• Wycieczka kl. 8a do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu

     • Dnia 29 września uczniowie klasy 8a pod opieką  Pań Lidii Rakoczy i Eweliny Łachut wybrali się na wycieczkę rowerową do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Młodzież miała okazje zwiedzić nowoczesny budynek biblioteki, zapoznać się ze sposobem gromadzenia i udostępniania zbiorów przez poszczególne działy, a także dowiedzieć się w jaki sposób można się do niej zapisać. Uwieńczeniem dnia była wizyta w lodziarni jako element obchodów Dnia Chłopaka. Podczas wycieczki dzieci edukowały społeczeństwo poprzez używanie elementów odblaskowych i przykładne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

      /Ewelina Łachut/

       

     • "Każdy inny- wszyscy równi"

     • W roku szkolnym 2023\2024 Nasza Szkoła przystąpiła do

      Ogólnopolskiego Projektu Społeczno-Edukacyjnego "Każdy inny-wszyscy równi".

      Celem projektu jest:

      * uwrażliwianie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

      * rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

      * likwidowanie uprzedzeń na temat takich osób

      * przygotowanie do współuczestnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu

           W ramach projektu w miesiącu wrześniu Nasza Szkoła podjęła działania dotyczące "Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących i Języka Migowego.

      Uczniowie klasy 4gr.1 wzięli udział w zajęciach pt. "W świecie ciszy". Dowiedzieli się, w jaki sposób porozumiewają się osoby niesłyszące, wiedzą już co oznacza symbol turkusowego motyla. Poznali postaci sławnych osób niesłyszących, które dokonały dużo dobrego dla ludzkości- byli to Ludwik van Beethoven, Thomas Edison, Alexander Bell czy Helen Keller.

      Wspólnie poznawaliśmy język migowy. Uczniowie nauczyli sie podstawowych zwrotów a chętni spróbowali "wymigać" swoje imię.

           29.09 obchodzony jest "Światowy Dzień Serca". Uczniowie kl. VIIb przystąpili do kolejnego zadania       w ramach projektu ph. "Serce mam jedno".

      Porozmawialiśmy o chorobach serca, o szerokim zakresie profilaktyki. Wspólnie wykonano gazetkę do której dołączono ulotki- "Jak dbać o serce". Chętni uczniowie szkoły zabrali je do domu, aby ich rodzice  i dziadkowie zapoznali się z profilaktyką i wiedzieli jak ustrzec się przed chorobami serca.

       

                                                                                                                                 /Katarzyna Nowak/

     • Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Patrona Szkoły

     • 27 września 2023 r. miała miejsce uroczystość odsłonięcia i poświęcenia figury Patrona Szkoły – Bł. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ceremonia odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie, a uczestniczyło w niej wiele osób i zaproszonych gości: Pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Pan Józef Piątek – Wójt Gminy Mielec, Pani Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy, Pan Waldemar Maziarz – Przewodniczący Rady Gminy Tuszów Narodowy, Pan Kacper Głaz – radny powiatowy, Ksiądz Kustosz Andrzej Rams, Ksiądz Zbigniew Guzy – rodak, Ksiądz Piotr Turek, Ksiądz Arkadiusz Bobola, Pan Arkadiusz Rusin - prezes OSP Malinie II, dyrektorzy szkół i jednostek oświatowo - kulturalnych z terenu Gminy Tuszów Narodowy i Gminy Mielec, członkowie Społecznego Komitetu budowy Pomnika na czele z Panem Hieronimem Kwietniem i Janem Maziarzem - sołtysem wsi Malinie.

      Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą na placu przed budynkiem szkolnym koncelebrowaną przez: Księdza Andrzeja Ramsa, Księdza Zbigniewa Guzego, Księdza Piotra Turka oraz Księdza Arkadiusza Bobolę. Po niej nastąpiło odsłonięcie pomnika Patrona szkoły, którego dokonali: Pan Andrzej Głaz, Pan Józef Piątek, Pan Waldemar Maziarz oraz Pani Hiacynta Jamróz. Była to niezwykle emocjonująca chwila, a aplauz zgromadzonych osób dawał wyraz wspólnemu szacunkowi dla Patrona Szkoły.

      Następnie Ksiądz Kustosz Andrzej Rams dokonał poświęcenia figury. Potem nastąpiło złożenie kwiatów u stóp pomnika przez poszczególne delegacje. Wiązanki składali:

      - przedstawiciele organu prowadzącego: Pan Andrzej Głaz, Pani Renata Paterak, Pan Waldemar Maziarz, Pan Józef Piątek,

      - przedstawiciele pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców w osobach: Pani Hiacynta Jamróz, Maciej Maziarz oraz Pani Anna Sieczka,

      - członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika: Pan Hieronim Kwiecień, Pani Wioletta Królikowska, Pan Jan Maziarz.

      Na zakończenie uroczystości odbył się montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas VII i VIII pod kierunkiem: Pani Lidii Rakoczy, Pani Renaty Lasek oraz Pana Arkadiusza Chwałka. Podczas akademii wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać słów o tym wyjątkowym człowieku - Prymasie Tysiąclecia Ks. Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Nie zabrakło także momentów artystycznych, w których uczniowie zaprezentowali pieśni nawiązujące do jego życiowej drogi.

      To nadzwyczajne wydarzenie był nie tylko okazją do uczczenia Patrona Szkoły, ale także momentem jedności i wspólnoty w społeczności szkolnej. Figura Bł. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego będzie teraz stałym symbolem placówki, przypominając o wartościach, które niesie ze sobą edukacja i wiara.

      https://zsmalinie.edupage.org/album/#photos:album:1247

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych, pedagogicznych stanowiących centrum dostępu do wiedzy i kultury.

      Publiczne Przedszkole w Ławnicy bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, którego celem jest zakup książek, będących nowościami wydawniczymi oraz realizacja działań promujących czytelnictwo. Każa z grup przedszkolnych wzbogaciła się o nowe, ciekawe pozycje książeczek, a dzieci miały już okazję zapoznać się z nimi. Z wielkim zainteresowaniem słuchają czytanych opowiadań i historyjek, jak również z miłą chęcią oglądają kolorowe ilustracje do nich. Zakupione książki już towarzyszą nam w życiu codziennym: podczas zajęć, poszerzając naszą wiedzę o świecie, a także w czasie zabawy i relaksacji, wprowadzając nas w baśniowe krainy.

      Codzienne czytanie dzieciom wpływa na ich rozwój emocjonalny, uczy logicznego myślenia, poprawia koncentrację, rozwija pamięć, wyobraźnię, a także słownictwo.

      Czytanie dziecku kształtuje nawyk czytelnictwa i zdobywania wiedzy na całe życie.

       

      Galeria zdjęć: https://www.zsmalinie.pl/album/#photos:album:1244 

       

      /Natalia Trela/

     • Sprzątanie Świata 2023

     • Nowa galeria Sprzątanie Świata 2023 została dodana do albumu fotograficznego

      22 września uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przyłączyli się do udziału w sprzątaniu naszej planety. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki z zapałem zbierali śmieci znajdujące się w okolicy naszej szkoły. W promieniach wrześniowego słońca robota szła szybko i przyjemnie.

      W  bieżącym roku przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

      Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienie na zaśmiecanie naszego najbliższego otoczenia oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

     • Kolejne medale

     • W drugim dniu lekkoatletycznych zmagań nasi uczniowie również z medalami. 20.09.2023 roku odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli pięć medali, trzy złote i dwa brązowe. W kategorii dziewcząt w pchnięciu kulą złoty medal zdobyła Bauer Milena. W kategorii chłopców złote medale zdobyli: Łukasik Szymon w skoku w dal oraz Kamuda Artur w rzucie oszczepem, a ponadto Wilk Mikołaj zdobył brązowy medal w rzucie oszczepem, a Szymon Skiba w rzucie dyskiem.

      Życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich !!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Sportowy rok szkolny rozpoczęty

     • W dniu 19 września 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce indywidualnej. Sportowy rok szkolny nasi uczniowie zaczęli od złotego i srebrnego medalu w skoku wzwyż. W kategorii chłopców mistrzem powiatu został uczeń klasy VI Maciej Sowa, w kategorii dziewcząt wicemistrzynią została Oliwia Rudolf. Obydwoje będą reprezentować powiat mielecki w finale wojewódzkim. Czwarte miejsce zajęli Pyź Kacper w skoku wzwyż, Kurmaniak Filip w skoku w dal.

      Gratulacje dla lekkoatletów!!!

      /Lesław Jachowicz/

     • Dzień Kropki w zerówce.

     •  Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W naszej społeczności równiez był to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

      /Renata Drzymała/

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku 11 września uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z Panią  asp. Magdaleną Skulimowską i asp. szt. Grzegorzem Polkiem. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreśliła ponadto, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać podczas poruszania się po drodze, zwłaszcza w czasie słabej widoczności i niesprzyjających warunków pogodowych.  Takie odblaski uczniowie otrzymali od dzielnicowego. Nasz gość przypomniał również zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na końcu spotkania na dzieci czekała duża atrakcja – miały one możliwość zapoznania się z radiowozem, obejrzenia go na zewnątrz, a nawet wejścia do środka, Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której należy zaufać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.

      / Anna Jachowicz/

     • Uroczystości odpustowe

     • 7 września dzieci, młodzież naszej szkoły wspólnie z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcjami uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

     • Upamiętnienie rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów.

     •  

          W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. W naszej szkole od lat na lekcjach historii uczniowie poznawali tragiczne losy tej podkarpackiej rodziny. Za ukrywanie Żydów  Niemcy 24 marca 1944 roku zamordowali całą rodzinę. W naszej placówce pamięć o rodzinie z Markowej była, jest i będzie upamiętniana przez różnorodne działania takie jak:

      • na lekcjach historii w klasie VIII szczegółowo omawiana jest postawa rodziny ukrywającej Żydów oraz zbrodni na nich
      • w pozostałych klasach na lekcjach historii także zostanie wspomniana historia rodziny Ulmów

      • uczniowie przygotowują krótkie biogramy bohaterów II wojny światowej wśród nich jest też rodzina Ulmów, wykonują plakaty
      • na wiedzy o społeczeństwie przy tematyce patriotyzmy ponownie mówimy o społeczności i pojawia się heroizm rodziny z Markowej
      • obecna klasa V  była na wycieczce w Markowej.  

                                                                                                                                / Renata Lasek/ 

     • Certyfikat i zaświadczenie

     • Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz Zespół Szkół został wpisany do Rejestru Placówek Innowacyjnych za aktywną realizację projektów oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii nauczania. W związku z tym otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający podejmowane działania.

     • Wyjazd na uroczystości odpustowe

     • 7 września uczniowie klas V - VIII wspólnie z wychowawcami i nauczycielami wyjeżdżają do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie na uroczystości odpustowe.

      Wyjazd będzie w godzinach od 10.30 do 12.30.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • a4 września dyrektor szkoły Hiacynta Jamróz dokonała uroczystej inauguracji roku szkolnego 2023/2024. 

      Na wstępie powitała zebranych na sali gimnastycznej uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Następnie dyrekcja przedstawiła nauczycieli, którzy w bieżącym roku szkolnym dołączyli do Zespołu Szkół: Panią Dominkę Pęcak - nauczycielkę oddziału przedszkolnego, Księdza Andrzej Ramsa, Księdza Arkadiusza Bobolę - katechetów oraz Panią Barbarę Czerkawską - psychologa szkolnego. W dalszej kolejności poinformowała o remontach, które zostały wykonane podczas wakacji. Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor życzyła wszystkim udanego, pełnego sukcesów roku szkolnego.

      Po części oficjalnej uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami.

       

     • Akcja Szkoły Pełne Talentów #2

     • Zachęcamy Wszystkich jak w roku ubiegłym do wsparcia akcji! :)

      Już dzisiaj - 1 września - oficjalnie sklepy LIDL rozpoczynają akcję Szkoły Pełne Talentów #2 i startują z wydawaniem Talenciaków.

      Za każde wydane 50 zł w sklepach Lidl (w tym min. 1 owoc lub warzywo) kasjer wyda 1 Talenciaka.

      Zebrane Talenciaki wymienimy na nagrody dla Naszego Zespół Szkół w Maliniu.

    • "Zdrowe Dzieci"
     • "Zdrowe Dzieci"

     • Publiczne Przedszkole w Ławnicy w kwietniu zakwalifikowało się do projektu, realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia pt. "Zdrowe Dzieci". Jego celem było propagowanie codziennej aktywności fizycznej, szerzenie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkola. Na rodziców, nauczycieli i personel czekały interesujące szkolenia, a na dzieci - ciekawe pomoce dydaktyczne oraz warsztaty, zajęcia z nauczycielami oraz mnóstwo zabaw ruchowych, związanych z szeroko rozumianym zdrowiem. Cenne wskazówki otrzymane na szkoleniach z pewnością będą miały odzwierciedlenie w praktyce, a zajęcia z dziećmi poszerzą ich wiedzę na temat właściwego odżywiania się i zdrowego stylu życia. Przez kilka miesięcy ochoczo działaliśmy w ramach projektu, a nasz udział zakończyliśmy sukcesem.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z działań na rzecz projektu w zakładkach grup przedszkolnych "Motylki" oraz "Żabki", a także na stronę projektu: https://zdrowedzieci.com/

       

      /Natalia Trela/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych