• Startuje rekrutacja na semestr letni DUT!

     • Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letnim 2023. Rekrutacja rozpocznie się 20 lutego o godz. 10:00 i potrwa do 27 lutego (włącznie).  Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne.

      Czy ktoś jeszcze nie słyszał o zajęciach DUT? Zapewne w pięciu miastach gdzie od lat prowadzone są zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego to projekt dobrze znany i ceniony, zwłaszcza wśród młodych „pożeraczy” wiedzy. Bezpłatne wykłady i warsztaty prowadzone są w Rzeszowie, Mielcu, Jaśle, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz od zbliżającego się semestru letniego – również w Gminie Zarszyn, która w bieżącym roku stała się kolejną Filią projektu DUT.

      Dziecięcy Uniwersytet Techniczny od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych poszukiwaczy wiedzy, którzy dzięki proponowanym przez DUT wykładom i warsztatom odkrywają świat nauki w niecodzienny sposób. Semestr letni potrwa od marca do czerwca 2023r. a sama rekrutacja dla dzieci w wieku 7-12 lat rozpocznie się już 20 lutego.

      Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka może mieć różne formy, nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem lecz wręcz przeciwnie – odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

      Harmonogram semestru letniego DUT dla swoich uczestników przewiduje w każdym mieście cztery godzinne wykłady popularnonaukowe, na których prowadzący przy pomocy specjalnych rekwizytów, pokazów czy poprzez przedstawione eksperymenty przybliży słuchaczom temat zajęć. Każdy wykład prowadzony jest w sposób interaktywny, przez co młodzi studenci mogą w nim czynnie uczestniczyć, a każde ich zaangażowanie sprawia, że wiedza zapamiętywana jest w sposób aktywny, pozostając tym samym dłużej w pamięci odbiorcy.  W planach semestru pojawią się również półtoragodzinne warsztaty, które prowadzone będą w małych 15-20 osobowych grupach. Każdy warsztat daje dziecku możliwość poznania danego tematu poprzez bezpośredni kontakt z doświadczeniem, często poprzez samodzielne badanie czy tworzenie.

      Uczestnicy wykładów na pierwszym spotkaniu otrzymają wyprawkę studenta składającą się z  indeksu, identyfikatora, notesu oraz wybranego gadżetu DUT. Z kolei uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo „Zestaw Naukowca” zawierający materiały wraz z instrukcją do samodzielnego doświadczania i eksperymentowania w domu.

      Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

      Rejestracja będzie aktywna od 20 lutego od godz. 10.00 do 27 lutego 2023r. (włącznie). W podanym terminie prowadzone są zapisy wszystkich chętnych, natomiast wyniki rekrutacji (osoby wylosowane na wykłady) pojawią się na koncie użytkownika DUT dn. 1 marca 2023r.

      Przed podejściem do rekrutacji należy zapoznać się z planem zajęć oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta - na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJA. Rekrutacja na semestr letni w każdym z miast Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego przebiegać będzie w takim sam sposób. W pierwszym etapie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia (20-27 luty), następnie spośród osób zapisanych losowana jest określona liczba uczestników wykładów oraz lista rezerwowa (liczba wylosowanych różni się w zależności od danego miasta), w kolejnym etapie osoby wylosowane mają możliwość zapisania się na warsztaty, gdzie przy zapisach obowiązuje już kolejność zgłoszeń. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty.

      Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolinawiedzy.pl lub pod numerem tel. (17) 865-30-04. Zapraszamy również na naszego Facebooka Dolina Wiedzy oraz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

     • Bal karnawałowy klas 0 - III

     • Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci.

      W dniu 9. 02. 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy z animatorem. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Hiacynta Jamróz wraz z Panią wicedyrektor Moniką Klich, które powitały zebranych i zaprosiły do wspólnej zabawy. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości i kreatywności dotyczącej strojów karnawałowych. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną, tańce z balonikiem. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli brawami. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal.  Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu z każdej klasy. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy wspaniale się bawili. Dzieci zostały udekorowane koronami i szarfami  oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

      Imprezę zorganizowały Panie: Maria Jamróz, Anna Jachowicz, Beata Wojciechowska - Durda, Renata Drzymała, Renata Hyjek.

      O wystrój sali zadbały Panie: Renata Drzymała, Beata Wojciechowska - Durda, Renata Hyjek, Faustyna Dąbrowska, Paulina Ciejka.

                                                                      / Anna Jachowicz/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Bohaterowie „Zemsty” ciągle żywi

     • 6 lutego uczniowie klasy VIIb zainscenizowali wybrane fragmenty komedii Aleksandra Fredry. Podczas lekcji poświęconych analizie „Zemsty” charakteryzowali bohaterów, wskazywali zabawne sytuacje i powiedzonka. Przede wszystkim jednak starali się dostrzec uniwersalny charakter opisanej historii. Wspólnie doszli do wniosku, że wzajemna niechęć i celowe działania podejmowane z zamiarem dokuczenia drugiemu człowiekowi nie prowadzą do niczego dobrego. Kierowanie się chęcią zemsty może wpłynąć także na domowników i uniemożliwić im spokojne i szczęśliwe życie.

      W prezentowanych scenkach wystąpili:

      - Mateusz Rodzeń – Papkin, Maciej Szumacher – Wacław,

      - Milena Kurmaniak – Klara, Maksymilian Obara – Wacław, Julia Ortyl – Papkin,

      - Maciej Maziarz – Cześnik, Patryk Gałka – Rejent, Artur Kamuda – Papkin,

      - Marlena Vizauer – Papkin, Zuzanna Sasor – Dyndalski,

      - Milena Bauer – Wacław,  Magdalena Pleban – Rejent,

      - Antonina Gąska – Klara, Maja Ziobroń – Wacław,

      - Dominika Wieczerzak – Papkin, Klaudia Babula – Wacław, Dawid Piskor – Cześnik.

      Uczniowie zachwycili umiejętnościami aktorskimi. Świetnie opanowali na pamięć wymagany tekst, postarali się również o piękne kostiumy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizację zadania, a Maćkowi Maziarzowi dodatkowo za edycję zdjęć.

                                                                                                                    /Ewa Krępa/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Podziękowanie za udział w akcji "Polakom na Ukrainie"

     • Społecznośc Zespółu Szkół w Maliniu w grudniu wzięła udział w akcji "Polakom na Ukrainie". Dzięki zaangażowaniu wielu osób przygotowaliśmy paczki w ramch w/w akcji. 

      Nasza placówka otrzymała od Pani Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Pani Ewy Leniart - Wojewody Podkarpackiego podziękowanie za włączenie się w akcję.

     • Bezpłatne zajęcia z programowania w Mielcu 11-12 lutego!

     • Warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (grupy wiekowe od 7 do 15 lat) . Tematem zajęć będzie tworzenie gier w stylu Retro. Grupy warsztatowe (max. 9 dzieci), każdy uczeń pracuje na osobnym stanowisku więc obowiązują zapisy na stronie podanej w plakacie lub: 694 940 997. Warsztaty odbędą się przy ulicy Stefana Batorego 12 w Mielcu. 

     • Udział naszych uczniów w lokalnym Dniu Babci i Dziadka

     • 4 lutego w Domu Ludowym odbyło się spotkanie dla babć i dziadków pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Organizatorami byli: Radni Gminy z Malinia, Stowarzyszenie "Malinowy Szlak" i Koło Gospodyń Wiejskich "Malinianki". W ramach współpracy z lokalną społecznością klasa 0 wraz z wychowawczynią panią Renatą Drzymałą została zaproszona do przedstawienia swojego występu jasełkowego. Po raz kolejny dzieciaki stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały się w „Bajkowych jasełkach” tym razem dla szerszej społeczności, dla seniorów Malinia. Występ bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami od stowarzyszeń.

      Uroczystość uświetniły ponadto występy muzyczne starszych dzieci z klas IV - VIII. Uczennice klasy IV: Milena Arabasz, Madzia Bukowska i Zuzia Pietryka zaśpiewały piosenkę pt. "Babcia i dziadek" przygotowaną pod kierunkiem pana Arkadiusza Chwałka. Krystian Sieczka z klasy VIa, który jest uczniem szkoły muzycznej, zagrał na saksofonie utwory: "Rozkwitały pąki białych róż" oraz "Upływa szybko życie", do śpiewu chętnie włączyli się uczestnicy spotkania. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowały się uczennice pani Katarzyny Sikory. Jagoda Nowak i Monika Krępa z klasy VIa wykonały piosenkę pt. "Bohater", za którą otrzymały wyróżnienie w Gminnym konkursie poezji religijnym organizowanym przez GOK w Grochowem.  Maja Nowak i Patrycja Marmura z klasy VIIIa zaśpiewały "List do Boga", a Patrycja wykonała własną wersję utworu Marka Grechuty pt. "Tyle było dni", za którą otrzymała wyróżnienie w Powiatowym konkursie poezji i piosenki "Barwy mojej ojczyzny". Jako ostatnia wystąpiła Kornelia Sajek z klasy VIIIb, która jest laureatką Gminnego konkursu poezji religijnej oraz Powiatowego konkursy poezji i piosenki „Barwy mojej ojczyzny”. Uczennica zaśpiewała utwory: "Na moście wiary” i „Radość najpiękniejszych lat”. Występ Kornelii wzbudził taki zachwyt, że publiczność poprosiła ją o piosenkę na bis. Uczennica wykonała utwór Filipa Bajora "Nie chcę więcej".

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie na spotkanie, podczas którego nasi uczniowie mogli zaprezentować się lokalnej społeczności. Jesteśmy również wdzięczni rodzicom za transport młodych artystów na sobotnią uroczystość.

      /Renata Drzymała, Katarzyna Sikora/

     • Warsztaty fizyczne dla klas VII-VIII

     • 2 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyczne "Elektryczność i magnetyzm", które przygotowała i przeprowadziła firma „Labociaki”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas VIa, VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIb podzieleni na dwie grupy. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zagadnień z fizyki, zainteresowanie ich tą dziedziną nauki przez zabawę i eksperymenty oraz pokazanie, że nauką można się pobawić w życiu codziennym i nie musi to być nudna teoria lecz ciekawa i bezpieczna praktyka.

      Prowadzący warsztaty najpierw zaprezentował uczestnikom zajęć ogniwo Volty i jego działanie. Następnie przedstawił efekt Lenza jako wprowadzenie do magnetyzmu i właściwości diamagnetycznych. Później uczniowie sami budowali elektromagnesy, w których prąd stały był źródłem pola magnetycznego oraz konstruowali silniki homopolarne  z wirującą cewką.

     • Świadczenie wychowawcze ,,Rodzina 500 plus''

     • Na prośbę ZUS przekazujemy Państwu informację dotyczącą świadczenia wychowawczego 500+. 

      Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024r.  Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. W tym roku wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS.

      Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:

      ·      Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

      ·      portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

      ·      bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

      Więcej informacji na: https://www.zus.pl/

     • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0

     • 3 lutego uczniowie klasy 0 gościli swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji Ich święta. Rzetelnie przygotowywali się do tego wydarzenia pod kierunkiem wychowawczyni, p. Renaty Drzymały. Bajkowe jasełka przeplatane wierszami i piosenkami skierowanymi do gości zachwyciły obecnych, a kolorowe stroje nadały przedstawieniu uroku. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a także słodkimi upominkami. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Hiacynta Jamróz, a zakończyła p. wicedyrektor Monika Klich. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki: babcie zostały obdarowane naszyjnikami z sercem i laurką, natomiast dziadkowie otrzymali serca z masy solnej, własnoręcznie wykonane i ozdobione, opatrzone życzeniami. Serca do naszyjników zostały przygotowane i wykonane w pracowni informatycznej, na drukarce 3D. Dzięki uprzejmości p. Anny Leśniak, która poświęciła swój czas, zaprosiła nas na zajęcia informatyczne, podczas których pokazała w jaki sposób powstają tego typu wydruki. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces drukowania i jak nazywa się materiał wykorzystany do druku. Dzieci wybierały kolor filamentu oraz rodzaj zawieszki, który urzeknie babcie. W efekcie powstały piękne różowe serduszka, a całe naszyjniki można podziwiać na zdjęciach oraz szyjach babć :)

      /Renata Drzymała/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

       

     • Sukcesy sportowe w piłce ręcznej chłopców

     • W dniu 3 lutego 2023 roku w hali sportowej w Wadowicach Górnych odbył się turniej powiatowy Igrzysk Dzieci klas V – VI w piłce ręcznej chłopców. Chłopcy mimo czterech kontuzji awansowali do finałów powiatowych.

      Skład zespołu: Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof, klasa VI a, Wilk Mikołaj, Rzeźnik Krystian, Kasprzak Przemysław, Kołek Oliwier klasa VI b, Turkosz Mateusz, Kusek Natan, Gagat Paweł, Sowa Maciej, Pyź Szymon, Galas Filip klasa V, Marek Miłosz klasa IV.

      Gratulujemy ! Życzymy sukcesów w finałach powiatowych.

      / Lesław Jachowicz/

     • Kolejne sukcesy sportowe w piłce ręcznej dziewcząt

     • W dniu 2 lutego 2023 roku odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa numer 13 w Mielcu. Bezkonkurencyjne były uczennice z Naszej Szkoły. Zdecydowanie wygrały turniej. Pokonały gospodynie SP 13 Mielec 7 : 3 oraz faworytki turnieju SP 8 Mielec 7 : 1 ( szkoła z klasami sportowymi o profilu piłka ręczna).

      Skład zespołu: Nowak Jagoda, Krępa Monika, Słaby Oliwia, Sasor Milena,  klasa VI a, Przygoda Karolina klasa VI b, Kusek Sara, Skiba Oliwia, Zalot Zofia, Klaus Natalia, Rudolf Oliwia klasa V.

      Gratulacje! Powodzenia w finale powiatowym.

      / Lesław Jachowicz/

     • Podsumowanie akcji przeprowadzonych przez SK Caritas w I półroczu

     • Członkowie Szkolnego Koła Caritas bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączają się we wszelkie działania, które pomagają potrzebującym. 

      W I półroczu przeprowadzili następujące akcje:

      - "Pomóż Ukrainie przetrwać zimę" - zbiórka ciepłej odzieży,

      - "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży - zebrana kwota: 357,28 zł,

      - "Kolęda misyjna" - odwiedzanie mieszkańców Malinia i zbiórka pieniędzy dla dzieci z Papui - Nowej Gwinei.

      Wszystkim Ofiarodawcom oraz naszym szkolnym Wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania - Bóg zapłać!

      /M. Jamróz/

     • Poznajemy naszych szwedzkich rówieśników

     • "Dzieci z Bullerbyn" to jedna z najpopularniejszych powieści dla najmłodszych. Akcja rozgrywa się w szwedzkiej osadzie Bullerbyn, a bohaterami książki jest szóstka sprytnych i samodzielnych dzieci, które nigdy się nie nudzą, mają bujną wyobraźnię, która pozwala im wymyślać rozmaite zabawy. Dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, zajmują się zwierzętami oraz pomagają rodzicom. 

      Tę właśnie książkę ostatnio na zajęciach omawiali uczniowie klasy III b. Opisywali Lisę, opowiadali przygody swoich szwedzkich rówieśników, napisali test ze znajomości treści, a na podsumowanie obejrzeli film oparty na książce i wykonali makiety trzech Zagród: Pólnocnej, Południowej i Środkowej. 

      Pomimo, że realia lektury są odległe dość czasowo wszystkim bardzo spodobała się ta powieść. 

      /M. Jamróz/


      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Realizacja programu "Nie pal przy mnie, proszę" w klasie III b

     • W I półroczu uczniowie klasy III b realizowali program „Nie pal przy mnie, proszę”. Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia oraz uwrażliwienie najmłodszych na problem biernego palenia.

      Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych wychowawczyni klasy przeprowadziła zajęcia, w trakcie których uczniowie poznali główną bohaterkę wiewiórkę Wiki, która podpowidała im czym jest zdrowie, co i dlaczego szkodzi zdrowiu, co robić, gdy zdrowie jest zagrożone. Trzecioklasiści dzięki zajęciom kształtowali postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, a także wykształcili umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

      Program był realizowany poprzez różnorodne formy: pogadanki, inscenizacje, projekcje filmów edukacyjnych, wykonanie pracy plastycznej, zabawy. Jego zwieńczeniem było przeprowadzenie zajęć otwartych dla rodziców.

      Cele programu zostały osiągnięte, a uczestnictwo w nim wymagało od dzieci aktywności i zaangażowania.

      /M. Jamróz/

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Pożegnanie z Narnią

     • 1 lutego uczniowie klasy V w symboliczny sposób pożegnali się z baśniową krainą – Narnią. W czasie omawiania lektury każdy mógł wybrać bohatera, który w szczególny sposób zwrócił jego uwagę. Później należało przygotować wypowiedź ustną prezentującą ulubioną postać. Chętni mogli zaprojektować kostium i wystąpić w nim w czasie zajęć. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów. Mogliśmy podziwiać Piotra, Zuzannę, Edmunda, Białą Czarownicę, Aslana i pana Bobra. W tajemniczy sposób pojawiło się nawet ptasie mleczko, które skusiło wielu klasowych łasuchów. Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć!    

                                                                                                                                   /Ewa Krępa/

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

       

     • Spotkanie z leśnikiem

     • 30 stycznia uczniowie klas I - III wzięli udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Różycką - leśnikiem z Nadleśnictwa Mielec. 

      Dzieci "z pierwszej ręki" dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu, jak się w nim zachowywać oraz jak o niego dbać. Pani Magdalena opowiedziała wiele ciekawostek i cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach, a także przekazała drobne upominki od nadleśnictwa i zaprosiła na wiosenny spacer po lesie.

      To była wspaniała lekcja przyrody.

      /M. Jamróz/

     • Dzień Szalonego Nakrycia Głowy

     • 13 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Szalonego Nakrycia Głowy. Tego dnia uczniowie mogli przyjść do szkoły w wymyślonej przez siebie fryzurze lub

      w szalonym nakryciu głowy. Uczniowie zaprezentowali m.in. czapki rybki, kapelusze czy fascynatory. We włosach pojawiły się gniazda dla ptaszków, na głowie kolorowe garnki.    

      Nie brakowało kreatywnych pomysłów! To był szalony dzień :)

      /Anna Leśniak/

       

       

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości aparat fotograficzny był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Podsumowanie pracy z lekturą „Mikołajek”

     • W grudniu uczniowie klasy IV analizowali jedną z ulubionych lektur szkolnych. Chodzi oczywiście o książkę pt. „Mikołajek”, do której przeczytania raczej nikogo nie trzeba zachęcać. Przygody głównego bohatera i jego kolegów od lat bawią i inspirują, są tematem rozmów i źródłem różnych pomysłów. Duża grupa czwartoklasistów postanowiła pozostać na dłużej w świecie niesfornego chłopca i podjęła się przygotowania lapbooków. Zaraz po Nowym Roku mogliśmy podziwiać efekty samodzielnej pracy. Każdy realizował własny pomysł, chociaż dało się zauważyć podobne elementy: imiona bohaterów, ich krótkie charakterystyki, tytuły ulubionych rozdziałów, pytania sprawdzające znajomość lektury. Realizacji dodatkowego zadania podjęli się: Milena Arabasz, Magdalena Bukowska, Filip Kurmaniak, Julia Maksoń, Maciej Myjak, Gabriela Pluta, Milena Salamaga, Lena Strąk, Zuzanna Surowiec i Aleksandra Zalot. Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie i życzę równie wspaniałych pomysłów w II semestrze.

      /Ewa Krępa/  

     • Kolejny sukces naszych dziewcząt w koszykówce

     • W dnu 9 stycznia 2023 roku w hali sportowej Naszej Szkoły  odbył się turniej rejonowy w koszykówce dziewcząt  w ramach rozgrywek Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VII – VIII. Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Hiacynta Jamróz, życząc wszystkim zespołom zwycięstwa w sportowej rywalizacji. W bardzo wyrównanej walce zwyciężyły dziewczęta z naszej szkoły. Kolejno pokonując SP 1 Ropczyce 32:2, SP Cmolas 16:9 oraz w meczu o pierwsze miejsce SP Czarnę Tarnowską 15:14.

      Dziewczęta uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich, tym samym znalazły się w gronie 12 najlepszych zespołów na Podkarpaciu. Pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani Dyrektor wraz z organizatorem Powiatowym Panem Adamem Mirasiem.

      Skład Zespołu: Sasor Zuzanna, Gaska Antonina, Bauer Milena, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Gagat Magdalena klasa VIIb, Pazdro Marta, Dzik Daria, Nowak Maja klasa VIIIa.

      Gratulujemy i życzymy awansu do finału wojewódzkiego

      / Lesław Jachowicz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych