• FLUORYZACJA!
          • FLUORYZACJA!

          • We wtorek 20 marca będzie w szkole fluoryzacja dla klas I-VI. Prosimy, aby uczniowie przynieśli szczoteczki do zębów.

        • TEATRZYK DLA NAJMŁODSZYCH
          • TEATRZYK DLA NAJMŁODSZYCH

          • W poniedziałek 19 marca najmłodsi uczniowie z naszej szkoły - uczniowie klas 0-II obejrzeli przedstawienie pt. "Mała Syrenka" w wykonaniu teatru "Aster". Dzieciom spektakl bardzo się podobał, nagrodziły go głośnymi brawami. Teatrzyk odwiedził naszą szkołe na zaproszenie biblioteki szkolnej.

        • TURNIEJ RODZICÓW
          • TURNIEJ RODZICÓW

          • W niedzielę 11 marca odbył się turniej piłki nożnej dla rodziców młodych piłkarzy zapisanych AP "Piłkarskie nadzieje" z terenu powiatu mieleckiego. Do rozgrywek stawiło się 9 drużyn reprezentujących poszczególne roczniki z Mielca lub inne miejscowości. Malinie reprezentowali panowie: Paweł Sikora, Grzegorz Piekarski, Sebastian Boicetta, Piotr Gagat, Radosław Faraś, Ireneusz Żak, Roman Nowak i Sławomir Piekarski. Dzieci i żony z wielkim zaangażowaniem dopingowały naszych zawodników z trybun, ale niestety inne drużyny okazały się lepsze. Jednak wszyscy świetnie się bawili, a to był właśnie cel imprezy zorganizowanej przez i dla rodziców. Panowie zapowiadają jednak rewanż w następnym rokusmiley

        • Wyjazd klas V-VII do kina
          • Wyjazd klas V-VII do kina

          • 8 marca 2018 r. uczniowie klas V – VII pojechali do Kina Cinema 3D w Mielcu na film pt. „Cudowny chłopak”. Historia głównego bohatera zainteresowała widzów tak bardzo, że w czasie trwającego prawie dwie godziny seansu nikt nie wyszedł z sali. 10 – letni Auggie Pullman nie jest zwykłym dzieckiem. Urodził się ze zdeformowaną twarzą i mimo licznych operacji mających umożliwić mu normalne życie różni się od swoich kolegów. Przetrwanie jednego roku w piątej klasie staje się dla niego prawdziwym wyzwaniem. Powoli zdobywa sympatię rówieśników, którzy dostrzegają w nim niezwykłą wrażliwość i lojalność. Auggie świetnie radzi sobie z fizyką, a wykonany pod jego kierunkiem projekt okazuje się najlepszy. Nie wszyscy jednak potrafią zaakceptować chłopca. Odmienny wygląd staje się przedmiotem drwin i szykan. Na szkolnym korytarzu i podczas wycieczki dochodzi do sytuacji wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Film uświadamia, że czasami życie potrafi nas zaskoczyć. Wszystkie plany okazują się wtedy mało ważne, bo musimy się odnaleźć w nowej, skomplikowanej rzeczywistości. Narodziny Auggiego były wydarzeniem, które odmieniło los całej rodziny. Mama zrezygnowała z pisania pracy magisterskiej, by zająć się chorym synem. Dzięki jej determinacji chłopiec odważył się skonfrontować ze światem i zyskał oddanych przyjaciół. Dla dziewcząt wyjątkowo ciekawy okazał się wątek przyjaźni Olivii i Mirandy. Jeszcze długo po seansie zastanawiały się, dlaczego czasami tak trudno się porozumieć z najbliższą osobą. Film „Cudowny chłopak” dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

          • Wyjazd na spektakl "Dziady cz. II"

          • 19 lutego uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Małgorzaty Maziarz i pani Ewy Krępy wybrali się do SCK w Mielcu na spektakl „Dziady cz. II”. Aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie po raz kolejny zabrali młodzież w ekscytującą podróż do świata literatury i sztuki. Widzowie poznali pradawny obrzęd przywoływania duchów zmarłych przodków. We wnętrzu cmentarnej kaplicy zebrali się wieśniacy i Guślarz, który przewodniczył uroczystości. Pojawiające się zjawy opowiadały o swoim życiu na ziemi. Józio i Rózia nigdy nie zaznali goryczy, właściciel wioski był okrutny dla swoich poddanych, Zosia drwiła z kolejnych zalotników. Wszyscy prosili o pomoc, ale nie zawsze udawało jej udzielić. Uważny obserwator mógł wyciągnąć wiele wniosków na temat istoty człowieczeństwa. Niezależnie od statusu społecznego należy dostrzegać potrzeby innych, starać się zrozumieć ich sytuację i zareagować w odpowiedniej chwili. Błędem jest nadmierny zachwyt nad sobą i pogardzanie realnym światem. Aby zasłużyć na szczęście wieczne, trzeba doświadczyć różnych, także przykrych sytuacji. Dzięki zastosowanym środkom ekspresji przedstawienie wywołało wiele emocji. Uczniowie zwrócili uwagę na sposób operowania światłem i symbolikę dominujących w poszczególnych scenach kolorów. Ciekawym pomysłem okazało się wprowadzenie elementów teatru cieni oraz pokazanie Zosi jako lalki – pustej dziewczyny, którą była za życia. Spektakl z całą pewnością pozwoli uczniom lepiej zrozumieć fenomen dzieła Adama Mickiewicza. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

        • TURNIEJ RODZICÓW AKADEMII "PIŁKARSKIE NADZIEJE"
          • TURNIEJ RODZICÓW AKADEMII "PIŁKARSKIE NADZIEJE"

          • W niedzielę 19 lutego rodzice młodych piłkarzy z rocznika 2008 zapisanych do Akademii "Piłkarskie Nadzieje" wzięli udział w halowym turnieju piłki nożnej, który odbył się w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Mielcu. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które składały się z tatusiów, wujków i trenerów z roczników dzieci: 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010 oraz drużyna z Padwi Narodowej i Malinia. Rozgrywki odbywały się systemem gry każdy z każdym, a drużyny występowały w składzie 4+1. Naszą drużynę reprezentowali panowie: Paweł Sikora, Grzegorz Piekarski, Mariusz Gawron, Waldemar Sieczka, Zbigniew Pyź i Robert Pszeniczny. Rodziny, a szczególnie młodzi piłkarze z rocznika 2008 dopingowali swoją drużynę, za co otrzymali gratulacje od organizatorów. Ostatecznie drużyna z Malinia znalazła się na 6 miejscu, ale należą się im wielkie brawa za wolę walki i poświęcenie na boisku. Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy turnieju zostali poczęstowani wspaniałym torte. To był dzień pełen piłkarskich emocji dla wszystkichsmiley

            /Katarzyna Sikora/

        • Z WIZYTĄ W TEATRZE I PSP W MIELCU
          • Z WIZYTĄ W TEATRZE I PSP W MIELCU

          • 19 lutego klasy IIIa i IIIb pod opieką swych wychowawczyń: Katarzyny Sikory i Anny Jachowicz wybrały sie na spektakl  pt. "Opowieści z Lodowej Krainy" w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa, który w tym dniu zagościł w SCK w Mielcu. Uczniowie byli zachwyceni wspaniałą dekoracją, niezwykłymi efektami świetlnymi, a także piękną muzyką i popisami wokalnymi aktorów. Dzieci były świadkami wędrówki Elzy i Kristofa w poszukiwaniu Anny uwięzionej przez złego czarownika. Towarzyszyły im niezwykłe przygody, tajemnicze postacie i zaskakujące sytuacje. Spektakl był pełen humoru zarówno słownego, sytuacyjnego i komizmu samych postaci. Najważniejsza jednak okazała się nauka wypływająca z opowieści: dobro i prawdziwa miłość zawsze zwyciężają i są w stanie pokonać wszelkie przeciwności.

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o mieleckiej straży, zapoznali się z jej zadaniami, a także dowiedzieli się, jak prawidłowo i w jakich sytuacjach wezwać pomoc. Obejrzeli również filmik o zagrożeniu zatrucia czadem i nauczyli się, jak temu zapobiegać i reagować w sytuacji zagrożenia. Wielką atrakcją była wizyta w garażu, gdzie uczniowie oglądali wozy strażackie, ich wyposażenie, mogli zobaczyć strój strażaka i przymierzyć hełm, a także usiąść w środku wozu.

            Pełni wrażeń po spotkaniu z zawodowymi strażakami uczniowie udali się do restauracji McDonald, gdzie wspólnie bawili się w sali zabaw, zajadając się zestawami HappyMeal. Na koniec wycieczki dzieci pojechały nad rzekę Wisłokę, aby odwiedzić tak popularną kiedyś "kładkę". Przy okazji dowiedziały się, co oznaczają wagary i nie mogły zrozumieć po co młodzież ucieka ze szkołyangel Niektórzy twierdzili nawet, że są pierwszy raz na wagarach, choć z wychowawcami to pewnie się nie liczyangel Uczniowie obserwowali przyrodę i szukali zwiastunów upragnionej wiosny. To był bardzo udany dzień dla wszystkich uczestników wycieczki. Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Sikora.

            /Katarzyna Sikora/

        • Wycieczka klasy Ia i Ib do Nowej Dęby
          • Wycieczka klasy Ia i Ib do Nowej Dęby

          •      Wprawdzie okres świąteczny już minął, ale urok polskich bombek choinkowych zachwyca zawsze. Dlatego też wychowawczynie Pani Maria Jamróz i Pani Maria Leśniak zabrały uczniów klasy Ia i Ib do fabryki w Nowej Dębie produkującej te ozdoby choinkowe.


                Opowieści pani przewodnik, piękne, wystawnie ubrane choinki w stylu amerykańskim, norweskim, wiktoriańskim oraz inne elementy bombkowe znajdujące się w szklanych witrynach, migocące srebrem, złotem oraz różnymi kolorami sprawiły, że wszyscy poczuli się, jak w baśniowej krainie. Po tej atrakcyjnej części uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się i zobaczyć, jak powstają te choinkowe cudeńka. Najpierw obserwowali pana, który dmuchając w podgrzane szkło sodowe nadaje kształt bańce. Później zwiedzili dekoratornię, gdzie kilka pań ręcznie maluje i ozdabia bombki.
                 Kolejny punkt wycieczki to warsztaty, podczas których każdy uczeń, według własnego pomysłu, mógł ozdobić bombkę i zabrać ją do domu. Na zakończenie pobytu w fabryce uczestnicy zakupili dla swoich bliskich bombkowe upominki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to udana i bardzo atrakcyjna wycieczka.
                Wychowawczynie bardzo serdecznie dziękują Pani Katarzynie Wieczerzak za pomoc w opiece podczas wycieczki.
                Organizatorem wycieczki była Pani Maria Leśniak.

            Galeria zdjęć: 

            /M. Jamróz/

        • Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Jasełkowych
          • Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Jasełkowych

          • 26 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w XXV Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Jasełkowych „Hej! Kolęda, Kolęda!”. Ze względu na konieczność dostosowania się do wymagań organizatora scenariusz został nieco skrócony. Na scenie WDKiR w Grochowem wystąpili: Marika Kolin – Maryja, Jakub Giża – Józef, Patryk Sekuła – właściciel gospody, Kamila Kozak, Amelia Marmura, Amelia Wróbel, Michał Bąk, Jakub Turkosz – anioły, Sebastian Łaz, Jakub Majewski, Szymon Turkosz – pasterze, Kacper Kamuda, Mateusz Rataj, Oliwia Wiciejowska, Mikołaj Witek – diabły, Oliwier Galas – Herod, Magdalena Staroń – Śmierć, Jakub Sowa – sługa, Klaudia Drzyzga, Kamil Przygoda, Aleksandra Wieczorek – Trzej Królowie, Katarzyna Kasprzak, Monika Kmuk, Laura Rybińska, Julia Surowiec – aniołki, Oliwia Kozak, Oskar Skarbek, Amelia Wieczerzak – dzieci. Operatorem dźwięku był niezawodny Patryk Vizauer. W trakcie przedstawienia ksiądz Sławomir Krzyżanowski zaśpiewał kolędy „Mizerna, cicha” i „Gdy śliczna Panna”. Zachęcił obecnych na sali do wspólnego wykonania utworu „Siedem”, a po zakończeniu konkursowych prezentacji koncertował dla zebranej na sali widowni. W tegorocznym przeglądzie wzięły udział zespoły jasełkowe ze wszystkich szkół z terenu gminy. Było nam szczególnie miło, bo razem z panią Bożeną Telegą i księdzem Ryszardem Wilkiem jasełka oglądał pan wójt Andrzej Głaz. Dokonując oceny, jury wzięło pod uwagę: interpretację wydarzeń religijnych i historycznych związanych z narodzeniem Jezusa, umiejętność połączenia tradycji z nowoczesnością, dobór strojów, rekwizytów, instrumentów muzycznych, grę aktorów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Nagrody indywidualne otrzymali Oliwier Galas i Michał Bąk. Zespołowi przyznano wyróżnienie – bon w kwocie 300 zł. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Krępy i księdza Sławomira Krzyżanowskiego.

        • "Kolędować Małemu" Gminny konkurs kolęd i pastorałek 2018
          • "Kolędować Małemu" Gminny konkurs kolęd i pastorałek 2018

          • PROTOKÓŁ Z GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK 2018


             15 stycznia 2018r. w Zespole Szkół w Maliniu odbył się III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Kolędować Małemu”.
            Pomysłodawcami i koordynatorkami konkursu były panie Renata Drzymała i Ewelina Łachut.                               
            Jako cele główne przedsięwzięcia założono m.in.:
            *Kultywowanie tradycji świątecznych;
            *Propagowanie kultury muzycznej;
            *Upowszechnianie kolęd i pastorałek;
            *Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa; 
            *Rozwijanie talentów estradowych.

            Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 – III  z terenu gminy Tuszów Narodowy, a muzyczne zmagania rozstrzygano w dwóch kategoriach wiekowych:
            I kategoria – uczniowie klas 0 – I;                                                                                                                                                               II kategoria – uczniowie klas II – III.

            Na zaproszenie organizatora odpowiedziało 33 uczniów ze szkół naszej gminy, a w konkursie wzięło udział 31 uczestników.          
            Komisja konkursowa w składzie:
            Przewodniczący: Maciej Kosztyła (muzyk, nauczyciel muzyki)
            Członkowie: Magdalena Maziarz ( muzyk, studentka AM w Katowicach)
                                Renata Drzymała  (nauczyciel )

            przyznała 10 nagród i 21 wyróżnień. 
            W I kategorii wiekowej   

            3 nagrody: Milena Łucja Łącz „Już blisko kolęda” – kl.0 SP Tuszów Narodowy, Tomasz Kardyś „Gore gwiazda” -  kl.0 Przedszkole ZS Jaślany,  Gabriela Barszcz „Mędrcy świata”  - kl.I  ZS  Jaślany

            9 wyróżnień : Alicja Klich „Kołysanka dla Dzieciątka”- kl.0 Przedszkole ZS Jaślany , Maja Jamrozy „Świeć gwiazdeczko” - kl.0 SP Tuszów Narodowy, Blanka Czerkies „Kolęda świetlista” - kl.0 SP Tuszów Narodowy, Sara Drozd „Wśród nocnej ciszy”, Mikołaj Otfinowski „Przybieżeli do Betlejem” – uczniowie kl.0 SP Borki Nizińskie,  Milena Izabela Łącz  „Pójdźmy wszyscy” - kl. I SP Tuszów Narodowy, Martyna Wąż „Pójdźmy wszyscy” – kl.I ZS Jaślany, Zuzanna Pietryka „Świeć gwiazdeczko” – kl.0 ZS Malinie, Sandra Piekarska „Świeć gwiazdeczko”- kl.I ZS Malinie.


            w II kategorii  wiekowej
            7 nagród:  Jakub Stala „Kolędowy czas” -  kl.III SP Tuszów Nar., Patrycja Marmura „Zagraj dziecku kołysankę”, Maja Nowak „Świeć gwiazdeczko”- uczennice kl.III ZS  Malinie, Wiktoria Myjak „Gdy śliczna panna” – kl.II ZS Malinie, Agata Pogoda „Gore gwiazda” – kl.II SP Borki Niz., Joanna Klich „Lulajże Jezuniu” kl.II, Joanna Głaz „Maleńka Miłość” – kl.III, uczennice ZS Jaślany.

            12 wyróżnień:  Jola Hasek „Bosy pastuszek” – kl.III ZS Jaślany, Anna Niedbała „Jest taki dzień” – kl.II, Kamila Nowak „To już pora na wigilię” – kl.III, Julia Świętoń „Jadą kolędnicy” – kl.III, uczennice SP Tuszów Narodowy, Zuzanna Kielek „Dzisiaj w Betlejem” – kl.II, Antonina Gąska „Pastuszek bosy” – kl.II, Maja Ziobroń „Gwiazdeczka” – kl.II, Mateusz Bąk „Bosy pastuszek” – kl.III, Ola Strycharz „Nie miały aniołki” – kl.III, Sandra Łaz „Dzisiaj w Betlejem” – kl.III, Anna Gagat „Przybieżeli do Betlejem” – kl.III, Marta Pazdro „Pójdźmy wszyscy” – kl.III, uczniowie ZS Malinie.

            Nagrody i wyróżnienia wręczyła dyrektor szkoły Lidia Rakoczy oraz członkowie komisji konkursowej.

            Fundatorami nagród są: pan Mirosław Flis, właściciel firmy „Eko – stal” oraz Dyrektor ZS Malinie.

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! 

            Organizator składa serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali i zgłosili uczestników: Marii Dedo, Ewie Indyk, Marii Hyjek, Renacie Drzymale, Renacie Hyjek, Marii Jamróz, Marii Leśniak,  Barbarze Jabłońskiej,  Elżbiecie Maksoń, Renacie Kotuli,  Lucynie Maziarz, Teresie Staśto,  Grażynie Zalewskiej–Vizauer, Maciejowi Kosztyle oraz zaangażowanym rodzicom.

            Renata Drzymała

             

        • UDZIAŁ W DEBACIE NAUKOWEJ
          • UDZIAŁ W DEBACIE NAUKOWEJ

          • 10 stycznia uczennice klasy VII: Emilia Gagat, Marcelina Rup i Marlena Sasor wraz z nauczycielami: panią dyrektor Lidią Rakoczy i panią Katarzyną Sikorą wzięły udział w debacie naukowej "Prymas Stefan Wyszyński uwięziony". Debata została zorganizowana przez Wojewodę Podkarpacką oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie dla nauczycieli i uczniów szkół imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu "Jako w niebie, tak i w Komańczy". Film Bogdana Miszczaka to fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.  Po projekcji filmu odbyła się dyskusja panelowa, w której brali udział: pan Bogdan Miszczak, pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, pan Maciej Korkuć z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz siostra Beata Dzido z klasztoru sióstr Nazaretanek z Komańczy. Dyskusję prowadził pan Adam Głaczyński z Radia Rzeszów. Spotkanie z aktorami oraz producentem filmu było dla naszych uczniów ciekawe i pouczające. To była cenna lekcja, przybliżająca sylwetkę patrona naszej szkoły.

            /Katarzyna Sikora/

        • Mistrz tabliczki mnożenia klasy IIIa
          • Mistrz tabliczki mnożenia klasy IIIa

          • W styczniu odbył się klasowy konkurs na mistrza tabliczki mnożenia klasy IIIa. Konkurs był kilkuetapowy i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie. Po pierwszym, pisemnym etapie uczniowie losowali kartki z wybranymi działaniami z tabliczki mnożenia. Bezbłędne odpowiedzi gwarantowały klasyfikację do trzeciego etapu konkursu, w którym rywalizowało sześcioro uczniów. Ostatni etap był najtrudniejszy, bo dzieci odpowiadały na czas i trudno było zapanować nad stresem. Bezkunkurencyjny w klasie okazał się Igor Rakoczy, który zajął pierwsze miejsce, tuż za nim znalazła się Magdalena Lis, a na trzecim miejscu ulokował się Kacper Królikowski. Uczniowie otrzymali oceny celujące z edukacji matematycznej oraz pamiątkowe dyplomy, które na apelu wręczyła im  pani dyrektor.

            /Katarzyna Sikora/

        • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"

          • Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Po etapie szkolnym prace konkursowe rywalizowały w eliminacjach gminnych, na ktróe wysłane zostały rysunki: Zosi Płoszaj z kl. 0b (opiekun Renata Drzymała), Moniki Krępy z klasy Ia (opiekun Beata Wojciechowska - Durda), Sandry Piekarskiej (opiekun Renata Hyjek), Julii Turkosz z klasy IIIb, Szymona Pyzia i Igora Daniela z klasy IIIa (opiekun Katarzyna Sikora). Wyróżnienie zdobyła praca Sandry Piekarskiej. W kolejnej kategorii wiekowej do etapu gminnego dostały się prace: Anny Daniel z klasy IV, Wiktorii Kosiorowskiej, Emilii Gagat z klasy VII (opiekun Renata Hyjek), Jakuba Majewskiego i Szymona Turkosza z klasy V (opiekun Małgorzata Maziarz). W kategorii klas IV - VI trzecie miejsce zajęła praca Anny Daniel, a wyróżnienia otrzymali Szymon i Jakub, w kategorii klas VII drugie miejsce otrzymała praca Wiktorii, a wyróżnienia trafiło do Emilki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.

            /Katarzyna Sikora/

        • Święta w szkole
          • Święta w szkole

          • 22 grudnia był dla nas wszystkich szczególnym dniem. Już od samego rana uczniowie z niecierpliwością czekali na klasowe spotkania opłatkowe. Najpierw jednak wszyscy zebraliśmy się w auli, aby obejrzeć jasełka. Uczniowie klasy V i VI przedstawili historię narodzenia Pana Jezusa zgodnie z ludową tradycją. Maryja i Józef nie znaleźli miejsca na nocleg, choć pukali do niejednych drzwi. Zbawiciel przyszedł na świat w ubogiej stajence, o czym dowiedzieli się pasterze.  Wkrótce w pałacu Heroda zjawili się Trzej Królowie prowadzeni przez Gwiazdę Betlejemską. Okrutny władca wymyślił plan pozbycia się niemowląt, za co spotkała go zasłużona kara. Na scenie pojawiały się piękne anioły, ale i przewrotne diabły. Zło zostało jednak pokonane przez dobro i przy żłóbku małego Jezusa znaleźli się ci, którzy pragnęli oddać Mu cześć.  Święta Bożego Narodzenia to czas śpiewania kolęd. Nie zabrakło ich podczas szkolnej Wigilii dzięki księdzu Sławomirowi Krzyżanowskiemu, który przygotował stronę muzyczną jasełek. O scenografię zadbała pani Małgorzata Maziarz. Charakteryzację aktorów zawdzięczamy pani Renacie Hyjek. Nad całością przedstawienia czuwała pani Ewa Krępa.

            W tym roku pani dyrektor Lidia Rakoczy zaproponowała wspólne łamanie się opłatkiem w auli. Mogliśmy podejść do wszystkich nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z innych klas. Było to niezwykłe przeżycie, bo wielu z nas poczuło, że tworzymy ogromną rodzinę. W salach lekcyjnych razem z wychowawcami zgromadziliśmy się przy nakrytych obrusami stołach. Obok barszczu z grzybami i kompotu z suszu znalazły się przyniesione z domów słodkości. Cieszyliśmy się swoim towarzystwem, rozmawialiśmy, śpiewaliśmy kolędy. Oby ta świąteczna radość już na zawsze pozostała w naszych sercach!

        • Efekt Kiermaszu Światecznego - zakup sprzętu nagłaśniającego
          • Efekt Kiermaszu Światecznego - zakup sprzętu nagłaśniającego

          • Wprawdzie Kiermasz Świąteczny miał miejsce 17 grudnia (zebrano 1770,08 ), ale sprzedaż na terenie szkoły ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i panie: Renatę Hyjek, Ewelinę Łachut, Katarzynę Szot, Annę Kamudę i Małgorzatę Maziarz trwała jeszcze przez tydzień czyli do świąt.  Akcją tą zajęła się pani Małgorzata Maziarz. W wyniku pokiermaszowej sprzedaży w naszej szkole zostało zebranych dodatkowo 470 zł. 

            Z pieniędzy uzyskanych z 1% i sprzedaży na kiermaszu zakupiono przenośny sprzęt nagłaśniający za kwotę 2500 zł, za pozostałą kwotę zostaną zakupione głośniki do laptopów.

            Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, pomoc i zakupy na kiermaszu świątecznym, szczególnie panu Sebastianowi Boicetcie z Rady Rodziców.

        • 1% dla naszej szkoły
          • 1% dla naszej szkoły

          • Informacja o 1%

             

                        Szanowni Państwo,

             

            Miło jest mi poinformować, że są już pierwsze efekty prowadzonej akcji „1%  podatku” dla naszej szkoły. Zgromadzone dotychczas środki pozwoliły dofinansować zakup sprzętu nagłaśniającego dla szkoły. W okresie 2 lat prowadzenia akcji 1% udało się uzyskać 893,67 zł. W roku 2017 na naszą szkołę 1% podatku przekazało 25 osób, co dało kwotę 705,85 zł. Pieniądze przekazane w formie 1% powracają do nas w postaci środków, dzięki którym będziemy mogli dofinansowywać bądź finansować następujące rzeczy:

            • zakup pomocy dydaktycznych,
            • dofinansowanie imprez organizowanych w szkole,
            • dofinansowanie wycieczek szkolnych,
            • finansowanie nagród, stypendiów,
            • dofinansowanie w razie konieczności dożywiania,
            • dofinansowanie w zakresie modernizacji i utrzymania obiektów szkolnych.

            Szanowni rodzice tylko od nas  zależy na jakie działania zostaną przekazane nasze pieniądze z 1%. Zachęcam gorąco do przekazania 1% na NASZĄ SZKOŁĘ. Nasz 1% będzie wspierał nasze dzieci.

             

            KRS: 0000270261

            Cel szczgółowy: Zespół Szkół w Maliniu 774

             

             

             

                                                                                              Z poważaniem

                                                                                              Sebastian Boicetta

                                                                                              Przewodniczący Rady Rodziców

             

        • Kiermasz świąteczny
          • Kiermasz świąteczny

          • 17 grudnia na parkingu przy budynku OSP Malinie II odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Po uroczystym otwarciu imprezy przez pana Arkadiusza Rusina, panią Lidię Rakoczy i panią Barbarę Jabłońską na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy V i VI. Wspólnie z opiekunami, panią Ewą Krępą i księdzem Sławomirem Krzyżanowskim, przygotowali tradycyjne jasełka. W tym roku motywem przewodnim stały się słowa: „Do Betlejem nie jest tak daleko”. Widzowie mogli zobaczyć skazane na porażkę próby znalezienia noclegu przez Maryję i Józefa. Serca proszonych o pomoc ludzi okazały się nieczułe na trudną sytuację wędrowców. Niebezpieczeństwo groziło im także ze strony Heroda, który obawiał się utraty władzy i wpływów. Na szczęście w głoszoną przez anioły nowinę uwierzyli ubodzy pasterze i czym prędzej pospieszyli z darami do stajenki. Obok żłóbka stanęły także wkrótce malutkie aniołki i polskie dzieci. Nowo narodzonemu Jezusowi cześć oddali Trzej Królowie. To wielkie wydarzenie sprawiło, że nawet diabły straciły swoją moc. W scenie finałowej usłyszeliśmy, że Betlejem „jest na odległość ludzkiego serca”. Powinniśmy z miłością odnosić się do wszystkich, bo życie jest bezcennym darem. Jasełka zakończyły się śpiewem kolędy „Bóg się rodzi”, a zaraz potem ksiądz Sławomir Krzyżanowski wykonał wspólnie z dziećmi popularną w naszej szkole piosenkę „Siedem”.  W ciągu tego niezwykłego popołudnia mieliśmy również okazję wysłuchać solowego koncertu księdza Sławomira.

            W czasie kiermaszu nasi uczniowie sprzedawali ozdoby świąteczne wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty  Maziarz i pani Renaty Hyjek. Stoisko z pierniczkami przygotowała pani Sylwia Kolisz. Udało się zebrać imponującą kwotę 1770,08 , która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu nagłaśniającego.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji kiermaszu: dowieźli występujące dzieci, ofiarowali wykonane przez siebie ozdoby, upiekli pierniczki. Jak co roku razem z uczniami i nauczycielami przy stoisku pracował przewodniczący Rady Rodziców, pan Sebastian Boicetta.

            /Ewa Krępa/

        • Wielkie pieczenie pierniczków!
          • Wielkie pieczenie pierniczków!

          • W tym roku szkolnym świąteczne pierniczki na kiermasz przygotowala klasa VI wraz z wychowawczynią p. Sylwią Kolisz. Wyrobem i wypiekiem ciasteczek zajęły sie panie: p. Teresa Galas, p. Joanna Światowiec, p. Katarzyna Wiciejowska oraz p. Paulina Marmura. Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc. Dekoracje słodkości wykonali uczniowie klasy VI. smiley

        • ŚWIAT MINECRAFTA: INSPIRACJE PLASTYCZNE
          • ŚWIAT MINECRAFTA: INSPIRACJE PLASTYCZNE

          • Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Świat Minecrafta: inspiracje plastyczne" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną - Filia nr 6 w Mielcu. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczną inspirowaną popularną grą Minecraft, konkurs adresowany było do klas IIII - VII szkół podstawowych. Wzięli w nim udział uczniowie pani Katarzyny Sikory z IIIa oraz pani Małgorzaty Maziarz z klas: V i VI. Drugie miejsce zajęła praca Seweryna Jakubczyka z klasy VI, natomiast wyróżnienia trafiły do: Szymona Pyzia, Kacpra Sikory, Kamila Mieszkowicza, Patrycji Marmury i Mai Nowak (klasa IIIa), Emilii Boicetty, Gabrieli Surowiec, Jakuba Sowy, Martyny Krępy, Kamila Przygody, Aleksandry Wieczorek i Oliwii Wiciejowskiej (klasa VI) oraz Szymona Turkosza z klasy V.

            /Katarzyna Sikora/

        • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS III
          • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS III

          • 6 grudnia uczniowie klas IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Sikorą i Anna Jachowicz oraz panią dyrektor, Lidią Rakoczy udali się na wycieczkę mikołajkową do Mielca. Najpierw dzieci obejrzały film animowany pt. "Pierwsza gwiazdka" w Multikinie Cinema 3D w Galerii Navigator. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w restauracji KFC, gdzie uczniowie zajadali się kurczakami i frytkami, największym powodzeniem cieszyły się jednak pluszowe zabawki, które otrzymali do zestawów. Kolejną atrakcją była sala zabaw "Kulkoland", ale zanim wycieczka tam dotarła, to jeszcze odwiedziła zewnętrzny plac zabaw obok basenu krytego "Smoczka". Wielkim powodzeniem cieszyła się trampolina i kręcąca się huśtawka. W sali zabaw dzieci bawiły się jak zwykle doskonale, wszyscy aktywnie brali udział w różnych grach i tańcach proponowanych przez panie animatorki. Wychowawczynie i pani dyrektor za to mogły usiąść w fotelu Świętego Mikołaja, z czego chętnie skorzystały. Trzecioklasiści byli bardzo zadowoleni z mikołajkowej wycieczki i w drodze powrotnej już zastanawiali się, dokąd pojadą następnym razem. Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Sikora.

            Skłądamy srdecznie podziękowania panu Sebastianowi Rosakowi-Matuszewskiemu, który zasponsorowam przejazd autobusem i okazał się prawdziwym Świętym Mikołjem dla dzieci z klas III. Bardzo dziękujemy!!!!!

            /Katarzyna Sikora/

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Maliniu,
      • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
      • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
      • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
      • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
  • Galeria zdjęć

      brak danych