• Świąteczne zdjęcia w przedszkolu
     • Świąteczne zdjęcia w przedszkolu

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pani Grażyna Król przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę. Nauczycielka angielskiego zrobiłą świąteczną dekorację i zaprosiła dzieci do zrobienia sobie pamiątkowych świątecznych zdjęć. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w mini sesji zdjęciowej. Każde dziecko grzecznie czekało na swoją kolej słuchając świątecznych piosenek w języku angielskim. Efekty można zobaczyć w galerii przedszkola i podziwiać wspaniałe fotomodelki i fotomodeli. Wszystkie przedszkolaki życzą po angielsku: Merry Christmas! 

      opr.G.Król

     • Świąteczny czas w klasie Ib

     • Grudzień to miesiąc, który nierozerwalnie łączy się z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. W dobrym przeżyciu tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów świątecznych.

      W związku z tym uczniowie klasy Ib podczas zajęć rozmawiali o tradycjach bożonarodzeniowych, o pomocy potrzebującym, wykonywali świąteczne ozdoby, śpiewali kolędy i pastorałki, a także obejrzeli prezentację o krakowskich szopkach.

      Nieodzownym elementem oczekiwania na Boże Narodzenie jest również ubieranie choinki. Ze względu na zdalne nauczanie nie było możliwości ubrania klasowej choinki. Jednakże uczniowie wspólnie z Najbliższymi przystroili swoje domowe drzewka, na których zawisły bombki, gwiazdki, kolorowe światełka.

      Dodatkowo dzieci razem z Rodzicami, Rodzeństwem własnoręcznie przygotowały świąteczne pierniczki. Dzięki tej kulinarnej zabawie miały one okazję rozwijać swoje gastronomiczne zainteresowania, zdolności manualne, a także zmysł artystyczny.

      Zwieńczeniem wszystkich działań prowadzonych przez ostatnie dni była wspólna klasowa Wigilia, która rozpoczęła się od jasełek. Podczas wirtualnego spotkania nie zabrakło również łamania się opłatkiem, czytania przez Panią Paulinę Daniel fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, modlitwy, składania sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, śpiewania kolęd i pastorałek.

      Ten wspólnie spędzony czas był pełen wzruszeń i upłynął w bardzo miłej atmosferze.

       

      SERDECZNIE DZIĘKUJĘ RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W PRZYGOTOWANIE PIĘNYCH STROJÓW JASEŁKOWYCH, ZA WSZELKĄ ŻYCZLIWOŚĆ W PRZEPROWADZANIU PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ!!!  

       

      W imieniu własnym i uczniów klasy Ib składam świąteczne życzenia:

      by spełniały się plany i marzenia,

      aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy.

      Byśmy wszyscy byli dla siebie bardziej mili,

      patrzyli na to co nas łączy, a nie na to co nas dzieli,

      bo Bóg rozdaje miłość wszystkim bez wyjątku

      zesłaną na ziemię w Małym Dzieciątku!

       

      Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego

      oraz szczęśliwego Nowego 2021 Roku!!!

      /M. Jamróz/

     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

     • Nasi uczniowie w szkole i w przedszkolu wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA" organizowanym przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Komisja konkursowa w składzie pań: Renata Paterak, Beata Głaz i Agnieszka Rusin postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych: kategoria I – klasa 0 i przedszkole, kategoria II – klasy I-III, kategoria III – klasy IV-VIII.

      Nagrodzeni z ZS w Maliniu:

      Kat. 0 i Przedszkola

      Maja Krysa, Karol Hyjek, Aleksandra Łachut – Przedszkole w Ławnicy

      Laura Winiarz, Igor Trela, Martyna Piekarska – kl. 0a (opiekun Marta Bernat)

      Zuzanna Sikora – kl. 0b (opiekun Renata Drzymała)

      Kat. klasy IV-VIII

      Krystian Sieczka – kl. IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz ich opiekunom.

      /Katarzyna Sikora/

     • DZIĘKUJEMY!!!

     • Społeczność Zespołu Szkół w Maliniu włączyła się do świątecznej pomocy dla Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Zbiórka w szkole trwała w dniach 2 -18 grudnia. Udało się zebrać artykuły spożywcze i szkolne, środki czystości i inne potrzebne rzeczy, które w poniedziałek 21 grudnia zostały zawiezione do Skopania. Dyrektor placówki Damian Szwagierczak prosił o przekazanie podziękowań wszystkim za hojną pomoc, której rozmiary przekroczyły jego najśmielsze oczekiwania.

      W imieniu dyrekcji szkoły dziękujemy za przekazane dary uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom ZS w Maliniu.

      /Katarzyna Sikora/

     • Konkurs plastyczny w klasie Ib

     • Na przełomie listopada i grudnia w klasie Ib został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem: "Wiem, jak bezpiecznie zachować się w czasie pandemii". 

      Celami konkursu było:

      - zdobycie i poszerzenie przez dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa w czasie pandemii;

      - pokazanie rówieśnikom, jak bezpiecznie zachowywać się  i na co warto zwrócić uwagę, aby być zdrowym i żyć zdrowo;

      - uświadomienie dzieciom, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w czasach zwiększonego ryzyka na choroby, które możemy zaliczyć do wczesnej profilaktyki;

      - rozwijanie i pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności twórczej;

      - promowanie zdrowego stylu życia.

      Zwyciezcą konkursu została MAJA ŁANUCHA.

      Serdecznie gratulujemy! :)

      /M. Jamróz/

       

       

       

     • SPORT POZA SZKOŁĄ

     • Młodzi piłkarze nożni znów zachwycili swoja grą. W dniu 13 grudnia 2020 roku  w hali sportowej w Cmolasie odbył się bardzo silnie obsadzony turniej futsalu. Organizatorem turnieju była Akademia  Piłkarska Piłkarskie Nadzieje w Mielcu. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Bauer Milena, Bauer Konrad, Faraś Dawid, Mazgaj Jakub, Wlaź Michał, Wlaź Kacper, Marek Miłosz, Hyjek Hubert zajęła IV miejsce przegrywając brązowe medale jedną bramką. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Dawid Faraś. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika turnieju  otrzymał bramkarz naszej drużyny Jakub Mazgaj. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.   

       / Lesław Jachowicz/

     • MIKOŁAJKI

     • W tym roku wszystko wygląda inaczej - nawet wizyta św. Mikołaja. Klasy I-VIII, które uczą się zdalnie również w formie online świętowały mikołajki: były czerwone czapeczki na lekcjach, wirtualne gry i zabawy oraz prezentacje. Dzieci z zerówek spotkały się z Mikołajem w zmienionej formie - zamiast wręczania prezentów i indywidualnej rozmowy były piosenki i wierszyki przygotowane przez całą klasę. Święty Mikołaj, który przybył do naszej szkoły 5 grudnia z Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym musiał zachować dystans i wszelkie środki ostrożności:) Przywiózł dzieciom słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

      Pani dyrektor Lidia Rakoczy postanowiła pomóc Świętemu Mikołajowi w rozdawaniu prezentów i 7 grudnia wręczała dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pracują w systemie stacjonarnym słodkości. Wszyscy stwierdzili, że mikołajki mogą w tej formie trwać nawet do wiosny:))

      /Katarzyna Sikora, fot. Sandra Wanatowicz/

     • Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem...

     • Mój Kochany Mikołaju cały rok czekałem, byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem” – słowami tej piosenki przywitaliśmy w piątek (5.12) Mikołaja. Święty poczęstował nas słodyczami i obiecał, że wróci z prezentami, jak tylko Elfy wyzdrowieją. Słowa dotrzymał!!! W poniedziałek, gdy wracaliśmy ze szkolnej stołówki pod drzwiami naszej sali znaleźliśmy list oraz kosz z upominkami. Dziękujemy Mikołajowi oraz jego pomocnikom (rodzicom Wojtka i Antka) za pomoc przy organizacji mikołajek.

                                                                                                                                                Marta Bernat

     • Cztery żywioły - 0b uczestnikiem akcji Gangu Fajniaków

     • Dbałość o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego jesteśmy dumni z udziału uczniów klasy 0b w akcji proekologicznej "Szkolne przygody Gangu Fajniaków". Poprzez cykl zajęć dotyczących czterech żywiołów udało się  pokazać dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. Zajęcia miały eksperymentalny charakter, w oparciu o tekst opowiadania z udziałem fajniaków jako bohaterów. Uwieńczeniem pracy nad danym żywiołem była działalność plastyczna. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem pracowały w efekcie powstały oryginalne, piękne dzieła. Niestety nie wygraliśmy nagrody, a tylko certyfikat, ale jesteśmy dumni i mamy ogromną satysfakcję z udziału w tej ważnej, ogólnopolskiej akcji.

      /Renata Drzymała/

     • SPORT W SZKOLE

     • Dzięki super wynikom sportowym za rok szkolny 2019/2020 tzn. za zajęcie I miejsca w rywalizacji Szkół z powiatu mieleckiego: Igrzyska Dzieci ( klas IV – VI), Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( klas VII – VIII) nasz szkoła otrzymała  1 tysiąc złotych na zakupienie sprzętu sportowego. Na zdjęciu zakupiony sprzęt sportowy ( oszczep 600 g, kula 5kg, dysk 0,75 g, rakiety do badmintona sztuk 12, lotki do badmintona- dwie tuby). Sprzęt został zakupiony i przywieziony do szkoły przez nauczyciela wychowania fizycznego Lesława Jachowicza.

                  / Lesław Jachowicz/

     • Andrzejki – dawna tradycja, którą warto odświeżać.

     • Pierwsze pisemne wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku. Dotyczyły głównie panien, a później i kawalerów, którzy w dzień św. Andrzeja mieli nadzieję poznać swoją przyszłość. Dziś staramy się chociaż w formie niezobowiązującej zabawy kultywować dawne tradycje jako część naszej rodzimej kultury.

      W 0b odbyła się zabawa andrzejkowa powiązana z „wróżbami”, zabawami i tańcami. W ten sposób podtrzymaliśmy tradycję, dowiadując się przy okazji znaczenia tego słowa.

      /Renata Drzymała/

     • Ostatniego listopada powróżyć sobie wypada!!!

     • 30 listopada w naszej sali zapanowała magiczna atmosfera…rozpoczęliśmy wróżby andrzejkowe.  Wszyscy z wielką radością wypowiadali magiczne zaklęcia oraz brali udział w zabawach i konkursach. Sprawdziliśmy co nas czeka w najbliższej przyszłości, jakie zawody będziemy wykonywać, a także kto jest naszym przyjacielem od serca. Jednak najbardziej wyczekiwaną wróżbą było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

                                                                                                                   (Marta Bernat)

     • WARSZATY TEATRALNE ONLINE

     • W listopadzie kontynuowane były warsztaty teatralne online organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach programu „TEATR W SIECI/NATENCZAS” będącego inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświatowego w Rzeszowie. 

      Warsztaty rozpoczęły się na wiosnę, druga ich część miała być kontynuowana już w ramach zajęć na żywo w teatrze, ale kolejna fala epidemii pokrzyżowała plany organizatorów. Przez kolejne cztery tygodnie aktorka, pani Dagny Mikoś, prowadziła warsztaty online z uczniami naszej szkoły. Przekazywała im wiedzę o teatrze, zawodzie aktora, prowadziła ćwiczenia z emisji głosu i interpretacji tekstu. W warsztatach teatralnych wzięli udział uczniowie klas VIa i VIb: Maja Nowak, Patrycja Marmura, Marek Bukowski, Mateusz Bąk i Kacper Sowa, którzy wraz z panią Katarzyną Sikorą - koordynatorem projektu - uczestniczyli dwa razy w tygodniu w spotkaniach online z aktorką rzeszowskiego teatru.  Grupa przygotowała pod kierunkiem pani Dagny filmik podsumowujący ich udział w warsztatach, do którego wszyscy musieli wykonać wyznaczone zadania. Motywem przewodnim była szafa, która tak jak w "Opowieściach z Narnii" przenosiła do innego świata.  

      Uczniowie bardzo chcieli pojechać do Teatru im. Wandy Siemaszkowej i poznać panią Dagny na żywo. Mamy nadzieję, że uda się to zrealizować jak tylko będzie taka możliwość. Na podsumowanie warsztatów teatralnych wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i bon na zakupy do Empiku o wartości 50 zł.

      /Katarzyna Sikora/

     • "Przyjaciele Pluszowego Misia"

     • „Przyjaciel Pluszowego Misia” - taką odznakę oraz balonowego misia mógł zdobyć każdy kto uczestniczył w zabawach i konkursach zorganizowanych w klasie 0 „a” dnia 25 listopada. Były zagadki, gry, zabawy, prace plastyczne, misiowe wycinanki, oraz piosenki i bajki. Dodatkową atrakcją była misiowa fotobudka oraz fotoramka.

      Za ,,małe co nieco” (przepyszne mufinki oraz jabłkowy soczek dziękujemy rodzicom Jarka oraz Szymka). Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

                                                                                                                                           (Marta Bernat)

     • Dzień Pluszowego Misia w 0b

     • Dzieciaki klasy 0b świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dowiedziały się skąd w ogóle pomysł na pluszowego misia, poznały historię Roosevelta. Wykonały wiele zadań, łamigłówek, odgadywały misiowe zagadki. Przygotowały dla siebie misiowe maski i  wymalowały wspaniałe plakaty. To był miły dzień.

      /Renata Drzymała/

     • Andrzejki klasy VIa

     • We wtorek 24 listopada odbyły się andrzejki online klasy VIa. Uczniowie i wychowawczyni przebrali się za wybranych bohaterów z bajek i filmów, były wspólne zabawy i horoskopy. Okazało się, że zdalnie można również wspólnie się bawić i nawet potańczyć. Królem wirtualnego parkietu został przewodniczący klasy Igor Rakoczy. Tym razem czas upływał wyjątkowo szybko i nikomu z klasy nie przeszkadzało przedłużenie godziny wychowawczej online:)

      /Katarzyna Sikora/

     • SPORT POZA SZKOŁĄ

     • W dniu 20 listopada 2020 roku  odbył się kolejny finał Regionalnej Ligi  w piłce ręcznej chłopców ENEA CUP. Jak zwykle po wygraniu półfinałów byliśmy obecni w finałach. Niestety mimo ogromnej waleczności i umiejętnościom uczniów klas VII – VIII zajęliśmy IV miejsce. Tym razem bez medali. Trzeba jednak przyznać dzieciom ogromne zaangażowanie i  wolę walki. Najlepszym zawodnikiem zespołu został bramkarz  Jakub Majewski, który otrzymał pamiątkowa statuetkę. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz symboliczne upominki dla każdego uczestnika w postaci plecaka i gadżetów.

      Skład zespołu: Łaz Sebastian, Majewski Jakub, Kozak Kamila, Kasprzak Katarzyna, Marmura Amelia, Turkosz Jakub, Turkosz Szymon, klasa VIII, Trojnar Jakub, Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Ochalik Kamila.

      W dniu 21 listopada 2020 roku  na obiektach Gryfu Mielec odbył się mocno obsadzony turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział uczniowie klasy III naszej szkoły trenujący w APPN. W gronie sześciu zespołów zawodnicy zajęli II miejsce. Otrzymali medale i pamiątkowe upominki. Najlepszym zawodnikiem zespołu był Dawid Faraś. Był to turniej zorganizowany przez Prezydenta Miasta Mielca w związku z 550  rocznica lokacji miasta Mielca.

      Skład Zespołu: Bauer Milena, Bauer Konrad, Mazgaj Jakub, Faraś Dawid, Wlaź Michał, i Wlaź Kacper.

      / Lesław Jachowicz/

     • Konkurs dla Dzieci z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodartwie Rolnym

     • W październiku, w ramach stałej współpracy Zespołu Szkół w Maliniu z Placówką  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Mielcu, uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie "Zasady bezpieczeństwa znamy - wypadkom na wsi przeciwdziałamy". Celem konkursu było promowanie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom podczas pracy na wsi. Zadaniem uczniów było rozwiązanie krzyżówki. W konkursie wzięło udział 21 dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.  Podziękowania należą się również pani Renacie Lasek za pomoc w zorganizowaniu konkursu w naszej szkole.

      /Renata Hyjek fot. Anna Leśniak/

     • Baśniowy portret - 0b w konkursie plastycznym.

     • Trzy dziewczynki z 0b: Nadia Szot, Weronika Kmiecik i Zuzia Sikora wzięły udział w V Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym "Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty". Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Nagrodę w konkursie otrzymała Nadia Szot za pracę "Kopciuszek", a pozostałe uczestniczki otrzymały nagrody za udział. Gratulujemy dziewczynom, życząc dalszej aktywności twórczej i sukcesów.

      /Renata Drzymała/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
 • Galeria zdjęć

   brak danych