• Wizyta strażaków w przedszkolu

    • 16 maja 2023 r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście a mianowicie gościliśmy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Malinia.

     W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa.

     Duże zainteresowanie sprawiło dzieciom oglądanie wozu strażackiego, którym przybyli nasi goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy.

     Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

    • Obchody Dnia Ziemi

    •  22 kwietnia 2023 r. w czasie  zajęć przedeszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było posadzenie wierzby Hakuro na placu przedszkolnym. Przedszkolaki udowodniły, że jako najmłodsza część przedszkolnej i lokalnej społeczności potrafią zjednoczyć siły i zrobić coś wielkiego razem!

    • Wycieczka do Jump Planet

    • 20 marca 2023 r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Jump Planet w Mielcu.Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu, rozwiajnie zaintereesowania sportem i integracja dzieci.Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora przedszkolaki skorzystały z szeregu atrakcji.Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywności fizycznej.Na koniec zabaw i ćwiczeń dzieci otrzymały słodkie upominki.a forma aktywności dostarczyła dzieciom niezapomnainych wrażeń.

    • „MISIOWE PRZYGODY", czyli historia o przyjaźni

    • W poniedziałek 27 marca 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w spektaklu Teatru Nemno.

      Na scenie - "Śpioch śnił sen o małym misiu. Miś ten miał ogromny problem, ponieważ nie miał się z kim bawić. Śpioch postanawia pomóc Misiowi i wyśnić dla niego przyjaciela. Z pozoru proste zadanie okazuje się nie lada wyzwaniem. Sen Śpiocha odkrywa przed małym widzem świat Misia Tymoteusza Rymcimci i jego Taty. Odpowiada na pytania: Czy niedźwiedzie potrafią być groźne? Czy Tymoteusz spotka upragnionego przyjaciela? Co na to Tato Miś? O tym dzieci dowiedziały się od Śpiocha."

     Dzieci z  ogromnym zainteresowaniem śledziły koleje losu Misia, żywiołowo reagując i świetnie się przy tym bawiąc.

    • Dzień kobiet w przedszkolu

    • 8 marca 2023 r. obchodziliśmy śwęto kobiet.To wyjątkowy dzień zarówno dla dużych jak i małych dziewczynek.Radosna atmosfera panowała od samego rana.W tym szczególnym dniu dziewczynki otrzymały sedeczne życzenia i upominki.

    • Bal karnawałowy

    • Jak co roku w karnawale, dnia 14 lutego 2023 r. odbył się długo oczekiwany bal przebierańców. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane za różne postacie z bajek. Można było spotkać księżniczki,spidermana,kowboja,czerwonego kapturka, pszczółkę i wiele innych postaci. Wystrój sali wprowadził radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wszystkim przedszkolakom. Dzieci bawiły się świetnie w rytm porywającej do tańca muzyki. Na koniec zabawy zostało wystrzelone konfetti oraz każdy otrzymał balon. Zdjęcia z balu znajdują sie w naszej galerii.

    • Warsztaty edukacyjne ze świnką morską

    • 7 lutego do naszego przedszkola przyjechała świnka morska Hipcia. Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z wyglądem świnki morskiej bez sierści, sposobem odżywiania i dbania o nią. Przedszkolaki mogły pogłaskać i nakarmić świnkę. Dziękujemy za miłe odwiedziny!

      

    • Jasełka w przedszkolu

    • Dnia 31 stycznia 2023 r. dzieci z grupy "Żabki" przedstawiły Jasełka dla swoich babć i dziadków. Pani Dyrektor Hiacynta Jamróz przywitała naszych gości, składając im życzenia i oddała głos czterolatkom latkom. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd. Dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę i wykonały piękny taniec dla swoich dziadków. Na koniec dzieci wręczyły upominki dla swoich Babć i Dziadków. 

    • Przygotowania do Świąt

    • Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy - pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami.

     Okres przedświąteczny  był więc dla Grupy Żabek czasem intensywnych, ale i radosnych przygotowań do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki, jak co roku, kultywowały tradycję bożonarodzeniową, pogłębiając swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych,oraz wykonując i ozdobiając bomki na choinkę oraz dekorując świąteczne pierniczki. Dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonały również aniołki oraz wspólnie stworzyły piękną pracę plastyczną - szopkę bożonarodzeniową. Przedszkolaki chętnie śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Na koniec wszyscy wspólnie oglądnęli film animowany o tematyce bożonarodzeniowej, podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia oraz zasiedli do Wigilijnego obiadu. 

     Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

    • Zimowe zabawy na śniegu

    • "Hu, hu, ha, hu, hu, ha nasza zima zła!

     My się zimy nie boimy i na śniegu się bawimy!"

     Korzystając z uroków zimy nasze przedszkolaki wybrały się do przedszkolnego ogródka by pobawić się białym, puszystym śniegiem. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu rzucając się śnieżkami, robiąc "orzełki" - wyobraźnia dziecka jest nieograniczona:-) 

     W przedszkolnym ogródku radości było mnóstwo a dzieci z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola na ciepły obiad:-) 

    • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

    • Jak co roku 6 grudnia w przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem.  Od samego rana w grupach 3 i 4 i 5 latków  panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były  ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajowe czapeczki i opaski. Gdy tylko gość wszedł do sali, na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość. Dzieci  powitały gościa piosenkami i wierszami. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu. Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się w dalszą podróż. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

    • Dzień Pluszowego Misia

    • 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

     Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka do przedszkola i zaprezentował go swoim kolegom i koleżankom. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, przeszły tor przeszkód podążając za jego śladami, wykonały pamiątkowe zdjęcie w masce misia, ułożyły misiowe puzzle, a także uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Na koniec powstały piękne misie z brązowej masy solnej :-)

     Był to dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

    • Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

    • Dnia 10 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości.

     Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

    • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

    • Celem zajęć w przedszkolu było świadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.Przedszkolaki wykonały wspólnie plakat oraz prace plastyczną bakterie. Wykonaliśmy również doświadczenie ukazujące to jak ważne jest mycie rąk aby pozbyć się 

    • Wizyta Pani Policjantki

    • W dniu 14.10.2022 r. nasze przedszkole odiwedziła młodsza aspirant Ewelina Ziemba.

     Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dzieci dotyczących codziennej pracy policjanta. Pani policjantka z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominałajak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominała również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się wśród dzieci pokaz samochodu policyjnego,możliwość siedzenia w aucie policyjnm i  właczenia sygnału oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z dzieci nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

    • Wycieczka do Ranczo Alpaka

    • W piękny słoneczny dzień 13.10.2022 r. przedszkolaki z zerówki i grupy Żabki wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w urokliwe miejsce w Woli Baranowskiej, nazwane Ranczem Alpaka,  aby uczestniczyć w zajęciach na ranczu.

     Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – w postaci zwierząt mieszkających na ranczo. Wspólnie karmiliśmy: alpaki, kozy, owieczki i króliki, natomiast kangury,wielbłądy,kucyki oraz pawie tylko obserwowaliśmy. Przedszkolaki miały okazję sprawdzenia swojej odwagi i umiejętności obcowania z półdzikimi zwierzętami. 

     Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorkę.

     Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z rękodzielnictwa, gdzie każdy dosłownie „wypchał” swoją alpakę,

     i zabrał do domu.

     Bardzo, miło wspólnie spędziliśmy czas!

    • Dzień Jabłka

    • 6 października Grupa Żabek obchodziła Dzień Jabłka.

     Był to wyjątkowy dzień, troszkę inny niż zwykle.Przedszkolaki poznały wiele ciekowostek na temat jabłek oraz zapoznały się z ich odmianami. Żabki chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor i smak. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki tematyczne. Na koniec zabaw każdy wykonał pracę plastyczną - słoik pełen jabłek. 

     Na deser oczywiście każdy mógł posmakować różnych odmian tych pysznych i soczystych owoców :-)

    • Dzień chłopaka w przedszkolu

    • 30 września 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka.

     Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali otryzmali dyplomy i lizaki z dinozaurami.Dziewczynki dostały bańki mydlane. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

     Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

    • Przyszła do nas Pani Jesień

    • 23 września odwiedziła nas Pani Jesień i przyniosła kosz pełen jesiennych skarbów.

     Przedszkolaki odgadywały jesienne zagadki, rozpoznawały dary jesieni, śpiewały piosenki o jesieni, na koniec zaś, wykorzystując kasztany, orzechy, igły świerku, ziarenka kukurydzy i jesienne liście, dzieci mogły zrobić jesienną ścieżkę sensoryczną i wybrać się na nietypowy spacer w skarpetkach:-) 

    • Międzynarodowy Dzień Kropki

    • "Zrób pierwszy krok, próbuj. Zobacz dokąd Cię to zaprowadzi..."

     15 września Grupa Żabek obchodziła w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem „Wierzę w siebie, jestem pomysłowy”. Celem zajęć  było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, odwagi w pokonywaniu trudności oraz zachęcenie ich do tworzenia, i działania. 

     Tego dnia dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w wielu zabawach, poznały historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, wykonały również pracę plastyczną z kolorowych kropek. 


      

    • ZAPRASZAMY
     W CAŁOROCZNĄ PODRÓŻ DO KRAINY RADOŚCI I ZABAWY!!!
     smiley

      

     Wychowawcami w grupie młodszej w roku szkolnym 2022/2023 r są:

     mgr Elżbieta Jasińska

     mgr Katarzyna Tomczak

      

     Nasza grupa liczy 24 dzieci.

     Dzieci uczestniczą w:

     - zajęciach języka angielskiego (mgr Grażyna Król) i

     - katechezy (ks. mgr Jan Radzik).

    • Kontakty

      • Adres
      • Publiczne Przedszkole
       w Ławnicy
       Ławnica 118
       39-331 Chorzelów
      • Telefon
      • (17) 747 90 10
  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych