• UBEZPIECZENIE NNW

     • Infrormujemy, że został przedłużony termin ubezpieczenia NNW dla naszych uczniów do 30 października 2021 roku. Jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze ubezpieczyć swoje dziecko to sekretariat szkoły udziela wszelkich informacji.

      Można dokonać ubezpieczenia także drogą on-line:

      Na portalu www.nnw24.pl każdy Rodzic może kupić ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka. Żeby kupić ubezpieczenie należy wypełnić formularz przystąpienia i opłacić składkę w portalu nnw24.pl. Warianty ubezpieczenia zaczynają się już od 35 zł składki rocznej. Ubezpieczenie działa od 01.09.2021r. do 31.08.2022r.

      Plakat-miejsce_28.pdf​​​​​​​

     • OGNISKO KLASY IV

     • Dnia 28 września uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią Anną Leśniak uczestniczyli w ognisku na terenie szkoły. Uczestniczyło w nim wielu uczniów, którzy nie mogli doczekać się pysznego jedzenia. Rodzice zakupili kiełbaski, chleb oraz upiekli pyszne ciasteczka dla wszystkich uczestników. Rozpalili ognisko i rozpoczęło się ucztowanie. Po smacznym posiłku, zgromadzeni wokół ogniska uczniowie śpiewali różne piosenki. Wszyscy wzięli też udział w zabawach ruchowych. Nad całą imprezą pieczę sprawowali rodzice, którym bardzo dziękuję za ich obecność i zaangażowanie.

      Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci były bardzo zadowolone, a zabawa bardzo udana. Niestety „wszystko, co dobre szybko się kończy”, a więc i ognisko szybko dobiegło końca. Wszyscy uczestnicy ogniska niechętnie rozeszli się do domów.

      /Anna Leśniak/

     • Wycieczka do Rado Resort

     • W dniu 29. września uczniowie klas II A i II B pojechali na wspólną wycieczkę do Rado Resort, gdzie czekał na nich: park linowy, plac zabaw, boisko sportowe, „pluskające” rybki i inne atrakcje.

      Po przybyciu dzieci zostały zapoznane z planem parku i regulaminem. Teraz już nic nie stało na przeszkodzie, aby ruszyły do zabawy.

      Największą popularnością cieszył się park linowy. Dzieci wielokrotnie przebywały trasę parku, gdzie pokonywały przeszkody o różnym stopniu trudności. Wielką frajdę sprawiał im zjazd na linie, chociaż od niektórych wymagał wiele odwagi.

      Do rozładowania ogromnych zasobów dziecięcej energii posłużyła trampolina. Huśtawki też znalazły swoich amatorów, a na boisku sportowym został rozegrany turniej piłki nożnej.

      Wszystko to odbywało się pod okiem wychowawczyń klas: p. M. Jamróz (kierownik wycieczki) i p. B. Wojciechowskiej –  Durdy oraz rodziców: p. R. Bień, p. A. Koryckiej, p. P. Daniel i p. K. Rodzenia.

      Po wyczerpujących grach i zabawach na świeżym powietrzu przyszedł czas na posiłek, który został zjedzony w szybkim tempie, aby jeszcze choć na chwilę wrócić do zabawy.

      Czas nieubłaganie płynął i nadszedł moment pożegnania się z bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń wszyscy wrócili do szkoły.

      Serdeczne podziękowania dla Rodziców.

      [Beata Wojciechowska – Durda]

     • Dzień Chłopaka w klasie I

     • 30 września w klasie I chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom prezenty w postaci imiennych  medali, które można zawiesić w ważnym miejscu w swoim domu. Dla osłodzenia święta zarówno chłopcy jak  i dziewczynki zostali obdarowani słodyczami, które ufundowali Rodzice.  A jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy. Lubią piłkę nożną, samochody, gry komputerowe.  Marzą żeby zostać policjantami, strażakami, żołnierzami czy mechanikami! Czasem się wygłupiają i zaczepiają dziewczyny, ale mimo to ich lubimy! Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze. Nie zabrakło również tradycyjnego dośpiewania „Sto lat”. Podsumowaniem święta było wspólne oglądanie filmu na dużym ekranie. Wszystkim Naszym Chłopcom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, a rodzicom dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie. Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopaka na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach!

      A oto nasi chłopcy:

      / Anna Jachowicz/

     • WYJAZDOWY DZIEŃ CHŁOPAKA

     • 30.09.2021

      Klasy VIIa i VIIb wraz z paniami: Lidią Rakoczy, Katarzyną Sikorą i Grażyną Król, spędziły święto wszystkich panów na wycieczce. Pierwszym punktem był Park Trampolin "Jump Planet" w Mielcu. Uczniowie wykazali się świetną kondycją fizyczną, niektórzy wykonywali imponujące salta i przewroty. To była najbardziej aktywna część wyjazdu i wszystkim bardzo podobał się pobyt "na trampolinach". Następnie udaliśmy się do sali restauracyjnej w galerii "Navigator" w Mielcu, gdzie uczniowie zamawiali sobie różne smakołyki. Po wysiłku fizycznym apetyt u niektórych przekroczył najśmielsze oczekiwania opiekunów:) Na zakończenie udaliśmy się do kina "Cinema 3D" na film familijny pt. "Jak rozmawiać z psem". Była to historia chłopca, który przyjaźni się ze swoim czworonogiem, dzięki swoim wynalazkom i pomocy psa udaje mu się zrealizować wszystkie plany i marzenia. To był bardzo udany dzień, nie zepsuła go nawet deszczowa pogoda.

      /Katarzyna Sikora, fot. Grażyna Król/

     • Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem

     • 28 września gościliśmy w naszej szkole Misia Edzia, Misia Gienia i Panią Ratowniczkę, którzy przygotowali niecodzienny kurs pierwszej pomocy dla dzieci z zerówki i klas I – III. Każda grupa oddzielnie uczestniczyła w wyjątkowych warsztatach medycznych. Dzieci miały okazję nabyć ogromnie ważną wiedzę i poćwiczyć umiejętności praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznego przebywania i zabawy w szkole, domu czy też placu zabaw. Pomaganie Misiowi Edziowi w różnorakich jego dolegliwościach zdrowotnych pomogło utrwalić tę niezbędną wiedzę każdemu dziecku. Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w zajęciach, co z całą pewnością przełoży się na trwałość zdobytych wiadomości i umiejętności. Dziękujemy Pani Renacie Drzymale za zorganizowanie tak cennych i potrzebnych warsztatów.

      /Anna Jachowicz/

     • Wycieczka Kolbuszowa - Brzezówka

     • Dzieci z klasy I, zerówki oraz pięciolatki wzięły udział w wycieczce do skansenu w Kolbuszowej, gdzie dowiedziały się, że ich przodkowie byli Lasowiakami, którzy zagospodarowali okoliczne tereny. Poznali codzienne czynności mieszkańców lasowiackiej chaty. Zobaczyli na jakiej zasadzie funkcjonował młyn wodny i dowiedzieli się jaka droga wiedzie od ziarenka do bochenka. Zachwycili się wyglądem oraz mechanizmami drewnianych zabawek oraz talentem ich twórców. Na zakończenie samodzielnie wykonali pocztówkę z kompozycją roślinną.  Wszyscy byli pod wrażeniem tego urokliwego miejsca i  obiecali tam wrócić.

      Kolejną atrakcją był pobyt w Kompleksie Turystycznym w Brzezówce. Tam, z kolei dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia i funkcjonowania dinozaurów. Z zainteresowaniem obserwowali figury, reprezentujące prawdziwe zwierzęta. Całość została uwieńczona wspaniałą zabawą  na placu zabaw.

      /Renata Drzymała/

     • Inauguracja roku sportowego w lekkiejatletyce

     • Rozpoczęliśmy rywalizacje sportowa od  gradu medali w Finale Powiatowym w lekkiejatletyce. W dniach 20 ,21 września na stadionie LKS Stal Mielec odbyły się zawody Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii Igrzysk Dzieci srebrny medal zdobyła Sandra Łaz w rzucie piłeczką palantową. IV miejsce wywalczyli Turkosz Krzysztof w rzucie piłeczka palantową, Sasor Zuzannna w biegu na 600 m, Artur Kamuda w skoku w dal. V miejsce Bauer Milena w biegu na 60 m, Ortyl Julia w biegu na 600 m. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej klas VII i VIII wywalczyli 11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

      Złote medale wywalczyli: Sowa Amelia w rzucie dyskiem, Sandra Łaz w rzucie oszczepem, Daniel Anna  w biegu na 100 m.

      Srebrne medale zdobyli: Wiciejowska Zuzanna w rzucie dyskiem, Sekuła Weronika w rzucie oszczepem, , Furdyna Jakub w skoku wzwyż, Daniel Igor w rzucie dyskiem.

      Brązowe medale wywalczyli: Czachor Mateusz w rzucie oszczepem, Rakoczy Igor w skoku wzwyż, Ciemięga Szymon w rzucie dyskiem, Bobowski Patryk w biegu na 100m .

      Niewiele zabrakło Gabrieli Arabasz i Annie Pietryka w pchnięciu kulą. Dziewczęta zajęły IV i V miejsce

      Złoci medaliści będą reprezentować Naszą Szkołę  i powiat mielecki w Finale Wojewódzkim.

      GRATULUJEMY SUKCESÓW

      / Lesław Jachowicz/

     • 82 rocznica agresji ZSRR na Polskę

     • W dniu 17 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyły się uroczystości upamiętniające 82 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym.

      Po przywitaniu uczestników głos zabrał Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który zaznaczył, jak ważna jest pamięć o naszej historii i przodkach. Następnie Sekretarz Gminy Renata Paterak wygłosiła krótką lekcję historii na temat „Rola gen. Sikorskiego podczas II wojny światowej”, po której złożone zostały kwiaty przed pomnikiem gen. Sikorskiego.

      Centralną częścią obchodów był „Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej”. Piosenki patriotyczne odnoszą się do ojczyzny, narodu i jego historii, są skarbem naszej kultury narodowej. Każda z nich przedstawia treści o ogromnym znaczeniu i każda ma swoje bogate dzieje. Tworzone były pod wpływem wielkich uczuć i emocji, które towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach naszej historii. W przeglądzie piosenki wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Gabriela Arabasz.

     • Podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół z powiatu mieleckiego

     • 16 września 2021 roku odbył się VI Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Mielcu. Podczas spotkania m.in. podsumowano współzawodnictwo szkolne w roku 2021/2021. Szkoła Podstawowa w Maliniu uzyskała I miejsce w powiecie!


      Podkarpacki Wojewódzki SZS w Rzeszowie ogłosił wyniki współzawodnictwa szkół, razem dla Igrzysk Dzieci  i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła Podstawowa w Maliniu zajęła 10 miejsce w województwie.

      Jesteśmy dumni z naszych sportowców, którzy z wielkim zaangażowaniem pod okiem Pana Lesława Jachowicza reprezentują naszą szkołę i gminę.

      Serdecznie Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • UROCZYSTOŚĆ ZWIĄZANA Z BEATYFIKACJĄ PATRONA SZKOŁY

     • 10.09.2021

      W piątek 10 września nasza społeczPość szkolna uczciła zbliżającą się beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wszyscy zgromadziliśmy się na placu przed szkołą, by wspólnie świętować to radosne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Lidia Rakoczy przypomniała zgromadzonym postać Patrona, Jego naukę, poinformowała też uczniów o beatyfikacji, która zaplanowana jest na 12 września. Powitała zaproszonych gości: Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pracownika IPN w Rzeszowie, dr. Jacka Magdonia, Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza, sołtysa wsi Malinie Jana Maziarza, ks. Prałata Andrzeja Ramsa i prezesa OSP Malinie II Arkadiusza Rusina.

      Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas VIa i VIb przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Krępy i pana Arkadiusza Chwałka. Towarzyszyły mu występy wokalne uczniów klasy III oraz solistek: Patrycji Marmury z klasy VIIa i Gabrysi Arabasz z klasy VIII. Z okazji tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja, postanowiliśmy  przybliżyć wychowankom duchowe dziedzictwo Prymasa i zachęcić do czerpania z jego bogactwa. Prowadzący akademię odnosili się do nauczania Kardynała i wskazywali wartości, które mogą pomóc w kształtowaniu każdego z nas. Przytaczane wypowiedzi mówiły o godności człowieka, roli rodziny, umiłowaniu Ojczyzny, wierze w Boga i zaufaniu Matce Najświętszej. Nie mogło też zabraknąć Społecznej Krucjaty Miłości – programu odnowy życia codziennego. Szczególnie wzruszające były recytacje i piosenki nawiązujące treścią do kolejnych nurtów dziedzictwa Prymasa.

      Ostatnim punktem programu były Szkolny Koncert Pieśni Religijnych poświęcony Patronowi, który został przygotowany pod kierunkiem wychowawców i nauczyciela muzyki Arkadiusza Chwałka. Wszystkie klasy zaprezentowały wybraną piosenkę religijną, chcąc wyrazić swą radość z beatyfikacji. Uczniowie zaprezentowali następujące utwory:

      klasa I - "Taki duży, taki mały",

      klasa IIa - "Była cicha i piękna jak wiosna",

      klasa IIb - "Czarna Madonna",

      klasa III - "Ziemia, którą mi dajesz",

      klasa IV razem z klasa Vb - "Chwalę Ciebie, Panie",

      klasa Va - "Jezus moim królem",

      klasa VIa - "Błogosławieni",

      klasa VIb - "Czarna Madonna",

      klasa VIIa - "Gabriel zwiastował",

      klasa VIIb - "Barka",

      klasa VIII - "Po górach, dolinach".

      Na zakończenie głos zabrał dr Magdoń, który przybliżył uczniom życie i działalność kard. Stefana Wyszyńskiego na tle trudnych czasów komunistycznych. Wójt gminy w swoim wystąpieniu podkreślił dokonania Prymasa Tysiąclecia, wyrażając wielką radość, że jest patronem szkoły w Maliniu. Powiedział również o planowanej budowie pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego jako wyrazie wdzięczności za Jego niezłomną postawę i ponadczasową naukę.

      To był bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej, który miał przygotować nas duchowo na niedzielną beatyfikację. Przypominać o tym będą foldery zawieszone na szkole i niezwykła wystawa pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Została ona przygotowana w 2018 roku przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zawiera fotografie i refleksje dwóch wielkich Polaków na temat pojęć, które są filarami życia człowieka i społeczności. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą, która swą treścią wpisuje się w uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

      /Katarzyna Sikora, Ewa Krępa fot. Magdalena Sedlak/

     • Beatyfikacja Patrona Szkoły

     • Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci. Jego punktem kulminacyjnym będzie 12 września 2021, gdy w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się msza beatyfikacyjna pod przewodnictwem Legata Papieskiego kard. Marcello Semeraro.

      Z tej okazji w naszej szkole 10 września od godziny 11.00 zaczną się uroczystości związane z tym jakże ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniem. Po występie uczniów klasy VI odbędzie sie koncert pieśni religijnej w wykonaniu poszczególnych zespołów klasowych I - VIII. Uroczystość odbędzie się na świeżym powietrzu przed szkołą. Mamy nadzieję, że odgłosy pieśni w wykonaniu uczniów będą rozlegać się po naszej miejscowości i pozwolą wszystkim mieszkańcom weselić się razem z nami.

      W tym dniu klasy I - III kończą zajęcia o godz.12.30 (autobus 12.40), a klasy IV - VIII o 13.20 (autobus 13.30). W godz. 11.00 - 13.20 nieczynne będzie główne wejście do szkoły, można wchodzić od strony sali gimnastycznej.

      Zapraszamy wszystkich do duchowego uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych transmitowanych przez telewizję publiczną. Będzie ona dostępna również na innych kanałach telewizyjnych, kanałach radiowych i w internecie.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Maliniu,
    • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
    • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
    • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
    • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych