• Wyniki egzaminu ósmoklasisty

     • Uczniowie klas VIII pokazali na co ich stać!!!

      Po otrzymaniu wyników egzaminu ósmoklasisty okazało się, że średni wynik egzaminu z języka polskiego jest dużo wyższy niż średnie wyniki egzaminu w gminie, powiecie, województwie, kraju.

      Bardzo dobrze wypadł również egzamin z matematyki, gdzie średni wyniki jest taki sam jak w gminie, ale wyższy niż w powiecie, województwie i kraju.

      Średni wynik egzaminu z języka angielskiego jest wyższy niż w gminie, na tym samym poziomie jak średni wynik kraju, a niższy niż średni wynik w powiecie i województwie.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM!

      ABSOLWENTOM ŻYCZYMY POWODZENIA NA DALSZYM ETAPIE EDUKACJI!!!

     • To już jest koniec - zakończenie nauki klas VIII w naszej szkole

     • 21 czerwca 2024 był ostatnim dniem, w którym młodzież  VIII a i VIII b przybyła do naszej szkoły jako uczniowie. Na uroczystej akademii wszyscy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Hiacynty Jamróz świadectwa, nagrody książkowe, dyplomy. Następnie odbyła się część artystyczna, na której absolwenci pokazali swoje zdolności i mocne strony. Klasy odtańczyły poloneza jako pożegnanie z nauczycielami i murami szkoły. Słowa wypowiedziane przez uczniów mówiły o nauce, przyjaźni, rozwoju i wdzięczności dla wszystkich, którzy pomagali im być coraz lepszymi uczniami i ludźmi. Niech zdjęcia mówią wzruszeniu  i emocjach tego dnia. 

                                                                                                                              / Renata Lasek/

     • MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘THE BIG CHALLENGE’ ROZSTRZYGNIĘTY

     • W dniach od 8 do 12 kwietnia tego roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie 'THE BIG CHALLENGE'. Jest to międzynarodowy konkurs języka angielskiego online. Wzięło w nim udział 34 uczniów naszej szkoły na trzech poziomach zaawansowania. Koordynatorem konkursu była pani Natalia Krawiec.

      Konkurs powstał we Francji w 1999 roku. W tym roku przystąpiło do niego ponad 500 370 uczniów z 9 krajów Europy: Francji, Niemiec, Hiszpanii, Polski, Austrii, Holandii, Belgii, Luksemburga oraz Włoch. W Polsce wzięło w nim udział 28 701 uczniów z 873 szkół. 

      Celem konkursu jest motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Dla naszych uczniów był to praktyczny sposób weryfikacji umiejętności językowych, takich jak słuchanie, czytanie, znajomość struktur gramatyczno - leksykalnych oraz sprawdzenie ogólnej wiedzy o krajach anglojęzycznych. Dzięki trzem rankingom mogli porównywać swoje wyniki na różnych szczeblach konkursu. 

      Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wszyscy otrzymali certyfikaty, potwierdzające poziom zaawansowania ucznia, zgodnie z międzynarodową klasyfikacją CEFR oraz symboliczne nagrody.

      Jesteśmy dumni z wyniku Sary Kusek - uczennicy kl. VI, która zajęła I miejsce w szkole na swoim poziomie, a 4 miejsce w województwie podkarpackim oraz z Kacpra Sowy z klasy VIII a, który zdobył najwięcej punktów w szkole na swoim poziomie, uzyskując 8 miejsce w województwie. Wysokie wyniki uzyskali również - Marlena Vizauer kl. VIII b, Antonina Gąska – kl. VIII b, Maciej Maziarz – kl., VIII b, Natan Kusek – kl. VI, Milena Salamaga – kl. V. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w nauce 😊

      /Natalia Krawiec/

     • Zerówka - pożegnanie z przedszkolem.

     • "Dziś jak ptaki wyfruniemy w świat, bo woła nas już szkoła..." słowami piosenki i wierszem dzieci z naszego oddziału przedszkolnego pożegnały pierwszy etap swojej edukacji, etap przedszkolny. Były wspomnienia, uściski i łzy wzruszenia. Dzieci udowodniły, że są gotowe do dalszej wędrówki, której celem są marzenia.Po części artystycznej, pani dyrektor Hiacynta Jamróz oraz pani wicedyrektor Monika Klich, wręczyły absolwentom dyplomy ukończenia zerówki, gratulując i życząc sukcesów w nauce w kolejnym etapie kształcenia. Upominki wręczyła wychowawczyni, pani Renata Drzymała. Były też podziękowania dla i od Rodziców oraz sesja zdjęciowa dla chętnych. Za piękne zdjęcia wykonywane przy wszystkich uroczystościach serdecznie dziękuję pani Kasi Skiba.

      /Renata Drzymała/

     • Zerówka - Dzień Mamy i Taty.

     • Mama i Tata - najważniejsze słowa świata. Dzieciaki z oddziału przedszkolnego przygotowały piękny występ dla swoich rodziców. Włożyły wiele trudu, stresu , a przede wszystkim serca w przygotowanie inscenizacji. Występ prowadzili Karol Strasburger - Maciej Szymański i Grażyna Torbicka - Zuzanna Skiba, a była to znana wszystkim Familiada. Rywalizowały dwie drużyny - Przebojowe Mamy i Wspaniali Tatusiowie. Walka była wyrównana, obie drużyny dzielnie reprezentowały rodziców. Zmagania zakończyły się remisem, walizkę pełną banknotów ochroniarze wręczyli wszystkim rodzicom. Nieodłącznym elementem programów telewizyjnych są reklamy, w naszej Familiadzie też ich nie zabrakło. Sportowcy promowali ruch, zdrowe odżywianie i właściwy styl życia, grupa taneczna zachwyciła fantastycznymi układami, a soliści i chórki pięknym, chwytającym za serce śpiewem. Rodzice byli zachwyceni, uwieńczeniem przedstawienia były upominki. Dzieci pięknie się zaprezentowały, pokazując bezgraniczną miłość do swoich Rodziców.

      /Renata Drzymała/

     • Zerówka i klasa III w Kielcach.

     • 18 czerwca klasa 0 i  III wyjechały na całodniową wycieczkę do Kielc. W programie było poznanie fauny i flory oceanicznej oraz naukowe doświadczenia w Centrum Nauki Leonardo. Dzieci z zachwytem obserwowały niezwykłe gatunki zwierząt wodnych, zamieszkujących zbiorniki oceaniczne. Zaskoczyo ich również piękno dna oceanu, gdzie można obserwować zadziwiające organizmy roślinne i zwierzęce. Później przyszła kolej na park miniatur, aż w końcu emocjonujące doświadczenia zmysłów w Leonardo. Turysci tak dobrze się bawili, że nie zauważyli upływu czasu i mimo planów brakło czasu na odwiedziny w zamku chęcińskim. Widzieliśmy ruiny z daleka, co może być zachętą do powrotu w te bogate w atrakcje rejony Gór Świętokrzyskich. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali: p.Hiacynta Jamróz, p.Monika Kałuża, p. Anna Jachowicz, p. Katarzyna Nowak i p. Renata Drzymała.

      /Renata Drzymała/

     • Pociągiem do Mielca.

     • W ramach podsumowania zajęć rewalidacyjnych 14 czerwca wybraliśmy się z moimi uczniami; Mileną Kosiorowską i Mikołajem Ciochoniem na wycieczkę do Mielca lokalnym szynobusem. Dzieci sprawdziły rozkład jazdy, dowiedziały się, jak należy się zachować na peronie podczas wjazdu pociągu, którym guzikiem otworzyć drzwi, i jak zakupić bilet, a później tylko czerpały przyjemność z podróży. Obserwowały krajobraz za oknem, cieszyły się każdą chwilą spędzoną w wagonie. Podróż szybko minęła, na dworcu w Mielcu windą zjechaliśmy z peronu i udaliśmy się na spacer po mieście. Podczas pieszej wędrówki zostały przypomniane zasady poruszania się po mieście. Zatrzymaliśmy się w cukierni, gdzie młodzi turyści samodzielnie wybrali i zakupili ciasto, które później ze smakiem zjedli. Następnym punktem wędrówki był park przy Domu Kultury oraz plac przed budynkiem. Były też lody, karmienie gołębi i miło spędzony czas przy pluskach fontanny. Wyjazd był niezwykle udany, a dzieci szczęśliwe. Z Mielca przywiózł nas do szkoły tata Mileny, pan Zdzisław Kosiorowski, za co serdecznie dziękujemy. 

      /Renata Drzymała/

     • Czytanie na polanie #czytanienapolanie

     • Uczniowie klasy 0 i V wzięli udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Młodsze dzieci poznały historię "Małej Syrenki" odczytaną przez ich starszą koleżankę, przedstawicielkę kółka czytelniczego, Sarę Kusek. Starsi uczniowie sięgneli po książki przyniesione przez siebie z domu. 

      Z pewnością będziemy kontynuować akcje w przyszłych latach i starać się włączyć do niej całą społeczność szkolną. 

     • Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

     • Zbliżają się wakacje, jest to dobry czas, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. 19 czerwca br. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Policji:  Podkomisarzem Robertem Stępniem - Komendantem Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym, panią Eweliną Ziembą - młodszym aspirantem z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.Pani aspirant przypomniała m.in.: jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw, w trakcie wycieczek górskich, a przede wszystkim nad wodą. Ostrzegała przed kąpielami w miejscach niedozwolonych, a także o konsekwencjach skakania na „główkę”. Tłumaczyła jak postępować w kontaktach z obcymi, jak wzywać pomoc. Ważną kwestią była nauka udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi podkreślili, że w trakcie udzielania pierwszej pomocy najważniejsze jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Następnie omówili jak postępować z osobą nieprzytomną, jak zachować się na miejscu wypadku, jak przeprowadzić resuscytację. Uczniowie mogli sami sprawdzić zdobytą wiedzę i przećwiczyć resuscytację na fantomie.Pani aspirant rozmawiała również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      Policjanci starali się uświadomić dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

      /Renata Hyjek/

     • Świętokrzyskie zachwyca – wycieczka klasy V i VI

     • 18 czerwca uczniowie klasy V i VI razem z przewodnikami biura podróży „Tu i Tam” odkrywali tajemnice Ziemi Świętokrzyskiej. Najpierw wyruszyliśmy na Święty Krzyż. Puszcza Jodłowa przywitała nas łagodnym szumem drzew i promieniami słońca, które zachęcały do wędrówki. W trakcie spaceru niezastąpiony Pan Łukasz opowiadał o leczniczych właściwościach zaobserwowanych w borze roślin. W końcu dotarliśmy na szczyt Łysej Góry, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich. Odpoczywając na platformie widokowej, wysłuchaliśmy legendy o sabatach czarownic i powstaniu gołoborza. Przewodnik zwrócił też uwagę na regionalny zespół jarzębiny świętokrzyskiej. Kolejnym punktem wyprawy było Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, mieszczące się na terenie opactwa założonego przez benedyktynów. W kaplicy Oleśnickich poznaliśmy kolejną legendę, tym razem o węgierskim królewiczu Emeryku, który zgubił się w lesie w pogoni za jeleniem. Po modlitwie przed relikwiami przyszedł czas na zwiedzanie klasztoru. Największym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Piękna pogoda sprzyjała odpoczynkowi, uczniowie rozkoszowali się lodami i kupowali pamiątki. Następnie Drogą Królewską zeszliśmy do Nowej Słupi. Po pysznym obiedzie zjedzonym w Karczmie Mnicha powędrowaliśmy do Parku Legend Świętokrzyskich. Tym razem oprowadzał nas wirtualny przewodnik – Pielgrzym Świętokrzyski.  Na ścieżce edukacyjnej zwiedziliśmy 12 przestrzeni ekspozycyjnych zaprojektowanych z wykorzystaniem najnowszych technologii, np. holograficznej projekcji obrazu i mappingu. Poznaliśmy wzruszające legendy i podania, stanowiące niematerialne dziedzictwo Gór Świętokrzyskich. Wśród nich znalazły się opowieści o czarownicach, Dąbrówce, Emeryku, Halinie Krępiance, Madeju, powstaniu Kielc i wiele innych. Kolejną atrakcją był seans w kinie 3D. Kilkunastominutowy film ukazywał najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca województwa świętokrzyskiego. Prawdziwą sensacją okazał się ostatni punkt programu – symulator lotu na miotle z okularami VR.

      Wycieczka przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń i pozwoliła odpocząć po trudach kończącego się roku szkolnego. Była też świetną okazją do integracji zespołów klasowych. Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się: Pani Anna Leśniak, Pani Ewa Krępa i Pani Sylwia Skolimowska. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Nowakowskiemu i Pracownikom biura podróży Tu i Tam za wspaniałą atmosferę i zapewnienie wielu dodatkowych atrakcji. Będziemy miło wspominać ten dzień.

                                                                                                                                                     /Ewa Krępa/

     • Kalejdoskop sportowy w miesiącu maju i czerwcu

     • W związku z tym, że niektórzy rodzice twierdzą, że udział dziecka w zawodach to poświecenie, brak uczestnictwa w lekcjach, a profity zbiera nauczyciel wychowania fizycznego ( ordery, puchary itd.) Przestaję zamieszczać szczegółowe  osiągnięcia dzieci SP Malinie na stronie szkoły.

      Podaję informacje zbiorczą ( dla dzieci)

      W dniu 21 i 24 maja w hali SP Cmolas i SP 7 Mielec odbył się turniej piłki ręcznej chłopców w ramach rozgrywek Regionalnej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców klas V – VI. W ogólnej klasyfikacji turnieju  nasi uczniowie zajęli I miejsce, otrzymując okazały puchar.

      Skład zespołu: Mieszkowicz Jakub, Czachor Maciej, Kozak Karol klasa IV, klasa V – Marek Miłosz, Zalot Aleksandra, Zalot Zofia, Kusek Sara, Skiba Maja Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Sowa Maciej , Pyź Kacper, Wlaź Michał, Warzecha Szymon, Kamuda Franciszek, Głód Adam.

      Gratulacje dla wszystkich uczniów !!!

      W dniu 6 czerwca chłopcy rywalizowali w finale wojewódzkim w trójboju lekkoatletycznym zajmując XIX miejsce w województwie.

      Skład zespołu: Gąska Ignacy, Wlaź Kacper, Pleban Marcin, Faraś Kacper, Mieszkowicz Jakub klasa IV, Obara Karol, Marek Jan klasa III.

      28 maja 2024 roku chłopcy z klas VII – VIII  rywalizowali w Lidze Lekkoatletycznej. Wywalczyli X miejsce w województwie.

      Skład zespołu: Kamuda Artur, Gałka Patryk, Piskor Dawid, Obara Maksymilian, Piskor Dawid, Skiba Szymon, Ciemięga Igor klasa VIII, Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon, Wilk Mikołaj, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Krystian, Sasor Bartosz, Kołek Oliwier.

      Gratulacje!!!

      W koszykówce 3 x 3 w Jedliczach klas V – VI  chłopców – XI miejsce w finale wojewódzkim

      Turkosz Mateusz, Kusek Natan , Gagat Paweł, Pyź Szymon.

      Klasy VII – VIII chłopcy X miejsce w finale wojewódzkim klas starszych, Hyjek Krzysztof, Wilk Mikołaj klasa VII, Maziarz Maciej, Skiba Szymon klasa VIII.

      Klasa VII – VIII dziewcząt IX miejsce Sasor Zuzanna , Gaska Antonina, Bauer Milena, Gagat Magdalena klasa VIII.

      Dzięki udziałom w rozgrywkach sportowych w klasyfikacji Igrzysk Wojewódzkich  nasza szkoła plasuje się w pierwszej dwudziestce szkół na Podkarpaciu oraz na drugim miejscu w powiecie mieleckim, ( w którym SP 6 Mielec zdobyła 400 punktów w pływaniu) my niestety nie bierzemy udziału w tych zawodach.

      Dziękuję wszystkim uczniom, którzy chętnie i godnie reprezentowali nasza szkołę w zawodach sportowych w całym roku szkolnym 2023 / 2024.

      / Lesław Jachowicz/

     • Euroweek VIII b i wycieczka do Pragi.

     • W piątek 17 maja 2024 ucznowie klasy VIII b oraz jeden uczeń z VIII a wyruszyli  z Dębicy pociągiem na kolejny Euroweek, tym razem do Polanicy - Zdroju.  Przez 5 dni pracowali, bawili się, zwiedzali, zawierali nowe przyjaźnie z koleżankami i kolegami z Poznania i Swarzędza. We wtorek 21 maja cała grupa wyjechała na wycieczkę do Pragi. Pani przewodnik pokazała uczniom Hradczany z zamkiem i katedrą oraz wiele ciekawych miejsc czeskiej stolicy. Atrakcją był przejazd metrem na obrzeża miasta , skąd autokar przewiózł uczestników do Kłodzka a dalej pociągiem do Wrocławia, a następnie do Dębicy. Grupą opiekowały się panie Renata Lasek i Lidia Rakoczy.

                                                                                                                         / Renata Lasek/

     • Klasy VIII świętowały ukończenie szkoły na komersie

     • 13 czerwca 2024 uczniowie klas VIII a i VIII b bawili się na Komersie 2024 - balu ósmoklasisty, przygotowanym przez rodziców.  Bal rozpoczął się uroczystym odtańczeniem poloneza na sali gimnastycznej. Później  odbyły się sesje zdjęciowe obydwu klas. Młodzież bawiła się  na auli, częstowała przygotowanymi smakołykami. O 21.00 wszyscy mogli skonsumować pysznej pizzy. Po zabawie uczniowie pomagali sprzątać.  DJ serwował muzykę do  tańca i do zabaw jakie młodzież sobie przygotowała. Wszyscy byli zmęczeli, ale bardzo zadowolenie z tej imprezy.                                                                                                             / Renata Lasek/

     • Egzamin na kartę rowerową.

     • 2 czerwca 2024 r., odbył się PRAKTYCZNY EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ dla uczniów, którzy kilka dni wcześniej zdobyli pozytywny wynik egzaminu teoretycznego sprawdzającego znajomość zasad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      Egzamin składał się z pojedynczego przejazdu, podczas którego młodzi rowerzyści byli egzaminowani z umiejętności kolarskich prezentowanych w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego. Nie wystarczyło przy tym tylko świetnie jeździć, ale należało także wykorzystać w praktyce wiadomości wyniesione z przygotowania do części teoretycznej.

      Cieszymy się, że wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin i zdobyli swoje pierwsze "prawo jazdy". Gratulujemy!! :) 

      /Anna Leśniak/

     • Sukces w powiatowym konkursie „Wydajemy własną książkę”

     • 14 czerwca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbyło się podsumowanie XXIV edycji powiatowego konkursu „Wydajemy własną książkę”.

      Konkurs od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest szansą na „wyciągnięcie z szuflad” własnej twórczości, pozwala rozwijać talenty literackie i plastyczne, daje możliwość stawiania pierwszych kroków na drodze do prawdziwej kariery. W tym roku komisja konkursowa przeczytała 21 unikatowych prac. Wśród nagrodzonych autorów znalazła się uczennica V klasy naszej szkoły, Milena Salamaga. Na uznanie zasłużyła książka pt. „Tajemnice Jisung”, przybliżająca czytelnikowi orientalną kulturę i niosąca przesłanie, że dobro zawsze zwycięża. Gościem specjalnym tegorocznego finału była Pani Dagmara Zielant-Woś. Pisarka opowiedziała o swojej pasji, której początki wiążą się właśnie z konkursem „Wydajemy własną książkę”. Zachęciła młodych twórców do systematycznego pisania i rozwijania swoich umiejętności literackich. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć był czas na przeglądanie niezwykłej „Biblioteki Białych Kruków” i podziwianie prac nagrodzonych tytułem „Złotej Książki”.

      Milence serdecznie gratuluję i życzę wielu oryginalnych pomysłów na kolejne książki.

                                                                                                                          /Ewa Krępa/

     • Wycieczka klasy II do Krakowa

     • Dnia 6 czerwca uczniowie klasy II pod opiekę Pań: Renaty Hyjek, Faustyny Dąbrowskiej i Eweliny Łachut wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Przygotowania do wyjazdu odbyły się już wcześniej w szkole, gdzie dzieci wysłuchały legend związanych z tym miastem.  Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty „u Smoka Wawelskiego”, następnie udali się przez wzgórze wawelskie na rynek, gdzie zwiedzili kościół Mariacki i Sukiennice, a także obejrzeli ratusz. Po zwiedzaniu miasta wszyscy udali się na pyszny obiad do jednej z restauracji znajdującej się obok rynku. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zoo.

      Ten dzień był dla uczniów pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Czas został wykorzystany na wzbogacenie swojej wiedzy, a także na integrację grupy. Wszyscy choć zmęczeni z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.

     • Czytanie na trawie -powiatowy konkurs plastyczny

     • W dniu 4 czerwca 2024 roku odbyło się posiedzenie komisji oceniającej w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W krainie uczući emocji”. Konkurs został zorganizowany przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz  „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach akcji „CZYTANIE NA TRAWIE „W krainie uczuć i emocji”. Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Mieleckiego, które „Stowarzyszenie DLA WAS” otrzymało w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych.

      Na konkurs wpłynęło 154 prac plastycznych z 18 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria- oddziały przedszkolne „0”i klasy I ,II kategoria- klasy II i III. Jury w składzie: Pani Renata Bieś , Pani Jolanta Mazurek , Pani  Agnieszka Hyjek postanowiło przyznać 50 nagród. Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora i walory estetyczne. Z NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁA NAGRODZONA MARTYNA PIEKARSKA, UCZENNICA KLASY II. Praca powstała pod kierunkiem Renaty Hyjek. Życzytmy kolejnych sukcesów Martyntce i składamy serdeczne życzenia urodzinowe.

      /Renata Hyjek/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych