• Bezpłatne zajęcia z programowania w Mielcu 11-12 lutego!

     • Warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (grupy wiekowe od 7 do 15 lat) . Tematem zajęć będzie tworzenie gier w stylu Retro. Grupy warsztatowe (max. 9 dzieci), każdy uczeń pracuje na osobnym stanowisku więc obowiązują zapisy na stronie podanej w plakacie lub: 694 940 997. Warsztaty odbędą się przy ulicy Stefana Batorego 12 w Mielcu. 

     • Udział naszych uczniów w lokalnym Dniu Babci i Dziadka

     • 4 lutego w Domu Ludowym odbyło się spotkanie dla babć i dziadków pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Organizatorami byli: Radni Gminy z Malinia, Stowarzyszenie "Malinowy Szlak" i Koło Gospodyń Wiejskich "Malinianki". W ramach współpracy z lokalną społecznością klasa 0 wraz z wychowawczynią panią Renatą Drzymałą została zaproszona do przedstawienia swojego występu jasełkowego. Po raz kolejny dzieciaki stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały się w „Bajkowych jasełkach” tym razem dla szerszej społeczności, dla seniorów Malinia. Występ bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami od stowarzyszeń.

      Uroczystość uświetniły ponadto występy muzyczne starszych dzieci z klas IV - VIII. Uczennice klasy IV: Milena Arabasz, Madzia Bukowska i Zuzia Pietryka zaśpiewały piosenkę pt. "Babcia i dziadek" przygotowaną pod kierunkiem pana Arkadiusza Chwałka. Krystian Sieczka z klasy VIa, który jest uczniem szkoły muzycznej, zagrał na saksofonie utwory: "Rozkwitały pąki białych róż" oraz "Upływa szybko życie", do śpiewu chętnie włączyli się uczestnicy spotkania. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowały się uczennice pani Katarzyny Sikory. Jagoda Nowak i Monika Krępa z klasy VIa wykonały piosenkę pt. "Bohater", za którą otrzymały wyróżnienie w Gminnym konkursie poezji religijnym organizowanym przez GOK w Grochowem.  Maja Nowak i Patrycja Marmura z klasy VIIIa zaśpiewały "List do Boga", a Patrycja wykonała własną wersję utworu Marka Grechuty pt. "Tyle było dni", za którą otrzymała wyróżnienie w Powiatowym konkursie poezji i piosenki "Barwy mojej ojczyzny". Jako ostatnia wystąpiła Kornelia Sajek z klasy VIIIb, która jest laureatką Gminnego konkursu poezji religijnej oraz Powiatowego konkursy poezji i piosenki „Barwy mojej ojczyzny”. Uczennica zaśpiewała utwory: "Na moście wiary” i „Radość najpiękniejszych lat”. Występ Kornelii wzbudził taki zachwyt, że publiczność poprosiła ją o piosenkę na bis. Uczennica wykonała utwór Filipa Bajora "Nie chcę więcej".

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie na spotkanie, podczas którego nasi uczniowie mogli zaprezentować się lokalnej społeczności. Jesteśmy również wdzięczni rodzicom za transport młodych artystów na sobotnią uroczystość.

      /Renata Drzymała, Katarzyna Sikora/

     • Warsztaty fizyczne dla klas VII-VIII

     • 2 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyczne "Elektryczność i magnetyzm", które przygotowała i przeprowadziła firma „Labociaki”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas VIa, VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIb podzieleni na dwie grupy. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zagadnień z fizyki, zainteresowanie ich tą dziedziną nauki przez zabawę i eksperymenty oraz pokazanie, że nauką można się pobawić w życiu codziennym i nie musi to być nudna teoria lecz ciekawa i bezpieczna praktyka.

      Prowadzący warsztaty najpierw zaprezentował uczestnikom zajęć ogniwo Volty i jego działanie. Następnie przedstawił efekt Lenza jako wprowadzenie do magnetyzmu i właściwości diamagnetycznych. Później uczniowie sami budowali elektromagnesy, w których prąd stały był źródłem pola magnetycznego oraz konstruowali silniki homopolarne  z wirującą cewką.

     • Świadczenie wychowawcze ,,Rodzina 500 plus''

     • Na prośbę ZUS przekazujemy Państwu informację dotyczącą świadczenia wychowawczego 500+. 

      Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024r.  Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. W tym roku wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS.

      Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:

      ·      Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

      ·      portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

      ·      bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

      Więcej informacji na: https://www.zus.pl/

     • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0

     • 3 lutego uczniowie klasy 0 gościli swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji Ich święta. Rzetelnie przygotowywali się do tego wydarzenia pod kierunkiem wychowawczyni, p. Renaty Drzymały. Bajkowe jasełka przeplatane wierszami i piosenkami skierowanymi do gości zachwyciły obecnych, a kolorowe stroje nadały przedstawieniu uroku. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a także słodkimi upominkami. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Hiacynta Jamróz, a zakończyła p. wicedyrektor Monika Klich. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki: babcie zostały obdarowane naszyjnikami z sercem i laurką, natomiast dziadkowie otrzymali serca z masy solnej, własnoręcznie wykonane i ozdobione, opatrzone życzeniami. Serca do naszyjników zostały przygotowane i wykonane w pracowni informatycznej, na drukarce 3D. Dzięki uprzejmości p. Anny Leśniak, która poświęciła swój czas, zaprosiła nas na zajęcia informatyczne, podczas których pokazała w jaki sposób powstają tego typu wydruki. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces drukowania i jak nazywa się materiał wykorzystany do druku. Dzieci wybierały kolor filamentu oraz rodzaj zawieszki, który urzeknie babcie. W efekcie powstały piękne różowe serduszka, a całe naszyjniki można podziwiać na zdjęciach oraz szyjach babć :)

      /Renata Drzymała/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

       

     • Sukcesy sportowe w piłce ręcznej chłopców

     • W dniu 3 lutego 2023 roku w hali sportowej w Wadowicach Górnych odbył się turniej powiatowy Igrzysk Dzieci klas V – VI w piłce ręcznej chłopców. Chłopcy mimo czterech kontuzji awansowali do finałów powiatowych.

      Skład zespołu: Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof, klasa VI a, Wilk Mikołaj, Rzeźnik Krystian, Kasprzak Przemysław, Kołek Oliwier klasa VI b, Turkosz Mateusz, Kusek Natan, Gagat Paweł, Sowa Maciej, Pyź Szymon, Galas Filip klasa V, Marek Miłosz klasa IV.

      Gratulujemy ! Życzymy sukcesów w finałach powiatowych.

      / Lesław Jachowicz/

     • Kolejne sukcesy sportowe w piłce ręcznej dziewcząt

     • W dniu 2 lutego 2023 roku odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa numer 13 w Mielcu. Bezkonkurencyjne były uczennice z Naszej Szkoły. Zdecydowanie wygrały turniej. Pokonały gospodynie SP 13 Mielec 7 : 3 oraz faworytki turnieju SP 8 Mielec 7 : 1 ( szkoła z klasami sportowymi o profilu piłka ręczna).

      Skład zespołu: Nowak Jagoda, Krępa Monika, Słaby Oliwia, Sasor Milena,  klasa VI a, Przygoda Karolina klasa VI b, Kusek Sara, Skiba Oliwia, Zalot Zofia, Klaus Natalia, Rudolf Oliwia klasa V.

      Gratulacje! Powodzenia w finale powiatowym.

      / Lesław Jachowicz/

     • Podsumowanie akcji przeprowadzonych przez SK Caritas w I półroczu

     • Członkowie Szkolnego Koła Caritas bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączają się we wszelkie działania, które pomagają potrzebującym. 

      W I półroczu przeprowadzili następujące akcje:

      - "Pomóż Ukrainie przetrwać zimę" - zbiórka ciepłej odzieży,

      - "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży - zebrana kwota: 357,28 zł,

      - "Kolęda misyjna" - odwiedzanie mieszkańców Malinia i zbiórka pieniędzy dla dzieci z Papui - Nowej Gwinei.

      Wszystkim Ofiarodawcom oraz naszym szkolnym Wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania - Bóg zapłać!

      /M. Jamróz/

     • Poznajemy naszych szwedzkich rówieśników

     • "Dzieci z Bullerbyn" to jedna z najpopularniejszych powieści dla najmłodszych. Akcja rozgrywa się w szwedzkiej osadzie Bullerbyn, a bohaterami książki jest szóstka sprytnych i samodzielnych dzieci, które nigdy się nie nudzą, mają bujną wyobraźnię, która pozwala im wymyślać rozmaite zabawy. Dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, zajmują się zwierzętami oraz pomagają rodzicom. 

      Tę właśnie książkę ostatnio na zajęciach omawiali uczniowie klasy III b. Opisywali Lisę, opowiadali przygody swoich szwedzkich rówieśników, napisali test ze znajomości treści, a na podsumowanie obejrzeli film oparty na książce i wykonali makiety trzech Zagród: Pólnocnej, Południowej i Środkowej. 

      Pomimo, że realia lektury są odległe dość czasowo wszystkim bardzo spodobała się ta powieść. 

      /M. Jamróz/


      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Realizacja programu "Nie pal przy mnie, proszę" w klasie III b

     • W I półroczu uczniowie klasy III b realizowali program „Nie pal przy mnie, proszę”. Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia oraz uwrażliwienie najmłodszych na problem biernego palenia.

      Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych wychowawczyni klasy przeprowadziła zajęcia, w trakcie których uczniowie poznali główną bohaterkę wiewiórkę Wiki, która podpowidała im czym jest zdrowie, co i dlaczego szkodzi zdrowiu, co robić, gdy zdrowie jest zagrożone. Trzecioklasiści dzięki zajęciom kształtowali postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, a także wykształcili umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

      Program był realizowany poprzez różnorodne formy: pogadanki, inscenizacje, projekcje filmów edukacyjnych, wykonanie pracy plastycznej, zabawy. Jego zwieńczeniem było przeprowadzenie zajęć otwartych dla rodziców.

      Cele programu zostały osiągnięte, a uczestnictwo w nim wymagało od dzieci aktywności i zaangażowania.

      /M. Jamróz/

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Pożegnanie z Narnią

     • 1 lutego uczniowie klasy V w symboliczny sposób pożegnali się z baśniową krainą – Narnią. W czasie omawiania lektury każdy mógł wybrać bohatera, który w szczególny sposób zwrócił jego uwagę. Później należało przygotować wypowiedź ustną prezentującą ulubioną postać. Chętni mogli zaprojektować kostium i wystąpić w nim w czasie zajęć. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów. Mogliśmy podziwiać Piotra, Zuzannę, Edmunda, Białą Czarownicę, Aslana i pana Bobra. W tajemniczy sposób pojawiło się nawet ptasie mleczko, które skusiło wielu klasowych łasuchów. Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć!    

                                                                                                                                   /Ewa Krępa/

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

       

     • Spotkanie z leśnikiem

     • 30 stycznia uczniowie klas I - III wzięli udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Różycką - leśnikiem z Nadleśnictwa Mielec. 

      Dzieci "z pierwszej ręki" dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu, jak się w nim zachowywać oraz jak o niego dbać. Pani Magdalena opowiedziała wiele ciekawostek i cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach, a także przekazała drobne upominki od nadleśnictwa i zaprosiła na wiosenny spacer po lesie.

      To była wspaniała lekcja przyrody.

      /M. Jamróz/

     • Dzień Szalonego Nakrycia Głowy

     • 13 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Szalonego Nakrycia Głowy. Tego dnia uczniowie mogli przyjść do szkoły w wymyślonej przez siebie fryzurze lub

      w szalonym nakryciu głowy. Uczniowie zaprezentowali m.in. czapki rybki, kapelusze czy fascynatory. We włosach pojawiły się gniazda dla ptaszków, na głowie kolorowe garnki.    

      Nie brakowało kreatywnych pomysłów! To był szalony dzień :)

      /Anna Leśniak/

       

       

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości aparat fotograficzny był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Podsumowanie pracy z lekturą „Mikołajek”

     • W grudniu uczniowie klasy IV analizowali jedną z ulubionych lektur szkolnych. Chodzi oczywiście o książkę pt. „Mikołajek”, do której przeczytania raczej nikogo nie trzeba zachęcać. Przygody głównego bohatera i jego kolegów od lat bawią i inspirują, są tematem rozmów i źródłem różnych pomysłów. Duża grupa czwartoklasistów postanowiła pozostać na dłużej w świecie niesfornego chłopca i podjęła się przygotowania lapbooków. Zaraz po Nowym Roku mogliśmy podziwiać efekty samodzielnej pracy. Każdy realizował własny pomysł, chociaż dało się zauważyć podobne elementy: imiona bohaterów, ich krótkie charakterystyki, tytuły ulubionych rozdziałów, pytania sprawdzające znajomość lektury. Realizacji dodatkowego zadania podjęli się: Milena Arabasz, Magdalena Bukowska, Filip Kurmaniak, Julia Maksoń, Maciej Myjak, Gabriela Pluta, Milena Salamaga, Lena Strąk, Zuzanna Surowiec i Aleksandra Zalot. Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie i życzę równie wspaniałych pomysłów w II semestrze.

      /Ewa Krępa/  

     • Kolejny sukces naszych dziewcząt w koszykówce

     • W dnu 9 stycznia 2023 roku w hali sportowej Naszej Szkoły  odbył się turniej rejonowy w koszykówce dziewcząt  w ramach rozgrywek Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VII – VIII. Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Hiacynta Jamróz, życząc wszystkim zespołom zwycięstwa w sportowej rywalizacji. W bardzo wyrównanej walce zwyciężyły dziewczęta z naszej szkoły. Kolejno pokonując SP 1 Ropczyce 32:2, SP Cmolas 16:9 oraz w meczu o pierwsze miejsce SP Czarnę Tarnowską 15:14.

      Dziewczęta uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich, tym samym znalazły się w gronie 12 najlepszych zespołów na Podkarpaciu. Pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani Dyrektor wraz z organizatorem Powiatowym Panem Adamem Mirasiem.

      Skład Zespołu: Sasor Zuzanna, Gaska Antonina, Bauer Milena, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Gagat Magdalena klasa VIIb, Pazdro Marta, Dzik Daria, Nowak Maja klasa VIIIa.

      Gratulujemy i życzymy awansu do finału wojewódzkiego

      / Lesław Jachowicz/

     • PAN STOP - lekcja techniki

     • W szkole promuje się bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W związku z tym uczniowie klasy czwartej podczas lekcji techniki samodzielnie wykonali przepiękne prace wytwórcze - Pana STOP. Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego papieru, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych. Pan/Pani STOP trzyma wybrane przez uczniów znaki drogowe, które samodzielnie wykonali na karteczkach z kartonu. W ten sposób mielimożliwość utrwalić wiedzę z zakresu znaków drogowych obowiązujących pieszych. 

      /Anna Leśniak/

      #LaboratoriaPrzyszłosci

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Wspólne przedświąteczne spotkanie klasy V

     • Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców, pań z kuchni oraz uczniów przygotowano jedną z wigilijnych potraw.  Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Przy pięknie ustrojonym stole, świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku  wszyscy  zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Kolega z klasy – Kamil przygotował dla wszystkich niespodziankę – upiekł pyszne ciasto. W tym dniu również Sara i Natan świętowali urodziny. Wspólnie odśpiewaliśmy im sto lat, złożyli życzenia i częstowaliśmy się słodyczami jakie dla wszystkich przygotowali. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i wzajemnych życzeń.

      /Anna Leśniak/

     • Uczymy się bawiąc!

     • Na zajęciach rewalidacji uczeń z klasy 4 zamienił się w konstruktora. Korzystał z klocków Lego Education SPIKE Essential, zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

      Samodzielna praca nad konstrukcją doskonaliła u ucznia umiejętność koncentracji uwagi, obserwacji oraz logicznego myślenia podczas planowania kolejnych etapów budowli. Dostarczyła mu wiele radości i zadowolenia z wykonanego projektu.

      Klocki zakupiono dzięki udziałowi w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

      #LegoSpike zestaw klocków oraz specjalnie zaprojektowana aplikacja w formie kursu, który łączy w sobie naukę programowania i mechatroniki z elementami robotyki.

     • Zerówka - świąteczne tradycje.

     • Przedświąteczny czas spędziliśmy pracowicie, przygotowując się do klasowej "wigilijki". Zrobiliśmy porządki, założyliśmy kalendarz adwentowy i systematycznie, codziennie odczytywaliśmy i wykonywaliśmy zadania w nim zawarte. Wykonaliśmy świąteczne pocztówki dla rodziny, ubraliśmy klasowa choinkę. Samodzielnie przygotowaliśmy ciasto na pierniczki, powykrawaliśmy aromatyczne ciasteczka i upiekliśmy je. Wreszcie wspaniale i bogato ozdobione mogły zawitać na wigilijnym stole. Tuz przed Bożym Narodzeniem, odświętnie ubrani nakryliśmy stół, połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Atmosfera była wspaniała, potrawy pyszne, a zakończyliśmy klasowe świętowanie wspólnym kolędowaniem. 

      /Renata Drzymała/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych