• NAJPIĘKNIEJSZA ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA
          • NAJPIĘKNIEJSZA ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA

          • We czwartek 30 maja odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ilustracja książkowa" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Prace uczniów oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IIII oraz klasy IV-VI. Na konkurs wpłynęło 131 prac, komisja w składzie: Beata Głaz, Karolina Dulik i Jacek Rzeźnik nagrodziła 43 rysunki. Nasi uczniowie również brali udział w konkursie i przygotowali piękne prace pod kierunkiem swoich nauczycieli. Tym razem nagrodzeni zostali:

            W kategorii przedszkole i zerówka:

            Zuzanna Sikora z grupy starszej przedszkola (opiekun s. Agnieszka Boratyn)

            Zuzanna Pietryka i Helena Kozłowska z klasy 0b (opiekun Renata Drzymała)

            W kategorii klas I-III:

            Franciszek Kamuda i Karol Ortyl z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

            Krystian Sieczka z klasy IIa (opiekun Beata Wojciechowska - Durda)

            Milena Kosiorowska z klasy IIb (opiekun Renata Drzymała)

            Marlena Vizauer z klasy IIIb (opiekun Maria Leśniak)

            W kategorii klas IV-VI:

            Kacper Sikora z klasy IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

            Mateusz Bauer z klasy IVb, Amelia Sowa i Oskar Żak z klasy V (opiekun Renata Hyjek).

            /Katarzyna Sikora/

             

             

        • GALILEO 2019
          • GALILEO 2019

          • W dniach 4-8 marca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Galileo" organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tych dniach pisali testy z języka polskiego, matematyki, przyrody, języka angielskiego, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 uzyskali tytuł laureata konkursu, dodatkowo miejsca od 1 do 5 zostały nagrodzone książkami. Dzieci, którzym udało się zająć miejsca od 11 do 15 w rankingu ogólnopolskim otrzymały dyplomy wyróżnienia.

            Laureaci:

            Dominik Szot IVb - miejsce 5 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

            Maja Nowak i Magdalena Lis IVa - miejsce 7 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

            Kacper Królikowski IVa - miejsce 9 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

            Anna Pietryka V - miejsce 10 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

            Wyróżnieni:

            Anna Daniel V - miejsce 11 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

            Marlena Sasor VIII - miejsce 13 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

            Jakub Sowa VI - miejsce 13 z matematyki (opiekun Lidia Rakoczy)

            Marcelina Rup VIII - miejsce 14 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

            Szymon Turkosz i Jakub Sowa  VI - miejsce 14 z przyrody (opiekun Małgorzata Maziarz)

            Martyna Krępa VII - miejsce 15 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

            Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Maziarz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

            /Katarzyna Sikora/

             

        • POWIATOWY KONKURS "MATKA W WIERSZU I OBRAZIE"
          • POWIATOWY KONKURS "MATKA W WIERSZU I OBRAZIE"

          • W piątek 24 maja odbyło się rozstrzygniecie I Powiatowego Konkursu "Matka w Wierszu i Obrazie" organizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Szkołę Podstawową w Przecławiu. Nasi uczniowie również wzięli udział w konkursie, klasy IV-VIII miały za zadanie napisanie wiersza o mamie w dowolnej formie.

            Autorzy wierszy:

            Kacper Kamuda, Amelia Bawoł z klasy VII, Zuzanna Wiciejowska, Dariusz Ortyl z klasy V (opiekun Ewa Krępa)

            Mateusz Bąk z klasy IVb  (opiekun Katarzyna Sikora)

            Wyróżnienia trafiły do Zuzi i Mateusza, oboje wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród, podczas którego zaprezentowali swój utwór na scenie Domu Kultury w Przecławiu. Obejrzeli również część artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Przecławiu z okazji Dnia Matki.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            /Katarzyna Sikora/

        • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO
          • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO

          • We czwartek 23 maja klasy IV-VI pod opieką pań: Lidii Rakoczy, Ewy Krępy, Urszuli Czerw, Grażyny Król, Magdaleny Sedlak i Katarzyny Sikory pojechały na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku. Uczniowie obejrzeli komnaty, kaplicę i zbrojownię, dowiedzieli się kto wybudował i odnowił zamek. Pogoda niestety nie sprzyjała spacerom po ogrodzie, nie odbył się również zaplanowany grill. Jednak dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom, którzy kupowali pamiątki i miło spędzili czas w zamkowej kawiarni. Kolejną atrakcją był spektakl pt. "Wyspa Robinsona" zaprezentowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Przedstawienie przygotowane było na podstawie książki pt. "Robinson Cruzoe", zachwyciło nie tylko wspaniałą grą aktorską, świetnie dobraną muzyką, ale przede wszystkim humorem. Wszyscy z wielką uwagą obejrzeli zmagania Robinsona z samotnością, obserwowali jego walkę  o przetrwanie, zauważając wielką wartość miłości i przyjaźni w życiu człowieka. To był bardzo udany wyjazd, nie popsuła go nawet deszczowa pogoda. Wycieczkę zorganizowała Katarzyna Sikora.

            /Katarzyna Sikora fot. Magdalena Sedlak/

          • KOLEJNA ZŁOTA DRUŻYNA

          • W dniu 23 maja 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły numer 9 w Mielcu odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w konkurencji Baw się z nami.  W zawodach udział wzięło 10 zespołów szkolnych z powiatu mieleckiego. W tym gronie  również uczniowie klasy III b  oraz klasy II a i II b z naszej szkoły.  Po wspaniałej rywalizacji zdecydowanie zwycieżyła reprezentacja SP Malinie uzyskując na 60 możliwych punktów 51,5. Drużyna awansowała do  finału rejonowego.

            Skład drużyny: Antonina Gąska, Zuzanna Sasor, Milena Bauer, Julia Ortyl, Artur Kamuda klasa IIIb, Krzysztof Hyjek, Bartosz Sasor, Szymon Łukasik klasa IIa, Mikołaj Wilk  klasa IIb.

            (Lesław Jachowicz)

          • NAGRODY PLASTYCZNE

          • 20 maja podczas obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym zostały rozstrzygnięte gminne konkursy plastyczne związane z postacią gen. Władysława Eugeniusza Sikorskiego. W kategorii klas I-III wyróżnienie trafiło do uczennicy klasy IIb Mileny Kosiorowskiej (opiekun Renata Hyjek). W starszej grupie wiekowej nagrodzono prace Martyny Krępy z klasy VII i Seweryna Jakubczyka z klasy VI (opiekun Małgorzata Maziarz), natomiast wyróżniono Julię Turkosz z klasy IVb (opiekun Renata Hyjek).

            Gratulujemy!!!

            /Katarzyna Sikora/

          • ZNOWU ZŁOTO DLA SP MALINIE

          • W dniu 16 maja 2019 roku na stadionie lekkoatletycznym Stali Mielec odbył sie Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt uplasowała sie na IX miejscu .

            Skład zespołu: Marmura Patrycja, Gagat Anna kl.IV a, Bauer Milena , Sasor Zuzanna,Ziobron Maja kl.III b.

            Najlepiej zaprezentowała sie Sasor Zuzanna.

            Natomiast w kategorii chłopców- podobnie jak u dziewcząt w gronie16 zespołów  wygrali nasi sportowcy zdobywając I miejsce, puchar, pamiątkowe medale, dyplom i awans do finału wojewódzkiego. Ponadto najwięcej punktów indywidualnie uzyskał Igor Rakoczy.

            Sład zespołu: Igor Rakoczy, Mateusz Czachor, Igor Daniel  klasa IV a, Rafał Kusek klasa IV b, Skiba Szymon klasa III b 

            (Lesław Jachowicz)

          • Niezwykła lekcja historii

          • 15 maja uczniowie klasy VI Zespołu Szkół w Maliniu  wysłuchali prelekcji pana Kajetana Rajskiego o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Wyklętych. W czasie spotkania usystematyzowali wiedzę historyczną na temat okoliczności wybuchu drugiej wojny światowej i sytuacji naszego kraju, który został zaatakowany przez Niemcy i ZSRR. Dowiedzieli się, jaki los spotkał profesorów wyższych uczelni i oficerów. Pan Kajetan Rajski wspomniał o aresztowaniach na UJ, zbrodni w Palmirach, niemieckich obozach koncentracyjnych i wywózkach na Syberię. Następnie przedstawił struktury i metody działań Polskiego Państwa Podziemnego. Wyjaśnił, w jakim celu zostało utworzone powojenne podziemie niepodległościowe. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Danusi Siedzikównie „Ince”. Ciekawa prezentacja multimedialna doskonale ilustrowała omawiane zagadnienia i pozwalała lepiej zrozumieć, jak trudne decyzje musieli podejmować nasi przodkowie. Prelegent zaapelował, aby pamiętać o Żołnierzach Wyklętych, zwracać uwagę na poświęcone im publikacje i filmy. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i foldery, a zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o książki autorstwa pana Kajetana Rajskiego. Zachęcamy do czytania!

             

             

             

             

             

        • WYJAZD NA MECZ STALI MIELEC
          • WYJAZD NA MECZ STALI MIELEC

          • W sobotę 11 maja uczniowie klasy IVa pod opieką pani Katarzyny Sikory i pani Lidii Rakoczy pojechali na ostatni w tym sezonie mecz Stali Mielec z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Pogoda wyjątkowo dopisała, nie zawiedli również zawodnicy mieleckiej drużyny. Wszyscy doskonale się bawili, podziwiając wysoki poziom rozgrywek, w końcu padło aż 9 bramek - 5:4 wygrała drużyna z Mielca. W sektorze rodzinnym organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci: dmuchańce, słodki poczęstunek, napoje, chorągiewki Stali Mielec, a w przerwie trzech zawodników rozdawało najmłodszym autografy i pozowało z nimi do zdjęć. Nasi uczniowie wspaniale dopingowali zawodników, budząc podziw w sąsiednich sektorach.

            Składam serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w transporcie dzieci, a także w opiece podczas meczu. Dziękuję bardzo pani Katarzynie Bukowskiej oraz panom: Krzysztofowi Mieszkowiczowi, Grzegorzowie Bawołowi, Jerzemu Rakoczemu, Pawłowi Sikorze i Piotrowi Pazdro.

            /Katarzyna Sikora/

          • FINAŁ ENEA - CUP

          • W dniu 10 maja 2019 r.w hali sportowej SP 7 w Mielcu odbył się  finał Regionalnej Ligi Piłki ręcznej w kategorii chłopców( Liga regionalna to województwo podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie). Kolejny sukces odnieśli uczniowie SP Malinie w kategorii klas IV – V. Chłopcy po wygranym półfinale pokonali SP Chorzelów 19 – 2, SP Radgoszcz 24 -1  i SP Radomyśl Wielki 13 -5 . W finale pokonali SP Staszów 13 – 1, SP Czajków 9 – 5, a w meczu o pierwsze miejsce ulegli SP 11 Mielec 7 -9 . Królem strzelców imprezy został uczeń klasy V Karol Hyjek.

            Szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Turkosz Jakub, klasa V, Czachor Mateusz Bukowski Marek, Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Piekarski Przemysław, Rakoczy Igor  klasa IV, Hyjek Krzysztof klasa II.

            Chłopcy otrzymali piękne medale, puchar oraz pamiątkowe koszulki.

            Gratulujemy wicemistrzostwa ligi

            /Lesław Jachowicz/

            ​​​​​​​

          • Zajęcia na temat cyberprzemocy i uzależnień

          • 26 kwietnia uczniowie klasy VI, VII i części VIII pod opieką pani Ewy Krępy, pani Małgorzaty Maziarz i pani Magdaleny Sedlak pojechali do kina Cinema 3D w Mielcu. Wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania zostali zapoznani z przepisami wynikającymi z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Obejrzeli prezentacje multimedialne i filmy na temat narkotyków i dopalaczy. Pojawił się także szczególnie interesujący młodzież problem cyberprzemocy. Sierż. szt. Magdalena Skulimowska i st. sierż. Ewelina Ziemba z pewnością dotarły do zebranych na sali uczniów. Mówiły bardzo przekonująco, posługując się przykładami z życia, dzięki czemu każdy mógł sobie wyobrazić konsekwencje błędnie podjętych decyzji. Przestrzegały przed sięganiem po substancje psychoaktywne, pokazując skutki zdrowotne, społeczne i prawne uzależnienia. Na ekranie pojawił się opracowany przez MSWiA spot: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

            Bezpośrednio po zajęciach został wyświetlony film „Player One” wyreżyserowany przez Stevena Spielberga w oparciu o bestsellerową powieść Ernesta Cline'a. Jego akcja rozgrywa się w roku 2045. Większość ludzi mieszka w zbudowanych z przyczep kempingowych konstrukcjach zwanych Stosami. O ponurej rzeczywistości można zapomnieć tylko w wirtualnym świecie OASIS. Główni bohaterowie starają się odnaleźć ukryty w grze artefakt, Easter Egg. Aby osiągnąć upragniony cel, trzeba zdobyć trzy klucze. Pierwszy z nich czeka na zwycięzcę karkołomnego wyścigu. Wade Watts, który jest jednym z najlepszych graczy, szuka wskazówek w muzeum poświęconym nieżyjącemu już twórcy Gregarious Simulation Systems. Razem z przyjaciółmi pokonuje wiele przeszkód, podejmuje walkę z bezwzględnym Nolanem Sorrento i podlegającymi mu Szóstkami. W nagrodę zostaje spadkobiercą Jamesa Hallidaya i otrzymuje pełnię władzy nad światem OASIS. Film bardzo się uczniom podobał, poruszał problemy bliskie młodym ludziom, a dynamiczna akcja nie pozwalała oderwać oczu od ekranu. Miłośnicy literatury fantastycznonaukowej mogli skonfrontować swoje wyobrażenia na temat ekranizacji powieści z wizją reżysera. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

             

        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

          • 25 kwietnia nasza szkoła świętwała Dzień Patrona. Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście: Pan Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, dyrektorzy szkół, sołtysi z Malinia i Ławnicy oraz Pan Sebastian Boicetta uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, podczas której ksiądz Kustosz Andrzej Rams wygłosił piękne kazanie oparte na słowach wyplywających z nauki Wielkiego Prymasa Księdza Kardynała Wyszyńskiego. O oprawę liturgiczną zadbał ksiądz katecheta Slawomir Krzyżanowski z grupą dziewczynek z klasy VI. 

            Potem uczniowie klasy IIIa i IIIb zaprezentowali ciekawą część artystyczną przygotwaną pod kierunkiem wychowawczyń: Marii Jamróz i Marii Leśniak. Myślą przewodnią akademii były słowa Kardynała Wyszyńskiego: "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".

            Jako pierwsi wystąpili mali tancerze, którzy dostojnie zatańczyli poloneza. Następnie mali aktorzy z wielkim przejęciem odtworzyli sceny przypominające życie i działalność Prymasa Tysiąclecia. Całość przeplatana była muzyką i śpiewem. 

            Ogrom serca włożony przez trzecioklasistów w ten program astystyczny został przyjęty przez publiczność z wielkim aplauzem - otrzymali oni owację na stojąco. 

            Również Pan Wójt w swoim wystąpieniu, podkreślając ogromną rolę szkoły w religijno - patriotycznym wychowaniu młodych Polaków, bardzo wysoko ocenił występ uczniów oraz treści zawarte w tym programie artystycznym. Serdecznie podziękował dzieciom za ich trud oraz nayczycielkom za przygotowanie tej uroczystości. 

            Na zakończenie Pani Dyrektor Lidia Rakoczy ogłosiła wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego o Kardynale Wyszyńskim i wręczyła nagrody zwycięzcom:
            I miejsce - Emilia Boicetta - ZS Malinie
            II miejsce - Martyna Krępa, Maciej Hyjek - ZS Malinie
            III miejsce - Amelia Bawoł - ZS Malinie
            Nagrodę specjalną otrzymała Emilia Płaza - SP Czajkowa.

            Cała uroczystość miała bardzo dostojny charakter godny tak wielkiej Osoby, jaką był nasz Patron - Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński.

            /M. Jamróz/

             

          • FINAŁ WOJEWÓDZKI DZIECI W DRUŻYNOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

          • W dniu 25 kwietnia w Pustyni koło Dębicy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. W gronie 12 zespołów zajęli piąte miejsce. Indywidualnie Igor Rakoczy był piaty ,a Mateusz Czachor jedenasty

            Szkołę reprezentowali: Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Turkosz Krzysztof, Rosak – Matuszewski Karol, Piekarski Przemysław, Rzeźnik Patryk.

            /Lesław Jachowicz/

        • Podniebne wariacje
          • Podniebne wariacje

          •  

            12.04.2019r., w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Nasi sąsiedzi”. Komisja artystyczna oceniła 534 prace nadesłane na IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „NASI SĄSIEDZI – PODNIEBNE WARIACJE’’, zorganizowanym w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy miastami Vranov nad Topl’ou i Rzeszowem. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.    Praca uczennicy Emilii Mazur z klasy II b (opiekun Renata Hyjek) otrzymała wyróżnienie, co jest bardzo dużym osiągnięciem. 

            Serdecznie gratulujemy Emilce !!!!

            /Renata Hyjek/

             

      • Kontakty

        • Zespół Szkół w Maliniu,
        • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
        • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
        • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
        • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
    • Galeria zdjęć

        brak danych