Warsztaty literackie
20 marca uczniowie klasy VI gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Skorzystali z wyjątkowej propozycji udziału w warsztatach literackich poświęconych lekturze obowiązkowej „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Pani Dyrektor Patrycja Bednarska i Pani Karolina Dulik zabrały szóstoklasistów w niezwykłą podróż po świecie wykreowanym przez Tolkiena, ale też zachęciły do własnej aktywności twórczej. Podzieleni na grupy uczniowie z zapałem realizowali kolejne zadania. Wykazali się całkiem sporą wiedzą na temat książki i jej bohaterów, nieco problemów przysporzyło natomiast uporządkowanie zdarzeń w kolejności chronologicznej. Najwięcej czasu pochłonęła praca twórcza – należało wymyślić zupełnie nową przygodę Bilba Bagginsa i jego drużyny. Jedynym ograniczeniem była wyobraźnia, powstały więc piękne plansze i ciekawe historie. Wśród wprowadzonych do opowieści postaci znalazły si
Wolontariuszki SCK dostarczyły karmę do schroniska
Wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas: Patrycja Kołek, Gabriela Pluta i Lena Strąk wraz z asystentem ks. Arkadiuszem Bobolą odwiedzili mieleckie schronisko dla zwierząt, aby przekazać zebraną karmę dla podopiecznych placówki.
Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz wsparciu społeczności szkolnej udało się zgromadzić pożywienie, które z pewnością pomoże czworonożnym mieszkańcom schroniska.
Jak powstaje dzwon? Nietypowe zajęcia w Przedszkolu
3Przedszkole Ławnicy odwiedził nasz absolwent Kacper Kamuda z Ławnicy, który pasjonuje się dzwonami. P. Kacper przeprowadził z każdą grupą zajęcia na temat dzwonów. Dzieci dowiedziały się jak powstają dzwony, ile mogą ważyć (średnio tyle co 2 słonie, a największy nawet tyle co 11 słoni) oraz, że dzwony mają sece. Na koniec przedszkolaki mogły same spróbować swoich sił, wprawiając w ruch niewielki dzwon o imieniu "Józef". Dziękujemy p. Kacprowi za wspaniałe spotkanie i podzielenie się swoją wiedą w sposób niezwykle ciekawy i pasjonujący.
Wyjazd na lodowisko klasy 8b
13 marca klasa 8b wraz z wychowawcą panią Anetą Dudek i panią Katarzyną Nowak pojechała szynobusem na lodowisko do Mielca, zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Gdy tylko założyli łyżwy - zaczęła się dobra zabawa. Na początku niektórzy uczniowie dopiero uczyli się jazdy, ale z pomocą kolegów i koleżanek szybko stawali się coraz pewniejsi. Wszyscy wspaniale się wspierali, a atmosfera była pełna entuzjazmu i pozytywnej energii. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, mieli okazję spędzić ten czas aktywnie, w swoim towarzystwie. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci.
PODSUMOWANIE PRACY Z LEKTURĄ
16Uczniowie klasy IV przez ostatnie lekcje języka polskiego omawiali lekturę pt. "Nagiczne drzewo. Czerwone krzesoł". Bardzo podobała im się książka pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Najbardziej zainteresowało ich tytułowe czerwone krzesło, które posiadało moc spełniania życzeń. Na podsumowanie pracy z lekturą w drodze losowania zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie przygotować czerwone krzesła według własnego pomysłu. Dodatkowo trzeba było napisać, jaką moc posiada i jakie spełnia życzenia. Czteroosobowe grupy prezentowały wykonane krzesła i opowiadały o ich przeznaczeniu. Następnie wszyscy je testowali, sprawdzając czy spełnią życzenia. Uczniowie klasy IV postanowili się podzielić magiczną mocą swoich krzeseł z całą szkołą i wystawili je na korytarz, namawiając uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do testowania swoich czerwonych krzeseł.
Zerówka - Dzień Kobiet
27Dziewczynkom w oddziale przedszkolnym Dzień Kobiet minął w przyjemnej, zabawowej atmosferze. Aby otrzymać diadem księżniczki, musiały wykazać się pewnymi umiejętnościami: chodzić z woreczkiem na głowie, nie zrzucając go, założyć długą, balową suknię, buty na szpilkach i wykazać się umiejętnością poruszania w takim stroju. Dziewczyny wykonały wszystkie zadania, były bezkonkurencyjne, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami, pięknymi diademami księżniczek oraz upominkami, wręczonymi przez chłopców. Dzień był wyjątkowy, a koledzy dla koleżanek - wyjątkowo mili i uprzejmi.
Godziny dzwonków
Sobota 22.03.2025MONITORING
Dyrektor Zespołu Szkół w Maliniu informuje, że otoczenie szkoły, parking i obiekt sportowy "Orlik" są objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym.
Nagroda im. Sylwii Kolisz
Regulamin przyznawania Nagrody im. Sylwii Kolisz w Zespole Szkół w Maliniu więcej...
Mapa
"Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”.
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Wartość projektu 612 412,50 zł, w tym wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 551 171,25 zł.
Projekt skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy, tj.:
- Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem;
- Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Maliniu;
- Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jaślanach;
- Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Czajkowej;
- Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Borkach Nizińskich.
Okres realizacji:
Projekt będzie realizowany od 1 września 2024 roku do 31 lipca 2026 roku.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego uczniów, rodziców i nauczycieli z szkół podstawowych z terenu gminy, poprzez realizację kompleksowych programów edukacyjnych, które odpowiadają na zdiagnozowane potrzeby, problemy oraz bariery grupy docelowej, z uwzględnieniem ich specjalnych potrzeb edukacyjnych. Projekt obejmuje zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych, zajęcia wyrównawcze oraz specjalistyczne warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach projektu przewidziano także zakup doposażenia, niezbędnego do kompleksowej realizacji zaplanowanych zadań.
Projekt będzie realizowany w latach 2024-2026 obejmie wsparciem 317 uczniów, 55 nauczycieli oraz 103 rodziców. Zakłada realizację zajęć rozwijających i wyrównawczych dla uczniów, a także specjalistyczne warsztaty, dostosowane do potrzeb uczniów, nauczycieli i rodziców (m.in. z zakresu bezpieczeństwa w sieci). Dodatkowo przewiduje doposażenie szkół w niezbędny sprzęt i materiały edukacyjne.
Biuro Projektu
Budynek Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym, 39-332 Tuszów Narodowy 225, pokój nr 9.