• JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

     • 31.05.2021

      Dziękujemy za nominację do „chellengeniebieskiemotyle2021” Przedszkolu Miejskiemu nr 9 im. "Baśniowej Krainy" w Mielcu. Iskierkę przyjaźni osobom ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom przekazały klasy 0a, 0b oraz kl.Ib.

      Nasza Placówka nominuje:

           1. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

           2. Zespół Szkół w Jaślanach

           3. Przedszkole w Ławnicy

      Powodzenia!

      Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

      Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

      1. Ubrać się na niebiesko(nie dotyczy służb mundurowych).

      2. Wykonać pracę plastyczną np.: odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inicjatywy twórczej np. „ Taniec motyli”.

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook lub stronę internetową placówki oraz wysłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!(Nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      6. Na wykonanie każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

      Powodzenia!!!

                                                                                                                            /Marta Bernat/

       

     • „BAW SIĘ Z NAMI”

     • 31. 05. 2021 roku na  boisku Orlika przy SP nr  9 w Mielcu odbył się konkurs  „Baw się z nami” – zawody powiatowe. 

      Reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Bauer Konrad, Faraś Dawid, Gagat Paweł, Pyź Kacper, Klaus Natalia, Kusek Natan, Kusek Sara, Rudolf Oliwia, Skiba Maja, Zalot Zofia, Sowa Maciej  wywalczyła II miejsce – zdobywając 33 punkty. Jest to dla dzieci wspaniały początek rywalizacji sportowej.

      GRATULUJEMY SUKCESU !!!

                                                                                                                                                     / Lesław Jachowicz/

     • KONKURS "(NIE)CODZIENNE ŚWIADECTWA ŚWIĘTOŚCI"

     • Zapraszamy uczniów klas I-VIII z terenu naszej gminy do udziału w konkursie literacko-plastyczno-fotograficznym dotyczącym patrona naszej szkoły - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

      Kategorie wiekowe i tematy konkursu:

      1. Uczniowie kl. I-IV szkoły podstawowej -  „Taki duży, taki mały może świętym być…” Jak każdy z nas może być świętym na co dzień?

      2. Uczniowie kl. V-VIII szkoły podstawowej - „Można dać bardzo dużo i serce zranić, a można bardzo malutko i serce rozradować, jakby skrzydła komuś przypiąć do ramion.”

      Formy konkursu w obu kategoriach: literacka, plastyczna, fotograficzna

      Szczegóły konkursu, regulamin, zgoda i karta zgłoszenia znajdują się w poniższych dokumentach:

      Regulamin.docx

      Karta_zgloszenia.docx

      Zgoda.docx

     • Sukces w Konkursie Informatycznym

     • Uczeń klasy VIII Patryk Vizauer został laureatem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim!!!

      Konkurs ten był konkursem przedmiotowym, zorganizowanym przez Pokarpackiego Kuratora Oświaty, a przeprowadzonym przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów umiejętności rozwiązywania problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji oraz rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera. Uczestnicy musieli wykazać się m. in. znajomością języka programowania Python i umiejętnością algorytmicznego rozwiązywania problemów w zakresie poszerzonych wymagań podstawy programowej z informatyki. W konkursie wzięło udział 91 uczniów.

      Patryk zwycięsko przeszedł 3 etapy konkursu: szkolny, rejonowy i wojewódzki. W ostatnim etapie zdobył 37 punktów na 50 możliwych i w związku z tym Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała mu tytuł LAUREATA.

      Patrykowi gratulujemy tego wielkiego sukcesu i życzymy  wytrwałości w poszerzaniu wiedzy i umiejętności informatycznych oraz wygrywania w następnych konkursach.

                                                                                                                               /Małgorzata Maziarz/

       

     • WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNO-POLONISTYCZNY

     • 19.05.2021

      Roma Występek z klasy VIb i Igor Rakoczy z klasy VIa przygotowali elektroniczne książki na wojewódzki konkurs informatyczno-polonistyczny pt. "Moja ulubiona książka", który został zorganizowany przez Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Prace trzeba było wykonać we wskazanej aplikacji do tworzenia książeczek elektronicznych i należało przedstawić w niej swoją ulubioną książkę. Roma napisała o powieści pt. "Sposób na Alcybiadesa", a Igor o książce pt. "Przygody latającej myszy". W poniższych linkach można podziwiać efekty pracy szóstoklasistów:

      Igor Rakoczy: "Moja ulubiona ksiazka:" - Free stories online. Create books for kids | StoryJumper

      Roma Występek: https://www.flipsnack.com/P4uly/spos-b-na-alcybiadesa-czy-warto-przeczyta.html

      7 maja konkurs został rozstrzygnięty i elektroniczna książeczka Igora znalazła się na drugim miejscu w województwie. Serdecznie gratuluję moim wspaniałym uczniom i bardzo się cieszę, że tak pięknie zaprezentowali się w konkursie.

      /Katarzyna Sikora/

       

     • ,,Znajdziesz mnie w bibliotece ‘’ – Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2021 r.

     •    8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek tego dnia również rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwał przed cały tydzień od 8 do 15 maja.

        Dzień Bibliotekarza i Bibliotek po raz pierwszy zainicjowany został 8 maja 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Święto to jest symbolem pracy bibliotekarzy, ale też okazją do promocji czytelnictwa i bibliotek oraz refleksji na temat roli tych placówek w budowaniu dziedzictwa kulturowego. Od 2004 roku tego dnia rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, okres, w którym odbywają się liczne wydarzenia: spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, lekcje biblioteczne, wspólne czytanie i warsztaty.

          W naszej szkole podczas TYGODNIA BIBLIOTEK odbyła się lekcja biblioteczna z grupą 0a oraz 0b, której celem było zapoznanie dzieci z biblioteką. Pani bibliotekarka zapoznała 5-6 latków ze zbiorami biblioteki szkolnej, systemem katalogowania, metodami wyszukiwania pożądanych pozycji książkowych z pomocą zakładek z literami alfabetu bądź napisów znajdujących się na regałach. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą karty czytelnika i karty książki, a także czym jest rejestr czytelników. Pani bibliotekarka wspomniała również o obowiązującym w bibliotece regulaminie, który określa m.in na jaki czas można wypożyczać książki do domu,  jaką ilość jednorazowo, a także co trzeba zrobić gdy książka się zniszczy i jak o książki należy dbać. Rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w bibliotece i czym ona różni się od księgarni. Omówione zostały także cechy jakie powinien posiadać dobry czytelnik. Dzieci z obu grup bardzo chętnie zadawały wiele pytań związanych z tym co zaciekawiło ich w bibliotece. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta. Na zakończenie spotkania dzieci mogły obejrzeć książki znajdujące się na regałach, jak się okazało niektóre pozycje bajek są im znane, gdyż rodzice czytają je w domu.

         W ramach tego święta odbyły się również zajęcia biblioteczne z klasą 1a oraz 1b. Pani bibliotekarka wyjaśniła uczniom na czym polega praca bibliotekarza, potem uczniowie obejrzeli krótki filmik dotyczący zagadnienia  ,,Jak powstaje książka’’, dzięki któremu  poznali zawody ludzi związanych z powstawaniem książek. W drugiej części zajęć uczniowie mieli za zadanie rozpoznać, a następnie pokolorować postacie z dobrze znanych im bajek tj. ,,Pinokio’’, ,,Kubuś Puchatek’’ , ,,101 dalmatyńczyków’’, ,,Bolek i Lolek’’, ,,Kot w Butach’’, ,,Trzy świnki’’, ,,Jaś i Małgosia’’. Pokolorowane prace znalazły swoje miejsce na wystawie w bibliotece szkolnej.

         Ponadto uczniowie klasy II-III odwiedzając w tych dniach bibliotekę na przygotowanej gazetce w bibliotece szkolnej mogli poczytać informacji o zawodzie bibliotekarza oraz o najbardziej niezwykłych bibliotekach świata.

      Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniach z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek.  

       

                                                                                                                                                        /Monika Klich/

     • KLASOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Wychowawczyni klasy VIa ogłosiła klasowy konkurs fotograficzny ph. "Zwiastuny wiosny". Chętni uczniowie mieli za zadanie wykonać zdjęcie przedstawiające wiosnę i przesłać je do 10 maja. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zostało zgłoszonych aż 10 zdjęć. Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Lidia Rakoczy, pani Grażyna Król i pani Magdalena Sedlak wybrała zdjęcie, które otrzymało tytuł "NAGRODA JURY." Natomiast wszyscy uczniowie klasy VIa, głosowali na dwa zdjęcia, wybierając zwycięzcę w kategorii "NAGRODA KLASY". Oba tytuły trafiły do fotografii Mateusza Czachora, który za zdjęcie pt. "Zielona wiosna" otrzymał nagrodę komisji i swojej klasy. Poniżej można obejrzeć wszystkie zdjęcia zgłoszone na konkurs, które wykonali: Patrycja Marmura, Daria Dzik, Anna Gagat, Kacper Sikora, Kacper Królikowski, Przemek Piekarski, Kamil Mieszkowicz, Szymon Pyź i Igor Rakoczy. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie zwycięzcy w obu kategoriach.

      /Katarzyna Sikora/

    • Biało- czerwona
     • Biało- czerwona

     • Słowa wiersza, który opisuje naszą flagę narodową.

      Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

      A na tej fladze bieli jest i czerwień.

      Czerwień to miłość, biel- serce czyste.

      Piękne są nasze barwy ojczyste.

                                    Czesław Janczarski

      Wiele razy widok tego  symbolu w rękach Polaków - sportowców daje nam poczucie dumy narodowej.

      Z okazji 2 maja Święta Flagi, 3 maja rocznicy uchwalenia Konsytytucji 3 Maja 1791 roku uczniowie zostali zaproszeni do przesłania zdjęć swoich domowych flag narodowych, które dumnie powiewają na wietrze. 

      Zawsze warto pamiętać o świętach narodowych i okazywać swoje przywiązanie do Ojczyzny, tradycji oraz szacunek dla tych, którzy oddaji życie za wolną i niepodegłą Polskę.

      Renata Lasek

       

      Historię flagi narodowej można znaleźć na stronie 

      https://muzhp.pl/pl/c/2224/flaga-polski

     • WIOSNA, WIOSNA ACH GDZIE TY...

     • Zapracowani i wpatrzeni w ekrany naszych komputerów, tabletów i telefonów, każdy dzień spędzając w domu, nie zauważyliśmy, że już jest, że jednak o nas nie zapomniała. Mimo że, gdy wysuwamy nosy za drzwi domów nadal czujemy zimno i wracamy przed nasze komputerki do ciepłego pokoiku, ona już do nas przyszła … WIOSNA… Wita się z nami i przyciąga cudownymi kolorami i zapachami. Uczniowie klasy 5 a śmiało wyruszyli z telefonami i aparatami w rękach na poszukiwania pierwszych oznak tak spóźnionej w tym roku wiosny. I chyba udało się im ją znaleźć 😊 Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                                                     /Natalia Krawiec/

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • spmalinie@tuszownarodowy.pl
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych