• Cztery żywioły – eksperymenty dzieci.

     • „Powiedz mi, a zapomnę,pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

                                                                                                                                                      Konfucjusz

      Ostatni tydzień lutego przedszkolaki z grupy 0”a” poświęciły na obserwację i doświadczenia w obrębie czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Zajęcia te dały dzieciom możliwość do eksperymentowania oraz były okazją do poznania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do podejmowania własnej inicjatywy i aktywności. Wprowadzały dzieci w świat takich wartości jak: natura, bezpieczeństwo, odwaga, roztropność oraz pokora wobec żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi.    

                                                                                                                                       /Marta Bernat/

     • "Z piosenką za pan brat"

     • Pod takim hasłem odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Mielcu. Uczniowie naszych "zerówek": Laura Winiarz, Zuzanna Sikora i Stanisław Radek odpowiedzieli na zaproszenie organizatora. Pod czujnym okiem wychowawczyń i rodziców przygotowali wspaniałe artystyczne występy. Gratulujemy wykonawcom odwagi, chęci i kreatywności. Mamy nadzieję, że swoją postawą zachęcą kolegów do udziału w różnorodnych konkursach.

      /Renata Drzymała/

     • Lekcja techniki w kl. V

     • 19.02.2021

      Podczas lekcji techniki w klasie V, odbyło się niecodzienne spotkanie kulinarne na Teams. Celem lekcji było zwiększenie u młodzieży świadomości i wpływu właściwego odżywiania się na stan zdrowia. Szczególnie na etapie dorastania i wchodzenia w dorosłe życie. Ponadto lekcja miała na celu podniesienie u uczniów poziomu wiedzy w zakresie przygotowywania zdrowych posiłków. Pokazała także naszym uczniom zagrożenia dla zdrowia i jakości życia, wynikające z utrwalania złych nawyków żywieniowych np. niejedzenie śniadania, nadużywanie produktów wysoko przetworzonych, napojów energetyzujących itp. Podczas lekcji online uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszne potrawy: naleśniki z farszem szpinakowym oraz tortille pełną warzyw. Lekcja była doskonałą okazją do integracji uczniów, zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Zajęcia przyniosły wszystkim uczestnikom sporo radości oraz satysfakcji ze wspólnego tworzenia zdrowych potraw, a wielu „niejadkom” wskazały nowe produkty i zachęciły do kulinarnych eksperymentów.

      /Anna Leśniak/

     • "SPOTKANIA Z PASJĄ"

     • Uczniowie klasy VIa razem z wychowawczynią w ramach lekcji wychowawczych wzięli udział w zajęciach organizowanych przez "Projektor"  - wolontariat studencki. Tematyką spotkań była rola pasji w życiu ludzi, zwłaszcza młodych. Studentki: Klaudia Kosmala i Aleksandra Wańczyk rozmawiały z uczniami o swoich zainteresowaniach, opowiadały czym jest rękodzieło i dlaczego warto mieć w życiu pasje. Nie były to  zajęcia dla tych, którzy chcą znaleźć pasję, ale dla tych, którzy chcą ją odkryć w sobie. To możliwe dzięki poznaniu samego siebie, a przede wszystkim poprzez próbowanie różnych aktywności. "Spotkania z pasją" powstały, aby budzić w dzieciach i młodzieży nowe zainteresowania, odkrywać i wzmacniać ich twórczy potencjał. Dają możliwość poznania nowych obszarów do działania, budzą marzenia i motywują do ich realizacji. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich pasjach, aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Poznali tajniki haftu matematycznego, który można wykonać na podstawie poniższej prezentacji przesłanej przez panią Olę.

      Haftuj_ze_mna_.ppsx

      Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia i przekazaną wiedzę.

      /Katarzyna Sikora/

     • W karnawale klasy "0" bawiły sie wspaniale!!!

     • We wtorek (16.02) uczniowie klas 0 przy dźwiękach wesołej muzyki, bawiły się na balu karnawałowym. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im rycerze, królewny, wróżki, myszki, policjanci, strażacy a także inne postacie z bajek opanowały na kilka godzin naszą świetlicę. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Po balu pozostały wspomnienia i wspaniałe zdjęcia – zapraszamy do ich obejrzenia.

      Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla przedszkolaków kostiumów karnawałowych oraz słodkiego poczęstunku.

                                                                                                                                             /Marta Bernat/

     • Zabawa klasy VIB

     • W dniu 16.02.2021 klasa VI B wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyła w mini zabawie karnawałowej. Nie mogliśmy się spotkać w szkole ale zorganizowaliśmy zabawę online. Muzykę przygotował Dominik Szot i Sebastian Boicetta, który był tez naszym DJ-em. Niektórzy uczniowie oraz wychowawczyni przygotowali  karnawałowe stroje i zaprezenteowali się pięknie przed klasą. Na początku dowiedzieli się o znanym w świecie karnawale Notting Hill w Londynie i obejrzeli zdjęcia. Potem Sebastian prezentował utwory muzyczne a my tańczyliśmy do wesołych rytmów. Wiemy, że to nie to samo, co w szkole, gdzie możemy z kimś zatańczyć ale cieszymy się z  naszej wspólnej zabawy.

      /Grażyna Król/

     • Bal karnawałowy klas pierwszych

     • W dniu 15.02.2021 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Szkolna aula zamieniła się w salę balową, w centrum której stanął stary zamek, a na jego murach bajkowy książę ze swoją księżniczką. Kolorowe balony i karnawałowe maski uzupełniły wystrój sali.

      Sceneria sali i dźwięki muzyki wprowadziły wszystkich w niebywały nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy.

      Bal rozpoczął się wystrzałem balonów, po którym odbył się powitalny taniec. Dzieci przebrane w piękne kostiumy pląsały w parach, kółeczkach i korowodach. Wychowawczynie Pani Maria Jamróz i Pani Beata Wojciechowska -Durda urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami i zabawami: Podaj dalej, Dmuchanie balonów, Gorące krzesła, Papierowe kule, Taniec z balonami. Uczestnicy nagradzani byli słodyczami.

      Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Marcela Rymarowicz i Ignacy Gąska z klasy I A oraz Ania Trela i Mateusz Figurski z klasy I B. Zwycięzcy zostali udekorowani szarfami z napisem „Król balu 2021”, „Królowa balu 2021” oraz dyplomami.

      W trakcie zabawy dzieci miały czas na słodkości przygotowane przez rodziców.

      Była też okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

      Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

      Dziękujemy rodzicom: Państwu Sylwii i Andrzejowi Mickiewiczom, Pani Paulinie Daniel i Pani Reginie Bień za pomoc w przygotowaniu balu.

      /B. Wojciechowska - Durda/

     • Zabawa karnawałowa w naszej szkole klas II – III

     • W dniu 15. 02. 2021 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy  rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.:cyrk, tańcu w parach z balonem, tańcu na gazecie  czy zbieraniu serduszek.  Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

      Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      /Anna Jachowicz/ 

     • Walentynkowe szaleństwa w 0b :)

     • 15 lutego sześciolatki świętowały  klasowe walentynki. Podczas zabaw, konkurencji i zawodów pokazały, że potrafią współpracować, współdziałać, pomagać sobie dla wspólnego dobra. Poznały cechy dobrego kolegi, przyjaciela, towarzysza zabaw, wykazały się umiejętnością ich zastosowania w praktyce i świetnie się przy tym bawiły. Obdarowały sie też nawzajem własnoręcznie wykonanymi sercami z masy solnej. To był miły dzień.

      /Renata Drzymała/

     • Zimowe zabawy kl. VIb

     • Klasa VIb w ramach zajęć wychowawczych wzięła udział w zimowych zabawach na śniegu. Wiedząc, że długotrwałe siedzenie przed komputerem nie służy zdrowiu, uczniowie wybrali się na zewnątrz i uczestniczyli w zabawach, spacerach i lepieniu bałwanków. Wszyscy, łącznie z wychowawczynią zażyli ruchu i świeżego powietrza a część uczniów udokumentowała to zdjęciami. wszyscy stwierdzili, że było to bardzo przyjemne doświadczenie. Teraz na pewno częściej będziemy się odrywać od komputerów aby się dotlenić i poruszać.

      /Grażyna Król/

     • Walentynki w klasie VIa

     • W tym roku 14 lutego uczniowie nie mogli przygotować kartek i przekazać ich za pomocą szkolnej poczty walentynkowej. Jednak to jedno z ulubionych świąt w kalendarzu roku szkolnego i nie można go pominąć. Wychowawczyni ogłosiła konkurs na wirtualną kartkę walentynkową z życzeniami dla całej klasy - mogło to być zdjęcie, filmik, kartka elektroniczna lub wykonana tradycyjnie. W Teams pojawiło się 7 prac, pomysły były różne, ale najważniejszy był cel konkursu - aby sprawić przyjemność koleżankom i kolegom z klasy i okazać im sympatię. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się przewodniczący klasy Igor Rakoczy - przygotował filmik z życzeniami, który wzruszył całą klasę i wychowawczynię. Na wielką pochwałę zasługują wszystkie nadesłane kartki, które  przygotowali: Ania Gagat, Maja Nowak, Kacper Królikowski, Przemysław Piekarski, Igor Daniel i Kacper Sikora. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali 6 z zachowania, a wychowawczyni obiecała jeszcze nagrodę niespodziankę dla zwycięzcy:)))

      /Katarzyna Sikora/

     • Walentynkowa sesja zdjęciowa w klasie 0a

     • Trzeba kogoś mocno lubić,
      Trzeba kogoś dobrze znać,
      żeby w tak szczęśliwym dzionku
      Walentynkę jemu słać!!!
       

      Walentynki w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami. Dzieci przez cały tydzień wykonywały przepiękne kartki, by obdarować swoich ulubionych kolegów i koleżanki. To właśnie w przedszkolu, nawiązują się pierwsze najbardziej przeżywane i niezapomniane przyjaźnie oraz sympatie.

      Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć

      z Przedszkolnej Sesji w Walentynkowej!!!

                                                                                                                Marta Bernat

     • WALENTYNKOWE  ŚWIĘTO

     • Zorganizowana przez uczniów klasy trzeciej „Walentynowa poczta”  dla dzieci młodszych cieszyła się  dużym zainteresowaniem. W czasie przerw lekcyjnych dzieci  z wielkim zaangażowaniem umieszczały swoje wpisy na  karteczkach i wrzucała do skrzynki. Czerwone serduszka otaczające walentynkową pocztę zachęcały do tego , aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom , które lubimy , kochamy i szanujemy. W piątek wszyscy oczekiwali na rozdanie listów. Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności . Zadbajmy jednak o to , aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień , ale cały rok . Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie .

        /Anna Jachowicz/

     • Bal karnawałowy z bohaterami lektur

     • 9 lutego uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w nietypowym balu karnawałowym. Ich zadanie polegało na wcieleniu się w postać wybranego bohatera literackiego. Musieli sięgnąć do lektur z klas IV-VII (klasa VII) lub VII-VIII (klasa VIII) i tam poszukać inspiracji. Należało wzorować się na książkowym opisie i w miarę możliwości zachować wierność szczegółów. Dzięki pomysłowości i talentowi powstały kreacje, obok których nie dało się przejść obojętnie. Na godzinach wychowawczych zostały wyświetlone prezentacje przygotowane z przesłanych wcześniej zdjęć. Wszyscy odgadywali, jaka postać stała się natchnieniem dla koleżanek i kolegów z klasy. Przy okazji była to świetna powtórka z języka polskiego, zwłaszcza dla przygotowujących się do egzaminu ósmoklasistów.  

      Komisja konkursowa w składzie: pani Katarzyna Sikora, pani Ewa Krępa, pani Urszula Czerw (klasa VII) i pani Magdalena Sedlak (klasa VIII) wybrała najbardziej oryginalne projekty.

      Nagrodzeni zostali:

      - klasa VII: Natalia Szumacher, Julia Wilk, Anna Pietryka, Zuzanna Wiciejowska, Anna Daniel i Gabriela Arabasz,

      - klasa VIII: Seweryn Jakubczyk, Jakub Majewski, Oliwia Kozak, Jakub Sowa, Laura Rybińska i Amelia Marmura.

      W klasie VII wyróżniły się też Amelia Sowa i Martyna Bień.

      W klasie VIII przebrania nawiązujące do lekturowych opisów przygotowali: Natalia Maziarz, Julia Surowiec, Karolina Cisło, Marika Kolin, Klaudia Drzyzga, Amelia Wieczerzak, Katarzyna Kasprzak, Szymon Rup, Szymon Turkosz, Jakub Turkosz i Amelia Wróbel.

      Wszystkim gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w zabawie!

     • BAL KARNAWAŁOWY VIA

     • We wtorek 9 lutego klasa VIa bawiła się na balu karnawałowym online ph. "W rytmach samby". Uczniowie obejrzeli prezentację na temat obchodów karnawału w Rio de Janeiro, dowiedzieli się skąd wywodzi się ta tradycja i jak była świętowana w odległej przeszłości. Następnie odbyła się nauka kroków podstawowych samby, co nie okazało się łatwe. Dzieciom towarzyszyły ulubione maskotki, poduszki, a nawet ich zwierzęta domowe.

      /Katarzyna Sikora/

     • Zdrowe śniadanko

     • "W zdrowym ciele zdrowy duch". Pod takim hasłem upłynął nam poprzedni tydzień. Podsumowaniem zrealizowanych treści było samodzielne wykonanie zdrowego śniadanka. Smakowało wyśmienicie. Zadowoleni "kucharze" już planują przygotowanie kolejnego posiłku. 

      /Renata Drzymała/

     • Mali eksperymentatorzy :)

     • Jak powszechnie wiadomo doświadczenia są najprostszą drogą do wiedzy. Kolejny raz wypróbowaliśmy tą tezę wykonując "slimy". Zabawa była świetna...

      /Renata Drzymała/

     • PROGRAMY, PROJEKTY, REMONTY W ROKU 2020

     • W Zespole Szkół w Maliniu rok 2020 był bardzo pracowity pod względem ilości dokonywanych prac i realizacji projektów gospodarczych. Nadszedł czas na kilka słów podsumowania, ponieważ wszystkie podjęte inicjatywy zostały już sfinalizowane.

      Dzięki Organowi Prowadzącemu – Gminie Tuszów Narodowy, który wytypował naszą placówkę jako pierwszą do udziału w programie rządowym „Posiłek w szkole i w domu” mogliśmy doposażyć kuchnię w nowoczesny sprzęt i przeprowadzić konieczne remonty i modernizację. Koszt zakupów i prac remontowych to 79977,60 zł. Zakupiono m.in. profesjonalną zmywarkę kapturową, kuchenkę gazową, obieraczkę do ziemniaków, roboty kuchenne, wyposażenie do pieca konwekcyjno – parowego (który zakupiono ze środków budżetu gminy w grudniu 2019 roku), meble ze stali nierdzewnej, wymieniono drzwi, wyremontowano pomieszczenia do przechowywania i obróbki warzyw, dostosowano instalację elektryczną, kanalizacyjną i hydrauliczną do wymogów zakupionego sprzętu. Dzięki tym zakupom przygotowanie posiłków dla ponad 220 uczniów korzystających każdego dnia ze stołówki szkolnej nie stanowi już problemu (ok. 50 pełnych posiłków - śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek oraz ok. 170 posiłków uzupełniających).

      W roku 2020 otrzymaliśmy także zgodę na skorzystanie z dofinansowania z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020. Z tych funduszy doposażyliśmy pracownie przedmiotowe: fizyczną, biologiczną, geograficzną oraz chemiczną łącznie na kwotę 70667 zł. Wykaz zakupionych pomocy to 250 pozycji w zestawieniu końcowym, trudno wyliczać wszystkie zakupione elementy jednak najbardziej cieszymy się z nowoczesnego monitora interaktywnego zamontowanego w sali nr 2, który umożliwi unowocześnienie i uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

      Wiele radości sprawił wszystkim zakup  szatni metalowych dla uczniów. Klucze do szatni w pierwszej kolejności otrzymają uczniowie klas, dla których zabrakło sali i nie mają swoich szafek, gdzie mogliby przechowywać podręczniki i materiały potrzebne na lekcje plastyki i techniki. Zakup metalowych szatni był bardzo potrzebny, ponieważ w tej chwili liczba oddziałów przewyższa posiadaną ilość sal lekcyjnych,  a na szatnie zamieniono wszystkie wolne ściany na korytarzach i w auli.

      Wszyscy, którzy byli w budynku naszej szkoły nie mogli nie zauważyć nowej podłogi na korytarzu na I piętrze. Została wykonana podczas nauki zdalnej na przełomie maja i czerwca 2020 roku z budżetu gminy, koszt inwestycji to ponad 26000 zł.

      Wymieniono podłogę i wyremontowano stołówkę w budynku przedszkola w Ławnicy, koszt ok. 10000 zł.

      Czas przebywania uczniów na nauczaniu zdalnym to czas wykorzystany na odnowienie i bieżące remonty w salach lekcyjnych. Udało się odnowić trzy sale lekcyjne na I piętrze budynku, salę oddziału przedszkolnego oraz klatkę schodową od strony kuchni.

      Ku powszechnej euforii uczniów naszej szkoły z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zakupiono stół do tenisa (koszt ok. 2000 zł). Uczniowie podczas przerw, a także zajęć wychowania fizycznego doskonalą technikę gry.

      /Lidia Rakoczy/

     • Projekt czytelniczy "Spotkania z poezją dziecięcą"

     • W klasie Ib był realizowany projekt czytelniczy ph. "Spotkania z poezją dziecięcą". Pomysłodawczynią była wychowawczyni Maria Jamróz.

      Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, zapoznanie z poezją dziecięcą. Do tego przedsięwzięcia zostali zaproszeni Rodzice. Podczas nauczania zdalnego chętne Mamy - Pani Paulina Daniel, Pani Iwona Dengler, Pani Anna Dzik czytały uczniom wiersze mniej znanych poetów i rozmawiały z dziećmi na temat treści wysłuchanych utworów oraz morałów z nich wypływających. Zadaniem zaś uczniów było narysować ilustracje do tych wierszy. Cały projekt został zakończony w styczniu już podczas nauczania stacjonarnego. Ostatnie spotkanie z dziecięcą poezją przeprowadziła Pani bibliotekarka Monika Klich. Wszystkie ilustracje wykonane przez dzieci utworzyły małą klasową książeczkę pt. "Ilustrujemy wiersze".

      Wychowawczyni bardzo serdecznie dziękuje Mamom i Pani bliotekarce za aktywne zaangażowanie się w tę edukacyjno - czytelniczą akcję.

      /M. Jamróz/

     • ZIMOWE ZABAWY KLASY VIA

     • Uczniowie klasy VIa zawsze bardzo lubili wspólne zabawy na śniegu. Kiedy uczyli się stacjonarnie, to co roku udało się poszaleć na śniegu i lodzie w czasie lekcji wychowawczych. Były wycieczki do lasu, lepienie bałwana i bitwy na śnieżki. W tym roku pandemia nie pozwoliła na wspólne, zimowe szaleństwo. To nie znaczy, że nie udało się go zorganizować podczas lekcji wychowawczej online. Dzieci indywidualnie lub w małych grupach sąsiedzkich bawiły się na śniegu i miały za zadanie udokumentować to zdjęciami i filmikami, które przesyłały do wychowawczyni. Potem odbyło się wspólne oglądanie, było wiele śmiechu i wspomnień z minionych zimowych szaleństw, znów zatęskniliśmy za swoim towarzystwem i z niecierpliwością czekamy na stacjonarny powrót do szkoły.

      /Katarzyna Sikora/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych