• GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
     • GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

     • 17 września, na Placu im. gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym, odbyły się gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem generała Sikorskiego. Wszystkich zebranych powitał wójt gminy, Andrzej Głaz. Głos zabrał też szef wydziału rekrutacji WKU w Mielcu, major Tomasz Mazur.

      W drugiej części uroczystości odbył się Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Partyzanckiej. Uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy prezentowali znane wszystkim utwory solo oraz w grupach. Występy zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale też każda ze szkół otrzymała od wójta gminy pamiątkowy dyplom oraz album na temat II wojny światowej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va: Anna Gagat, Patrycja Marmura, Maja Nowak wraz z akompaniującym im na akordeonie Adrianem Sieczką oraz uczniowie klasy VI: Gabriela Arabasz, Milena Brach oraz Karol Hyjek. Uczniowie zostali przygotowani do występu przez nauczyciela muzyki, pana Macieja Kosztyłę.

      Na zakończenie, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego prezentowanego przez 33. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy. Swoje stoisko przygotowała też WKU w Mielcu.

      /Magdalena Sedlak/

     • SANKTUARYJNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

     • Uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w nabożeństwie pod przewodnictwem Wizytatora Diecezjalnego ks. dr. Tadeusza Michalika. Wysłuchali nauki na temat ważnej roli edukacji w życiu każdego człowieka, która nie powinna dla młodych ludzi być przykrym obowiązkiem, ale darem i oknem na świat. Niezwykle uroczystą mszę św. uświetniły wspaniałe występy wokalne solistów z Tarnopola.

     • SPORT W SZKOLE

     • W dniu 17 września 2019 roku  odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci

      ( klasa VI i młodsze) w lekkiejatletyce. Jak zwykle bardzo dobrze startowali

      uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu

      V miejsce na dystansie 1000 m.  wywalczył Turkosz Krzysztof klasa Vb

      VI miejsce na dystansie 1000 m.  wywalczył Czachor Mateusz klasa Va.

      IV miejsce w skoku wzwyż Gąska Antonina klasa IV b.

      VI  miejsce w skoku w dal  Sasor Zuzanna klasa IV b.

      III  miejsce w skoku wzwyż Bauer Milena klasa IV b.

      II  miejsce w skoku wzwyż Rakoczy Igor klasa V a.

      I  miejsce w skoku Furdyna Jakub klasa VI .

      Uczniowie Rakoczy Igor, Jakub Furdyna wywalczyli awans do finałów wojewódzkich.

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

     • Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata". Najmłodsi uczniowie z klas 0-III obejrzeli film edukacyjny na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Następnie wszystkie dzieci z klas I-VIII przystąpiły do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego i techniki zbierały śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla. Bardzo dziękujemy Gminie Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania oraz zorganizowanie wywozu zebranych odpadów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w sprzątanie okolicy szkoły.

      Nasza szkoła brała również udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", która miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowe gospodarowanie odpadami. Akcja była organizowana przez Green Office Ecologic i miała zasięg ogólnopolski. W zamian za przyniesiony sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do zbiórki. Szkolną koordynatorką akcji "Sprzątanie świata" była pani Katarzyna Sikora.

      P. S. W piątek 4 października otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła zebrała 1131 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki czemu otrzymaliśmy bon w wysokości 227 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy!!!!!!!!

    • ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020
     • ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020

     • W dniu uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 dyrektor szkoły pani Lidia Rakoczy nawiązała do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ph. "Przerwany marsz", zapraszając wszystkich mieszkańców Malinia, którzy 1 września 1939 roku nie mogli rozpocząć nauki. Upamiętniając 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a następnie chwilą ciszy uczciłą pamięć ofiar. Ksiądz proboszcz, Andrzej Rams, modlił się w intencji ojczyzny i pokoju na świecie, podkreślając wielką wartość wolności. Atmosferę modlitwy i zadumy podkreśliła oprawa muzyczna mszy św. przygotowana przez uczniów pod kierunkiem ks. Sławomira Krzyżanowskiego. Pani Renata Hyjek przygotowałą gazetkę nawiązującą do tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat. Delegacja złożona z uczniów klasy VII i VIII oraz nauczycieli udała się pod kapliczkę upamiętniającą ocalenie mieszkańców Malinia od pacyfikacji. Pani Małgorzata Maziarz przedstawiła wzruszające świadectwo osób pamiętających wybuch II wojny światowej. Następnie uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odmówili modlitwę w intencji poległych w obronie ojczyzny, a na koniec zaśpiewali „Rotę”.

     • 75. rocznica ocalenia mieszkańców Malinia od pacyfikacji

     • 4 sierpnia 2019 poczas mszy polowej obchodzono uroczyście 75.rocznicę ocalenia mieszkańców Malinia od pacyfikacji. W uroczystości uczestniczyli żyjący świadkowie pamietający tamte chwile, licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Tuszów Narodowy pan Andrzej Głaz, Przewodniczący Rady Gminy pan Waldemar Maziarz. Mszę św. odprawił i wygłosił kazanie ks. Józef Durlak. 

      Pan Wójt w swoim wystąpieniu podziękował świadkom tamtych wydarzeń za świadectwo, które przekazują następnym pokoleniom, a na koniec wręczył pamiątkowe albumy.

      Każdego roku uroczystość ta wzbudza w uczestnikach refleksję nad okrucieństwem wojny, wszyscy modlą się o pokój na świecie i o błogosławieństwo Boże dla żyjących mieszkańców Malinia oraz o pokój wieczny i odpoczynek duszy dla zmarłych. 

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • 19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez ks. Andrzeja Ramsa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nad oprawą muzyczną mszy św. czuwał ks. Sławomir Krzyżanowski. Następnie dyrektor szkoły, pani Lidia Rakoczy, wręczyła dyplomy-podziękowania rodzicom uczniów oraz osobom zaangażowanym w pomoc szkole. Najprzyjemniejszą chwilą było wręczanie listów gratulacyjnych i dyplomów za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem w klasach IV-VIII.

      W roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem (średnia 4,75) uzyskali:

      Klasa IVa: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Adrian Sieczka, Tomasz Głodzik i Szymon Pyź.

      Klasa IVb: Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot i Oliwia Motyka.

      Klasa V: Anna Pietryka, Oskar Żak i Kamil Ochalik.

      Klasa VI: Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Amelia Marmura i Patryk Vizauer.

      Klasa VII: Martyna Krępa i Emilia Boicetta.

      Klasa VIII: Marlena Sasor i Marcelina Rup.

      Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 otrzymali jednorazowe stypendium naukowe w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

      Uczniowie, którzy uzyskali średni 5,0 i stypendium naukowe: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot, Anna Piertyka, Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Martyna Krępa i Marlena Sasor.

      Dyrektor szkoły podsumowała również II edycję konkursu im. Sylwii Kolisz, w tym roku zostało zgłoszonych 4 kandydatów: Maja Nowak, Tomasz Głodzik, Julia Turkosz i Emilia Boicetta. Statuetka i 200 zł decyzją uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rodziców trafiły do Emilki Boicetty z klasy VII.

      Serdecznie gratulujemy!

      Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie zostały wręczone świadectwa i dyplomy za 100% frekwencję. Rozpoczęły się wakacje, na które tak bardzo czekali wszyscy uczniowie.

      /Katarzyna Sikora/

    • WYCIECZKA DO OJCOWA
     • WYCIECZKA DO OJCOWA

     • W dniu 18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, klasy 4A i 4B wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego pod opieką swoich wychowawczyń: pani Katarzyny Sikory i pani Grażyny Król oraz pani dyrektor Lidii Rakoczy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Pieskowej Skały, gdzie grupa spotkała się z panią przewodnik Anną Dąbek. Pani Ania opowiedziała nam historię Zamku w Pieskowej Skale, legendy związane z jego nazwą i legendy na temat Maczugi Herkulesa. Był też czas na wesołą zabawę w fosie przy zamku oraz wybijanie pamiątkowych monet i sesję zdjęciową. Następnie grupa udała się pod Maczugę Herkulesa. Z Pieskowej Skały autobusem udaliśmy się do Ojcowa, gdzie rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę po Parku Narodowym. Po drodze można było zobaczyć stawy z hodowlą pstrąga, zajrzeć do Jaskini Krowiej, napić się wody i orzeźwić w Źródełku Miłości. Potem przeszliśmy przez Bramę Krakowską, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o niej legendę. Uczniowie uważnie słuchali a następnie zadawali pytania. Kolejnym punktem programu była wspinaczka do Groty Łokietka. W jaskini można było się schłodzić po wędrówce w pełnym słońcu. Po wędrówce przez malowniczy las do Ojcowa udaliśmy się do restauracji na obiad. Po smacznym obiedzie i zakupieniu pamiątek był jeszcze czas na wejście na wzgórze, gdzie zobaczyliśmy ruiny Ojcowskiego Zamku i przepiękny krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego. W drodze do Malinia zatrzymaliśmy się w McDonald's na lody i wesołą zabawę na placu zabaw obok restauracji. Do Malinia wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i wiadomości o miejscach, które zobaczyliśmy. Wycieczkę zorganizowała pani Grażyna Król z pomocą pani Katarzyny Sikory.

     • MŁODZI WSPANIALI

     • 17 czerwca odbyło się podsumowanie kolejnej edycji "Młodych Wspaniałych" czyli uczniów z terenu Gminy Tuszów Narodowy, którzy pochwalić się mogli nie tylko średnią ocen, a także osiągnięciami edukacyjnymi, sportowymi lub artystycznymi.

      W zakresie osiągnięć edukacyjnych wymagana była średnia ocen 5,0 dla klas IV-VI 4,9 dla klas VII-VIII, zachowanie wzorowe, osiągnięcie miejsc I-III w konkursie powiatowym lub nagroda w konkursie minimum wojewódzkim.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Maja Nowak  z klasy IVa – średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe, laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Kacper Królikowski z klasy IVa – średnia ocen  5,09, zachowanie wzorowe, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Dominik Szot z klasy IVb - średnia ocen  5,0, zachowanie wzorowe, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

      Anna Pietryka  z klasy V – średnia ocen  5,0, zachowanie wzorowe, finalistka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo", laureatka Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”

      Jakub Sowa z klasy VI – średnia ocen  5,2, zachowanie wzorowe, wyróżnienie w  ogólnopolskim  konkursie z przyrody „Galileo”, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z matematyki „Galileo”, laureat Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas VI.

      Szymon Turkosz z klasy VI – średnia ocen 5,0, zachowanie wzorowe, wyróżnienie  w ogólnopolskim  konkursie  z przyrody „Galileo”

      Martyna Krępa  z klasy VII – średnia ocen 5,0, zachowanie wzorowe, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z języka polskiego „Galileo”, laureatka Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”

      Marlena Sasor z klasy VIII - średnia ocen  5,14  zachowanie wzorowe, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z języka polskiego „Galileo”

      W zakresie osiągnięć sportowych wymagana była średnia 4,5 dla klas IV-VI, 4,0 dla klas VII-VIII, zachowanie dobre i uzyskanie miejsc od I-III w zawodach wojewódzkich.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Igor Rakoczy  - kl. IVa   średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Przemysław Piekarski – kl. IVa  średnia ocen  4,64, zachowanie bardzo dobre, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Marek Bukowski  - kl. IVa   średnia ocen  4,5, zachowanie bardzo dobre, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Krzysztof Turkosz – kl. IVb średnia ocen  4,75, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      Karol Hyjek – kl. V   średnia ocen  4,5, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

      W zakresie osiągnięć artystycznych wymagana była średnia 4,5 dla klas IV-VI, 4,0 dla klas VII-VIII, zachowanie dobre i uzyskanie miejsc od I-III w konkursach wojewódzkich.

      Nagrodzeni z naszej szkoły:

      Maja Chrost – kl. V    średnia ocen 4,5, zachowanie wzorowe, laureatka XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” ph. „Rejs z Biało-Czerwoną”

      Amelia Marmura - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści” w kategorii:  inscenizacja

      Jakub Turkosz - kl. VI  średnia ocen 4,5  zachowanie wzorowe, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”  w kategorii:  inscenizacja

      Seweryn Jakubczyk - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie wzorowe,I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści” w kategorii:  inscenizacja

      Katarzyna Kasprzak - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Patryk Vizauer - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Maciej Hyjek - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Laura Rybińska - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Jakub Majewski - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Kamila Kozak - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

      Oliwia Wiciejowska – kl. VII  średnia ocen  4,0, zachowanie  bardzo dobre, laureatka XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” ph. „Rejs z Biało-Czerwoną”

      Gratulujemy sukcesów i jestemy bardzo dumni z naszych uczniów.

     • Sukcesy w konkursie "Wydajemy własną książkę"

     • 14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem miało miejsce podsumowanie XIX edycji Powiatowego Konkursu ph. „Wydajemy własną książkę”.  Komisja konkursowa w składzie: pani Lidia Kutrybała, pani Małgorzata Wieczerzak, pani Katarzyna Sikora, pani Patrycja Krempa i pani Karolina Dulik zapoznała się z 27 książkami. Nagrodziła 13, a wyróżniła 10 uczniów z terenu powiatu mieleckiego. W tej grupie znaleźli się także nasi młodzi twórcy.

      Kategoria: szkoła podstawowa, klasy I-V

      • Anna Pietryka, uczennica klasy V – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Nowe życie” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Gabriela Arabasz, uczennica klasy V – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Marlenka i magiczna piłka” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Klaudia Babula, uczennica klasy III – nagroda w kategorii plastycznej i edytorskiej za książkę pt. „Przygody Kotki Lusi” (opiekun: pani Ewelina Łachut)
      • Igor Salamaga, uczeń klasy II – wyróżnienie w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Kosmiczna przygoda profesora Maloka” (opiekun: pani Renata Hyjek)

      Kategoria: szkoła podstawowa, klasy VI-VIII

      • Martyna Krępa, uczennica klasy VII – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Wyścig z czasem” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Aleksandra Wieczorek, uczennica klasy VII – wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę pt. „Czarno – białe miasto” (opiekun: pani Ewa Krępa)
      • Emilia Boicetta, uczennica klasy VII - nagroda w kategorii plastycznej

      Udział w uroczystości był dla laureatów wielkim przeżyciem. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, pani Mariola Pelic, przybliżyła historię konkursu. Zaznaczyła, że wszystkie składane przez uczniów prace trafiają do niezwykłej biblioteki, która w tym roku liczy już 835 książek. Następnie zaprosiła do wysłuchania prezentacji scenicznej tekstów z poprzednich edycji. Doborem wierszy i fragmentów prozy oraz przygotowaniem młodzieży zajmowała się instruktor pani Grażyna Świerczyńska. W imieniu komisji konkursowej głos zabrała pani Małgorzata Wieczerzak, która podsumowała poziom tegorocznej edycji oraz pogratulowała uczestnikom. Po wręczeniu nagród można było oglądać ekspozycję zawierającą  nagrodzone i wyróżnione książki, częstować się ciasteczkami i robić pamiątkowe zdjęcia.

       

       

       

     • Zajęcia na temat segregacji odpadów

     • W klasach 0a oraz 0b zostały przeprowadzone zajęcia na temat segregacjoi odpadów. Dzieci miały okazję sprawdzić się podczas zajęć praktycznych, a także uzupełniały kolorowanki. W nagrodę (oraz na zachętę, by segregować śmieci) wszyscy dostali magnesy na temat prawidłowej segregacji.   /Katarzyna Bzduła/

     • Festiwal Śpiewających Przedszkolaków

     • W niedzielę 9 czerwca, na boisku sportowym obok Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbył się Festwial Śpiewających Przedszkolaków, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły. Każda z grup zaprezentowała dziesiąciominutowy repertuar muzyczny, składający się z piosenek i tańców. Wszystkie dzieci dostały upominki, a także bony na poczęstunek. Do dyspozycji maluchów były również dmuchańce. Po występach dzieci wzięły udział w widowiskowym show "Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo" prowadzonym przez animatorów.                                                                                                             

       /Katarzyna Bzduła/

     • Powiatowy Konkurs Ekologiczny - Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy

     • 5 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym, odbył się finał powiatowego konkursu ekologicznego - Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy. Uczennica klasy II b - Emilka Mazur (opiekun Renata Hyjek) otrzymała Wyróżnienie Dyrektora ZSP w Tuszowie Narodowym.

      Serdecznie gratulujemy!!!

      /Renata Hyjek/

     • Wycieczka do Kielc

     • Dnia 4 czerwca dzieci z zerówek uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Kielc. Pierwsze atrakcje czekały na dzieci w Kompleksie Świętokrzyska Polana, gdzie dzieci zwiedziły Park Miniatur oraz oceanarium "Oceanika". Zwłaszcza oceanarium wzudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Następnym punktem wycieczki było Centrum Naukowe Leonardo da Vinci w Chęcinach, gdzie dzieciaki wraz ze swoimi paniami miały okazję oglądnąć dwie wystawy o charakterze multimedialno- mechatronicznym.Później mali podróżnicy udali się do ZOO "Leśne Zacisze", gdzie zobaczyli 90 gatunków zwierząt z sześciu kontynentów,m.in. zebry, lwy, kangury, lamy, antylopy, bizony.

      Pomimo dość napiętego programu wyjazdu wszyscy wrócili z niej bardzo zadowoleni. Panie były również dumne z dzieciaków, że były tak wytrwałe i pokonały trudy długiej i intensywnej wycieczki.                /K. Bzduła

     • Kolorowy Dzień dziecka w klasie II b

     • Najradośniejsze święto - Dzień Dziecka obchodzili 3 czerwca uczniowie klasy II B. Oprócz zabaw i gier, słodyczy znalazło się miejsce na malowanie twarzy. Dzieci przybrały postacie różnych zwierzątek i bohaterów bajek. Był również czas na naukę, ale w zupełnie innej atmosferze niż zwykle. Z pewnością w tym dniu nie było czasu na nudę.

      /Renata Hyjek/

     • KARTA ROWEROWA

     • Jak co roku w maju uczniowie klasy IV z naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Przygotowywali się do niego pod okiem p. Anny Leśniak na lekcjach techniki, zdobywając odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Doskonalili również jazdę rowerem. Egzamin obejmował dwa etapy – część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie pisali test ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego. Kiedy wszystkim udało się zaliczyć teorię, odbyła się część praktyczna polegająca na wykazaniu się umiejętnością jazdy na rowerze m.in. zatrzymywanie się w określonym miejscu, pokonanie trasy z sygnalizowaniem ręką zmiany kierunku. Nie wszystkim udało się pozytywnie zaliczyć trasę przy pierwszej próbie, jednak do kolejnej podeszli już spokojniej, bez stresu i z wynikiem pozytywnym zaliczyli test praktyczny.

      Uczniowie otrzymują swoje pierwsze prawo jazdy  - KARTĘ ROWEROWĄ. Wszyscy obiecali, że będą bezpiecznie i kulturalnie poruszać się po drogach, a przede wszystkim przestrzegać wszystkich przepisów ruchu drogowego.

      Gratulujemy uczniom!

    • NAJPIĘKNIEJSZA ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA
     • NAJPIĘKNIEJSZA ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA

     • We czwartek 30 maja odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ilustracja książkowa" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Prace uczniów oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IIII oraz klasy IV-VI. Na konkurs wpłynęło 131 prac, komisja w składzie: Beata Głaz, Karolina Dulik i Jacek Rzeźnik nagrodziła 43 rysunki. Nasi uczniowie również brali udział w konkursie i przygotowali piękne prace pod kierunkiem swoich nauczycieli. Tym razem nagrodzeni zostali:

      W kategorii przedszkole i zerówka:

      Zuzanna Sikora z grupy starszej przedszkola (opiekun s. Agnieszka Boratyn)

      Zuzanna Pietryka i Helena Kozłowska z klasy 0b (opiekun Renata Drzymała)

      W kategorii klas I-III:

      Franciszek Kamuda i Karol Ortyl z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

      Krystian Sieczka z klasy IIa (opiekun Beata Wojciechowska - Durda)

      Milena Kosiorowska z klasy IIb (opiekun Renata Drzymała)

      Marlena Vizauer z klasy IIIb (opiekun Maria Leśniak)

      W kategorii klas IV-VI:

      Kacper Sikora z klasy IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

      Mateusz Bauer z klasy IVb, Amelia Sowa i Oskar Żak z klasy V (opiekun Renata Hyjek).

      /Katarzyna Sikora/

       

       

    • GALILEO 2019
     • GALILEO 2019

     • W dniach 4-8 marca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Galileo" organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tych dniach pisali testy z języka polskiego, matematyki, przyrody, języka angielskiego, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 uzyskali tytuł laureata konkursu, dodatkowo miejsca od 1 do 5 zostały nagrodzone książkami. Dzieci, którzym udało się zająć miejsca od 11 do 15 w rankingu ogólnopolskim otrzymały dyplomy wyróżnienia.

      Laureaci:

      Dominik Szot IVb - miejsce 5 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

      Maja Nowak i Magdalena Lis IVa - miejsce 7 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

      Kacper Królikowski IVa - miejsce 9 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

      Anna Pietryka V - miejsce 10 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

      Wyróżnieni:

      Anna Daniel V - miejsce 11 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

      Marlena Sasor VIII - miejsce 13 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

      Jakub Sowa VI - miejsce 13 z matematyki (opiekun Lidia Rakoczy)

      Marcelina Rup VIII - miejsce 14 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

      Szymon Turkosz i Jakub Sowa  VI - miejsce 14 z przyrody (opiekun Małgorzata Maziarz)

      Martyna Krępa VII - miejsce 15 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

      Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Maziarz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

      /Katarzyna Sikora/

       

    • POWIATOWY KONKURS "MATKA W WIERSZU I OBRAZIE"
     • POWIATOWY KONKURS "MATKA W WIERSZU I OBRAZIE"

     • W piątek 24 maja odbyło się rozstrzygniecie I Powiatowego Konkursu "Matka w Wierszu i Obrazie" organizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Szkołę Podstawową w Przecławiu. Nasi uczniowie również wzięli udział w konkursie, klasy IV-VIII miały za zadanie napisanie wiersza o mamie w dowolnej formie.

      Autorzy wierszy:

      Kacper Kamuda, Amelia Bawoł z klasy VII, Zuzanna Wiciejowska, Dariusz Ortyl z klasy V (opiekun Ewa Krępa)

      Mateusz Bąk z klasy IVb  (opiekun Katarzyna Sikora)

      Wyróżnienia trafiły do Zuzi i Mateusza, oboje wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród, podczas którego zaprezentowali swój utwór na scenie Domu Kultury w Przecławiu. Obejrzeli również część artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Przecławiu z okazji Dnia Matki.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka zerówek do Baranowa Sandomierskiego

     • W czwartek 23 maja 2019 roku dzieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Baranowa Sandomierskiego. Z powodu deszczu nie udało się zwiedzić ogrodów przy Zamku w Baranowie Sandomierski, ale w zamian za to dzieciaki miały możliwość zobaczenia zbrojowni na zamku. Pan przewodnik zaciekawił dzieci interesującymi ciekawostkami na temat historii zamku i życia w dawnych czasach. Drugim punktem wycieczki było przedstawienie pt. „Piotruś Pan” wystawiane przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Dzieci były zachwycone pięknymi kostiumami, scenografią oraz niezwykle melodyjną muzyką. /K.Bzduła

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych