• "Tęczowe powitanie wiosny" - występ klas 0

     •  

      Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! - pod takim hasłem odbył się gminny przegląd piosenki w którym wzięły udział nasze przedszkolaki. Grupa 0a przygotowała nagranie z piosenką pod tytułem „Tęcza nad łąką”, natomiast klasa 0b wystąpiła z piosenką „Tęczowy bal”. Ciekawą treść przedstawienia upiększały wspaniałe stroje oraz wiosenna scenografia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo. 

                                                                /Marta Bernat/

     • Żegnaj zimo, witaj wiosno!

     • 22 marca uczniowie 0b powitali wiosnę. Pani Wiosna zostawiła tajemniczy list ze wskazówkami. Podczas podchodów dzieci szukały znaków, map, symboli, które doprowadziły całą grupę do Marzanny. Zimowa panna nie chciała ustąpić miejsca swojej następczyni - wiośnie, ale dzieciaki dzielnie wykonywały zlecone zadania i w końcu zima została pokonana. Ze względów ekologicznych i niesprzyjającej aury, zabawa odbyła się na terenie szkoły, a  kukła symbolizująca zimę została rozłożona na elementy, które posegregowano i umieszczono w adekwatnych koszach na odpady. Wszyscy mamy nadzieję, że ustąpiła na dobre. Wdzięczna Pani Wiosna pogratulowała zerówkowiczom wytrwałości i wręczyła pamiątkowe medale.

      /Renata Drzymała/

     • MUZYCZNE POWITANIE WIOSNY

     • 20.03.2021

      Uczniowie klas Ia, Ib, II i III pod kierunkiem pana Macieja Kosztyły przygotowali własną interpretację piosenek o tematyce wiosennej. Ich wspaniałe występy można podziwiać w przygotowanym przez nauczyciela filmiku. Od razu robi się bardzo wiosennie i wesoło - nawet jeśli za oknem jeszcze nie widać wiosny.

     • 8 marca - Dzień Kobiet

     • Dla dziewczynek i pań, które znam

      Moc życzeń dzisiaj mam.

      Dużo zdrowia, szczęścia i miłości

      oraz ogrom kwiatów i radości.

      Niechaj się to niesie na cały kraj

      Dziś wszystkich dziewczynek oraz pań

      wszystkiego naj…naj…naj…!!!

      Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, który w naszej szkole także nie przeszedł bez echa. Chłopcy z klas 0a i 0b złożyli paniom oraz koleżankom z grupy piękne życzenia, obdarowali je upominkami oraz pięknymi kwiatami. Dziękujemy:).

       08.03.2021                                                                                                                                /Marta Bernat/

       

     • Międzynarodowy Dzień Pisarzy

     • 3.03.2021

      „Książka bawi, uczy ludzi,

      książką nigdy się nie znudzisz.

      Książka śmieszy, smuci … książka wychowuje.

      Podziwiam pisarzy i szczerze szanuje!”

       

          Międzynarodowy  Dzień Pisarzy, który jest obchodzony 3 marca, ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Jest to świetna okazja do promowania czytelnictwa i poszerzania wiedzy  na temat autorów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w bibliotece szkolnej Pani bibliotekarka przygotowała dla czytelników gazetkę z fotografiami pisarzy, krótkim ich życiorysem oraz najbardziej znanymi wśród dzieci utworami. Znalazły się na niej m.in. biografię Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej oraz Jana Brzechwy.  Uczniowie klas I-III odwiedzający bibliotekę szkolną tego dnia oraz przez kolejne jeszcze kilka dni, mogli usłyszeć od Pani bibliotekarki kilka słów na temat tego święta, obejrzeć i poczytać informację na gazetce, zadawać pytania, a ponadto wypożyczyć do czytania w domu przygotowane utwory wyżej wymienionych pisarzy.

      /Monika Klich/

     • GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Piękna zimowa aura sprzyjała uczestnikom  konkursu „Najpiękniejszy zimowy pejzaż gminy Tuszów Narodowy w obiektywie smartfona”, który został zorganizowany przez GOK w Grochowem. Szóstoklasiści przygotowali zdjęcia pod opieką pani Katarzyny Sikory: z klasy VIa - Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Mateusz Czachor, Tomasz Głodzik, Igor Rakoczy i Kamil Mieszkowicz; z klasy VIb - Mateusz Bauer, Karol Rosak  Matuszewski i Sandra Łaz. Uczniowie klasy VII wzięli udział w konkursie pod kierunkiem swoich rodziców.

      W kat. uczniów klas V-VI nagrody trafiły do Mateusza Bauera za „Zimowy las”, Kamila Mieszkowicza za „Spacer w śniegu”, Igora Rakoczego za „Zimowy las”. Wyróżnione zostały zdjęcia Kacpra Sikory i Karola Rosaka Matuszewskiego.

      W kat. uczniów klas VII-VIII nagrodę otrzymał Dariusza Ortyl za „Las zimą”, a wyróżnienie Gabriela Arabasz.

      Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem obiecuje kolejną edycję konkursu „Cztery pory roku – wiosna”, a najlepsze prace fotograficzne każdej pory roku zostaną ukazane w kalendarzu wydanym pod koniec roku 2021.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i poniżej prezentujemy nagrodzone i wyróżnione zdjęcia, a także wszystkie nadesłane fotografie szóstoklasistów.

      /Katarzyna Sikora/

     • Cztery żywioły – eksperymenty dzieci.

     • „Powiedz mi, a zapomnę,pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

                                                                                                                                                      Konfucjusz

      Ostatni tydzień lutego przedszkolaki z grupy 0”a” poświęciły na obserwację i doświadczenia w obrębie czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Zajęcia te dały dzieciom możliwość do eksperymentowania oraz były okazją do poznania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do podejmowania własnej inicjatywy i aktywności. Wprowadzały dzieci w świat takich wartości jak: natura, bezpieczeństwo, odwaga, roztropność oraz pokora wobec żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi.    

                                                                                                                                       /Marta Bernat/

     • "Z piosenką za pan brat"

     • Pod takim hasłem odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Mielcu. Uczniowie naszych "zerówek": Laura Winiarz, Zuzanna Sikora i Stanisław Radek odpowiedzieli na zaproszenie organizatora. Pod czujnym okiem wychowawczyń i rodziców przygotowali wspaniałe artystyczne występy. Gratulujemy wykonawcom odwagi, chęci i kreatywności. Mamy nadzieję, że swoją postawą zachęcą kolegów do udziału w różnorodnych konkursach.

      /Renata Drzymała/

     • Lekcja techniki w kl. V

     • 19.02.2021

      Podczas lekcji techniki w klasie V, odbyło się niecodzienne spotkanie kulinarne na Teams. Celem lekcji było zwiększenie u młodzieży świadomości i wpływu właściwego odżywiania się na stan zdrowia. Szczególnie na etapie dorastania i wchodzenia w dorosłe życie. Ponadto lekcja miała na celu podniesienie u uczniów poziomu wiedzy w zakresie przygotowywania zdrowych posiłków. Pokazała także naszym uczniom zagrożenia dla zdrowia i jakości życia, wynikające z utrwalania złych nawyków żywieniowych np. niejedzenie śniadania, nadużywanie produktów wysoko przetworzonych, napojów energetyzujących itp. Podczas lekcji online uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszne potrawy: naleśniki z farszem szpinakowym oraz tortille pełną warzyw. Lekcja była doskonałą okazją do integracji uczniów, zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Zajęcia przyniosły wszystkim uczestnikom sporo radości oraz satysfakcji ze wspólnego tworzenia zdrowych potraw, a wielu „niejadkom” wskazały nowe produkty i zachęciły do kulinarnych eksperymentów.

      /Anna Leśniak/

     • "SPOTKANIA Z PASJĄ"

     • Uczniowie klasy VIa razem z wychowawczynią w ramach lekcji wychowawczych wzięli udział w zajęciach organizowanych przez "Projektor"  - wolontariat studencki. Tematyką spotkań była rola pasji w życiu ludzi, zwłaszcza młodych. Studentki: Klaudia Kosmala i Aleksandra Wańczyk rozmawiały z uczniami o swoich zainteresowaniach, opowiadały czym jest rękodzieło i dlaczego warto mieć w życiu pasje. Nie były to  zajęcia dla tych, którzy chcą znaleźć pasję, ale dla tych, którzy chcą ją odkryć w sobie. To możliwe dzięki poznaniu samego siebie, a przede wszystkim poprzez próbowanie różnych aktywności. "Spotkania z pasją" powstały, aby budzić w dzieciach i młodzieży nowe zainteresowania, odkrywać i wzmacniać ich twórczy potencjał. Dają możliwość poznania nowych obszarów do działania, budzą marzenia i motywują do ich realizacji. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich pasjach, aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Poznali tajniki haftu matematycznego, który można wykonać na podstawie poniższej prezentacji przesłanej przez panią Olę.

      Haftuj_ze_mna_.ppsx

      Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia i przekazaną wiedzę.

      /Katarzyna Sikora/

     • W karnawale klasy "0" bawiły sie wspaniale!!!

     • We wtorek (16.02) uczniowie klas 0 przy dźwiękach wesołej muzyki, bawiły się na balu karnawałowym. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im rycerze, królewny, wróżki, myszki, policjanci, strażacy a także inne postacie z bajek opanowały na kilka godzin naszą świetlicę. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Po balu pozostały wspomnienia i wspaniałe zdjęcia – zapraszamy do ich obejrzenia.

      Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla przedszkolaków kostiumów karnawałowych oraz słodkiego poczęstunku.

                                                                                                                                             /Marta Bernat/

     • Zabawa klasy VIB

     • W dniu 16.02.2021 klasa VI B wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyła w mini zabawie karnawałowej. Nie mogliśmy się spotkać w szkole ale zorganizowaliśmy zabawę online. Muzykę przygotował Dominik Szot i Sebastian Boicetta, który był tez naszym DJ-em. Niektórzy uczniowie oraz wychowawczyni przygotowali  karnawałowe stroje i zaprezenteowali się pięknie przed klasą. Na początku dowiedzieli się o znanym w świecie karnawale Notting Hill w Londynie i obejrzeli zdjęcia. Potem Sebastian prezentował utwory muzyczne a my tańczyliśmy do wesołych rytmów. Wiemy, że to nie to samo, co w szkole, gdzie możemy z kimś zatańczyć ale cieszymy się z  naszej wspólnej zabawy.

      /Grażyna Król/

     • Bal karnawałowy klas pierwszych

     • W dniu 15.02.2021 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Szkolna aula zamieniła się w salę balową, w centrum której stanął stary zamek, a na jego murach bajkowy książę ze swoją księżniczką. Kolorowe balony i karnawałowe maski uzupełniły wystrój sali.

      Sceneria sali i dźwięki muzyki wprowadziły wszystkich w niebywały nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy.

      Bal rozpoczął się wystrzałem balonów, po którym odbył się powitalny taniec. Dzieci przebrane w piękne kostiumy pląsały w parach, kółeczkach i korowodach. Wychowawczynie Pani Maria Jamróz i Pani Beata Wojciechowska -Durda urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami i zabawami: Podaj dalej, Dmuchanie balonów, Gorące krzesła, Papierowe kule, Taniec z balonami. Uczestnicy nagradzani byli słodyczami.

      Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Marcela Rymarowicz i Ignacy Gąska z klasy I A oraz Ania Trela i Mateusz Figurski z klasy I B. Zwycięzcy zostali udekorowani szarfami z napisem „Król balu 2021”, „Królowa balu 2021” oraz dyplomami.

      W trakcie zabawy dzieci miały czas na słodkości przygotowane przez rodziców.

      Była też okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

      Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

      Dziękujemy rodzicom: Państwu Sylwii i Andrzejowi Mickiewiczom, Pani Paulinie Daniel i Pani Reginie Bień za pomoc w przygotowaniu balu.

      /B. Wojciechowska - Durda/

     • Zabawa karnawałowa w naszej szkole klas II – III

     • W dniu 15. 02. 2021 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy  rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.:cyrk, tańcu w parach z balonem, tańcu na gazecie  czy zbieraniu serduszek.  Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

      Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      /Anna Jachowicz/ 

     • Walentynkowe szaleństwa w 0b :)

     • 15 lutego sześciolatki świętowały  klasowe walentynki. Podczas zabaw, konkurencji i zawodów pokazały, że potrafią współpracować, współdziałać, pomagać sobie dla wspólnego dobra. Poznały cechy dobrego kolegi, przyjaciela, towarzysza zabaw, wykazały się umiejętnością ich zastosowania w praktyce i świetnie się przy tym bawiły. Obdarowały sie też nawzajem własnoręcznie wykonanymi sercami z masy solnej. To był miły dzień.

      /Renata Drzymała/

     • Zimowe zabawy kl. VIb

     • Klasa VIb w ramach zajęć wychowawczych wzięła udział w zimowych zabawach na śniegu. Wiedząc, że długotrwałe siedzenie przed komputerem nie służy zdrowiu, uczniowie wybrali się na zewnątrz i uczestniczyli w zabawach, spacerach i lepieniu bałwanków. Wszyscy, łącznie z wychowawczynią zażyli ruchu i świeżego powietrza a część uczniów udokumentowała to zdjęciami. wszyscy stwierdzili, że było to bardzo przyjemne doświadczenie. Teraz na pewno częściej będziemy się odrywać od komputerów aby się dotlenić i poruszać.

      /Grażyna Król/

     • Walentynki w klasie VIa

     • W tym roku 14 lutego uczniowie nie mogli przygotować kartek i przekazać ich za pomocą szkolnej poczty walentynkowej. Jednak to jedno z ulubionych świąt w kalendarzu roku szkolnego i nie można go pominąć. Wychowawczyni ogłosiła konkurs na wirtualną kartkę walentynkową z życzeniami dla całej klasy - mogło to być zdjęcie, filmik, kartka elektroniczna lub wykonana tradycyjnie. W Teams pojawiło się 7 prac, pomysły były różne, ale najważniejszy był cel konkursu - aby sprawić przyjemność koleżankom i kolegom z klasy i okazać im sympatię. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się przewodniczący klasy Igor Rakoczy - przygotował filmik z życzeniami, który wzruszył całą klasę i wychowawczynię. Na wielką pochwałę zasługują wszystkie nadesłane kartki, które  przygotowali: Ania Gagat, Maja Nowak, Kacper Królikowski, Przemysław Piekarski, Igor Daniel i Kacper Sikora. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali 6 z zachowania, a wychowawczyni obiecała jeszcze nagrodę niespodziankę dla zwycięzcy:)))

      /Katarzyna Sikora/

     • Walentynkowa sesja zdjęciowa w klasie 0a

     • Trzeba kogoś mocno lubić,
      Trzeba kogoś dobrze znać,
      żeby w tak szczęśliwym dzionku
      Walentynkę jemu słać!!!
       

      Walentynki w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami. Dzieci przez cały tydzień wykonywały przepiękne kartki, by obdarować swoich ulubionych kolegów i koleżanki. To właśnie w przedszkolu, nawiązują się pierwsze najbardziej przeżywane i niezapomniane przyjaźnie oraz sympatie.

      Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć

      z Przedszkolnej Sesji w Walentynkowej!!!

                                                                                                                Marta Bernat

     • WALENTYNKOWE  ŚWIĘTO

     • Zorganizowana przez uczniów klasy trzeciej „Walentynowa poczta”  dla dzieci młodszych cieszyła się  dużym zainteresowaniem. W czasie przerw lekcyjnych dzieci  z wielkim zaangażowaniem umieszczały swoje wpisy na  karteczkach i wrzucała do skrzynki. Czerwone serduszka otaczające walentynkową pocztę zachęcały do tego , aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom , które lubimy , kochamy i szanujemy. W piątek wszyscy oczekiwali na rozdanie listów. Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności . Zadbajmy jednak o to , aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień , ale cały rok . Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie .

        /Anna Jachowicz/

     • Bal karnawałowy z bohaterami lektur

     • 9 lutego uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w nietypowym balu karnawałowym. Ich zadanie polegało na wcieleniu się w postać wybranego bohatera literackiego. Musieli sięgnąć do lektur z klas IV-VII (klasa VII) lub VII-VIII (klasa VIII) i tam poszukać inspiracji. Należało wzorować się na książkowym opisie i w miarę możliwości zachować wierność szczegółów. Dzięki pomysłowości i talentowi powstały kreacje, obok których nie dało się przejść obojętnie. Na godzinach wychowawczych zostały wyświetlone prezentacje przygotowane z przesłanych wcześniej zdjęć. Wszyscy odgadywali, jaka postać stała się natchnieniem dla koleżanek i kolegów z klasy. Przy okazji była to świetna powtórka z języka polskiego, zwłaszcza dla przygotowujących się do egzaminu ósmoklasistów.  

      Komisja konkursowa w składzie: pani Katarzyna Sikora, pani Ewa Krępa, pani Urszula Czerw (klasa VII) i pani Magdalena Sedlak (klasa VIII) wybrała najbardziej oryginalne projekty.

      Nagrodzeni zostali:

      - klasa VII: Natalia Szumacher, Julia Wilk, Anna Pietryka, Zuzanna Wiciejowska, Anna Daniel i Gabriela Arabasz,

      - klasa VIII: Seweryn Jakubczyk, Jakub Majewski, Oliwia Kozak, Jakub Sowa, Laura Rybińska i Amelia Marmura.

      W klasie VII wyróżniły się też Amelia Sowa i Martyna Bień.

      W klasie VIII przebrania nawiązujące do lekturowych opisów przygotowali: Natalia Maziarz, Julia Surowiec, Karolina Cisło, Marika Kolin, Klaudia Drzyzga, Amelia Wieczerzak, Katarzyna Kasprzak, Szymon Rup, Szymon Turkosz, Jakub Turkosz i Amelia Wróbel.

      Wszystkim gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w zabawie!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych