• Ogólnopolski Konkurs ,,Odblaskowa Szkoła''

     • 24.10.2023r. 

      W ramach Ogólnopolskiego Konkursu ,,Odblaskowa Szkoła'' uczniowie z klasy VIIIb - Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Marlena Vizauer, Zuzanna Sasor i Maciej Maziarz pod opieką pani Anny Leśniak nagrali filmik o tym jak ważne jest być widocznym na drodze czyli o zasadności noszenia elementów odblaskowych. Poniżej link do krótkiego filmiku: 

      https://youtu.be/aaWtEcculKo

       

       

       

     • Różaniec misyjny

     • 22 października 2023 r., pod hasłem „Misje sercem Kościoła”, obchodzony był Światowy Dzień Misyjny, nazywany Niedzielą Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych.

      Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wspólnie z opiekunką Marią Jamróz i ks. Arkadiuszem Bobolą podjęli inicjatywę modlitwy różańcowej w intencji krajów misyjnych i pracujących tam misjonarzy. Po Mszy Świętej w kaplicy w Ławnicy wspólnie z mieszkańcami odmówili różaniec. Poszczególne rozważania różańcowe czytali: Julia Sasor, Wiktoria Myjak, Maksymilian Obara, Artur Kamuda, Karol Hyjek.

      Modlitwa różańcowa w Tygodniu Misyjnym jest sposobem na duchowe wsparcie dla misji i przypomnieniem o konieczności szerzenia Ewangelii na całym świecie. 

      /M. Jamróz/

     • Wyjazd z okazji Dnia Chłopaka

     • 19 października uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Ewy Krępy, pani Anny Leśniak i pani Sylwii Skolimowskiej wyjechali do pobliskiego Mielca, aby świętować Dzień Chłopaka. Wprawdzie szkolne uroczystości odbyły się już wcześniej, ale dodatkową atrakcją miał być pobyt w kinie i w kręgielni. Już o 8.00 podekscytowana młodzież wyruszyła do Multikina na film „Kompas szkieletora”. Projekcja była poprzedzona specjalną wideoprelekcją edukacyjną, która dotyczyła gatunków literackich i filmowych oraz polskich zagadek historycznych, np. złotego pociągu z Wałbrzycha. Widzowie mogli wyruszyć w ekscytującą podróż śladami skarbu Czirokezów. Główni bohaterowie filmu przeżyli niezwykłe przygody. Za sprawą znalezionego kompasu trafili do starej kopalni, a potem jednym z tuneli prosto do XIX wieku. Doświadczyli „gorączki złota” i przekonali się, że ważniejsza od skarbu jest rodzina. Obecny w filmie motyw podróży w czasie pozwolił na refleksję, że poznawanie historii może być ciekawym doświadczeniem. „To przeszłość ukształtowała teraźniejszość”. Po wyjściu z kina uczniowie skorzystali z uroków ciepłego przedpołudnia i relaksowali się na placu zabaw. Następnie wszyscy udali się do kręgielni Legenda. Prawie każdy spróbował swoich sił w grze w kręgle, ale zabawa okazała się dla niektórych zbyt wyczerpująca. Na szczęście dostępne były inne możliwości spędzania wolnego czasu. Dużą popularnością cieszyły się gry planszowe, różne układanki, a nawet szachy. Czas upłynął bardzo szybko i pozostało uczucie niedosytu – w sam raz tyle, aby już planować kolejną wycieczkę…

        /Ewa Krępa/

     • XXIII DZIEŃ PAPIESKI

     • 18 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający XXIII Dzień Papieski oraz 45 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie klasy 6 i 7b pod kierunkiem p. Anny Leśniak i p. Anety Dudek przypomnieli sylwetkę Papieża Polaka Jana Pawła II - jego niezwykłe życie i przesłanie jakie do nas kierował. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Wybierane co roku hasło pokazuje, że pontyfikat Jana Pawła II powinien trwać „w nas, w Kościele i w świecie” ze względu na wartości i przesłanie, które on przynosił.

      /A. Dudek/

      https://zsmalinie.edupage.org/album/#photos:album:1270

     • Próbna ewakuacja szkoły

     • 17 października uczniów naszej szkoły odwiedzili strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz strażacy z OSP Malinie II i OSP Grochowe II. Na terenie szkoły przeprowadzono przeciwpożarową akcję ewakuacyjną. Głównym celem próbnej ewakuacji było przypomnienie jak należy się zachować w momencie  zagrożenia. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni. Wszyscy na sygnał dźwiękowy - trzy dzwonki „krótki, długi” na przemian w krótkich odstępach czasu opuścili sale lekcyjne. Ewakuacja przebiegła sprawnie i szybko. Na miejscu zbiórki sprawdzono stan osobowy ewakuowanych i wtedy okazało się, że brakuje jednego ucznia. Poszkodowany został odnaleziony przez strażaków, którzy udzielili mu pomocy. 

      W ramach spotkania uczniowie mogli też przypomnieć sobie jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu. Te działania bezpośrednio nie dotyczyły bezpiecznego zachowania się na drodze jednakże uczniowie dowiedzieli się jak ważne są elementy odblaskowe w bezpiecznym poruszania się w zadymionych pomieszczeniach. Mogli oni też w prawidłowy sposób wezwać telefonicznie straż pożarną, pogotowie czy policję.

      Próbna ewakuacja przebiegła bez zakłóceń, uczniowie i personel wykazali odpowiednią dyscyplinę i współpracę. Wyniki tej próbnej ewakuacji posłużą do zwiększenia pozoimu przygotowania szkoły na ewentualne sytuacje kryzysowe. 

      Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za przeprowadzenie akcji na terenie naszej szkoły.

       

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Przedsięwzięcie "Innowacyjna Historia - nowe technologie w służbie komunikacji"

     • Z inicjatywy Wójta Gminy Tuszów Narodowy Pana Andrzeja Głaza w dniach 11-12.10.2023 r. w murach naszej szkoły zrealizowane zostało przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki: ,,Innowacyjna Historia – nowe technologie w służbie komunikacji”, którego organizatorem jest Fundacja Arte et Marte.

      W tym największym edukacyjnym projekcie VR (wirtualnej rzeczywistości) w Europie, wzięli także udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego:

      1. Zespół Szkół w Maliniu

      2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie,

      3. Zespół Szkół w Chorzelowie,

      4. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Czajkowej.

      5. Szkoła Podstawowa im. św. Andrzeja Boboli w Borkach Nizińskich,

      6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym,

      7. Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay - Groele w Przecławiu,

      8. Zespół Szkół w Jaślanach,

      9. Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.

      Łączna liczba uczniów i nauczycieli, biorących udział w przedsięwzięciu wyniosła 512. O opiekę medyczną podczas projekcji filmów zadbała pielęgniarka Pani Teresa Świątek.

      Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu obejrzeli dwa filmy historyczne w technologii wirtualnej rzeczywistości: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka);

      Połączenie projekcji filmowej z niezwykłą ekspozycją scenograficzną, przy jednoczesnej asyście wirtualnej rzeczywistości, pozwoliło przenieść się w czasie i przeprowadzić niecodzienną lekcję historii. Reakcje uczniów, zarówno w trakcie pokazu, jak i ich relacje po projekcji, wskazują, że wynieśli oni z tego doświadczenia nie tylko niezwykłe wrażenie, ale także pogłębili swoją wiedzę historyczną oraz poznali nowoczesne narzędzia edukacyjne rozbudzające w nich ciekawość i pasję do nauki.

      Beneficjentami projektu stali się także nauczyciele szkół. Uczestnicząc w szkoleniu, zapoznali się z obsługą urządzeń VR. Doświadczenie to daje impuls do jeszcze efektywniejszego wsparcia naszych podopiecznych w ich edukacyjnym rozwoju.

      /K. Mitkiewicz/

     • SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ

     • 11 października uczniowie klas 0-V mieli przyjemność uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach pokazowych z robotyki zorganizowanych przez Firmę edukacyjną ,,Świat Robotyki'' z Mielca

     • Udział w Ogólnopolskim Konkursie "Do Hymnu"

     • 9 października nasi uczniowie wzięli udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. 
      Podczas przesłuchania, które odbyło się w godzinach przedpołudniowych w sali gimnastycznej, obecni byli prof. Grzegorz Oliwa i dr Katarzyna Sobas z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoje wsparcie okazał nam Wójt Gminy Tuszów Narodowy Pan Andrzej Głaz. W krótkim wystąpieniu podkreślił znaczenie wychowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i pogratulował udziału w konkursie. Uczniowie klas IV – VIII oprócz hymnu państwowego zaprezentowali „Rotę” oraz „Marsz I Brygady”. Swoją poważną postawą i odświętnym strojem dali świadectwo przywiązania do ojczystych tradycji. Nad całością występu czuwał nauczyciel muzyki, Pan Arkadiusz Chwałek
      Na zakończenie Pan Grzegorz Oliwa przekazał na ręce Pani Dyrektor Hiacynty Jamróz pamiątkowy dyplom dla szkoły oraz podziękował młodzieży za piękny śpiew. 

      https://youtu.be/F1HAT0OfoNQ

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.


                                       /Ewa Krępa/

     • 6.10 - szkoła "zaświeciła" na zielono

     •  

      6.10 obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Na całym świecie jest aż 17mln ludzi dotkniętych tą chorobą. W ramach projektu "Każdy inny, wszyscy równi" ph. "Poznaj! Zrozum! Zaakceptuj!", przedstawiono ją bliżej - przyczyny, skutki i formy pomocy. Cała szkoła "zaświeciła" się na zielono. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele tłumnie przyłączyli sie do akcji. Najmłodsi uczniowie Naszej Szkoły, wspólnie wykonali pięknego, zielonego motyla, symbolizującego empatię i solidarność z osobami chorymi na MPD.

       

                                                                                                                                   /Katarzyna Nowak/

     • PODKARPACKI KONGRES PAMIĘCI NARODOWEJ

     •  

       

      W dniach 4-5 października 2023 roku w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce odbywał się Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział Rzeszów. 43 uczniów z klas VI, VII a, VII b, VIII a i VIII b brało udział w tym wydarzeniu w środę 4.10.2023. Każdy uczestnik znalazł  coś interesującego dla siebie. Uczniowie mieli zarezerwowany udział w trzech różnych formach zajęciach: strefa archiwum IPN, gdzie można było poćwiczyć ratowanie dokumentów, zapoznać się z jak gromadzić dokumenty. Następnie odwiedzaliśmy strefę nowych technologii, trzecim bardzo ważnym spotkaniem z pracownikami IPN była Drużyna Inki. Każdy uczestnik dowiedział się kim była Inka, dziewczyna, która nie zdradziła, zachowała się jak należy mimo tortur przez UB. Wszyscy otrzymali po przeszkoleniu pierwszej pomocy czerwoną apteczkę Drużyny Inki.

             Równocześnie mogliśmy zwiedzać przygotowane wystawy, było ich wiele np. " Szlaki nadziei" ,      "Śmierć za człowieczeństwo - rodzina Ulmów", " Patrioci, Żołnierze Żydzi", " 20-40-20". Na pierwszym i drugim piętrze działała strefa edukacji, młodzież mogła tam malować sprayem symbole narodowe, porysować komiksy, pograć w planszówki, ułożyć patriotyczne puzzle, zrobić sobie nieśmiertelnik, czy przypinkę ze słynnym misie kapralem Wojtkiem. Działał też Green Room i kino filmów historycznych. Można było zajrzeć do strefy poszukiwań, strefy upamiętniania. IPN przygotował też wiele darmowych publikacji np. o Witoldzie Pileckim , Ince czy Józefie Piłsudskim i wielu innych bohaterach. Młodzież chłonęła historię w inaczej niż w szkole, mogła inaczej poznać ważne dla narodu fakty, postaci. Opiekę nad całą grupą sprawowały panie Hiacynta Jamróz, Monika Klich, Anna Leśniak i Renata Lasek

                                                                                                                                         / Renata Lasek/

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • W dniu 3 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Maliniu. 

      Głosowanie poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci zachęcali każdego wyborcę do swojej kandydatury. Bezpośrednia rozmowa, bądź plakat miały zachęcić do udziału w głosowaniu na danego kandydata jak i jego program. Każdy z nich powołał swój komitet, który odpowiadał za przebieg głosowania i liczenie głosów. Głosowanie odbyło się 3 października na korytarzu szkolnym w czasie przerw. Po podpisaniu listy osób uprawnionych do głosowania wyborca dostawał kartę do głosowania z kandydatami. Po skreśleniu swojego faworyta wrzucał ją do urny. Po zliczeniu głosów pod nadzorem pani Anny Leśniak opiekuna SU ogłoszono wyniki. Przewodniczącym został kandydat z największą ilością oddanych ważnych głosów Artur Kamuda uczeń klasy 8 b. Zastępcą została Antonina Gąska z kl 8 b oraz członkiem Sara Kusek z klasy 6. Każde wybory wzbudzają mnóstwo emocji, podobnie było i tym razem, ale każde są świętem demokracji.    

      Arturowi gratulujemy wygranej, Tosi oraz Sarze również gratulujemy, odwagi i społecznej postawy. Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.

      /Anna Leśniak/

    • Odblaskowe ognisko i nocowanie w szkole klasy VI
     • Odblaskowe ognisko i nocowanie w szkole klasy VI

     • Zabawa zawsze utożsamiana jest z przyjemnością, szkoła natomiast często kojarzy się z przymusem, rygorem i stresem. Wspólne nocowanie daje możliwość doskonałej rozrywki, relaksu i integracji. Poprzez uczestnictwo w zajęciach, uczniowie zdobywają ciekawe doświadczenia, rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

      Piątek 29 września był wyjątkowym dniem. Uczniowie klasy VI oraz ich rodzice, dziadkowie wzięli udział w Odblaskowym Ognisku, podczas którego czekało na nich wiele atrakcji. Zadaniem uczniów w trakcie wieczoru było uświadomić rodzicom jak ważne jest bycie widocznym o zmroku. Podczas całego wieczoru uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe brali udział w grach i zabawach na boisku szkolnym. Gracze przekonali się jak trudno jest zauważyć kogoś czy odnaleźć cokolwiek, gdy panuje półmrok. Tym samym przekonali się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

      O godzinie 20 dzieci z wychowawczynią Anną Leśniak oraz panią Lidią Pyź przeniosły się do szkoły, gdzie grali w gry planszowe i zespołowe na sali gimnastycznej. Ponadto próbowali swoich talentów wokalnych podczas karaoke, oraz snuli różne opowieści o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nocowanie było połączone z edukacją o naszym bezpieczeństwie na drodze. Późną nocą w przyciemnionym świetle dzieci przemieszczały się po szkole z odblaskami. Przyniosło im to wiele frajdy, niezwykłe efekty a uczniowie naocznie mogli przekonać się, na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe. Dzięki zaangażowaniu rodziców mogliśmy wzmocnić swoje siły korzystając z pysznego posiłku za co bardzo im dziękujemy. Po zabawie przyszedł czas na wieczór filmowy i… popcorn o północy. Rano przygotowaliśmy wspólnie śniadanie, po którym wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Cała noc minęła bardzo szybko. 

      Ta noc w naszej szkole była przepełniona wrażeniami i dobrą zabawą. Z pewnością wszyscy zapamiętamy ją na długo! W podsumowaniu pobytu uczniowie stwierdzili, że podobały im się wszystkie zajęcia, a w ich pamięci na zawsze pozostaną niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły. Nie tylko jako miejsce, gdzie nauczyciele uczą i wymagają posiadania pewnej wiedzy ale także miejsce gdzie można ciekawie spędzić z nimi czas w dość niecodziennej sytuacji.

      Podczas nocnych zajęć wykorzystywany był sprzęt pochodzący z rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

      /Anna Leśniak/

       

       

       

     • Zerówka - Dzień Chłopaka

     • Wesoło świętowaliśmy szczegolny dla wszystkich chłopców dzień. Dziewczynki przygotowały laurki, podczas gdy chłopcy brali udział w konkursie na najciekawszy dom z klocków lego. Jury w pełnym składzie żeńskim dokonało wyboru budowli, a wszystkie prace zostały nagrodzone brawami. po kilku wspólnych zabawach nasi chłopcy otrzymali od koleżanek piękne laurki, a od Pani - słodkości. Całość podsumowano krótką relacją fotograficzną. 

      /Renata Drzymała/

     • Super chłopcy z II klasy

     • Z okazji Dnia Chłopaka w klasie drugiej, dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki. W ten sposób chciały podkreślić jak ważni są koledzy. Tego dnia każdy chłopiec od koleżanek z klasy otrzymał upominek – notes z długopisem i słodkości. Było dużo życzeń i radości.  Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. 

      Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia - dziewczynki, wychowawczyni: Renata Hyjek i pani Faustyna Dąbrowska!!!

      /Renata Hyjek/

     • Klasy VIII na spektaklu teatralnym.

     •  

      W dniu 28 września klasy VIII a i  VIII b razem w wychowawczyniami Lidią Rakoczy i Renatą Lasek wybrali się do Mielca.

      Najpierw świętowali Dzień Chłopaka w restauracji McDonald, chłopcy otrzymali upominki od swoich koleżanek.

      Później udali się do Samorządowego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli spektakl "Zemsta" na podstawie utworu

      Aleksandra Fredry.Słynny spór o mur graniczny, który opiera się na wydarzeniach jakie rozgrywały się w zamku Odrzykoń niedaleko Krosna. Do mowy potoczne weszło zdanie z utworu " jesli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby", czy wyrażenie " mocium Panie" . Spektakt przygotował Narodowy Teatr Edukacyji z Wrocławia.

                                                                                                                                                       / Renata Lasek/

     • Lekkoatletyczne finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

     • W dniach 27 i 28 września 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się zmagania lekkoatletów klas V – VI ( Igrzyska Dzieci) oraz klas VII – VIII ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Dobre starty zanotowali nasi uczestnicy w kategorii Igrzysk Dzieci, uczennica klasy VI Rudolf Oliwia zajęła VIII miejsce w skoku wzwyż, w tej samej kategorii Sowa Maciej z klasy VI zajął X miejsce, natomiast uczeń klasy V Kurmaniak Filip w skoku w dal był XVI. Ponadto uczniowie wzięli udział w festynie „Strefa aktywności”. Za udział z wiedzy teoretycznej z zakresu sportu i sprawnościowym torze przeszkód otrzymali pamiątkowe medale oraz symboliczne pamiątki. W drugim dniu zmagań rywalizowali uczniowie z klas VII – VIII. Najlepsze VII miejsce w pchnięciu kulą wywalczyła uczennica klasy VII a Oliwia Słaby. Artur Kamuda z klasy VIII b  zdobył VIII miejsce w rzucie oszczepem oraz Łukasik Szymon z klasy VIIa  zdobył XII  miejsce w skoku w dal.

      Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje za dobre miejsca w gronie reprezentantów z 25 powiatów.

                                                                                                                    / Lesław Jachowicz/

     • Dzień Chłopaka w klasie III

     • Dziewczynki z klasy III pamiętały o tym, że 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji  w piątek przygotowały dla chłopców  niespodzianki. Złożyły chłopcom piękne życzenia. Każdy chłopiec otrzymał czerwony balon ze swoim imieniem oraz słodki upominek. Oglądaliśmy film, który wybrali chłopcy. Zorganizowaliśmy ciekawe zabawy na placu zabaw. Wszyscy dobrze się bawili tego dnia. Chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

      / Anna Jachowicz/

     • WYJAZD DO TEATRU

     • 28.09.2023 roku odbyła się wycieczka do  SCK w Mielcu na spektakl teatralny „ Piotruś Pan”. Uczestnikami byli uczniowie klasy II  i III pod opieką Pań: Anny Jachowicz, Renaty Hyjek i Faustyny Dąbrowskiej. W czasie wycieczki dzieci obejrzały  fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii.  Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy. „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.

      Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Pogoda dopisała, więc po spektaklu uczniowie udali się na krótki spacer ulicami miasta. Zwiedzili wyremontowany stadion sportowy. Zrobili pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym miejscem, bardzo wyczekiwanym przez uczniów była wizyta w McDonald,s, gdzie dzieci miały możliwość zrobienia samodzielnych i rozsądnych zakupów.

       / Anna Jachowicz/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych