• WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO
     • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO

     • We czwartek 23 maja klasy IV-VI pod opieką pań: Lidii Rakoczy, Ewy Krępy, Urszuli Czerw, Grażyny Król, Magdaleny Sedlak i Katarzyny Sikory pojechały na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku. Uczniowie obejrzeli komnaty, kaplicę i zbrojownię, dowiedzieli się kto wybudował i odnowił zamek. Pogoda niestety nie sprzyjała spacerom po ogrodzie, nie odbył się również zaplanowany grill. Jednak dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom, którzy kupowali pamiątki i miło spędzili czas w zamkowej kawiarni. Kolejną atrakcją był spektakl pt. "Wyspa Robinsona" zaprezentowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Przedstawienie przygotowane było na podstawie książki pt. "Robinson Cruzoe", zachwyciło nie tylko wspaniałą grą aktorską, świetnie dobraną muzyką, ale przede wszystkim humorem. Wszyscy z wielką uwagą obejrzeli zmagania Robinsona z samotnością, obserwowali jego walkę  o przetrwanie, zauważając wielką wartość miłości i przyjaźni w życiu człowieka. To był bardzo udany wyjazd, nie popsuła go nawet deszczowa pogoda. Wycieczkę zorganizowała Katarzyna Sikora.

      /Katarzyna Sikora fot. Magdalena Sedlak/

     • KOLEJNA ZŁOTA DRUŻYNA

     • W dniu 23 maja 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły numer 9 w Mielcu odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w konkurencji Baw się z nami.  W zawodach udział wzięło 10 zespołów szkolnych z powiatu mieleckiego. W tym gronie  również uczniowie klasy III b  oraz klasy II a i II b z naszej szkoły.  Po wspaniałej rywalizacji zdecydowanie zwycieżyła reprezentacja SP Malinie uzyskując na 60 możliwych punktów 51,5. Drużyna awansowała do  finału rejonowego.

      Skład drużyny: Antonina Gąska, Zuzanna Sasor, Milena Bauer, Julia Ortyl, Artur Kamuda klasa IIIb, Krzysztof Hyjek, Bartosz Sasor, Szymon Łukasik klasa IIa, Mikołaj Wilk  klasa IIb.

      (Lesław Jachowicz)

     • NAGRODY PLASTYCZNE

     • 20 maja podczas obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym zostały rozstrzygnięte gminne konkursy plastyczne związane z postacią gen. Władysława Eugeniusza Sikorskiego. W kategorii klas I-III wyróżnienie trafiło do uczennicy klasy IIb Mileny Kosiorowskiej (opiekun Renata Hyjek). W starszej grupie wiekowej nagrodzono prace Martyny Krępy z klasy VII i Seweryna Jakubczyka z klasy VI (opiekun Małgorzata Maziarz), natomiast wyróżniono Julię Turkosz z klasy IVb (opiekun Renata Hyjek).

      Gratulujemy!!!

      /Katarzyna Sikora/

     • ZNOWU ZŁOTO DLA SP MALINIE

     • W dniu 16 maja 2019 roku na stadionie lekkoatletycznym Stali Mielec odbył sie Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt uplasowała sie na IX miejscu .

      Skład zespołu: Marmura Patrycja, Gagat Anna kl.IV a, Bauer Milena , Sasor Zuzanna,Ziobron Maja kl.III b.

      Najlepiej zaprezentowała sie Sasor Zuzanna.

      Natomiast w kategorii chłopców- podobnie jak u dziewcząt w gronie16 zespołów  wygrali nasi sportowcy zdobywając I miejsce, puchar, pamiątkowe medale, dyplom i awans do finału wojewódzkiego. Ponadto najwięcej punktów indywidualnie uzyskał Igor Rakoczy.

      Sład zespołu: Igor Rakoczy, Mateusz Czachor, Igor Daniel  klasa IV a, Rafał Kusek klasa IV b, Skiba Szymon klasa III b 

      (Lesław Jachowicz)

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "DO HYMNU"

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu wzięli udział w  II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!” w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jako jedna z 300 zakwalifikowanych szkół. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie prowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dniu 13 maja 2019 roku odbyło się przesłuchanie konkursowe w obecności jury lokalnego. 161 uczniów  odśpiewało jednogłosowo, „a cappella” „Mazurka Dąbrowskiego” oraz 2 rodzime pieśni hymniczne „Rotę” i „Marsz Polonia”. Do występu przygotowali uczniów: nauczyciel muzyki pan Maciej Kosztyła oraz wychowawcy klas. Swoją obecnością podczas występu wspierali uczniów rodzice oraz zaproszeni goście:  Wójt Gminy Tuszów Narodowy, pan Andrzej Głaz i Sekretarz Gminy, pani Renata Paterak. Śpiew został zarejestrowany i przekazany jury centralnemu do oceny.

      Przewodniczący jury pan Grzegorz Oliwa z Instytuty Myzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego podkreślił, że sam udział w konkursie jest dużym wyróżnieniem, natomiast pan wójt zwrócił uwagę wszystkich jak ważne jest pielęgnowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Nawiązał do obchodzonego niedawno Dnia Patrona Szkoły ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, od którego można uczyć się miłości do Ojczyzny.

      Zobacz galerię

      Zobacz nagranie

     • Niezwykła lekcja historii

     • 15 maja uczniowie klasy VI Zespołu Szkół w Maliniu  wysłuchali prelekcji pana Kajetana Rajskiego o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Wyklętych. W czasie spotkania usystematyzowali wiedzę historyczną na temat okoliczności wybuchu drugiej wojny światowej i sytuacji naszego kraju, który został zaatakowany przez Niemcy i ZSRR. Dowiedzieli się, jaki los spotkał profesorów wyższych uczelni i oficerów. Pan Kajetan Rajski wspomniał o aresztowaniach na UJ, zbrodni w Palmirach, niemieckich obozach koncentracyjnych i wywózkach na Syberię. Następnie przedstawił struktury i metody działań Polskiego Państwa Podziemnego. Wyjaśnił, w jakim celu zostało utworzone powojenne podziemie niepodległościowe. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Danusi Siedzikównie „Ince”. Ciekawa prezentacja multimedialna doskonale ilustrowała omawiane zagadnienia i pozwalała lepiej zrozumieć, jak trudne decyzje musieli podejmować nasi przodkowie. Prelegent zaapelował, aby pamiętać o Żołnierzach Wyklętych, zwracać uwagę na poświęcone im publikacje i filmy. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i foldery, a zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o książki autorstwa pana Kajetana Rajskiego. Zachęcamy do czytania!

       

       

       

       

       

    • WYJAZD NA MECZ STALI MIELEC
     • WYJAZD NA MECZ STALI MIELEC

     • W sobotę 11 maja uczniowie klasy IVa pod opieką pani Katarzyny Sikory i pani Lidii Rakoczy pojechali na ostatni w tym sezonie mecz Stali Mielec z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Pogoda wyjątkowo dopisała, nie zawiedli również zawodnicy mieleckiej drużyny. Wszyscy doskonale się bawili, podziwiając wysoki poziom rozgrywek, w końcu padło aż 9 bramek - 5:4 wygrała drużyna z Mielca. W sektorze rodzinnym organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci: dmuchańce, słodki poczęstunek, napoje, chorągiewki Stali Mielec, a w przerwie trzech zawodników rozdawało najmłodszym autografy i pozowało z nimi do zdjęć. Nasi uczniowie wspaniale dopingowali zawodników, budząc podziw w sąsiednich sektorach.

      Składam serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w transporcie dzieci, a także w opiece podczas meczu. Dziękuję bardzo pani Katarzynie Bukowskiej oraz panom: Krzysztofowi Mieszkowiczowi, Grzegorzowie Bawołowi, Jerzemu Rakoczemu, Pawłowi Sikorze i Piotrowi Pazdro.

      /Katarzyna Sikora/

     • FINAŁ ENEA - CUP

     • W dniu 10 maja 2019 r.w hali sportowej SP 7 w Mielcu odbył się  finał Regionalnej Ligi Piłki ręcznej w kategorii chłopców( Liga regionalna to województwo podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie). Kolejny sukces odnieśli uczniowie SP Malinie w kategorii klas IV – V. Chłopcy po wygranym półfinale pokonali SP Chorzelów 19 – 2, SP Radgoszcz 24 -1  i SP Radomyśl Wielki 13 -5 . W finale pokonali SP Staszów 13 – 1, SP Czajków 9 – 5, a w meczu o pierwsze miejsce ulegli SP 11 Mielec 7 -9 . Królem strzelców imprezy został uczeń klasy V Karol Hyjek.

      Szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Turkosz Jakub, klasa V, Czachor Mateusz Bukowski Marek, Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Piekarski Przemysław, Rakoczy Igor  klasa IV, Hyjek Krzysztof klasa II.

      Chłopcy otrzymali piękne medale, puchar oraz pamiątkowe koszulki.

      Gratulujemy wicemistrzostwa ligi

      /Lesław Jachowicz/

      ​​​​​​​

    • SŁOWIK WIOSNY
     • SŁOWIK WIOSNY

     • 26 kwietnia odbył się Gminny Festiwal Piosenki "Słowik Wiosny 2019" organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół z terenu naszej gminy. Dzieci prezentowały utwory muzyczne o tematyce ekologicznej, dotyczące ochrony przyrody i naszej planety. Festiwal jest organizowany co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi.

      Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Piekarska, Krystian Rzeźnik z klasy IIb (opiekun Renata Hyjek) oraz Wiktoria Myjak z klasy IIIa (opiekun Maria Jamróz). Nagrodę wyśpiewała Wiktoria, a wyróżnienie otrzymał Krystian. Wszyscy uczestnicy festwalu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy i Nadleśnictwo Mielec.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      /Katarzyna Sikora/

       

       

     • Zajęcia na temat cyberprzemocy i uzależnień

     • 26 kwietnia uczniowie klasy VI, VII i części VIII pod opieką pani Ewy Krępy, pani Małgorzaty Maziarz i pani Magdaleny Sedlak pojechali do kina Cinema 3D w Mielcu. Wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania zostali zapoznani z przepisami wynikającymi z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Obejrzeli prezentacje multimedialne i filmy na temat narkotyków i dopalaczy. Pojawił się także szczególnie interesujący młodzież problem cyberprzemocy. Sierż. szt. Magdalena Skulimowska i st. sierż. Ewelina Ziemba z pewnością dotarły do zebranych na sali uczniów. Mówiły bardzo przekonująco, posługując się przykładami z życia, dzięki czemu każdy mógł sobie wyobrazić konsekwencje błędnie podjętych decyzji. Przestrzegały przed sięganiem po substancje psychoaktywne, pokazując skutki zdrowotne, społeczne i prawne uzależnienia. Na ekranie pojawił się opracowany przez MSWiA spot: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

      Bezpośrednio po zajęciach został wyświetlony film „Player One” wyreżyserowany przez Stevena Spielberga w oparciu o bestsellerową powieść Ernesta Cline'a. Jego akcja rozgrywa się w roku 2045. Większość ludzi mieszka w zbudowanych z przyczep kempingowych konstrukcjach zwanych Stosami. O ponurej rzeczywistości można zapomnieć tylko w wirtualnym świecie OASIS. Główni bohaterowie starają się odnaleźć ukryty w grze artefakt, Easter Egg. Aby osiągnąć upragniony cel, trzeba zdobyć trzy klucze. Pierwszy z nich czeka na zwycięzcę karkołomnego wyścigu. Wade Watts, który jest jednym z najlepszych graczy, szuka wskazówek w muzeum poświęconym nieżyjącemu już twórcy Gregarious Simulation Systems. Razem z przyjaciółmi pokonuje wiele przeszkód, podejmuje walkę z bezwzględnym Nolanem Sorrento i podlegającymi mu Szóstkami. W nagrodę zostaje spadkobiercą Jamesa Hallidaya i otrzymuje pełnię władzy nad światem OASIS. Film bardzo się uczniom podobał, poruszał problemy bliskie młodym ludziom, a dynamiczna akcja nie pozwalała oderwać oczu od ekranu. Miłośnicy literatury fantastycznonaukowej mogli skonfrontować swoje wyobrażenia na temat ekranizacji powieści z wizją reżysera. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

       

    • Dzień Patrona
     • Dzień Patrona

     • 25 kwietnia nasza szkoła świętwała Dzień Patrona. Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście: Pan Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, dyrektorzy szkół, sołtysi z Malinia i Ławnicy oraz Pan Sebastian Boicetta uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, podczas której ksiądz Kustosz Andrzej Rams wygłosił piękne kazanie oparte na słowach wyplywających z nauki Wielkiego Prymasa Księdza Kardynała Wyszyńskiego. O oprawę liturgiczną zadbał ksiądz katecheta Slawomir Krzyżanowski z grupą dziewczynek z klasy VI. 

      Potem uczniowie klasy IIIa i IIIb zaprezentowali ciekawą część artystyczną przygotwaną pod kierunkiem wychowawczyń: Marii Jamróz i Marii Leśniak. Myślą przewodnią akademii były słowa Kardynała Wyszyńskiego: "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".

      Jako pierwsi wystąpili mali tancerze, którzy dostojnie zatańczyli poloneza. Następnie mali aktorzy z wielkim przejęciem odtworzyli sceny przypominające życie i działalność Prymasa Tysiąclecia. Całość przeplatana była muzyką i śpiewem. 

      Ogrom serca włożony przez trzecioklasistów w ten program astystyczny został przyjęty przez publiczność z wielkim aplauzem - otrzymali oni owację na stojąco. 

      Również Pan Wójt w swoim wystąpieniu, podkreślając ogromną rolę szkoły w religijno - patriotycznym wychowaniu młodych Polaków, bardzo wysoko ocenił występ uczniów oraz treści zawarte w tym programie artystycznym. Serdecznie podziękował dzieciom za ich trud oraz nayczycielkom za przygotowanie tej uroczystości. 

      Na zakończenie Pani Dyrektor Lidia Rakoczy ogłosiła wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego o Kardynale Wyszyńskim i wręczyła nagrody zwycięzcom:
      I miejsce - Emilia Boicetta - ZS Malinie
      II miejsce - Martyna Krępa, Maciej Hyjek - ZS Malinie
      III miejsce - Amelia Bawoł - ZS Malinie
      Nagrodę specjalną otrzymała Emilia Płaza - SP Czajkowa.

      Cała uroczystość miała bardzo dostojny charakter godny tak wielkiej Osoby, jaką był nasz Patron - Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński.

      /M. Jamróz/

       

     • FINAŁ WOJEWÓDZKI DZIECI W DRUŻYNOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

     • W dniu 25 kwietnia w Pustyni koło Dębicy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. W gronie 12 zespołów zajęli piąte miejsce. Indywidualnie Igor Rakoczy był piaty ,a Mateusz Czachor jedenasty

      Szkołę reprezentowali: Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Turkosz Krzysztof, Rosak – Matuszewski Karol, Piekarski Przemysław, Rzeźnik Patryk.

      /Lesław Jachowicz/

    • Gminny Konkurs Plastyczny
     • Gminny Konkurs Plastyczny

     • 26 kwietnia 2019r. w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym odbyło się posumowanie konkursu plastycznego ogłoszonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ph. "Dzieci i młodzież kontra nałogi". Dzieci w kategorii klas I - III przygotowywały prace w formacie A3, natomiast dzieci w kategorii klas IV - VIII przygotowywały ulotkę profilaktyczną. Rozdano dyplomy za najlepsze prace, a także nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Nagrodzone ulotki będą wydrukowane i rozprowadzane wśród mieszkańców gminy.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Szymon Pyź z klasy IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      Amelia Sowa z klasy V (opiekun Renata Hyjek)

      Oliwia Rudolf, Filip Galas, Sara Kusek z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

      W konkursie wzięli udział nastepujący uczniowie: z klasy I - Michał Wlaź, Mateusz Turkosz, Dawid Faraś, Kacper Pyź (opiekun Anna Jachowicz), z klasy IIb Igor Salamaga (opiekun Renata Hyjek), z klasy IVa - Igor Rakoczy, Maja Nowak (opiekun Małgorzata Maziarz), z klasy IVb - Wiktoria Pluta, Julia Turkosz, Kacper Sowa (opiekun Renata Hyjek), z klasy V - Patryk Bobowski, Oskar Żak, Anna Pietryka (opiekun Renata Hyjek). Wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      /Lidia Rakoczy/

       

    • Dzień Dziecka klasy 4B
     • Dzień Dziecka klasy 4B

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka klasy 4B.

      Klasa 4B radośnie obchodziła Dzień Dziecka. Dzieci oraz rodzice: pan Arkadiusz i pani Agnieszka Rusin zorganizowali spotkanie przy grillu obok remizy OSP Malinie. Do pomocy włączył się również pan Sebastian Boicetta i pani Monika Hyjek, a zaproszona przez dzieci wychowawczyni Grażyna Król zrobiła pamiętkowe zdjęcia. Dzieci miały możliwość bawić się przy muzyce, zagrać w badmintona czy też rzut kulami. Każdy mógł zajrzeć do wozu strażackiego, założyć strażacki kask i spróbować uruchomić ręczną syrenę strażacką dzięki uprzejmości pana Arkadiusza, taty Kasi Rusin. Mama Kasi pilnowała, żeby kiełbaski i szaszłyki były dobrze upieczone. Wszyscy dobrze się bawili i pojedli do syta. Dziękujemy organizatorom. Zdjęcia i tekst: Grażyna Król

    • SPOTKANIE EKOLOGICZNE
     • SPOTKANIE EKOLOGICZNE

     • 24 kwietnia naszą szkołę odwiedzili pracownicy MPGK w Mielcu i tym razem spotkali się z najstarszymi uczniami z klas VII i VIII. Przypomnieli o zasadach segregacji śmieci, konieczności recyklingu i ważnej roli świadomości ekologicznej wszystkich mieszkańców - bez względu na wiek. Dziękujemy za przekazane informacje i słodką niespodziankę dla uczniów.

      /Katarzyna Sikora/

    • EGZAMINY KLASY VIII
     • EGZAMINY KLASY VIII

     • W dniach 15 - 17 kwietnia uczniowie klasy VIII pisali pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W te dni wszyscy ósmoklasiści wyglądali bardzo elegancki, byli trochę zestresowani, ale dopisywał im świetny humor. Trzymamy kciuki za ich wyniki i mamy nadzieję, że dostaną się do wymarzonych szkół.

       

    • Podniebne wariacje
     • Podniebne wariacje

     •  

      12.04.2019r., w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Nasi sąsiedzi”. Komisja artystyczna oceniła 534 prace nadesłane na IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „NASI SĄSIEDZI – PODNIEBNE WARIACJE’’, zorganizowanym w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy miastami Vranov nad Topl’ou i Rzeszowem. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.    Praca uczennicy Emilii Mazur z klasy II b (opiekun Renata Hyjek) otrzymała wyróżnienie, co jest bardzo dużym osiągnięciem. 

      Serdecznie gratulujemy Emilce !!!!

      /Renata Hyjek/

       

    • Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II
     • Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II

     • We wtorek 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie poezji poświęconej świętemu Janowi Pawłowi II organizowanym przez GOK w Grochowem. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacji i poezji śpiewanej oraz w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII-gimnazjum.

      Naszą szkołę reprezentowali:

      Klasa I: Maja Skiba, Oliwia Rudolf i Dawid Faraś (opiekun Anna Jachowicz)

      Klasa IIb: Oliwier Kołek, Emilia Mazur i Sandra Piekarska (opiekun Renata Hyjek)

      Klasa IIIa: Maja Krępa, Wiktoria Myjak, Dominika Wieczerzak i Magdalena Gagat (opiekun Maria Jamróz)

      Klasa IIIb: Antonina Gąska (opiekun Maria Leśniak)

      Klasa IVa: Marta Pazdro, Daria Dzik, Patrycja Marmura, Maja Nowak (opiekun Katarzyna Sikora)

      Klasa IVb: Mateusz Bąk, Kacper Sowa, Oliwia Motyka, Julia Turkosz (opiekun Katarzyna Sikora)

      Klasa V: Anna Pietryka, Zuzanna Wiciejowska (opiekun Ewa Krępa)_, Karol Hyjek (opiekun Ewa Krępa - recytacja, Katarzyna Sikora - piosenka)

      Klasa VI: Katarzyna Kasprzak, Julia Surowiec (opiekun Ewa Krępa), Amelia Wróbel (opiekun Ewa Krępa - recytacja, Maciej Kosztyła - piosenka), Natalia Maziarz (opiekun ks. Sławomir Krzyżanowski)

      Klasa VII: Oliwier Galas, Martyna Krępa, Jakub Sowa (opiekun Ewa Krępa)

      Nagrody za recytację trafiły do Wiktorii Myjak, Dominiki Wieczerzak, Mateusza Bąka i Kacpra Sowy, natomiast za wykonanie piosenki pt. "Słowiański papież" nagrodzony został duet - Patrycja Marmura i Maja Nowak. Wyróżnienia za interpretację wiersza otrzymali: Maja Skiba i Jakub Sowa, a za piosenkę Karol Hyjek i Amelia Wróbel.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu - sam udział to już sukcessmiley

      /Katarzyna Sikora, fot. Magdalena Sedlak/

    • FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek.
     • FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek.

     • W piątek 5.04.2019r. dzieciaki z zerówek wraz z wychowawczyniami wzięły udział w ciekawej wycieczce do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Poznaliśmy cały cykl powstawania czekolady, od ziarenka kakaowca do słodycza. Mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania tabliczki czekolady oraz ozdobienia jej według indywidualnych gustów. Kosztowaliśmy różnych gatunków czekolad:gorzkiej, deserowej, mlecznej i białej. Wiemy już, że biała czekolada jest najmniej zdrowa, bo ma dużo cukru, a najbardziej polecana jest czekolada gorzka.  Malowaliśmy czekoladą wiosenne obrazki. Było słodko!!! Wspaniale bawiliśmy się w sali zabaw i zrobiliśmy kosztowne zakupy w "czekoladowym" sklepie.

      W drodze do Rzeszowa odwiedziliśmy Skansen w Kolbuszowej. Czas nas ograniczał więc szybkim tempem zwiedziliśmy to klimatyczne miejsce. Przenieśliśmy się w czasy naszych "dziadków", poznając ich styl życia, zajęcia, rozrywki i kulturę. Urok skansenu pobudził naszą wyobraźnię i obiecaliśmy sobie, że niebawem wrócimy do tego miejca na dłużej. To był wspaniały wyjazd!

      /Renata Drzymała/

    • Wycieczka klas III do zakładu stolarskiego
     • Wycieczka klas III do zakładu stolarskiego

     •      4 kwietnia uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami: Panią Marią Jamróz i Panią Marią Leśniak, w ramach preorientacji zawodowej, wybrali się na wycieczkę do zakładu stolaskiego STOMEX w Maliniu.
          Na miejscu na uczniów czekał własciciel, który oprowadził dzieci po całym zakładzie, gdzie miały okazję zobaczyć maszyny i urządzenia potrzebne do pracy w stolarni. Podczas wizyty w zakładzie uczniowie mieli również okazję zapoznac się z zawodami, które związane są z przerobką drewna.
           Serdecznie dziękujemy Panu Hieronimowi Kwietniowi za umożliwienie zwiedzenia swojego zakładu oraz za przeprowadzenie swoistej, niezwykle interesującej lekcji stolarskiego kunsztu.

      /M. Jamróz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych