• Warsztaty plastyczne w klasie VI
     • Warsztaty plastyczne w klasie VI

     • 11 grudnia uczniowie klasy VI wzięli udział w przeprowadzonych przez panią Marzenę Maziarz warsztatach plastycznych. Pracowali w grupach, przy odpowiednio zabezpieczonych stolikach. Każdy zajmował się przydzielonym zadaniem – malowaniem styropianowych bombek i reniferów,  bieleniem świeczników, gałązek i szyszek, owijaniem wstążkami wieńców. Następnie należało nadać wykonywanym dekoracjom odpowiedni kształt. Dzieci miały do dyspozycji bombki, piórka, brokat i wiele innych materiałów, które mogły wykorzystać zgodnie z własnym pomysłem. Dzięki fachowemu instruktażowi udało się przygotować piękne ozdoby, które zostaną wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

      Z całego serca dziękujemy pani Marzenie za przeprowadzenie zajęć, udostępnienie materiałów i przekazanie na kiermasz własnoręcznie wykonanych dekoracji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ogromną życzliwość i zaangażowanie w życie klasy i szkoły.

    • "PYTAŁA MYSZKA ŚW.FRANCISZKA..." gminny konkurs poezji religijnej dla dzieci.
     • "PYTAŁA MYSZKA ŚW.FRANCISZKA..." gminny konkurs poezji religijnej dla dzieci.

     • „Pytała myszka świętego Franciszka: – którędy droga do Pana Boga?” pod takim hasłem 11 grudnia 2018r. odbył się Gminny Konkurs Wiersza Religijnego dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych organizowany od 16 lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować jeden utwór z zakresu liryki religijnej dostosowany do wieku dziecięcego. Komisja artystyczna w składzie: Karolina Dulik – polonistka, bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym oraz Maria Zielińska emerytowany nauczyciel po wysłuchaniu 55 recytacji przyznała nagrody i wyróżnienia. Nagrodę dla naszej szkoły wyrecytowała Dominika Wieczerzak z kl.IIIa, natomiast pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Byli to: Magdalena Bukowska, Milena Arabasz, Julia Maksoń, Aleksandra Uzar, Zuzanna Surowiec i Miłosz Jakubczyk-uczniowie klasy  0b, Sandra Piekarska i Emilia Mazur - uczennice klasy IIb, Magdalena Gagat, Maja Krępa, Zuzanna Kielek - uczennice klasy IIIa oraz Antonina Gąska i Artur Kamuda, reprezentujący klasę IIIb. Gratulujemy artystom i wychowawcom, którzy ich przygotowali  - p. Marii Leśniak, p.Marii Jamróz, p. Renacie Hyjek i p.Renacie Drzymale.

      /Renata Drzymała/

    • ŻYCIE EKOLOGICZNE GMINY TUSZÓW NARODOWY
     • ŻYCIE EKOLOGICZNE GMINY TUSZÓW NARODOWY

     • 10 grudnia klasy 0-III wzięły udział w spotkaniu z pracownikami MPGK w Mielcu:panią Marią Cisło i panem Krzysztofem Budakiem. Dzieci dowiedziały się, co dzieje się z odpadami i dlaczego tak ważna jest ich segregacja. Pracownicy MPGK przypomnieli o zasadach właściwej segregacji śmieci, uczniowie mogli to przećwiczyć, wrzucając przykładowe odpady do worków o właściwych kolorach. Podczas spotkania podkreślona została ważna  rola każdego człowieka - również dziecka - w dbaniu o nasze środowisko. Prowadzący przekonywali, że rycykling jest koniecznością, a oszczędzanie energii i wody obowiązkiem wszystkich ludzi, który myślą o przyszłości naszej planety. Uczniowie dowiedzieli się, co należy robić z odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, a także z przeterminowanymi lekami. Otrzymali pochwałę od pracowników MPGK za swoją wiedzę ekologiczną i upominki w postaci mniaturki kosza.

      Spotkanie było bardzo pouczające i z pewnością podniosło świadomość ekologiczną dzieci z klas młodszych. Zostało zorganizowane przez panią Małgorzatę Kluzik z Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym, za co serdecznie dziękujemy.

    • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
     • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

     • W roku szkolnym 2018/2019 klasa I wzięła udział w  X-tej  edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności. W ramach realizacji programu przeprowadzono lekcje w trakcie, których  uczniowie zapoznali się z definicją bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania się w domu, na podwórku, na drodze i w szkole. przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego zachowania  na wyjazdach i wycieczkach szkolnych. Uczniowie wiedzą jak należy się właściwie zachować, aby unikać niebezpiecznych sytuacji. Potrafią wezwać pogotowie, straż czy policję. Swoją wiedzę sprawdzili rozwiązując krzyżówkę. Wykonali zadania praktyczne (zajęcia w pobliżu przejścia dla pieszych).Podczas zajęć komputerowych rozwiązywali różne łamigłówki. Oglądali filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa. Rozwiązywali zadania w książeczkach, które otrzymali od organizatora. Na zakończenie programu dzieci wzięły udział w klasowym konkursie plastycznym dotyczącym omawianej tematyki oraz  rozwiązały „Test wiedzy o bezpieczeństwie”, którego zadaniem było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale jednocześnie przypomnienie właściwych zasad bezpieczeństwa m.in. w Internecie - ujawniania swoich danych osobowych. Pod koniec testu, uczniowie otrzymali informację, które z odpowiedzi są poprawne i jakie zachowania, gwarantują im bezpieczeństwo. Wszyscy zaliczyli test.  Otrzymali stosowny certyfikat. Wychowawca wypełnił ankietę ewaluacyjną .

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego projektu.

      /Anna Jachowicz/

                                                                                                                       

     • AWANS DO ZAWODÓW POWIATOWYCH

     • W dniu 6 grudnia 2018 r. w hali sportowej w Czerminie odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci klas V – VI dziewcząt. Kolejny sukces odnieśli uczniowie Naszej Szkoły . Dziewczęta pokonały 11- 4 koleżanki z SP Czermin. Chłopcy pokonali kolegów z Czermina 15 – 4.

      Skład Dziewcząt: Marmura Amelia, Maziarz Natalia, Kozak Oliwia, Kozak Kamila, Kolin Marika, Kasprzak Katarzyna klasa VI, Pietryka Anna, Daniel Anna, Szumacher Natalia, Arabasz Gabriela.

      Skład chłopców: Łaz Sebastian, Majewski Jakub, Turkosz Jakub, Turkosz Szymon, Skarbek Oskar, Hyjek Maciej, Jakubczyk Szymon, Paterak Szymon klasa VI, Hyjek Karol, Czachor Mateusz, Żak Oskar, Furdyna Jakub.

      Obydwie drużyny wywalczyły awans do zawodów powiatowych.

      W  dniu 13.12.2018 r. odbyły sie finały powiatowe Igrzysk Dzieci( tj. kl. V i VI) w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły II miejsce czyli zdobyły wicemistrzostwo powiatu mieleckiego. Skład zespołu taki sam jak w półfinałach. Chłopcy zaś zostali trzecią drużyną powiatu mieleckiego. Skład zespołu taki  sam jak w półfinałach.

      /Lesław Jachowicz/

    • Odwiedziny Mikołaja w zerówkach
     • Odwiedziny Mikołaja w zerówkach

     • W Mikołajki, czyli 6 grudnia, najmłodsze dzieci z naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Dzieci z obydwu zerówek zaprezentowały wyczekiwanemu przybyszowi po dwie piosenki związane ze Świetym Mikołajem. Nasz Mikołaj były zachwycony i wzruszony pięknym występem dzieci. Następnie rozdał on prezenty, oczywiście poprzedzone to było zapyatniem: Czy byłeś/byłaś grzeczny/a w tym roku? Dzieci z klasy Oa w swojej sali miały również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Wielka atrakcją tego spotkania była możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć z Mikołajem, których autorką była pani fotograf, a zarazem mama jednej z dziewczynek z klasy Ob, p. Alina Kołek. 

      Dzieci oczywiście bardzo cieszyły się z prenetów, ale jeszcze bardziej z możliowości spotkania z Mikołajem, któremu gorąco dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole.

      Do zobaczenia Mikołaju za rok!

      /Katarzyna Bzduła/

    • Mikołajkowy wyjazd klas 1, 2a, 2b
     • Mikołajkowy wyjazd klas 1, 2a, 2b

     • Dnia 6 grudnia 2018r. uczniowie z klas I, II a, II b wraz z nauczycielami (A. Jachowicz, B.Wojciechowska-Durda, R.Hyjek, S.Kołek), udali się do kina w Galerii Nawigator, na film animowany pt. ,,Misja Yeti”.  

      Film opowiada o poszukiwaniach śnieżnego człowieka. Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszają w podróż w najwyższe góry świata tam, gdzie nikt jeszcze nie dotarł. Celem ich misji jest odnalezienie legendarnego stwora - Yeti. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman. ,,Misja Yeti” oprócz wartości rozrywkowych ma w sobie mądre przesłanie. Jasno przedstawione są skutki ingerencji człowieka w świat natury i jej konsekwencje.  

      W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć wizyty w McDonalds.

      To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i pozytywne emocje. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły.

      /Renata Hyjek/

       

    • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS IV
     • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS IV

     • Uczniowie klas IVa i IVb tradycyjnie mikołajki spędzili na wyjeździe pod opieką wychowawczyń: Katarzyny Sikory i Grażyny Król oraz pani dyrektor Lidii Rakoczy. Obie klasy wyglądały bardzo  świątecznie, wszyscy zadbali o czapki mikołajkowe i inne elementy przypominające o dniu św. Mikołaja, nie zawiodły również panie nauczycielki. Uczniowie najpierw wybrali się do kina Cinema 3D w Mielcu na film animowany pt. "Grinch. Świąt nie będzie", gdzie mogli poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Oglądając bajkę, przekonali się, że magia świąteczna to nie tylko dekoracja i prezenty, ale przede wszystkim wspólne chwile spędzone z najbliższymi, których nie da się kupić za żadne pieniądze. Kolejnym punktem wyjazdu był pobyt we wrotkarni "WyWrotki". Dzieci uczyły jeździć się na wrotkach pod opieką pani animatorki, mogły też skorzystać z innych atrakcji w lokalu: małpiego gaju, boiska do piłki nożnej, karaoke, bilardu, piłkarzyków, sali gier i góry wspinaczkowej. W przerwie wszyscy zjedli nuggetsy z frytkami, aby mieć siłę na dalszą zabawę. Wszyscy uznali, że wyjazd był bardzo udany i musieli być bardzo grzeczni przez cały rok, aby zasłużyć na taką nagrodę. Ciekawe co o tym myślą rodzice i nauczycielewink Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Sikora.

      fot. Grażyna Król

    • Na Olimpie
     • Na Olimpie

     • 30 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Na Olimpie”, zorganizowanym przez SOSW im. Św. Jadwigi Królowej oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach X edycji akcji „Cały Powiat Czyta z Dziećmi”. Tematem przewodnim było wykonanie pracy plastycznej do wybranego  mitu greckiego.  Na konkurs wpłynęło 205 prac z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Uczniowie klas 0-3 aktywnie reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie. Laureatką  konkursu została Magdalena Pszeniczna z klasy II b (opiekun Renata Hyjek).

      Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Zaproszeni goście  z zaangażowaniem odczytali fragmenty mitów. Następnie laureaci i ich opiekunowie oglądnęli przedstawienie „Demeter i Kora”, przygotowane przez wychowanków Ośrodka. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.

      /Renata Hyjek/

    • Wyjazd zerówek z okazji Andrzejek
     • Wyjazd zerówek z okazji Andrzejek

     • Dnia 30 listopada br. dzieci z klas Oa oraz Ob wraz z wychowawczyniami p. Renatą Drzymałą oraz p. Katarzyną Bzdułą udały się na krótką wycieczkę z okazji Andrzejek.

      Pierwszym punktem podróży było Muzeum Regionalne SCK w Mielcu, mieszczące się w Pałacyku Oborskich, gdzie najmłodsi z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. Zajęcia były związane z tematyką niepodległościową. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in. dlaczego Polska odzyskała niepodległość, gdzie w naszej okolicy przebiegał front czy jak wyglądało wyposażenie ówczesnnych żołnierzy. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził zrekonstruowany okop z czasów Wielkiej Wojny. Każdy uczestnik warsztatów wypełnił różnież specjalną kartę pracy, którą później mógł zabrać do domu.

      Następnie dzieci udały się do Sali Zabaw "Wyspa Przygód", gdzie przez dwie godziny miały okazję korzystać z atrakcji tego miejsca. Dodatkowo rodzice przygotowli dla dzieci poczęstunek, a panie wychowawczynie z zerówek niespodziankę w postaci możliwości pomalowania twarzy specjalnie przystosowanymi do tego farbkami. 

      Wszystkie dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone i od razu "wyprosiły" u swioch Pań obietnicę kolejnych tak udanych wyjazdów.

      /Katarzyna Bzduła/

            

    • Nocowanie w szkole
     • Nocowanie w szkole

     • 30 listopada uczniowie klasy VI razem z wychowawczynią, panią Ewą Krępą, uczestniczyli w zabawie andrzejkowej połączonej z nocowaniem w szkole. Kasia Kasprzak, Kamila Kozak, Oliwia Kozak, Amelia Marmura i Marika Kolin przygotowały na ten niezwykły wieczór kilka tradycyjnych wróżb. Aby dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła sympatia, należało przekłuć szpilką papierowe serduszko. Karteczki z nazwami zawodów zostały ukryte w kolorowych balonikach. Pod kubeczkami z kolei kryły się jako zapowiedź czekającego nas losu: kamyk, muszelka, piórko, ziarnko pieprzu, cukierek i bilet. Podekscytowani uczniowie chętnie wzięli udział w kolejnej zabawie – losowaniu partnerów do tańca. Nikt nie został bez pary i wkrótce wszyscy popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi w rytm muzyki. Dyskotekę poprowadził Patryk Vizauer, który wcześniej wybrał lubiane przez klasę przeboje. Przebieg imprezy dokumentowała pani Magdalena Sedlak, wykonując przepiękne zdjęcia – udało się na nich uchwycić nastrój chwili. W kuchni tymczasem pod okiem pani Pauliny Marmury pracowały mamy: pani Joanna Kolin, pani Bernadeta Majewska, pani Aneta Pszeniczna i pani Agnieszka Turkosz. Kiedy na stole pojawiły się gofry z bitą śmietaną i sałatka owocowa, nikt nie mógł się oprzeć i danie wprost znikało z talerzy. Po kolacji był czas na odpoczynek przy ulubionych grach planszowych. Na dalszą część wieczoru zostały zaplanowane atrakcje na sali gimnastycznej. Najpierw Oliwia Kozak należąca do Zespołu Tańca Nowoczesnego „Flamingi” przeprowadziła warsztaty taneczne. Patryk Vizauer zadbał o sprzęt nagłaśniający, dzięki czemu możliwe było wykonanie skomplikowanego układu w odpowiednim rytmie. Mimo obaw wychowawczyni nikt nie ucierpiał, a efekt końcowy wzbudził zachwyt obserwatorów. Kolejnym punktem programu był mecz piłki ręcznej. Nad wyborem drużyn i prawidłowym przebiegiem gry czuwali Szymon Turkosz i Seweryn Jakubczyk. Kasia Kasprzak przygotowała zabawy sportowe. Uczniowie rywalizowali w dwóch zespołach, wykonując wymagające zręczności konkurencje, np. wyścig na szczudłach czy skakanie na piłkach. Czas upływał bardzo szybko i w końcu trzeba było szykować się do snu. Wcześniej jednak wszyscy zostali zaproszeni do szkolnego kina. Na dużym ekranie obejrzeliśmy fragment I części „Hobbita”. Mamy przyrządziły popcorn, przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić prawdziwy seans filmowy. Kiedy zmęczenie zaczęło dawać o sobie znać, wychowawczyni zarządziła ciszę nocną. Okazało się, oczywiście, że niektórzy nie mają ochoty spać. Dziewczęta opowiadały więc szeptem różne anegdoty i usiłowały opanować śmiech. Już o 6.00 były na nogach w przeciwieństwie do chłopców – tych należało obudzić o 7.00. Po doprowadzeniu sal do porządku i zjedzeniu śniadania uczniowie udali się do domów.

      Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Lidii Rakoczy, która zgodziła się na nocowanie w szkole i odwiedziła nas aż dwa razy podczas wieczoru. Jesteśmy bardzo wdzięczni mamom: pani Joannie Kolin, pani Bernadecie Majewskiej, pani Anecie Pszenicznej i pani Agnieszce Turkosz. Poświęciły wieczór i noc, aby pomóc w opiece nad uczniami i zadbać o kolację i śniadanie. Wykazały się przy tym wielką cierpliwością, wyrozumiałością i troską. Dziękujemy również pani Paulinie Marmurze za udostępnienie kuchni, opracowanie menu i przygotowanie posiłku. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy miło spędzić czas i świetnie się bawić.

    • KONKURS "BEZPIECZNE DZIECKO"
     • KONKURS "BEZPIECZNE DZIECKO"

     • We środę 28 listopada odbyło się roztrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ph. "Bezpieczne dziecko", organizowanego przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym w ramach projektu "Zwiększenie bezpieczeństwa w miejscach publicznych Tuszowa Narodowego poprzez edukację i monitoring", realizowanego w ramach programu "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020" . Konkurs adresowany był do najmłodszych: przedszkoli, klas 0 i I-III. Z naszej szkoły udział w konkursie brali podopieczni siostry Izabeli Dziedzic i pani Małgorzaty Pieróg z młodszej grupy przedszkola, uczniowie klasy I (opiekun pani Anna Jachowicz), klasy IIb (opiekun pani Renata Hyjek) i z klasy IIIb (opiekun pani Maria Leśniak). Nagroda trafiła do Filipa Kierysa z przedszkola, natomiast wyróznienia do Mateusza Wydro z grupy młodszej, Mikołaja Wilka z klasy IIb i Marleny Vizauer z klasy IIIb. Gratulujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom!!

      /Katarzyna Sikora/

    • KINO SFERYCZNE
     • KINO SFERYCZNE

     • Od środy 26 listopada w przedszkolu i w szkole zagościło kino sferyczne, gdzie dzieci mogły oglądać wybrane przez siebie flimy edukacyjne. Największą atrakcją był pobyt w samym kinie i wejście do wielkiej, balonowej kopuły. Dzieci wybierały filmy o kosmosie, przyrodzie, a także historyczne. Uczniowie klas 0-VI byli bardzo zadowoleni z seansów w kinie sferycznym i bardzo chcieliby mieć taką atrakcję na stałe w szkolesmiley

      /Katarzyna Sikora/

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      We wtorek 27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto - Dzień Pluszowego Misia - najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przy zasypianiu przytulanki. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Niektóre przytulanki były wzrostu naszych uczniów. Do obchodów święta włączyli się też nauczyciele i pracownicy szkoły. Na korytarzach i w klasach zrobiło się bardzo kolorowo i „misiowo", ponieważ wszyscy chcieli się pochwalić cudownymi kostiumami i piżamkami. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw, wspólnych zabaw i na lekcjach. Dzieci mogły w tym dniu posłuchać fragmentów opowiadania o najpopularniejszym Misiu na świecie – Kubusiu Puchatku, czytanych przez panią Ewelinę Łachut. Poznały wierszyki o misiach. Sami też mieli możliwość prezentacji własnych bajek o misiach. Uwieńczeniem tych zajęć było wykonanie plakatów z bohaterami dzisiejszego dnia. Uczniowie klas 0 – IV uczestniczyli w rozmaitych konkursach, zaproponowanych przez panią Natalię Krawiec, jak na przykład: „Zgaduj – zgadula”, w którym po kilku charakterystycznych cechach musieli odgadnąć - jaki to Miś. Rysowali misia z zamkniętymi oczami, bawili się przy muzyce. Dzieci miały również okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.

      Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku - dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Historia ta wkrótce obiegła cały kraj. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą przeczytał producent zabawek. Stworzył on nową zabawkę na cześć prezydenta Theodora Roosevelta. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta (Teddy) i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear.

      Dziękujemy bardzo wszystkim za wspaniałą zabawę i atmosferę panującą tego dnia w szkole. laugh

      Zapraszamy do obejrzenia galerii pluszowych misiówsmiley

      /Natalia Krawiec/

    • ZABAWA ANDRZEJKOWA
     • ZABAWA ANDRZEJKOWA

     • We wtorek 27 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa klas starszych. Uczniowie bawili się w dwóch turach: najpierw klasy IVa, IVb i V pod opieką pań: Katarzyny Sikory i Urszuli Czerw, a potem klasy VI, VII i VIII pod opieką pań: Ewy Krępy i Małgorzaty Maziarz. Dzieci tradycyjnie już zatańczyły taniec belgijski, który rozpoczął bal andrzejkowy. Wszyscy doskonale się bawili, chętnie uczestnicząc w zabawach i konkursach  zaproponowanych przez opiekunów. Wśród uczniów klas IV-V został wybrany Król Balu, którym został Alan Siembab i Królowa Balu - tytuł trafił do Sandry Łaz (oboje z klasy IVb). Otrzymali piękne korony i drobne upominki. Odbył się też konkurs tańca, podczas którego trzeba było zamieniać się z partnerem różnymi częściami garderoby i wyposażenia: dzieci tańczyły m. in. w perukach, maskach gazowych, sukniach i z toporami. Najszybsi w zmianie garderoby okazali się Kacper Sikora i Maja Nowak z klasy IVa, a na drgim miejscu znaleźli się Mateusz Czachor i Ania Gagat z tej samej klasy.

      /Katarzyna Sikora/

      Uczniowie z drugiej tury andrzejkowej dyskoteki (czyli już nasza szkolna młodzież) postawili na tańce. Zrezygnowali z tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych na rzecz typowej dyskotekowej zabawy. Sprzyjała temu noc za oknami, półmrok na sali rozjaśniany dyskotekowym oświetleniem i muza dobierana przez dwóch rywalizujacych DJ-ów: Bartka Ochalika (VIII) i Patryka Vizauera (VI).

      /Małgorzata Maziarz/

       

     • SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY

     • W dniu 24 listopada na obiektach LKS Stal Mielec odbyły się zawody lekkoatletyczne z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Jak zwykle wspaniale wystartowali uczniowie Naszej Szkoły . Sukcesy zanotowali:

      Kategoria klas IV rocznik 2008

      I miejsce i złoty medal Rakoczy Igor w skoku dal

      I miejsce i złoty medal Rakoczy Igor w skoku wzwyż

      Kategoria klas VI rocznik 2006

      III miejsce Jakubczyk Seweryn w skoku w dal

      II  miejsce Jakubczyk Seweryn w skoku wzwyż

      Kategoria klas VII rocznik 2005

      II miejsce Przygoda Kamil skok wzwyż

      III miejsce Ciochoń  Mateusz skok wzwyż

      Kategoria klas VII  rocznik 2004

      II miejsce Kozak Kacper – bieg na 60 metrów

       

      Finał  powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt

      W dniu 26 listopada  w hali sportowej ZST w Mielcu odbył się finał  powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Uczennice Naszej Szkoły zanotowały kolejny udany występ zajmując II miejsce. Pokonały koleżanki z Gimnazjum w Radomyślu Wielkim 26:14 oraz SP numer 2 w Mielcu 26: 16 . W meczu finałowym uległy Gimnazjum w Przecławiu 22: 31

      Szkołę Reprezentowały: Kolin Marika kl. VI, Wiciejowska Oliwia kl. VII, Groele Nikola, Rup Marcelina, Bouer Monika, Skiba Natalia, Ciochoń Paulina, Sasor Marlena, Gagat Emilia kl. VIII.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy

      / Lesław Jachowicz/

    • KONKURS "LITERATURA I DZIECI"
     • KONKURS "LITERATURA I DZIECI"

     • 26 listopada odbyły się gminne eliminacje wojewódzkiego konkursu „Literatura i dzieci” – pod hasłem „Niezwykłe opowieści” organizowane przez GOK w Grochowem. Dzieci  rywalizowały w trzech kategoriach wykonawczych: recytacja, piosenka i inscenizacja oraz w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-II, III-V oraz VI-VIII. W kategorii recytacji naszą szkołę reprezentowali: Maja Nowak, Marta Pazdro, Anna Gagat, Daria Dzik, Kacper Sowa i Mateusz Bąk (podopieczni pani Katarzyny Sikory) oraz Katarzyna Kasprzak, Julia Surowiec i Oliwier Galas (opiekun pani Ewa Krępa). Wystąpiły również nasze szkolne wokalistki: Patrycja Marmura, Amelia Wróbel i Natalia Maziarz (opiekunowie: Maciej Kosztyła i Katarzyna Sikora). Natomiast uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Maziarz przygotowali inscenizację na podstwie baśni "O smoku wawelskim". Na scenie wystąpili: Amelia Marmura, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Seweryn Jakubczyk, Maciej Hyjek, Oliwia Kozak, Kamila Kozak, Karolina Cisło, Laura Rybińska, Katarzyna Kasprzak, Julia Surowiec, Monika Kmuk, Amelia Wieczerzak, Jakub Majewski i Patryk Vizauer. Nagrody za piosenkę otrzymały Patrycja, Natalia i Amelia oraz za inscenizację - klasa VI. Wyróżnienia za recytację trafiły do: Mateusza, Marty i Oliwiera. Wszystkie nagrodzone osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego konkursu, który odbył się 29 listopada w SOKiS w Chorzelowie. Patrycja Marmura z akompaniamentem Amelii Wróbel na gitarze uzyskała wyróżnienia za piosenkę pt. "O warszawskiej syrence". Inscenizacja klasy VI zachwyciła komisję i otrzymała nagrodę, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbył się 12 grudnia. Na etapie wojewódzkim nasi aktorzy również okazali się bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy pani Małgorzacie Maziarz i uczniom klasy VI tego wielkiego sukcesu i jesteśmy bardzo dumnismiley

      /Katarzyna Sikora/

    • Wycieczka uczniów klas III
     • Wycieczka uczniów klas III

     •             Uczniowie klasy IIIa i IIIb 26 listopada wybrali się na wycieczkę do Mielca. Pierwszym punktem na trasie wyjazdu była kręgielnia. Wychowankowie mieli do dyspozycji kilka torów, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem uczniowie zdobywali coraz więcej punktów, wykazując się pomysłami na celne rzuty. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji. Kolejnym punktem był Pałacyk Oborskich i uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych ph. „Nasza Niepodległa”. Podczas nich dzieci dowiedziały się dlaczego Polska musiała odzyskać niepodległość, do jakiego zaboru należał Mielec, gdzie w naszej okolicy przebiegała linia frontu, jakie było wyposażenie walczących żołnierzy. Miały również możliwość obejrzenia rekonstrukcji okopu z czasów Wielkiej Wojny. Pani Iwona Groele zakończyła warsztaty niespodzianką - każdy uczeń otrzymał do wypełnienia kartę pracy, która była sprawdzianem z zapamiętanych informacji uzyskanych podczas warsztatów.            
                  Wyjazd zorganizowały wychowawczynie Panie: Maria Jamróz i Maria Leśniak.

      /M. Jamróz/

       

    • Jesienny Bal uczniów klas I - III
     • Jesienny Bal uczniów klas I - III

     • 22 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w Balu Jesieni zorganizowanym przez Panie: Marię Leśniak i Marię Jamróz. Tego dnia sala gimnastyczna wyglądała nadzwyczajnie. Przystrojona była dużą ilością balonów, jesiennych grzybów, liści. Wyjątkowy wystrój, który był przygotowany przez organizatorki przy współpracy z Paniami: Renatą Hyjek, Katarzyną Wieczerzak i Sandrą Kołek, od razu wprowadził wszystkich w atmosferę zachęcającą do zabawy. Wszyscy przy dźwiękach znanych piosenek bawili się tak wspaniale i wesoło, że nie chcieli schodzić z parkietu na przerwę. Przewodnim motywem strojów była oczywiście jesień. Uczniowie, jak zwykle nie zawiedli i pozakładali barwne stroje. Imprezę, którą prowadziła animatorka z Mielca Pani Maria, urozmaicono ciekawymi zabawami i konkursami, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Czas jednak szybko minął i na koniec balu jury w składzie: Pani Beata Wojciechowska – Durda i Pani Anna Jachowicz, wybrało Jesienną Królową i Jesiennego Króla Balu. Zostali nimi Dominika Wieczerzak z klasy IIIa i Franciszek Kamuda z klasy I. Wszyscy uczestnicy zabawy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

      /M. Jamróz/

    • Udział klasy II B w akcji Śniadanie daje moc
     • Udział klasy II B w akcji Śniadanie daje moc

     • 13 listopada uczniowie klasy II B wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym. W tym dniu wychowawca z uczniami zorganizowali w klasie wspólne śniadanie. Dzieci przygotowały z przyniesionych z domu produktów zdrowe zestawy śniadaniowe, które później przy estetycznie nakrytym stole skonsumowały z apetytem. Były kanapki, koreczki, soki, sałatki, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem. 

      Dzięki udziałowi w akcji dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania, nakrywania do stołu, oraz zasad savoir – vivreu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci.

      /Renata Hyjek/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych