• DYSKOTEKA SZKOLNA - DZIEŃ CHŁOPAKA

     • Dnia 29 września z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Organizatorem był samorząd szkolny. Zabawa jak to zwykle bywa, była udana. Rytmiczna muzyka starych i nowych przebojów zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Dyskoteka rozpoczęła się wspólnym tańcem belgijką. Dla uatrakcyjnienia całego wydarzenia odbyły się także różnego rodzaju zabawy. 

      Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli uczniowie Mateusz Bauer oraz Karol Rosak-Matuszewski (kl VIII B) pomagały im Oliwia Słaby (kl VI A), Marta Pazdro oraz Ania Gagat (kl VIII A).  

      /Anna Leśniak/

     • Budujemy łódki i żaglowce

     • Uczniowie klasy III b omawianą tematykę podróży morskich, żeglugi podsumowali wykonaniem pracy technicznej. Na zajęciach plastycznych samodzielnie lub w grupach budowali z dowolnych materiałów łódki. Zadanie okazało się niezbyt łatwe, bo trzeba było połączyć ze sobą różne materiały. Jedni radzili sobie z tym lepiej, inni trochę gorzej, ale końcowy efekt przyniósł wszystkim satysfakcję, a wykonane prace - po krótkiej prezentacji - zajęły miejsce w klasowej galerii.

      /M. Jamróz/

     • Wyjazd klasy IV i V do Mielca

     • 26 września klasy IV i V wyruszyły na pierwszą w tym roku wycieczkę. Ten nietypowy szkolny dzień rozpoczął się od wizyty w mieleckim Multikinie. Na dzieci czekały przygotowane już wcześniej zestawy popcornu i coli. Dzięki temu bardzo sprawnie można było przejść do sali kinowej i czekać na seans. Panie wychowawczynie wybrały film familijny pt. „King. Mój przyjaciel lew”. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali historię rodzeństwa, które zaopiekowało się zbiegłym zwierzątkiem. Inés i jej brat Alex postanowili pomóc maluchowi. W drodze do prawdziwego domu Kinga - Afryki - na przyjaciół czyhało wiele niebezpieczeństw. Nie zabrakło emocjonujących zwrotów akcji, czarnych charakterów i ludzi, którzy niespodziewanie ratowali lwiątko i jego młodych opiekunów z opresji.  Film przypomniał młodym widzom, jak ważne są więzi rodzinne i troska o potrzebujących pomocy. Kolejnym, bardzo ważnym punktem programu był udział w lekcji bibliotecznej. Panie bibliotekarki z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filia Mielec przygotowały dla uczniów zajęcia o historii pisma i druku oraz etapach powstawania książki. Wykład był ilustrowany wartościową prezentacją multimedialną oraz cennymi egzemplarzami publikacji znajdujących się w księgozbiorze biblioteki. Na koniec dzieci mogły wypowiedzieć się na temat czytanych przez siebie książek. Na specjalnej planszy zapisały sformułowane przez siebie wnioski. Panie bibliotekarki przeprowadziły też quiz sprawdzający, jak dużo nasi uczniowie zapamiętali. Pojawiły się zagadki związane z treścią lektur szkolnych. Niezapomnianą pamiątką wizyty w bibliotece będą zakładki do książek. Wyjazd do Mielca zorganizowały: pani Anna Leśniak, pani Ewa Krępa i pani Ewelina Łachut.

     • Zerówka - powitanie jesieni.

     • 23 września powitaliśmy w naszej małej społeczności Panią Jesień. Przyszła do naszej sali, przynosząc ciepły uśmiech, jesienne barwy i kosz na skarby. Rozmawialiśmy, bawiliśmy się w jesienne zabawy, sprawdzaliśmy nasza wiedzę w quizach. Byliśmy ciekawi dlaczego kosz jest pusty? Przecież jesień jest bogata porą roku... Jesienna Pani szybko rozwiała nasze wątpliwości, zadała nam zadanie - to my musimy uzbierać jak najwięcej darów jesieni. Mamy na to czas do końca października. Wtedy Pani jesień znów nas odwiedzi w klasie i ubierzemy ją w te wszystkie "kosztowności". Podjęliśmy wyzwanie, zbiory trwają.

      /Renata Drzymała/

     • WYJAZD KLAS VIII DO MIELCA

     • W poniedziałek 26 września klasy VIIIa i VIIIb pod opieką pań: Katarzyny Sikory, Grażyny Król i Lidii Rakoczy wyjechały na wycieczkę do Mielca. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu, gdzie uczniowie zapoznali się ze sposobem korzystania z księgozbioru, dowiedzieli się, jak można zamawiać i wypożyczać książki. Panie bibliotekarki pokazały uczniom, jak wygląda e-katalog i wytłumaczyły, jak można się zapisać do biblioteki. Uczniowie poznali historię placówki, która powstała na terenie Mielca w 1947 roku i jest instytucją, która przede wszystkim pomaga uczniom i nauczycielom w ich procesie dydaktycznym. Młodzież mogła zobaczyć starodruki, które znajdują się w bibliotece, a także dowiedzieć się, jakie konkursy są organizowane przez placówkę.

      Kolejną atrakcją była pobliska Bazylika św. Mateusza - najstarszy kościół w Mielcu, w którym znajdują się zabytkowe rzeźby i obrazy, a niezwykłe wrażenie robią wmurowane w ogrodzenie stacje Drogi Krzyżowej.

      Następnie przyszedł czas na integrację zespołów klasowych, uczniowie spędzili go w restauracjach i cukierniach na mieleckiej Starówce.

      Ostatnim punktem wyjazdu był spektakl teatralny pt. "Pan Tadeusz", na który klasy udały się do SCK w Mielcu. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie naszej epopei narodowej przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Uczniowie z wielką uwagą śledzili losy rodziny Sopliców i Horeszków, na co duży wpływ miał fakt, że obie klasy będą omawiać "Pana Tadeusza" niebawem na lekcjach języka polskiego:) Wszystkim podobał się spektakl pełen humoru, dodatkowo zachwycały piękne stroje, muzyka i scenografia, które przeniosły widzów do XIX.

      /Katarzyna Sikora, fot. Grażyna Król/

     • Sportowy rok szkolny 2022/23 rozpoczęty

     • W dniu 21 września 2022 roku na obiektach Stali Mielec odbyły się finały powiatowe w lekkoatletyce  klas VI w ramach Igrzysk Dzieci.

      W kategorii dzieci uczennica klasy V Oliwia Rudolf zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż .  Kusek Sara wywalczyła IV miejsce w skoku w dal . Słaby Oliwia zajęła V miejsce. Natomiast w kategorii chłopców Szymon Łukasik wywalczył I miejsce i złoty medal w skoku wzwyż, tym samym uzyskał awans do zawodów wojewódzkich. W dniu zawodów odbyła się bardzo mila dekoracja, podsumowująca sportowy rok szkolny 2021 /22 szkół powiatu mieleckiego. Po raz kolejny tytuł  najlepszej szkoły z klasyfikacji powiatu zdobyła nasza szkoła. Otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę. Wyróżnieniem został uhonorowany nauczyciel mgr Lesław Jachowicz, za wkład pracy w promocje sportu wśród dzieci oraz wysokie wyniki w rywalizacji sportowej.

      W dniu 22 września 2022 roku odbyły się finały  powiatowe klas VII – VIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pięć medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Bezkonkurencyjny w skoku wzwyż był Igor Rakoczy, zdobywając złoty medal. W rzucie dyskiem złoty medal zdobył Igor Daniel , a Szymon Skiba wywalczył medal brązowy. W rzucie oszczepem srebrny medal zdobył Mateusz Czachor, a w skoku wzwyż dziewcząt brązowy medal zdobyła Milena Kurmaniak. Ponadto IV miejsce zajęli Bauer Mateusz w rzucie dyskiem, Marmura Patrycja w skoku wzwyż, Marek Bukowski w biegu na 100 m, Karol Rosak – Matuszewski  w biegu na 1000 m , Turkosz Julia w biegu na 600m.

      Gratulujemy sukcesów

     • Spotkanie z policjantką

     • Dnia 21 września 2022 r. uczniowie klasy I-III uczestniczyli w spotkaniu z st.asp. Dorota Smyklą. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantką o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

      Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

      /F. Dąbrowska/

     • Akcja Sprzątanie Świata 2022

     • Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata 2022". Dzieci zostały wyposażone w foliowe rękawiczki i worki na śmieci. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu oraz segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, drogę w stronę Ławnicy i pobliską okolicę. Pomimo niesprzyjającej pogody akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystośc otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

      /Anna Leśniak/

     • ,,Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole”

     •        To kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i  efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym. Inicjatorem działań było Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.

                  Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w tę akcję trwającą od 12 do 16 września 2022 r. Sale lekcyjne oraz szkolne korytarze zostały ozdobione plakatami profilaktycznymi, wykonanymi przez uczniów zarówno klas młodszych, jak i starszych. Na stolikach znalazły się ulotki informacyjne o chorobach zakaźnych i metodach ich zapobiegania. W czasie lekcji wychowawczych dzieci obejrzały filmy edukacyjne przygotowane przez MEiN, odnoszące się do profilaktyki chorób zakaźnych. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie klasowych dyskusji oraz gier i zabaw, dotyczących właściwych zachowań zdrowotnych. W ramach kampanii uczniowie wzięli także udział w prelekcji, poprowadzonej przez higienistkę szkolną, panią Teresą Świątek, która opowiedziała o chorobach zakaźnych i sposobach ochrony przed zarażeniem.

                  ,,Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” miał na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Uczniowie zdali sobie sprawę z tego, iż intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do ciągłego podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia, a wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

      /Karolina Mitkiewicz, fot. Grażyna Król/

     • Obchody I rocznicy beatyfikacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

     • 12 września 2021 roku wyniesiono na ołtarze bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości upamiętniające ten ważny dla naszej społeczności szkolnej dzień odbyły się w piątek 16 września. Uczniowie klasy 8b pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Łachut i Arkadiusza Chwałka  przygotowali montaż słowno-muzyczny. Swoim pięknym śpiewem uroczystość uświetniła uczennica Kornelia Sajek, a także uczniowie klasy 6a i 2. 

      Podczas akademii przypomniany został dekalog patrona naszej szkoły oraz jego znane słowa: „Czas to miłość!(…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Pozostaje nam tylko zacząć już dziś żyć zasadami, które dla nas pozostawił.

                                                                                                                                                              /Ewelina Łachut/

     • WYCIECZKA ROWEROWA KLASY VIIIa

     • W piątek 16 września klasa VIIIa pd opieką pań: Katarzyny Sikory i Lidii Rakoczy wybrała się na wycieczkę rowerową. Pomimo że wszyscy obawiali się deszczu, piątek przywitał piękną pogodą od samego rana. Najpierw wychowawczyni przypomniała zasady obowiązujące podczas wycieczki rowerowej, w tym dotyczące przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa. Uczniowie z opiekunami wyruszyli w kierunku Sarnowa, który był miejscem docelowym wyjazdu. Jechali przez Ławnicę, Grochowe I i Czajkową, gdzie obok szkoły podstawowej był pierwszy postój. Tam też miało miejsce niespodziewane spotkanie z policjantem - panem dzielnicowym, który widząc wycieczkę rowerową, jeszcze raz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Pochwalił uczniów klasy VIIIa za posiadanie odblaskowych kamizelek, zdyscyplinowanie na drodze i słuchanie poleceń opiekunów. Zwrócił uwagę na ważną rolę zachowania właściwych odległości podczas wycieczki rowerowej oraz odpowiednio przygotowanych rowerów wyposażonych w elementy odblaskowe.

      Podczas wizyty w Czajkowej uczniowie dowiedzieli się, po co została wybudowana zabytkowa dzwonnica, jaką rolę pełni Nadleśnictwo Czajkowa i kiedy powstało.

      Następnie grupa rowerzystów dotarła do Sarnowa, gdzie najpierw odwiedziła zabytkowy kościół i odmówiła modlitwę w intencji Ojca Świętego. Wszyscy byli zachwyceni jego pięknym otoczeniem i drewnianymi stacjami Drogi Krzyżowej wokół kościoła. Uczniowie poznali historię powstania Sarnowa i parafii katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, odwiedzili też cmentarz ewangelicki nawiązujący do czasów, kiedy Sarnów był kolonią niemiecką.

      Kolejnym punktem programu było ognisko i rekreacja na terenie prywatnej działki w środku lasu, którą mogliśmy odwiedzić dzięki uprzejmości jej właściciela, pana Zbigniewa Leśniaka. Uczniowie byli zachwyceni tym urokliwym miejscem ze stawem, domkiem letniskowym, ławeczkami, huśtawkami i miejscem na ognisko. Niektórzy po raz pierwszy w życiu piekli kiełbaskę na własnoręcznie zaostrzonym kiju z lasu i twierdzili, że tego smaku nigdy nie zapomną. Patrycja Marmura serwowała ciepłą herbatkę dla uczniów i kawę dla nauczycieli. Było bardzo wesoło, a zabawa w chowanego w środku lasu okazała się niesamowitą atrakcją. Największym zaangażowaniem wykazał się Adrian Sieczka, którego kryjówki okazały się nie do pobicia:) Bardzo dziękujemy panu Zbigniewowi za wspaniałą gościnę w tym niezwykłym miejscu.

      W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Dębiaki, poznali historię młyna wodnego i pobliskiej kapliczki, dowiedzieli się też, gdzie kiedyś była szkoła podstawowa i jaką obecnie pełni funkcję jej budynek.

      Nie obeszło się bez awarii i uszkodzonego łańcucha w rowerze Kamila Mieszkowicza, ale to już tradycja wycieczek rowerowych klasy VIIIa:) Następnie przez Grochowe II i Ławnicę, uczniowie dotarli do Malinia, i do swoich domów. Wszyscy twierdzili, że to był bardzo udany wyjazd.

      /Katarzyna Sikora/

     • Uroczystości odpustowe

     • W dniu 8 września 2022 uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w uroczystej mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin Parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie. Słowo homilii do dzieci, młodzieży, dyrekcji, nauczycieli wygłosił ks. dr hab. Józef Młyński, profesor akademicki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Podniosłość uroczystości nadawała też obecność Pocztu Sztandarowego Szkoły. We mszy św. uczestniczył wójt Gminy Tuszów Narodowy pan Andrzej Głaz i przewodniczący Rady Gminy pan Waldemar Maziarz.

      Słowa homilii przypominały, że wychowanie młodych ludzi musi być zgodne z wartościami, pełne miłości do człowieka, Ojczyzny, Boga. Kaznodzieja podkreślał ważność pokoju na świecie, mówił o przywiązaniu do polskości, naszych rodzimych tradycji. Wspólna modlitwa całej społeczności szkolnej jest dawaniem świadectwa wiary i przykładem dla młodych ludzi.

                                                                                                                 /Renata Lasek, zdjęcia Grażyna Król/

       

     • Wyjazd na uroczystości odpustowe

     • 8 września uczniowie klas V - VIII wspólnie z wychowawcami i nauczycielami wyjeżdżają do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie na uroczystości odpustowe.

      Wyjazd będzie w godzinach od 10.30 do 12.30.

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

     • 31 sierpnia o godzinie 15.00 Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Zaś w piękny poranek, 1 września o godzinie 9.00 społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, gdzie nowa dyrektor szkoły Hiacynta Jamróz serdecznie powitała przybyłego na tę uroczystość Pana Andrzeja Głaza - Wójta Gminy, nauczycieli, uczniów, rodziców, a szczególnie dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej i w oddziale przedszkolnym.

      W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły powiedziała o zmianach, jakie czekają nas w tym roku szkolnym, przedstawiła nowo powołaną wicedyrektor panią Monikę Klich oraz nowych nauczycieli, którzy będą pracowali w naszej szkole: panią Katarzynę Nowak, panią Elżbietę Węgrzyn, panią Faustynę Dąbrowską, pana Marcina Wieczerzaka, panią Katarzynę Tomczak. Kończąc przemówienie życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Podziękowała również paniom: Renacie Hyjek i Annie Leśniak za oprawę plastyczną i techniczną uroczystości.

      Następnie głos zabrał Pan Wójt Andrzej Głaz, który przekazał ciepłe słowa pod adresem uczniów i nauczycieli, zachęcając do wytężonej pracy w nowym roku szkolnym, a delegacja Rodziców i Uczniów serdecznie powitała nową dyrekcję Zespołu Szkół w Maliniu.

      Po części oficjalnej dzieci i młodzież pod opieką swych wychowawców udali się do klas. Nauczyciele przedstawili podopiecznym kilka ważnych informacji – plan lekcji, organizację pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli i omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.


     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • W piątek 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Klasy I - VII wraz z nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły zgromadziły się w sali gimnastycznej. Przybyli też specjalni goście: wójt Andrzej Głaz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem Mariola Pelic, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym Patrycja Krempa, dyrektor firmy Gayer & Hosaja Paweł Kolisz, przewodniczący Rady Rodziców Sebastian Boicetta. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i śpiewu hymnu państwowego. Następnie Patrycja Marmura z klasy VIIa i Kornelia Sajek z klasy VIIb zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. "Znów będą wakacje" przygotowaną pod kierunkiem pana Arkadiusza Chwałka. Kolejnym punktem była prezentacja podsumowująca najważniejsze wydarzenia i inicjatywny z roku szkolnego 2021/2022 przygotowana przez nauczycielki informatyki: Małgorzatę Maziarz i Annę Leśniak, w opisach wydarzeń pomagała pani Ewelina Łachut. Został również zaprezentowany niemy film o historii roweru przygotowany przez grupę uczniów z klasy VIIa w ramach projektu na lekcjach informatyki pod kierunkiem pani Maziarz.

      Następnie została wręczona Nagroda im. Sylwii Kolisz, która trafia do ucznia, który jest wybierany przez nauczycieli, uczniów i rodziców jako dobry i życzliwy kolega. W tym roku to wyjątkowe wyróżnienie otrzymała Maja Nowak z klasy VIIa, a zostało wręczone przez pana Sebastiana Boicettę i pana Pawła Kolisza, męża pani Sylwii. Maja otrzymała statuetkę, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł.

      Zostali również wyróżnieni uczniowie, którzy w tym roku uzyskali świadectwo z paskiem, otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne. Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali średnią 5,0 i zachowanie wzorowe otrzymali stypendium naukowe w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Pani dyrektor wręczyła również dyplomy za wzorową frekwencję, nagrody dla najlepszych czytelników szkolnej biblioteki i podziękowania dla rodziców, którzy angażowali się do pracy na rzecz szkoły. W tym roku zostały również przygotowane dyplomy "Przyjaciel szkoły" dla osób, które w sposób szczególny pomagały naszej szkole, a także wsparły finansowo wyjazd drużyny chłopców z klas VII/VIII na Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej nad morzem.

      Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Lidia Rakoczy podziękowała władzom, współpracownikom, rodzicom i uczniom za swoją dotychczasową pracę i poinformowała, że od 1 września nie będzie pełniła funkcji dyrektora Zespołu Szkół w Maliniu. Wszyscy dziękowali za jej zaangażowanie i pracę, a przede wszystkim za niezwykłą życzliwość i  troskę o całą społeczność szkolną. Pożegnali panią dyrektor owacjami na stojąco, jednocześnie witając ją jako nauczyciela matematyki na pełnym etacie od 1 września.

      /Katarzyna Sikora fot. Magdalena Sedlak/

     • NAJLEPSI UCZNIOWIE ZS W MALINIU

     • Za nami kolejny rok szkolny, znalazło się grono uczniów z klas starszych, którzy uzyskali średnią 4,75 i świadectwo z wyróżnieniem. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Klasa IV: Kacper Pyź, Mateusz Turkosz, Sara Kusek, Natan Kusek, Oliwia Rudolf, Maja Skiba, Michał Wlaź

      Klasa Va: Jan Ziobroń, Szymon Łukasik, Milena Sasor, Krzysztof Hyjek

      Klasa Vb: Sandra Piekarska, Emilia Mazur,  Karolina Przygoda,  Aleksandra Witek, Oliwier Kołek, Igor Salamaga, Mikołaj Wilk

      Klasa VIa: Zuzanna Mickiewicz, Kacper Sowa, Patryk Łanucha, Jakub Pluta, Wiktoria Myjak

      Klasa VIb: Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Patryk Gałka, Maciej Maziarz, Maksymilian Obara, Artur Kamuda, Mateusz Rodzeń, Julia Ortyl, Maciej Maziarz, Marlena Vizauer, Zuzanna Sasor

      Klasa VIIa: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Szymon Pyź

      Klasa VIb: Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba,  Mateusz Bauer, Karol Głowa, Roma Występek

      Klasa VIII: Anna Pietryka, Kamil Ochalik, Amelia Sowa

      Dodatkowo za średnią 5,0 i zachowanie wzorowe uczniowie klas IV-VIII otrzymali stypendia naukowe, które trafiły do następujących uczniów: Anny Pietryki, Julii Turkosz, Krzysztofa Turkosza, Romy Występek, Mateusza Bauera, Igora Rakoczego, Mai Nowak, Artura Kamudy, Maksymiliana Obary, Macieja Maziarza, Mai Ziobroń, Antoniny Gąski, Patryka Gałki, Kacpra Sowy, Jakuba Pluty, Patryka Łanuchy, Zuzanny Mickiewicz, Aleksandry Witek, Emilii Mazur, Karoliny Przygody, Jana Ziobronia, Krzysztofa Hyjka, Szymona Łukasika, Michała Wlazia, Mai Skiby, Mateusza Turkosza, Oliwii Rudolf, Natana Kuska, Kacpra Pyzia i Sary Kusek.

      /Katarzyna Sikora/

       

     • Zakończenie klasy VIII

     • 23 czerwca o godzinie 15.30 uczniowie klasy ósmej, dyrekcja, nauczyciele i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Maliniu spotkali się w auli szkolnej, aby zakończyć rok szkolny. Po krótkiej części artystycznej przedstawionej przez uczniów zebrani obejrzeli prezentację "Nasza klasa" przygotowaną przez Dariusza Ortyla. Na koniec Ania Daniel podziękowała Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Pani Dyrektor Lidia Rakoczy przekazała uczniom życzenia na dalszą drogę edukacji, nawiązując do hasła "Czas rozwinąć skrzydła". Po otrzymaniu świadectw i dyplomów uczniowie spotkali się w sali lekcyjnej, aby przy przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców wspominać lata szkolne. Dziękuję Wszystkim Rodzicom, Dyrekcji  i  Nauczycielom za obecność na tej ważnej uroczystości. Dziękuję za wykonanie zdjęć pani Magdalenie Sedlak.

                                                                                                                                 /Urszula Czerw/

     • MŁODZI WSPANIALI 2022

     • 22.06.2022

      Uczniowie klas IV-VIII, którzy uzyskali wysoka średnią ocen, zachowanie wzorowe oraz osiągnięcia edukacyjne otrzymali tytuł "Młodych Wspaniałych" oraz bony ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Dodatkowo nagrody otrzymali chłopcy, którzy zdobyli tytuł Mistrzów Podkarpacia w piłce ręcznej. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników w nauce i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

      Osiągnięcia edukacyjne:

      Kacper Sowa (VIa) -  laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z języka angielskiego

      Patryk Gałka (VIb) -  laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Galileo" z biologii

      Maja Ziobroń (VIb) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „ Galileo” z biologii

      Artur Kamuda (VIB) -  laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „ Galileo” z biologii

      Roma Występek (VIIb) –  laureatka Powiatowego Konkursu Literackiego „Wydajemy własną książkę”

      Julia Turkosz (VIIb) - III miejsce w Wojewódzkim konkursie literackim" ..."żeby ludzie byli dobrzy dla siebie wzajemnie"... ponadczasowe myśli Marii Grzegorzewskiej.

      Anna Pietryka (VIII) – laureatka Powiatowego Konkursu Literackiego „Wydajemy własną książkę”


      Osiągnięcia artystyczne:

      Oliwia Skiba (VIIb) – III miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom", etap wojewódzki.

      Osiągnięcia sportowe:

      Natan Kusek (IV) -  II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Kacper Pyź (IV) -  II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Mateusz Turkosz (IV) -  II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Krzysztof Hyjek (Va) - II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Maciej Maziarz (VIb) - II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Maksymilian Obara (VIb) - II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Igor Rakoczy (VIIa) - I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

      Szymon Pyź (VIIa) - I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

      Krzysztof Turkosz (VIIb) – II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

      Jakub Furdyna (VIII) – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

      Karol Hyjek (VIII) –  I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

      Uczniowie, którzy zajęli I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej – nagrody pozaregulaminowe

      Klasa VIIa: Marek Bukowski, Mateusz Czachor, Igor Daniel, Kamil Mieszkowicz

      Klasa VIII: Radosław Czachor, Kacper Dąbrowski, Kamil Ochalik, Jakub Trojnar, Oskar Żak

      /Katarzyna Sikora, fot. Karolina Dulik/

     • Zerówka - przedstawienie dla rodziców, zakończenie edukacji przedszkolnej.

     • 22 czerwca "zerówkowicze" wystąpili dla Rodziców. W krótkiej inscenizacji z udziałem bohaterów znanych bajek, okazali miłość, wdzięczność i oddanie swoim mamusiom i tatusiom, a tańcem wyrazili radość z możliwości wspólnego świętowania. Druga część uroczystości to pożegnanie i podziękowania. Pani dyrektor Lidia Rakoczy podziękowała rodzicom za współpracę, wręczając symboliczne dyplomy. Status Przyjaciela Szkoły otrzymali Państwo Joanna i Paweł Trela, sponsorzy szkolnych inicjatyw. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki i upominki, aby miło wspominały przedszkolny czas. 

      /Renata Drzymała/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych