• Wspólne przedświąteczne spotkanie klasy V

     • Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców, pań z kuchni oraz uczniów przygotowano jedną z wigilijnych potraw.  Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Przy pięknie ustrojonym stole, świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku  wszyscy  zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Kolega z klasy – Kamil przygotował dla wszystkich niespodziankę – upiekł pyszne ciasto. W tym dniu również Sara i Natan świętowali urodziny. Wspólnie odśpiewaliśmy im sto lat, złożyli życzenia i częstowaliśmy się słodyczami jakie dla wszystkich przygotowali. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i wzajemnych życzeń.

      /Anna Leśniak/

     • Uczymy się bawiąc!

     • Na zajęciach rewalidacji uczeń z klasy 4 zamienił się w konstruktora. Korzystał z klocków Lego Education SPIKE Essential, zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

      Samodzielna praca nad konstrukcją doskonaliła u ucznia umiejętność koncentracji uwagi, obserwacji oraz logicznego myślenia podczas planowania kolejnych etapów budowli. Dostarczyła mu wiele radości i zadowolenia z wykonanego projektu.

      Klocki zakupiono dzięki udziałowi w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

      #LegoSpike zestaw klocków oraz specjalnie zaprojektowana aplikacja w formie kursu, który łączy w sobie naukę programowania i mechatroniki z elementami robotyki.

     • Zerówka - świąteczne tradycje.

     • Przedświąteczny czas spędziliśmy pracowicie, przygotowując się do klasowej "wigilijki". Zrobiliśmy porządki, założyliśmy kalendarz adwentowy i systematycznie, codziennie odczytywaliśmy i wykonywaliśmy zadania w nim zawarte. Wykonaliśmy świąteczne pocztówki dla rodziny, ubraliśmy klasowa choinkę. Samodzielnie przygotowaliśmy ciasto na pierniczki, powykrawaliśmy aromatyczne ciasteczka i upiekliśmy je. Wreszcie wspaniale i bogato ozdobione mogły zawitać na wigilijnym stole. Tuz przed Bożym Narodzeniem, odświętnie ubrani nakryliśmy stół, połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Atmosfera była wspaniała, potrawy pyszne, a zakończyliśmy klasowe świętowanie wspólnym kolędowaniem. 

      /Renata Drzymała/

     • Coraz bliżej święta...

     • Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Ileż w nich głębokich myśli, a nade wszystko jak wiele czułej radości skierowanej do tego Bożego Dzieciątka, które w Świętą Noc przyszło na świat.

      Św. Jan Paweł II

      22 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Społeczność szkolna obejrzała jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VI. Przestawienie składało się z kilku scen. Przy żłóbku Małego Jezusa można było zobaczyć Maryję i Józefa, Aniołów, Pasterzy, Trzech Króli, którzy przyszli pokłonić się nowonarodzonemu Dzieciątku. 

      Po zakończonych jasełkach wszyscy zgromadzeni na sali gimastycznej wspólnie zaśpiewali kolędy.

      Podczas uroczystości były wykorzystywany sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny zakupiony przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

       

     • #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

     • Nasza szkoła stawia na rozwój różnorodnych umiejętności technicznych, które lepiej przygotują uczniów do życia. W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie mieli możliwość przygotowania stroików oraz ozdób świątecznych

      #LaboratoriaPrzyszłosci Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • Pieczenie pierniczków

     • Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy V wspólnie z wychowawczynią postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 12 grudnia na lekcji techniki miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami.                

                  Uczniowie z zajęć wyszli bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia jak piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące - efekty owej pracy można było zobaczyć i posmakować na Kiermaszu Świątecznym.

      /Anna Leśniak/

       

      #LaboratoriaPrzyszłosci Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań. 

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     • W niedzielę, 18 grudnia po dwuletniej przerwie odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami wykonali wspaniałe stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. Pieniądze zebrane przez szkołę podczas kiermaszu zasiliły zbiórkę na rzecz naszej uczennicy Mai Watracz. Program wzbogaciły jasełka przygotowane przez uczniów klas IV, V, VI pod kierunkiem Pana Damiana Tomeckiego. Można też było wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu naszej uzdolnionej młodzieży oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej. Została przeprowadzona licytacja, w czasie której kupowano obrazy, ikonę, vouchery. Uczestnicy korzystali z wielu ciekawych atrakcji przygotowanych zarówno przez strażaków, jak i rodziców. Impreza odbyła się w pięknej zimowej scenerii przy blasku ognia, a wszyscy mogli rozkoszować się pysznymi ciastami oraz ciepłymi daniami. Mimo trzaskającego mrozu nie zabrakło ludzi o gorących sercach, którzy pospieszyli z pomocą naszej uczennicy.  

      Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włącPazyli się w przygotowanie i organizację kiermaszu: Panu Wójtowi Andrzejowi Głazowi, Pani Renacie Paterak, Pani Bronisławie Ziębie, Panom Strażakom z OSP Malinie II, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Malinianki”, Paniom ze Stowarzyszenia „Malinowy Szlak”, Panom ze Stowarzyszenia "Patriotyczny Mielec", Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom naszej szkoły, Panu Sebastianowi Bocettcie, który poprowadził licytację, Nadleśnictwu Mielec, Nadleśnictwu Tuszyma, Pani Elżbiecie Szot – właścicielce salonu kosmetycznego, Pani Alinie Kołek – właścicielce studia fotograficznego,  Państwu Joannie i Pawłowi Trelom – właścicielom sklepu HitPol, Panu Adrianowi Kalicie, Panu Janowi Szwkopowi- właścicielowi firmy Xerima, Panu Tomaszowi Kłodzie – właścicielowi firmy Bumerang, Panu Mirosławowi Vizauerowi – właścicielowi hurtowni „Grand”, Panu Sławomirowi Hyjkowi, który autem z minionej epoki przewoził chętne osoby, Panu Grzegorzowi Płoszajowi – właścicielowi firmy Malina Event – za przygotowanie pokazu sztucznych ogni, Pani Monice Buławie -  za przekazane własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby, Pani Alicji Ortyl - za przekazanie prac na aukcję oraz pluszaków i ozdób światecznych, Pani Karolinie Ordyk - za ofiarowanie na kiermasz własnorecznie wykonanych ozdób betonowych, Panu Arkadiuszowi Rusinowi - za zorganiowany kulig, Panu Krzysztofowi Radoniowi - za przekzany voucher na licytację, Rozalii Sajek – która podczas kiermaszu malowała portrety, absolwentce naszej szkoły Martynie Krępie za przekazanie obrazów na licytację, firmom: Auto Złom Malinie, Vibo Recykling, Vibo JKZ, Jo-Ob. Składamy seredeczne podziękowania mieszkańcom Malinia, gościom z innych wiosek, którzy przybyli na kiermasz, aby wspomóc szlachetny cel.

       

      Dzięki Wszystkim, którzy podczs kiermaszu zakupili ozodoby, ciasta oraz inne smakołyki udało się zebrać 12.918,30 zł, które zostały wpłacone na fundację "Siępomaga" na konto Mai Watracz.

     • "Świąteczne zwyczaje te duże i małe" - muzyczna uczta dla klas 0 - III.

     • Pierwsze płatki śniegu zwiastują, że zbliża się zima. Bywa łagodna albo sroga. W grudniu każdy czuje atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i mysli o prezentach. Muzycy rzeszowskiej filharmonii wprowadzili nas w świąteczny nastrój, prezentując zwyczaje bożonarodzeniowe panujące w Polsce dziś i dawniej. Nie zapomnieli wspomniec o tradycjach innych krajów. Nie zabrakło również prezentacji instrumentów muzycznych grających na scenie, zagadek muzycznych oraz współpracy widowni w realizacji niektórych utworów. Muzycy zagrali i zaspiewali najpiękniejsze pastorałki i kolędy pochodzące z różnych zakątków świata, wprowadzając nas w wyjatkowy, świateczny nastrój.

      /Renata Drzymała/

     • Warsztaty dla Dobrych Rodziców

     • Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Mielcu zaprasza do wzięcia udziału w "Warsztatach dla Dobry Rodziców".

      Wszelkie informacje znajdują się na załaczonym zdjęciu.

     • GMINNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

     • We czwartek 15 grudnia nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie poezji i piosenki religijnej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem.

      Naszą szkołę reprezentowali:

      w kategorii recytacja:

      Sara Kusek z klasy V i Dominika Wieczerzak z klasy VIIb (opiekun Ewa Krępa)

      Julia Stypa i Marlena Sasor z klasy VIa, Sandra Piekarska i Emilia Mazur z klasy VIb, Mateusz Bąk z klasy VIIIb (opiekun Katarzyna Sikora)

      w kategorii poezja śpiewana:

      Jagoda Nowak i Monika Krępa (duet) z klasy VIa, Patrycja Marmura z klasy VIIIa i Kornelia Sajek z klasy VIIIb (opiekun Katarzyna Sikora)

      Mateusz i Dominika otrzymali nagrody za recytację, a Kornelia za wykonanie piosenki pt. "Uwierz Polsko". Wyróżnienia trafiły do duetu z klasy VIa: Jagody i Moniki oraz do Patrycji z klasy VIIIa.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo sam udział w konkursie to wielkie wyróżnienie i - jak podkreślała przewodnicząca jury - wybiera się najlepszych z najlepszych.

      Filmik z występów wokalnych naszych uczniów przygotował niezawodny Igor Rakoczy z klasy VIIIa.

      /Katarzyna Sikora/

     • Akcja ''Talenciaki'' zakończona - Dziękujemy!

     • Serdecznie dziękujemy za udział w akcji LIDL "Szkoły Pełne Talentów"  i przekazywanie Talenciaków! Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Przyjaciołom, za wspólne działania na rzecz naszej szkoły. Udało nam się uzbierać 1981 Talenciaków,  dzięki temu nasza szkoła odebrała nagrody w postaci pakietu planszówek, zestawów szachów, tangramów a także zestawów plastycznych. Dziękujemy za zaangażowanie we wspólną sprawę, które przyniosło nagrody  i satysfakcję ze wspólnego działania.

      /F. Dąbrowska/

     • Mikołajowy wyjazd klasy VII b.

     •  

       

       

         W dniu 15 grudnia 2022 uczniowie klasy VII b razem z wychowawczynią p. Renatą Lasek i p. Sylwią Mickiewicz byli na swoim mikołajkowym wyjeździe do Mielca. Najpierw odwiedzili Galerię Navigator, gdzie w Multikinie obejrzeli film " Czarna pantera. Wakanda w moim sercu". Film opowiadał o walce między dwoma światami, walce o panowanie nad strategicznymi surowcami na Ziemi. Następnie udali się do SCK w Mielcu, gdzie można zobaczyć wystawę konkursowych szopek krakowskich. Każda szopka to małe dzieło sztuki, pełne detali związanych z Krakowem, legendami krakowskimi, postaciami mieszkającymi w mieście. Przy użyciu kartonu, złotek, farb, lakierów  innych materiałów powstawały wiele lat. Jak dopytali uczniowie, to tylko jedna szopka  z całej wystawy jest  młodsza od uczniów klasy VII b, pozostałe liczą sobie duzo więcej lat. Po uczcie dla oczu była uczta dla podniebienie, czyli to co młodzież lubi - wizyta w restauracji Mc Donald . 

                                                                                                                                                            / Renata Lasek/

     • Chłopcy z klasy VI zajęli V miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci  w badmintonie

     • W dniu 15 grudnia 2022 w hali sportowej  Szkoły Podstawowej w Straszęcinie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w badmintonie chłopców. Uczniowie naszej szkoły w gronie dwunastu finalistów zajęli V miejsce.  Jest to olbrzymi sukces, ponieważ w tym gronie poza SP Gawłuszowice jesteśmy jedyną szkołą, która  nie gra w lidze badmintona. Zespoły grające w lidze  - to szkoły realizujące dodatkowe zajęcia  z gry w badmintona.

      Szkołę reprezentowali: Hyjek Krzysztof i Łukasik Szymon.

      Gratulujemy sukcesu!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Chłopcy znów z brązowym medalem w koszykówce tym razem w kategorii klas V – VI

     • W dniu 14 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Rudzie odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Po super wysokim poziomie rywalizacji nasi uczniowie zajęli III miejsce. Trzy szkoły uzyskały tę samą liczbę zwycięstw. O kolejności zdecydowała liczba zdobytych koszy. Chłopcy wygrali mecz z SP 2 Mielec 17:16 i przegrali z SP Ruda 18:16.

      Szkołę reprezentowali: Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon, Gagat Paweł, Kusek Natan , Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław, Salamaga Igor, Rzeźnik Krystian.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Dziewczęta z klas VII – VIII  ze złotem

     • W dniu 13 grudnia w hali sportowej numer 3 w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w koszykówce dziewcząt. Po wspaniałej walce i wielkich emocjach zwyciężyły dziewczęta z naszej szkoły. Pokonały koleżanki z  SP Ruda 18 : 10, gospodynie z SP 3 Mielec 33 : 9 oraz SP 2 Mielec 20 : 15.

      Dziewczęta będą reprezentować powiat mielecki w finale rejonowym.

      Skład zespołu: Sasor Zuzanna, Gąska Antonina, Bauer Milena, Vizauer Marlena, Pleban Magdalena, Ziobroń Maja, Gagat Magdalena, Pazdro Marta, Dzik Daria, Nowak Maja, Kasprzak Lidia.

      Gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek!!!

                  / Lesław Jachowicz/

     • Brązowy medal chłopców w koszykówce -  klasy VII – VIII

     • W dniu 8 grudnia w hali sportowej numer 11 w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w koszykówce chłopców. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli trzecie miejsce. Nadmienić należy, że grali bez czterech podstawowych zawodników, którzy są kontuzjowani. Chłopcy otrzymali pamiątkowy dyplom i puchar.

      Szkołę reprezentowali: Bukowski Marek, Czachor Mateusz, Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Kamuda Artur, Królikowski Kacper, Pyź Szymon, Mieszkowicz Kamil.

      Gratulujemy !!!

      / Lesław Jachowicz/

     • MIKOŁAJKOWE NOCOWANIE W SZKOLE VIIA

     • 9 grudnia klasa VII a wraz z wychowawczynią urządzili nocowanie w szkole. Okazało się, że szkoła nocą to zupełnie inny budynek! To świetne miejsce na integrację, dobrą zabawę i wspaniały humor. Uczniowie spędzili miło czas na rozgrywkach sportowych, podchodach, grach planszowych, szkolnym kinie. O północy obchodziliśmy uroczyście urodziny Szymona Skiby, była świeczka, życzenie do spełnienia i oczywiście gromkie "Sto lat!". Nocowanie w szkole nie byłoby możliwe bez wsparcia rodziców. Bardzo dziękujemy pani Sylwii Krępie za zorganizowania pysznego śniadania, panu Andrzejowi Mickiewiczowi za świeże, ciepłe bułeczki, pani Sylwii Mickiewicz za obecność i pomoc w nocy, pani Annie Sasor za obecność i pomoc wieczorem! Rano 10 grudnia wszyscy mocno niewyspani ale zadowoleni wrócili do domów!

      /Lidia Rakoczy/

     • Mikołajkowa wycieczka klasy IV i V

     • 9 grudnia uczniowie klasy IV i V pod opieką pań: Ewy Krępy, Sylwii Skolimowskiej, Anny Leśniak i Moniki Klich wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Mielca. Główną atrakcją był półtoragodzinny pobyt w Parku Trampolin Jump Planet. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z obiektu oraz krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktora przyszedł czas na zabawę. Dzieci nie tylko skakały, ale też wykonywały różne akrobacje, wykazując się dużą sprawnością fizyczną. W tym niezwykłym tygodniu na wszystkich odwiedzających Park Trampolin czekały dodatkowe atrakcje. Nasi uczniowie mogli zakręcić „kołem fortuny” i wygrać nagrodę-niespodziankę, np. jeden z voucherów, bilet na film do kina 9D lub granitę. Na koniec obie klasy wykonały pamiątkowe zdjęcia na tle okolicznościowej ścianki. Przed wyjściem każdy otrzymał dużą garść cukierków – to chyba zasługa Mikołaja… Kolejną godzinę uczniowie spędzili w restauracji McDonald’s. Komponowali zestawy ulubionych dań, integrowali się przy stolikach i w sali zabaw. Wyjazd upłynął w atmosferze beztroski i radości. Dziękujemy Rodzicom za ufundowanie tak wspaniałego mikołajkowego prezentu.

      /Ewa Krępa/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych