• Nie pal przy mnie, proszę

          • W obecnym roku szkolnym 2022/23 uczniowie klasy III ”a” uczestniczyli w cyklu zajęć warsztatowych, które były związane z realizacją programu „Nie pal przy mnie, proszę”.

            Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.

            Na zajęciach zostało zrealizowane pięć tematów:

            Co to jest zdrowie? - 90 min.

            Od czego zależy nasze zdrowie? – 45 min.

            Co i dlaczego szkodzi zdrowiu? -45 min.

            Co robić, gdy moje zdrowie jest zagrożone? – 45 min.

            Nie pal przy mnie proszę! – 90 min.

             

            Aby zajęcia były atrakcyjne zostały zastosowane metody aktywizujące: burza mózgów, wiersze, krzyżówki, układanki, drama, itp. , zostały wykorzystane różne materiały promujące zdrowie. Zdobytą wiedzę dzieci utrwaliły poprzez wykonanie prac plastycznych, które posłuży do wykonania klasowej gazetki.

            Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się zainteresowaniem ze strony dzieci – chętnie wykonywały polecenia i zadania. Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

          • Akcja BOHATERON w naszej szkole.

          • BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

            W klasach VII a, VII b , VIII a, VIII b na lekcjach historii,  uczniowie rozmawiali o bahaterach Powstania Warszawskiego, poznawali uczestników  i ich losy. Miejscem, gdzie można poznać powstańców jest portal www.dumnizpowstańców.pl . Trudne losy powstańców, ich powojenne dzieje to tematyka wielu wywiadów, spotkań

            Za udział w akcji szkoła otrzymała panmiątkowy dyplom.

            Ważne dla powstanców były chwile wytchnienia,w których towarzyszyła im piosenka. Poniżej link do śpiewnika.

            https://www.1944.pl/artykul/pobierz-spiewnik-powstanczych-piosenek,5192.html  link do śpiewnika pieśni Powstania Warszawskiego

             

                                                                                                                                                      / Renata Lasek/

          • „Bieg po zdrowie” – realizacja programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej w klasie IV

          • Jak dbać o własne zdrowie i nie dać się złowić nałogowi? Na te i wiele innych pytań w ciągu kolejnych miesięcy szukali odpowiedzi uczniowie klasy IV, którzy razem z wychowawczynią przystąpili do realizacji programu „Bieg po zdrowie”. To już kolejna edycja przedsięwzięcia opracowanego w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Celem zajęć było:

            -  przekazanie rzetelnej wiedzy na temat problemów związanych z paleniem papierosów,

            - pokazanie korzyści wynikających z niepalenia,

            - zachęcanie do zdrowego stylu życia,

            - wdrażanie do dokonywania świadomych wyborów,

            - wzmacnianie poczucia własnej wartości.

            Dzięki dostarczonym online materiałom dysponowaliśmy ciekawymi scenariuszami oraz ćwiczeniami, które pomogły w osiągnięciu zamierzonego celu. Podczas zajęć zostały wykorzystane różne metody i formy pracy: pogadanka, dyskusja, wywiad, praca w parach, praca w grupach. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań byli uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia stanowiły tło poruszanych tematów. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom ćwiczenie polegające na liczeniu, ile palacz wydaje w ciągu roku na dym. Następnie każdy mógł zaplanować, jak wydać zaoszczędzone pieniądze na własne przyjemności. W realizację programu włączyli się też niepalący rodzice, którzy udzielili wywiadów. Odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania stały się punktem wyjścia do dyskusji o postawach wobec osób nakłaniających nas do niewłaściwego postępowania. Podczas kolejnych zajęć powstały ciekawe komiksy zawierające porady, jak odmawiać palenia czynnego i biernego. Uczniowie opracowali też antyreklamy palenia papierosów. Cele programu zostały osiągnięte. Czwartoklasiści znają negatywne skutki palenia papierosów. Potrafią zachowywać się w sposób asertywny. Mają świadomość własnych praw. Wiedzą, jak obronić się przed paleniem i wdychaniem dymu. Za pomoc w realizacji programu dziękuję rodzicom oraz nauczycielce plastyki, pani Renacie Hyjek. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem, o którym wszyscy powinniśmy pamiętać.

                                                                                                                          /Ewa Krępa/

          • Bal karnawałowy klas IV - VIII

          • Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. Na dzień 16 lutego szkolna sala świetlicowa zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami, serpentynami oraz kwiatami. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli uczniowie pod opieką Pani Anny Leśniak. Na korytarzu szkolnym powstała foto-ścianka, ponieważ żaden prawdziwy bal nie może odbyć się bez miejsca do robienia pamiątkowych zdjęć. Dzieci przybyły w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie z bajek filmów lub seriali. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom oraz wychowawcom, a to było głównym celem tego przedsięwzięcia.

            Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok!

            /Anna Lesniak/

             

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

          • „Nie pal przy mnie, proszę” realizacja programu w klasie II

          • Uczniowie klasy II  w roku szkolnym 2022/23( pierwsze półrocze) uczestniczyli w realizacji programu „Nie pal przy mnie proszę”. Program stanowił ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji. Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz zwiększenie odpowiedzialności za własne zdrowie. Podczas realizacji programu stosowano głównie metody aktywizujące. Treści w nim zawarte były uporządkowane w pewną całość i dotyczyły zdrowia - czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak i indywidualnie. Poprzez zabawę  zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, a dzięki sympatycznej wiewiórce Wiki, która towarzyszyła im w zajęciach, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej. Na podstawie zdobytych wiadomości  wykonali plakaty o tematyce antynikotynowej. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka dla Rodziców i całej społeczności szkolnej, na której zostały umieszczone ciekawe i pomysłowe  prace plastyczne uczniów. Finałem akcji był turniej sportowy z konkurencjami sprawnościowymi promującymi zdrowy tryb życia bez papierosów. Wszystkim dzieciom gratulujemy wiedzy, pomysłowości twórczej, ekspresji przy wykonywaniu prac plastycznych  i zaangażowania w czasie zajęć.

            / Anna Jachowicz/

          • Komedia Fredry wciąż bawi

          • Przeczytanie „Zemsty” Aleksandra Fredry nie musi być przykrym obowiązkiem. Przekonali się o tym uczniowie klasy VIIa podczas lekcji poświęconych analizie tekstu. W zachowaniach bohaterów komedii starali się rozpoznać różne cechy charakterystyczne także dla współczesnych ludzi. Dostrzegli uniwersalne  przesłanie historii o sąsiedzkim sporze i związanych z tym problemach Klary i Wacława. Potrafili z przymrużeniem oka spojrzeć na intrygi, które w konsekwencji doprowadziły do pogodzenia się zwaśnionych stron. Na zakończenie pracy z „Zemstą” siódmoklasiści odegrali kilka najzabawniejszych scen: oświadczyny Papkina, pisanie pozwu sądowego przez Rejenta, dyktowanie listu Dyndalskiemu. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Nie zabrakło okazji do szczerego śmiechu, co świadczy o tym, że komedia Fredry wciąż bawi.
            Przed klasą wystąplili:
            - Wiktoria Myjak – Klara, Zuzanna Mickiewicz – Papkin,
            - Kacper Sowa – Cześnik, Jakub Pluta – Dyndalski,
            - Patryk Łanucha – Papkin,
            - Zuzanna Kielek – Rejent, Zuzanna Kamuda – Mularz.
            Dziękuję uczniom za piękne przygotowanie inscenizacji, a Kubie Plucie i Maćkowi Maziarzowi za pomoc w edycji zdjęć. Oglądanie każdej ze scenek było prawdziwą przyjemnością!


                                                                                                                                                    /Ewa Krępa/


             

          • WALENTYNKI

          • Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisany jest na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.  

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunki tradycyjnie zorganizowano „POCZTĘ WALENTYNKOWĄ”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i pracowników szkoły.

            W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

            /Anna Leśniak/


            #LaboratoriaPrzyszłości

            Zakupiony aparat w ramach Programu Laboratoria Przyszłości był wykorzystywany do robienia zdjęć umieszczonych w galerii. 

          • Zerówka - walentynki.

          • 14 lutego dzieci z klasy 0 świętowały "walentynki". W tym wieku dzień jest obchodzony jako święto życzliwości, wzajemnego zrozumienia, akceptacji oraz sympatii wobec siebie. Dzieci poznały genezę Dnia św. Walentego, wykonały laurki, a następnie je losowały, obdarowywały się też drobnymi upominkami. Ponieważ budowanie wzajemnych relacji jest bardzo ważne, a szczególnie na tym wczesnym etapie rozwoju, trenowaliśmy "bycie miłym " podczas zajęć,wykonywania prac artystycznych i codziennych czynności. Dzień był udany, wszyscy czuli się dobrze i stwierdzili, że warto być uprzejmym cały czas, a nie tylko w "walentynki" .

            /Renata Drzymała/

          • Dwa srebrne medale w piłce ręcznej klas V – VI

          • W dniu 14 lutego 2023 roku w hali sportowej w Radomyślu Wielkim odbyły się finały powiatowe Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. Bardzo dobrze zaprezentowali  się zarówno chłopcy jak i dziewczęta zdobywając wicemistrzostwo powiatu mieleckiego.

            Skład zespołu dziewcząt: Słaby Oliwia, Nowak Jagoda, Krępa Monika, Sasor Milena, Przygoda Karolina, Kusek Sara, Zalot Zofia, Rudolf Oliwia, Skiba Maja.

            Skład zespołu chłopców: Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon, Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Patryk, Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Kusek Natan, Sowa Maciej, Pyź Kacper, Galas Oliwier, Marek Miłosz.

            Gratulujemy!!!

            / Lesław Jachowicz/

          • Dziewczęta z klasy VII i VIII w pierwszej szóstce szkół w koszykówce

          • W dniu 13 lutego2023 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się półfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta pokonały koleżanki z SP Czarna Tarnowska oraz SP Skopanie. Uległy zespołowi z SP 3 Stalowa Wola. Zajęły II miejsce i awansowały do turnieju barażowego o wejście do finału wojewódzkiego.

            Skład zespołu: Gąska Antonina, Bauer Milena, Pleban Magdalena, Vizauer  Marlena, Ziobroń Maja, Gagat Magdalena, Nowak Maja, Gagat Anna, Pazdro Marta, Dzik Daria.

            Życzymy awansu do finałów

            / Lesław Jachowicz/

          • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który odbywał się pod hasłem: „Działajmy razem!”. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypadł na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

            Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.  Głównym jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

            W ramach edukacji informatycznej uczniowie klasy II i III b wzięli udział w zajęciach o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa, podczas których obejrzeli filmy edukacyjne, a także wykonali plakaty, rysunki.

            /H. Jamróz/

          • Startuje rekrutacja na semestr letni DUT!

          • Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letnim 2023. Rekrutacja rozpocznie się 20 lutego o godz. 10:00 i potrwa do 27 lutego (włącznie).  Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne.

            Czy ktoś jeszcze nie słyszał o zajęciach DUT? Zapewne w pięciu miastach gdzie od lat prowadzone są zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego to projekt dobrze znany i ceniony, zwłaszcza wśród młodych „pożeraczy” wiedzy. Bezpłatne wykłady i warsztaty prowadzone są w Rzeszowie, Mielcu, Jaśle, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz od zbliżającego się semestru letniego – również w Gminie Zarszyn, która w bieżącym roku stała się kolejną Filią projektu DUT.

            Dziecięcy Uniwersytet Techniczny od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych poszukiwaczy wiedzy, którzy dzięki proponowanym przez DUT wykładom i warsztatom odkrywają świat nauki w niecodzienny sposób. Semestr letni potrwa od marca do czerwca 2023r. a sama rekrutacja dla dzieci w wieku 7-12 lat rozpocznie się już 20 lutego.

            Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka może mieć różne formy, nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem lecz wręcz przeciwnie – odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

            Harmonogram semestru letniego DUT dla swoich uczestników przewiduje w każdym mieście cztery godzinne wykłady popularnonaukowe, na których prowadzący przy pomocy specjalnych rekwizytów, pokazów czy poprzez przedstawione eksperymenty przybliży słuchaczom temat zajęć. Każdy wykład prowadzony jest w sposób interaktywny, przez co młodzi studenci mogą w nim czynnie uczestniczyć, a każde ich zaangażowanie sprawia, że wiedza zapamiętywana jest w sposób aktywny, pozostając tym samym dłużej w pamięci odbiorcy.  W planach semestru pojawią się również półtoragodzinne warsztaty, które prowadzone będą w małych 15-20 osobowych grupach. Każdy warsztat daje dziecku możliwość poznania danego tematu poprzez bezpośredni kontakt z doświadczeniem, często poprzez samodzielne badanie czy tworzenie.

            Uczestnicy wykładów na pierwszym spotkaniu otrzymają wyprawkę studenta składającą się z  indeksu, identyfikatora, notesu oraz wybranego gadżetu DUT. Z kolei uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo „Zestaw Naukowca” zawierający materiały wraz z instrukcją do samodzielnego doświadczania i eksperymentowania w domu.

            Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

            Rejestracja będzie aktywna od 20 lutego od godz. 10.00 do 27 lutego 2023r. (włącznie). W podanym terminie prowadzone są zapisy wszystkich chętnych, natomiast wyniki rekrutacji (osoby wylosowane na wykłady) pojawią się na koncie użytkownika DUT dn. 1 marca 2023r.

            Przed podejściem do rekrutacji należy zapoznać się z planem zajęć oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta - na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJA. Rekrutacja na semestr letni w każdym z miast Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego przebiegać będzie w takim sam sposób. W pierwszym etapie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia (20-27 luty), następnie spośród osób zapisanych losowana jest określona liczba uczestników wykładów oraz lista rezerwowa (liczba wylosowanych różni się w zależności od danego miasta), w kolejnym etapie osoby wylosowane mają możliwość zapisania się na warsztaty, gdzie przy zapisach obowiązuje już kolejność zgłoszeń. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty.

            Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolinawiedzy.pl lub pod numerem tel. (17) 865-30-04. Zapraszamy również na naszego Facebooka Dolina Wiedzy oraz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

          • Bal karnawałowy klas 0 - III

          • Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci.

            W dniu 9. 02. 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy z animatorem. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Hiacynta Jamróz wraz z Panią wicedyrektor Moniką Klich, które powitały zebranych i zaprosiły do wspólnej zabawy. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości i kreatywności dotyczącej strojów karnawałowych. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną, tańce z balonikiem. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli brawami. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal.  Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu z każdej klasy. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy wspaniale się bawili. Dzieci zostały udekorowane koronami i szarfami  oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

            Imprezę zorganizowały Panie: Maria Jamróz, Anna Jachowicz, Beata Wojciechowska - Durda, Renata Drzymała, Renata Hyjek.

            O wystrój sali zadbały Panie: Renata Drzymała, Beata Wojciechowska - Durda, Renata Hyjek, Faustyna Dąbrowska, Paulina Ciejka.

                                                                            / Anna Jachowicz/

             

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

          • Bohaterowie „Zemsty” ciągle żywi

          • 6 lutego uczniowie klasy VIIb zainscenizowali wybrane fragmenty komedii Aleksandra Fredry. Podczas lekcji poświęconych analizie „Zemsty” charakteryzowali bohaterów, wskazywali zabawne sytuacje i powiedzonka. Przede wszystkim jednak starali się dostrzec uniwersalny charakter opisanej historii. Wspólnie doszli do wniosku, że wzajemna niechęć i celowe działania podejmowane z zamiarem dokuczenia drugiemu człowiekowi nie prowadzą do niczego dobrego. Kierowanie się chęcią zemsty może wpłynąć także na domowników i uniemożliwić im spokojne i szczęśliwe życie.

            W prezentowanych scenkach wystąpili:

            - Mateusz Rodzeń – Papkin, Maciej Szumacher – Wacław,

            - Milena Kurmaniak – Klara, Maksymilian Obara – Wacław, Julia Ortyl – Papkin,

            - Maciej Maziarz – Cześnik, Patryk Gałka – Rejent, Artur Kamuda – Papkin,

            - Marlena Vizauer – Papkin, Zuzanna Sasor – Dyndalski,

            - Milena Bauer – Wacław,  Magdalena Pleban – Rejent,

            - Antonina Gąska – Klara, Maja Ziobroń – Wacław,

            - Dominika Wieczerzak – Papkin, Klaudia Babula – Wacław, Dawid Piskor – Cześnik.

            Uczniowie zachwycili umiejętnościami aktorskimi. Świetnie opanowali na pamięć wymagany tekst, postarali się również o piękne kostiumy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizację zadania, a Maćkowi Maziarzowi dodatkowo za edycję zdjęć.

                                                                                                                          /Ewa Krępa/

             

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

          • Podziękowanie za udział w akcji "Polakom na Ukrainie"

          • Społecznośc Zespółu Szkół w Maliniu w grudniu wzięła udział w akcji "Polakom na Ukrainie". Dzięki zaangażowaniu wielu osób przygotowaliśmy paczki w ramch w/w akcji. 

            Nasza placówka otrzymała od Pani Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Pani Ewy Leniart - Wojewody Podkarpackiego podziękowanie za włączenie się w akcję.

          • Bezpłatne zajęcia z programowania w Mielcu 11-12 lutego!

          • Warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (grupy wiekowe od 7 do 15 lat) . Tematem zajęć będzie tworzenie gier w stylu Retro. Grupy warsztatowe (max. 9 dzieci), każdy uczeń pracuje na osobnym stanowisku więc obowiązują zapisy na stronie podanej w plakacie lub: 694 940 997. Warsztaty odbędą się przy ulicy Stefana Batorego 12 w Mielcu. 

          • Udział naszych uczniów w lokalnym Dniu Babci i Dziadka

          • 4 lutego w Domu Ludowym odbyło się spotkanie dla babć i dziadków pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Organizatorami byli: Radni Gminy z Malinia, Stowarzyszenie "Malinowy Szlak" i Koło Gospodyń Wiejskich "Malinianki". W ramach współpracy z lokalną społecznością klasa 0 wraz z wychowawczynią panią Renatą Drzymałą została zaproszona do przedstawienia swojego występu jasełkowego. Po raz kolejny dzieciaki stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały się w „Bajkowych jasełkach” tym razem dla szerszej społeczności, dla seniorów Malinia. Występ bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami od stowarzyszeń.

            Uroczystość uświetniły ponadto występy muzyczne starszych dzieci z klas IV - VIII. Uczennice klasy IV: Milena Arabasz, Madzia Bukowska i Zuzia Pietryka zaśpiewały piosenkę pt. "Babcia i dziadek" przygotowaną pod kierunkiem pana Arkadiusza Chwałka. Krystian Sieczka z klasy VIa, który jest uczniem szkoły muzycznej, zagrał na saksofonie utwory: "Rozkwitały pąki białych róż" oraz "Upływa szybko życie", do śpiewu chętnie włączyli się uczestnicy spotkania. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowały się uczennice pani Katarzyny Sikory. Jagoda Nowak i Monika Krępa z klasy VIa wykonały piosenkę pt. "Bohater", za którą otrzymały wyróżnienie w Gminnym konkursie poezji religijnym organizowanym przez GOK w Grochowem.  Maja Nowak i Patrycja Marmura z klasy VIIIa zaśpiewały "List do Boga", a Patrycja wykonała własną wersję utworu Marka Grechuty pt. "Tyle było dni", za którą otrzymała wyróżnienie w Powiatowym konkursie poezji i piosenki "Barwy mojej ojczyzny". Jako ostatnia wystąpiła Kornelia Sajek z klasy VIIIb, która jest laureatką Gminnego konkursu poezji religijnej oraz Powiatowego konkursy poezji i piosenki „Barwy mojej ojczyzny”. Uczennica zaśpiewała utwory: "Na moście wiary” i „Radość najpiękniejszych lat”. Występ Kornelii wzbudził taki zachwyt, że publiczność poprosiła ją o piosenkę na bis. Uczennica wykonała utwór Filipa Bajora "Nie chcę więcej".

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie na spotkanie, podczas którego nasi uczniowie mogli zaprezentować się lokalnej społeczności. Jesteśmy również wdzięczni rodzicom za transport młodych artystów na sobotnią uroczystość.

            /Renata Drzymała, Katarzyna Sikora/

          • Warsztaty fizyczne dla klas VII-VIII

          • 2 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyczne "Elektryczność i magnetyzm", które przygotowała i przeprowadziła firma „Labociaki”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas VIa, VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIb podzieleni na dwie grupy. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zagadnień z fizyki, zainteresowanie ich tą dziedziną nauki przez zabawę i eksperymenty oraz pokazanie, że nauką można się pobawić w życiu codziennym i nie musi to być nudna teoria lecz ciekawa i bezpieczna praktyka.

            Prowadzący warsztaty najpierw zaprezentował uczestnikom zajęć ogniwo Volty i jego działanie. Następnie przedstawił efekt Lenza jako wprowadzenie do magnetyzmu i właściwości diamagnetycznych. Później uczniowie sami budowali elektromagnesy, w których prąd stały był źródłem pola magnetycznego oraz konstruowali silniki homopolarne  z wirującą cewką.

          • Świadczenie wychowawcze ,,Rodzina 500 plus''

          • Na prośbę ZUS przekazujemy Państwu informację dotyczącą świadczenia wychowawczego 500+. 

            Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024r.  Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. W tym roku wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS.

            Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:

            ·      Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

            ·      portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

            ·      bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

            Więcej informacji na: https://www.zus.pl/

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Maliniu,
      • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
      • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
      • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
      • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

      brak danych