• BAL KARNAWAŁOWY VIA

     • We wtorek 9 lutego klasa VIa bawiła się na balu karnawałowym online ph. "W rytmach samby". Uczniowie obejrzeli prezentację na temat obchodów karnawału w Rio de Janeiro, dowiedzieli się skąd wywodzi się ta tradycja i jak była świętowana w odległej przeszłości. Następnie odbyła się nauka kroków podstawowych samby, co nie okazało się łatwe. Dzieciom towarzyszyły ulubione maskotki, poduszki, a nawet ich zwierzęta domowe.

      /Katarzyna Sikora/

     • Zdrowe śniadanko

     • "W zdrowym ciele zdrowy duch". Pod takim hasłem upłynął nam poprzedni tydzień. Podsumowaniem zrealizowanych treści było samodzielne wykonanie zdrowego śniadanka. Smakowało wyśmienicie. Zadowoleni "kucharze" już planują przygotowanie kolejnego posiłku. 

      /Renata Drzymała/

     • Mali eksperymentatorzy :)

     • Jak powszechnie wiadomo doświadczenia są najprostszą drogą do wiedzy. Kolejny raz wypróbowaliśmy tą tezę wykonując "slimy". Zabawa była świetna...

      /Renata Drzymała/

     • PROGRAMY, PROJEKTY, REMONTY W ROKU 2020

     • W Zespole Szkół w Maliniu rok 2020 był bardzo pracowity pod względem ilości dokonywanych prac i realizacji projektów gospodarczych. Nadszedł czas na kilka słów podsumowania, ponieważ wszystkie podjęte inicjatywy zostały już sfinalizowane.

      Dzięki Organowi Prowadzącemu – Gminie Tuszów Narodowy, który wytypował naszą placówkę jako pierwszą do udziału w programie rządowym „Posiłek w szkole i w domu” mogliśmy doposażyć kuchnię w nowoczesny sprzęt i przeprowadzić konieczne remonty i modernizację. Koszt zakupów i prac remontowych to 79977,60 zł. Zakupiono m.in. profesjonalną zmywarkę kapturową, kuchenkę gazową, obieraczkę do ziemniaków, roboty kuchenne, wyposażenie do pieca konwekcyjno – parowego (który zakupiono ze środków budżetu gminy w grudniu 2019 roku), meble ze stali nierdzewnej, wymieniono drzwi, wyremontowano pomieszczenia do przechowywania i obróbki warzyw, dostosowano instalację elektryczną, kanalizacyjną i hydrauliczną do wymogów zakupionego sprzętu. Dzięki tym zakupom przygotowanie posiłków dla ponad 220 uczniów korzystających każdego dnia ze stołówki szkolnej nie stanowi już problemu (ok. 50 pełnych posiłków - śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek oraz ok. 170 posiłków uzupełniających).

      W roku 2020 otrzymaliśmy także zgodę na skorzystanie z dofinansowania z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020. Z tych funduszy doposażyliśmy pracownie przedmiotowe: fizyczną, biologiczną, geograficzną oraz chemiczną łącznie na kwotę 70667 zł. Wykaz zakupionych pomocy to 250 pozycji w zestawieniu końcowym, trudno wyliczać wszystkie zakupione elementy jednak najbardziej cieszymy się z nowoczesnego monitora interaktywnego zamontowanego w sali nr 2, który umożliwi unowocześnienie i uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

      Wiele radości sprawił wszystkim zakup  szatni metalowych dla uczniów. Klucze do szatni w pierwszej kolejności otrzymają uczniowie klas, dla których zabrakło sali i nie mają swoich szafek, gdzie mogliby przechowywać podręczniki i materiały potrzebne na lekcje plastyki i techniki. Zakup metalowych szatni był bardzo potrzebny, ponieważ w tej chwili liczba oddziałów przewyższa posiadaną ilość sal lekcyjnych,  a na szatnie zamieniono wszystkie wolne ściany na korytarzach i w auli.

      Wszyscy, którzy byli w budynku naszej szkoły nie mogli nie zauważyć nowej podłogi na korytarzu na I piętrze. Została wykonana podczas nauki zdalnej na przełomie maja i czerwca 2020 roku z budżetu gminy, koszt inwestycji to ponad 26000 zł.

      Wymieniono podłogę i wyremontowano stołówkę w budynku przedszkola w Ławnicy, koszt ok. 10000 zł.

      Czas przebywania uczniów na nauczaniu zdalnym to czas wykorzystany na odnowienie i bieżące remonty w salach lekcyjnych. Udało się odnowić trzy sale lekcyjne na I piętrze budynku, salę oddziału przedszkolnego oraz klatkę schodową od strony kuchni.

      Ku powszechnej euforii uczniów naszej szkoły z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zakupiono stół do tenisa (koszt ok. 2000 zł). Uczniowie podczas przerw, a także zajęć wychowania fizycznego doskonalą technikę gry.

      /Lidia Rakoczy/

     • Projekt czytelniczy "Spotkania z poezją dziecięcą"

     • W klasie Ib był realizowany projekt czytelniczy ph. "Spotkania z poezją dziecięcą". Pomysłodawczynią była wychowawczyni Maria Jamróz.

      Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, zapoznanie z poezją dziecięcą. Do tego przedsięwzięcia zostali zaproszeni Rodzice. Podczas nauczania zdalnego chętne Mamy - Pani Paulina Daniel, Pani Iwona Dengler, Pani Anna Dzik czytały uczniom wiersze mniej znanych poetów i rozmawiały z dziećmi na temat treści wysłuchanych utworów oraz morałów z nich wypływających. Zadaniem zaś uczniów było narysować ilustracje do tych wierszy. Cały projekt został zakończony w styczniu już podczas nauczania stacjonarnego. Ostatnie spotkanie z dziecięcą poezją przeprowadziła Pani bibliotekarka Monika Klich. Wszystkie ilustracje wykonane przez dzieci utworzyły małą klasową książeczkę pt. "Ilustrujemy wiersze".

      Wychowawczyni bardzo serdecznie dziękuje Mamom i Pani bliotekarce za aktywne zaangażowanie się w tę edukacyjno - czytelniczą akcję.

      /M. Jamróz/

     • ZIMOWE ZABAWY KLASY VIA

     • Uczniowie klasy VIa zawsze bardzo lubili wspólne zabawy na śniegu. Kiedy uczyli się stacjonarnie, to co roku udało się poszaleć na śniegu i lodzie w czasie lekcji wychowawczych. Były wycieczki do lasu, lepienie bałwana i bitwy na śnieżki. W tym roku pandemia nie pozwoliła na wspólne, zimowe szaleństwo. To nie znaczy, że nie udało się go zorganizować podczas lekcji wychowawczej online. Dzieci indywidualnie lub w małych grupach sąsiedzkich bawiły się na śniegu i miały za zadanie udokumentować to zdjęciami i filmikami, które przesyłały do wychowawczyni. Potem odbyło się wspólne oglądanie, było wiele śmiechu i wspomnień z minionych zimowych szaleństw, znów zatęskniliśmy za swoim towarzystwem i z niecierpliwością czekamy na stacjonarny powrót do szkoły.

      /Katarzyna Sikora/

     • "Mistrz kaligrafii" klasy Ib

     • W październiku wychowawczyni klasy Ib - Maria Jamróz - ogłosiła klasowy konkurs ph. "Mistrz kaligrafii". Jego celem było mobilizowanie uczniów do starannego, kształtnego pisania liter, właściwego ich rozmieszczania oraz estetycznego prowadzenia zeszytów. Na zakończenie I półrocza nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Tytuł "Mistrza kaligrafii" zdobyli: Maja Łanucha, Jakub Mieszkowicz, Anna Trela, Jagoda Kamuda i Emilia Mickiewicz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

      /M. Jamróz/

     • STYPENDIA NAUKOWE

     • 31 stycznia zakończyło się pierwsze półrocze nauki w roku szkolnym 2020/2021. Dla klas V - VIII była to szansa na uzyskanie stypendium naukowego za osiągnięcie średniej ocen 5,0 oraz zachowania wzorowego. Trzynaścioro uczniów z naszej szkoły spełniło te warunki, czego im serdecznie gratulujemy i życzymy takich samych sukcesów na koniec roku. Stypendia w wysokości 100 zł co roku są ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy i zostaną przekazane uczniom w najbliższym czasie.

      Nasi najlepsi:

      Klasa VIII: Jakub Sowa i Szymon Turkosz

      Klasa VII: Anna Pietryka

      Klasa VIa:Maja Nowak i Igor Rakoczy

      Klasa VIb: Krzysztof Turkosz i Julia Turkosz

      Klasa Va: Kacper Sowa

      Klasa Vb: Mateusz Rodzeń, Patryk Gałka, Maciej Maziarz, Antonina Gąska i Maja Ziobroń

      Uczniowie klas IV mają szansę na uzyskanie stypendium na koniec roku, na półrocze gratulujemy tym, którzy mają na to największe szansę, uzyskawszy średnią 5,00. Wystarczy utrzymać średnią ocen i uzyskać zachowanie wzorowe.

      Klasa IVa: Jan Ziobroń i Szymon Łukasik

      Klasa IVb: Igor Salamaga, Karolina Przygoda i Aleksandra Witek.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • "Żywe obrazy"

     • Nauka nie musi być nudna – to udowodnili uczniowie klas Va, Vb i VIa naszej szkoły. Wzięli udział w projekcie pn. „Żywe obrazy” w ramach lekcji plastyki. Wykazali się przy tym dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Ich wysiłek  zaowocował niezwykle udanymi reprodukcjami malarskich dzieł. Była to jednocześnie odskocznia od podręcznika i podróż w świat malarstwa.

      Żywe obrazy to „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa.

      Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych obrazów upozowanych przez amatorów, bądź zawodowych aktorów, sprzedawane były w formie pocztówek.

                                                                                                                                /Małgorzata Maziarz/

     • Babciu! Dziadku! - za wszystkie trudy i starania składamy podziękowania.

     • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole co roku obchodzony był wyjątkowo uroczyście i tłumnie. Jednak w br. z powodu pandemii uczniowie z klasy 0„a” i 0„b” złożyli swoim dziadkom i babciom życzenia w formie nagrania, które jest dostępne pod poniższym linkiem. Za wszystkie trudy i starania dzieci krótkim występem złożyły swoim dziadkom podziękowania. Ciepłymi słowami i wesołą piosenką podziękowały za miłość, troskę i opiekę każdego dnia oraz wspólnie spędzone chwile. Po przedstawieniu uczniowie obydwu klas wspólnie zaśpiewali swoim ukochanym dziadkom „Sto lat!” Kilka dni pełnej mobilizacji i udało się przygotować dekoracje oraz piękne bukiety i laurki dla kochanych babć i dziadków. 

      /Marta Bernat/

       Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta

      najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, miłości najbliższych

      oraz uśmiechu na każdy dzień

      składają

                                                                      Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas 0         

     • KONKURS ŚWIĄTECZNY EDUELO

     • Platforma Eduelo przygotowała dla uczniów klas I-VIII specjalny konkurs świąteczny. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych i wygrać  bony na zakupy w Empiku o wartości 50 zł. Konkurs trwał od 6 do 28 grudnia 2020 roku. Wzięło w nim udział wielu uczniów z naszej szkoły, nikt nie rozwiązał testu w 100% poprawnie i nie zdobył nagrody indywidualnej, ale dzięki licznemu udziałowi nasi podopieczni wywalczyli dodatkową nagrodę dla szkoły - 3 miesiące dostępu do Konta Premium dla szkoły i wszystkich jej uczniów. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do korzystanie z platformy.

     • Zabawy na śniegu

     • W styczniu zawitała do nas prawdziwa zima. W związku z tym uczniowie klas Ib podczas zajęć udali się na boisko szkolne, aby wspólnie bawić się na śniegu. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami. Była to doskonała okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.  

      /M. Jamróz/

     • WYSTĘP ŚWIĄTECZNY KLAS 0

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieciom towarzyszyła radosna, ciepła i życzliwa atmosfera. Zadbały o wystrój sali, wykonując prace plastyczne o zimowo - świątecznej tematyce. Przygotowaliśmy wspólnie ozdoby choinkowe z papieru i tradycyjny, kolorowy łańcuch, którymi udekorowaliśmy klasową choinkę. Upiekliśmy świąteczne pierniczki. Polukrowane i ozdobione wyśmienicie smakowały podczas  wspólnej wigilii. Ciężko pracowaliśmy nad występem, którym uświetniliśmy szkolne spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektor oraz wszyscy pracujący stacjonarnie pracownicy szkoły. Było nam niezmiernie miło. Przedstawiciele obu zerówek złożyli wszystkim świąteczne życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane stroiki. Po powrocie do sali czekała nas niespodzianka - prezenty mikołajowe pod choinką. 

      /Renata Drzymała/

     • Święta w szkole

     • Czas Bożego Narodzenia jest czasem nadziei, wiary, przebaczenia. Narodziny Jezusa Chrystusa przynoszą ze sobą miłość, ciepło, radość. Taki właśnie charakter miały Wigilie klasowe w Zespole Szkół w Maliniu, które odbyły się 22 grudnia 2020 roku. Pięknie udekorowane pokoje, stanowiły idealne tło do nietypowych, ale jakże wyjątkowych spotkań klasowych. Spotkania online przebiegały w podniosłej i uroczystej atmosferze. Chociaż w każdej klasie spotkania różniły się nieco od siebie, to z pewnością nie zabrakło łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Życzenia składane sobie nawzajem przez uczniów, wychowawców, nauczycieli były pełne serdeczności i wiary, że już niedługo spotkamy się razem w szkole. 
      Pan Maciek Kosztyła przygotował z uczniami klas IV-VI muzyczne życzenia świąteczne. Wystąpili w nich uczniowie z klas: IVa (Krzysztof Hyjek i Krystian Sieczka), Vb (Antonina Gąska) oraz VIa (Ania Gagat, Adrian Sieczka, Igor Rakoczy i Kacper Królikowski). Dziękujemy serdecznie panu Maćkowi za świąteczną niespodziankę.
      Wigilię klasy II rozpoczął Franiu Kierys, który przeczytał fragment Pisma Świętego. Wychowawczyni i uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Było w nich słychać tęsknotę za szkołą, kolegami i koleżankami. Ola Duszkiewicz zagrała na keyboardzie kolędy. Zuzia Pietryka, Milenka Arabasz, Madzia Bukowska, Oliwka Ciemięga, Miłosz Marek, Julia Maksoń zaśpiewali kolędy i pastorałki solo i w duetach. I choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada w czwartek, my przeżywaliśmy te chwile w naszej wspólnocie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów. 
      W klasie VIb został zorganizowany konkurs klasowy na "Najlepsze zdjęcie w stylizacji świątecznej". Uczniowie mieli za zadanie ubrać się odświętnie, wyreżyserować tło i zrobić oraz wysłać do wychowawcy zdjęcie w klimacie świątecznym. Do konkursu zgłoszono 10 zdjęć. Pierwsze miejsce zajęło zdjęcie Dominika Szota z kotkiem, drugie miejsce zdjęcie Mai Hyjek z choinkami a trzecie Alana Siembaba z bratem i choinką. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostaną wręczone po feriach. 22 grudnia podczas godziny wychowawczej klasa 6b spotkała się z wychowawczynią Grażyną Król online. Wszyscy ubrali się odświętnie, założyli mikołajowe czapki, złożyli sobie nawzajem życzenia i opowiedzieli o swoich marzeniach na przyszły rok. Potem zaśpiewali wspólnie kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Wszyscy byli zgodni co do tego, że chcieliby się spotykać na żywo i móc składać życzenia normalnie, a nie wirtualnie. 
      22 grudnia uczniowie klasy V a spędzili razem z wychowawczynią Natalią Krawiec miłe chwile na niecodziennej wirtualnej Wigilii, podczas której złożyli sobie nawzajem życzenia, ze smakiem jedli przygotowane wcześniej potrawy, chwalili się świątecznym wystrojem swoich domów, podawali przepisy na pierniczki i inne łakocie oraz śpiewali kolędy. Nie mogło zabraknąć też kultowego filmu "Kevin sam w domu", którego fragmenty wspólnie obejrzeli. Pomimo że w tym roku uczniowie nie mogli być razem, choć na chwilę poczuli się jak przy wspólnym wigilijnym stole w klasie. 

                                                                                                                                                  /Renata Hyjek/ 

     • SPOTKANIE OPŁATKOWE KLASY III

     • "Cicha noc, święta noc

      pokój niesie ludziom wszem..."

      Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku: rodzinne, pełne ciepła i miłości. Obchodzimy je na pamiątkę narodzin Jezusa, który przyszedł na świat w małej stajence w Betlejem. Już trzeci rok spotykamy się wspólnie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem jeszcze raz przeżyć ten piękny czas w naszym gronie, przy opłatku i kolędzie. W tym roku na odległość, inaczej niż w ubiegłych latach.

      Boże Narodzenie to czas nadziei i pokoju więc wysłuchaliśmy w ciszy i spokoju, o tym jak się niesie wieść miła, że cudowne dzieciątko nam się narodziło. Przewodniczący klasy – Dawid Faraś przeczytał Ewangelię wg. Św. Łukasza mówiącą o Narodzeniu Chrystusa. ( Łk;1-14 )
      Tradycją Świąt jest dzielenie się opłatkiem. Opłatek jest chlebem, Bożym darem. Łamać się opłatkiem to znaczy dzielić się dobrocią, miłością Boga. Gest łamania się opłatkiem przypomina, że poza zwykłym porządkiem życia, w którym istnieje niezgoda jest jeszcze inny świat. Świat miłości wyrozumiałości i przebaczania. Składaliśmy sobie życzenia , te proste od serca. Prezentowaliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
      Zjednoczeni w miłości, odmówiliśmy wspólnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus - Ojcze nasz… Polecaliśmy w modlitwie również nasze rodziny, naszych przyjaciół, naszą klasę, rodziców, samotnych, chorych.
      Jest stary i piękny zwyczaj w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd. Dlatego zaśpiewajmy wspólnie. Podsumowaniem naszego spotkania była krótka opowieść o Bożym Narodzeniu.

                                                                                                        / Anna Jachowicz/

     • Świętowanie klasy 4a

     • Pomimo ograniczeń wynikających z pandemii uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p.Małgorzatą Maziarz starali sie kultywować szkolne świąteczne i mikołajkowe zwyczaje. Podczas godzin wychowawczych online 8 i 22 grudnia było wesoło, mikołajkowo i świątecznie.

       

    • Świąteczne zdjęcia w przedszkolu
     • Świąteczne zdjęcia w przedszkolu

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pani Grażyna Król przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę. Nauczycielka angielskiego zrobiłą świąteczną dekorację i zaprosiła dzieci do zrobienia sobie pamiątkowych świątecznych zdjęć. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w mini sesji zdjęciowej. Każde dziecko grzecznie czekało na swoją kolej słuchając świątecznych piosenek w języku angielskim. Efekty można zobaczyć w galerii przedszkola i podziwiać wspaniałe fotomodelki i fotomodeli. Wszystkie przedszkolaki życzą po angielsku: Merry Christmas! 

      opr.G.Król

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych