• UBEZPIECZENIE NNW

     • Infrormujemy, że został przedłużony termin ubezpieczenia NNW dla naszych uczniów do 30 października 2021 roku. Jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze ubezpieczyć swoje dziecko to sekretariat szkoły udziela wszelkich informacji.

      Można dokonać ubezpieczenia także drogą on-line:

      Na portalu www.nnw24.pl każdy Rodzic może kupić ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka. Żeby kupić ubezpieczenie należy wypełnić formularz przystąpienia i opłacić składkę w portalu nnw24.pl. Warianty ubezpieczenia zaczynają się już od 35 zł składki rocznej. Ubezpieczenie działa od 01.09.2021r. do 31.08.2022r.

      Plakat-miejsce_28.pdf​​​​​​​

    • XXI Dzień Papieski
     • XXI Dzień Papieski

     • W dniu 20 października obchodziliśmy w szkole XXI Dzień Papieski. Z tej okazji klasa VII B pod okiem wychowawczyni Grażyny Król, przygotowała apel, w którym przedstawiła życie i postać świętego Jana Pawła II. Podczas apelu można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy o świętym papieżu. Podczas gdy uczniowie: Mateusz Bąk, Katarzyna Rusin, Oliwia Motyka i Aleksandra Strycharz, przedstawiali życie Ojca Świętego, mogliśmy obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną, przygotowaną przez Rafała Kuska. Mateusz Bąk wyrecytował pięknie wiersz Jana Pawła II pod tytułem "Myśląc Ojczyzna". Dominik Szot wcielił się w rolę Karola Wojtyły, gdy ten był wykładowcą na KUl-u, a jego studenta zagrał Kacper Sowa. W kolejnej scence, z podróży samolotem Dominikowi - już jako papieżowi- towarzyszył lekarz, zagrany przez Mateusza Bauera. Mogliśmy też wysłuchać pięknej piosenki o życiu Świętego Jana Pawła II w wykonaniu Kornelii Sajek.Wzruszyliśmy się podczas prezentacji utworu "I nie zastąpi Ciebie nikt" a na koniec cała klasa VIIB zaśpiewała ulubioną pieśń papieża- "Barkę". Operatorami sprzętu byli Sebastian Boicetta i Rafał Kusek. Klasa otrzymała od młodszych i starszych uczniów gromkie brawa. /opr.Grażyna Król, zdjęcia: Grażyna Król/

      GALERIA

       

     • Spotkanie z teatrem klasy 3

     • „W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”

      Bajkę „O rybaku i złotej rybce" zna chyba każdy. Jest to bajka z morałem, że nie należy żądać zbyt wiele, ponieważ można wszystko stracić. Gdy apetyt rośnie w miarę jedzenia, musimy pamiętać, że zamiast sytego brzuszka możemy skończyć z pustym żołądkiem.

      Spektakl "O rybaku i złotej rybce", był wystawiany 20 października br. w GOK w Grochowem. Klasa trzecia miała okazję poznać tę bajkę zaprezentowaną przez zespół teatralny „Uciecha”. Pełna humoru adaptacja sceniczna, została napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez Grażynę Świerczyńską. Piękna scenografia i nastrojowa muzyka sprawiły, że na moment przenieśliśmy się w bajkowy świat. Wszystkie dzieci w skupieniu oglądały te piękne przedstawienie.

      /Renata Hyjek/

    • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
     • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniach 19 - 20 października 2021 roku przeprowadzono w klasie IV turniej ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie udzielali odpowiedzi w określonym czasie losując pytania.

      MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA klasy IV został Kacper Pyź,

      II miejsce -  Maciek Sowa

      III miejsce - Mateusz Turkosz i Michał Wlaź (w indywidualnej dogrywce niewielką przewagę uzyskał Mateusz)

      IV miejsce - Natan Kusek

      Ponieważ chłopcy wyprzedzili wszystkie dziewczynki z klasy dokonano odrębnej klasyfikacji i wyłoniono 4 najlepsze wyniki wśród dziwcząt z klasy IV:

      I miejsce - Oliwia Rudolf

      II miejsce - Sara Kusek

      III miejsce - Zosia Zalot

      IV miejsce - Maja Skiba

      Zwycięzcom gratulujemy!

      /L.Rakoczy/

     • Sukcesy indywidualne i drużynowe w biegach przełajowych

     • W dniu 12 października w Mielcu odbyły się powiatowe indywidualno – drużynowe biegi przełajowe. W Igrzyskach Dzieci II miejsce  i srebrny medal zdobył  Franciszek Kierys kl. II. Natomiast drużyna dziewcząt i chłopców kl. IV zdobyła również II miejsce puchary i dyplomy. Zawodnicy uzyskali awans do zawodów rejonowych.

      Drużyna dziewcząt: Klaus Natalia, Zalot Zofia, Skiba Maja, Rudolf Oliwia, Kusek Sara klasa IV oraz  Zalot Aleksandra klasa III.

      Drużyna chłopców: Turkosz Mateusz, Paweł Gagat, Sowa Maciej, Pyź Kacper klasa IV oraz Hyjek Hubert i Kierys Franciszek.

      W kategorii  klas VI dziewczęta zajęły również II miejsce uzyskując awans do zawodów rejonowych.

      Drużyna dziewcząt: Bauer Milena, Gąska Antonina, Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja klasa V b, Mickiewicz Zuzanna, Gagat Magdalena klasa VI a.

      W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopcy zdobyli I miejsce( puchar, dyplom) i  awans do zawodów rejonowych.

      Furdyna Jakub zajął III miejsce.

      Drużyna chłopców: Jakub Furdyna Klasa VIII, Rakoczy Igor, Mateusz Czachor, Sieczka Adrian, Bukowski Marek klasa VII a oraz Rosak -  Matuszewski Karol klasa VII b.

                                         Gratulujemy sukcesów !!!

      / Lesław Jachowicz/

     • W Parku Trampolin

     •  

       

      Pomysł na  zorganizowanie wyjazdu  do Parku Trampolin w Mielcu zrodził  się u uczniów  i okazał się bardzo ciekawy. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak można w aktywny sposób spędzać czas wolny. W dniu 13.10.2021 r. opiekunowie Renata Hyjek, Anna Leśniak, Klaudia Głaz, wraz z grupą uczniów klasy trzeciej i czwartej pojechali  do Parku Trampolin Jump Planet. W parku spotkaliśmy się z instruktorem, który udzielił nam wskazówek dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z trampolin, a następnie przeprowadził rozgrzewkę. Dopiero wówczas mogliśmy rozpocząć zabawę. Skoki na trampolinach, nurkowanie w basenie pełnym gąbek i bitwa o utrzymanie równowagi sprawiły wszystkim dużo radości. Ciekawą atrakcją były skoki z wysokości do basenu gąbek. Dzieci wykazały się dużą zręcznością i współpracą. Godzinne zmagania spowodowały lekkie zmęczenie i wywołały głód, dlatego wyruszyliśmy do MacDonalds aby coś przekąsić. Posileni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice.   

      /Renata Hyjek/

     • WYJAZD DO TEATRU I SALI ZABAW

     • 11 października dzieci  z klas 0 - I wybrały się  na wycieczkę do sali zabaw  „ Wywrotki” w Mielcu.   W tym wyjątkowym  miejscu na uczniów czekało wiele ciekawych atrakcji. Miały do dyspozycji  konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, zjeżdżalnie, małpi gaj, baseny kulkowe, karaoke, bramkę piłkarską, billard, flipper, kicker, boxer, squash, air hockey i wiele innych. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Największym powodzeniem cieszyły się labirynty i baseny z piłeczkami. Dzieci radziły sobie świetnie, miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię. Zadowolone, trochę zmęczone, ale pełne radości i uśmiechów wróciły do autokaru aby zrealizować kolejny punkt wycieczki. Udaliśmy się na spotkanie z Narodowym Teatrem Edukacji, gdzie pociągiem pełnym humoru i dobrej zabawy odjeżdżającym właśnie z Wrocławia , na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety Juliana Tuwima. Przewodnikiem w tej niezwyklej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru i… nauki.  Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samotną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, oraz całe mnóstwo ptaków „ śpiewających” w radiu oraz wiele innych postaci. Zgodnie stwierdziliśmy, że warto poznać tego wyjątkowego poetę, którego wiersze otwierają przed nami bogactwo i różnorodność otaczającego nas świata. Po skończonym spektaklu w celu kształtowania wrażliwości na piękno jesiennego krajobrazu wybraliśmy się na krótki spacer  do parku. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w  przyrodzie jesienią i barwy polskiej złotej jesieni. Miały również okazję zobaczyć wystawę „ Dźwięki kolorów”. W drodze powrotnej zarówno sportowcy, jak i pozostali uczniowie mogli z bliska oglądać mielecki stadion.  Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie powtórzymy te atrakcje.

      / Anna Jachowicz/

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

     • Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata",  Wychowawczynie klas 0-VIII przeprowadziły pogadanki edukacyjne na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Dodatkowo uczniowie z klas V-VIII przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: panem Lesławem Jachowiczem i panią Małgorzatą Pierzchałą zbierali śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla.

      Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Radek z Gminy Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka klasy 5b

     • 1 października 2021 r. uczniowie klasy 5 b, wraz z wychowawczynią Anetą Dudek oraz panią Magdaleną Sedlak, uczestniczyli w wycieczce na pole paintballowe w Mielcu.

      Na miejscu wszyscy zostali przeszkoleni w zakresie poruszania się w terenie, taktyki gier oraz zasad strzelania. Gra odbyła się na specjalnie przygotowanym terenie, z makietami budynków, drzewami, miejscami do ukrycia. Uczniowie - pod okiem instruktora - rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy.

      Zgodnie z oczekiwaniami gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Była adrenalina i zdrowa, sportowa rywalizacja.

                                                                                                                                                                /A. Dudek/

       

       

     • Sałatkowa uczta w klasie IIb

     • Uczniowie klasy IIb, w ostatnim tygodniu, podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej poznawali dary sadu i ogrodu. Zwieńczeniem tej tematyki było przygotowanie sałatek jarzynowych i owocowych z ekologicznych produktów, które zbiegło się z powitaniem jesieni. Dzieci przyniosły do klasy wyhodowane przez rodziców ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, ogórki, selery, jajka, jabłka, gruszki, śliwki oraz inne potrzebne produkty. Po umyciu rąk uczniowie zamienili się w prawdziwych kucharzy. Krojenie produktów szło im bardzo sprawnie, samodzielnie łączyli składniki i doprawiali sałatki. Mali adepci sztuki kulinarnej podczas pracy utrwalili również wiadomości o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Po skończonej pracy nadszedł czas na degustację. Nawet ci, którzy na co dzień nie przepadają za sałatkami zajadali się nimi z przyjemnością. To była świetna zabawa, a także wstęp do zdrowego odżywiania.

      /M. Jamróz/

     • Lekkoatletyka

     • W dniach 28.09 2021, 29. 09.21 i 01.01 21 na stadionie Resowii Rzeszów odbyły się finały wojewódzkie w indywidualnej lekkiejatletyce oraz „ Festiwal sztafet”. W kategorii Igrzyska Dzieci - Sandra Łaz w rzucie piłeczką palantową zajęła XV miejsce. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Anna Daniel w biegu na 100 m zajęła X miejsce. Sowa Amelia w rzucie oszczepem IX miejsce. ( Amelia miała szanse na medal w rzucie dyskiem, jednak organizator nie przygotował rzutni i nasza uczestniczka musiała rzucać oszczepem). Sandra Łaz była VII w rzucie oszczepem. Natomiast pechowo przegrał brązowy medal w skoku wzwyż Jakub Furdyna. Trzech zawodników skoczyło 150 cm. Kuba natomiast był piąty przegrywając zrzutkami na poszczególnych wysokościach.  W „Festiwalu sztafet” bardzo dobrze wypadli chłopcy w sztafecie 4 x 100 m w rywalizacji Igrzyska Młodzieży Szkolnej -  zajmując IX miejsce w Igrzyskach Dzieci,  dziewczęta zajęły XII miejsce w sztafecie „ Szwedzkiej" ( 400, 300, 200, 100 m). Dziewczęta w sztafecie 4 x 100 m uzyskały trzeci czas. Niestety sędziowie dopatrzyli się błędu zmiany piłeczki sztafetowej ( przekroczenie strefy zmian).

      WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH REPREZENTUJĄCYCH NASZĄ SZKOŁĘ W WOJEWÓDZTWIE

      / Lesław Jachowicz/

     • Arrr!....   Dzień Chłopaka w "zerówce"

     • W Dniu Chłopaka odnaleźliśmy w sali tajemniczy list w butelce.  Kierując się wskazówkami z listu, rozpoczęliśmy przygodę - poszukiwanie skarbu piratów. Kapitan pozostawił dla nas czapki pirackie i wskazówki w liście. Musieliśmy być bardzo uważni, cicho się zachowywać, bo po piętach deptał nam groźny Czarnobrody. Po prześciu wielu pułapek, rozwiązaniu zadań, dotarliśmy do skrzyni pełnej złota(oczywiście czekoladowego). W kufrze były też drobne upominki dla dzielnych piratów. Po powrocie do sali czekała naszych chłopców kolejna niespodzianka. Koleżanki przygotowały przyjęcie - niespodziankę. Nakryły stół w sali zabaw, dzień wcześniej upiekły babeczki, zaprosiły kolegów do wspólnego poczęstunku i wesołych zabaw przy dźwiękach muzyki. To był udany dzień.

      /Renata Drzymała/

     • OGNISKO KLASY IV

     • Dnia 28 września uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią Anną Leśniak uczestniczyli w ognisku na terenie szkoły. Uczestniczyło w nim wielu uczniów, którzy nie mogli doczekać się pysznego jedzenia. Rodzice zakupili kiełbaski, chleb oraz upiekli pyszne ciasteczka dla wszystkich uczestników. Rozpalili ognisko i rozpoczęło się ucztowanie. Po smacznym posiłku, zgromadzeni wokół ogniska uczniowie śpiewali różne piosenki. Wszyscy wzięli też udział w zabawach ruchowych. Nad całą imprezą pieczę sprawowali rodzice, którym bardzo dziękuję za ich obecność i zaangażowanie.

      Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci były bardzo zadowolone, a zabawa bardzo udana. Niestety „wszystko, co dobre szybko się kończy”, a więc i ognisko szybko dobiegło końca. Wszyscy uczestnicy ogniska niechętnie rozeszli się do domów.

      /Anna Leśniak/

     • Wycieczka do Rado Resort

     • W dniu 29. września uczniowie klas II A i II B pojechali na wspólną wycieczkę do Rado Resort, gdzie czekał na nich: park linowy, plac zabaw, boisko sportowe, „pluskające” rybki i inne atrakcje.

      Po przybyciu dzieci zostały zapoznane z planem parku i regulaminem. Teraz już nic nie stało na przeszkodzie, aby ruszyły do zabawy.

      Największą popularnością cieszył się park linowy. Dzieci wielokrotnie przebywały trasę parku, gdzie pokonywały przeszkody o różnym stopniu trudności. Wielką frajdę sprawiał im zjazd na linie, chociaż od niektórych wymagał wiele odwagi.

      Do rozładowania ogromnych zasobów dziecięcej energii posłużyła trampolina. Huśtawki też znalazły swoich amatorów, a na boisku sportowym został rozegrany turniej piłki nożnej.

      Wszystko to odbywało się pod okiem wychowawczyń klas: p. M. Jamróz (kierownik wycieczki) i p. B. Wojciechowskiej –  Durdy oraz rodziców: p. R. Bień, p. A. Koryckiej, p. P. Daniel i p. K. Rodzenia.

      Po wyczerpujących grach i zabawach na świeżym powietrzu przyszedł czas na posiłek, który został zjedzony w szybkim tempie, aby jeszcze choć na chwilę wrócić do zabawy.

      Czas nieubłaganie płynął i nadszedł moment pożegnania się z bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń wszyscy wrócili do szkoły.

      Serdeczne podziękowania dla Rodziców.

      [Beata Wojciechowska – Durda]

     • Dzień Chłopaka w klasie I

     • 30 września w klasie I chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom prezenty w postaci imiennych  medali, które można zawiesić w ważnym miejscu w swoim domu. Dla osłodzenia święta zarówno chłopcy jak  i dziewczynki zostali obdarowani słodyczami, które ufundowali Rodzice.  A jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy. Lubią piłkę nożną, samochody, gry komputerowe.  Marzą żeby zostać policjantami, strażakami, żołnierzami czy mechanikami! Czasem się wygłupiają i zaczepiają dziewczyny, ale mimo to ich lubimy! Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze. Nie zabrakło również tradycyjnego dośpiewania „Sto lat”. Podsumowaniem święta było wspólne oglądanie filmu na dużym ekranie. Wszystkim Naszym Chłopcom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, a rodzicom dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie. Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopaka na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach!

      A oto nasi chłopcy:

      / Anna Jachowicz/

     • WYJAZDOWY DZIEŃ CHŁOPAKA

     • 30.09.2021

      Klasy VIIa i VIIb wraz z paniami: Lidią Rakoczy, Katarzyną Sikorą i Grażyną Król, spędziły święto wszystkich panów na wycieczce. Pierwszym punktem był Park Trampolin "Jump Planet" w Mielcu. Uczniowie wykazali się świetną kondycją fizyczną, niektórzy wykonywali imponujące salta i przewroty. To była najbardziej aktywna część wyjazdu i wszystkim bardzo podobał się pobyt "na trampolinach". Następnie udaliśmy się do sali restauracyjnej w galerii "Navigator" w Mielcu, gdzie uczniowie zamawiali sobie różne smakołyki. Po wysiłku fizycznym apetyt u niektórych przekroczył najśmielsze oczekiwania opiekunów:) Na zakończenie udaliśmy się do kina "Cinema 3D" na film familijny pt. "Jak rozmawiać z psem". Była to historia chłopca, który przyjaźni się ze swoim czworonogiem, dzięki swoim wynalazkom i pomocy psa udaje mu się zrealizować wszystkie plany i marzenia. To był bardzo udany dzień, nie zepsuła go nawet deszczowa pogoda.

      /Katarzyna Sikora, fot. Grażyna Król/

     • Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem

     • 28 września gościliśmy w naszej szkole Misia Edzia, Misia Gienia i Panią Ratowniczkę, którzy przygotowali niecodzienny kurs pierwszej pomocy dla dzieci z zerówki i klas I – III. Każda grupa oddzielnie uczestniczyła w wyjątkowych warsztatach medycznych. Dzieci miały okazję nabyć ogromnie ważną wiedzę i poćwiczyć umiejętności praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznego przebywania i zabawy w szkole, domu czy też placu zabaw. Pomaganie Misiowi Edziowi w różnorakich jego dolegliwościach zdrowotnych pomogło utrwalić tę niezbędną wiedzę każdemu dziecku. Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w zajęciach, co z całą pewnością przełoży się na trwałość zdobytych wiadomości i umiejętności. Dziękujemy Pani Renacie Drzymale za zorganizowanie tak cennych i potrzebnych warsztatów.

      /Anna Jachowicz/

     • Wycieczka Kolbuszowa - Brzezówka

     • Dzieci z klasy I, zerówki oraz pięciolatki wzięły udział w wycieczce do skansenu w Kolbuszowej, gdzie dowiedziały się, że ich przodkowie byli Lasowiakami, którzy zagospodarowali okoliczne tereny. Poznali codzienne czynności mieszkańców lasowiackiej chaty. Zobaczyli na jakiej zasadzie funkcjonował młyn wodny i dowiedzieli się jaka droga wiedzie od ziarenka do bochenka. Zachwycili się wyglądem oraz mechanizmami drewnianych zabawek oraz talentem ich twórców. Na zakończenie samodzielnie wykonali pocztówkę z kompozycją roślinną.  Wszyscy byli pod wrażeniem tego urokliwego miejsca i  obiecali tam wrócić.

      Kolejną atrakcją był pobyt w Kompleksie Turystycznym w Brzezówce. Tam, z kolei dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia i funkcjonowania dinozaurów. Z zainteresowaniem obserwowali figury, reprezentujące prawdziwe zwierzęta. Całość została uwieńczona wspaniałą zabawą  na placu zabaw.

      /Renata Drzymała/

     • Inauguracja roku sportowego w lekkiejatletyce

     • Rozpoczęliśmy rywalizacje sportowa od  gradu medali w Finale Powiatowym w lekkiejatletyce. W dniach 20 ,21 września na stadionie LKS Stal Mielec odbyły się zawody Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii Igrzysk Dzieci srebrny medal zdobyła Sandra Łaz w rzucie piłeczką palantową. IV miejsce wywalczyli Turkosz Krzysztof w rzucie piłeczka palantową, Sasor Zuzannna w biegu na 600 m, Artur Kamuda w skoku w dal. V miejsce Bauer Milena w biegu na 60 m, Ortyl Julia w biegu na 600 m. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej klas VII i VIII wywalczyli 11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

      Złote medale wywalczyli: Sowa Amelia w rzucie dyskiem, Sandra Łaz w rzucie oszczepem, Daniel Anna  w biegu na 100 m.

      Srebrne medale zdobyli: Wiciejowska Zuzanna w rzucie dyskiem, Sekuła Weronika w rzucie oszczepem, , Furdyna Jakub w skoku wzwyż, Daniel Igor w rzucie dyskiem.

      Brązowe medale wywalczyli: Czachor Mateusz w rzucie oszczepem, Rakoczy Igor w skoku wzwyż, Ciemięga Szymon w rzucie dyskiem, Bobowski Patryk w biegu na 100m .

      Niewiele zabrakło Gabrieli Arabasz i Annie Pietryka w pchnięciu kulą. Dziewczęta zajęły IV i V miejsce

      Złoci medaliści będą reprezentować Naszą Szkołę  i powiat mielecki w Finale Wojewódzkim.

      GRATULUJEMY SUKCESÓW

      / Lesław Jachowicz/

     • 82 rocznica agresji ZSRR na Polskę

     • W dniu 17 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyły się uroczystości upamiętniające 82 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym.

      Po przywitaniu uczestników głos zabrał Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który zaznaczył, jak ważna jest pamięć o naszej historii i przodkach. Następnie Sekretarz Gminy Renata Paterak wygłosiła krótką lekcję historii na temat „Rola gen. Sikorskiego podczas II wojny światowej”, po której złożone zostały kwiaty przed pomnikiem gen. Sikorskiego.

      Centralną częścią obchodów był „Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej”. Piosenki patriotyczne odnoszą się do ojczyzny, narodu i jego historii, są skarbem naszej kultury narodowej. Każda z nich przedstawia treści o ogromnym znaczeniu i każda ma swoje bogate dzieje. Tworzone były pod wpływem wielkich uczuć i emocji, które towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach naszej historii. W przeglądzie piosenki wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Gabriela Arabasz.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220 39-331 Chorzelów
   • spmalinie@tuszownarodowy.pl
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów: zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych