mateusz, Mazgaj Jakub, Wlaź Kacper, Wlaź Michał, Sasor Zuzanna , Faraś Dawid ulegli pechowo Orlikowi Nowa Dęba 2:3, wygrali ze Stalą Mielec I  3:2, Stalą Mielec II 5:2, Czarnymi Połaniec 6:2 i ulegli APPN  Mielec 0:2. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Faraś.

      GRATULUJEMY

      / Lesław Jachowicz/

    • DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETERKA I SZKOLNE MIKOŁAJKI
     • DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETERKA I SZKOLNE MIKOŁAJKI

     •  

       

       

      Dzisiaj tj. 6 grudnia 2019 roku w szkole można było już poczuć świąteczną atmosferę. Choć za oknem szaro, buro i ponuro w naszej szkole był to niewątpliwie jeden z bardziej kolorowych dni w roku. Po korytarzach biegało mnóstwo dzieci w strojach Mikołajów, reniferów i elfów, a świąteczne sweterki były naprawdę piękne. Nasze dzieci zaprezentowały swetry z wizerunkami Mikołaja, elfów, bałwanków, gwiazdeczek i dzwonków, świecące lub grające świąteczne melodie. Ich głowy mieniły się od kolorowych i grających ozdób lub czerwonych czapeczek. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim, nawet nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Spotęgowało ją jeszcze pojawienie się Mikołaja i jego pomocników z wielkim workiem słodyczy oraz Pani Dyrektor rozdającej wszystkim miłe upominki. Dzieci w tym dniu tez obdarowywały się nawzajem upominkami. Samorząd Uczniowski nie zapomniał też o najmłodszych. Przedstawiciele samorządu czytali świąteczne bajki swoim najmłodszym kolegom z zerówek.

      W całej akcji chodziło o ożywienie szarych grudniowych dni i podtrzymanie świątecznej atmosfery.

      Udało się! To miłe, że tak dużo osób włączyło się do zabawy.

                                                                                                         /Natalia Krawiec/

     • Mikołajkowy wyjazd klasy IV b

     • Uczniowie klasy IV b razem z wychowawcą i p. Sandrą Wanatowicz w dniu 6 grudnia 2019 byli na wycieczce mikołajkowej.

      Najpierw w kinie Cinema 3D w Mielcu obejrzeli film pt. "Ratujmy Florę" opowiadający o przyjaźni dziewczynki i słonicy z cyrku. Film bardzo się podobał, pokazywał wielką determinację głownej bohaterki, aby przeprowadzić wiekową słonicę do azylu dla zwierząt, jej problemy podczas wielokilometrowej wędrówki, trudne, ale też zabawne chwile.

      Ratujmy Florę

      Później rodzice zaplanowali pizzę w Pizzerii Cezar. Spotkaliśmy też św. Mikołaja w galerii, z którym każdy chciał mieć zdjęcie, rywalizować w mikołajkowe zabawy, czy po prostu pobyć razem z klasą. Na koniec wycieczki odbyło się zwiedzanie historycznych i nie tylko miejsc Mielca, choćby kościół św. Marka, bulwary, czy objazd miejsc użyteczności publicznej.

      /Renata Lasek/

       

      Widać na zdjeciach, że wszyscy dobrze się bawili.

     • Mikołajkowy wyjazd klasy VI i VII

     • 6 grudnia uczniowie klasy VI i VII pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani Magdaleny Sedlak, pani Małgorzaty Cisło i pani Katarzyny Pietryki wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Mielca. Świętowanie tego niezwykłego dnia rozpoczęli od obejrzenia filmu „Ratujmy Florę” w kinie Cinema 3D. Historia słonia pokonującego pełną niebezpieczeństw drogę do rezerwatu nie pozwoliła się nudzić. Młodzi bohaterowie, Dawn i Sebastian, musieli podejmować trudne decyzje. Nie poddali się, wierząc w słuszność swoich wyborów. Dzięki ogromnej determinacji pokonali wszystkie przeszkody i osiągnęli upragniony cel. Flora znalazła bezpieczne schronienie, a oni sami stali się bohaterami, zwracając uwagę na konieczność zapewnienia właściwej opieki niezdolnemu do pracy w cyrku zwierzęciu. Po filmie uczniowie mogli zamówić ulubione przysmaki w mieszczących się na terenie galerii punktach gastronomicznych. Na wyjątkową atmosferę mikołajek wpływał wystrój centrum, niektórzy nie oparli się chęci zrobienia sobie zdjęcia na tle imponującej dekoracji. Po zregenerowaniu sił uczniowie klasy VI pojechali do wrotkarni, natomiast uczniowie klasy VII wyruszyli do pobliskiej kręgielni „Legenda”. Obie grupy świetnie się bawiły, jeżdżąc na wrotkach, grając w kręgle i bilard lub po prostu wypoczywając w wygodnych hamakach. Po powrocie do szkoły na wszystkich czekała miła niespodzianka – słodkie czekolady od wójta gminy, pana Andrzeja Głaza. Wyjazd zorganizowały pani Urszula Czerw i pani Ewa Krępa.

     • PASMO SUKCESÓW SPORTOWYCH TRWA NADAL

     • Tym razem uczniowie naszej szkoły grali w piłkę ręczną. W dniu 5 grudnia 2019 roku odbył się turniej Igrzysk Dzieci dziewcząt i chłopców klas IV – VI. W hali sportowej w Chorzelowie uczennice naszej szkoły, po zaciętej walce pokonały koleżanki z SP Wola Mielecka 5:4. Dziewczęta awansowały do finału powiatowego.

      Natomiast chłopcy nie mieli sobie równych pokonując SP Chorzelów 21:0 oraz SP Wolę Mielecką 19:2.

      W kategorii dziewcząt szkołę reprezentowały: Pietryka Anna, Daniel Anna, Chrost Maja, Sekuła Weronika, Wiciejowska Zuzanna, Pazdro Marta, Nowak Maja, Marmura Patrycja, Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Gąska Antonina, Arabasz Gabriela.

      W kategorii chłopców szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Czachor Mateusz, Trojnar Jakub, Ochalik Kamil,  Żak Oskar, Furdyna Jakub, Turkosz Jakub, Turkosz Krzysztof, Hyjek Karol, Hyjek Krzysztof, Bukowski Marek, Rakoczy Igor, Kamuda Artur.

      GRATULUJEMY SUKCESU – POWODZENIA W FINAŁACH POWIATOWYCH

      /Lesław Jachowicz/

     • SUKCESY PLASTYCZNE NAJMŁODSZYCH

     • Nasi najmłodsi uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich konkursach, zwłaszcza plastycznych i pod okiem swoich pań przygotowują piękne prace. Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym - Filia w Jaślanach i w Maliniu ogłosiła gminny konkurs "Kolorowa jesień w ogrodzie, sadzie i lesie". Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III naszej szkoły i możemy pochwalić się ich sukcesami:

      W kategorii klas 0 nagrodę otrzymała Weronika Kmiecik z klasy 0b (opiekun Renata Drzymała), natomiast wyróżnieni zostali: z klasy 0a: Maja Łanucha, Kacper Wlaź, Ignacy Gąska, Zuzanna Łukasik (opiekun Katarzyna Bzduła) i Mikołaj Ciochoń z klasy 0b (opiekun Renata Drzymała).

      W kategorii klas I-III nagrodzone zostały prace: Franciszka Kamudy, Oliwii Rudolf z klasy II (opiekun Anna Jachowicz), Magdaleny Pszenicznej i Filipa Sowy z klasy IIIb (opiekun Renata Hyjek). Wyróżnienia zdobyli: Gabriela Majewska i Emilia Jachowicz z klasy I (opiekun Ewelina Łachut), Paweł Gagat z klasy II (opiekun Anna Jachowicz) i Igor Kamuda (opiekun Beata Wojciechowska - Durda). Gratulujemy serdecznie!

     • Święty Mikołaj w zerówkach

     • 4 grudnia do najmłodszych uczniów naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Ekipa Świętego w osobach elfów bawiła dzieci, aby skrócić czas oczekiwania na Mikołaja, który jak wiadomo przybywa z dalekiej Północy i po drodze ma mnóstwo obowiązków. Tajemnicza, kolorowa, zimowa sceneria oraz niezwykłe umiejętności animatorskie Elfa Mirka pozwoliły zapomnieć się w wesołej zabawie. Kiedy wszystkie konkurencje zostały zrealizowane, dzieci przeszły pozytywnie wszystkie testy kwalifikacyjne, zjawił się ON...długo wyczekiwany św.Mikołaj. Dzieci powitały go z radością i przedstawiły przygotowane pod okiem wychowawczyń krótkie programy artystyczne. Wszyscy obecni zostali obdarowani prezentami. Każdy chętnie zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i w radosnej atmosferze rozstaliśmy się, zapraszając Świętego za rok.

      /Renata Drzymała/

     • Tarnobrzeski WORD z wizytą w zerówkach

     • 3 grudnia pan Dawid Uzar oraz pani Dorota Niezgoda - pracownicy Wydziału Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, rowerze i w samochodzie. Przy użyciu pomocy dydaktycznych jakimi są między innymi: sygnalizacja świetlna i przejście dla pieszych przećwiczono z dziećmi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na pasach z sygnalizacją i bez sygnalizacji świetlnej. Ciekawe projekcje filmowe pozwoliły zobrazować sytuacje na drodze, skutki zachowań negatywnych. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w zajęciach zostały zaopatrzone w elementy odblaskowe. Na wyposażeniu szkoły pozostały kamizelki odblaskowe. Celem zajęć edukacyjnych było zaszczepienie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego prawidłowych zachowań na drodze oraz propagowanie stosowania elementów odblaskowych. Wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta przez przedszkolaków podczas zajęć edukacyjnych, którą wyłożyli pracownicy WORD w Tarnobrzegu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      /Renata Drzymała/

     • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA

     • Klasy IVa, Va i Vb wraz ze swoimi wychowawczyniami: Natalią Krawiec, Katarzyną Sikorą i Grażyną Król wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Nowej Dęby. Celem podróży było Muzeum Bombki Choinkowej. Uczniowie poznali historię tego miejsca, obejrzeli eksponaty, zostali zapoznani z procesem powstawania szklanych bombek choinkowych. Mogli zobaczyć jak wygląda wydmuchiwanie bombek z rozgrzanego szkła, a potem barwienie i dekorowanie. Sami spróbowali swoich sił i na warsztatach każdy uczeń mógł ozdobić własną bombkę choinkową. Wszyscy poczuli już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia - nawet pomimo braku śniegu:)

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

     • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w szkolną zbiórkę dla chorych dzieci z hospicjum w Wojewódzkim Szpitalu nr 2 w Rzeszowie organizowaną przez panią Mirosławę Jakubowską. Zebrane rzeczy zostały przekazane do organizatorki, a 8 grudnia zostaną zawiezione do Rzeszowa i sprawią radość chorym dzieciom. Brawo za pomysł, inicjatywę i każdy dar od serca!
       

     • SPORT POZASZKOLNY

     • W dniu 1.12.2019 roku odbył się turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2011. Super zagrali nasi uczniowie trenujący na co dzień w APPN Mielec. Uczniowie klasy II Faraś Dawid, Bauer Konrad, Wlaź Michał, Mazgaj Jakub, Bauer Milena pokonali kolejno gospodarzy Cmolas 5:2, Siarkę Tarnobrzeg 3:1, APPN Mielec II 5:1 i zremisowali  1:1 z Pustkowem. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

      Dawid Faraś został nagrodzony najlepszym zawodnikiem zespołu. Natomiast Konrad Bauer wybrany został zawodnikiem całego turnieju. Chłopcy otrzymali dodatkowe nagrody i statuetki.

      GRATULACJE

      /Lesław Jachowicz/

     • ZERÓWKA U PANI KRAWCOWEJ

     • W piątek dzieciaki z grupy 0b spotkały się z panią krawcową, Joanną Głodzik. Z zainteresowaniem oglądały maszyny do szycia, te starszego typu oraz bardzo nowoczesne, które zaprogramowane same szyją. Zapoznały się z poszczególnymi etapami szycia ubrań od pobrania miary, poprzez krojenie, szycie, wykończanie, aż do odprasowania gotowej garderoby. Pani Joasia uszyła na potrzeby klasy "misiowe" woreczki, które zostaną wykorzystane w klasie jako gra memory sensoryczne. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Dzięki uprzejmości pani krawcowej dzieci poznały zawód, który ma duże znaczenie w codziennym życiu. 

      /Renata Drzymała/

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA ZERÓWEK

     • We czwartek 28 listopada dzieci z klas 0a i 0b uczestniczyły w wyjeździe do sali zabaw "Fabryka Zabawy" w Tarnobrzegu. Uczestnicy wycieczki mieli okazję pobawić się w doskonale wyposażonej sali zabaw, a także uczestniczyli w zabawie andrzejkowej prowadzonej przez panie animatorki. Rodzice dzieci przygotowali również słodki poczęstunek. Najmłodsi z naszej szkoły zabrali ze sobą różne przebrania, więc na sali zabaw tego dnia nie zabrakło księżniczek, strażaków, superbohaterów i innych wspaniałych postaci. Dzieciaki w doskonałych humorach wróciły do szkoły, chociaż z chęcią spędziliby w Fabryce Zabawy jeszcze więcej czasu.

      /Katarzyna Bzduła/

     • BADMINTON MOCNY W SP MALINIE

     • W dniu 27.11.19 roku w Straszęcinie koło Dębicy odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII – VIII. Super prezentowały się nasze uczennice w finale - Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Kolin Marika, które w gronie 14 zespołów zajęły V miejsce. Co daje XX w skali całego Podkarpacia. Podobnie wypadli chłopcy w dniu 28 11.19 roku zajmując V miejsce w półfinale wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców. Szkołę reprezentował: Jakub Sowa, Trela Bartosz, Sekuła Patryk klasa VII.

      / Lesław Jachowicz/

     • PODKARPACKI KONKURS "LITERATURA I DZIECI"

     • 26 listopada uczniowie klas I-VII wzięli udział w gminnych eliminacjach wojewódzkiego konkursu "Literatura i dzieci. W krainie wyobraźni". Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-II, klasy III-V oraz klasy VI-VIII oraz w trzech kategoriach wykonawczych: recytacja, piosenka i inscenizacja. dodatkowo przesłane zostały bezpośrednio do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie prace plastyczne, które oceniane będą w czwartej kategorii tego konkursu.

      W recytacji naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Jakubczyk, Julia Maksoń, Milena Arabasz, Zuzanna Pietryka i Magdalena Bukowska z klasy I (opiekun pani Ewelina Łachut); Julia Stypa z klasy IIIa (opiekun pani Beata Wojciechowska - Durda); Sandra Piekarska, Noelia Strąk, Emilia Mazur, Julia Błasiak i Karolina Przygoda z klasy IIIb (opiekun pani Renata Hyjek); Antonina Gąska, Maja Ziobroń z klasy IVb, Milena Brach z klasy VI (opiekun pani Ewa Krępa); Maja Nowak z klasy Va, Kacper Sowa i Mateusz Bąk z klasy Vb (opiekun pani Katarzyna Sikora).

      W kategorii piosenki wystąpili: Patrycja Marmura z klasy Va (opiekunowie - pan Maciej Kosztyła i pani Katarzyna Sikora), Amelia Wróbel i Jakub Turkosz z klasy VII (opiekun pan Maciej Kosztyła).

      W kategorii inscenizacja wystąpili podopieczni pani Małgorzaty Maziarz z kółka teatralnego, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Winnetou - czerwonoskóry dżentelmen". Wystąpili: Maja Ziobroń, Antonina Gąska, Julia Ortyl, Marlena Vizauer, Zuzanna Sasor, Patryk Gałka, Artur Kamuda, Maciej Szumacher, Magdalena Pleban, Maksymilian Obara z klasy IVb oraz Dominik Szot i Mateusz Bąk z klasy Vb.

      Wszyscy wspaniale się zaprezentowali. Wyróżnienie otrzymał Kacper Sowa i Jakub Turkosz, natomiast nagrody i tym samym awans do rejonowego etapu konkursu trafiły do Amelii Wróbel, Patrycji Marmury, Antoniny Gąski oraz aktorów z kółka teatralnego.

      28 listopada nasi uczniowie zaprezentowali się w SOKiS w Chorzelowie, gdzie rywalizowały dzieci z powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego o awans do wojewódzkiego finału konkursu. W każdej kategorii przechodził tylko jeden zwycięzca - laureat, jury przyznało ponadto trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia. Niestety nie mogła wystąpić Amelia Wróbel z powodu choroby. Pierwsze miejsce wyśpiewała Patrycja Marmura, natomiast wielkie brawa i uznanie - pomimo braku nagrody - otrzymało przedstawienie przygotowane pod kierownictwem pani Małgorzaty Maziarz. Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich uczestników konkursu, serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki za prace plastyczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Maliniu.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wyjazd do teatru na spektakl "Alladyn"

     • W poniedziałek 25 listopada uczniowie klas 0a, 0b, I oraz II uczestniczyli w wyjeździe do Baranowa Sandomierskiego. W Domu Kultury w Baranowie dzieci oglądały spektakl teatralny pt. "Alladyn", który był wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniowie mogli podziwiać niezwykłą grę profesjonalnych aktorów, a także niesamowite kostiumy, scenografię, a przede wszystkim przepiękną oprawę muzyczną. Wszyscy wrócili do szkoły z pragnieniem kolejnych wyjazdów na tego typu spektakle.

      /Katarzyna Bzduła/

       

     • KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU

     • W dniu 25.11.2019 roku w hali sportowej ZST w Mielcu odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Zdecydowanie wygrały uczennice SP Malinie. Dziewczęta pokonały koleżanki  z SP Mielec 2 14:5, SP Przecław 13:6 oraz SP Radomyśl Wielki 16:10.

      Tabela Końcowa

      1. SP Malinie                  6 pt. 43:21 awans do rejonu
      2. SP Przecław               5 pt. 25:29
      3. SP Radomyśl Wielki 4 pt. 29:36
      4. SP 2 Mielec               3 pt. 23:34

      Szkołę reprezentowały: Wiciejowska Oliwia kl. VIII  Marmura Amelia, Kolin Marika, Kasprzak Katarzyna, Kozak Kamila, Kozak Oliwia, Maziarz Natalia, Rybińska Laura klasa VII.

      Dziewczęta będą reprezentować powiat w zawodach rejonowych.

      / Lesław Jachowicz/

    • 25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • 25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Już po raz kolejny obchodzimy w szkole to milutkie święto jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci i młodzież, a nawet nauczyciele i pracownicy szkoły przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi Pluszakami. Niektórzy nie zapomnieli również o milutkich, kolorowych piżamkach! W całej szkole było bardzo radośnie, kolorowo i pluszowo. Młodsze dzieci mogły poznać historię powstania najmilszej przytulanki świata i brały udział w różnych konkurencjach plastycznych.

      Akcję zorganizował Samorząd Szkolny wraz ze swoim opiekunem, panią Natalią Krawiec.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych